Dodaj do ulubionych

czy ktos z was jest/byl na italianistyce na UW?

26.11.03, 16:04
witam serdecznie
powaznie zastanawiam sie nad studiowaniem italianistyki, o czym zawsze
marzylam. studiowalam filologie klasyczna na UL, a tam niestety nie ma
italianistyki, wiec nie moglam studiowac jej rownoczesnie. teraz zastanawiam
sie, czy nie jestem za stara (mysle o studiach dziennych)i czy sobie poradze
majac dziecko. prosze napiszcie jak to jest. co rzeczywiscie trzeba
umiec,zeby nie utonac na pierwszym roku (zakres gramatyczny). czy powtarza
sie material gram., czy trzeba juz go miec w jednym palcu?! na co najlepiej
polozyc nacisk, zeby dobrze wystartowac? czy jest bardzo duzo godzin?
najwazniejsze przedmioty? prosze o wszelkie pkratyczne rady
z gory dziekuje
pozdrawiam serdecznie
wiola

------------------------------------------------------------------------------
--
Obserwuj wątek
    • wasza_bogini Re: czy ktos z was jest/byl na italianistyce na U 26.11.03, 20:21
      mysle, ze nie ma strachu jesli chodzi o material ale jesli jestes o 6 lat
      starsza od reszty to mozesz sie zanudzic. naprawde jest nudno, malo tworczo i
      jeszcze apre innych rzeczy, chocia jesli masz dziecko to moze nie jest to glupi
      pomysl. lepiej tez ,zebys sie zapisala do grupy franc a nie angielskiej, bo
      angielski jest z osoba bardzo niezrownowazona psychicznie, niespelniona aktorka
      filmowa, grazyna szpolowska, sufrazystka i femme fatale w jednym. czasami etn
      koktail jest pozytywny ale w tym przypadku chce sie mscic na mlodych,
      niewinnych owieczkach z dobrych domow;)
    • krowkasmieszka Re: czy ktos z was jest/byl na italianistyce na U 27.11.03, 20:29
      ja to bym radzila ci powaznie zastanowic sie nad tym pomyslem... ale skoro sie
      zdecydowalas....no coz... powodzenia!

jesli chodzi o znajomosc wloskiego - nie panikuj, nie jest to wymagane na
      pierwszym roku. i szczerze powiedziawszy to nawet lepiej jesli nic nie umiesz.
      ja mialam tego pecha, ze juz sie uczylam wloskiego. na 1 roku podzielono nas na
      3 grupy, 2x20cos i jedna okolo 10 osob "zaawansowana", w ktorej poziom byl
      bardzo zroznicowany - byli i ci co rok na jakis kurs chodzili ale tez i tacy co
      zdali mature z wloskiego i juz sobie rok na ita studiowali... i za kare ze tacy
      dobrzy bylismy kochana katedra sukcesywnie zmienjaszala nam liczbe godzin,
      zamiast 10 mielismy 8 albo 7... i jakos nieladnie bylismy traktowani....
      zamiast gonic te dwie pozostale grupy, to nam zanizali poziom....

oprocz zajec z wloskiego jest litratura (wyklad, zazwyczaj 45 minut raz w tyg,
      albo co 2 tyg 90), cwiczenia z literatury obowiazkowe. pozniej na 1 roku
      zaczyna sie gramatyka opisowa, najpierw fonetyka (1 semestr) potem 3 semestry
      gramatyki "wlasciwej". jest wyklad i cwiczenia. jest historia wloch,
      prowadzaona w zaleznosci od roku i wykladowcy, przepraszam wykladowczyni, bo
      panow tu raczej nie ma..., 45 min tyg, poltorej godz.... hmm co
      jeszcze ....aaa na 1 semestrze sa zajecia ze wstepu do jezykoznawstwa i wstepu
      do literaturoznawstwa, ale oba koncza sie w sesji zimowej. oczywiscie angielski
      lub francuski, jeden i drugi na skandalicznie niskim poziomie. na drugim roku
      dochodzi lacina, 3 semestry. o przepraszam, gapa jestem, ciebie to nie dotyczy
      po filologii klas....
      acha i jeszcze sa przedmioty do wyboru, tylko szczerze powiedziawszy ja je
      przepisuje z indeksu innej uczelni, wiec nie za bardzo wiem ile ich trzeba
      wybrac, moze kto inny cie poinformuje, ja nie chcialabym wprowadzac cie w blad.
      a wlasciwie to moze bedzie to na stronie ita: www.italianistyka.uw.edu.pl

nie sadze zebys byla za stara... absolutnie!!! u mnie an roku sa dziewczyny,
      ktore juz jedne studia pokonczyly i na ita poszly, maja dzidziusie, wlasciwie
      teraz to juz 2-3letnie dzieci i swietnie sobie radza.

wlasciwie to by bylo chyba na tyle jesli chodzi o twoje pytania. w razie czego
      sluze chetnie pomoca.

pozdrawiam serdecznie!

krowka smieszka

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka