Dodaj do ulubionych

Czekam na pakiet wyborczy

08.07.20, 15:31
do tej pory nie dostalam NIC.

Obserwuj wątek
      • a000000 Re: Czekam na pakiet wyborczy 09.07.20, 20:02
        maria421 napisała:

> Wreszcze dostalam karte wyborcza, juz wyslalam, mam nadzieje ze dojdzie na czas

skoro wysłałaś, to nie będę oskarżana o namawianie.....
        teraz mi wytłumacz. Jak to jest, że będąc osobą wierzącą popierasz kogoś kto jest jawnym wrogiem kościoła. Kto kłamie i mąci.... Bardzo mnie ciekawi uzasadnienie.

• maria421 Re: Czekam na pakiet wyborczy 10.07.20, 08:33
          a000000 napisała:

> skoro wysłałaś, to nie będę oskarżana o namawianie.....
          > teraz mi wytłumacz. Jak to jest, że będąc osobą wierzącą popierasz kogoś kto je
          > st jawnym wrogiem kościoła. Kto kłamie i mąci.... Bardzo mnie ciekawi uzasadnie
          > nie.

Jak to jest, Azerko, ze bedac osoba wierzaca popierasz ludzi, ktorzy, choc "modla sie pod figura" to klamia, kreca, oszukuja, kradna i ziona nienawiscia?
          Jak to jest , ze popierasz krzywoprzysiezce?
          Jak to jest ze popierasz przemoc?

Bardzo ciekawi mnie uzasadnienie.

• a000000 Re: Czekam na pakiet wyborczy 10.07.20, 09:41
            maria421 napisała:

> Jak to jest, Azerko, ze bedac osoba wierzaca popierasz ludzi, ktorzy, choc

Nie, moja droga... najpierw Ty mi powiedz, jak sobie radzisz jako katoliczka z rozdwojeniem jaźni popierając ludzi, którzy działają jawnie przeciw Bogu.

> Bardzo ciekawi mnie uzasadnienie.

nie może być uzasadnienia wobec kłamliwych tez.
            • maria421 Re: Czekam na pakiet wyborczy 10.07.20, 13:07
              a000000 napisała:

> Nie, moja droga... najpierw Ty mi powiedz, jak sobie radzisz jako katoliczka z
              > rozdwojeniem jaźni popierając ludzi, którzy działają jawnie przeciw Bogu.

A Ty? jak sobie radzisz z tym, ze glosujesz na krzywoprzysiezce Dude, ktory ponownie bedzie glosowal na konstytucje ze slowami "tak mi dopomoz Bog"? Na te sama konstytucje ktora wielokrotnie lamal?
              Jak sobie radzisz z tym, ze glosujesz na nienawistnikow wyzywajacych innych od chamow, kanalii, zdradzieckich mord? Na klamcow i oszczercow sadownie skazanych za klamstwa i oszczerstwa?
              Czy ich czyny nie sa jawnym dzialaniem przeciw Bogu?

• a000000 Re: Czekam na pakiet wyborczy 10.07.20, 13:25
                maria421 napisała:

> Czy ich czyny nie sa jawnym dzialaniem przeciw Bogu?

te czyny, (gdyby to była prawda, że miały miejsce) to są grzechy. Wszyscy jesteśmy grzeszni. Twoje pytanie o głosowanie na tych, którym zdarzyło się skłamać, jest bezprzedmiotowe, gdyż prowadzi do sytuacji w której na żadne głosowanie nie mogłabym chodzić, gdyż nie ma ludzi bezgrzesznych.

Czym innym jest grzeszenie, a czym innym jest otwarta walka Bogu wypowiedziana. A więc jak to jest z odpowiedzią na moje pytanie? Jak się czujesz popierając antychrysta?
                • maria421 Re: Czekam na pakiet wyborczy 10.07.20, 13:36
                  a000000 napisała:

> te czyny, (gdyby to była prawda, że miały miejsce) to są grzechy. Wszyscy jest
                  > eśmy grzeszni. Twoje pytanie o głosowanie na tych, którym zdarzyło się skłamać,
                  > jest bezprzedmiotowe, gdyż prowadzi do sytuacji w której na żadne głosowanie
                  > nie mogłabym chodzić, gdyż nie ma ludzi bezgrzesznych.

Jasne, nie ma ludzi bezgrzesznych, ale dlaczego chcesz glosowac na kogos kto jawnie lamie przysiege zlozona ze slowami "tak mi dopomoz Bog"?
                  Dlaczego chcesz glosowac na klamcow i oszczercow skazanych za klamstwa i oszczerstwa?
                  Dlaczego chcesz glosowac na nienawistnikow siejacych nienawisc i dzielacych narod?

> Czym innym jest grzeszenie, a czym innym jest otwarta walka Bogu wypowiedziana.
                  > A więc jak to jest z odpowiedzią na moje pytanie? Jak się czujesz popierając
                  > antychrysta?

Zwariowalas? Trzaskowski antychrystem????

O Holowini pisalas ze nie jest katolikiem (nie wytlumaczylas dlaczego), z Trzaskowskiego robisz antychrysta? Tylko jeden jedyny Kaczynski swiety, chocby jeszcze bardziej nienawiscia zional niz juz zionie? Jeden Duda swiety, chocby lamal konstytucje na ktora "tak mi dopomoz Bog" przysiegal?

• a000000 Re: Czekam na pakiet wyborczy 10.07.20, 14:07
                    maria421 napisała:

> Zwariowalas? Trzaskowski antychrystem????

WIEDZIAŁAM!!! chciałam się założyć, ale nie miałam z kim....
                    dlaczego czytasz literalnie????

Antychryst to (MOIM zdaniem) w obecnych czasach nie człowiek ale cała ideologia, która skaziła niegodziwością część ludzkości. I wcale nie twierdzę, że jakieś pisiory nie dały się zwieść antychrystowi.... i wcale nie o tym mówię. Mówię, że popierając Trzaskowskiego, popierasz wprowadzanie do naszego kraju kolejnej sodomicznej ideologii . Czyli dałaś się zwieść antychrystowi, który wypowiedział wojnę Bogu.

• maria421 Re: Czekam na pakiet wyborczy 10.07.20, 15:38
                      a000000 napisała:

> WIEDZIAŁAM!!! chciałam się założyć, ale nie miałam z kim....
                      > dlaczego czytasz literalnie????

A jak mam czytac? W Twoich myslach czytac nie potrafie.

> Antychryst to (MOIM zdaniem) w obecnych czasach nie człowiek ale cała ideologia
                      > , która skaziła niegodziwością część ludzkości. I wcale nie twierdzę, że jakie
                      > ś pisiory nie dały się zwieść antychrystowi.... i wcale nie o tym mówię. Mówię,
                      > że popierając Trzaskowskiego, popierasz wprowadzanie do naszego kraju kolejnej
                      > sodomicznej ideologii . Czyli dałaś się zwieść antychrystowi, który wypowiedzi
                      > ał wojnę Bogu.

Ty sie dalas zwiesc nienawistnikowi do tego stopnia, ze usprawiedliwiasz jego nienawisc . Czyzby dlatego ze tak samo nienawidzisz? Dalas sie zwiesc komus, kto sobie uzurpuje prawo do wyznaczania kto ma "polska dusze" a kto nie (wedlug Kaczynskiego Trzaskowski nie ma polskiej duszy) , czyli kto jest Polakiem, a kto nie.
                      Czyzby dlatego, idac przykladem Kaczynskiego, okreslilas ze Holownia nie jest katolicki, choc nie potrafilas wytlumaczyc dlaczego?
                      Wszyscy ktorzy nie sa z Kaczynskim "nie maja polskiej duszy", "nie sa katoliccy" , ba! nawet antychrystem sa!

Do czego doszlo?

• a000000 Re: Czekam na pakiet wyborczy 10.07.20, 16:38
                        maria421 napisała:

> A jak mam czytac? W Twoich myslach czytac nie potrafie.

No, fakt. Chciałam to poprawić ale tak byłam ciekawa czy rzucisz się na lep, że poczekałam.

> Ty sie dalas zwiesc nienawistnikowi do tego stopnia, ze usprawiedliwiasz jego n
                        > ienawisc .

nie usprawiedliwiam, ale rozumiem powody.

> Czyzby dlatego, idac przykladem Kaczynskiego, okreslilas ze Holownia nie jest k
                        > atolicki, choc nie potrafilas wytlumaczyc dlaczego?

bo propaguje niekatolickie teorie twierdząc, że owszem - są zgodne z nauczaniem kościoła. A teraz, sam popierany przez lewackie TVN, poparł oficjalnie Trzaskowskiego - propagującego ideologie wrogie do katolickich.

> Wszyscy ktorzy nie sa z Kaczynskim "nie maja polskiej duszy", "nie sa katoliccy
                        > " , ba! nawet antychrystem sa!
                        >

to już są Twoje wymysły.... daj spokój.

> Do czego doszlo?

jak to do czego? do kilku słów prawdy!!! Weź apokalipsę Św Jana do ręki i porównaj z tym co się dzieje.
                        >
                        • maria421 Re: Czekam na pakiet wyborczy 10.07.20, 16:53
                          Azerko, to nie jest moj wymysl ze Kaczynski powiedzial ze "Trzaskowski nie ma polskiej duszy". Jakim prawem?

Holownia powiedzial ze jako prezydent podpisalby ustawe sejmowa o zwiazkach partnerskich, ale zawetowalby ustawe o malzensttwach jednopolciowych i o adopcji dzieci przez nie.

Gdzie w tym widzisz "ideologie wrogie dla katolickich"?

Przez nastepne trzy i pol roku bedzie jeszcze rzadzil PiS, ktory nie ma zamiaru legalizowac zwiazkow partnerskich, wiec o czym my w ogole mowimy?
                          • a000000 Re: Czekam na pakiet wyborczy 10.07.20, 17:18
                            maria421 napisała:

> Azerko, to nie jest moj wymysl ze Kaczynski powiedzial ze "Trzaskowski nie ma p
                            > olskiej duszy". Jakim prawem?

politycy wiele rożnych i różnistych słów mówią.... Trzaskowski też sugeruje, że czas skończyć z Kaczyńskim.... gorzej jak to usłyszy świr....

> Holownia powiedzial ze jako prezydent podpisalby ustawe sejmowa o zwiazkach par
                            > tnerskich, ale zawetowalby ustawe o malzensttwach jednopolciowych i o adopcji d
                            > zieci przez nie.
                            >
                            > Gdzie w tym widzisz "ideologie wrogie dla katolickich"?

A cóż to takiego te związki partnerskie? nie jest to przypadkiem usankcjonowanie cudzołóstwa?
                            Dla wierzących mamy śluby konkordatowe, dla niewierzących - śluby cywilne.... po co komu związek partnerski ? No, chyba że chodzi o pary jednopłciowe.... to takie etapowanie...

> Przez nastepne trzy i pol roku bedzie jeszcze rzadzil PiS, ktory nie ma zamiaru
                            > legalizowac zwiazkow partnerskich, wiec o czym my w ogole mowimy?

O czym? ano o tym, że ja się w zaświaty jeszcze nie wybieram i zamierzam dłużej żyć niż te 3,5 roku.
                            • maria421 Re: Czekam na pakiet wyborczy 10.07.20, 18:30
                              a000000 napisała:

> politycy wiele rożnych i różnistych słów mówią.... Trzaskowski też sugeruje, ż
                              > e czas skończyć z Kaczyńskim.... gorzej jak to usłyszy świr....

Trzaskowski powiedzial "Czas skonczyc ere Kaczynskiego", nie "czas skonczyc z kaczynskim". Nie manipuluj.

> A cóż to takiego te związki partnerskie? nie jest to przypadkiem usankcjonowani
                              > e cudzołóstwa?
                              > Dla wierzących mamy śluby konkordatowe, dla niewierzących - śluby cywilne.... p
                              > o co komu związek partnerski ? No, chyba że chodzi o pary jednopłciowe.... to t
                              > akie etapowanie...

Usankcjonowaniem cudzolostwa jest tez udzielanie slubow rozwodnikom, a w PiSie jest ich wielu, takze wiesz... :-)

> O czym? ano o tym, że ja się w zaświaty jeszcze nie wybieram i zamierzam dłużej
                              > żyć niż te 3,5 roku.

Zycze Ci tego z calego serca. Sto lat i jeszcze wiecej :-)
                              • a000000 Re: Czekam na pakiet wyborczy 12.07.20, 10:48
                                maria421 napisała:

> Trzaskowski powiedzial "Czas skonczyc ere Kaczynskiego", nie "czas skonczyc z k
                                > aczynskim". Nie manipuluj.

A jaka to różnica???? w głowach pozostaje: Kaczyński, skończyć.... mamy dość...
                                Tak , mam dość szczujących polityków stosujących w przemówieniach podprogowe sugeracje... a potem jakiś świr zabija w Łodzi, w Gdańsku.... podkłada bomby czy w inny sposób chce realizować to co usłyszał...

> Usankcjonowaniem cudzolostwa jest tez udzielanie slubow rozwodnikom, a w PiSie
                                > jest ich wielu, takze wiesz... :-)

Napisałam: dla wierzących śluby kościelne - te aż do śmierci..... Dla ateistów śluby cywilne.... Co niby mają wnieść te "związki partnerskie" ????
                                Pamiętaj, że w świecie ateistów ślub cywilny NIE JEST cudzołóstwem.

Wiem, że rozwodników jest wielu... to jest plaga współczesnych społeczeństw i tragedia dla dzieci.

• maria421 Re: Czekam na pakiet wyborczy 12.07.20, 11:08
                                  a000000 napisała:

> A jaka to różnica???? w głowach pozostaje: Kaczyński, skończyć.... mamy dość..

Roznica jest ogromna. Zakonczyc ere Kaczynskiego oznacza zakonczyc czas jego polityki, nic wiecej.
                                  .
                                  > Tak , mam dość szczujących polityków stosujących w przemówieniach podprogowe su
                                  > geracje... a potem jakiś świr zabija w Łodzi, w Gdańsku.... podkłada bomby czy
                                  > w inny sposób chce realizować to co usłyszał...

Nieprawda, szczujacego Kaczynskiego i Dudy nie masz dosyc.

> Napisałam: dla wierzących śluby kościelne - te aż do śmierci..... Dla ateistów
                                  > śluby cywilne.... Co niby mają wnieść te "związki partnerskie" ????
                                  > Pamiętaj, że w świecie ateistów ślub cywilny NIE JEST cudzołóstwem.

To ci rozwiedzeni PiSowcy sa ateistami? Marta Kaczynska tez?

• maria421 Re: Czekam na pakiet wyborczy 10.07.20, 08:44
      Zanim zacznie sie cisza wyborcza : nie licze na cud, nie licze na wygrana Trzaskowskiego.

W ostatnim czasie cala machina propagandowa PiSu ruszyla z hejtem na Trzaskowskiego. Oprocz PiSowskich mediow, rowniez PiSowcy. W kampanie Dudy zaangazowal sie Kaczynski, Morawiecki, mam wrazenie ze z PiSowcow nikt nie pracuje ani w PE, ani w rzadzie, czyli nie robia tego , za co podatnik im placi, tylko siedza na TT siejac hejt na Trzaskowskiego.

Po I turze milo jednak bylo widziec, jak #cykorduda sie wije czujac na sobie oddech Trzaskowskiego:-)

Vox populi- vox dei. Chca Polacy #cykorduda na druga ture, niech maja. Kazdy narod ma rzad na jaki zasluguje.
      Chca krzywoprzysiezce, ktory ponownie bedzie przysiegal slowami :

"Obejmując z woli Narodu urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, uroczyście przysięgam, że dochowam wierności postanowieniom Konstytucji, będę strzegł niezłomnie godności Narodu, niepodległości i bezpieczeństwa Państwa, a dobro Ojczyzny oraz pomyślność obywateli będą dla mnie zawsze najwyższym nakazem. Tak mi dopomóż Bóg".

na konstytucje ktora wielokrotnie deptal i lamal- prosze bardzo. Ale niech mi nie mowia o uczciwosci!

• astra18 Re: Czekam na pakiet wyborczy 10.07.20, 08:58
        maria421 napisała:

> Zanim zacznie sie cisza wyborcza : nie licze na cud, nie licze na wygrana Trzas
        > kowskiego.
        >
        > W ostatnim czasie cala machina propagandowa PiSu ruszyla z hejtem na Trzaskowsk
        > iego.

No biedny miś ten Rafałek. A tak mu Axel Springer pomagał, czego Maria oczywiście nie zauważyła:)

Oprocz PiSowskich mediow, rowniez PiSowcy. W kampanie Dudy zaangazowal si
        > e Kaczynski, Morawiecki, mam wrazenie ze z PiSowcow nikt nie pracuje ani w PE,
        > ani w rzadzie, czyli nie robia tego , za co podatnik im placi, tylko siedza na
        > TT siejac hejt na Trzaskowskiego.

Z mojego "podwórka" - prezydent Gdańska Dulkiewicz z kumplami z Trójmiasta objeżdżała wszystkie możliwe wiece Trzaskowskiego. Od 2 tygodni nie można było uzyskać ważnuych dokumentów w UM z jej podpisem.
        Guzik wiesz, moja droga.
        >
        > Po I turze milo jednak bylo widziec, jak #cykorduda sie wije czujac na sobie od
        > dech Trzaskowskiego:-)

Po ile ojro chodzą te okulary u was, co je masz na nosie?:)))
        >

POwiem Ci jedno: piłka ciągle w grze.
        Podniosłam Cię na duchu?:)
        >
    • maria421 Re: Czekam na pakiet wyborczy 10.07.20, 08:58
      wyborcza.pl/7,75399,26115400,glosowanie-za-granica-ulatwienia-tam-gdzie-wygrywa-andrzej.html#s=BoxMMtImg2

Azerka, chcesz mi mowic o uczciwych wyborach? :-)

Co prawda poszta w Niemczech jest sprawna, ale naprawde nie wiem, czy moja koperta, wyslana wczoraj, dojdzie na czas
      • astra18 Re: Czekam na pakiet wyborczy 10.07.20, 09:01
        maria421 napisała:

> wyborcza.pl/7,75399,26115400,glosowanie-za-granica-ulatwienia-tam-gdzie-wygrywa-andrzej.html#s=BoxMMtImg2
        >
        > Azerka, chcesz mi mowic o uczciwych wyborach? :-)
        >
        > Co prawda poszta w Niemczech jest sprawna, ale naprawde nie wiem, czy moja kope
        > rta, wyslana wczoraj, dojdzie na czas

A Ty nie mogłaś osobiście zawieźć do konsulatu?
          • astra18 Re: Czekam na pakiet wyborczy 10.07.20, 09:38
            maria421 napisała:

> astra18 napisał:
            >
            > > A Ty nie mogłaś osobiście zawieźć do konsulatu?
            >
            > Nie moglam
            >
            > www.gov.pl/web/niemcy/wybory-2020

OK.
            Czyli uważasz, że zrobiono specjalnie ułatwienia w USA a w Europie same utrudniania, tak?
              • astra18 Re: Czekam na pakiet wyborczy 10.07.20, 13:11
                maria421 napisała:

> astra18 napisał:
                >
                > > OK.
                > > Czyli uważasz, że zrobiono specjalnie ułatwienia w USA a w Europie same u
                > trudni
                > > ania, tak?
                >
                > Taki wniosek sam sie nasuwa

No ale ponoć w "elej" Polonia za Trzaskiem :)
                Kombinuj dalej:)
                  • a000000 Re: Czekam na pakiet wyborczy 10.07.20, 13:30
                    maria421 napisała:

> > Kombinuj dalej:)
                    >

co tam polonia.... nasze kodziarstwo wpadło na ułatwienia doskonałe. Otóż pokazały się plakaty z informacją, że ci którzy głosowali w pierwszej turze na Dudę nie muszą iść do drugiej tury, gdyż głosy są przepisane.... idą tylko ci, którzy głosowali na innych kandydatów.
                    Nawet ponoć sam zastępca pani Dulkiewicz te wieści kolportował.... a złapany za rękę twierdził, że to żart.
                    • astra18 Re: Czekam na pakiet wyborczy 10.07.20, 14:03
                      a000000 napisała:

> co tam polonia.... nasze kodziarstwo wpadło na ułatwienia doskonałe. Otóż pokaz
                      > ały się plakaty z informacją, że ci którzy głosowali w pierwszej turze na Dudę
                      > nie muszą iść do drugiej tury, gdyż głosy są przepisane.... idą tylko ci, któr
                      > zy głosowali na innych kandydatów.
                      > Nawet ponoć sam zastępca pani Dulkiewicz te wieści kolportował.... a złapany za
                      > rękę twierdził, że to żart.

Nie ponoć tylko na pewno. Bardzo go śmieszy.
                      To ten "dzban":

www.tvp.info/42533586/wiceprezydent-gdanska-o-wojnie-na-poczatku-bylo-zle-slowo-polaka-przeciw-innemu-narodowi
                      • maria421 Re: Czekam na pakiet wyborczy 10.07.20, 15:46
                        Na poczatku , a wlasciwie lata przed II wojna swiatowa pojawil sie Führer, ktory pokazal Niemcom wroga, ktory Niemcow podzielil wedlug rasy i posluszenstwa samemu sobie.

Kaczynski teraz tez dzieli wedlug posluszenstwa samemu sobie- kto z nim, temu wybaczy i zapomni ze byl TW (Kujda), ze byl komuchem -prokuratorem stanu wojennego (Piotrowicz), ze byl sedzia -komuchem (Kryze).

Kto przeciw niemu, ten "nie ma polskiej duszy", jest "gorszym sortem", "elementem animalnym", "kanalia" , "zdradziecka morda"....

Wojny zaczynaja sie od podzialow.
                        • a000000 Re: Czekam na pakiet wyborczy 10.07.20, 16:51
                          maria421 napisała:

> Na poczatku , a wlasciwie lata przed II wojna swiatowa pojawil sie Führer, ktor
                          > y pokazal Niemcom wroga, ktory Niemcow podzielil wedlug rasy i posluszenstwa sa
                          > memu sobie.

takie to proste nie było.... głównym powodem dla którego Niemcy poszli za Fuhrerem była bieda po I WŚ i UPOKORZENIE jakiego doznali od narodów Europy. Hitler im powiedział: jesteście nadludźmi, wszytko jest wasze.... i to Niemcom się spodobało.

> Kaczynski teraz tez dzieli

Kaczyński wobec Hitlera to bardzo malutki pikuś, wręcz niemierzalny.... jego problemem jest wizja Polski podobna do wizji przedwojennej. A to się nie podoba liberałom.

> Wojny zaczynaja sie od podzialow.

raczej od kłamstw. Podziały następują później.

• maria421 Re: Czekam na pakiet wyborczy 10.07.20, 16:58
                            a000000 napisała:

> takie to proste nie było.... głównym powodem dla którego Niemcy poszli za Fuhre
                            > rem była bieda po I WŚ i UPOKORZENIE jakiego doznali od narodów Europy. Hitler
                            > im powiedział: jesteście nadludźmi, wszytko jest wasze.... i to Niemcom się spo
                            > dobało.

Podobnie Kaczynski wmawia Polakom, ze lepiej by sie im dzialo gdyby nie "uklad", "komuchy", Niemcy", UE" i ze tylko on potrafi "podniesc Polske z kolan".

> Kaczyński wobec Hitlera to bardzo malutki pikuś, wręcz niemierzalny.... jego pr
                            > oblemem jest wizja Polski podobna do wizji przedwojennej. A to się nie podoba l
                            > iberałom.

A Tobie sie podoba Polska sanacyjna???

> raczej od kłamstw. Podziały następują później.

Jedno idzie z drugim.
                            • a000000 Re: Czekam na pakiet wyborczy 10.07.20, 17:27
                              maria421 napisała:

> Podobnie Kaczynski wmawia Polakom, ze lepiej by sie im dzialo gdyby nie "uklad"
                              > , "komuchy", Niemcy", UE" i ze tylko on potrafi "podniesc Polske z kolan".

ależ nieprawda!!! nie tylko on potrafi.... trzeba tylko chcieć.

> A Tobie sie podoba Polska sanacyjna???

w jaki sensie mam wartościować? Na pewno wówczas Polska miała mądrych wizjonerów, którzy potrafili pokonać własne animozje dla dobra kraju.... na pewno owi wizjonerzy w swych planach patrzyli perspektywicznie.... na pewno doskonale rozeznali gdzie wróg....
                              Nie podoba mi się przedwojenne rozwarstwienie ekonomiczne, bezrobocie, kapitalistyczny wyzysk, pogarda społeczna wobec biednych, zacofanie.... no ale pamiętaj, że za plecami sanacji stoją rozbiory i I WŚ. No i jedna z bestii głównych - rewolucja. Polska wówczas nie wstawała z kolan, Polska leżała na łopatach... dźwignąć kraj z takiej zapaści to wielka sprawa.

• maria421 Re: Czekam na pakiet wyborczy 10.07.20, 18:26
                                a000000 napisała:

> ależ nieprawda!!! nie tylko on potrafi.... trzeba tylko chcieć.

Polska od 1989 roku NIGDY nie byla na kolanach, wiec nie trzeba jej bylo z kolan podnosic.

> w jaki sensie mam wartościować? Na pewno wówczas Polska miała mądrych wizjoneró
                                > w, którzy potrafili pokonać własne animozje dla dobra kraju.... na pewno owi w
                                > izjonerzy w swych planach patrzyli perspektywicznie.... na pewno doskonale roze
                                > znali gdzie wróg....
                                > Nie podoba mi się przedwojenne rozwarstwienie ekonomiczne, bezrobocie, kapitali
                                > styczny wyzysk, pogarda społeczna wobec biednych, zacofanie.... no ale pamiętaj
                                > , że za plecami sanacji stoją rozbiory i I WŚ. No i jedna z bestii głównych - r
                                > ewolucja. Polska wówczas nie wstawała z kolan, Polska leżała na łopatach... dź
                                > wignąć kraj z takiej zapaści to wielka sprawa.

No wiec jednak nie chcialabys powrotu do Polski sanacyjnej. Ja mysle ze Kaczynski tez tego nie chce, jemu jest blizszy PRL, czyli ustroj gdzie I sekretarz partii rzadzil panstwem, premier i prezydent (przewodniczacy Rady Panstwa) grali drugoplanowe role, a media byly rzadowe.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka