Dodaj do ulubionych

Duda umywa sobie rece

27.01.20, 16:32
i kieruje ustawe kagancowa do TK

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25638899,uchwala-sadu-najwyzszego-andrzej-duda-skierowal-wniosek-do.html#s=BoxOpImg1
Obserwuj wątek
    • a000000 Re: Duda umywa sobie rece 28.01.20, 09:40
      maria421 napisała:

> i kieruje ustawe kagancowa do TK

> wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25638899,uchwala-sadu-najwyzszego-andrzej-duda-skierowal-wniosek-do.html#s=BoxOpImg1

Duda ręce umywa, a na Placu Czerwonym rozdają elektryczne samochody....
      Wstyd.

Nie "ustawę kagańcową" a podstawy prawne na które się Gersdorf powołuje ogłaszając "uchwałę SN".
      Ustawa przedstawiona przez parlament prezydentowi do podpisu w nie jest tym samym bytem co uchwała SN uchwalona w niepełnym składzie dotycząca statusu sędziów.
      Mario, jak już plujesz, to przynajmniej zgodnie z prawdą materialną. Nie zniżaj się do poziomu kodziarstwa . Fałszywe świadectwo to bardzo paskudna sprawa. Nie dziw się potem, że rzadko tu zaglądam i nawet odezwać mi się nie chce.
      • maria421 Re: Duda umywa sobie rece 28.01.20, 09:50
        Azerko, masz racje, to nie ustawe kagancowa Duda skierowal do TK, ustawy kagancowej jeszcze nie podpisal ale zanosi sie na to ze ja podpisze

Jak wynika z tego sondazu, nawet wyborcy PiS nie sa przekonani o slusznosci rzadu w sporze z SN :

wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykul-prasowy/6428238,wyborcy-pis-spor-sady.html

Moze niedlugo i Ty do nich dolaczysz ?

Chociaz po Twoim "jak juz plujesz" i "nie znizaj sie do poziomu kodziarstwa", obawiam sie ze dalej bedziesz wiernie bronila kazdej decyzji Kaczynskiego i Dudy.

• a000000 Re: Duda umywa sobie rece 28.01.20, 10:13
          maria421 napisała:

> Jak wynika z tego sondazu, nawet wyborcy PiS nie sa przekonani o slusznosci rza
          > du w sporze z SN :

jeśli czerpią swoje wiadomości z takich "źródeł" jak ten wątek - to się nie dziwię. Gdyby to co się wpuszcza w przestrzeń wspólną przeciwko rządzącym było prawdą, sama bym latała z OTUĄ i planowała emigrację bo "tu nie ma jak żyć"....

i z powodu owej wprowadzającej w przestrzeń wspólną nieprawdy proponuję abyś Mario wątek wywaliła w niebyt.

> Moze niedlugo i Ty do nich dolaczysz ?

bądź spokojna, gdy stwierdzę złą wolę rządzących - nie omieszkam.

• maria421 Re: Duda umywa sobie rece 28.01.20, 11:05
            a000000 napisała:

> jeśli czerpią swoje wiadomości z takich "źródeł" jak ten wątek - to się nie dz
            > iwię. Gdyby to co się wpuszcza w przestrzeń wspólną przeciwko rządzącym było pr
            > awdą, sama bym latała z OTUĄ i planowała emigrację bo "tu nie ma jak żyć"....

Azerko, wiesz sama ze ci, ktorzy brali udzial w tym sondazu na moje forum nie zagladaja, wiec oszczedz sobie zlosliwosci.

Wydaje mi sie ze nawet wyborcy PiSu zaczynaja dostrzegac ze racja nie moze zawsze lezec tylko po stronie PiSu. Nie potrzeba nawet specjalnej znajomosci konstytucji zeby sie zastanowic nad tym kto w sporze rzad. SN moze miec racje- czy 30 letni ledwo upieczeni prawnicy (Kaleta , Kanthak, Ozdoba) , z ktorych tylko jeden jest radca prawnym, czy tez profesorzy prawa ktorzy dluzej pracuja w zawodzie niz ci trzej na swiecie zyja? Nie tylko polscy, ale miedzynarodowi prawnicy? Azerko, jezeli trojkowy mgr prawa Ziobro mowi publicznie ze dla niego prof Stepien nie jest autorytetem prawniczym, to mamy dyktature ciemniakow!

Wydaje mi sie ze nie trzeba specjalnej znajomosci konstytucji zeby wreszcie zauwazyc OBLUDE PiSu przejawiajaca sie np. tym, ze Gersdorf miala byc usunieta z urzedu I Prezesa SN w ciagu kadencji z powodu ustawy wysylajacej ja w wieku 65 lat na emeryture, ale starsi od niej Pawlowicz i Piotrowicz zostali wybrani na 9 letnia kadencje do TK.

Wydaje mi sie ze nie trzeba specjalnej znajomosci konstytucji zeby zauwazyc OBLUDE "dekomunizujacego" PiS wybral prokuratora stanu wojennego, odznaczonego za zaslugi przez PZPR na sedziego TK...

Ty jeszcze tego nie zauwazylas?

> bądź spokojna, gdy stwierdzę złą wolę rządzących - nie omieszkam.

Czego jeszcze potrzebujesz zeby zauwazyc zla wole obecnie rzadzacych?

• a000000 Re: Duda umywa sobie rece 28.01.20, 12:53
              maria421 napisała:

> Wydaje mi sie ze nawet wyborcy PiSu zaczynaja dostrzegac ze racja nie moze zaws
              > ze lezec tylko po stronie PiSu.

a mnie się wydaje, że każdy , który ma choć jedną szarą komórkę potrafi dostrzec, że jedynym na świecie który zawsze miał rację jest Jezus. Z innymi bywa różnie.
              Powyższe a'propos słowa : zawsze.

Nie potrzeba nawet specjalnej znajomosci konsty
              > tucji zeby sie zastanowic nad tym kto w sporze rzad. SN moze miec racje-

raz jedni, raz drudzy. A czasem ani jedni ani drudzy. Jak zwykle
              to w sporach bywa, gdzie prawda leży tam gdzie leży.

czy 30
              > letni ledwo upieczeni prawnicy (Kaleta , Kanthak, Ozdoba)

dopuszczam taką możliwość. Świeże spojrzenie na problem jest pewną wartością.

czy tez profesorzy prawa ktorzy dluzej pracuja w zawo
              > dzie niz ci trzej na swiecie zyja?

A kto mi zapewni, że ci profesorowie prawa nie są upolitycznieni (co jest niezwykle trudne w dzisiejszej sytuacji gdy wulkan przemian nadal kipi) ... że ci profesorowie mają młode mózgi w sensie demencji i innych.... NIKT? no to ostrożnie z obwoływaniem autorytetem kogoś, kto dysponuje wiekiem i doświadczeniem, ale prawom biologii niestety podlega. Historia zna przypadki, gdy Wielcy większość osiągnęli za młodu - potem jedynie korzystali z dawnej świetności.
              MOIM zdaniem - kilku zasłużonych prawników powinno milczeć.

Nie tylko polscy, ale miedzynarodowi prawnic
              > y? Azerko, jezeli trojkowy mgr prawa Ziobro mowi publicznie ze dla niego prof
              > Stepien nie jest autorytetem prawniczym, to mamy dyktature ciemniakow!

a może prawdę powiedział? Może ten pan też powinien milczeć? Tak uważam.

> Wydaje mi sie ze nie trzeba specjalnej znajomosci konstytucji zeby wreszcie zau
              > wazyc OBLUDE PiSu przejawiajaca sie np. tym, ze Gersdorf miala byc usunieta z u
              > rzedu I Prezesa SN w ciagu kadencji z powodu ustawy wysylajacej ja w wieku 65 l
              > at na emeryture, ale starsi od niej Pawlowicz i Piotrowicz zostali wybrani na 9
              > letnia kadencje do TK.

Ale i jedno i drugie - zgodne z prawem. Mnie też się nie podoba, że emeryci są wprowadzani do gremiów niezwykle istotnych dla funkcjonowania państwa. Dotyczy to i pani Gersdorf (jej wypowiedzi i zachowanie są dla mnie zastanawiające), i pani Pawłowicz, tudzież i innych emerytów..... Kiedyś spotkałam naukowe badania, że tylko 5% populacji jest niepodatna na demencję starczą.

> Wydaje mi sie ze nie trzeba specjalnej znajomosci konstytucji zeby zauwazyc OBL
              > UDE "dekomunizujacego" PiS wybral prokuratora stanu wojennego, odznaczonego za
              > zaslugi przez PZPR na sedziego TK...

a czy wiesz, że ikona opozycji, pan Rzepliński, za młodu był pierwszym sekretarzem POP? musiał się szczególnie wyróżniać zaangażowaniem, skoro został POP-em.
              POP - Podstawowa Organizacja Partyjna - jedna z macek PZPR w zakładach pracy.

No ale pomna na casus Św Pawła - nie umniejszam późniejszych zasług. Każdy może się nawrócić.

> Czego jeszcze potrzebujesz zeby zauwazyc zla wole obecnie rzadzacych?
              >
              > nie rozumiem. Czego JA mogę potrzebować? Przejaw złej woli leży po stronie rządzących. Jak na razie widzę, że chcą jeszcze bardziej oderwać nas od korzeni przesiąkniętych komuną, chcą polepszyć dolę zwyczajnych ludzi, chcą dźwignąć kraj na wyższy poziom ekonomiczny. Robią to może lepiej może gorzej, ale robią. Poprzednie rządy dbały tylko o własne (liberałów) tyłki.

• maria421 Re: Duda umywa sobie rece 28.01.20, 13:50
                a000000 napisała:

> dopuszczam taką możliwość. Świeże spojrzenie na problem jest pewną wartością.

Acha, czyli jak przyjdzie 3 mlodych magistrow matematyki i powiedza ze 2+2 =5 to tez to nazwiesz "swiezym spojrzeniem na problem"?

> A kto mi zapewni, że ci profesorowie prawa nie są upolitycznieni (co jest niezw
                > ykle trudne w dzisiejszej sytuacji gdy wulkan przemian nadal kipi) ... że ci pr
                > ofesorowie mają młode mózgi w sensie demencji i innych.... NIKT? no to ostrożni
                > e z obwoływaniem autorytetem kogoś, kto dysponuje wiekiem i doświadczeniem, ale
                > prawom biologii niestety podlega. Historia zna przypadki, gdy Wielcy większość
                > osiągnęli za młodu - potem jedynie korzystali z dawnej świetności.
                > MOIM zdaniem - kilku zasłużonych prawników powinno milczeć.

Zapomnialas ze tych 3 prawnikow Kaleta, Kanthak, Ozdoba to sa czynni POLITYCY ? I Ty chcesz innym przypisywac upolitycznienie? Tym ktorzy nawet do partii nalezec nie moga?

> a może prawdę powiedział? Może ten pan też powinien milczeć? Tak uważam.

Popierasz dyktature ciemniakow , bo slepo popierasz PiS i jego partie koalicyjne. Tylko dlatego.

> Ale i jedno i drugie - zgodne z prawem. Mnie też się nie podoba, że emeryci są
                > wprowadzani do gremiów niezwykle istotnych dla funkcjonowania państwa. Doty
                > czy to i pani Gersdorf (jej wypowiedzi i zachowanie są dla mnie zastanawiające)
                > , i pani Pawłowicz, tudzież i innych emerytów..... Kiedyś spotkałam naukowe bad
                > ania, że tylko 5% populacji jest niepodatna na demencję starczą.

Ale to prawo jest wlasnie przykladem na OBLUDE PiSu! Pamietam jak popieralas poslanie Gersdorf na emeryture w czasie jej kadencji, pytalam wtedy co z sedziami TK i -prosze bardzo- mamy 67 letnich sedziow TK wybranych na 9 letnia kadencje. Przypomne ze Pawlowicz przyznala otwarcie ze jakis punkt ustawy jest niekonstytucyjny ale bedzie glosowala zgodnie z linia partii..

>
                > a czy wiesz, że ikona opozycji, pan Rzepliński, za młodu był pierwszym sekreta
                > rzem POP? musiał się szczególnie wyróżniać zaangażowaniem, skoro został POP-em.
                >
                > POP - Podstawowa Organizacja Partyjna - jedna z macek PZPR w zakładach pracy.

Rzeplinski wystapil z partii w grudniu 1981, Piotrowicz nie, Piotrowicz byl prokuratorem oskarzajacym opozycje za co w 1984 roku dostal krzyz zaslugi!

> No ale pomna na casus Św Pawła - nie umniejszam późniejszych zasług. Każdy może
                > się nawrócić.

Jasne, jak sie "nawroci na PiS" to mu bedzie wybaczone i nagrodzone miejscem w TK. Jezeli nie, to bedzie to nadal "komuch"...
                >
                > > nie rozumiem. Czego JA mogę potrzebować? Przejaw złej woli leży po stron
                > ie rządzących. Jak na razie widzę, że chcą jeszcze bardziej oderwać nas od korz
                > eni przesiąkniętych komuną, chcą polepszyć dolę zwyczajnych ludzi, chcą dźwigną
                > ć kraj na wyższy poziom ekonomiczny. Robią to może lepiej może gorzej, ale robi
                > ą. Poprzednie rządy dbały tylko o własne (liberałów) tyłki.

Napisalas "przejaw zlej woli lezy po stronie rzadzacych" . To Twoje zdanie czy sie pomylilas?

O tym jak nas rzadzacy chca oderwac od korzeni przesiaknietych komuna widac wlasnie na przykladzie Piotrowicza na stanowisku sedziego TK :-)

• a000000 Re: Duda umywa sobie rece 28.01.20, 15:28
                  maria421 napisała:

> a000000 napisała:
                  >
                  > > dopuszczam taką możliwość. Świeże spojrzenie na problem jest pewną wartoś
                  > cią.
                  >
                  > Acha, czyli jak przyjdzie 3 mlodych magistrow matematyki i powiedza ze 2+2 =5 t
                  > o tez to nazwiesz "swiezym spojrzeniem na problem"?

Magister matematyki wie, że każde twierdzenie wymaga dowodu. Jeśli udowodni swoje słowa, to nauka przyzna mu rację.
                  Są w naukach ścisłych tak zwane kamienie milowe. Euklides..... Newton.... Einstein..... każdy z nich naruszał zdawałoby się że prawdy objawione poprzedników - wystarczyło zmienić warunki zewnętrzne zjawiska .... Nie wykluczam, że w wszechświecie nie objawi się nam obszar w którym 2+2 =5. Czarne dziury i inne punkty nieciągłości to tajemnicze stwory.

Zupełnie inaczej jest w naukach, które ja nazywam "mniemanologią stosowaną". Tam nie ma dowodów, kto głośniej krzyczy, ten ma rację. Nauki polityczne są taką mniemanologią.
                  Pamiętaj, że nie rozmawiasz z humanistką a powyższe to moja opinia.

> Zapomnialas ze tych 3 prawnikow Kaleta, Kanthak, Ozdoba to sa czynni POLITYCY ?

oczywiście. Ale nie są profesorami w togach. Gdy wdzieją togi i założą łańcuch z orłem - stracą prawo do polityki, zyskają inne przywileje.
                  Nie trzeba do partii należeć, aby czynnie w polityce uczestniczyć. Większość kodziarstwa do partii nie należy, ale publicznie w sprawach politycznych mieszają. I to się wówczas "upolitycznieniem" nazywa.

> Popierasz dyktature ciemniakow , bo slepo popierasz PiS i jego partie koalicyjn
                  > e. Tylko dlatego.

cieszy mnie, że wiesz lepiej ode mnie co ja popieram. To taka namiastka dyktatury, gdzie ktoś decydował za innych.

> Ale to prawo jest wlasnie przykladem na OBLUDE PiSu! Pamietam jak popieralas p
                  > oslanie Gersdorf na emeryture w czasie jej kadencji,

i nadal tak uważam. Więcej - uważam, że wycofanie się z ustawy było błędem pisiorów. Konstytucja pozwala na kierowanie sędziów do stanu spoczynku gdy ustawa zmienia ustrój sądu. Natomiast mogła ta pani pozostać na stanowisku pierwszego prezesa - bo to stanowisko ma ochronę ustawową. Pierwszy prezes bez prawa orzekania. Taki sam status jaki pani Gersdorf zaproponowała sędziom wskazanym przez obecną KSR.

pytalam wtedy co z sedziam
                  > i TK i -prosze bardzo- mamy 67 letnich sedziow TK wybranych na 9 letnia kadencj
                  > e.

i to mi się baaaaardzo nie podoba.

>Przypomne ze Pawlowicz przyznala otwarcie ze jakis punkt ustawy jest niekon
                  > stytucyjny ale bedzie glosowala zgodnie z linia partii..

moim zdaniem prowokowała oponentów, aby zgłosili ustawę do TK. Ale najwyraźniej totalność opozycji przeważyła nad rozumem. Albo tej "niekonstytucyjności" nie było i opozycja nie dała się wmanewrować w pułapkę. Nie wiem, bo nie śledziłam sprawy.

Nie mniej jednak - pani Pawłowicz ma zbyt szybki język.

> Napisalas "przejaw zlej woli lezy po stronie rzadzacych" . To Twoje zdanie czy
                  > sie pomylilas?

Przejaw jest podmiotem. W znaczeniu, że to rządzący okazują lub nie ową "złą wolę". I to okazanie leży po stronie okazujących.
                  Jest to stwierdzenie ogólne, dotyczące wszelkich rządzących. To nie jest stwierdzenie dotyczące wystąpienia konkretnego faktu.
                  Odpowiedziałam tak, bo napisałaś, że ja czegoś "potrzebuję". Więc odpowiedziałam, że od rządzących dostarczenie owej potrzeby zależy, nie ode mnie.

>
                  > O tym jak nas rzadzacy chca oderwac od korzeni przesiaknietych komuna widac wla
                  > snie na przykladzie Piotrowicza na stanowisku sedziego TK :-)

Piotrowicz mi się nie podoba. I to nie ze względu na dawną przeszłość.
                  >
                  • maria421 Re: Duda umywa sobie rece 28.01.20, 15:44
                    a000000 napisała:

> Magister matematyki wie, że każde twierdzenie wymaga dowodu. Jeśli udowodni swo
                    > je słowa, to nauka przyzna mu rację.
                    > Są w naukach ścisłych tak zwane kamienie milowe. Euklides..... Newton.... Ein
                    > stein..... każdy z nich naruszał zdawałoby się że prawdy objawione poprzednik
                    > ów - wystarczyło zmienić warunki zewnętrzne zjawiska .... Nie wykluczam, że w w
                    > szechświecie nie objawi się nam obszar w którym 2+2 =5. Czarne dziury i inne pu
                    > nkty nieciągłości to tajemnicze stwory.
                    >
                    > Zupełnie inaczej jest w naukach, które ja nazywam "mniemanologią stosowaną". Ta
                    > m nie ma dowodów, kto głośniej krzyczy, ten ma rację. Nauki polityczne są taką
                    > mniemanologią.
                    > Pamiętaj, że nie rozmawiasz z humanistką a powyższe to moja opinia.

Prawo to jest calkiem scisla dyscyplina a nie zadna "mniemanologia stosowana" .

> oczywiście. Ale nie są profesorami w togach. Gdy wdzieją togi i założą łańcuch
                    > z orłem - stracą prawo do polityki, zyskają inne przywileje.
                    > Nie trzeba do partii należeć, aby czynnie w polityce uczestniczyć. Większość k
                    > odziarstwa do partii nie należy, ale publicznie w sprawach politycznych mieszaj
                    > ą. I to się wówczas "upolitycznieniem" nazywa.

Interes polityczny w sporze rzad- SN lezy po stronie POLITYKOW, nie sedziow bo sedziowie do zadnej partii nalezec nie moga.

> cieszy mnie, że wiesz lepiej ode mnie co ja popieram. To taka namiastka dyktatu
                    > ry, gdzie ktoś decydował za innych.

Wyciagam wnioski z tego co piszesz.

> i nadal tak uważam. Więcej - uważam, że wycofanie się z ustawy było błędem pisi
                    > orów. Konstytucja pozwala na kierowanie sędziów do stanu spoczynku gdy ustawa z
                    > mienia ustrój sądu. Natomiast mogła ta pani pozostać na stanowisku pierwszego p
                    > rezesa - bo to stanowisko ma ochronę ustawową. Pierwszy prezes bez prawa orzeka
                    > nia. Taki sam status jaki pani Gersdorf zaproponowała sędziom wskazanym przez
                    > obecną KSR.

Ciagle zapomniasz o tym ze kadencje I Prezesa SN okresla konstytucja i nie mozna tego zapisu zlamac ustawa.

> i to mi się baaaaardzo nie podoba.

Ufff... chociaz jedno posuniecie PiSu Ci sie nie podoba :-)

> moim zdaniem prowokowała oponentów, aby zgłosili ustawę do TK. Ale najwyraźniej
                    > totalność opozycji przeważyła nad rozumem. Albo tej "niekonstytucyjności" nie
                    > było i opozycja nie dała się wmanewrować w pułapkę. Nie wiem, bo nie śledziłam
                    > sprawy.

Jezeli Pawlowicz, jako czlonej komisji zauwazyla niezgodnosc zapisu z konstytucja, to powinna byla to zglosic komisji do poprawy, a nie stawiac interesu partii ponad konstytucje i glosowac za czyms, o czym wiedziala, ze jest niezgodne z konstytucja. Uwazasz ze bedzie inaczej orzekala w TK? Ze bedzie bronila konstytucji a nie interesu PiS?

> dzenie dotyczące wystąpienia konkretnego faktu.
                    > Odpowiedziałam tak, bo napisałaś, że ja czegoś "potrzebuję". Więc odpowiedziała
                    > m, że od rządzących dostarczenie owej potrzeby zależy, nie ode mnie.
                    >
                    Rzadzacy dostarczaja coraz to nowe fakty ktore Ty w 99% popierasz.

> >
                    > > O tym jak nas rzadzacy chca oderwac od korzeni przesiaknietych komuna wid
                    > ac wla
                    > > snie na przykladzie Piotrowicza na stanowisku sedziego TK :-)
                    >
                    >
                    > Piotrowicz mi się nie podoba. I to nie ze względu na dawną przeszłość.
                    > >
                    • a000000 Re: Duda umywa sobie rece 28.01.20, 17:42
                      maria421 napisała:

> Prawo to jest calkiem scisla dyscyplina a nie zadna "mniemanologia stosowana" .

A jednak! prawnicza interpretacja paragrafów to mniemanologia w pełnej krasie.... co prawnik to inna opinia.

> Interes polityczny w sporze rzad- SN lezy po stronie POLITYKOW, nie sedziow bo
                      > sedziowie do zadnej partii nalezec nie moga.

zgodnie z konstytucją sądy nie mogą mieć ŻADNEGO interesu politycznego, mają WYKONYWAĆ prawo uchwalone przez Sejm, podpisane przez Prezydenta, a gdy im coś nie pasuje merytorycznie (nie politycznie!!!!) - konstytucja ich odsyła do TK.

Jesteśmy świadkami łamania konstytucji przez SN. Żadnemu sądowi nie jest dane prawo do orzekania czy ustawa jest zgodna z konstytucją ... jeśli TK nie orzekł niezgodności - ustawa obowiązuje również SN. Jeśli SN ma wątpliwości - MUSI je udowodnić. Wprowadzanie do przestrzeni prawnej nowego pojęcia sędziego to wchodzenie w uprawnienia władzy ustawodawczej. Twierdzenie że konstytucyjny organ jest bezprawny - wymaga DOWODU.... bez dowodu jest to anarchia.

> Wyciagam wnioski z tego co piszesz.

nie znasz mnie - wnioski są fałszywe.

> Ciagle zapomniasz o tym ze kadencje I Prezesa SN okresla konstytucja i nie mozn
                      > a tego zapisu zlamac ustawa.

a co ja napisałam???? Jako I PREZES ma pozostać, ale jako sędzia - w stan spoczynku. Przynajmniej status sędziego bez prawa do orzekania byłby zgodny z konstytucją, bo określony przez ustawodawcę.

Uwazasz ze bedzie inaczej orzekala w TK? Ze bedzie bronila konstyt
                      > ucji a nie interesu PiS?

nie wiem. Politycy przed kamerą to są zupełnie inni politycy niż bez kamery.

> Rzadzacy dostarczaja coraz to nowe fakty ktore Ty w 99% popierasz.

pozwól, że sama ocenię co mi odpowiada a co nie.

• maria421 Re: Duda umywa sobie rece 28.01.20, 18:28
                        a000000 napisała:

> A jednak! prawnicza interpretacja paragrafów to mniemanologia w pełnej krasie..
                        > .. co prawnik to inna opinia.

Nie prawda.

> zgodnie z konstytucją sądy nie mogą mieć ŻADNEGO interesu politycznego, mają WY
                        > KONYWAĆ prawo uchwalone przez Sejm, podpisane przez Prezydenta, a gdy im coś ni
                        > e pasuje merytorycznie (nie politycznie!!!!) - konstytucja ich odsyła do TK.

Obrona najwyzszego prawa jakim jest konstytucja przed partia i jej sluzalczym prezydentem to nie jest polityka.

Azerko, sedziowie tacy jak Roman Kryze tez tylko wykonywali prawo .....

> Jesteśmy świadkami łamania konstytucji przez SN. Żadnemu sądowi nie jest dane p
                        > rawo do orzekania czy ustawa jest zgodna z konstytucją ... jeśli TK nie orzekł
                        > niezgodności - ustawa obowiązuje również SN. Jeśli SN ma wątpliwości - MUSI je
                        > udowodnić. Wprowadzanie do przestrzeni prawnej nowego pojęcia sędziego to wchod
                        > zenie w uprawnienia władzy ustawodawczej. Twierdzenie że konstytucyjny organ je
                        > st bezprawny - wymaga DOWODU.... bez dowodu jest to anarchia.

To nie SN lamie konstytucje! Robi to od ponad 4 lat Duda i PiS!
                        A TK z prezeska Przylebska (odkryciem towarzyskim Kaczynskiego) , prokuratorem stanu wojennego Piotrowiczem i lamiaca w imie interesu partii konstytucje Pawlowicz to atrapa nie TK!

> a co ja napisałam???? Jako I PREZES ma pozostać, ale jako sędzia - w stan spo
                        > czynku. Przynajmniej status sędziego bez prawa do orzekania byłby zgodny z kons
                        > tytucją, bo określony przez ustawodawcę.

Ale przeciez PiS chcial ja wydalic z SN, a Ty to popieralas!

> nie wiem. Politycy przed kamerą to są zupełnie inni politycy niż bez kamery.

Ja uwazam ze jak Pawlowicz juz raz swiadomie postawila interes partii nad konstyucje, to tym bardziej bedzie to robila jako sedzia TK. Ostatecznie po to ja tam Kaczynski wsadzil.

> pozwól, że sama ocenię co mi odpowiada a co nie.

Alez pozwalam, tylko nie dziw sie potem ze wyciagam takie, ani inne wnioski.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka