Dodaj do ulubionych

italianistyka- uczelnie prywatne

25.01.05, 14:52
Czy ktos z Was jest moze studentem italianistyki na ktorejs z prywatnych
uczelni? Nie dam rady drugich dziennych, chcialabym dowiedziec sie, czy, poza
Kielcami i Czestochowa, jakies uczelnie w Polsce oferuja ten kierunek,
najlepiej w trybie zaocznym?
Obserwuj wątek
    • bartys3 Re: italianistyka- uczelnie prywatne 27.01.05, 16:47
      zapraszamy na wieczorowe na UW....placi sie .. jak na prywatnych.. kadra
      podejrzewam jednak mimo wszystko lepsza niz w kielcach czy takiej
      czestochowie..i na miejscu ..na bilet wydawac nie trzeba..niby studencki..ale
      zawsze...wiecej zalet nie pamietam...
      • anuska25 do Bartys 27.01.05, 17:57
        Bartys, to że jestes z Warszawki nie upoważnie cię do obsmarowywania
        Częstochowy i pisanie "jakaś tam" Częstochowa jest nie na miejscu. Poza tym
        guzik wiesz, czy tam nie uczą lepiej włoskiego niż na tym twoim UW, który tak
        naprawdę bazuje chwilami na opinii wypracowanej przed laty, niż przedstawia
        prawdziwy obraz uczelni.
        Na twoim miejscu uważałabym na to, co piszę.
        • bartys3 Re: do Bartys 27.01.05, 18:10
          o dio o dio mi trema l'urlo delle mutande... jesli wiesz o co mi chodzi..

po pierwsze nie jestem z warszawki tylko z Warszawy...to jest oficjalna nazwa..
          odsylam do atlasu..
          po drugie nie napisalam jakas tam...tylko takiej..a to roznica...
          a po trzecie mowie ZAWSZE to co mysle ...odsylam do moich licznych postow...
          • anuska25 Re: do Bartys 27.01.05, 20:19

Pewnie musiałaś się nieźle napocić, żeby znaleźć cos mądrego do popisania się
            znajomością włoskiego..Brava ragazzina!!!

Jak widzę opinia panująca w Poznaniu, że ludzie dzielą się na tych z Polski
            kategorii A i Polski kategorii B, w tym "Warszawki" jest jak najbardzie
            uzasadniona w twoim przypadku.
            ps. "Większą mazowiecką wieś" trudno będzie znaleźć w atlasie:)))
            • bartys3 Re: do Bartys 28.01.05, 09:43
              dziekuje za wyrazy uznania!! ...zdaje sie ze ktos ma tu koszmarne kompleksy...i
              nie jestem to ja ... nie zazdroszcze...nie ma nic gorszego..

• bella_ragazza Re: do anuska25 28.01.05, 10:07
              Nie zwracaj uwagi na tego buraka, powszechnie na tym forum wiadomo, że na jego
              bezintersownie złośliwe posty nie powinno się reagować. Ja mu współczuję, może
              mama go nie dopieściła, dlatego teraz tyle w nim żółci.
      • makda Re: do Anuska25- italianistyka UW 28.01.05, 10:38
        ..Ale skad Bartys wiesz? Studiowalas na innych uczelniach? W Poznaniu na
        przyklad? Nie chce tu nikogo bronic, ale moze troche obiektywizmu by sie
        przydalo..

Dodam, ze nie pisze tego z zazdrosci, jako ze sama skonczylam te zaszczytna
        uczelnie (UW)- co prawda nie na italianistyce, ale na "najbardziej elitarnym
        kierunku" (jak to ponoc sie o nim w Warszawie mowi), czyli na lingwistyce
        stosowanej. I o poziomie mam zdanie..hmm.. bardzo takie sobie..
          • makda Re: do Anuska25- italianistyka UW 28.01.05, 11:01
            bartys3 napisała:

> owszem studiowalam ale nie na italianistyce... moge nawet przystac na troche
            > obiektywizmu... nurtuje mnie jedna rzecz... w takim razie czemu takie tlumy
            > wala do Warszawy... 80 proc. studentow to Ci spoza ..

..Podobnie jak i w Krakowie, Poznaniu, Wroclawiu- bo to sa duze osrodki
            akademickie, ktore przyciagaja tlumy.
            Ja nie twierdze, ze UW jest be. Mowie tylko, ze to nie tak, ze jest "UW i potem
            dlugo dlugo NIC", jak napisalas.
          • anuska25 do barys "buraka":) 28.01.05, 18:27

Nie chce mi się z toba wchodzic w polemikę, bo za młoda jesteś i jeszcze ci
            nikt nosa nie przytarł, co niedługo myślę nastąpi. Co do wARSZAWY, TO JAK
            WIESZ, jest UW i w promieniu jakiś 100 km nic więcej, jak to określasz między
            wierszami,"elitarnego". Ludzie z okolicznych mieścin "walą" do Warszawy, bo
            WCIĄŻ panuje przekonanie, że to "pępek" Polski.Tymczasem wszyscy z Warszawy
            uciekają (min. ja), bo nie widzą w tej "mieścinie" nic, poza zarozumiałymi,
            bezkrytycznymi "napływowymi"(jak ty), którzy już od jakiś 20 lat psuja opinię
            miastu.
            Kompleksy?No, cóż każdy je miewa, ale na pewno nie jestem w stanie ci dorównać.
                • krowkasmieszka Re: do martyn.inki 29.01.05, 11:58
                  a ja powiem wam tak: przestancie sie zachowywac jak male dzieciaki w
                  piaskownicy!!!! wstyd mi za cala syfiasta warszafke jak czytam te posty. mam
                  szczescie w nieszczesciu mieszkac cale zycie w tym miescie i niestety, z
                  przykroscia stwierdzam ze to buraczany grod. i nie dlatego ze przypadkiem
                  ludzie na innym poziomie w masowych ilosciach naplyneli do nas, ale dlatego ze
                  warszawiacy zachowuja sie jakby byli osmym cudem swiata. bleeeeeeeee

bartys, uspokuj sie juz, to swietnie ze jestes osoba szczera i bezposrednia,
                  ale moze zaloz inne forum jesli chcesz dogryzac innym. bez sensu jest ta
                  licytacja kto jest wiekszym prostaczkiem...
                  a do dziewczyn, ktore z toba zazarcie probowaly dyskutowac - po co dawac sie
                  tak prowokowac... tez mnie korci zeby napisac co tak naprawde mysle o
                  niektorych wypowiedziach, a co za tym idzie o ich autorach, ale to chyba nic
                  nie da...

AUGURO A TUTTI UNA SPLENDIDA GIORNATA :-)))))
                  • bartys3 Re: do martyn.inki 29.01.05, 13:53
                    to nie czytaj..kazdy ma prawo wypowiadac sie w granicach ogolnie przyjetych
                    norm kultury i dobrego wychowania...a osobom ktore naruszyly te zasady zostala
                    zwrocona uwaga..

szkoda ze nie widzisz roznicy miedzy dogryzaniem dla samego dogryzania a
                    konstruktywna dyskusja ...
                    • krowkasmieszka do bartys 29.01.05, 15:44
                      > szkoda ze nie widzisz roznicy miedzy dogryzaniem dla samego dogryzania a
                      > konstruktywna dyskusja ...

ja wiem na czym polega roznica, ale wymiana zdan ktora jest prowadzona w tym
                      watku nie spelnia warunkow "konstruktywnej dyskusji". dlatego w poprzednim
                      poscie napisalam ze przypomina licytacje dzieciakow w piaskownicy. i to nie
                      tylko Ciebie sie tyczylo, ale rowniez tych, ktorzy daja sie w glupi sposob
                      prowokowac i wciagac w wyliczanke do zludzenia przypominajaca pogawedki malych
                      dzieci lub pan z rozyckiego...
                      forum wloskie za to lubilam, ze jego uczestnicy wydawali mi sie byc na pewnym
                      poziomie... wiec prosze was wszystkich, nie wyprowadzajcie mnie z bledu!!!
            • bartys3 Re: do barys "buraka":) 29.01.05, 10:40
              wypraszam sobie nazywanie mnie burakiem..odznaczasz sie wyjatkowym brakiem
              kultury...ja jestem zlosliwa i sie do tego przyznaje .. wszyscy tu to wiedza..
              ale nie posuwam sie do publicznego ublizania osobom .. ktorych nie znam i nic o
              nich nie wiem.. to forum to miejsce polemiki, dyskusji, czasem bardzo
              zazartych.. a nie bazar...ani targowisko nienawisci, uprzedzen.. wez to prosze
              pod uwage...bo nastepnym razem bede musiala uzyc mojej "mocy" i usuwac Twoje
              posty... nie zmuszaj mnie do posuwania sie do ekstremum..
    • avf07 Re: italianistyka- uczelnie prywatne 28.01.05, 22:56
      Nie dam rady studiowac w jednym miescie dziennie,a w drugim wieczorowo, dlatego
      pytalam o prywatne uczelnie, bo te oferuja tryb zaoczny... UW, o ile mi
      wiadomo, takiej propozycji nie ma. Zreszta, gdybym juz miala studiowac
      wieczorowo, to chyba wybralabym UJ :) No, ale nie da rady...
      Gdyby ktos mial jakies informacje w tym temacie jeszcze, to bylabym
      wdzieczna ;)
      Dziekuje :)
      • ilecka Re: italianistyka- uczelnie prywatne 30.01.05, 14:16
        hej!
        a co powiesz na italianistyke w trybie eksternistycznym? taka mozliwosc masz na
        UJ. ja jestem tym bardzo zainteresowana i zapisuje sie na to w przyszlym roku
        akademickim. patrz tutaj : www.uj.edu.pl/dydaktyka/oferta.php?id=4

papa
        iwona
        • avf07 Re: italianistyka- uczelnie prywatne 01.02.05, 11:43
          Hej!:) Tryb eksternistyczny to calkiem niezly pomysl, musze to przemyslec.
          Zastanawiam sie tylko, czy taki "magister eksternistyczny" nie umie mniej od
          tego zwyklego, chodzacego na zajecia. Czy to mozliwe w ogole poradzic sobie
          samemu ze wszystkim...
          Ale jest to jakas opcja do wyboru, no i UJ wymarzony :)
          Dzieki i pozdrawiam!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka