Dodaj do ulubionych

pomożecie?

08.06.20, 12:04
Takie zdjęcie zobaczyłem w internecie, ale nikt nie chce mi powiedzieć, kto jest na nim. Telewizji śniadaniowych nie oglądam, Vivy nie czytam (choć podobno ostatnio miał tam być fascynujący wywiad młodej Kwaśniewskiej z Dominiką Kulczyk o tym, jak ta druga ratuje świat), nie orientuję się więc w tych wszystkich celebrytach. No to jak - pomożecie?

https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-0/p526x296/102893640_1837697889705327_5356552329324525691_o.jpg?_nc_cat=111&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=wBrvVeF6szwAX8BYCLR&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&_nc_tp=6&oh=f61c03d777c27d35feebc9cdd1906c7d&oe=5F042404
Obserwuj wątek
    • a000000 Re: pomożecie? 08.06.20, 13:33
      jureek napisał:

> Takie zdjęcie zobaczyłem w internecie, ale nikt nie chce mi powiedzieć, kto jes
      > t na nim.

Tobie Jureczku zawsze pomogę. Piłkarz Majdan z pierwsza żoną, kościelną. Zapamiętałam marynarę, bo jest obciachowa.
      • jureek Re: pomożecie? 08.06.20, 14:05
        a000000 napisała:

> Tobie Jureczku zawsze pomogę. Piłkarz Majdan z pierwsza żoną, kościelną. Zapa
        > miętałam marynarę, bo jest obciachowa.

Dzięki. Bo ja już myślałem, że Trzaskowski :)
        Oj, mam problemy z rozpoznawaniem. Z kandydatami mam podobnie. Jest aż trzech kandydatów chadeckich, a nie rozpoznaję ich po głosach, więc jak raz włączyłem radio w trakcie przemówienia któregoś z kandydatów, to z treści przemówienia wychodziło mi, że przemawia Hołownia. A tu pudło - to nie był Hołownia, tylko Trzaskowski.
        • maria421 Re: pomożecie? 08.06.20, 15:18
          jureek napisał:

> Dzięki. Bo ja już myślałem, że Trzaskowski :)

Trzaskowski nie jest celebryta, wiec nigdy by sie tak nie wystroil.

Trzaskowski powinien zdecydowac czy zgolic czy zapuscic zarost. Albo ogolona twarz, albo zadbana, ktorka broda. Taki trzydniowy zarost fatalnie wyglada, choc na Trzaskowskim lepiej niz na Jakim.

• jureek Re: pomożecie? 09.06.20, 08:51
            gumpel napisał:

> jureek napisał:
            >
            > > Jest aż trzech kandydatów chadeckich
            >
            > Łatwo poddajesz się propagandzie .... Trzaskowskiego ;)

Informacja o tym, że zarówno PO jak i PSL należą do europejskiej chadecji, to chyba nie jest żadna propaganda, tylko fakt. Jeśli zaś chodzi o chadeckość Hołowni, to jest to chyba dość oczywiste.
            • gumpel Re: pomożecie? 09.06.20, 09:53
              EPL zrzesza różne partie, w tym chadeckie, ale nie tylko. Akurat PO powykreślała ze swojego programu większość odniesień do chrześcijaństwa jeszcze za Tuska.
              • jureek Re: pomożecie? 09.06.20, 16:39
                gumpel napisał:

> EPL zrzesza różne partie, w tym chadeckie, ale nie tylko. Akurat PO powykreśla
                > ła ze swojego programu większość odniesień do chrześcijaństwa jeszcze za Tuska.

- "Nie było i nie będzie intencją mojego rządu oraz PO taka zmiana finansowania Kościoła, której efektem miałoby być jego osłabienie, czy też atak na Kościół".
                Słowa te wypowiedział premier Donald Tusk w Sejmie przed głosowaniami ws. projektów likwidacji Funduszu Kościelnego.
                (fundusz kościelny nadal istnieje, a po takiej wiernopoddańczej deklaracji pasożytujący w Polsce kler może spać spokojnie...)
                - "Europa to naprawdę najlepsze miejsce na Ziemi. I przecież nie dlatego, że Pan Bóg się uparł, żeby tutaj ludziom żyło się lepiej niż w innych miejscach świata. Tutaj jest lepiej, ponieważ utrzymaliśmy się w zasadniczej wierności wobec tych fundamentalnych wartości chrześcijańskich, na których zjednoczona Europa jest oparta..."
                słowa z przemówienia Donalda Tuska w Parlamencie Europejskim.
                - "Pragnę jednocześnie zapewnić Ojca Świętego o woli i gotowości Polski do dalszego umacniania więzi i współpracy ze Stolicą Apostolską w obronie kultury chrześcijańskiej w Polsce, w Europie i na świecie."
                / Donald Tusk - Premier Rządu RP- list gratulacyjny po wyborze nowego papieża - Marzec 2013 /

Z nowszych akcji. Radni PiS i PO zgodnie głosują za budową Nycz-Tower. W ubiegłym tygodniu w sejmie poza nielicznymi wyjątkami posłowie KO wstrzymują się od głosu w głosowaniu nad poprawką do kolejnej tarczy antykryzysowej zgłoszoną przez lewicę w celu uniemożliwienia kolejnego transferu publicznej kasy do kościoła pod pretekstem walki ze skutkami pandemii.
                Jak dla mnie, PO to jak najbardziej chadecja. W wielu sprawach zresztą daleko na prawo od chadecji niemieckiej.
                • gumpel Re: pomożecie? 09.06.20, 21:44
                  Pozwól, że w odpowiedzi posłużę się cytatem z książki, która w temacie dyskusji wydaje się bardzo na miejscu:

Mt 7,15-20
                  15 Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami7. 16 Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia, albo z ostu figi?

Przejawy serwilizmu, które zacytowałeś, w większości puste frazesy, mają niewiele wspólnego z polityką chrześcijańską. Po pierwsze, to taktyka, nie przekonania. Po drugie, chadeckości nie należy mylić z klerykalizmem. Zupełnie nietrafna jest też Twoja sugestia ukryta w zdaniu: "Jak dla mnie, PO to jak najbardziej chadecja. W wielu sprawach zresztą daleko na prawo od chadecji niemieckiej", jakoby "na prawo" znaczyło bardziej chadecko. Cechą chadeków zawsze była centrowość, czyli łączenie wolności gospodarczej z solidaryzmem społecznym, czego sztandarowym wyrazem stał się niemiecki ordoliberalizm. Platforma prowadziła raczej politykę neoliberalną. Chadekiem był bez wątpienia T. Mazowiecki, ale Tusk? To liberał. W PO sporo liberałów konserwatywnych, sporo też socjalliberałów. Ale chadecy? Pokaż mi kogoś z PO, kto publicznie wypowiada się, że inspiruje go nauczanie społeczne KK (podkreślę, nie hasła typu JPII wielkim myślicielem był, tylko propozycje ustawodawcze inspirowane encyklikami). Nie znajdziesz czegoś takiego. Już bardziej chadecka jest PSL. Solidaryzmu społecznego PO uczy się dopiero teraz, gdy okazuje się, że bez haseł socjalnych nie ma powrotu do politycznego stanu sprzed 2015 r. No i mają z tym bardzo duży kłopot. Jak już argumentują prospołecznie to raczej w duchu socjalliberalizmu (wyrównywanie szans), niż chadeckości (własność zobowiązuje). Jak się pewnie domyślasz, akurat ja chciałbym, żebyś miał rację i PO skręciła w kierunku chadeckim, ale, niestety, nie zanosi się na to.
                  • jureek Re: pomożecie? 09.06.20, 22:08
                    gumpel napisał:

> ego. Już bardziej chadecka jest PSL. Solidaryzmu społecznego PO uczy się dopie
                    > ro teraz, gdy okazuje się, że bez haseł socjalnych nie ma powrotu do polityczne
                    > go stanu sprzed 2015 r. No i mają z tym bardzo duży kłopot. Jak już argumentują
                    > prospołecznie to raczej w duchu socjalliberalizmu (wyrównywanie szans), niż ch
                    > adeckości (własność zobowiązuje). Jak się pewnie domyślasz, akurat ja chciałbym
                    > , żebyś miał rację i PO skręciła w kierunku chadeckim, ale, niestety, nie zanos
                    > i się na to.

Przekonałeś mnie. Przestaję zaliczać Trzaskowskiego do chadecji.
      • maria421 Re: pomożecie? 08.06.20, 17:09
        a000000 napisała:

> Tobie Jureczku zawsze pomogę. Piłkarz Majdan z pierwsza żoną, kościelną. Zapa
        > miętałam marynarę, bo jest obciachowa.

Dobrze Cie widziec, Azerko, mam nadzieje ze wszystko u Ciebie w porzadku
        • a000000 Re: pomożecie? 09.06.20, 09:28
          maria421 napisała:

> Dobrze Cie widziec, Azerko, mam nadzieje ze wszystko u Ciebie w porzadku

owszem, jakoś się toczy. Wirusa omijam szerokim łukiem. No, przynajmniej się staram omijać....
      • jureek Re: pomożecie? 08.06.20, 14:06
        maria421 napisała:

> Tak, to jest Majdan, zdaje sie ze w watku "Kicz" jego wyglad jest podany jako p
        > rzyklad. Kiczu :-)

No proszę, jaką to forum ma funkcję edukacyjną :)
        • gumpel Na przyszłość 08.06.20, 16:55
          Wystarczy skopiować obrazek, kliknąć i ... voalá!

pimeyes.com/pl/
          To rzecz jasna przykładowa wyszukiwarka. W sieci tego sporo. Kiedyś skorzystałem w trakcie zabawy w rozpoznawanie kadrów filmowych ;)

G.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka