Dodaj do ulubionych

Przemilczane głosowanie

16.01.20, 19:52
Wczoraj w komisji rodziny i polityki społecznej odbyło się głosowanie projektu podniesienia minimalnej emerytury do 1600 zł. Za odrzuceniem projektu zgodnie zagłosowali posłowie PiS i KO.
Przewodnicząca komisji (dzisiaj już przez PiS odwołana) Magdalena Biejat tak skomentowała to głosowanie:
"Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wskazało, że według ich wyliczeń brakuje w budżecie ok. 2 mld złotych na podniesienie minimalnej emerytury do wskazanego w projekcie poziomu – i że tych pieniędzy nie ma w budżecie państwa. Parę dni temu 2 mld złotych Sejm przekazał TVP…"
Ja od siebie spytałbym jeszcze kandydatki z najlepszymi genami, jak ocenia to głosowanie. Nie tak dawno twierdziła ona, że opozycja, która głosuje tak jak PiS, jest nic niewarta.
Symptomatyczne jest także prawie kompletne przemilczenie tego głosowania przez media, zarówno "dobrozmianowe", jak i tzw. wolne. Pewnie Gumpel zaraz zarzuci mi szukanie spisków, więc niech sam sobie sprawdzi. Gdy w google wrzuci się frazę "komisja rodziny głosowanie emerytury" i ograniczy wyniki do ostatniego tygodnia, można znaleźć raptem jeden tekst z Wirtualnej Polski o wczorajszym głosowaniu:
finanse.wp.pl/pis-i-po-przeciwni-propozycji-lewicy-projekt-minimalnej-emerytury-odrzucony-6468039625516673a
Obserwuj wątek
  • maria421 Re: Przemilczane głosowanie 17.01.20, 08:22
   Najwiekszym skandalem w tym wszystkim jest to, ze na TVPiS sa dwa miliardy. To podobno wiecej niz srodki na walke z rakiem.

   To trzeba naglasniac, tym walic w PiS bo to jest mocny argument przeciw PiSowskiej wladzy docierajacy do szerokich mas ktore sie nie bardzo interesuja tym, o co np. z "ustawa kagancowa" chodzi.

  • gumpel Re: Przemilczane głosowanie 17.01.20, 13:10
   jureek napisał:

   Pewnie Gumpel zaraz zarzuci m
   > i szukanie spisków ...

   Otóż nie. Gumpel zarzuci Ci megalomanię. Minipartyjka, która startując samodzielnie w wyborach ledwo przekroczyła 1% zgłasza w komisji sejmowej jedną z setek poprawek do jednej z dziesiątek ustaw będących w procesie legislacyjnym. W dodatku nie potrafi znaleźć dla swojego stanowiska sojuszników z poza własnego klubu. Zatem szanse powodzenia inicjatywy: zero. Gdybyście zaproponowali podniesienie o 5 zł., i by Wam się udało to przeprowadzić, to wtedy byłoby mało, ale jednak coś. Wykazalibyście jakąś skuteczność. A tak, co?

   G.
   P.S. WP jest propisowska i zamieściła podlinkowany artykuł tak sprofilowany, by dowalić MK-B. Tylko stwierdzam fakt.
   --
   ... quaero usque ...
   • jureek Re: Przemilczane głosowanie 17.01.20, 17:31
    gumpel napisał:

    > Otóż nie. Gumpel zarzuci Ci megalomanię. Minipartyjka, która startując samodzie
    > lnie w wyborach ledwo przekroczyła 1% zgłasza w komisji sejmowej jedną z setek
    > poprawek do jednej z dziesiątek ustaw będących w procesie legislacyjnym.

    Ale manipulujesz. Po pierwsze głosowano nie jedną z setek poprawek, tylko całościowy projekt nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, z podniesieniem emerytury minimalnej, ustanowieniem emerytury maksymalnej, wskazaniem źródeł finansowania itd. To by łby początek procesu legislacyjnego, można by w projekcie wnosić poprawki, konsultować go, no ale PO i PiS zgodnie zagłosowali za tym, żeby się tym dalej nie zajmować. Są przecież ważniejsze sprawy od narastającego problemu ubóstwa emerytów, jak np. ustanowienie święta kapłanów wyklętych (PiS i PO zgodnie głosowali za). Po drugie projekt został zgłoszony nie przez partyjkę z 1% poparcia, lecz przez trzeci co do wielkości klub poselski.

    > W doda
    > tku nie potrafi znaleźć dla swojego stanowiska sojuszników z poza własnego klub
    > u. Zatem szanse powodzenia inicjatywy: zero. Gdybyście zaproponowali podniesien
    > ie o 5 zł., i by Wam się udało to przeprowadzić, to wtedy byłoby mało, ale jedn
    > ak coś. Wykazalibyście jakąś skuteczność. A tak, co?

    I znowu wracamy do przemilczania przez media. Nie mając jeszcze ani jednego posła bardzo skutecznie doprowadziliśmy do tego, że pracownicy Inpostu dostali zaległe pensje. Sęk w tym, że nikt wtedy o tym nie napisał. Dopiero niedawno biznesmen Brzóska w jakimś wywiadzie przyznał, że wziął kredyt, żeby spłacić pracowników (choć niby nie musiał tego robić), bo ludzie z partii Razem tak mu deptali po piętach, że miał już tego dość.

    > G.
    > P.S. WP jest propisowska i zamieściła podlinkowany artykuł tak sprofilowany, by
    > dowalić MK-B. Tylko stwierdzam fakt.

    No tak, a przypomnienie w artykule, że koszt podwyżki wyniósłby mniej więcej tyle, ile Kurski dostał na propagandę, wcale nie jest dowaleniem PiS-owi przez rzekomo propisowskie medium.
    • gumpel Re: Przemilczane głosowanie 17.01.20, 19:28
     OK. Przyznaję się do niewiedzy. Wydawało mi się, że są aktualnie w sejmie prace nad płacą minimalną na poziomie cr. 1200, a wyście podbili do 1600 poprawką. Jeśli tak nie jest, to moja culpa. Ale co do reszty pozostaję przy swoim. Kryterium oceny partii politycznych jest skuteczność. Jak ktoś zgłasza projekt, a nie ma większości by go przeprowadzić i nie potrafi go uzgodnić tak, by coś z tego realnie było poza przegraną jak Szydło w Bruksel, to to jest tylko propagowanie własnego programu. Nie widzę powodu, by media o tym pisały. Myślę, że właśnie dlatego WP napisała o tym w kontekście K-B i, tu masz rację, TVPiS. Jedynie dzięki temu kontekstowi to jest jakiś temat po mojemu.

     G.     --
     ... quaero usque ...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka