Dodaj do ulubionych

Tymczasem nad Missisipi i Potomakiem ...

04.02.20, 17:35
... całkiem jak nad Wisłą i Odrą!
Trump szczytuje:
news.gallup.com/poll/284156/trump-job-approval-personal-best.aspx
(po polsku jeszcze nie znalazłem)
a Demokraci ....
wyborcza.pl/7,75399,25665710,zamieszanie-po-prawyborach-w-iowa-ktokolwiek-wygra-watpliwosci.html

--
... quaero usque ...
Obserwuj wątek
        • maria421 Re: Tymczasem nad Missisipi i Potomakiem ... 05.02.20, 18:31
          gumpel napisał:

> Skoro wystawili Biedronia, a nie Zandberga, to powinni raczej poprzeć Buttigieg
          > 'a:
          > www.theguardian.com/us-news/2020/jan/26/pete-buttigieg-iowa-rallies-is-america-ready-for-a-gay-presidentG.
          >

Mysle ze Demokraci i tak nie maja szans na zwyciestwo, obojetnie kogo wystawia.
            • maria421 Re: Tymczasem nad Missisipi i Potomakiem ... 06.02.20, 08:45
              ja.nusz napisał:

> Nie bardzo łapię się w zawiłościach polityki USA, ale nawet muzułmański czarny
              > pedał, ślepy na jedno oko byłby błogosławieństwem dla Ameryki w porównaniu z ty
              > m błaznem Trumpem.

Przyznajesz ze nie lapiesz sie w zawilosciach polityki USA, ale wiesz kto dla Amerykanow bylby lepszym prezydentem?
              • ja.nusz Re: Tymczasem nad Missisipi i Potomakiem ... 06.02.20, 20:10
                maria421 napisała:

> ja.nusz napisał:
                >
                > > Nie bardzo łapię się w zawiłościach polityki USA, ale nawet muzułmański c
                > zarny
                > > pedał, ślepy na jedno oko byłby błogosławieństwem dla Ameryki w porównani
                > u z ty
                > > m błaznem Trumpem.
                >
                > Przyznajesz ze nie lapiesz sie w zawilosciach polityki USA, ale wiesz kto dla A
                > merykanow bylby lepszym prezydentem?

Sprawa jest dziecinnie prosta - gorszego niż DT jeszcze nigdy nie mieli.
                • maria421 Re: Tymczasem nad Missisipi i Potomakiem ... 07.02.20, 08:07
                  ja.nusz napisał:

> Sprawa jest dziecinnie prosta - gorszego niż DT jeszcze nigdy nie mieli.

Nie pytam dlaczego, bo nie potrafil bys odpowiedziec. W kazdym razie, jezeli Amerykanie uwazaja ze gorszego prezydenta jak DT jeszcze nie mieli, to jesienia wybiora innego, a nam nic do tego.
                    • maria421 Re: Tymczasem nad Missisipi i Potomakiem ... 07.02.20, 15:18
                      ja.nusz napisał:

> Mógłyś napisać długą listę, dlaczego DT jest miernym prezydentem - ale po co?
                      > I tak napiszesz, nic mi do tego i wszystko oparte na lewackiej prasie.
                      > Trump jest dokładnie taki dobrym prezydentem dla Amerykanów jak Duda (a właściw
                      > ie JK) dla Polaków.

Janusz, Ty naprawde zostaw ocene Trumpa Amerykanom.
                      • jureek Re: Tymczasem nad Missisipi i Potomakiem ... 09.02.20, 06:52
                        maria421 napisała:

> Janusz, Ty naprawde zostaw ocene Trumpa Amerykanom.

Myślałem, że to forum na każdy temat, a tu okazuje się, że o Trumpie to tylko Amerykanie mogą pisać. O Putinie tylko Rosjanie? O Assadzie tylko Syryjczycy? O wczorajszych wyborach w Irlandii tylko Irlandczycy? Czy może tylko Trump cieszy się szczególną ochroną?
                        • maria421 Re: Tymczasem nad Missisipi i Potomakiem ... 09.02.20, 08:10
                          jureek napisał:

> Myślałem, że to forum na każdy temat, a tu okazuje się, że o Trumpie to tylko A
                          > merykanie mogą pisać. O Putinie tylko Rosjanie? O Assadzie tylko Syryjczycy? O
                          > wczorajszych wyborach w Irlandii tylko Irlandczycy? Czy może tylko Trump cieszy
                          > się szczególną ochroną?

Alez oczywiscie mozna pisac o wszystkim i o kazdym. Ktos cos moze na temat planu Trumpa dotyczacego rozwiazania konfliktu izraelsko-palestynskiego? Zabicia iranskiego generala w Iraku? Czy tylko na kogo Amerykanie powinni czy nie powinni glosowac?
        • jureek Re: Tymczasem nad Missisipi i Potomakiem ... 06.02.20, 12:51
          gumpel napisał:

> Skoro wystawili Biedronia, a nie Zandberga, to powinni raczej poprzeć Buttigieg
          > 'a:
          > www.theguardian.com/us-news/2020/jan/26/pete-buttigieg-iowa-rallies-is-america-ready-for-a-gay-presidentG.

To nie Razem wystawiało Biedronia tylko cała lewicowa koalicja.
          Wiem, że prawica najchętniej ograniczyłaby lewicowość do edukacji seksualnej, antyklerykalizmu, aborcji i związków partnerskich, bo to nie narusza interesów ekonomicznych tych, którzy polityków sponsorują, ale to się nie uda.
          • maria421 Re: Tymczasem nad Missisipi i Potomakiem ... 06.02.20, 13:24
            jureek napisał:

> To nie Razem wystawiało Biedronia tylko cała lewicowa koalicja.

OK, prawda

> Wiem, że prawica najchętniej ograniczyłaby lewicowość do edukacji seksualnej, a
            > ntyklerykalizmu, aborcji i związków partnerskich, bo to nie narusza interesów e
            > konomicznych tych, którzy polityków sponsorują, ale to się nie uda.

Oprocz lewicy i prawicy jest jeszcze centrum i zdrowy rozsadek ktory powinien podpowiadac ze takie uchwaly sa.... smieszne.
            • jureek Re: Tymczasem nad Missisipi i Potomakiem ... 06.02.20, 13:50
              maria421 napisała:

> Oprocz lewicy i prawicy jest jeszcze centrum i zdrowy rozsadek ktory powinien
              > podpowiadac ze takie uchwaly sa.... smieszne.

Zależy, co kogo śmieszy. Mnie tam jasne określenie się raczej nie śmieszy, śmieszą zaś dywagacje zdawałoby się poważnego polityka Janusza Lewandowskiego o "dobrych genach" MKB. Genetyk się znalazł :)
              • maria421 Re: Tymczasem nad Missisipi i Potomakiem ... 06.02.20, 15:06
                jureek napisał:

> Zależy, co kogo śmieszy. Mnie tam jasne określenie się raczej nie śmieszy, śmie
                > szą zaś dywagacje zdawałoby się poważnego polityka Janusza Lewandowskiego o "do
                > brych genach" MKB. Genetyk się znalazł :)

Jasne okreslenie w wyborach prezydenckich w USA? Jureek, zostawcie to Amerykanom.

I przestancie w opozycji nawzajemnie sie zwalczac! To przez takie wlasnie walki roznych grup opozycyjnych PiS znowu rzadzi i Duda ma szanse na reelekcje. Dziecinada!
          • gumpel Re: Tymczasem nad Missisipi i Potomakiem ... 06.02.20, 17:07
            Sorki, myślałem, że Lewica Razem to właśnie lewicowa koalicja, czyli SLD+Wiosna+Razem. Ale teraz widzę (w wikipedii), że rzeczywistość jest o wiele bardziej skomplikowana ...
            Krótki risercz w wikipedii i .... mamy tak:
            Razem przemianowała się na Lewicę Razem. SLD przemianowała się na Lewicę (bez Razem), ale przygarnęła na swoje listy Lewicę Razem. Przy czym to już chyba historia, bo potem ta Lewica (bez Razem) połączyła się z Wiosną (ale nie z Lewicą Razem) i stworzyła Nową Lewicę w skrócie ... dalej Lewicę! No i jeszcze powstał klub parlamentarny Lewica, tym razem z Lewicą Razem! A wszystko to w niespełna rok (sic!) No i, oczywiści, gdzieś w tyle głowy trzeba mieć, że to Razem (z lewicą czy bez), to zupełnie co innego niż Polskę Razem.

No dobra, to ja już chyba wolę liczyć lewicowe głosy w Iowa. Prościej ;)

--
            ... quaero usque ...
    • gumpel Imperium kontratakuje 04.03.20, 11:09
      "Wynik wczorajszego Superwtorku najkrócej podsumować można tak: imperium kontratakuje. Joe Biden rozbił Sandersa, a tam, gdzie przegrał i tak nazbierał głosów (czyli delegatów na lipcową konwencję przyznająca nominację), bo zrobił bardzo dobry wynik (Kalifornia). Biden wygrał nawet w stanach, które sobie odpuścił zupełnie".
      "(...) Biden jest po prostu nie–Trumpem i nie–Sandersem. Reprezentuje powrót do przeszłości sprzed Trumpa. Mainstream dalej nie jest zdolny do pokazania atrakcyjnego i nowego programu. Tak jest wszędzie na Zachodzie. Zmagają się z tym CDU i SPD w Niemczech, PO w Polsce i Demokraci w USA".
      wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/slawomir-sierakowski-superwtorek-dla-amerykanskich-elit-biden-cudownie-odzyl/99xscjl
      Niczego się nie nauczyli.
      G.

--
      ... quaero usque ...
              • gumpel Re: Imperium kontratakuje 10.03.20, 19:05
                Ależ kwestia była przemaglowania na wszystkie możliwe sposoby w pierwszej fazie kampanii. Rozpisywały się o tym i pokazywały te obrazki wszystkie amerykańskie media przez całą wiosnę zeszłego roku. Wystarczy wgooglać sobie „Biden inappropriate behavior”, albo coś podobnego.

Ostatecznie JB został zmuszony do złożenia samokrytyki:
                twitter.com/JoeBiden/status/1113515882960052224?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1113515882960052224&ref_url=https%3A%2F%2Ftheweek.com%2Fspeedreads%2F833115%2Fjoe-biden-promises-adjust-behavior-after-inappropriate-touching-allegationsG.

--
                ... quaero usque ...
                • maria421 Re: Imperium kontratakuje 10.03.20, 19:38
                  Gumplu, w Niemczech prasa dlugo maglowala nagranie na ktorym Trump mowi "Grab them by the pussy", o tym nagraniu z Bidenem ani slowa. Pewnie dlatego zeby utrzymac schemat "dobrzy Demokraci- paskudni Republikanie" .

Tak samo Niemcy jakby mogli sami by urzadzili Trumpowi impeachment, ale o Bidenie przekupujacym rzad Ukrainy bylo cicho.

• gumpel Re: Imperium kontratakuje 10.03.20, 20:03
                    Cierpliwości Mario, cierpliwości. Gdy sprawa wyszła JB był jednym z kilkunastu kandydatów w prawyborach. To samo dotyczy kwestii interesów jego syna na Ukrainie (wyszło na jaw w połowie 2019). Jak Biden wygra z BS i stanie w szranki z DT, to gwarantuję Ci, że nie będziesz już w stanie oglądać JB lepiącego się do dziewczynek oraz słuchać o interesach jego syna z postsowieckimi oligarchami, tyle tego będzie. W drugą stronę też raczej merytorycznie nie będzie. Zapowiada się najbardziej tabloidową kampania w historii. Walka DT z JB będzie jak zapasy w kisielu :)

--
                    ... quaero usque ...
                  • ja.nusz Re: Imperium kontratakuje 10.03.20, 20:10
                    Niepojęte jest dla mnie, dlaczego w USA (i nie tylko) do władzy pchają się starcy, którzy z natury mają zwapnienia na mózgu.
                    Zajęli by się lepiej bawieniem wnuków a może nawet prawnuków.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka