Dodaj do ulubionych

Uszczypnijcie mnie bo nie wierzę ...

08.02.13, 07:27
... w tą głupotę.
wyborcza.biz/biznes/1,100896,13359903,ZUS__Wyzsza_emerytura__jesli_masz_dzieci__Z_kieszeni.html#BoxBizTxt
Obserwuj wątek
    • szyszkasosny Re: Uszczypnijcie mnie bo nie wierzę ... 08.02.13, 14:17
      Są kraje, gdzie się różne sztuczki podatkowe poprawiające wskaźniki demograficzne stosuje. To nie jest nasz pomysł.
      Moja koleżanka miała męża, który wyjechał do Kanady i jako samotny płacił "kawalerski" podatek. Tak nalegał, żeby przyjechała z dziećmi ( a ona nie chciała), że zaczął stosować środki przymusu w postaci wstrzymania alimentów. Wysyłał paczki dzieciom z jej rodziny, a swoim nic.
      Jakoś to się nazywało ten podatek - bykowe?
    • tojabogdan w niemczech też 08.02.13, 21:52
      tak jest, że matki dostają dodatek do renty w zależności od ilości wychowanych dzieci.
      Nasz aktualnie katastrofalny przyrost naturalny może się wyjątkowo negatywnie odbić za kilkadziesiąt lat na poziomie rent, bo ktoś musi na nie pracować. Jednocześnie ten niski przyrost naturalny jest dowodem na to, że restrykcyjne prawo dotyczące przerywania ciąży, daje efekty paradoksalnie odwrotne.
      Ten ewentualny dodatek do rent nie będzie mieć wpływu na przyrost, bo do tego potrzebne jest dużo więcej.
      • skuter44 Re: w niemczech też 10.02.13, 10:27
        Moje niedzielne trzy grosze do wątku.

Słusznie zwracasz uwagę. A skutki demograficzne (za 50 lat) będą dla Europy , Północnej Ameryki i Rosji będą opłakane.
        Z zaświatów za 50 lat zobaczę 15 mln Polaków rządzonych przez 30 mln emigrantów z Indii , Chin, Afryki. Zobaczę moich prawnuków pracujących za grosze u bogatego Araba w montowni sprzetu IT .
    • wnuk.brutusa To Wam poprawi humor 13.02.13, 12:30
      auto.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/418463,jak-karac-kierowcow-kupuja-specjalna-maszyne-warta-siedem-limuzyn-bmw.html
      300 000 wezwań do zapłaty miesięcznie.
      Ambitne plany.
      Robią wrażenie...
    • wnuk.brutusa To też jest dobre 13.02.13, 15:00
      "Modernizacja linii kolejowej Lublin – Lubartów kosztowała 40 mln złotych. Odcinek ten jest dla regionu strategicznym szlakiem towarowym, a w przyszłości także pasażerskim
      <cut>
      Listę potencjalnych tras do likwidacji stworzyła firma doradcza McKinsey na zlecenie spółki kolejowej PKP Polskie Linie Kolejowe. Na liście tej znajduje się także trasa nr 30 Lublin - Lubartów - Parczew"
      www.rynek-kolejowy.pl/37401/Lubelskie_Linia_kolejowa_Lubartow__Lublin_przeznaczona_do_likwidacji.htm
      Takich kwiatków jest więcej. Dużo wiecej
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka