Dodaj do ulubionych

Mlodziez Wszechpolska- watek Swiatla

31.08.16, 21:17
W sumie jestem przeciwny zakładaniu wątków o duperelach, więc będę się dopisywał do istniejących. Nawet jeśli nie na temat.
Nie obchodzi mnie nagonka na PiS na tym forum. Natomiast dzisiaj rano był w GW super artykuł o Młodzieży Wszechpolskiej. Autorka, pewnie jakaś kawiarniana lewicowa idiotka, Januszek by ją lubił, chciała napisać paszkwil na Młodzież Wszechpolską. I napisała tak naprawdę reklamę. Po przeczytaniu tego artykułu to tak naprawdę żałuję że z powodu wieku się nie kwalifikuję do MW. A chętnie bym się przyłączył. Naprawdę fajna organizacja w tym artykule.
Myślałem że za jakiś czas do tego artykułu wrócę, a teraz po godzinie patrzę - nie ma artykułu. Naczelny pewnie się zorientował i go wyrzucił z głównej strony. Ale jak się poszuka to jest w archiwach. Oto on:

Artykuł o Młodzieży Wszechpolskiej

Naczelny pewnie wkrótce wyrzuci ten artykuł, tak więc wklejam jego kopię.
Naprawdę fajna reklama tego ruchu. I to w samej GW!
Gdzie są zapisy??

--------------------------------------------------------------------------------
Mniejszości powinny "dostosować się do prawa i zwyczajów, jakie tu funkcjonują". - Do zasad, które uznajemy za słuszne, i które są słuszne - podkreśla w wywiadzie z "Tygodnikiem Powszechnym" Mateusz Bożydar Marzoch, szef jednego z warszawskich kół Młodzieży Wszechpolskiej. W rozmowie również o tym, że homoseksualizm jest wynikiem złego wychowania i o tym, kto jest wrogiem ojczyzny.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas
"Co tkwi w głowie Wszechpolaka" - tak "Tygodnik Powszechny" zajawia na okładce wywiad z Mateuszem Bożydarem Marzochem - prezesem koła Młodzieży Wszechpolskiej Warszawa-Północ.

- Nie dopuszczacie myśli, że ktoś inaczej widzi świat - twierdzi przeprowadzająca go Magdalena Kicińska. - Bo jesteśmy pewni, że nasza wizja jest dla Polski najlepsza - mówi na to Marzoch, "członek Stow. Marsz Niepodległości, narodowiec, katolik", jak sam o sobie pisze na Twitterze.

Homoseksualiści? "Nie uważam, że należałoby tych ludzi zabijać"

Asystent posła Roberta Winnickiego, prezesa Ruchu Narodowego, twierdzi, że homoseksualizm jest wynikiem złego wychowania. - Homoseksualizm jest czymś nienaturalnym, co dotyka człowieka na jakimś etapie jego życia. Według mnie jest schorzeniem. To nienaturalne i niezdrowe dla tej osoby i społeczeństwa - mówi. - Ale nie uważam, że należałoby tych ludzi zabijać - dodaje polityk.

Według wielu organizacji naukowych, homoseksualizm nie jest jednak ani schorzeniem, ani kwestią wychowania - naukowy konsensus zakłada, że jest normalnym wariantem ludzkiej seksualności. Został też wykreślony z list zaburzeń psychicznych m.in. WHO, Amerykańskiego Stowarzyszenia Psychiatrycznego czy Chińskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Kto jest jego zdaniem wrogiem ojczyzny? - Ci, którzy prowadzą do jej moralnego zepsucia, do liberalizmu, źle pojętej tolerancji i odejścia od wartości chrześcijańskich, na których została zbudowana - twierdzi Marzoch. - Wszyscy, którzy starają się doprowadzić do tzw. multikulturalizmu i wymieszania wszystkich ze wszystkimi, zniesienia granic - także moralnych - podkreśla.

Przemoc? "Czasem jest konieczna"

Zamiast liberalnej demokracji, polityk chce demokracji narodowej. - W której rzeczywistym odnośnikiem jest naród i wola narodu, a nie poddawanie się, uginanie kolan przed wszelakimi mniejszościami. Macie żyć tak, jak my żyjemy - zaznacza Marzoch. Mniejszości powinny "dostosować się do prawa i zwyczajów, jakie tu funkcjonują". - Do zasad, które uznajemy za słuszne, i które są słuszne - podkreśla.

Czy przemoc jest rozwiązaniem? - Czasem jest konieczna - kiedy ludzie czują się zagrożeni, państwo nie zapewnia im bezpieczeństwa, a sytuacja skłania do takich aktów - twierdzi członek MW. Ale, jak dodaje, "nikt z czystej nienawiści nie chce mordować kogoś - np. Żyda - tylko dlatego, że jest Żydem". - Ludzie sobie tak mogą krzyczeć albo pisać w sieci, ale to się nie przełoży na czyny raczej - mówi Marzoch. - Raczej? - dopytuje Kicińska. - Raczej. I tyle - ucina polityk.

GW
Obserwuj wątek
    • maria421 Wyjasnienie 31.08.16, 21:19
      Poniewaz Zbychu nie zyczyl sobie skrecania jego watku na inne tematy, przenioslam na osobny watek wpis Swiatla z watku Zbycha.

Mysle ze obaj sa zadowoleni.

• maria421 Swiatlo 31.08.16, 21:43
      Po pierwsze- na tym forum nie ma zadnej nagonki na PiS.

Jezeli sie czasem zdazy, ze PiS podejmie jakas dobra decyzje, jak te o nie wpuszczeniu Czeczenow, to jest to tu pozytywnie odnotowane.

Niestety, PiS podejmuje o wiele, wiele wiecej zlych lub bardzo zlych niz dobrych decyzji. I to tez jest tu odnotowywane i krytykowane.

Co do Mlodziezy Wszechpolskiej, moge sie podpisac tylko pod jednym :

Mniejszości powinny "dostosować się do prawa i zwyczajów, jakie tu funkcjonują"

Co do wypowiedzi Marzocha na temat homoseksualizmu, to....chyba jednak sie z nia nie zgadzasz?
      • swiatlo Re: Swiatlo 31.08.16, 22:04
        maria421 napisała:

> Co do wypowiedzi Marzocha na temat homoseksualizmu, to....chyba jednak sie z ni
        > a nie zgadzasz?

Mario, gdzie rąbią drwa tam są wióry.
        Nie mogę sobie zrobić takiej mojej Frankenpartii, czyli jak Frankenstein, zlepka różnych dobrych rzeczy z różnych miejsc. Albo bierzesz jedno, cokolwiek w nim jest, albo drugie. Nie ma trzeciej drogi.
        • maria421 Re: Swiatlo 01.09.16, 08:31
          swiatlo napisał:

> Mario, gdzie rąbią drwa tam są wióry.
          > Nie mogę sobie zrobić takiej mojej Frankenpartii, czyli jak Frankenstein, zlepk
          > a różnych dobrych rzeczy z różnych miejsc. Albo bierzesz jedno, cokolwiek w nim
          > jest, albo drugie. Nie ma trzeciej drogi.

Dlatego ja nigdy nie nalezalam do zadnej partii:-)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka