Dodaj do ulubionych

Skandal w Turyngii

06.02.20, 18:31
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,127561,25672664,skandal-w-turyngii-premier-landu-po-25-godzinach-chce-zrezygnowac.html#s=BoxOpImg1
Faktycznie jest to skandal jezeli podwaza sie wybor polityka tylko dlatego ze dostal wsparcie od legalnie wybranej partii AfD, jezeli wywoluje sie na nim taka presje, ze facet sie podaje do dymisji i zarzadza nowe wybory.

Ot, Niemcy w czasie 4 kadencji Merkel :-(
Obserwuj wątek
        • maria421 Re: Skandal w Turyngii 07.02.20, 08:02
          Janusz, a zastanowiles sie nad tym, ze to partie ktore najbardziej krzycza o tym ze sa demokratyczne wlasnie pogwalcily demokracje? To moze jednak AfD jest bardziej demokratyczna niz inne partie?

Twoja pochwala pogwalcenia demokracji w Turyngii niczym sie nie rozni od zgody PiSiorow na gwalcenie demokracji w Polsce.
        • maria421 Re: Skandal w Turyngii 07.02.20, 08:05
          ja.nusz napisał:

> Zapomniałem dodać, że FDP po raz kolejny potwierdziła swą rolę prostytutki poli
          > tycznej...

Bo co? Bo korzystajac ze swoich praw wystawila swego kandydata, ktorego jedynym "przewinieniem" bylo ze zostal wybrany przy pomocy glosow AfD i przyjal urzad?

Chcialabym widziec czy jakis Linke, Grüne, SPD czy CDU by nie przyjal urzedu tylko dlatego ze poparla go AfD.
          • jureek Re: Skandal w Turyngii 10.02.20, 14:44
            maria421 napisała:

> Chcialabym widziec czy jakis Linke, Grüne, SPD czy CDU by nie przyjal urzedu ty
            > lko dlatego ze poparla go AfD.

No to czekamy na przykład jakiegoś polityka z tych partii, który dostał stanowisko z poparciem AfD i przyjął to stanowisko.
            • maria421 Re: Skandal w Turyngii 10.02.20, 15:25
              jureek napisał:

> No to czekamy na przykład jakiegoś polityka z tych partii, który dostał stanowi
              > sko z poparciem AfD i przyjął to stanowisko.

Do takich sytuacji moze dojsc. I co wtedy? Za kazdym razem bedzie kryzys bo kandydat wygral z poparciem AfD?
              • ja.nusz Re: Skandal w Turyngii 10.02.20, 15:28
                maria421 napisała:

> jureek napisał:
                >
                > > No to czekamy na przykład jakiegoś polityka z tych partii, który dostał s
                > tanowi
                > > sko z poparciem AfD i przyjął to stanowisko.
                >
                > Do takich sytuacji moze dojsc. I co wtedy? Za kazdym razem bedzie kryzys bo kan
                > dydat wygral z poparciem AfD?

Każdy polityk jest „machtgeil”, a taki, który zdobywa władzę dzięki AfD, jest dodatkowo niespełna rozumu.
                • maria421 Re: Skandal w Turyngii 10.02.20, 15:46
                  ja.nusz napisał:

> Każdy polityk jest „machtgeil”, a taki, który zdobywa władzę dzięki AfD, jest d
                  > odatkowo niespełna rozumu.

Niespelni rozumu sa ci, ktorzy majac pelne geby frazesow ze sa "demokratycznymi partiami" nie uznaja demokratycznego wyboru.
            • maria421 Re: Skandal w Turyngii 10.02.20, 16:06
              jureek napisał:

> No to czekamy na przykład jakiegoś polityka z tych partii, który dostał stanowi
              > sko z poparciem AfD i przyjął to stanowisko.

Wlasnie znalazlam w internecie :

Um es mit den Worten von Herrn Hoff (die Linke) zu sagen:
              (Chef der Thüringer Staatskanzlei und Minister für Kultur, Bundes- und Europaangelegenheiten im Kabinett Ramelow)

Moderator: "Stellen wir uns jetzt vor, linke, SPD und Grüne die bringen ein Gesetz zur Abstimmung, CDU und FDP sagen NEIN, aber die AfD sagt JA. Dann wäre die AfD zum Mehrheitsbeschaffer eines rot-rot-grünen Vorhabens geworden. Wie gehen Sie damit um?"

Herr Hoff: "jede Situation ist konkret, die schauen wir uns dann an, wenn so eine Situation eintreten würde"

Zitat aus der Sendung "fakt ist" vom 20.01.2020 im mdr.
              (45:35)

• jureek Re: Skandal w Turyngii 10.02.20, 16:22
                maria421 napisała:

> jureek napisał:
                >
                > > No to czekamy na przykład jakiegoś polityka z tych partii, który dostał stanowisko

> Moderator: "Stellen wir uns jetzt vor, linke, SPD und Grüne die bringen ein Ges
                > etz zur Abstimmung, CDU und FDP sagen NEIN, aber die AfD sagt JA. Dann wäre die
                > AfD zum Mehrheitsbeschaffer eines rot-rot-grünen Vorhabens geworden. Wie gehen
                > Sie damit um?"
                >
                > Herr Hoff: "jede Situation ist konkret, die schauen wir uns dann an, wenn so ei
                > ne Situation eintreten würde"
                >
                > Zitat aus der Sendung "fakt ist" vom 20.01.2020 im mdr.
                > (45:35)

To jest przykład głosowania w sprawie, a nie kupczenia o stanowisko.
                    • maria421 Re: Skandal w Turyngii 10.02.20, 18:05
                      jureek napisał:

> Uważasz za hipokryzję ze strony PO wspólne głosowanie PO z PiS-em przeciw podni
                      > esieniu minimalnej emerytury?

Uwazam za hipokryzje to, co powiedzial Herr Hoff.

Jezeli glosy wszystkich poslow maja jednakowa wage, to odnosi sie to do kazdej sytuacji.
                      • jureek Re: Skandal w Turyngii 10.02.20, 18:10
                        maria421 napisała:

> Uwazam za hipokryzje to, co powiedzial Herr Hoff.

To wiem, że tak uważasz, bo już poprzednio tak napisałaś, więc nie o to pytałem.
                        Pytałem o coś innego.
                        • maria421 Re: Skandal w Turyngii 10.02.20, 18:19
                          jureek napisał:

> To wiem, że tak uważasz, bo już poprzednio tak napisałaś, więc nie o to pytałem
                          > .
                          > Pytałem o coś innego.

O glosowanie przeciwnych sobie partii w Sejmie pytales. Zasada jest taka sama- glos kazdego posla ma taka sama wage , niezaleznie od sytuacji.

• jureek Re: Skandal w Turyngii 11.02.20, 07:48
                            maria421 napisała:

> O glosowanie przeciwnych sobie partii w Sejmie pytales. Zasada jest taka sama-
                            > glos kazdego posla ma taka sama wage , niezaleznie od sytuacji.
                            >

I znowu uciekasz od pytania. Nie pytałem o to, jaki głos ma jakąś wagę, tylko czy to była hipokryzja.
                            • maria421 Re: Skandal w Turyngii 11.02.20, 08:40
                              jureek napisał:

> I znowu uciekasz od pytania. Nie pytałem o to, jaki głos ma jakąś wagę, tylko c
                              > zy to była hipokryzja.

Hipokryzja jest wtedy , jezeli ktos uznaje ze glosy AfD (cza jakiejs innej partii) sa raz dobre, a raz zle.
                              • jureek Re: Skandal w Turyngii 11.02.20, 17:54
                                maria421 napisała:

> Hipokryzja jest wtedy , jezeli ktos uznaje ze glosy AfD (cza jakiejs innej part
                                > ii) sa raz dobre, a raz zle.

Czyli nieważna treść głosowania, bo jeśli raz uznam, że posłowie jakiejś partii głosowali źle, to potem już zawsze muszę uznawać ich glosowania za złe, nawet jeśli głosowali za czymś, co i ja popieram?
                                No sorry, ale nie tak widzę politykę, że polityczne sojusze ważniejsze niż merytoryczne rozwiązanie jakiegoś problemu.
                                • maria421 Re: Skandal w Turyngii 11.02.20, 18:11
                                  jureek napisał:

> Czyli nieważna treść głosowania, bo jeśli raz uznam, że posłowie jakiejś partii
                                  > głosowali źle, to potem już zawsze muszę uznawać ich glosowania za złe, nawet
                                  > jeśli głosowali za czymś, co i ja popieram?

Jurek, nie wiem czy ja zle napisalam, czy Ty sie upierasz zeby nie zrozumiec , ale sprobuje jeszcze raz.

Kazdy glos ma taka sama wage, niezaleznie od tego co jest przedmiotem glosowania, czy uchwala czy wybor wladz.

W tym sensie nie ma "gorszych" czy "lepszych" glosow.

> No sorry, ale nie tak widzę politykę, że polityczne sojusze ważniejsze niż mery
                                  > toryczne rozwiązanie jakiegoś problemu.

A co sie stalo w Turyngii? Zamiast rozwiazac problem i wreszcze wybrac wladze Landu oddajac je w rece kandydata FPD, Merkel zaczela partyjne zagrywki.
                                  • jureek Re: Skandal w Turyngii 12.02.20, 12:16
                                    maria421 napisała:

> A co sie stalo w Turyngii? Zamiast rozwiazac problem i wreszcze wybrac wladze L
                                    > andu oddajac je w rece kandydata FPD, Merkel zaczela partyjne zagrywki.

Przecież to właśnie partyjne rozgrywki dały tę funkcję kandydatowi FDP, bo wyborcy przecież wcale tej partii nie faworyzowali. Partyjne rozgrywki są też przyczyną tego, że premierem nie jest szef partii, która uzyskała najwięcej głosów wyborców.
                                    • maria421 Re: Skandal w Turyngii 12.02.20, 13:05
                                      jureek napisał:

> Przecież to właśnie partyjne rozgrywki dały tę funkcję kandydatowi FDP, bo wybo
                                      > rcy przecież wcale tej partii nie faworyzowali. Partyjne rozgrywki są też przyc
                                      > zyną tego, że premierem nie jest szef partii, która uzyskała najwięcej głosów w
                                      > yborców.

Partyjne zagrywki musza sie miescic w granicach prawa. Wybor Thomasa Kemmericha byl zgodny z prawem.
                                      Natomiast podwazanie przez Merkel legalnego wyboru Kemmericha zakrawa na naduzycie urzedu.
                                      • jureek Re: Skandal w Turyngii 12.02.20, 13:31
                                        maria421 napisała:

> Partyjne zagrywki musza sie miescic w granicach prawa. Wybor Thomasa Kemmericha
                                        > byl zgodny z prawem.

A rezygnacja z funkcji jest niezgodna z prawem?

> Natomiast podwazanie przez Merkel legalnego wyboru Kemmericha zakrawa na naduzy
                                        > cie urzedu.

W jaki sposób podważanie? Czym nielegalnym Merkel mu groziła? Że zamknie go do więzienia, jak nie zrezygnuje?
                                        • maria421 Re: Skandal w Turyngii 12.02.20, 14:56
                                          jureek napisał:

> maria421 napisała:

> A rezygnacja z funkcji jest niezgodna z prawem?

To jest niezgodne z prawem :

www.welt.de/politik/deutschland/article205742917/Nach-Ministerpraesidenten-Wahl-Angriffe-auf-Familie-von-FDP-Politiker-Kemmerich.html
                                          Gdzie jest Merkel zeby to potepic? Gdzie potepienie innych politykow???? Ten motloch spod znaku Die Linke i Antifa czuje sie tylko potwierdzony w swoich dzialaniach.

> W jaki sposób podważanie? Czym nielegalnym Merkel mu groziła? Że zamknie go do
                                          > więzienia, jak nie zrezygnuje?

Nie trzeba grozic zeby podwazac. Merkel oglosila ze ten wybor jest "niewybaczalny" i ze musi byc powtorzony :

www.youtube.com/watch?v=APdiSpk4ws0
                                          Jak to sie rozni od tego niedawnego skandalu w Sejmie ?

www.rp.pl/Polityka/191129796-Awantura-w-Sejmie-Witek-powtarza-glosowanie-Bo-przegramy.html
    • gumpel Re: Skandal w Turyngii 08.02.20, 17:20
      W systemie parlamentarnym nie wystarczy wygrać głosowania na szefa rządu, ale trzeba posiadać większość, żeby przeprowadzać ustawy przez parlament. Premier FDP (z poparciem 5 własnych posłów) byłby skazany na ciągłe negocjowanie polityki z CDU i lawirowanie między AFD a die Linke. Myślę, że wcześniejsze wybory to jednak zdrowsze rozwiązanie.

G.

--
      ... quaero usque ...
      • maria421 Re: Skandal w Turyngii 08.02.20, 18:48
        gumpel napisał:

> W systemie parlamentarnym nie wystarczy wygrać głosowania na szefa rządu, ale t
        > rzeba posiadać większość, żeby przeprowadzać ustawy przez parlament. Premier FD
        > P (z poparciem 5 własnych posłów) byłby skazany na ciągłe negocjowanie polityki
        > z CDU i lawirowanie między AFD a die Linke. Myślę, że wcześniejsze wybory to j
        > ednak zdrowsze rozwiązanie.
        >
        > G.

Nowe wybory moga potwierdzic wyniki z poprzednich wyborow, ale pomijajac juz to jakie beda rezultaty, nie uwazasz ze to skandal ze wywiara sie presje na wybranego polityka FPD tylko dlatego ze AfD na niego glosowalo?
        >
        • gumpel Re: Skandal w Turyngii 09.02.20, 12:04
          maria421 napisała:
          >
          > Nowe wybory moga potwierdzic wyniki z poprzednich wyborow, ale pomijajac juz to
          > jakie beda rezultaty, nie uwazasz ze to skandal ze wywiara sie presje na wybra
          > nego polityka FPD tylko dlatego ze AfD na niego glosowalo?
          > >

No właśne napisałem, że nie uważam. Taka jest logika systemu parlamentarnego. Na dłuższą metę AfD wystawiłoby FDP polityczny rachunek za to poparcie, a ta transakcja wyszłaby liberałom bokiem.

--
          ... quaero usque ...
          • maria421 Re: Skandal w Turyngii 09.02.20, 12:58
            gumpel napisał:

> No właśne napisałem, że nie uważam. Taka jest logika systemu parlamentarnego. N
            > a dłuższą metę AfD wystawiłoby FDP polityczny rachunek za to poparcie, a ta tra
            > nsakcja wyszłaby liberałom bokiem.

Tu nie chodzi o logike systemu parlamentarnego tylko o demokracje w ktorej kazdy glos jest jednakowo wazny.

• gumpel Re: Skandal w Turyngii 09.02.20, 15:52
              maria421 napisała:

> Tu nie chodzi o logike systemu parlamentarnego tylko o demokracje w ktorej kazd
              > y glos jest jednakowo wazny.
              >

Napisałbym raczej, że każdy głos ma taką samą siłę, ale cena jaką trzeba za niego zapłacić bywa różna.

--
              ... quaero usque ...
              • maria421 Re: Skandal w Turyngii 09.02.20, 16:42
                gumpel napisał:

> Napisałbym raczej, że każdy głos ma taką samą siłę, ale cena jaką trzeba za nie
                > go zapłacić bywa różna.

Cena dla kogo?

Jezeli kazdy glos ma taka sama wage przy przeglosowywaniu uchwal dot. np. budzetu, to rowniez przy wyborze wladz. Czy szkola ma odmowic funduszy na remont bo byly one przeglosowane glosami AfD?
            • ja.nusz Re: Skandal w Turyngii 09.02.20, 22:57
              maria421 napisała:

> Tu nie chodzi o logike systemu parlamentarnego tylko o demokracje w ktorej kazd
              > y glos jest jednakowo wazny.

Mario, szanuję Twoje konserwatywne poglądy, ale przeraża mnie, że nie widzisz, jakim gównem jest AfD.

• maria421 Re: Skandal w Turyngii 10.02.20, 08:34
                ja.nusz napisał:

> Mario, szanuję Twoje konserwatywne poglądy, ale przeraża mnie, że nie widzisz,
                > jakim gównem jest AfD.

Wyobraz sobie ze tak samo pisalabym o skandalu, gdyby kandydat zmuszony byl do rezygnacji tylko dlatego ze zostal wybrany glosami Die Linke.

Jezeli Ty popierasz takie metody jakie wlasnie zastosowano w Landestagu w Turyngii, to znaczy ze tez popierasz ponowne glosowanie w Sejmie wtedy jak sie PiS zorientowal ze ma za malo glosow.

• maria421 Re: Dzieje się! 10.02.20, 15:32
                    gumpel napisał:

> Tekst linku
                    >
                    > Kto by pomyślał ...
                    >
                    > G.

No wlasnie Merkel NIE POMYSLALA jakie konsekwencje moze miec jej wtracanie sie do wyborow Landowych w Turyngii.

Jedyna pozytywna sprawa ze AKK zejdzie ze sceny.
                    • gumpel Re: Dzieje się! 10.02.20, 20:28
                      Źle się dzieje w "państwie duńskim", skoro konsekwencje są aż takie. Wychodzi na to, że Turyngia zadziałała jak katalizator dla procesów, które dzieją się zupełnie gdzie indziej i na znacznie wyższym poziomie ...

--
                      ... quaero usque ...
                      • maria421 Re: Dzieje się! 11.02.20, 09:14
                        gumpel napisał:

> Źle się dzieje w "państwie duńskim", skoro konsekwencje są aż takie. Wychodzi n
                        > a to, że Turyngia zadziałała jak katalizator dla procesów, które dzieją się zup
                        > ełnie gdzie indziej i na znacznie wyższym poziomie ...
                        >

Zle sie dzieje nie od dzisiaj. Moim zdaniem zle zaczelo sie dziac od roku 2011 kiedy to w reakcji na tsunami w Fukushima Merkel zadysponowala zamkniecie niemieckich elektrowni atomowych. Potem byl wrzesien 2015 kiedy to Merkel, nie zwolujac nawet rady gabinetowej (juz nie mowiac o debacie w Bundestagu) zdecydowala przyjac nieokreslona ilosc uchodzcow. Jednoczesnie zaczal sie kryzys SPD, ktora po odejsciu Schrödera stracila orientacje i za tym mase poparcia. Tworzenie koalicji po ostatnich wyborach trwalo miesiacami, a w tym czasie Merkel popelnila kolejny blad- zrezygnowala z pozycji przewodniczacej CDU. CDU popelnilo blad wybierajac AKK, choc moze celowo wybrano kogos, kim Merkel bedzie mogla sterowac (Merz by pewnie sobie na to nie pozwolil), nastepnym bledem bylo powierzenie AKK teki ministra obrony, jako ze teraz jest w modzie zeby ministrami obrony byly kobiety, nie wazne czy maja o obronnosci pojecie czy nie.

No i teraz ta afera w Turyngii, ktora wcale afera nie byla do momentu kiedy Merkel z Afryki Poludniowej sie wypowiedziala sie ze taki wybor jest "niewybaczalny" i ze musi byc cofniety.

Co ma Merkel (CDU), do wyboru kandydata FPD przy poparciu AfD??? Co ma Merkel do Landowych wyborow?
                        I jakie pojecie ma Merkel o demokracji jezeli mowi ze taki wybor jest niewybaczalny i musi byc cofniety?

Za Merkel jak za pania matka, poszli wszyscy, nikt nie wazyl sie sprzeciwic. Rzecznik rzadu w Nowych Landach , Hirte, zlozyl wybranemu kandydatowi FPD gratulacje na TT. Za to zostal odwolany przez Merkel.

Die Linke rzucila bukiet kwiatow pod nogi Thomasa Kemmericha, a motloch pod auspicjami Antifa wyszedl na ulice protestowac. Thomas Kemmerich dostal ochrone policyjna bo "demokraci" chcieli mu sila pokazac gdzie jego miejsce.

www.youtube.com/watch?v=hsrODUc0-XA

Naprawde, Gumplu, "zle sie dzieje w panstwie dunskim" :-(
                        • jureek Re: Dzieje się! 11.02.20, 18:01
                          maria421 napisała:

> Zle sie dzieje nie od dzisiaj. Moim zdaniem zle zaczelo sie dziac od roku 2011
                          > kiedy to w reakcji na tsunami w Fukushima Merkel zadysponowala zamkniecie niem
                          > ieckich elektrowni atomowych.

W tej sprawie zgadzam się z Twoją oceną. Sam uległem antyatomowej histerii, ale przejrzałem na oczy.
                          Dużo do myślenia daje mapka pokazująca w czasie rzeczywistym wielkość emisji CO2 na jedną kilowatogodzinę wyprodukowanej energii:
                          www.electricitymap.org
                          Szczególnie polecam popatrzeć sobie na tę mapkę w zimowe miesiące nad ranem, gdy słońce jeszcze nie wstało i nie wieje wiatr.
                            • jureek Re: Dzieje się! 11.02.20, 18:42
                              maria421 napisała:

> Bardzo ciekawa mapka. Pokazuje ze Francja w ktorej dzialaja elektrownie atomowe
                              > ma nizsza emisje CO2 niz Niemcy.
                              >

Dzisiaj akurat wieje, więc różnica nie jest tak wielka, ale w bezwietrzne wieczory czy ranki dużo lepsze od Niemiec wyniki ma również np. Słowacja.
                        • gumpel Re: Dzieje się! 12.02.20, 11:24
                          maria421 napisała:
                          > Naprawde, Gumplu, "zle sie dzieje w panstwie dunskim" :-(

Ciekawe, Mario, że krytykujesz CDU za to za co chwalisz PO (dokładnie: MK-B), czyli za centrowość. Wyczuwam też u Ciebie sympatie do AfD, chociaż za jej polskim odpowiednikiem (PIS) nie przepadasz ...

--
                          ... quaero usque ...
                          • maria421 Re: Dzieje się! 12.02.20, 11:46
                            gumpel napisał:

> Ciekawe, Mario, że krytykujesz CDU za to za co chwalisz PO (dokładnie: MK-B), c
                            > zyli za centrowość. Wyczuwam też u Ciebie sympatie do AfD, chociaż za jej polsk
                            > im odpowiednikiem (PIS) nie przepadasz ...

Krytykuje Merkel za to, jak zrujnowala CDU i mam nadzieje ze CDU z nowymi ludzmi u steru moze sie jeszcze podniesie i bedzie tym, czym byla jeszcze za czasow Kohla, czyli partia z prawdziwymi wartosciami.
                            Swoja droga, w CDU zawiazala sie grupa "WerteUnion", unia wartosci, ciekawe co z tego sie wykluje :-)

Sprzeciwiam sie wrzucania do jednego worka PiSu, AfD , RN, Legii Nord i wymawiania jednym tchem nazwisk Kaczynski, Le Pen, Salvini. Te partie laczy tylko jedno- eurosceptyzm, nic poza tym.

• maria421 Re: Skandal w Turyngii 04.03.20, 16:41
      Komunista Bodo Ramelow wlasnie zostal wybrany na szefa rzadu Turyngii.

Po tym, jak wczoraj w Kassel jego partia Die Linke postulowala wystrzelanie 1% bogatych, co potem szybko wycofano na "wykorzystanie ich do robot spolecznych" :

www.welt.de/politik/deutschland/article206296277/Linke-Konferenz-Erschiessungen-von-Reichen-Skandal-in-Kassel.html

ten komuch mial czelnosc stwierdzic ze to Höcke jest "podzegaczem" ... Swoja droga, jeszcze nie wiem czy Ramelow zostal wybrany rowniez glosami AfD, tak jak w 2014 roku.

• ja.nusz Re: Skandal w Turyngii 04.03.20, 21:27
        Ramelow jest członkiem partii Die Linke, ale nie jest komunistą, a już na pewno nie „komuchem” - cokolwiek pod tym pojęciem rozumiesz.

Ze 100%-ową pewnością można jednak stwierdzić, że Höcke jest neonazistą.
        • maria421 Re: Skandal w Turyngii 05.03.20, 08:30
          Jasne, Janusz, Ramelow jest z tych "dobrych" , z tych co tylko 1% bogatych chca rozstrzelac lub na roboty poslac, a Höcke jest z tych "zlych" bo biednych imigrantow wpuszczac nie chce.

Wyobraz sobie co by sie wczoraj dzialo w niemieckich mediach gdyby to ktos z AfD powiedzial o wystrzelaniu 1% jakiejs grupy ludzi a inny laskawie zamienilby to na wykorzystanie ich do robot spolecznych.

I jeszcze jedno mi powiedz- dlaczego wybor czlonka FPD z pomoca AfD musialo byc uniewaznione, a wybor Ramewlowa z pomoca AfD w 2014 byl OK.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka