Dodaj do ulubionych

dokumnety: konto w banku

05.07.05, 13:25
Wkrótce wyjeżdzam na 3 miesięczne praktyki do Turynu, chciałbym założyć konto
w banku najlepiej z karta Maestro. JAki bank polecacie, jakie są wymagane
dokumenty przy zakładaniu konta?

Dziękuję i Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • makda Re: dokumnety: konto w banku 05.07.05, 13:49
      Ode mnie chcieli Codice Fiscale i Carta d'identità. Ale to bylo 3 lata temu,
      moze teraz sie cos zmienilo?
      Mam konto w Unicredit i sobie chwale.
      A poza tym nie wiem, czy na 3 miesiace ci sie oplaca zalozyc konto. Zanim ci je
      otworza, wydadza karte (nie wszystkie banki wydaja karty platnicze do nowych
      kont od razu- w wielu trzeba czekac 3 miesiace i wtedy wg historii konta bank
      podejmuje decyzje, jaka karte ci wystawic).
      Poza tym za zamkniecie konta tez sa oplaty. Jak zreszta za WSZYSTKO cholercia w
      tutejszych bankach (np oplata skarbowa za wyciagi.wrrr.)
        • makda Re: dokumnety: konto w banku 05.07.05, 14:51
          Hmm.. jakos sie nie spotkalam, ale pewnie sa. Ja mam konto dla "mlodych" (18-
          30 lat), kosztuje co prawda tylko 3,5 euro miesiecznie, ale i tak place np za
          przelewy a karty dali mi po 3 miesiacach (procz bankomatowej). Oplaty za
          wyciagi z konta nie zaleza od banku, tylko Skarbu Panstwa.

A wlasciwie do czego ci konto we Wloszech na 3 miesiace? Ja mieszkalam tu
          prawie rok, zanim zaczelam pracowac, korzystajac z polskiego konta i polskich
          kart platniczych.
          • marik22 Re: dokumnety: konto w banku 05.07.05, 14:55
            dostanę parę gorszy z uczelni na praktykę i koordynatorka wydziałowa
            poinformowała mnie iż lepiej będzie jak założe sobie konto we Włoszech wtedy nie
            stracę na przewalutowaniu (euro-> zł -> euro) oraz najlepiej jeśli będę miał
            kartę Maestro (visa oraz visa elektron rozliczają w dolarach).
            • makda Re: dokumnety: konto w banku 05.07.05, 15:02
              Dowiedz sie najlepiej na miejscu. Ja bym sie osobiscie w to nie bawila.

Jak pisalam, otwarcie konta wiaze sie m.in. z wyrobieniem codice fiscale,
              mozliwe, ze bedziesz musial sie zameldowac (co wcale takie proste nie jest) i
              wyrabiac Carta d'identità... a jadac tylko na krotka praktyke i nie zakladajac
              konta udaloby ci sie uniknac tych malo milych biurokratycznych czynnosci.
              Ale niech sie wypowiedza inni.
            • andrea_w_polsce Re: dokumnety: konto w banku 06.07.05, 20:03
              Ewentualnie możesz szukać, czy tam jest ktoś zaufanego który ma konto, oddać
              numer jego konto a potem dostać powrotem gotówki do ręki.
              Ale czy jest naprawde tak duży problem prosić o pensja gotówkowa? Oni też
              powinni być świadomi, że założyć konto na taki krótki okres to straśnie bałagan.
    • andrea_w_polsce Re: dokumnety: konto w banku 05.07.05, 15:04
      Na pewno Conto BancoPosta (www.poste.it/bancoposta/contobancoposta/).
      Ma najmniejsze koszte, banking on line, karty Maestro, czek, każdy biuro
      pocztowy dziala jak filią a są otwarty też sobota rano.
      Wymaganie: o ile ja wiem, dowód osobisty i... pieniądzy! Nie trzeba być
      włochami aby załozyć konto, każdy ma prawo. Pecunia non olet.
      Minusy poczty: personel mało uprzejmy, często są koleje. Oczywiście, trzeba
      mówić po włosku.
      Ale, jeżli pozwoli, ja uważam, że założić konto we Włoszech na 3 mies. to nie
      warto.
      Urzednicy ogólnie mówiąc to banda próżniaków (w banku albo w poczcie wszystko
      jedno; nie nawidze ich!);a podobno będzies miała problemy aby dostać twoje
      pieniądzy powrotem kiedy zamiekasz konto, zaufaj mi. Juz kilka raz piszałem
      listy do włoskich banków aby pomagać kolegom pod ten wsględem.

pa
      Andrea
      • pp17 Re: dokumnety: konto w banku 05.07.05, 15:14
        Andrea,to tak jak na polskiej poczcie :)))))))))))))
        Nie korzystałeś jeszcze ?
        Choć pewnie panienki z okienka rzucają wszystko jak słyszą włoski :)
        pzdr

--
        <*>Informacje w powyższym mailu przeznaczone są wyłacznie do użytku adresata.
        Wszelkie ich kopiowanie i powielanie musi być uzgodnione z nadawcą tych
        wiadomości.<*>
        • andrea_w_polsce Re: dokumnety: konto w banku 05.07.05, 15:33
          Cześć Piotr!
          Banking internetowy uratował mu życie, teraz prawie wszystko załatwiam
          internetem.
          Każdy raz, że miałym pojechać do poczty w Mediolanie, wracałym żielone na
          twarz, tak byłym źły. Chyba, że mam pecha, ja nie wiem.

Ale raz miałem vendetta tremenda vendetta: tuż za dzwiami poczty była jakaś
          dziewczyna z Biura Kontrolu Jakośći albo coś takieko, która mi prosziła o
          wypełnienie ankietę "Jak lubicie włoską pocztę".
          Ahhh... ancora godo.
          • pp17 Re: dokumnety: konto w banku 05.07.05, 15:37
            ja tez dostaje wysypki gdy mam załatwic cas na poczcie,bez róznicy polsliej czy
            włoskiej :)
            --
            <*>Informacje w powyższym mailu przeznaczone są wyłacznie do użytku adresata.
            Wszelkie ich kopiowanie i powielanie musi być uzgodnione z nadawcą tych
            wiadomości.<*>
            • jagoda242 Re: dokumenty: konto w banku 05.07.05, 23:38
              Bank na poczcie?
              Moze i jest wygodny, ale nie polecam. Nie wiem jak jest we Wloszech, ale ja
              mialam lokate w Banku Pocztowym w Polsce i dostawalam bialej goraczki przy jej
              likwidacji. Glupia bylam, ze w ogole myslalam o zalozeniu tam konta. Niestety
              nie wiem nic o bankach we Wloszech. A czy nie lepiej byloby zapytac jakiegos
              Wlocha pracujacego we wloskim banku? Moze ktos ma takiego znajomego/znajoma?
              Jesli ktos chce otworzyc konto w banku w Szwajcarii to dam namiary :-)
              Wybaczcie zmiane tematu.
              Pozdrawiam
              • linn_linn Re: dokumenty: konto w banku 06.07.05, 09:10
                Mowimy o wloskich bankach i wloskiej poczcie, ktorych, jak sama piszesz, nie
                znasz. Ktos kto likwidowal konto we wloskim banku wie co to jest, ile trwa i
                ile kosztuje. Bancoposta nie jest moze idealem, ale kosztuje niewiele i daje
                wiele mozliwosci. Nie zmienia to faktu, ze na 3 miesiace nie warto zawracac
                sobie glowy. Karte PostePay mozna uzyskac bez posiadania konta. Istnieja tez
                podobne w innych bankach. Dobrze wybrac taka, ktora mozna operowc w necie.
                • jagoda242 Re: dokumenty: konto w banku 06.07.05, 23:37
                  Moja droga, nie robilam z siebie ekspertki z dziedziny finansow we Wloszech,
                  jedynie wspomnialam jak oceniam bank na poczcie i blo to nawiazaniem do
                  wypowiedzi adrea_w_polsce i pp17. Przeprosilam za zmiane tematu, wiec prosze
                  nie wypominaj mi, ze nie znam wloskiej poczty, bo nie o tym pisalam.
                  A jesli chodzi o konto, to spytalam kogos, kto ma z tym dosc dobry kontakt,
                  mieszka w Turynie i zna sie na bankach. Ten ktos poleca Banco San Paolo. Jednak
                  przyznaje, ze na 3 miesiace nie warto sie fatygowac.
                  Pozdrawiam.
                  • linn_linn Re: dokumenty: konto w banku 07.07.05, 09:21
                    Nie ma czegos takiego jak bank na poczcie: sa konkretne banki pocztowe. Tylko
                    tak mozna je oceniac.
                    Mialam ksiazeczke w Banku San Paolo i wychodzilam / przy wysokich sumach /
                    prawie na zero / jest to wyjscie: przynajmniej uniknie sie dokladania /. Tez na
                    koncu trzeba cos zostawic. Niby moga zrobic rozliczenie, ale twierdza:
                    ksiazeczka moze sie przydac... Widac, ze im sie nie chce. A jesli to zrobia,
                    nie wiadomo na kiedy. Podczas pobytu 3-miesiecznego banki omijalabym z daleka.
                    Jesli ktos na 3 miesiace poleca bank, to moze sie na nich zna, ale tez i dla
                    nich pracuje. Dla klienta jest to wyrzucanie pieniedzy w bloto. Poprosilabym o
                    karte do ladowania: % nie ma, ale i kosztuje tyle co nic.
                    • makda Re: dokumenty: konto w banku 07.07.05, 09:34
                      Ja generalnie mam wysypke, jak widze poczte we Wloszech i w zyciu nie
                      zalozylabym tam sobie konta, ale ma racje linn: nie mozna porownywac BancoPosta
                      (ma obsluge przez internet, rozne karty kredytwe i bankomatowe, wlasne
                      bankomaty itd) do Banku Pocztowego w Polsce.
                      • linn_linn Re: Bancoposta 08.07.05, 08:49
                        Ja mam takie konto i jestem zadowolona: czesc oplat dokonuje z konta, a reszte
                        w oddzielnym okienku / oczywiscie pod "obstrzalem" klientow stojacych w innych
                        kolejkach /.
                        Nie zapominajmy, ze w watku mowi sie o ewentualnym zalozeniu konta na 3
                        miesiace. Moim zdaniem, jest to bez sensu i z wielu powodow.
                    • jagoda242 Re: dokumenty: konto w banku 08.07.05, 00:45
                      A czy zauwazylas jak reklamuja Bank Pocztowy - bank na poczie. Nie chodzilo mi
                      o to, ze na poczci jest bank tzn. w budynku poczty jets bank. Nie bierzcie tego
                      tak doslownie.
                      Czy ksiazeczka w Banco San Paolo to to samo co konto studenckie czy
                      mlodziezowe? Chyba nie, wiec skoro nie to nie mozesz twierdzic, ze wyjdzie sie
                      przy tym na zero, prawda?
      • linn_linn Re: dokumnety: konto w banku 05.07.05, 17:20
        Dla posiadaczy kont BancoPosta sa osobne okienka. Mysle jednak, ze na 3
        miesiace nie ma sensu zawracac sobie glowy papierami. Kosztow bedzie wiecej niz
        procentow / nawet w ciagu roku mozna dolozyc /. Popros na poczcie o karte
        PostePay: mozesz ja zaladowac, pobierac pieniadze, placic w wielu miejscach,
        nawet w necie. Kosztuje 5 euro.
    • annarea Re: dokumnety: konto w banku 05.07.05, 18:20
      konto BancoPosta nie jest zle - jedna z zalet jak juz wspomnial andrea,
      to fakt, ze poczta jest otwarta w sobote rano a banki nie.
      poste

podaje link do strony tez w wersji angielskiej i mozesz sobie zobaczyc.
      do Andrea:
      la mia posta preferita è in corso venezia - 1 ora per un bonifico.

• funghettino Re: dokumnety: konto w banku 06.07.05, 19:21
        jeden szkopul: oplat za zamkniecie konta bancoposta nie ma,tylko ze przy
        zamknieciu trzeba zostawic na koncie 75 euro na pokrycie ewentualnych kosztow
        (????) ktore ci przesylaja do domu poznej. nie wiem jakby to dzialalo w
        przypadku wysylania pieniedzy po polski...
        --
        I've got a right to be wrong
    • funghettino Re: dokumnety: konto w banku 05.07.05, 18:50
      jesli jedziesz tylko na 3 miesiace to chyba rzeczywiscie nie warto- nawet jesli
      wybierzesz konto o niskich oplatach (san paolo-konto dla mlodych lub unicredit-
      konto internetowe, te sa najtansze o ile sie orientuje) to zawsze pozostaja
      oplaty skarbowe no i oplata za zamkniecie konta na koniec...
      jezeli sie jednak zdecydujesz dokumenty potrzebne to paszport lub dowod
      osobisty + codice fiscale+ pieniadze ktore musisz wplacic
      pozdrawiam

--
      I've got a right to be wrong
      • kolsza Re: dokumnety: konto w banku 06.07.05, 15:12
        wczoraj, centrum Turynu, San Paolo
        codice fiscale, paszport i ... permesso
        niewazne, ze kilka tygodni wczesnij go nie chcieli, widocznie dzis pan mial
        taki humor...paranoja, raz tak raz siak... jesli nie ma sie skonczonych 26 lat
        ponformowano mnie, ze nie ma oplat za prowadzenie konta, pozdrawiam
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka