Dodaj do ulubionych

Nie liczylam na cud

13.07.20, 09:18
Tak jak mozna sie bylo spodziewac, wygral mala roznica glosow Duda.

#cykorduda, przestepca konstytucyjny, marionetka Kaczynskiego, bedzie przez nastepne 5 lat na najwyzszym urzedzie w panstwie.
Z woli narodu.

Kazdy kto na niego glosowal niech mi nie mowi o uczciwosci i poszanowaniu prawa.
Obserwuj wątek
    • a000000 Re: Nie liczylam na cud 13.07.20, 10:04
      maria421 napisała:

> Kazdy kto na niego glosowal niech mi nie mowi o uczciwosci i poszanowaniu prawa
      > .

prawo jest tak skonstruowane, że wymaga interpretacji. W tej sytuacji - każdy ma swoją wizję poszanowania.

MOIM zdaniem, może Duda nie jest prezydentem idealnym, wymarzonym.... ale na pewno jest o wiele bardziej stateczny i dojrzały mentalnie niż Trzaskowski.
      Martwi mnie to, że kraj podzielił się na połowy. Z których jedna jest walczące i nienawidząca - są na to badania naukowe na UW..... to do niczego dobrego nie doprowadzi. No i martwi mnie brak perspektywicznego myślenia u młodych i niedoświadczonych, których złe wybory pogrążą kraj, gdy stara gwardia wymrze....

Mario, nie martw się.... taka była wola nieba. A czas mija bardzo szybko. Ja Ci życzę, abyś nie doznała goryczy gdy po latach ocenisz stronę po której teraz się opowiadasz. To będzie zderzenie z bardzo przykrą sytuacją - "za późno".
      Mnie u totalsów przeszkadza agresja, zapędy totalitarne, nietolerancja, liberalizm obyczajowy... czyli ogólnie wrogość wobec Dekalogu. I jest to MOJE zdanie, więc Mario nie atakuj. Mam do własnego zdania prawo dane mi przez konstytucję, której jesteś obrońcą.

I nie mów mi o grzechach cudzych. Gdyż każdy ma jakąś belkę w oku własnym.

A tak po prawdzie, Duda wygra dopiero wówczas, gdy sąd najwyższy to ogłosi.

i tak to.
      • astra18 Re: Nie liczylam na cud 13.07.20, 10:11
        a000000 napisała:

> A tak po prawdzie, Duda wygra dopiero wówczas, gdy sąd najwyższy to ogłosi.

Ależ jaki SN? :) Taka sobie dziennikarka "zaangażowana" z GW, Dobrosz-Oracz, powiedziała wczoraj o pólnocy w Loży Prasowej, że to "nielegalna" izba będzie orzekać bo już we wrześniu TSUE ma się "wypowiedzieć".
        A gdyby wskazania na wygraną były na Trzaskowskiego, to ta izba pewnie byłaby już "legalna".
        I tak to się kręci...
        >
        > i tak to.
        • astra18 Re: Nie liczylam na cud 13.07.20, 10:32
          Albo taki prof. Krzemiński.

Dyskusja w PolsatNews, naprzeciwko niego Eryk Mistewicz i socjolog prof. Maliszewski.
          Prof. Krzemiński- ten z "elity wielkomiejskiej" żeby nie było wątpliwości:) - do Maliszewskiego - " a bo ja zwracam się do pana, jakiegoś tam profesora pan ma, zwyczajnego czy nadzwyczajnego, to i tak nie ma znaczenia..."
          No.. taka to elita wielkomiejska. Z gwiazdkami, je....PiS....ale Elyta.
          • a000000 Re: Nie liczylam na cud 13.07.20, 10:53
            astra18 napisał:

> Albo taki prof. Krzemiński.

gdy słucham wypowiedzi niektórych totalnych z "elity intelektualnej", to własnym uszom nie wierzę. Wstyd i sromota, co z tymi ludźmi się stało. Nienawiść rozum odbiera.
            Wczoraj Trzaskowski, gdy już wiedział, że przegrał do mikrofonu krzyczał: będziemy walczyć!!!
            jasny gwint, w kampanii mówił o zgodzie i współpracy, jednoczeniu.... a teraz ma być wojna?
            • maria421 Re: Nie liczylam na cud 13.07.20, 13:34
              a000000 napisała:

> gdy słucham wypowiedzi niektórych totalnych z "elity intelektualnej", to własn
              > ym uszom nie wierzę. Wstyd i sromota, co z tymi ludźmi się stało. Nienawiść roz
              > um odbiera.

A po stronie PiSu same tuzy intelektu i golabki pokoju siedza:-)

> Wczoraj Trzaskowski, gdy już wiedział, że przegrał do mikrofonu krzyczał: będzi
              > emy walczyć!!!
              > jasny gwint, w kampanii mówił o zgodzie i współpracy, jednoczeniu.... a teraz
              > ma być wojna?

Wojna? Walka polityczna, zadna wojna.
              Trzaskowski mial pare dni na zebranie podpisow i zebral ich o wiele wiecej niz potrzebowal. Mial 2 miesiace na kampanie wyborcza , caly zmasowany hejt TVPiS i innych PiSowskich mediow przeciw sobie, a jednak zdobyl swietny wynik, co dalo opozycji nadzieje na to, ze Polska nie jest skazana na wieczne rzady PiSu.

Bede mu kibicowac.
              • a000000 Re: Nie liczylam na cud 14.07.20, 09:42
                wkkr napisał:

> Tak, teraz się dopiero zacznie. PiS będzie chciał zrealizować swoje najbardziej
                > chore pomysły i z tym trzeba będzie walczyć.
                >

na przykład, jakie?

Hipciu, czy nie przyszło Ci do głowy, że "walka" pogłębia podziały? Czy nie lepiej podać argumenty i przekonać?
        • a000000 Re: Nie liczylam na cud 13.07.20, 10:48
          astra18 napisał:

> a000000 napisała:
          >
          >
          > > A tak po prawdzie, Duda wygra dopiero wówczas, gdy sąd najwyższy to ogłos
          > i.
          >
          > Ależ jaki SN? :) Taka sobie dziennikarka "zaangażowana" z GW, Dobrosz-Oracz, po
          > wiedziała wczoraj o pólnocy w Loży Prasowej, że to "nielegalna" izba będzie orz
          > ekać bo już we wrześniu TSUE ma się "wypowiedzieć".

Izba może być legalna lub nielegalna... ważne, że sędziowie są legalni. Izba to tylko zorganizowanie pracy. Decyzje podejmuje człowiek.

> A gdyby wskazania na wygraną były na Trzaskowskiego, to ta izba pewnie byłaby j
          > uż "legalna".

to już Giertych jakiś czas temu ogłosił. Gdy Duda wygra - trzeba zorganizować masowe protesty.... Gdy Rafał wygra - będzie OK.
          • astra18 Re: Nie liczylam na cud 13.07.20, 13:31
            a000000 napisała:

> to już Giertych jakiś czas temu ogłosił. Gdy Duda wygra - trzeba zorganizować m
            > asowe protesty.... Gdy Rafał wygra - będzie OK.

Mówisz masz:)
            Mikołaj Małecki - to taka nowa gwiazda tvn- u i GW, Matczak już się "opatrzył" i dosyc skompromitowal.
            Wklejam fragment jego wpisu na TT - wg scenariusza Giertycha.
            To jest tak oczywiste co zamierzli lub zamierzają zrobić na wypadek wygranej AD.
            Sędziowe SN byliby cacy, jesli Trzaskowski miałby wygrać, oczywioście są be bo jest sytuacja odwrotna.
            Łatwo nie będzie, ale jak już przerobiliśmy te 5 lat prezydentury i 4,5 łomotu w sejmie ze strony totalsów, to w myśl zasady: co nie zabiło niech wzmocni niech będzie dobrą prognozą.

A tu oto on, cały na biało, Mikołaj Matecki:

"Mikołaj Małecki
            @MikolajMalecki
            Wybory bez podst. prawnej, w stanie epidemii,w zakazanym okresie karencji po stanie nadzw., bez uzbierania przezPAD 100k podpisów, po niekonstytucyjnych nowelach kod.wyborczego,w nierównej kampanii wyborczej. Oczywiście nieważne. Ale rozstrzygnie to w sposób wiążącySąd Najwyższy.
            11:49 AM · 13 lip 2020·Twitter for Android
            148
            Tweetów podanych dalej i komentarzy
            381
            Polubień
            Mikołaj Małecki
            @MikolajMalecki
            ·
            45 min
            W odpowiedzi do
            @MikolajMalecki
            Oczywiście zachęcałem do głosowania i głosowałem, bo to był jedyny sposób, w jaki mogliśmy obronić Konstytucję. To się nazywa stan wyższej konieczności. Na tym polega uchylanie zagrożenia dla ładu konstytucyjnego w państwie. O nieważności rozstrzyga SN.
            Cytuj Tweeta

Mikołaj Małecki
            @MikolajMalecki
            · 1 g.
            Zrobiliśmy to,na co mieliśmy wpływ. Zagłosowaliśmy. Wg reguł gry narzuconych przez reżim,ale to ich,nie Nasza wina. W stanie wyższej konieczności,bo zagrożenia dla praworządności inaczej uchylić nie mogliśmy. Na Sąd Najwyższy,który przesądzi o ważności wyboru,wpływu już nie mamy.
            Robson.dk
            @robsondkk
            ·
            1 g.
            W odpowiedzi do
            @MikolajMalecki
            Czyli zachęcał Pan ludzi by szli na nieważne wybory. Twarz ze łzami radości
            i jeszcze 8 odpowiedzi
            Robert Filewski Flaga PolskiDekoracja serce
            @R_Filewski
            ·
            57 min
            W odpowiedzi do
            @MikolajMalecki
            Jakby tobie dać władzę to wprowadziłbyś taki tryb, że tylko Wilanów by głosował
            Liz Flaga Polski⚽
            @liz_tomarz
            ·
            1 g.
            W odpowiedzi do
            @MikolajMalecki
            Oczywiście gdyby były wyniki inne nie pisnąłby Pan ani słowa :)
            Marta Hrehorowicz
            @sheisfromdacity
            ·
            1 g.
            W odpowiedzi do
            @MikolajMalecki
            Dwa dni temu wszystko było legitne i zachęcałeś do brania udziału. Wy prawnicy, kłamiecie nawet jak śpicie."

• astra18 Re: Nie liczylam na cud 13.07.20, 14:02
              A jednak jest!!!:)

dorzeczy.pl/kraj/146821/matczak-komentuje-wyniki-ii-tury-nieuczciwe-wybory.html

Od strony prawnej, pan Matczak wziął udział w nieuczciwych wyborach:)

Perełka:)
              • maria421 Re: Nie liczylam na cud 13.07.20, 15:17
                Matczak juz od dawna tlumaczyl ze po nieodbytych wyborach 10 maja jedynym wyjsciem zgodnym z prawem bylo doczekanie do konca kadencji Dudy.

- Wybory przed 6 sierpnia są wyborami przed opróżnieniem urzędu i w związku z tym one będą niekonstytucyjne, bo są już po terminie. Tylko w konkretnym terminie przed upływem kadencji można przeprowadzić wybory. Natomiast wtedy, kiedy po 6 sierpnia nie byłoby już prezydenta, to wtedy uruchamia się inna procedura, która już nie jest skażona żadnym grzechem konstytucyjnym i wtedy go można porządnie wybrać - przekonywał prawnik. Wskazał, że konstytucja sama przewiduje sytuację w której nie ma prezydenta. Nie jest to więc "jakaś straszna konstytucyjna tragedia".

Natomiast jeżeli wybory odbędą się przed 6 sierpnia, to - według gościa TVN24 - każdy protest wyborczy, który będzie wskazywał, że one zostały przeprowadzone w niekonstytucyjnym terminie, będzie miał szansę na uwzględnienie.

Udowodnij ze nie mial racji.
                    • astra18 Re: Nie liczylam na cud 13.07.20, 16:28
                      maria421 napisała:

> astra18 napisał:
                      >
                      > > Udowodnij jak zmieniłaby się ta narracja gdyby Trzaskowski wygrał wybory
                      > .
                      >
                      > Przeciez on to dawno przed II tura mowil

Wyraźnie napisałam jak zmieniłaby się gdyby Trzaskowski wygrał wybory .
                      Też uznałby że były nielegalne",tak?
                      I jak mozna było namawiać ludzi - ze strony opozycji i zwolenników (te różne "trzask i po długopisie") na pojscie na nielegalne wybory.

A Ty cieszylabys się że Trzaskowski wygrał nielegalne wybory?

No czekam. To są bardzo proste pytania.
                      I bez ornamentów .
                      • maria421 Re: Nie liczylam na cud 13.07.20, 16:35
                        Astra, gdyby wygral Trzaskowski, to to, co powiedzial Matczak mogloby byc wykorzystane przez PiS przeciw Trzaskowskiemu.

Nie przyszlo Ci to do glowy? Odpowiedz. No czekam. To jest bardzo proste pytanie. I bez ornamentow.
                        • astra18 Re: Nie liczylam na cud 13.07.20, 16:39
                          maria421 napisała:

> Astra, gdyby wygral Trzaskowski, to to, co powiedzial Matczak mogloby byc wykor
                          > zystane przez PiS przeciw Trzaskowskiemu.

Nie odpowiedziałaś na pytanie.
                          Jak zwykle robisz uniki, a zadałam dwa krótkie proste pytania. Byłyby legalne ? i czy ty ciesząc się z wygranej Trzaskowskiego uwazalbys że są zgodne z konst./legalne itp.

Potrafisz czy cię zatkało?
                          >
                          >
                          • maria421 Re: Nie liczylam na cud 13.07.20, 16:49
                            Astra, kazdy przecietnie inteligentny czlowiek zrozumie, ze jak Matczak mowil, ze po nieodbytych wyborach 10 maja zgodnie z konstytucja nalezy poczekac do konca kadencji Dudy i wtedy rozpisac wybory , jezeli mowil ze marszalej Witek mogla by przejac obowiazki prezydenta ad interim, to opisal stan prawny, ktory jest niezalezny od tego kto wygra wybory.

Czyzby wyborcy PiSu nie byli zdolni do zrozumienia tak prostych tlumaczen?

Innej odpowiedzi odemnie nie dostaniesz, wiec wyjdz juz z roli belferki.
                            • astra18 Re: Nie liczylam na cud 13.07.20, 16:54
                              maria421 napisała:

> Astra, kazdy przecietnie inteligentny czlowiek zrozumie, ze jak Matczak mowil,
                              > ze po nieodbytych wyborach 10 maja zgodnie z konstytucja nalezy poczekac do kon
                              > ca kadencji Dudy i wtedy rozpisac wybory , jezeli mowil ze marszalej Witek mogl
                              > a by przejac obowiazki prezydenta ad interim, to opisal stan prawny, ktory jest
                              > niezalezny od tego kto wygra wybory.
                              >
                              > Czyzby wyborcy PiSu nie byli zdolni do zrozumienia tak prostych tlumaczen?
                              >
                              > Innej odpowiedzi odemnie nie dostaniesz, wiec wyjdz juz z roli belferki.

Bo to nie jest odpowiedź na pytanie.
                              Ja wiem że cię zapedzilam w kozi róg.:)
                              Nie nastąpił cud wygranej Trzaskowskiego w"nielegalnych wyborach".
                              No i tak to wygląda.
                              Czasami trzeba trochę pomyśleć.
                              >

• astra18 Re: Nie liczylam na cud 13.07.20, 16:57
                                astra18 napisał:

>
                                > Bo to nie jest odpowiedź na pytanie.
                                > Ja wiem że cię zapedzilam w kozi róg.:)
                                > Nie nastąpił cud wygranej Trzaskowskiego w"nielegalnych wyborach".
                                > No i tak to wygląda.
                                > Czasami trzeba trochę pomyśleć.
                                > >
                                >
                                Jeszcze na koniec jedna sprawa - wg tych głupot twojego mentora Marczaka to powinnaś się cieszyć że Trzaskowski przegrał bo przecież te wybory były nielegalne a nie pisać jakieś emocjonalne smety od rana.
                                Pocieszylam Cię?:)
                                • maria421 Re: Nie liczylam na cud 13.07.20, 17:07
                                  astra18 napisał:

> Jeszcze na koniec jedna sprawa - wg tych głupot twojego mentora Marczaka to pow
                                  > innaś się cieszyć że Trzaskowski przegrał bo przecież te wybory były nielegalne
                                  > a nie pisać jakieś emocjonalne smety od rana.
                                  > Pocieszylam Cię?:)

Skad masz kompetencje do oceny wypowiedzi Matczaka?

Gdyby PiS przestrzegal prawa, to po nieodbytych 10 maja wyborach czekalby do konca kadencji Dudy, czyli do 6 sierpnia. Wtedy marszalek Sejmu Witek przejelaby obowiazki prezydenta RP do czasu nowych wyborow, ktore moglby sie odbyc jesienia.
                                  A jesienia, moja droga, to wcale nie wiadomo jacy kandydaci z obu strony by startowali w tych wyborach, i czy Trzaskowski by wtedy startowal.

Wiec co Ty mi tu za glupie pytania zadajesz???
                                  • astra18 Re: Nie liczylam na cud 13.07.20, 17:21
                                    maria421 napisała:

>
                                    > Skad masz kompetencje do oceny wypowiedzi Matczaka?

Bo nie pasują do udziału KO w wyborach.

>
                                    > Gdyby PiS przestrzegal prawa

Błagam, nie przepisuj i nie powtarzaj się.

,
                                    > A jesienia, moja droga, to wcale nie wiadomo jacy kandydaci z obu strony by sta
                                    > rtowali w tych wyborach, i czy Trzaskowski by wtedy startowal.

Ale ochoczo wymienili MKB na Trzaskowskiego, po co? Aby wziąć udział w "nielegalnych wyborach"? :)
                                    >
                                    > Wiec co Ty mi tu za glupie pytania zadajesz???

"Bo wybory nie są po to by zadawać takie pytania" jak powiedział "klasyk":)

Mario, może odpoczniesz już?:)
                                    • maria421 Re: Nie liczylam na cud 13.07.20, 19:59
                                      astra18 napisał:
                                      >
                                      > Bo nie pasują do udziału KO w wyborach.

To jakie masz kompetencje do oceny wiedzy prawniczej Matczaka?

> Ale ochoczo wymienili MKB na Trzaskowskiego, po co? Aby wziąć udział w "nielega
                                      > lnych wyborach"? :)

Zeby nie oddac Dudzie Polski walkowerem.
                                      Zeby mial z kim walczyc.

> Mario, może odpoczniesz już?:)

Moze w koncu zaczniesz myslec, a nie powtarzac PiSowska propagande?
                                • astra18 Re: Nie liczylam na cud 13.07.20, 17:08
                                  maria421 napisała:

> Astra, z przykroscia stwierdzam, ze nie jestes w stanie zrozumiec prostego tlum
                                  > aczenia.
                                  >
                                  A ja po raz kolejny stwierdzam że Cię po prostu zatkało .

> Typowe dla wyborcow PiSu? :-)

Typowa gadka lemingów. Wyłącz ksero i zacznij myśleć.
                                • a000000 Re: Nie liczylam na cud 13.07.20, 17:53
                                  maria421 napisała:

> Astra, z przykroscia stwierdzam, ze nie jestes w stanie zrozumiec prostego tlum
                                  > aczenia.
                                  >
                                  > Typowe dla wyborcow PiSu? :-)

no popacz pani!!! a ja odnoszę takie samo wrażenie w stosunku do wyborców PO. Można im do końca świata tłumaczyć, a oni: golone, strzyżone....
                                  • maria421 Re: Nie liczylam na cud 13.07.20, 19:56
                                    a000000 napisała:

> no popacz pani!!! a ja odnoszę takie samo wrażenie w stosunku do wyborców PO.
                                    > Można im do końca świata tłumaczyć, a oni: golone, strzyżone....

Zalezy co im tlumaczysz. Jezeli im tlumaczysz ze Kaczynski nie chcial, ale musial wrzeszczec o "zdradzieckich morda", to na 100% nie zrozumia :-)
                                    • a000000 Re: Nie liczylam na cud 13.07.20, 20:53
                                      maria421 napisała:

> a000000 napisała:
                                      >
                                      > > no popacz pani!!! a ja odnoszę takie samo wrażenie w stosunku do wyborc
                                      > ów PO.
                                      > > Można im do końca świata tłumaczyć, a oni: golone, strzyżone....
                                      >
                                      > Zalezy co im tlumaczysz. Jezeli im tlumaczysz ze Kaczynski nie chcial, ale musi
                                      > al wrzeszczec o "zdradzieckich morda", to na 100% nie zrozumia :-)

albo gdy tłumaczysz wybryki Neumana, Pomaski, Szczerby, Nitrasa...... i wielu innych. Oni też nie chcieli ale musieli.
                                      • maria421 Re: Nie liczylam na cud 14.07.20, 08:42
                                        a000000 napisała:

> albo gdy tłumaczysz wybryki Neumana, Pomaski, Szczerby, Nitrasa...... i wielu i
                                        > nnych. Oni też nie chcieli ale musieli.

Chcesz "kochany panie marszalku" Szczerny porownac do "zdradzieckie mordy, kanalie" Kaczynskiego?

Chcesz "Panie Kaczynski ... panskie" Nitrasa porownac do odpowiedzi Kaczynskiego "zamknij morde chamie"?
                                        • a000000 Re: Nie liczylam na cud 14.07.20, 10:07
                                          maria421 napisała:

> Chcesz "kochany panie marszalku" Szczerny porownac do "zdradzieckie mordy, kana
                                          > lie" Kaczynskiego?
                                          >
                                          > Chcesz "Panie Kaczynski ... panskie" Nitrasa porownac do odpowiedzi Kaczynskieg
                                          > o "zamknij morde chamie"?

Kropla drąży skałę..... Nigdy o tym nie zapominaj, droga Mario.
                                          • maria421 Re: Nie liczylam na cud 14.07.20, 10:21
                                            a000000 napisała:

> Kropla drąży skałę..... Nigdy o tym nie zapominaj, droga Mario.

A wiec jednak dla Ciebie slowa Kaczynskiego "zdradzieckie mordy, kanalie", maja taka sama wage jak "kochany panie marszalku" Szczerby:-)

• a000000 Re: Nie liczylam na cud 14.07.20, 11:21
                                              maria421 napisała:

> a000000 napisała:
                                              >
                                              > > Kropla drąży skałę..... Nigdy o tym nie zapominaj, droga Mario.
                                              >
                                              > A wiec jednak dla Ciebie slowa Kaczynskiego "zdradzieckie mordy, kanalie", maja
                                              > taka sama wage jak "kochany panie marszalku" Szczerby:-)

KONTEKST, Mario, zapoznaj się z kontekstem wypowiedzi tych dwóch panów.
                                              >
                                              • maria421 Re: Nie liczylam na cud 14.07.20, 11:26
                                                a000000 napisała:

>
                                                > KONTEKST, Mario, zapoznaj się z kontekstem wypowiedzi tych dwóch panów.
                                                > >

Zaden kontekst nie usprawiedliwia wejscia Kaczynskiego "bez zadnego trybu" na mownice sejmowa i zwracania sie do innych krzyczac na nich "zdradzieckie mordy, kanalie".

Tego sie nie da obronic.
                                                • a000000 Re: Nie liczylam na cud 14.07.20, 12:39
                                                  maria421 napisała:

> a000000 napisała:
                                                  >
                                                  > >
                                                  > > KONTEKST, Mario, zapoznaj się z kontekstem wypowiedzi tych dwóch panów.
                                                  > > >
                                                  >
                                                  > Zaden kontekst nie usprawiedliwia wejscia Kaczynskiego "bez zadnego trybu" na m
                                                  > ownice sejmowa i zwracania sie do innych krzyczac na nich "zdradzieckie mordy,
                                                  > kanalie".
                                                  >
                                                  > Tego sie nie da obronic.

powtórzę - zapoznaj się z kontekstem sytuacji.

A co do włażenia na mównicę bez trybu, to wielu tam właziło....

• maria421 Re: Nie liczylam na cud 14.07.20, 13:01
                                                    a000000 napisała:

> powtórzę - zapoznaj się z kontekstem sytuacji.

Zapoznalam sie juz dawno i juz Ci nawet poslalam wystapienie Budki bezposrednio poprzedzajace wystapienie "bez zadnego trybu" Kaczynskiego.
                                                    Budka powiedzial :
                                                    Dopóki był śp. Lech Kaczyński, pan nie odważył się podnieść ręki na wymiar sprawiedliwości, bo na szczęście był ktoś, kto rozumiał, na czym polega trójpodział władzy.

Powiedz od razu , Azerka, ze Budka nie ma prawa sie odzywac, niech morde zdradziecka w kubel itp. , oszczedz sobie karkolomnej obrony Kaczynskiego.

> A co do włażenia na mównicę bez trybu, to wielu tam właziło....

Kto na przyklad?
                                                  • a000000 Re: Nie liczylam na cud 14.07.20, 15:00
                                                    maria421 napisała:

> Powiedz od razu , Azerka, ze Budka nie ma prawa sie odzywac, niech morde zdradz
                                                    > iecka w kubel itp. , oszczedz sobie karkolomnej obrony Kaczynskiego.

nie ma prawa powoływać się na Lecha Kaczyńskiego, którego cała formacja gnoiła z zacięciem .

>
                                                    > > A co do włażenia na mównicę bez trybu, to wielu tam właziło....
                                                    >
                                                    > Kto na przyklad?

WIELU. I przez wszystkie kadencje... marszałkowie krzyczą, proszę zejść z mównicy, nie ma pan głosu!!! A poseł peroruje...
                                                    Kaczyński pokazał swoją ludzką twarz.... nie udawał kogoś kim nie jest... jak Budka...
                                                  • maria421 Re: Nie liczylam na cud 14.07.20, 15:22
                                                    a000000 napisała:
                                                    >
                                                    > nie ma prawa powoływać się na Lecha Kaczyńskiego, którego cała formacja gnoiła
                                                    > z zacięciem .

Jakie prawo mu tego zabrania? Niepisane prawo J. Kaczynskiego?

> WIELU. I przez wszystkie kadencje... marszałkowie krzyczą, proszę zejść z mówni
                                                    > cy, nie ma pan głosu!!! A poseł peroruje...

Ale kto konkretnie?

> Kaczyński pokazał swoją ludzką twarz.... nie udawał kogoś kim nie jest... jak B
                                                    > udka...

Z jednym sie zgadzam- Kaczynski pokazal swoja twarz. Jest to twarz przezarta jadem, nienawiscia, pogarda, wstretem , wrogoscia.

Przykre, ze Tobie sie to podoba :-(

• a000000 Re: Nie liczylam na cud 13.07.20, 17:47
                              maria421 napisała:

> Astra, kazdy przecietnie inteligentny czlowiek zrozumie, ze jak Matczak mowil,
                              > ze po nieodbytych wyborach 10 maja zgodnie z konstytucja nalezy poczekac do kon
                              > ca kadencji Dudy i wtedy rozpisac wybory ,

a gdzież to w konstytucji takie zapisy mamy?

jezeli mowil ze marszalej Witek mogl
                              > a by przejac obowiazki prezydenta ad interim, to opisal stan prawny, ktory jest
                              > niezalezny od tego kto wygra wybory.

opisany jest stan gdy prezydent nie może pełnić obowiązków. Czyli w trakcie kadencji. Konstytucja nie przewiduje sytuacji gdy kadencja się kończy a wybory nieodbyte.
                              Słusznie marszałek sejmu razem z PKW (sędziowie) postąpili.

• maria421 Re: Nie liczylam na cud 13.07.20, 20:14
                                a000000 napisała:

> a gdzież to w konstytucji takie zapisy mamy?

Art. 128.

Kadencja Prezydenta Rzeczypospolitej rozpoczyna się w dniu objęcia przez niego urzędu.

Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej zarządza Marszałek Sejmu na dzień przypadający nie wcześniej niż na 100 dni i nie później niż na 75 dni przed upływem kadencji urzędującego Prezydenta Rzeczypospolitej, a w razie opróżnienia urzędu Prezydenta Rzeczypospolitej - nie później niż w czternastym dniu po opróżnieniu urzędu, wyznaczając datę wyborów na dzień wolny od pracy przypadający w ciągu 60 dni od dnia zarządzenia wyborów.

Witek zarzadzila wybory 3 czerwaca, policz ile to dni przed uplywem kadencji Dudy, i czy 75.

> opisany jest stan gdy prezydent nie może pełnić obowiązków. Czyli w trakcie ka
                                > dencji. Konstytucja nie przewiduje sytuacji gdy kadencja się kończy a wybory ni
                                > eodbyte.
                                > Słusznie marszałek sejmu razem z PKW (sędziowie) postąpili.

Slusznie??? Witek sie SPOZNILA z ogloszeniem wyborow!

Ale Ty zanim sie dowiesz, juz wiesz po czyjej stronie jest racja- zawsze po stronie PiSu, a co tam jakis prawnik Matczak wie.... :-(

Caly chaos zaczal sie od tego, ze na poczatku pandemii PiS nie oglosil stanu kleski, co by automatycznie zamrozilo kadencje Dudy (ale tez Gersdorf) na 3 miesiace i kampania wyborcza by mogla ruszyc dopiero po tym okresie czasu. PiS sie uparl na wybory 10 maja, w srodku pandemii, tylko korespondencyjne. Swoja droga- KTO odda 70 milonow zlotych za karty wyborcze drukowane bez podstawy prawnej?? KTO???

• a000000 Re: Nie liczylam na cud 13.07.20, 20:49
                                  maria421 napisała:

>
                                  > [i]Art. 128.
                                  >
                                  > Kadencja Prezydenta Rzeczypospolitej rozpoczyna się w dniu objęcia przez ni
                                  > ego urzędu.
                                  >
                                  > Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej zarządza Marszałek Sejmu na dzień przypa
                                  > dający nie wcześniej niż na 100 dni i nie później niż na 75 dni przed upływe
                                  > m kadencji urzędującego Prezydenta Rzeczypospolitej
                                  , a w razie opróżnienia
                                  > urzędu Prezydenta Rzeczypospolitej - nie później niż w czternastym dniu po opró
                                  > żnieniu urzędu, wyznaczając datę wyborów na dzień wolny od pracy przypadający w
                                  > ciągu 60 dni od dnia zarządzenia wyborów.

jesteś pewna że jest to odpowiedź na wątpliwości co do:

> ca kadencji Dudy i wtedy rozpisac wybory ,

>

> Witek zarzadzila wybory 3 czerwaca, policz ile to dni przed uplywem kadencji Du
                                  > dy, i czy 75.

> Slusznie??? Witek sie SPOZNILA z ogloszeniem wyborow!

Witek ogłosiła wybory w terminie konstytucyjnym. Ale pan Grodzki i spóła grozili zabójczymi kopertami i innymi plagami egipskimi, pan Grodzki przytrzymał ustawę przez dni 30 (tak, ustawowo, ale mógł się streścić), przez dni DWA nikt nie był w stanie niczego zorganizować.
                                  W trakcie senackiej pracy nad ustawą Witek nie mogła ogłosić nowego terminu, gdyż nie był znany kształt ustawy - mogła jedynie ogłosić termin według starej ustawy...ale nie o to chodziło.... więc należało czekać, a Grodzki to wykorzystał.
                                  Gdy minął ustawowy termin 10 maja, PKW ogłosiła nieodbycie wyborów. I w POROZUMIENIU z marszałkiem Sejmu - ogłoszono nowy termin.

Pan Matczak a Ty za nim twierdzicie, że w takiej sytuacji konstytucja nakazuje poczekać aż Duda skończy kadencję, i wówczas zabrać się do organizacji wyborów. A ja się pytam: gdzie taka ścieżka jest opisana w konstytucji.
                                  Konstytucja opisuje normalny tok wyborów, gdy zbliża się koniec kadencji Prezydenta, oraz opisuje sytuację gdy prezydent NIE MOŻE pełnić swej funkcji z kilku powodów w trakcie trwania kadencji..... ale nieodbycie wyborów i czekanie do końca kadencji w konstytucji opisane nie jest.
                                  Chyba, że jest a ja nie widzę, więc proszę o przepis w konstytucji opisujący tok postępowania w sytuacji gdy wybory się nie odbyły i należy czekać do końca kadencji.

> eski, co by automatycznie zamrozilo kadencje Dudy (ale tez Gersdorf) na 3 miesi
                                  > ace i kampania wyborcza by mogla ruszyc dopiero po tym okresie czasu.

ogłoszono stan epidemiczny, zgodnie z ustawą. Stan wyjątkowy wprowadza się tylko wówczas, gdy zwykłe środki konstytucyjne nie przynoszą oczekiwanych efektów.
                                  A wiec do stanu wyjątkowego nie było podstaw prawnych.

PiS sie u
                                  > parl na wybory 10 maja, w srodku pandemii, tylko korespondencyjne.

I tak powinno być.... mam za złe PiS-owi , że się ugiął i zrobił jak opozycja chciała..... a potem zdziwko, że opozycja już 11 maja winę za nieodbycie wyborów zwaliła na PiS.....

Swoja droga-
                                  > KTO odda 70 milonow zlotych za karty wyborcze drukowane bez podstawy prawnej??
                                  > KTO???

w tej sprawie działa NIK. Zobaczymy do czego dojdzie... bo na podstawie doniesień medialnych to nie warto sobie głowy zawracać.....
                                  >
                                  • maria421 Re: Nie liczylam na cud 14.07.20, 08:39
                                    Azerka, o czym Ty znow piszesz? Senat trzymal przez 30 dni ustawe o wyborach korespondencyjnych, ktora wrocila do Sejmu 5 maja.

3 czerwca Witek oglosila date wyborow: 28 czerwca. Kadencja Dudy konczy sie 6 sierpnia. Wedlug konstytucji miedzy ogloszeniem wyborow a koncem kadencji musi byc minimum 75 dni. Witek tego terminu nie dotrzymala, wiec nalezalo czekac do konca kadencji.

Konstytucja nie przewiduje marszalka Sejmu- idioty ktory nie pilnuje terminow konstytucyjnych, dlatego nie opisuje postepowania na wypadek gdyby marszalek Sejmu nie wykonal swoich zadan w terminie, dlatego jedyna opcja jaka pozostaje jest oproznienie urzedu prezydenta po zakonczonej kadencji.

Art. 228.

W sytuacjach szczególnych zagrożeń, jeżeli zwykłe środki konstytucyjne są niewystarczające, może zostać wprowadzony odpowiedni stan nadzwyczajny: stan wojenny, stan wyjątkowy lub stan klęski żywiołowej.

Pandemia jest stanem kleski zywiolowej , taki stan nie zostal ogloszony, a tylko taki stan formalnie ogloszony, usprawiedliwialby srodki ograniczajace wolnosci obywatelskie jakie rzad nalozyl na obywateli.

Azerka, wczoraj mi zarzucilas "liberalna interpretacje konstytucji", ale jak widac, to nie ja ja dowolnie interpretuje :-)

Tak, czy inaczej, za rzadow PiS powstal taki chaos prawny, ze wszyscy sie w tym chaosie znalezli. Tak PiS , jak i opozycja , ktora nie chcac oddawac PiSowi Polski walkowerem, wziela udzial w wyborach, ktore maja wade konstytucyjna. Ja tez bralam udzial w wyborach skazonych wada konstytucyjna.

• a000000 Re: Nie liczylam na cud 14.07.20, 10:05
                                      maria421 napisała:

> Azerka, o czym Ty znow piszesz? Senat trzymal przez 30 dni ustawe o wyborach ko
                                      > respondencyjnych, ktora wrocila do Sejmu 5 maja.

trzymał..... posiedzeń nie było, nikt się nią nie zajmował przez wiele dni. Grodzki miał świadomość o jaką stawkę chodzi i zrobił to celowo.

Witek tego terminu nie dotrzymala, wiec nalezalo czekac do
                                      > konca kadencji.

bo w sytuacji którą opozycja wypracowała i ludzi swym jadem zatruła - wybory w konstytucyjnym terminie stały się niemożliwe. PKW (sędziowie!!! nie pisiory) wypracowała wyjście - ogłoszono nowy termin.

>
                                      > Konstytucja nie przewiduje marszalka Sejmu- idioty

ta konstytucja nie przewiduje wielu możliwości, jest dziurawa jak sito i daje pole to interpretacji po uznawaniu.

dlatego jedyna opcja jaka pozostaje jes
                                      > t oproznienie urzedu prezydenta po zakonczonej kadencji.

kto tak twierdzi? Sąd Najwyższy? Trybunał Konstytucyjny?

>
                                      > Art. 228.
                                      >
                                      > W sytuacjach szczególnych zagrożeń, jeżeli zwykłe środki konstytucyjne są n
                                      > iewystarczające, może zostać wprowadzony odpowiedni stan nadzwyczajny: stan woj
                                      > enny, stan wyjątkowy lub stan klęski żywiołowej.

jeśli zwykłe środki konstytucyjne są niewystarczające

jak dotąd - były wystarczające. Więc nie ma przesłanek do wprowadzenia kolejnego stopnia ograniczeń wolności obywatelskich.

> Pandemia jest stanem kleski zywiolowej ,

??????? w takim razie skąd się wzięły wybory w Niemczech, Francji..... kampania w USA...... w krajach gdzie patogen poczynił ogromne spustoszenia, nieporównywalnie większe niż u nas....

taki stan nie zostal ogloszony, a tyl
                                      > ko taki stan formalnie ogloszony, usprawiedliwialby srodki ograniczajace wolnos
                                      > ci obywatelskie jakie rzad nalozyl na obywateli.

W stanie ogłoszonej epidemii (pandemię ogłosiło WHO - a to nie jest organ mający u nas możliwości konstytucyjne czynienia czegokolwiek) - ustawa daje możliwości wprowadzania różnych ograniczeń na wniosek służb sanitarnych.

>
                                      > Azerka, wczoraj mi zarzucilas "liberalna interpretacje konstytucji", ale jak wi
                                      > dac, to nie ja ja dowolnie interpretuje :-)

już nie chce wskazywać kto wyinterpretowuje z przepisów prawnych to co mu akurat pasuje....

>
                                      > Tak, czy inaczej, za rzadow PiS powstal taki chaos prawny, ze wszyscy sie w tym
                                      > chaosie znalezli.

Chaos prawny istnieje nie tylko w prawie wyborczym, ale i w całym prawie..... Ja już od wielu lat twierdzę, że całe prawo należy zaorać i napisać je od nowa. Nakładanie łatek na łaty prowadzi jedynie do możliwości "wyinterpretowywania" zgodnie z potrzebą - za czym zdaje się optuje prawnicza brać.... aby realizować zasadę - wygra ten który więcej zapłaci. Przykre? owszem, ale tak to widzę.

Tak PiS , jak i opozycja , ktora nie chcac oddawac PiSowi P
                                      > olski walkowerem, wziela udzial w wyborach, ktore maja wade konstytucyjna. Ja t
                                      > ez bralam udzial w wyborach skazonych wada konstytucyjna.

A kto jest władny stwierdzić, że jakiś proces ma wadę konstytucyjną?

• maria421 Re: Nie liczylam na cud 14.07.20, 10:50
                                        a000000 napisała:

> trzymał..... posiedzeń nie było, nikt się nią nie zajmował przez wiele dni. Gro
                                        > dzki miał świadomość o jaką stawkę chodzi i zrobił to celowo.

Senat mia ustawowe 30 dni na rozpatrzenie projektu ustawy sejmowej, i Senat ten projekt w ciagu ustawowego czasu rozpatrzyl. Senat nie zlamal prawa.
                                        Poza tym, ciagle zapominasz, ze chodzilo o projekt ustawy wyborow tylko droga korespondencyjna, i to nie mialo zadnego wplywu na date wyborow 28 marca

> bo w sytuacji którą opozycja wypracowała i ludzi swym jadem zatruła - wybory w
                                        > konstytucyjnym terminie stały się niemożliwe. PKW (sędziowie!!! nie pisiory) wy
                                        > pracowała wyjście - ogłoszono nowy termin.

Azerka, co Ty wypisujesz??? To wina opozycji ze Witek spoznila sie z ustawowym terminem???
                                        Witek nie miala zadnego prawa do "wypracowania wyjscia", ona miala konstytucyjny obowiazek trzymac sie terminow!

> ta konstytucja nie przewiduje wielu możliwości, jest dziurawa jak sito i daje p
                                        > ole to interpretacji po uznawaniu.

Jak chcesz zinterpretowac "75 dni"???? JAK???

> kto tak twierdzi? Sąd Najwyższy? Trybunał Konstytucyjny?

Jest jakies inne wyjscie konstytucyjne? Moze je wobec tego przedstawisz?

>
                                        > jeśli zwykłe środki konstytucyjne są niewystarczające

> jak dotąd - były wystarczające. Więc nie ma przesłanek do wprowadzenia kolejneg
                                        > o stopnia ograniczeń wolności obywatelskich.

Prawo wyborcze jest prawem obywatelskim. Jak te "zwykle srodki konstytucyjne" ktore ograniczaja w stanie pandemii prawa obywatelskie mozna polaczyc z prawem wyborczym? Jak w czasie gdy sa ograniczone prawa zgromadzen i przemieszczania sie mozliwe jest prowadzenie kampanii wyborczej?

> > Pandemia jest stanem kleski zywiolowej ,
                                        >
                                        > ??????? w takim razie skąd się wzięły wybory w Niemczech, Francji..... kampani
                                        > a w USA...... w krajach gdzie patogen poczynił ogromne spustoszenia, nieporówny
                                        > walnie większe niż u nas....

W Niemczech w czasie pandemii byla tylko druga tura wyborow tylko w niektorych powiatach w Bawarii, tam gdzie w pierwszej turze nikt nie zdobyl absolutnej wiekszosci
                                        We Francji 15 marca odbyla sie pierwsza tura wyborow samorzadowych, ale druga zostala przelozona na koniec czerwca , wlasnie z powodu pandemii
                                        W USA w czasie pandemii nie bylo wlasciwie zadnej kampanii

> już nie chce wskazywać kto wyinterpretowuje z przepisów prawnych to co mu akura
                                        > t pasuje....

Dla Ciebie nawet konstytucyjne "75 dni" podlega interpretacji, wiec wiesz ... :-)

> Chaos prawny istnieje nie tylko w prawie wyborczym, ale i w całym prawie..... J
                                        > a już od wielu lat twierdzę, że całe prawo należy zaorać i napisać je od nowa.
                                        > Nakładanie łatek na łaty prowadzi jedynie do możliwości "wyinterpretowywania" z
                                        > godnie z potrzebą - za czym zdaje się optuje prawnicza brać.... aby realizować
                                        > zasadę - wygra ten który więcej zapłaci. Przykre? owszem, ale tak to widzę.

Ciekawe ze do 2015 roku takiego chaosu jak teraz nie bylo...
                                        .
                                        >
                                        > A kto jest władny stwierdzić, że jakiś proces ma wadę konstytucyjną?
                                        >

Prawnicy. Ale jezeli prawnicy powiedza cos, co sie PiSowcom nie podoba, to chuzia na prawnikow....

Sedzia Stepien mowi :

Jednak miejmy świadomość, że po to zmieniono ustawę o Sądzie Najwyższym i wprowadzono Izbę Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych, żeby niespodzianka dla rządzących nie mogła się zdarzyć. To było ze strony władzy dalekowzroczne posunięcie. Mam obawy co do niezależności tej izby. Wcześniej przez 30 lat zajmowała się tym Izba Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych i to działało. Rządzący postanowili to zmienić, żeby zabezpieczyć się z góry – ocenił sędzia Stępień.

• a000000 Re: Nie liczylam na cud 14.07.20, 12:33
                                          maria421 napisała:

> Poza tym, ciagle zapominasz, ze chodzilo o projekt ustawy wyborow tylko droga k
                                          > orespondencyjna, i to nie mialo zadnego wplywu na date wyborow 28 marca

już się zgubiłam.... to 28 marca miały być jakieś wybory?

1. pierwsza ustawa dawała prawo głosowania korespondencyjnego tylko starcom i zakażonym. (na 10 maja)

podniósł się wrzask, że oto naród został podzielony!!!!

2. druga ustawa mówiła, że wszyscy korespondencyjnie. (nowelizacja też na 10 maja)

podniósł się wrzask, ze koperty są zabójcze!!!

3. trzecia ustawa dawała prawo wyboru, każdemu, prócz zakażonych, którzy tylko korespondencyjnie.

Tu już czasu nie wystarczyło do 10 maja, bo senat znając treść ustawy udawał, że się zastanawia. Trzeba było ustalić nowy termin, aby zadowolić opozycję.....
                                          a tak naprawdę to opozycji chodziło o podmianę kandydata....

> Azerka, co Ty wypisujesz??? To wina opozycji ze Witek spoznila sie z ustawowym
                                          > terminem???

tak, bo to opozycja storpedowała termin konstytucyjny, świadomie.

> Witek nie miala zadnego prawa do "wypracowania wyjscia", ona miala konstytucyjn
                                          > y obowiazek trzymac sie terminow!

pamiętaj że mamy czas epidemii. Główny Inspektor Sanitarny też ma tu coś do powiedzenia.

> Jak chcesz zinterpretowac "75 dni"???? JAK???

Termin konstytucyjny ostał ogłoszony i przez opozycję storpedowany. Opozycja wykorzystała strach ludzi przez nieznaną chorobą roznoszoną drogą korespondencyjną.

> > kto tak twierdzi? Sąd Najwyższy? Trybunał Konstytucyjny?

odpowiedz, kto tak twierdzi. Czyje stwierdzenie niekonstytucyjności ma umocowanie prawne, czyli staje się obowiązującym prawem.
                                          Bo, zdaje się ,że w tej konstytucji którą tak bronisz znajdują się jakieś zapisy....

> Jest jakies inne wyjscie konstytucyjne? Moze je wobec tego przedstawisz?

nie jestem ani do tego powołana, ani upoważniona... ja mogę jedynie napisać co mi się wydaje.... A wydaje mi się, że ustawa o stanie epidemicznym daje pewne możliwości rządzącym.

> Jak w czasie gdy sa ograniczone prawa zgromadzen i przemieszczania si
                                          > e mozliwe jest prowadzenie kampanii wyborczej?

mamy możliwości kontaktu nie bezpośredniego. Media, internet.

Ale swoją drogą, zwolennicy obydwu kandydatów masowo łamali nakaz sanitarny zachowania dystansu, w zgromadzeniach noszenia maseczek no i ilość ludzi zgromadzonych przekraczała nakaz...

Owe obostrzenia nadal obowiązują, bo wirus nadal żyje i ma się dobrze. Może nawet i lepiej niż 10 maja... tyle, że wówczas opozycyjny kandydat dołował....więc trzeba było go podmienić.
                                          I nagle cud się stał..... koperty już nie są zabójcze!!!

> W Niemczech w czasie pandemii byla tylko druga tura wyborow tylko w niektorych
                                          > powiatach w Bawarii, tam gdzie w pierwszej turze nikt nie zdobyl absolutnej wie
                                          > kszosci

pierwsza czy druga to bez znaczenia. Wybory BYŁY zorganizowane. Mimo stanu pandemii.
                                          Zaznaczam, że ani Niemcy ani Francja nie ogłosiły stanu wyjątkowego, tylko ogłosiły stan epidemii. Tak jak i Polska.

> We Francji 15 marca odbyla sie pierwsza tura wyborow samorzadowych, ale druga z
                                          > ostala przelozona na koniec czerwca , wlasnie z powodu pandemii

bo ilość zakażonych gwałtownie wzrosła... a i burdy uliczne nie sprzyjały....

> W USA w czasie pandemii nie bylo wlasciwie zadnej kampanii

no, użycie czasu przeszłego co do USA nie wydaje mi się zasadne. Tam zaraza szaleje. A chorzy ludzie łażą po ulicach.

> Dla Ciebie nawet konstytucyjne "75 dni" podlega interpretacji, wiec wiesz

bo obok tych 75 dni stoi inspektor sanitarny, który decyduje. Zgodnie z ustawą o stanie epidemii, wprowadzoną zresztą przez rząd Tuska, która na czas epidemii służbom ochrony zdrowia daje specjalne uprawnienia.

> Ciekawe ze do 2015 roku takiego chaosu jak teraz nie bylo...

tia.... był, tylko kto ślepy ten nie widzi.... ale fakt - z biegiem czasu łatka na łatce sytuację gmatwa...

> > A kto jest władny stwierdzić, że jakiś proces ma wadę konstytucyjną?

> Prawnicy. Ale jezeli prawnicy powiedza cos, co sie PiSowcom nie podoba, to chuz
                                          > ia na prawnikow....

KTÓRZY prawnicy? bo to bardzo pojemne pojęcie...

> Sedzia Stepien mowi :
                                          >
                                          > Jednak miejmy świadomość, że po to zmieniono ustawę o Sądzie Najwyższym i wp
                                          > rowadzono Izbę Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych, żeby niespodzianka d
                                          > la rządzących nie mogła się zdarzyć. To było ze strony władzy dalekowzroczne po
                                          > sunięcie. Mam obawy co do niezależności tej izby. Wcześniej przez 30 lat zajmow
                                          > ała się tym Izba Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych i to działa
                                          > ło. Rządzący postanowili to zmienić, żeby zabezpieczyć się z góry – ocenił sędz
                                          > ia Stępień.

>

po pierwsze - sędzia Stępień jest już w stanie spoczynku i nie ma mocy decyzyjnej. Ale WŁASNE zdanie ma prawo głosić, jako obywatel.
                                          po drugie - każdy sądzi według siebie - widocznie Stępień sam stosował podobne zabezpieczenia.

Ale izba to tylko element organizacji pracy (na mocy konstytucji całkowicie zależny od ustaw). A sami sędziowie są niezależni i od polityki i od innych sędziów, a działać mają w ramach i na podstawie prawa (które to prawo tworzy władza ustawodawcza a zatwierdza prezydent).
                                          Nawet TSUE orzekł, że nikt nie ma prawa kwestionować umocowania sędziego zaprzysiężonego przez prezydenta.
                                          A więc co pan Stępień sugeruje? Co z tego, że parament zmienił " kartę kompetencji" poszczególnych izb? To parlament decyduje o ustroju i postępowaniu sądów. A sędziowie czy siedzą na rzeźbionych stołkach czy w szczerym polu - mają taką samą władzę orzekania.

• maria421 Re: Nie liczylam na cud 14.07.20, 13:40
                                            a000000 napisała:
                                            > już się zgubiłam.... to 28 marca miały być jakieś wybory?

Pomylka, mialo byc "28 czerwca"

> 1. pierwsza ustawa dawała prawo głosowania korespondencyjnego tylko starcom i z
                                            > akażonym. (na 10 maja)
                                            >
                                            > podniósł się wrzask, że oto naród został podzielony!!!!
                                            >
                                            > 2. druga ustawa mówiła, że wszyscy korespondencyjnie. (nowelizacja też na 10 ma
                                            > ja)
                                            >
                                            > podniósł się wrzask, ze koperty są zabójcze!!!
                                            >
                                            > 3. trzecia ustawa dawała prawo wyboru, każdemu, prócz zakażonych, którzy tylko
                                            > korespondencyjnie.

I ta wlasnie ustawe Senat trzymal ustawowe 30 dni, do 5 maja.

Azerko, wybory to nie tylko glosowanie, to rowniez KAMPANIA WYBORCZA, ktora w warunkach pandemii nie mogla sie odbywac.

> ał, że się zastanawia. Trzeba było ustalić nowy termin, aby zadowolić op
                                            > ozycję.....
                                            > a tak naprawdę to opozycji chodziło o podmianę kandydata....

Bo tak powiedzial PiS? Kidawa Blonska zawsze slusznie mowila, ze w takich warunkach nie moze byc mowy o wolnych i powszechnych wyborach!

> tak, bo to opozycja storpedowała termin konstytucyjny, świadomie.

Senat mial 30 dni i nie przekroczyl przyslugujacego mu ustawowo terminu. Nie zlamal prawa. Uwazasz ze Senat powinien procedowac ustawy jak teraz Sejm? Na kolanie i glosowac noca? Tylko po to, zeby PiS zadowolic?

> pamiętaj że mamy czas epidemii. Główny Inspektor Sanitarny też ma tu coś do po
                                            > wiedzenia.

Co ma Glowny Inspektor Sanitarny do konstytucyjnie ustalonego terminu ogloszenia daty wyborow?

> > Jak chcesz zinterpretowac "75 dni"???? JAK???
                                            >
                                            >
                                            > Termin konstytucyjny ostał ogłoszony i przez opozycję storpedowany. Opozycja wy
                                            > korzystała strach ludzi przez nieznaną chorobą roznoszoną drogą korespondencyjn
                                            > ą.

Azerka, jeszcze raz- Senat nie zlamal prawa procedujac ustawe przez 30 dni.
                                            Witek zlamala prawo nie przestrzegajac konstytucyjnego terminu 75 dni.

> odpowiedz, kto tak twierdzi. Czyje stwierdzenie niekonstytucyjności ma umocowan
                                            > ie prawne, czyli staje się obowiązującym prawem.
                                            > Bo, zdaje się ,że w tej konstytucji którą tak bronisz znajdują się jakieś zapis
                                            > y....

Konstytucja ustala 75 dni jako minimalny czas na wyznaczenie daty wyborow. Czego nie rozumiesz?

> nie jestem ani do tego powołana, ani upoważniona... ja mogę jedynie napisać co
                                            > mi się wydaje.... A wydaje mi się, że ustawa o stanie epidemicznym daje pewne m
                                            > ożliwości rządzącym.

Ogloszenie stanu kleski zywiolowej bylo takim wyjsciem. Kadencja Dudy bylaby zamrozona na 90 dni, a 75 dni przed uplywem tego dodatkowego terminu Witek powinna oglosic date nowych wyborow.

Dlaczego PiS tego nie zrobil?

> mamy możliwości kontaktu nie bezpośredniego. Media, internet.

A mozliwosci wiecow wyborczych to co?
                                            TVPiS robila na okraglo kampanie Dudzie, ale przypomnij mi ile razy przed 10 maja byli zaproszeni do studia inni kandydaci?

> Owe obostrzenia nadal obowiązują, bo wirus nadal żyje i ma się dobrze. Może naw
                                            > et i lepiej niż 10 maja... tyle, że wówczas opozycyjny kandydat dołował....więc
                                            > trzeba było go podmienić.
                                            > I nagle cud się stał..... koperty już nie są zabójcze!!!

Azerka- jeszcze raz: wybory to nie tylko glosowanie! Glosowanie jest ostatnia faza wyborow, Wybory to cala kampania wyborcza, ktora w warunkach epidemii nie byla mozliwa do przeprowadzenia.

> pierwsza czy druga to bez znaczenia. Wybory BYŁY zorganizowane. Mimo stanu pand
                                            > emii.

Jasne. Wybory w paru powiatach w Bawarii, to to samo co wybory ogolnokrajowe w Polsce... Poza tym, system glosowania korespondencyjnego istnieje w Bawarii od pol wieku a przypominam ze PiS zniosl glosowanie korespondencyjne w 2017 , w zwiazku z czym ja w 2019 nie moglam glosowac, ale nagle w pandemii chcial wyborow tylko korespondencyjnych...

> Zaznaczam, że ani Niemcy ani Francja nie ogłosiły stanu wyjątkowego, tylko ogło
                                            > siły stan epidemii. Tak jak i Polska.

A oni maja taka sama konstytucje jak Polska?

> bo ilość zakażonych gwałtownie wzrosła... a i burdy uliczne nie sprzyjały....

Ano wlasnie! Nie przesuneli wyborow I tury co spowodowalo masowy wzrost zakazen.

> no, użycie czasu przeszłego co do USA nie wydaje mi się zasadne. Tam zaraza sza
                                            > leje. A chorzy ludzie łażą po ulicach.

Ale Trump dopiero pod koniec czerwca chyba mial pierwszy swoj wiec.

> bo obok tych 75 dni stoi inspektor sanitarny,

Gdzie??? W ktorym artykule konstytucji jest mowa o Glownym Inspektorze Sanitarnym???

> tia.... był, tylko kto ślepy ten nie widzi.... ale fakt - z biegiem czasu łatka
                                            > na łatce sytuację gmatwa...
                                            >

Slepy to nie widzi ze kolo "75 dni" w konstytucji nie stoi zaden Glowny Inspektor Sanitarny" :-)

> KTÓRZY prawnicy? bo to bardzo pojemne pojęcie...

Ci, ktorzy maja wiedze wyzsza niz zwykli magistrzy prawa bez aplikacji...

> po pierwsze - sędzia Stępień jest już w stanie spoczynku i nie ma mocy decyzyjn
                                            > ej. Ale WŁASNE zdanie ma prawo głosić, jako obywatel.
                                            > po drugie - każdy sądzi według siebie - widocznie Stępień sam stosował podobne
                                            > zabezpieczenia.

Co Ty znowu wymyslasz? To Stepien kiedykolwiek zmienial strukture SN???

> Ale izba to tylko element organizacji pracy (na mocy konstytucji całkowicie zal
                                            > eżny od ustaw). A sami sędziowie są niezależni i od polityki i od innych sędzió
                                            > w, a działać mają w ramach i na podstawie prawa (które to prawo tworzy władza u
                                            > stawodawcza a zatwierdza prezydent).
                                            > Nawet TSUE orzekł, że nikt nie ma prawa kwestionować umocowania sędziego zaprzy
                                            > siężonego przez prezydenta.
                                            > A więc co pan Stępień sugeruje? Co z tego, że parament zmienił " kartę kompeten
                                            > cji" poszczególnych izb? To parlament decyduje o ustroju i postępowaniu sądów.
                                            > A sędziowie czy siedzą na rzeźbionych stołkach czy w szczerym polu - mają taką
                                            > samą władzę orzekania.

Sedziowie ktorzy sa niezalezni i maja odwage orzekaja niezaleznie. Ale ci, ktorzy sie boja gniewu Ziobry lub chca pod jego skrzydelkami kariere zrobic, jak sedzia Nawacki czy Piebiak, nie sa niezalezni
                                            • a000000 Re: Nie liczylam na cud 14.07.20, 15:57
                                              maria421 napisała:

> Azerko, wybory to nie tylko glosowanie, to rowniez KAMPANIA WYBORCZA, ktora w w
                                              > arunkach pandemii nie mogla sie odbywac.

Kampania wyborcza u nas odbywa się permanentnie. I doprawdy - nieprzekonanych nie przekona.

> Bo tak powiedzial PiS? Kidawa Blonska zawsze slusznie mowila, ze w takich warun
                                              > kach nie moze byc mowy o wolnych i powszechnych wyborach!

Zawsze??? to po kiego startowała?
                                              Mario, nie udawaj, że nie wiesz iż to Budka Kidawą sterował.

Tak, senat nie złamał prawa. A współpraca w warunkach zagrożenia nie jest nakazem prawnym.

> Co ma Glowny Inspektor Sanitarny do konstytucyjnie ustalonego terminu ogloszen
                                              > ia daty wyborow?

Główny Inspektor wydaje zarządzenia dotyczące ochrony obywateli. I to ON decyduje o terminie. I o ograniczeniach wolności konstytucyjnych.

> > > Jak chcesz zinterpretowac "75 dni"???? JAK???

tak samo jak Ty interpretujesz słowo "dzisiaj".

> Azerka, jeszcze raz- Senat nie zlamal prawa procedujac ustawe przez 30 dni.

nie procedował przez 30 dni, tylko trzymał ustawę w szufladzie.

> Witek zlamala prawo nie przestrzegajac konstytucyjnego terminu 75 dni.

Gdy nie było stanu epidemii - ogłosiła termin konstytucyjny (storpedowany przez opozycję celem podmiany kandydata). Podczas epidemii - sytuacja się zmieniła na tyle, że termin musiał uzyzskać zgodę służb sanitarnych i PKW.
                                              Uważam, że w warunkach zagrożenia DUCH jest ponad LITERĄ.

> Konstytucja ustala 75 dni jako minimalny czas na wyznaczenie daty wyborow. Czeg
                                              > o nie rozumiesz?

Dla kogo prawo zostało uchwalone? czyż nie dla ludzi? I jeśli ludzie są zagrożeni, trzeba MYŚLEĆ!!! Wówczas rozum góruje nad bezdusznymi i nieżywymi paragrafami. Duch prawa ponad literą!!!

> Ogloszenie stanu kleski zywiolowej bylo takim wyjsciem.

Nie, to by prowadziło do złamania konstytucji właśnie. I w tą pułapkę opozycja chciała wciągnąć rząd, aby potem wrzeszczeć o trybunale stanu.

Kadencja Dudy bylaby za
                                              > mrozona na 90 dni, a 75 dni przed uplywem tego dodatkowego terminu Witek powinn
                                              > a oglosic date nowych wyborow.

Niestety, Kaszpirowskiego nie było, który by z fusów wywróżył, czy epidemia zgaśnie czy się wzmocni jesienią.
                                              Wirusolodzy optują za wzmocnieniem z uwagi na grypę sezonową.

\
                                              > A mozliwosci wiecow wyborczych to co?

a po co nam te wiece??? Przekonanych przekonać? pokazać jaki to jestem piękny i elokwentny?

> TVPiS robila na okraglo kampanie Dudzie, ale przypomnij mi ile razy przed 10 ma
                                              > ja byli zaproszeni do studia inni kandydaci?

zapraszani byli stale, tylko nie przychodzili, bo reżimowej się brzydzą... Czasem był Bosak.... a w większości pokazywali się mniej znaczni członkowie ugrupowań.

Duda też się nie pojawiał na "politycznych spędach" gadających głów.

NATOMIAST.

Każdy komitet wyborczy ma ustawowo ustalony czas emisji wyborczej - i na to nie trzeba zapraszać, tylko uzgadniać termin.

> Azerka- jeszcze raz: wybory to nie tylko glosowanie! Glosowanie jest ostatnia f
                                              > aza wyborow, Wybory to cala kampania wyborcza, ktora w warunkach epidemii nie b
                                              > yla mozliwa do przeprowadzenia.

A teraz była???? wirusa nie ma? nikt nie zaraża?
                                              PiS zniosl glosowanie korespondencyjne w 2017 , w zw
                                              > iazku z czym ja w 2019 nie moglam glosowac, ale nagle w pandemii chcial wyborow
                                              > tylko korespondencyjnych...

wcale nie CHCIAŁ, tylko to była jedyna forma dopuszczona przez służby sanitarne.
                                              PiS doskonale wie, że w naszej sytuacji podzielonego nienawiścią kraju, takie głosowanie to okazja do fałszerstw.

>
                                              > > Zaznaczam, że ani Niemcy ani Francja nie ogłosiły stanu wyjątkowego, tylk
                                              > o ogło
                                              > > siły stan epidemii. Tak jak i Polska.
                                              >
                                              > A oni maja taka sama konstytucje jak Polska?

a co to ma do rzeczy??? mój ból nad trumną bliskiego jest gorszy niż Bawarczyka?

> Ano wlasnie! Nie przesuneli wyborow I tury co spowodowalo masowy wzrost zakazen
                                              > .

nieprawda.... masowe zakażenia nie powoduje termin tylko nieodpowiedzialne zachowania ludzi.

> > no, użycie czasu przeszłego co do USA nie wydaje mi się zasadne. Tam zara
                                              > za sza
                                              > > leje. A chorzy ludzie łażą po ulicach.
                                              >
                                              > Ale Trump dopiero pod koniec czerwca chyba mial pierwszy swoj wiec.

A dziś mamy połowę lipca - wiadomość o chorych kaszących na ulicach NYC jest świeżutka.

> Gdzie??? W ktorym artykule konstytucji jest mowa o Glownym Inspektorze Sanitarn
                                              > ym???

przestań.... Konstytucja nakazuje działać na podstawie i w ramach prawa. Ustawa o zapobieganiu chorobom zakaźnym jest takim prawem.

> > KTÓRZY prawnicy? bo to bardzo pojemne pojęcie...
                                              > Ci, ktorzy maja wiedze wyzsza niz zwykli magistrzy prawa bez aplikacji...

KONKRETNIE proszę.... Co mówi konstytucja o orzekaniu o niekonstytucyjności prawa.

>
                                              > Co Ty znowu wymyslasz? To Stepien kiedykolwiek zmienial strukture SN???

rozumiem, że nie znasz trybu przypuszczającego... w języku niemieckim go nie ma?

> Sedziowie ktorzy sa niezalezni i maja odwage orzekaja niezaleznie. Ale ci, ktor
                                              > zy sie boja gniewu Ziobry lub chca pod jego skrzydelkami kariere zrobic, jak se
                                              > dzia Nawacki czy Piebiak, nie sa niezalezni

Jak możesz stwierdzać, który sędzia jest a który nie jest niezależny? badasz? masz uprawnienia?
                                              Przecież nie można tak bez zastanowienia rzucać oszczerstwa na ludzi kompletnie nieznajomych. Ja chcesz zbadać stopień niezależności sędziego X. ? Wariometrem czy jak?

Stopień niezależności powinno się określać jeszcze na studiach - bo niezależność się ma albo nie. Jest to cecha człowieka. I tych o poglądach koniunkturalnych do egzaminu końcowego nie dopuszczać.
                                              Kiedyś pisałaś, że Niemcy stawiają na jakość sędziego, nie na ilość.... Jest to mądre stanowisko.
                                              • maria421 Re: Nie liczylam na cud 14.07.20, 16:35
                                                a000000 napisała:

> Kampania wyborcza u nas odbywa się permanentnie. I doprawdy - nieprzekonanych n
                                                > ie przekona.

Kampania wyborcza zaczyna sie po jej oficjalnym otwarciu i trwa do ciszy wyborczej.

> Zawsze??? to po kiego startowała?
                                                > Mario, nie udawaj, że nie wiesz iż to Budka Kidawą sterował.

MKB otrzymala nominacje do kandydowania w grudniu 2019, czyli na dlugo przed pandemia.

> Tak, senat nie złamał prawa. A współpraca w warunkach zagrożenia nie jest nakaz
                                                > em prawnym.

Nie wymyslaj nowych praw.

> Główny Inspektor wydaje zarządzenia dotyczące ochrony obywateli. I to ON decydu
                                                > je o terminie. I o ograniczeniach wolności konstytucyjnych.

A gdzie jest to w konstytucji zapisane?

> tak samo jak Ty interpretujesz słowo "dzisiaj".

Ja interpretuje slowo "dzisiaj" wedlug definicji SJP. Jak Ty interpretujesz 75 dni?

> nie procedował przez 30 dni, tylko trzymał ustawę w szufladzie.

Prawa nie zlamal.

> Gdy nie było stanu epidemii - ogłosiła termin konstytucyjny (storpedowany przez
                                                > opozycję celem podmiany kandydata). Podczas epidemii - sytuacja się zmieniła n
                                                > a tyle, że termin musiał uzyzskać zgodę służb sanitarnych i PKW.
                                                > Uważam, że w warunkach zagrożenia DUCH jest ponad LITERĄ.

Gdzie jest zapis ze termin musial uzyskac zgode sluzb sanitarnych?

> Dla kogo prawo zostało uchwalone? czyż nie dla ludzi? I jeśli ludzie są zagroże
                                                > ni, trzeba MYŚLEĆ!!! Wówczas rozum góruje nad bezdusznymi i nieżywymi paragrafa
                                                > mi. Duch prawa ponad literą!!!

Dlatego w konstytucji jest przewidziany stan kleski zywiolowej. Natomiast nie ma nic na ten temat, ze sluzby sanitarne stoja ponad Marszalkiem Sejmu i maja wpyw na wyznaczenie daty wyborow.

> Nie, to by prowadziło do złamania konstytucji właśnie. I w tą pułapkę opozycja
                                                > chciała wciągnąć rząd, aby potem wrzeszczeć o trybunale stanu.

Ogloszenie zgodnie z zapisem konstytucji stanu kleski zywiolowej byloby zlamaniem konstytucji??? Mozesz to uzasadnic?

> Niestety, Kaszpirowskiego nie było, który by z fusów wywróżył, czy epidemia zga
                                                > śnie czy się wzmocni jesienią.
                                                > Wirusolodzy optują za wzmocnieniem z uwagi na grypę sezonową.

Jest mozliwosc przedluzenia stanu kleski zywiolowej.

> a po co nam te wiece??? Przekonanych przekonać? pokazać jaki to jestem piękny i
                                                > elokwentny?

To po co Duda jezdzil na wiece po calym kraju?

> zapraszani byli stale, tylko nie przychodzili, bo reżimowej się brzydzą... Czas
                                                > em był Bosak.... a w większości pokazywali się mniej znaczni członkowie ugrupow
                                                > ań.

Mozesz mi przypomniec kiedy ci inni kandydaci byli zapraszani do TVP?

> Każdy komitet wyborczy ma ustawowo ustalony czas emisji wyborczej - i na to nie
                                                > trzeba zapraszać, tylko uzgadniać termin.

I TVP sie tego trzymala? :-)

> A teraz była???? wirusa nie ma? nikt nie zaraża?

Przeciez Morawiecki powiedzial ze juz jest bezpiecznie, a Duda ze byl pierwszym prezydentem europejskim ktory po pandemii polecial do Trumpa. No to chyba juz po wszystkim? :-)

> wcale nie CHCIAŁ, tylko to była jedyna forma dopuszczona przez służby sanitarne

Jakby PiS wcale nie chcial, to by nie przeglosowal ustawy o wyborach tylko korespondencyjnych.

> PiS doskonale wie, że w naszej sytuacji podzielonego nienawiścią kraju, takie g
                                                > łosowanie to okazja do fałszerstw.

I oczywiscie wszyscy falszuja tylko nie PiS :-)

> a co to ma do rzeczy??? mój ból nad trumną bliskiego jest gorszy niż Bawarczyka
                                                > ?

To znaczy, ze kazde panstwo w czasie pandemii musi korzystac z praw jakie ma do dyspozycji. Polska miala do dyspozycji konstytucyjne prawo do ogloszenia kleski zywiolowej.

> nieprawda.... masowe zakażenia nie powoduje termin tylko nieodpowiedzialne zach
                                                > owania ludzi.

Termin wyborow w czasie pandemii, jak widac na przykladzie Francji, spowodowal wzrost zakazen.

> przestań.... Konstytucja nakazuje działać na podstawie i w ramach prawa. Ustaw
                                                > a o zapobieganiu chorobom zakaźnym jest takim prawem.

No wlasnie. A Marszalek Sejmu nie dzialala na podstawie konstytucji bo nie dotrzymala 75 dniowego terminu...
                                                >
                                                > KONKRETNIE proszę.... Co mówi konstytucja o orzekaniu o niekonstytucyjności pra
                                                > wa.

To, ze TK ma moc orzecznictwa nie znaczy wcale ze inni prawnicy nie moga sie wypowiadac, szczegolnie w sytuacjach w ktorych sprawa wcale do TK nie zostala skierowana.

> Jak możesz stwierdzać, który sędzia jest a który nie jest niezależny? badasz?
                                                > masz uprawnienia?
                                                > Przecież nie można tak bez zastanowienia rzucać oszczerstwa na ludzi kompletnie
                                                > nieznajomych. Ja chcesz zbadać stopień niezależności sędziego X. ? Wariometrem
                                                > czy jak?

O ciagu ostatnich miesiecy mozna bylo poznac pare przykladow sedziow niezaleznych i nie bojacych sie Ziobry, a takze Zobrowych lizusow.

> Stopień niezależności powinno się określać jeszcze na studiach - bo niezależnoś
                                                > ć się ma albo nie. Jest to cecha człowieka. I tych o poglądach koniunkturalnyc
                                                > h do egzaminu końcowego nie dopuszczać.

Tego nie da sie okreslic na studiach. W Niemczech zanim ktos stanie sie sedzia najpierw jest "sedzia na probe", w czasie tej "proby" mozna go zwolnic, potem juz nie. Ale i tak nie da sie zajrzec nikomu do glowy.

> Kiedyś pisałaś, że Niemcy stawiają na jakość sędziego, nie na ilość.... Jest to
                                                > mądre stanowisko.

Zakladam ze wymagania merytoryczne sa w Polsce tez wysokie.
                                                • a000000 Re: Nie liczylam na cud 14.07.20, 17:44
                                                  maria421 napisała:

> MKB otrzymala nominacje do kandydowania w grudniu 2019, czyli na dlugo przed pa
                                                  > ndemia.

i od tej pory była sterowana... żal mi jej, została wykorzystana przez polityczne wilki.

> > Tak, senat nie złamał prawa. A współpraca w warunkach zagrożenia nie jest nakazem prawnym.
                                                  >
                                                  > Nie wymyslaj nowych praw.

jakich nowych???? przecież piszę, że to NIE jest nakaz prawny....

> A gdzie jest to w konstytucji zapisane?

prócz konstytucji mamy szereg ustaw.

> > tak samo jak Ty interpretujesz słowo "dzisiaj".
                                                  >
                                                  > Ja interpretuje slowo "dzisiaj" wedlug definicji SJP. Jak Ty interpretujesz 75
                                                  > dni?

Jak 75 dni, kolejnych lub nie.

> Gdzie jest zapis ze termin musial uzyskac zgode sluzb sanitarnych?

tam, gdzie mowa o współpracy w czasie epidemii. Czyli w ustawie.

> Dlatego w konstytucji jest przewidziany stan kleski zywiolowej.

epidemia to nie klęska żywiołowa. Mamy cztery żywioły:

1. ogień
                                                  2. woda
                                                  3. powietrze
                                                  4. ziemia

a więc: pożary, powodzie, wichury, trzęsienia ziemi.... w naszej kulturze choroba nie jest żywiołem.

>Natomiast nie ma nic na ten temat, ze sluzby sanitarne stoja ponad Marszalkiem Sejmu i maja wp
                                                  > yw na wyznaczenie daty wyborow.

nie PONAD tylko w porozumieniu, Nie manipuluj.

> Ogloszenie zgodnie z zapisem konstytucji stanu kleski zywiolowej byloby zlamani
                                                  > em konstytucji??? Mozesz to uzasadnic?

Ogłoszenie NIEZGODNE z zapisem konstytucji, bo nie ma stanu klęski żywiołowej!!!! nie zaatakował nas żywioł, tylko wirus.

> Mozesz mi przypomniec kiedy ci inni kandydaci byli zapraszani do TVP?

na zarzuty o brak opozycji w studio, redaktorzy prowadzący zawsze mówili: mają stałe zaproszenie....
                                                  Nie moja wina, że np Schetyna nakazał bojkot....

> I TVP sie tego trzymala? :-)

tak, inaczej złamałaby prawo. A to w sytuacji gdy opozycja na to czeka , byłoby głupie...

> Przeciez Morawiecki powiedzial ze juz jest bezpiecznie, a Duda ze byl pierwszym
                                                  > prezydentem europejskim ktory po pandemii polecial do Trumpa. No to chyba juz
                                                  > po wszystkim? :-)

o końcu epidemii nie decydują politycy tylko służby sanitarne. Teraz wiesz, skąd nagle się pojawił Główny Inspektor Sanitarny.

> To znaczy, ze kazde panstwo w czasie pandemii musi korzystac z praw jakie ma do
                                                  > dyspozycji. Polska miala do dyspozycji konstytucyjne prawo do ogloszenia klesk
                                                  > i zywiolowej.

no trudno, muszę przytoczyć z oryginału:

Rozdział XI
                                                  STANY NADZWYCZAJNE

Art. 228.

W sytuacjach szczególnych zagrożeń, jeżeli zwykłe środki konstytucyjne są niewystarczające, może zostać wprowadzony odpowiedni stan nadzwyczajny: stan wojenny, stan wyjątkowy lub stan klęski żywiołowej.

podkreślam: jeśli zwykłe środki konstytucyjne nie są wystarczające. Otóż są wystarczające, jak dotąd. Więc nie ma podstaw do ogłaszania stanu nadzwyczajnego.
                                                  mam nadzieję, że skoro Konstytucja locuta, to causa finita.

> Termin wyborow w czasie pandemii, jak widac na przykladzie Francji, spowodowal
                                                  > wzrost zakazen.

do końca epidemii mamy jeszcze daaaaaaaleko. Tako rzecze nauka. Wiec nie ma co czekać na koniec, sprawy państwowe czekają realizacji. Chciałaś, aby Duda 6 sierpnia opuścił pałac, a pan Grodzki wprowadził się tam i ogłosił stan nadzwyczajny..... po czym go przedłużał w nieskończoność....
                                                  Pan Grodzki już wyinterpretowal, że w tej sytuacji to on, a nie marszałek Sejmu przejmuje tron.

> No wlasnie. A Marszalek Sejmu nie dzialala na podstawie konstytucji bo nie dotr
                                                  > zymala 75 dniowego terminu...

ostatni konstytucyjny termin minął 23 maja.. a ponieważ to sobota, a więc nie jest to dzień ustawowo wolny od pracy, wybory powinny sie odbyć w poprzedzającą niedzielę, czyli 17 maja.... przez tydzień PKW nie była w stanie zorganizować bezpiecznych wyborów.

> To, ze TK ma moc orzecznictwa nie znaczy wcale ze inni prawnicy nie moga sie wy
                                                  > powiadac, szczegolnie w sytuacjach w ktorych sprawa wcale do TK nie zostala ski
                                                  > erowana.

Jeśli sprawa nie została do TK skierowana, to mamy domniemanie konstytucyjności. Causa finita.

Oczywiście, każdy może mieć wątpliwości i swoje przemyślenia, ale są one pozaprawne.

> O ciagu ostatnich miesiecy mozna bylo poznac pare przykladow sedziow niezalezny
                                                  > ch i nie bojacych sie Ziobry, a takze Zobrowych lizusow.

a także gotowych na życzenie Tuska przekładać terminy, czy z redaktorem Lisem konszachtować celem obalenia legalnej władzy.... tak, zawsze się znajdą jakieś czarne owce.

> Tego nie da sie okreslic na studiach. W Niemczech zanim ktos stanie sie sedzia
                                                  > najpierw jest "sedzia na probe", w czasie tej "proby" mozna go zwolnic, potem j
                                                  > uz nie. Ale i tak nie da sie zajrzec nikomu do glowy.

U nas też tak powinno być. Nawet jeśli do głowy nie da się zajrzeć....

• maria421 Re: Nie liczylam na cud 14.07.20, 18:30
                                                    a000000 napisała:

> prócz konstytucji mamy szereg ustaw.

Artykul ktory mowi o min. 75 dniach nie odsyla do zadnyj ustawy.

> Jak 75 dni, kolejnych lub nie.

No wiec miedzy 3 czerwca a 6 sierpnia nie miesci sie 75 dni.

> tam, gdzie mowa o współpracy w czasie epidemii. Czyli w ustawie.

Czyli nie wiesz gdzie, bo takiego zapisu nie ma.

> epidemia to nie klęska żywiołowa. Mamy cztery żywioły:
                                                    >
                                                    > 1. ogień
                                                    > 2. woda
                                                    > 3. powietrze
                                                    > 4. ziemia
                                                    >
                                                    > a więc: pożary, powodzie, wichury, trzęsienia ziemi.... w naszej kulturze cho
                                                    > roba nie jest żywiołem.

Kiedys epidemie nazywano "morowym powietrzem" , wiec wszystko sie zgadza.

> nie PONAD tylko w porozumieniu, Nie manipuluj.

Zadne porozumienie nie zwalnia marszalka sejmu z jego konstytucyjnych obowiazkow.

> Ogłoszenie NIEZGODNE z zapisem konstytucji, bo nie ma stanu klęski żywiołowej!!
                                                    > !! nie zaatakował nas żywioł, tylko wirus.

Nie wprowadzono stanu kleski zywiolowej, czyli Witek nie dotrzymujac terminu 75 dni zlamala konstytucje.
                                                    Wirus, morowe powietrze to tez zywiol natury.

> na zarzuty o brak opozycji w studio, redaktorzy prowadzący zawsze mówili: mają
                                                    > stałe zaproszenie....
                                                    > Nie moja wina, że np Schetyna nakazał bojkot....
                                                    tak, inaczej złamałaby prawo. A to w sytuacji gdy opozycja na to czeka , byłoby
                                                    > głupie...

TVP opublikowała raporty, które pokazują czas antenowy, jaki stacja poświęciła poszczególnym komitetom wyborczym i organom władzy państwowej. I tak w maju w TVP 1, TVP 2 i w TVP Info, Andrzej Duda jako głowa państwa oraz kandydat na prezydenta występował łącznie 734 razy. Ogólny czas mu poświęcony to prawie 19 i pół godziny. To dwa razy więcej niż wszyscy pozostali kandydaci na prezydenta razem wzięci.

> o końcu epidemii nie decydują politycy tylko służby sanitarne. Teraz wiesz, ską
                                                    > d nagle się pojawił Główny Inspektor Sanitarny.

Ja ciagle jednak nie wiem dlaczego ten GIS pojawil sie kolo Witek :-)

>
                                                    > Rozdział XI
                                                    > STANY NADZWYCZAJNE
                                                    >
                                                    > Art. 228.
                                                    >
                                                    > W sytuacjach szczególnych zagrożeń, jeżeli zwykłe środki konstytucyjne
                                                    > są niewystarczające, może zostać wprowadzony odpowiedni stan nadzwyczajny: stan
                                                    > wojenny, stan wyjątkowy lub stan klęski żywiołowej.
                                                    >
                                                    >
                                                    > podkreślam: jeśli zwykłe środki konstytucyjne nie są wystarczające. Otóż są wys
                                                    > tarczające, jak dotąd. Więc nie ma podstaw do ogłaszania stanu nadzwyczajnego.
                                                    > mam nadzieję, że skoro Konstytucja locuta, to causa finita.

OK. PiS nie wprowadzil, choc mogl, stanu kleski zywiolowej. To byla decyzje PiSu i PiS ponosi wszelkie konsekwencje z tego tytulu, czyli konsekwencje za nieprzeprowadzone 10 maja wybory i za skaze konstytucyjny na wyborach 28 czerwca.

> do końca epidemii mamy jeszcze daaaaaaaleko. Tako rzecze nauka. Wiec nie ma co
                                                    > czekać na koniec, sprawy państwowe czekają realizacji.

Fazy pandemii sa rozne, w tej chwili jestesmy w fazie wchodzenia z niej.

Chciałaś, aby Duda 6 sie
                                                    > rpnia opuścił pałac, a pan Grodzki wprowadził się tam i ogłosił stan nadzwyczaj
                                                    > ny..... po czym go przedłużał w nieskończoność....
                                                    > Pan Grodzki już wyinterpretowal, że w tej sytuacji to on, a nie marszałek Sejmu
                                                    > przejmuje tron.

Przeciez juz tu pisalam , ze to Witek mialaby przejac obowiazki prezydenta ad interim, do nowych wyborow!!! Zaden marszalek , ani sejmu, ani senatu nie moze sam wprowadzic stanu kleski.
                                                    Wiec dlaczego nagle tu z Grodzkim wyjezdzasz?
                                                    On moglby byc pelnic obowiazki prezydenta tylko wtedy, gdyby Witek tego nie mogla robic.

> ostatni konstytucyjny termin minął 23 maja.. a ponieważ to sobota, a więc nie j
                                                    > est to dzień ustawowo wolny od pracy, wybory powinny sie odbyć w poprzedzającą
                                                    > niedzielę, czyli 17 maja.... przez tydzień PKW nie była w stanie zorganizować b
                                                    > ezpiecznych wyborów.

A co to ma do rzeczy z faktem, ze Witek nie dotrzymala konstytucyjnie ustalonego terminu?

> Jeśli sprawa nie została do TK skierowana, to mamy domniemanie konstytucyjności
                                                    > . Causa finita.

Takich spraw jak lamanie konstytucji przez marszalka sejmu nie kieruje sie do TK tylko do TS.

> Oczywiście, każdy może mieć wątpliwości i swoje przemyślenia, ale są one pozapr
                                                    > awne.

Opinie prawne prawnikow sa pozaprawne?

> a także gotowych na życzenie Tuska przekładać terminy, czy z redaktorem Lisem k
                                                    > onszachtować celem obalenia legalnej władzy.... tak, zawsze się znajdą jakieś c
                                                    > zarne owce.

Znow ten Tusk???? Azerka, jego juz od 6 lat w Polsce nie ma! Obudz sie, teraz wszystko idzie na konto Kaczynskiego.

• a000000 Re: Nie liczylam na cud 14.07.20, 20:03
                                                    maria421 napisała:

> Czyli nie wiesz gdzie, bo takiego zapisu nie ma.

albo nie potrafisz go znaleźć. Ustawa się nazywa jakoś tak: o zwalczaniu i zapobieganiu chorób zakaźnych.... i tam jest zapis o obowiązku poddania się wszystkich obywateli na terenie kraju nakazom i zakazom GIS.

> Kiedys epidemie nazywano "morowym powietrzem" , wiec wszystko sie zgadza.

tak tak.... a grosik to gospodarz...

"...grosz to pieniądz ,
                                                    pieniądz to forsa ,
                                                    forsa to grunt ,
                                                    grunt to ziemia ,
                                                    ziemia to matka ,
                                                    matka to anioł ,
                                                    anioł to stróż ,
                                                    stróż to dozorca ,
                                                    dozorca to gospodarz.

> Wirus, morowe powietrze to tez zywiol natury.

wirus to kawałek genomu w otoczce białkowo - lipidowej.
                                                    powietrze to mieszanka azotu - tlenu - i drobnicy gazowej.

Wiec daj sobie spokój z wyinterpretowywaniem.

> TVP opublikowała raporty,

co innego ustawowy czas dla komitetów wyborczych, a co innego występowanie ludzi.

W czasie antenowym dla komitetów wyborczych, właściciel nadawczy nie ma wpływu na to kto i co będzie mówił w czasie ustawowo przeznaczonym.
                                                    Natomiast w pozostałym czasie, nie ustawowym, o uczestnikach dysputy decyduje kierownictwo stacji. Kiedyś redaktor w TVP INFO mówił, że zaproszenie kierują do zarządów partii a ci przysyłają lub nie, kogo uważają.
                                                    Dudę widziałam w POLSAT, ale nie w TVN. No ale ciurkiem nie oglądam, żadnej z TV....

> Ja ciagle jednak nie wiem dlaczego ten GIS pojawil sie kolo Witek :-)

bo to GIS wydaje nakazy i zakazy dotyczące ochrony ludności przed zakażeniem.

> OK. PiS nie wprowadzil, choc mogl, stanu kleski zywiolowej.

NIE MÓGŁ!!! nawet gdyby chciał. Nie było podstaw. Nie rozumiesz po polsku? Konstytucja stany wyjątkowe dopuszcza wyłącznie wtedy, gdy zwykłe działania konstytucyjne są niewystarczające.

> Fazy pandemii sa rozne, w tej chwili jestesmy w fazie wchodzenia z niej.

wchodzenia w nią lub wychodzenia z niej....

sadzę, że to drugie miałaś na myśli... a więc:

nie jako świat. Świat z pandemii nie wychodzi.... obie Ameryki są w paskudnym narastającym stanie.
                                                    Natomiast niektóre kraje - owszem... wydaje się, że wychodzą, choć WHO studzi zapał....

www.worldometers.info/coronavirus/#countries

> Wiec dlaczego nagle tu z Grodzkim wyjezdzasz?

to nie ja... to sam Grodzki z tym wyjechał.... złowrogo mi to zabrzmiało, bo przecież Witek żyje....

> On moglby byc pelnic obowiazki prezydenta tylko wtedy, gdyby Witek tego nie mog
                                                    > la robic.

no właśnie. Gdyby nie mogła. Przy tak ogromnym poziomie nienawiści i parcia na władzę - żaden problem. Mało to świrów chodzi po świecie? Słyszą, że PiS zniszczył Polskę, więc.....

> Takich spraw jak lamanie konstytucji przez marszalka sejmu nie kieruje sie do T
                                                    > K tylko do TS.

ale wątpliwości o konstytucyjność ustawy kieruje się WYŁĄCZNIE do TK. Bo o konstytucyjności ustaw mówimy, nie o zachowaniu marszałka.
                                                    Zresztą postawienie przed TS nie jest takie proste..... PO cudów dokonywało aby uziemić Ziobro.... nie dało się.

> Opinie prawne prawnikow sa pozaprawne?

opinie na temat konstytucyjności ustawy - TAK, są pozaprawne. Moc prawną ma WYŁĄCZNIE orzeczenie TK.

> Znow ten Tusk???? Azerka, jego juz od 6 lat w Polsce nie ma!

jak to nie ma? no jak? JEST ! nawet teraz mieszka niedaleko i się odzywa politycznie.... Lokalna prasa postarała się o zdjęcia przy urnie, prawy profil, lewy uśmiech.... (oczywiście prasa Axel Springer).
                                                  • maria421 Re: Nie liczylam na cud 15.07.20, 09:51
                                                    a000000 napisała:

> albo nie potrafisz go znaleźć. Ustawa się nazywa jakoś tak: o zwalczaniu i zapo
                                                    > bieganiu chorób zakaźnych.... i tam jest zapis o obowiązku poddania się wszystk
                                                    > ich obywateli na terenie kraju nakazom i zakazom GIS.

W konstytucji takiego zapisu NIE MA. Ja wiem ze jak PiSowcom wygodnie, to ustawe ponad konstytucje stawiaja, ale artykul okreslajacy termin ogloszenia wyborow nie odsyla do zadnej ustawy.

> > Wirus, morowe powietrze to tez zywiol natury.
                                                    >
                                                    > wirus to kawałek genomu w otoczce białkowo - lipidowej.
                                                    > powietrze to mieszanka azotu - tlenu - i drobnicy gazowej.
                                                    >
                                                    > Wiec daj sobie spokój z wyinterpretowywaniem.

Jezeli wirus przenosi sie droga powietrzna , to zagrozenie pochodzi z powietrza, w ktorym wirus sie utrzymuje.

> W czasie antenowym dla komitetów wyborczych, właściciel nadawczy nie ma wpływu
                                                    > na to kto i co będzie mówił w czasie ustawowo przeznaczonym.
                                                    > Natomiast w pozostałym czasie, nie ustawowym, o uczestnikach dysputy decyduje k
                                                    > ierownictwo stacji. Kiedyś redaktor w TVP INFO mówił, że zaproszenie kierują do
                                                    > zarządów partii a ci przysyłają lub nie, kogo uważają.
                                                    > Dudę widziałam w POLSAT, ale nie w TVN. No ale ciurkiem nie oglądam, żadnej z T
                                                    > V....

Juz Ci gdzies podawalam ze Duda mial dwa razy tyle czasu na antenie co wszyscy inni kandydaci razem wzieci.

> bo to GIS wydaje nakazy i zakazy dotyczące ochrony ludności przed zakażeniem.

GIS moze nadac marszalkowi sejmu nakaz noszenia maski, ale nie moze wchodzic w kompetencje marszalka sejmu dotyczace jego konstytucyjnych obowiazkow!

> NIE MÓGŁ!!! nawet gdyby chciał. Nie było podstaw. Nie rozumiesz po polsku? Kon
                                                    > stytucja stany wyjątkowe dopuszcza wyłącznie wtedy, gdy zwykłe działania konsty
                                                    > tucyjne są niewystarczające.

Mogl ale nie chcial, bo na sile chcial przeprowadzic wybory 10 maja.

> nie jako świat. Świat z pandemii nie wychodzi.... obie Ameryki są w paskudnym
                                                    > narastającym stanie.

Mowie o Polsce i o Europie.

> to nie ja... to sam Grodzki z tym wyjechał.... złowrogo mi to zabrzmiało, bo pr
                                                    > zecież Witek żyje....

Mozesz mi podac link do tej wypowiedzi Grodzkiego?

> no właśnie. Gdyby nie mogła. Przy tak ogromnym poziomie nienawiści i parcia na
                                                    > władzę - żaden problem. Mało to świrów chodzi po świecie? Słyszą, że PiS zniszc
                                                    > zył Polskę, więc.....

PiS niszczy Polske. Jestem swirem bo tak mowie?

> ale wątpliwości o konstytucyjność ustawy kieruje się WYŁĄCZNIE do TK. Bo o kons
                                                    > tytucyjności ustaw mówimy, nie o zachowaniu marszałka.

Mowimy o niedotrzymaniu konstytucyjnego terminu 75 dni przez marszalka sejmu, a tym sie TK nie zajmuje.

> Zresztą postawienie przed TS nie jest takie proste..... PO cudów dokonywało aby
                                                    > uziemić Ziobro.... nie dało się.

PO wtedy zawalilo kompletnie sprawe.

> opinie na temat konstytucyjności ustawy - TAK, są pozaprawne. Moc prawną ma W
                                                    > YŁĄCZNIE orzeczenie TK.

Moze jeszcze powiesz ze opinie prawnikow sa bezprawne? :-)
                                                    >
                                                    > jak to nie ma? no jak? JEST ! nawet teraz mieszka niedaleko i się odzywa polit
                                                    > ycznie.... Lokalna prasa postarała się o zdjęcia przy urnie, prawy profil, lewy
                                                    > uśmiech.... (oczywiście prasa Axel Springer).

Tusk jest polskim obywatelem, wiec ma prawo do udzialu w wyborach w Polsce. Chcesz mu to prawo odebrac?
                                                  • a000000 Re: Nie liczylam na cud 15.07.20, 13:05
                                                    maria421 napisała:

> Jezeli wirus przenosi sie droga powietrzna , to zagrozenie pochodzi z powietrza
                                                    > , w ktorym wirus sie utrzymuje.

wirus Covid nie przenosi się drogą powietrzną, tylko drogą kropelkową. Są wirusy które się przenoszą drogą bezpośrednią czyli za pomocą zakażonej krwi, wydzielin....

Ale nie słyszałam o przenoszeniu drogą powietrzną... no, chyba że morowe powietrze...... ale to dawne czasy, już zweryfikowane naukowo.

> Juz Ci gdzies podawalam ze Duda mial dwa razy tyle czasu na antenie co wszyscy
                                                    > inni kandydaci razem wzieci.

urzędujący prezydent zawsze w mediach publicznych będzie miał więcej czasu, to chyba naturalne. Zwłaszcza, gdy pozostałe media lansują na siłę kontrkandydata, który mediom publicznym zagraża. Ustawa nie ogranicza. Ustawa określa DOLNĄ granicę - nie mniej niż.

> Mogl ale nie chcial, bo na sile chcial przeprowadzic wybory 10 maja.

gdyby chciał na siłę przeprowadzić, to by przeprowadził.

> Mozesz mi podac link do tej wypowiedzi Grodzkiego?

mam Ci dać link do telewizora? Nawet któryś z popleczników wywodził, że wynika to z konstytucji, która marszałka Sejmu czyni p.o. prezydentem tylko w wymienionych okolicznościach, a w pozostałych stołek przejmuje marszałek Senatu.

> PiS niszczy Polske. Jestem swirem bo tak mowie?

w co Ty się bawisz?

>
                                                    > PO wtedy zawalilo kompletnie sprawe.

nic podobnego. Zdawali sobie sprawę, że nie mają szans, ale choć szumu narobili.

> Moze jeszcze powiesz ze opinie prawnikow sa bezprawne? :-)

no to piszę wyraźnie: opinie prawników na temat konstytucyjności ustaw są tylko ich opiniami i nie mają mocy prawnej.
                                                  • maria421 Re: Nie liczylam na cud 15.07.20, 13:29
                                                    a000000 napisała:

> wirus Covid nie przenosi się drogą powietrzną, tylko drogą kropelkową. Są wiru
                                                    > sy które się przenoszą drogą bezpośrednią czyli za pomocą zakażonej krwi, wydz
                                                    > ielin....
                                                    > Ale nie słyszałam o przenoszeniu drogą powietrzną... no, chyba że morowe powiet
                                                    > rze...... ale to dawne czasy, już zweryfikowane naukowo.

Kropelki wisza w postaci aerosolu w powietrzu przez jakis czas.
                                                    dzienniknaukowy.pl/zdrowie/koronawirus-moze-rozprzestrzeniac-sie-droga-powietrzna-naukowcy-apeluja-do-who-o-zmiane-zalecen

> urzędujący prezydent zawsze w mediach publicznych będzie miał więcej czasu, to
                                                    > chyba naturalne. Zwłaszcza, gdy pozostałe media lansują na siłę kontrkandydata
                                                    > , który mediom publicznym zagraża. Ustawa nie ogranicza. Ustawa określa DOLNĄ
                                                    > granicę - nie mniej niż.

Duda mial w mediach publicznych dwa razy tyle czasu , co pozostalych 10 kandydatow razem wzietych, ale dla Ciebie to normalne.
                                                    Nie obchodzi mnie, ze media prywatne lansuja innych kandydatow. Niech sobie TVTrwam lansuje Dude a TVN Trzaskowskiego, chodzi o pobliczne media.

> gdyby chciał na siłę przeprowadzić, to by przeprowadził.

PiS sie przekalkulowal.

> mam Ci dać link do telewizora? Nawet któryś z popleczników wywodził, że wynika
                                                    > to z konstytucji, która marszałka Sejmu czyni p.o. prezydentem tylko w wymienio
                                                    > nych okolicznościach, a w pozostałych stołek przejmuje marszałek Senatu.

Prosze link do wypowiedzi Grodzkiego, bo sama nie potrafilam znalezc jego wypowiedzi w ktorej- jak pisalas- szykowal sie do objecia funkcji prezydenta.

> nic podobnego. Zdawali sobie sprawę, że nie mają szans, ale choć szumu narobili

Mowie o roku 2015 kiedy przy glosowaniu za postawieniem Ziobry przed TS zabraklo glosow PO, bo... nie przyszli :-(

> no to piszę wyraźnie: opinie prawników na temat konstytucyjności ustaw są tylko
                                                    > ich opiniami i nie mają mocy prawnej.

Tu zgoda. Ale w tym konkretnym temacie nie chodzi o ustawe i jej zgodnosc z konstytucja, tylko o niedotrzymanie konstytucyjnego terminu przez marszalka sejmu.
                                                    Po nieodbytych wyborach 10 maja prawnicy (Matczak) tlumaczyli jakie wyjscie z sytuacji jest zgodne z konstytucja.
                                                    Najwyrazniej juz samo tlumaczenie dziala na zwolenikow PiSu jak plachta na byka.

• a000000 Re: Nie liczylam na cud 15.07.20, 14:27
                                                    maria421 napisała:

> Kropelki wisza w postaci aerosolu w powietrzu przez jakis czas.
                                                    > dzienniknaukowy.pl/zdrowie/koronawirus-moze-rozprzestrzeniac-sie-droga-powietrzna-naukowcy-apeluja-do-who-o-zmiane-zalecen

tak, kropelki wiszą.... gdy tych kropelek nie ma - wirusy Covid szybko opadają bo są podobno duże. Samo powietrze nie przenosi. Wirus musi być "w czymś".
                                                    Wiatr ten aerozol z wirusami przenosi na kilka metrów, stąd ten apel.

> PiS sie przekalkulowal.

Chyb nie. Gdyby postawił na swoim i wybory przeprowadził - byłoby wiele przyczynków do unieważnienia.

> Prosze link do wypowiedzi Grodzkiego, bo sama nie potrafilam znalezc jego wypow
                                                    > iedzi w ktorej- jak pisalas- szykowal sie do objecia funkcji prezydenta.

w necie są wypowiedzi prasowe, czyli to co dziennikarz OPISUJE. A wypowiedzi telewizyjnej nie umiem znaleźć, to by trzeba chyba w archiwach?

> Mowie o roku 2015 kiedy przy glosowaniu za postawieniem Ziobry przed TS zabrakl
                                                    > o glosow PO, bo... nie przyszli :

nie przyszli bo wiedzieli, że chodzi tylko o poszumienie, a przed TS to szans nie mają..

> Po nieodbytych wyborach 10 maja prawnicy (Matczak) tlumaczyli jakie wyjscie z s
                                                    > ytuacji jest zgodne z konstytucja.
                                                    > Najwyrazniej juz samo tlumaczenie dziala na zwolenikow PiSu jak plachta na byka

tak, jeśli wyjaśnia prawnik WYRAŹNIE upolityczniony, jak Matczak. Zdanie polityczne mnie nie obchodzi, obchodzi mnie zdanie prawnicze.
                                                  • maria421 Re: Nie liczylam na cud 15.07.20, 16:08
                                                    a000000 napisała:

> tak, kropelki wiszą.... gdy tych kropelek nie ma - wirusy Covid szybko opadają
                                                    > bo są podobno duże. Samo powietrze nie przenosi. Wirus musi być "w czymś".
                                                    > Wiatr ten aerozol z wirusami przenosi na kilka metrów, stąd ten apel.

Wirus jest w kropelkach ktore przez jakis czas wisza w powietrzu. Nie musi na Ciebie nikt kichnac zeby Cie zarazic.

> Chyb nie. Gdyby postawił na swoim i wybory przeprowadził - byłoby wiele przyczy
                                                    > nków do unieważnienia.

Nie zapominaj ze Gowin zaczal "fikac". Na szali mogla byc trwalosc koalicji.

> w necie są wypowiedzi prasowe, czyli to co dziennikarz OPISUJE. A wypowiedzi t
                                                    > elewizyjnej nie umiem znaleźć, to by trzeba chyba w archiwach?

Ja nie opieram sie na tym co dziennikarze opisuja, tylko staram sie dotrzec do zrodla wypowiedzi. Nie ma zadnej wypowiedzi Grodzkiego z ktorej mozna by wynioskowac ze chce on przejac obowiazki prezydena.

> nie przyszli bo wiedzieli, że chodzi tylko o poszumienie, a przed TS to szans n
                                                    > ie mają..

Nie przyszli bo sie zachowali jak patalachy. Tak , to pisze ja o PO. Ty czegos takiego o Pisie nigdy nie napiszesz.
                                                    To, jak TS rozstrzygnal by sprawe Ziobry, to inna sprawa.

> tak, jeśli wyjaśnia prawnik WYRAŹNIE upolityczniony, jak Matczak. Zdanie polity
                                                    > czne mnie nie obchodzi, obchodzi mnie zdanie prawnicze.

Prawnik, ktory tlumaczy konstytucje i wskazuje wladzy konstytucyjne wyjscia z sytuacji, jest upolityczniony???

To co powiesz o prawnikach - aktywnych politykach wymyslajacych ustawy ktore potem trzeba kilka razy nowelizowac? :-)))

• a000000 Re: Nie liczylam na cud 15.07.20, 16:49
                                                    maria421 napisała:

> Wirus jest w kropelkach ktore przez jakis czas wisza w powietrzu. Nie musi na C
                                                    > iebie nikt kichnac zeby Cie zarazic.

wiem.

> Nie zapominaj ze Gowin zaczal "fikac". Na szali mogla byc trwalosc koalicji.

owszem. I myślę, że trwałość została naruszona. Gowin nie potrafi myśleć perspektywicznie i dlatego nie nadaje się na wysokie stołki.

> Ja nie opieram sie na tym co dziennikarze opisuja, tylko staram sie dotrzec do
                                                    > zrodla wypowiedzi.

Ale tu źródło jest ulotne (telewizja), a dziennikarze opisują po swojemu.

Nie ma zadnej wypowiedzi Grodzkiego z ktorej mozna by wynios
                                                    > kowac ze chce on przejac obowiazki prezydena.

Nawet powiedział: jestem gotowy!!!!

Ale nieważne, może zrozumiał ,że między trzecią osobą a pierwszą jest jeszcze druga.

> Prawnik, ktory tlumaczy konstytucje i wskazuje wladzy konstytucyjne wyjscia z s
                                                    > ytuacji, jest upolityczniony???

Jakbyś kotem nie kręciła - ogon zawsze z tyłu!!! Dlaczego interpretujesz wszystko na opak? aby mnie zmęczyć czy co?

Chodzi o to, że gdy UPOLITYCZNIONY prawnik mówi, to należy domniemywać, że interpretuje na rzecz swojej partii.
                                                    gdy mówi prawnik apolityczny - wówczas jest nadzieja, że to co mówi jest zbliżone do ducha tej litery którą interpretuje.

> To co powiesz o prawnikach - aktywnych politykach wymyslajacych ustawy ktore po
                                                    > tem trzeba kilka razy nowelizowac? :-)))

barany. I mam im za złe.
                                                    >
                                                  • maria421 Re: Nie liczylam na cud 15.07.20, 17:07
                                                    a000000 napisała:

> Ale tu źródło jest ulotne (telewizja), a dziennikarze opisują po swojemu.
                                                    >
                                                    > Nie ma zadnej wypowiedzi Grodzkiego z ktorej mozna by wynios
                                                    > > kowac ze chce on przejac obowiazki prezydena.
                                                    >
                                                    > Nawet powiedział: jestem gotowy!!!!
                                                    > Ale nieważne, może zrozumiał ,że między trzecią osobą a pierwszą jest jeszcze d
                                                    > ruga.

Gdyby taka wypowiedz Grodzkiego miala miejsce, to PiS postaralby sie zeby jej bylo pelno w internecie. A jej nie ma.

> Jakbyś kotem nie kręciła - ogon zawsze z tyłu!!! Dlaczego interpretujesz wszys
                                                    > tko na opak? aby mnie zmęczyć czy co?
                                                    >
                                                    > Chodzi o to, że gdy UPOLITYCZNIONY prawnik mówi, to należy domniemywać, że inte
                                                    > rpretuje na rzecz swojej partii.
                                                    > gdy mówi prawnik apolityczny - wówczas jest nadzieja, że to co mówi jest zbliżo
                                                    > ne do ducha tej litery którą interpretuje.

Chodzi o to, ze kazdy prawnik ktory mowi i udowadnia ze PiS lubi sie mijac z prawe, jest dla Ciebie prawnikiem "upolitycznionym".

• maria421 Re: Nie liczylam na cud 13.07.20, 11:47
        Azerko- vox populi, vox dei. Kazdy narod ma rzad , na ja jaki zasluguje :-)

Duda zamiast reelekcje powinien dostac powolanie przed Trybunal Stanu za wielokrotne lamanie konstytucji na ktora przysiegal. Ale lud go wybral, wiec Duda ponownie ze slowami "tak mi dopomoz Bog" bedzie przysiagal na te sama konstytucje, ktora wielokrotnie lamal.

Tobie to nie przeszkadza, mnie tak....

Duda "stateczny i dojrzaly mentalnie" mowisz? W czym sie ta jego "statecznosc i dojrzalosc mentalna" przejawia?
        Wiesz ze nie przepadalam za L. Kaczynskim, ale nie moge mu odmowic tego, ze on mial jakas LINIE ktorej sie trzymal. Mozna sie bylo z tym zgadzac lub nie, ale nie mozna bylo mu odmowic tego, ze mial wlasne poglady.

Jakie sa poglady Dudy??? Duda raz nazwie UE "wspolnota z ktorej nic nie wynika", a innym razem z takim samym zacieciem powie ze duzo na czlonkostwie w UE zyskalismy.
        Duda jest jak taki rekaw wietrzny, pusty w srodku , wiejacy zawsze z kierunkiem wiatru, im wiatr silniejszy, tym wieksza pustka w srodku...

No ale dla Ciebie najwazniejsze jest to, ze nie jest "liberalem"... Gdyby Duda byl instrumentem w rekach liberalow, tez bylby liberalem, ale jest instrumentem w rekach Kaczynskiego.

Ja sie opowiadam po stronie KONSTYTUCJI, na ktora kazdy posel przysiega, niektorzy ze slowami "tak mi dopomoz Bog". Konstytucje sie nie podoba? To nie trzeba na nia przysiegac! Ale jak sie przysiega i to ze slowami "tak mi dopomoz Bog", to nalezy byc wiernym przysiedze.

Dla Ciebie to nie jest wazne? Dla Ciebie Dekalog to tylko sprawy obyczajowe?

Co do "agresji", to nie bede nawet podejmowac tematu, bo wiem, ze Ty agresji i chamstwa u Kaczynskiego nie zauwazasz, wiecej , Ty je usprawiedliwiasz, popierasz.
        Popierasz nawet przemoc (spoliczkowanie Rudej) , jezeli pochodzi ze strony PiSu.

Wiec o czym mamy rozmawiac?

• a000000 Re: Nie liczylam na cud 13.07.20, 12:41
          maria421 napisała:

> Azerko- vox populi, vox dei. Kazdy narod ma rzad , na ja jaki zasluguje

nie jest to kwestia zasług. Często jest to kwestia przemocy, podstępów, nieczystej gry, kłamstw.... I niewinni cierpią. Powiesz - winny, bo głupi że się dał omamić.... no cóż, może? ale nie każdemu Bozia dała rozum, niestety.

No i widzisz ???? już mamy winnego!!! Pan Bóg!!! gdyby każdemu dał rozum, a nie wolną wolę, inny byłby świat.

> Tobie to nie przeszkadza, mnie tak....

przeszkadzałoby, gdybym podzielała Twoją opinie, że łamał konstytucję....

> Jakie sa poglady Dudy??? Duda raz nazwie UE "wspolnota z ktorej nic nie wynika"

ma rację. Ta wspólnota to Nord Stream.... który jest cacy, bo tam Niemcy mają interes, ale że ta rura jest przeciw krajom wschodnim, to już nikt nie widzi.... Jak ocenić taką wspólnotę, która dba o interesy tylko kilku wspólników?

> , a innym razem z takim samym zacieciem powie ze duzo na czlonkostwie w UE i
          > alismy.

Dużo nie oznacza, ze będziemy ślepi na to, co nas poniża... my też jesteśmy elementem Unii i to równoprawnym i z Niemcami i z Francją i z Holandią.... i boli nas gdy bogaci chcą nas widzieć na przedpokojach.
          To jest taka "wspólnota" jak i jaśnie pan i jego sługa. Teoretycznie mieszkają pod wspólnym dachem, jedzą z wspólnej kuchni....ale.... i o to ""chodzi. To "ale" niszczy wspólnotę, czyni ją teoretyczną.

> Duda jest jak taki rekaw wietrzny, pusty w srodku , wiejacy zawsze z kierunkiem
          > wiatru, im wiatr silniejszy, tym wieksza pustka w srodku...

obyś się nie zdziwiła. Masz do niego pretensje, że jest tolerancyjny i liberalny (w pewnym sensie)?

> No ale dla Ciebie najwazniejsze jest to, ze nie jest "liberalem"... Gdyby Duda
          > byl instrumentem w rekach liberalow, tez bylby liberalem, ale jest instrumentem
          > w rekach Kaczynskiego.

bardzo Dudą gardzisz, że pomawiasz go o brak własnego zdania i niesamodzielność.

> Ja sie opowiadam po stronie KONSTYTUCJI,

NIE!!! Ty się opowiadasz za liberalną interpretacją Konstytucji.

> Co do "agresji", to nie bede nawet podejmowac tematu, bo wiem, ze Ty agresji i
          > chamstwa u Kaczynskiego nie zauwazasz, wiecej , Ty je usprawiedliwiasz, popie
          > rasz.

Kaczor agresywny????? oj bo padnę i zaryczę.... ja mam do niego pretensje, że jest ciamajdowaty, a Ty wyskakujesz że agresywny????

> Popierasz nawet przemoc (spoliczkowanie Rudej) , jezeli pochodzi ze strony PiSu

nie obchodzi mnie od kogo pochodzi policzek dla Rudej..... tak, popieram tego który spoliczkował, dość bezczelnej prowokacji.
          Chamstwu należy się przeciwstawić siłom i godnościom osobistom.....
          Niestety, tak jest skonstruowane społeczeństwo - gdy nie reagujesz - agresor poszerza swoje terytorium twoim kosztem.

> .
          >
          > Wiec o czym mamy rozmawiac?

a chociażby o tej wojnie którą Trzaskowski zapowiada.... przecież go popierasz...
          >
          >
          • maria421 Re: Nie liczylam na cud 13.07.20, 13:22
            a000000 napisała:

> przeszkadzałoby, gdybym podzielała Twoją opinie, że łamał konstytucję....

Alez on zlamal konstytucje, tylko Ty , pomimo wszelkich dowodow, nie dopuszczasz tego do swiadomosci, bo to jest Twoj kandydat.

> ma rację. Ta wspólnota to Nord Stream.... który jest cacy, bo tam Niemcy mają i
            > nteres, ale że ta rura jest przeciw krajom wschodnim, to już nikt nie widzi....
            > Jak ocenić taką wspólnotę, która dba o interesy tylko kilku wspólników?

Jezeli Duda raz mowi o "wspolnocie z ktorej nic nie wynika", a innym razem o korzysciach jakie mymy z UE (czyli jednak z teg wspolnoty wynikaja korzysci), to sam sobie zaprzecza.

> Dużo nie oznacza, ze będziemy ślepi na to, co nas poniża... my też jesteśmy ele
            > mentem Unii i to równoprawnym i z Niemcami i z Francją i z Holandią.... i boli
            > nas gdy bogaci chcą nas widzieć na przedpokojach.
            > To jest taka "wspólnota" jak i jaśnie pan i jego sługa. Teoretycznie mieszkają
            > pod wspólnym dachem, jedzą z wspólnej kuchni....ale.... i o to ""chodzi. To "al
            > e" niszczy wspólnotę, czyni ją teoretyczną.

Co Wy, zwolennicy PiSu macie z tym "ponizaniem"? Jakies kompleksy, czy co?
            >
            > obyś się nie zdziwiła. Masz do niego pretensje, że jest tolerancyjny i liberal
            > ny (w pewnym sensie)?

Duda jest NIJAKI. Ale jak wiatr zawiele to moze byc i liberalny i tolerancyjny.

> bardzo Dudą gardzisz, że pomawiasz go o brak własnego zdania i niesamodzielność

Azerka, co ty ciagle z tym "gardzisz"? Kto Dude/Kaczynskiego /PiS krytykuje to zaraz nim gardzi?

> NIE!!! Ty się opowiadasz za liberalną interpretacją Konstytucji.

Nie ma czegos takiego jak "liberalna interpretacja konstytucji". To raczej Duda bardzo dowolnie zinterpretowal konstytucje ulaskawiajac swych partyjnych kolezkow przed prawomocnym wyrokiem.

> Kaczor agresywny????? oj bo padnę i zaryczę.... ja mam do niego pretensje, że
            > jest ciamajdowaty, a Ty wyskakujesz że agresywny????

Agresja to nie tylko czyny, to tez slowa.

> nie obchodzi mnie od kogo pochodzi policzek dla Rudej..... tak, popieram tego
            > który spoliczkował, dość bezczelnej prowokacji.
            > Chamstwu należy się przeciwstawić siłom i godnościom osobistom.....
            > Niestety, tak jest skonstruowane społeczeństwo - gdy nie reagujesz - agresor po
            > szerza swoje terytorium twoim kosztem.

Przyzwolenie na przemoc , usprawiedliwianie przemocy nakreca spirale przemocy.

> a chociażby o tej wojnie którą Trzaskowski zapowiada.... przecież go popierasz.

Kliknelam w Google "Trzaskowski zapowiada wojne" i mi wyszlo ze zapowiada wojne z umowiamni smieciowymi. To zle?

• jureek Re: Nie liczylam na cud 13.07.20, 15:09
              maria421 napisała:

> Kliknelam w Google "Trzaskowski zapowiada wojne" i mi wyszlo ze zapowiada wojne
              > z umowiamni smieciowymi. To zle?

To akurat dobre, tylko mało wiarygodne.
            • a000000 Re: Nie liczylam na cud 14.07.20, 09:40
              wkkr napisał:

> Kaczor jest wrednym, pamiętliwym sqrwysynem.

inaczej dawno by go w polityce nie było.

Bywa agresywny. Widziałaś jego wys
              > tęp bez żadnego trybu? Co to było jak wybuch niekontrolowanej agresji

Widziałam. To BYŁ wybuch niekontrolowanej agresji. Ale ja oglądałam całe posiedzenie i wcale Kaczorowi się nie dziwię. To jest tak jak z tą kroplą która przelewa czarę goryczy. Totalsi fikali i fikali, jątrzyli i sypali sól na ranę... im chodziło o sprowokowanie.... wiedzieli, że gdy będą wyciągać brata do tych niegodnych zachowań, Kaczor może da się sprowokować.... udało się. Totalsi cieszą się do dziś....
              • maria421 Re: Nie liczylam na cud 14.07.20, 10:59
                a000000 napisała:

>Kaczor jest wrednym, pamiętliwym sqrwysynem.
                >
                > inaczej dawno by go w polityce nie było.

Z korzyscia dla Polski by go w polityce nie bylo.

> Widziałam. To BYŁ wybuch niekontrolowanej agresji. Ale ja oglądałam całe posi
                > edzenie i wcale Kaczorowi się nie dziwię. To jest tak jak z tą kroplą która prz
                > elewa czarę goryczy. Totalsi fikali i fikali, jątrzyli i sypali sól na ranę...
                > im chodziło o sprowokowanie.... wiedzieli, że gdy będą wyciągać brata do tych n
                > iegodnych zachowań, Kaczor może da się sprowokować.... udało się. Totalsi ciesz
                > ą się do dziś....

Jedna z moich starych kolezanek w Polsce, oddana cala dusza PiSowi tak jak Ty, powiedziala kiedys wprost, ze Kaczynskiemu sie wiecej nalezy. Na pytanie coz on takiego dla Polski zrobil ze mu sie wiecej nalezy, nie potrafila odpowiedziec.
                Wiec, Azerko, moze Ty w koncu tez przyznasz ze uwazasz ze Kaczynskiemi wolno wiecej, ze wiecej mu sie nalezy, wiec nie mozna go oceniac taka sama miara jak innych smiertelnikow? Po co masz czas tracic na karkolomne usprawiedliwienia Kaczynskiego?
        • jureek Re: Nie liczylam na cud 13.07.20, 15:08
          maria421 napisała:

> Duda "stateczny i dojrzaly mentalnie" mowisz? W czym sie ta jego "statecznosc i
          > dojrzalosc mentalna" przejawia?

Pewnie w tweetowaniu z "leśnymi ruchadłami"
      • wkkr Re: Nie liczylam na cud 14.07.20, 07:58
        Duda bardziej dojrzały i stateczny niż Trzaskowski? Przecież to bzdura.
        Naprawdę uważasz że facet czatujący po nocach z leśnym ruchadełkiem, facet romansujący z panią Rosiak jest stateczny i dojrzały?
        Duda jest emocjonalnie niedojrzałym gnojkiem. On nie szanuje własnej rodziny.
        Zdradza żonę.
        Tam rodziny już nie ma. Nie istnieje żadna więź pomiędzy Duda a jego żoną i córką.
        Łączy ich jedynie interes ekonomiczny.
        • a000000 Re: Nie liczylam na cud 14.07.20, 09:34
          wkkr napisał:

> Duda bardziej dojrzały i stateczny niż Trzaskowski? Przecież to bzdura.

taka jest MOJA opinia.

> Naprawdę uważasz że facet czatujący po nocach z leśnym ruchadełkiem, facet roma
          > nsujący z panią Rosiak jest stateczny i dojrzały?

a tymi romansami daj sobie spokój.... masz DOWODY? to nie kolportuj plotek. Gdyby te fejki były prawdą - już dawno totalsi na sztandary by je wpisali....
          Ja już kilka miesięcy temu dostawałam na you tube niusy czytane przez maszynę o tym, że Dudowie tuż tuż się rozwodzą....

Powiadasz leśne ruchadełko? Ja też gadałam z ogolonymi jajkami - i co? A Ty gadasz za jakimiś zerami....
          Za każdym nickiem stoi jakiś człowiek, ktoś nie coś..... szacunek wobec istoty ludzkiej wymaga aby nie lekceważyć.... no, przynajmniej do czasu, gdy poznasz jakie wartości za nickiem się kryją....

> Duda jest emocjonalnie niedojrzałym gnojkiem. On nie szanuje własnej rodziny.
          > Zdradza żonę.
          > Tam rodziny już nie ma. Nie istnieje żadna więź pomiędzy Duda a jego żoną i cór
          > ką.

SKĄD wiesz?????

> Łączy ich jedynie interes ekonomiczny.

no, nie żartuj.... Córka samodzielna, żona też wydaje się bardzo przebojowa i inteligentna.... poradzi sobie.
          >
          • wkkr Re: Nie liczylam na cud 14.07.20, 10:49
            Co nie zmienia faktu że twoja opinia jest bzdurna.

Ty z ogolonymi jajkami nie flirtowałaś wirtualnie.

Przecież to widać jak się na nich patrzy. Pomiedzy nimi jest arktyczna zima.

Żona Dudy chciała wnieść o rozwód przed pierwszymi wyborami. PiSowcy zagrozili jej zniszczeniem całej jej rodziny.
          • maria421 Re: Nie liczylam na cud 14.07.20, 11:06
            a000000 napisała:
            >
            > Powiadasz leśne ruchadełko? Ja też gadałam z ogolonymi jajkami - i co? A Ty ga
            > dasz za jakimiś zerami....

:-)))))) !!!
            Tez z tymi ogolonymi jajkami rozmawialam :-) Wtedy ja i Ty bylysmy po tej samej stronie barykady :-)

> Za każdym nickiem stoi jakiś człowiek, ktoś nie coś..... szacunek wobec istoty
            > ludzkiej wymaga aby nie lekceważyć.... no, przynajmniej do czasu, gdy poznasz j
            > akie wartości za nickiem się kryją....

Prezydentowi nie wypada wdawac sie w twitterowe pogaduszki.

> no, nie żartuj.... Córka samodzielna, żona też wydaje się bardzo przebojowa i
            > inteligentna.... poradzi sobie.

Nie wiem w jakim stopniu corka jest samodzielna. Podobno pojechala na 3 miesieczna praktyke do Anglii i teraz te praktyke przedluzyla. Jako praktykantka sama sie w Londynie nie utrzyma.

Zona co prawda ma wlasny zawod, moglaby do niego wrocic, ale pensja nauczycielki nie wystarczylaby na kreacjie od "Christian Paul" :-)

• stephen_s Re: Nie liczylam na cud 15.07.20, 17:38
              > Zona co prawda ma wlasny zawod, moglaby do niego wrocic, ale pensja nauczycielki nie wystarczylaby na kreacjie od "Christian Paul" :-)

Nie mówiąc o tym, że swoją postawą w trakcie strajku nauczycieli cokolwiek chyba sobie w tym środowisku nagrabiła...
              • maria421 Re: Nie liczylam na cud 15.07.20, 18:09
                stephen_s napisał:

> Nie mówiąc o tym, że swoją postawą w trakcie strajku nauczycieli cokolwiek chyb
                > a sobie w tym środowisku nagrabiła...

Ja wlasciwie nic do Agaty Dudy nie mam. Nie jej wina ze ja "amerykanski designer Christian Paul" wychwalal :-)

Jest wysoka, szczupla , latwo ja ubrac, w nowej fryzurze lepiej wyglada niz w tej poczatkowej, ulizanej. W niedziele miala fatalny make up, zbyt czarne brwi do jej jasnych wlosow, zle umalowane oczy.
                Po tym , jak w niedziele przemowila, uwazam ze lepiej bedzie jak bedzie dalej milczala bo widac bylo wyraznie ze jest spieta, ze sie nie odnajduje w tej roli.

Kinga Duda jest ladna.
              • astra18 Re: Nie liczylam na cud 15.07.20, 18:24
                stephen_s napisał:

> > Zona co prawda ma wlasny zawod, moglaby do niego wrocic, ale pensja naucz
                > ycielki nie wystarczylaby na kreacjie od "Christian Paul" :-)
                >
                > Nie mówiąc o tym, że swoją postawą w trakcie strajku nauczycieli cokolwiek chyb
                > a sobie w tym środowisku nagrabiła...

Sama wie że nie tacy biedni ci nauczyciele .
    • maria421 Re: Nie liczylam na cud 13.07.20, 13:26
      Jedno mnie dziwi- wczoraj o 21, kiedy ogloszono exit poll, przewaga Dudy nad Trzaskowskim wynosila ulamek procenta, jeszcze wszystko moglo sie zmienic a on juz swietowal zwyciestwo?

Czyli- wygral kto mial wygrac?
      • astra18 Re: Nie liczylam na cud 13.07.20, 13:34
        maria421 napisała:

> Jedno mnie dziwi- wczoraj o 21, kiedy ogloszono exit poll, przewaga Dudy nad Tr
        > zaskowskim wynosila ulamek procenta, jeszcze wszystko moglo sie zmienic a on ju
        > z swietowal zwyciestwo?

A jak świętował?:)
        >
        Rafał świętował, widziałam w tv na żywo jako żywo:)

> Czyli- wygral kto mial wygrac?

O kurde, to sprawa dla inspektora Gadżeta:)

• maria421 Re: Nie liczylam na cud 13.07.20, 13:36
          astra18 napisał:

> Rafał świętował, widziałam w tv na żywo jako żywo:)

Mial powody do tego, zeby swietowac, bo dobrze ostatnio dal popalic cykorowi Dudzie.

> O kurde, to sprawa dla inspektora Gadżeta:)

Kaczynski juz by z mownicy sejmowej grzmial "te wybory zostaly sfalszowane", a PiSowcy juz by "do Brukseli donosili" :-)
          • astra18 Re: Nie liczylam na cud 13.07.20, 13:50
            maria421 napisała:

>
            > Mial powody do tego, zeby swietowac, bo dobrze ostatnio dal popalic cykorowi Du
            > dzie.
            >

To po co pytanie dlaczego Duda świętował?:)

> > O kurde, to sprawa dla inspektora Gadżeta:)
            >
            > Kaczynski juz by z mownicy sejmowej grzmial "te wybory zostaly sfalszowane",

Niedokładnie śledzisz dane dot. ilości kart , kart wydanych, głosów ważnych i niewaznych..itp.
            To sobie teraz znajdź info nt. głosów nieważnych oddanych 28 czerwca i jak to wygląda procentowo w porównaniu do tych słynnych w których z 3% w ciagu paru godzin skoczyło PSLowi do 22% czy coś koło tego.
            Nie mówiąc już o tych kartach leżących i znalezionych pod lokalami wyborczymi.

a
            > PiSowcy juz by "do Brukseli donosili" :-)

O tak, już by smarowali rezolucje, podnosili ochoczo rączki do głosowania za nałożeniem sankcji na Polskę...tak, tak, to wszystko pisowcy:)))
            • maria421 Re: Nie liczylam na cud 13.07.20, 15:20
              Astra, ja nie mam zamiaru niczego sledzic, po prostu dziwie sie, ze Duda z przewaga 0,8 % wczoraj o 21 juz wiedzial ze wygral wybory.

PiSowcy przeciez "donosili do Brukseli" na "sfalszowane wybory", ale wedlug Pisu, pewnie "co wolno wojewodzie..."

• astra18 Re: Nie liczylam na cud 13.07.20, 16:09
                maria421 napisała:

> Astra, ja nie mam zamiaru niczego sledzic, po prostu dziwie sie, ze Duda z prze
                > waga 0,8 % wczoraj o 21 juz wiedzial ze wygral wybory.

Skoro nie sledzilas to nie wiesz że powiedział że trzeba czekać na oficjalne potwierdzenie z PKW.
                Dziękuję za uwagę.
                >

>
                  • maria421 Re: Nie liczylam na cud 13.07.20, 16:17
                    77,2% wyborcow w Niemczech glosowalo na Trzaskowskiego, w innych krajach UE tez wygral Trzaskowski.
                    W USA tylko w Chicago i NY wygral Duda.

Wniosek z tego taki, ze Unia i Niemcami najlepiej da sie straszyc tych, ktorzy ani UE ani Niemiec nie znaja.
                    • astra18 Re: Nie liczylam na cud 13.07.20, 16:40
                      maria421 napisała:

> 77,2% wyborcow w Niemczech glosowalo na Trzaskowskiego, w innych krajach UE tez
                      > wygral Trzaskowski.

No i w Rosji:)

> W USA tylko w Chicago i NY wygral Duda.

W Kanadzie również.
                      >
                      > Wniosek z tego taki, ze Unia i Niemcami najlepiej da sie straszyc tych, ktorzy
                      > ani UE ani Niemiec nie znaja.
                  • astra18 Re: Nie liczylam na cud 13.07.20, 16:31
                    maria421 napisała:

> astra18 napisał:
                    >
                    > > Skoro nie sledzilas to nie wiesz że powiedział że trzeba czekać na oficja
                    > lne po
                    > > twierdzenie z PKW.
                    > > Dziękuję za uwagę.
                    >
                    > Wiem co powiedzial.

Chyba nie wiesz, skoro zadalas powyżej pytanie "skąd wiedział".
                    >
                    • maria421 Re: Nie liczylam na cud 13.07.20, 16:41
                      astra18 napisał:

> Chyba nie wiesz, skoro zadalas powyżej pytanie "skąd wiedział".

Sztab Andrzeja Dudy bardzo żywiołowo zareagował na wyniki sondażu exit poll IPSOS dla TVN, TVP i Polsatu. Według tego badania prezydent ubiegający się o reelekcję uzyskał poparcie na poziomie 50,4 proc., a Rafał Trzaskowski - 49,6 proc.

Wygrać wybory prezydenckie przy prawie 70 proc. frekwencji to niebywała wiadomość. Jestem głęboko wzruszony. Dziękuję wszystkim moim rodakom, którzy poszli na wybory. Taka frekwencja wystawia piękne świadectwo naszej demokracji - mówił Andrzej Duda w Pułtusku.

Po exit poll ktory dawal Dudzie 0,8% przewagi , on juz mowil ze wygral. A jakby sie jednak okazalo, ze Trzaskowski nadrobil 1%, to co???

• astra18 Re: Nie liczylam na cud 13.07.20, 16:51
                        maria421 napisała:

> astra18 napisał:
                        >
                        > > Chyba nie wiesz, skoro zadalas powyżej pytanie "skąd wiedział".
                        >
                        > Sztab Andrzeja Dudy bardzo żywiołowo zareagował na wyniki sondażu exit poll
                        > IPSOS dla TVN, TVP i Polsatu.

Nieprawda, mieli kiepskie miny, szczególnie Morawiecki i Szydło , w pierwszym rzędzie.

> c.
                        >
                        > Wygrać wybory prezydenckie przy prawie 70 proc. frekwencji to niebywała wia
                        > domość. Jestem głęboko wzruszony. Dziękuję wszystkim moim rodakom, którzy poszl
                        > i na wybory. Taka frekwencja wystawia piękne świadectwo naszej demokracji - mów
                        > ił Andrzej Duda w Pułtusku.

Dokładnie ,to jest największy mandat zaufania a przy takiej frekwencji podwójny.
                        I nie ja to wymyśliłam.
                        >
                        > Po exit poll ktory dawal Dudzie 0,8% przewagi , on juz mowil ze wygral. A jakby
                        > sie jednak okazalo, ze Trzaskowski nadrobil 1%, to co???

Powiedział że wygrał wg sondaży a nie realnych wyników które będą ogłoszone przez PKW .

Tak to jest jak się robi ksero i udaje bardzo doinformowana.
                        >
                        • maria421 Re: Nie liczylam na cud 13.07.20, 16:54
                          Astra, kiedy dwa tygodnie temu exit poll dawal Dudzie 43 %, to Duda mogl byc juz pewny ze wygral I ture, bo nie bylo szans zeby w late poll to sie zmienilo.

Ale wczoraj przy exit poll bylo tylko 0,8% na korzysc Dudy i wszystko sie jeszcze moglo zmienic. Rozumiesz???
                          • astra18 Re: Nie liczylam na cud 13.07.20, 17:01
                            maria421 napisała:

> Astra, kiedy dwa tygodnie temu exit poll dawal Dudzie 43 %, to Duda mogl byc ju
                            > z pewny ze wygral I ture, bo nie bylo szans zeby w late poll to sie zmienilo.
                            >
                            > Ale wczoraj przy exit poll bylo tylko 0,8% na korzysc Dudy i wszystko sie jeszc
                            > ze moglo zmienic. Rozumiesz???

Rozumiem i to ja pisałam ci dwa razy tutaj że piłka ciągle jest w grze.
                            A skoro idziesz tropem spiskowym, to może znasz odp.na pytanie dlaczego wyniki w exit poll , w trzecich wyborach z rzędu , są zaniżone na niekorzyść PiS i teraz Dudy. No to do dzieła.
                            • maria421 Re: Nie liczylam na cud 13.07.20, 17:09
                              astra18 napisał:

> Rozumiem i to ja pisałam ci dwa razy tutaj że piłka ciągle jest w grze.

Pilka byly ciagle w grze, a Duda mowil ze zwyciezyl?

> A skoro idziesz tropem spiskowym, to może znasz odp.na pytanie dlaczego wyniki
                              > w exit poll , w trzecich wyborach z rzędu , są zaniżone na niekorzyść PiS i ter
                              > az Dudy. No to do dzieła.

Najpierw udowodnij ze sa zanizone. Bo to ze sa nizsze nie oznacza ze sa zanizone.
                              • astra18 Re: Nie liczylam na cud 13.07.20, 20:42
                                maria421 napisała:

>
                                > Pilka byly ciagle w grze, a Duda mowil ze zwyciezyl?

Nie kombinuj. Pisałam to Tobie po I turze.

>
                                > Najpierw udowodnij ze sa zanizone.

Co ma Ci udowodnić???To sobie sprawdź jakie były exit poll w tamtych wyborach:)

Bo to ze sa nizsze nie oznacza ze sa zanizon
                                > e.

OK, niech ci będzie. Były niższe niż oficjalne.
                • stephen_s Re: Nie liczylam na cud 14.07.20, 15:03
                  > Skoro nie sledzilas to nie wiesz że powiedział że trzeba czekać na oficjalne potwierdzenie z PKW.

Ściemniasz. Owszem, powiedział... między jednym tryumfalistycznym zdaniem a drugim. Całe jego przemówienie było w tonie "Wygrałem, dziękuję". Oglądałem, więc wiem.
                  • a000000 Re: Nie liczylam na cud 14.07.20, 16:03
                    stephen_s napisał:

> lne potwierdzenie z PKW.
                    >
                    > Ściemniasz. Owszem, powiedział... między jednym tryumfalistycznym zdaniem a dru
                    > gim. Całe jego przemówienie było w tonie "Wygrałem, dziękuję". Oglądałem, więc
                    > wiem.

owszem wyglądało to nieładnie.... Morawiecki miał nietęgą minę....
                    Nie chwali się dnia przed zachodem słońca.... Na usprawiedliwienie można jedynie podać zmęczenie wielomiesięcznym maratonem, i radość niespodziewaną na granicy euforii....
                    Ale i ja i mój ślubny stwierdziliśmy że facet się pospieszył....
                  • astra18 Re: Nie liczylam na cud 14.07.20, 16:16
                    stephen_s napisał:

> lne potwierdzenie z PKW.
                    >
                    > Ściemniasz. Owszem, powiedział... między jednym tryumfalistycznym zdaniem a dru
                    > gim.

Więc nie pisz że ściemniam.

Całe jego przemówienie było w tonie "Wygrałem, dziękuję". Oglądałem, więc
                    > wiem.

Też oglądałam . A jak odebrałeś ton to twoja subiektywna ocena .
        • maria421 Re: Nie liczylam na cud 13.07.20, 15:13
          A propos wojny, Azerko, PiSowski posel Janusz Kowalski pisze na TT:

" repolonizacja mediów, reprywatyzacja, reforma wymiaru sprawiedliwości i samorządu terytorialnego-czas na rozbicie wielkomiejskich księstewek PO!"

Wiec kto tu komu wojne wypowiada?
    • maria421 Re: Nie liczylam na cud 13.07.20, 15:34
      Jest jak jest, PiS bedzie musial WRESZCIE przestac zwalac wszelka wine na Tuska i poprzednie rzady.

Duda w pierwszej kadencji mogl sie pokazac jako niezalezny prezydent, pokazal sie jako marionetka Kaczynskiego, pewnie liczac na poparcie Kaczynskiego przy wyborach w tym roku. W nastepnych wyborach nie bedzie mogl startowac, wiec teoretycznie nie musi mu na poparciu Kaczysnkeigo zalezec. Czy w zwiazku z tym bedzie bardziej samodzielny? Nie sadze. Do samodzielnosci potrzebny jest kregoslup, charakter, poczucie wlasnej godnosci. Tego Duda nie posiada.

Co nam wiec PiS zaserwuje w nastepnych latach? "Repolonizacje mediow"? Zafunduje nam sytuacje w ktorej znow bedziemy musieli lapac Radio Wolna Europa, jak za slusznie minionych czasow? Zaklocacze tez zainstaluje zeby obywatel znal tylko jedna , partyjna prawde?

Scentralizuje wladze, odbierajac autonomie samorzadow, czyli to, co zapowiada posel Janusz Kowalski?

Czy w PiSie zastanawiaja sie "co by tu jeszcze , panowie, spieprzyc", czy juz wiedza co jeszcze chca spieprzyc?
    • maria421 Re: Nie liczylam na cud 13.07.20, 15:54
      Musze skorygowac pomylke. To nie vox poluli wybral Dude na nastepne kadencje. To zwyciestwo, jak i poprzednie, Duda zawdziecza nie wyborcom, a Kaczynskiemu :

Brudzinski tak napisal :

Po wynikach przedstawionych przez PKW rozpocznie się teraz festiwal, podziękowań i analiz kto najbardziej przyczynił się do zwycięstwa #PAD. Prawda jest taka, że zwycięstwo to Prezydent zawdzięcza (tak samo jak 5 lat temu) Jaroslawowi Kaczyńskiemu. Koniec kropka.

Teraz Duda ma dlug wdziecznosci do splacenia Kaczynskiemu. W zwiazku z tym koryguje moje slabe nadzieje na to, ze Duda w tej kadencji sie usamodzielni. Bedzie tak samo pajacykiem pociaganym za sznurki przez Kaczynskiego jak do tej pory.

No ale czegoz sie nie robi dla stanowiska, palacu, apanazy, honorow wojskowych i kreacji zony (niekoniecznie od Christian Paul) ....
    • astra18 Re: Nie liczylam na cud 13.07.20, 17:31
      Pani Adamowicz uprzejmie donosi na TT:

"Wygrana Andrzeja Dudy może ,ale nie musi być końcem demokracji w Polsce .Będzie, gdy uznamy ,że wygrał uczciwie".

UZNAMY.
      Głupi ,głupszy i Adamowicz.
      • a000000 Re: Nie liczylam na cud 13.07.20, 17:50
        astra18 napisał:

> Pani Adamowicz uprzejmie donosi na TT:
        >
        > "Wygrana Andrzeja Dudy może ,ale nie musi być końcem demokracji w Polsce .Będzi
        > e, gdy uznamy ,że wygrał uczciwie".
        >
        > UZNAMY.
        > Głupi ,głupszy i Adamowicz.

UZNAMY???? my ,czyli kto? bo konstytucja daje prawo uznania wyłącznie sędziom sądu najwyższego. Jeśli platfusy mają jakieś dowody na nieuczciwość, niech nie szczują tylko zgłoszą fakt łamania prawa do odpowiednich organów.
      • a000000 Re: Nie liczylam na cud 14.07.20, 09:18
        wkkr napisał:

> W moim mieście Trzaskowski wygrał 52 do 48. Do tej pory w moim mieście zawsze w
        > ygrywał PiS.
        >

A w moim Trzaskowski wygrał 70 do 30.
        Im większe miasto tym większa przewaga liberałów.
        • stephen_s Re: Nie liczylam na cud 14.07.20, 15:00
          > Im większe miasto tym większa przewaga liberałów.

Bo w miastach ludzie są lepiej wykształceni i mają, tak średnio, większą wiedzę o świecie...

Prawda jest taka, że popularność PiS jest silnie skorelowana z brakami w tych dziedzinach.
          • maria421 Re: Nie liczylam na cud 14.07.20, 15:32
            stephen_s napisał:

> Bo w miastach ludzie są lepiej wykształceni i mają, tak średnio, większą wiedzę
            > o świecie...
            >
            > Prawda jest taka, że popularność PiS jest silnie skorelowana z brakami w tych d
            > ziedzinach.

Tusk na TT napisal :

Nie ma złych wyborców. Nie ma też złych regionów. Jest zła, skorumpowana i agresywna władza. To ona dzieli, by rządzić. Walczmy z nią, nie między sobą.

To jest wlasnie laczenie, nie dzielenie narodu.
              • maria421 Re: Nie liczylam na cud 14.07.20, 16:38
                a000000 napisała:

> to są tylko słowa. słowa. słowa..... a za nimi pustka. Miał facet okazję połącz
                > yć.... i co?

Chcialabym kiedys takie slowa uslyszec od Kaczynskiego ....

• stephen_s Re: Nie liczylam na cud 14.07.20, 17:39
              Nie wiem, czy się zgadzam. Mam dość udawania, że nie rządzą nami cynicy pospołu z miernotami, wybierani przynajmniej części przez ignorantów.

W 2015 roku mogłem zgodzić się, że ktoś zagłosował na PiS, bo miał dość PO, zwiodły go obietnice itd. Ale w 2020 roku? Żeby głosować na PiS i Dudę po tym wszystkim, co robili, trzeba być albo kompletnie niedoinformowanym, albo nawiedzonym, albo na jakimś poziomie po prostu głupim. Sorry.
              • a000000 Re: Nie liczylam na cud 14.07.20, 17:52
                stephen_s napisał:

> Nie wiem, czy się zgadzam. Mam dość udawania, że nie rządzą nami cynicy pospołu
                > z miernotami, wybierani przynajmniej części przez ignorantów.

dziecko drogie!!! przecież tak jest zawsze... i to jest cecha i wada demokracji.

>
                > W 2015 roku mogłem zgodzić się, że ktoś zagłosował na PiS, bo miał dość PO, zwi
                > odły go obietnice itd. Ale w 2020 roku? Żeby głosować na PiS i Dudę po tym wszy
                > stkim, co robili, trzeba być albo kompletnie niedoinformowanym, albo nawiedzony
                > m, albo na jakimś poziomie po prostu głupim. Sorry.

No widzisz.... dokładnie tak samo można powiedzieć po drugiej stronie barykady. Pamiętaj, że punkt widzenia zależy od tego, gdzie leży...
                • stephen_s Re: Nie liczylam na cud 15.07.20, 00:15
                  > No widzisz.... dokładnie tak samo można powiedzieć po drugiej stronie barykady.

Nie. Nie można. Jeśli uważasz, że istnieje tu jakikolwiek symetryzm, to kompletnie oderwałaś się od rzeczywistości. To jest tak, jakby kiedy w PRL członek partii mówił, że PZPR zapewnia w Polsce wolność - to po prostu nie jest prawda. I tak samo nie jest prawdą to, że równoważne jest przeciwstawianie sobie PO i PiS.

PiS jest partią dążącą do wprowadzenia w Polsce autorytaryzmu. Każdy, kto mimo to na tę partię głosuje, albo jest kompletnie nieświadomy tego, co dzieje się w kraju, albo jest zwolennikiem dyktatury, albo zwyczajnie upadł na głową. To są fakty i nie zagadasz tego Azerko.

I tak, skieruj powyższe swoje także personalnie do siebie. Głosowałaś na Dudę? To przyłożyłaś cegiełkę do zmiany Polski w kraj pokroju Rosji, Białorusi czy Turcji. To jest fakt. Uświadom to sobie: pomogłaś niszczyć ten kraj. I żadne samookłamywanie się z Twojej strony tego nie zmieni.
                  • a000000 Re: Nie liczylam na cud 15.07.20, 11:20
                    stephen_s napisał:

To jest tak, jakby kiedy w PRL członek par
                    > tii mówił, że PZPR zapewnia w Polsce wolność - to po prostu nie jest prawda.

i tu się znowu z Tobą nie zgodzę..... poruszamy się w strefie ocen i opinii... Co dla jednego jest prawdą, a nawet świętą prawdą - dla drugiego jest kłamstwem. Taki ktoś z PZPR był święcie przekonany, że gwarantuje wolność i wręcz raj na ziemi obywatelom, i kompletnie nie rozumiał tych, którzy się buntują, nie chcą, wolą "niewolę" kapitalisty....

Uważasz, Stefciu, że tylko TY masz rację.... a to tak nie działa. Prezentujesz dość wysoki poziom nietolerancji tego, z czym się nie zgadzasz.

> tak samo nie jest prawdą to, że równoważne jest przeciwstawianie sobie PO i PiS

a niektórzy naukowcy i socjologowie twierdzą, że te dwie partie są bliźniacze...

> PiS jest partią dążącą do wprowadzenia w Polsce autorytaryzmu.

baju baju.... moim zdaniem, gdyby tak było - inaczej byś gadał bojąc się konsekwencji.

Każdy, kto mimo
                    > to na tę partię głosuje, albo jest kompletnie nieświadomy tego, co dzieje się w
                    > kraju, albo jest zwolennikiem dyktatury, albo zwyczajnie upadł na głową. To są
                    > fakty i nie zagadasz tego Azerko.

to nie są fakty tylko Twoja OPINIA.

>
                    > I tak, skieruj powyższe swoje także personalnie do siebie. Głosowałaś na Dudę?
                    > To przyłożyłaś cegiełkę do zmiany Polski w kraj pokroju Rosji, Białorusi czy Tu
                    > rcji. To jest fakt. Uświadom to sobie: pomogłaś niszczyć ten kraj. I żadne samo
                    > okłamywanie się z Twojej strony tego nie zmieni.

to też tylko Twoja opinia.

Stefciu, przyjmując pozycję " tylko ja mam rację" wspierasz autorytaryzm.
                    • maria421 Re: Nie liczylam na cud 15.07.20, 11:42
                      a000000 napisała:

> i tu się znowu z Tobą nie zgodzę..... poruszamy się w strefie ocen i opinii...
                      > Co dla jednego jest prawdą, a nawet świętą prawdą - dla drugiego jest kłamstw
                      > em. Taki ktoś z PZPR był święcie przekonany, że gwarantuje wolność i wręcz raj
                      > na ziemi obywatelom, i kompletnie nie rozumiał tych, którzy się buntują, nie c
                      > hcą, wolą "niewolę" kapitalisty....

Jak to ktos (nie wiem kto) powiedzial- "prawda nie lezy po jednej stronie, prawda lezy tam gdzie lezy".
                      Tak wiec ci, ktorzy uwazali ze PZPR gwarantuje wolnosc i dobrobyt, mylili sie.

> Uważasz, Stefciu, że tylko TY masz rację.... a to tak nie działa. Prezentujesz
                      > dość wysoki poziom nietolerancji tego, z czym się nie zgadzasz.

Przeciez on nigdy nie mowil ze tylko on ma racje. Po prostu powiedzial to, co mysli.

> baju baju.... moim zdaniem, gdyby tak było - inaczej byś gadał bojąc się konse
                      > kwencji.

Krok po kroku PiS wprowadza autorytaryzm. Kaczysnki cos wczoraj mowil ze musza zwyciazac do 2030 roku, wiec jeszcze ma duzo planow w zanadrzu.

> to nie są fakty tylko Twoja OPINIA.

To jest opiniua Stefana ( i moja) oparta na faktach.

> Stefciu, przyjmując pozycję " tylko ja mam rację" wspierasz autorytaryzm.

Nie wmawiaj mu ze on przyjmuje pozycje ze tylko on ma racje, bo tak nie jest.
                      • a000000 Re: Nie liczylam na cud 15.07.20, 12:25
                        maria421 napisała:

> Tak wiec ci, ktorzy uwazali ze PZPR gwarantuje wolnosc i dobrobyt, mylili sie.
                        >

to wiemy my, może i po latach i oni.... ale w tamtym czasie wielu było przekonanych że racje jest po ich stronie.
                        Historia ocenia. Jeśli nie jest fałszowana.

> Przeciez on nigdy nie mowil ze tylko on ma racje. Po prostu powiedzial to, co m
                        > ysli.

Mówił. Napisał: taki jest fakt. Z faktami się nie dyskutuje, bo to są punkty odniesienia.

> Krok po kroku PiS wprowadza autorytaryzm. Kaczysnki cos wczoraj mowil ze musza
                        > zwyciazac do 2030 roku, wiec jeszcze ma duzo planow w zanadrzu.

no, niech ma.... każdy coś tam w zanadrzu ma.

> To jest opiniua Stefana ( i moja) oparta na faktach.

MEDIALNYCH??? bo zdaje się, świadkiem naocznym rzeczy na które się powołujecie nikt z nas nie był.

> Nie wmawiaj mu ze on przyjmuje pozycje ze tylko on ma racje, bo tak nie jest.

Jest... Ty zresztą też.... tylko w swym zaślepieniu tego nie widzicie. Fanatyzm to jednak paskudna sprawa.

Zauważ, że nie piszę, że taki jest FAKT. Dopuszczam, że to tylko moja opinia. A Stefcio zaatakował mnie bezpośrednio jako tego, który ośmiela się mieć inny niż on pogląd. To już początki autorytaryzmu. Dlaczego mam znosić nieprzyjemności tylko dlatego, że inaczej świat widzę? Czy jest to początek wojny ideologicznej? jak za komuny, gdy nikt się nie przyznawał do własnych poglądów w obawie przed represjami?

• maria421 Re: Nie liczylam na cud 15.07.20, 13:50
                          a000000 napisała:

> Mówił. Napisał: taki jest fakt. Z faktami się nie dyskutuje, bo to są punkty od
                          > niesienia.

Bo to, o czym pisal, to jest fakt

> MEDIALNYCH??? bo zdaje się, świadkiem naocznym rzeczy na które się powołujecie
                          > nikt z nas nie był.

Ustawy to nie sa medialne fakty. One sa w aktach panstwowych.

>
                          > Jest... Ty zresztą też.... tylko w swym zaślepieniu tego nie widzicie. Fanatyzm
                          > to jednak paskudna sprawa.

Projektujesz wlasne cechy na innych.

> Zauważ, że nie piszę, że taki jest FAKT. Dopuszczam, że to tylko moja opinia. A
                          > Stefcio zaatakował mnie bezpośrednio jako tego, który ośmiela się mieć inny n
                          > iż on pogląd. To już początki autorytaryzmu. Dlaczego mam znosić nieprzyjemnośc
                          > i tylko dlatego, że inaczej świat widzę? Czy jest to początek wojny ideologiczn
                          > ej? jak za komuny, gdy nikt się nie przyznawał do własnych poglądów w obawie pr
                          > zed represjami?

Azerka, jezeli Ty nie widzisz ze USTAWY ( nie zadne tam "medialne fakty", jak napisalas) PiSu dotyczace organow konstytucyjnych to sa kroki w kierunku autorytaryzmu, to znaczy ze znajdujesz sie w jakiejs bance, jak ci, ktorzy w PRLu mysleli ze w najlepszym ustroju zyja...

• astra18 Re: Nie liczylam na cud 15.07.20, 13:57
                            maria421 napisała:

>
                            > Bo to, o czym pisal, to jest fakt

"
                            > PiS jest partią dążącą do wprowadzenia w Polsce autorytaryzmu. Każdy, kto mimo to na tę partię głosuje, albo jest kompletnie nieświadomy tego, co dzieje się w kraju, albo jest zwolennikiem dyktatury, albo zwyczajnie upadł na głową. To są fakty"

To jest OPINIA a nie fakty.
                              • astra18 Re: Nie liczylam na cud 15.07.20, 16:26
                                maria421 napisała:

> astra18 napisał:
                                >
                                > > To jest OPINIA a nie fakty.
                                >
                                > Ustawy to nie sa oipinie tylko fakty. Akta prawne.

????ja o opinii Stefana dot.rzekomych rządów autorytarnych w Polsce.
                                • a000000 Re: Nie liczylam na cud 15.07.20, 16:33
                                  astra18 napisał:

> ????ja o opinii Stefana dot.rzekomych rządów autorytarnych w Polsce.

Maria twierdzi, że ten autorytaryzm jest wprowadzany poprzez reformę sądów - stąd te ustawy.
                                  • maria421 Re: Nie liczylam na cud 15.07.20, 16:35
                                    a000000 napisała:

> Maria twierdzi, że ten autorytaryzm jest wprowadzany poprzez reformę sądów - st
                                    > ąd te ustawy.

Maria od ponad 4 lat twierdzi ze PiS ustawami rozwala trojpodzial wladzy zeby cala wladze skoncentrowac w swoich rekach.

Zakochane w Kaczynskim Astra i Azerka tego nie widza.
                                    • a000000 Re: Nie liczylam na cud 15.07.20, 16:53
                                      maria421 napisała:

> Zakochane w Kaczynskim Astra i Azerka tego nie widza.

Fuj..... czy Ty się Boga nie boisz? jak można takie głupoty wciskać o bliźnim. Oko zaczepić można na Trzaskowskim, Morawieckim.. to są ciacha... Ale nie na Dudzie czy Kaczorze.... weź Ty się i opanuj, bo wsiądę w pociąg i pojadę do miejscowości K. aby pani M. rękawicę rzucić.... Albo powiem, że Maria się kocha w Budce... o!
                                      • maria421 Re: Nie liczylam na cud 15.07.20, 16:56
                                        a000000 napisała:

> Fuj..... czy Ty się Boga nie boisz? jak można takie głupoty wciskać o bliźnim.
                                        > Oko zaczepić można na Trzaskowskim, Morawieckim.. to są ciacha... Ale nie na D
                                        > udzie czy Kaczorze.... weź Ty się i opanuj, bo wsiądę w pociąg i pojadę do miej
                                        > scowości K. aby pani M. rękawicę rzucić.... Albo powiem, że Maria się kocha w B
                                        > udce... o!

Miloscia platoniczna, Azerko :-)

A Twoja wizyta bylyby mile widziana :-)
                                      • astra18 Re: Nie liczylam na cud 15.07.20, 17:17
                                        a000000 napisała:

> Albo powiem, że Maria się kocha w B
                                        > udce... o!

Aż tak mściwa jesteś?Przesadziłaś! :)

Ten na białym koniu co to nie może dojechać .....ten to taaaak.....:)))))
                                    • astra18 Re: Nie liczylam na cud 15.07.20, 17:12
                                      maria421 napisała:

>
                                      > Maria od ponad 4 lat twierdzi ze PiS ustawami rozwala trojpodzial wladzy zeby c
                                      > ala wladze skoncentrowac w swoich rekach.

No to niech se twierdzi. Taki tu autorytaryzm że jeszcze net działa:)
                                      >
                                      > Zakochane w Kaczynskim Astra i Azerka tego nie widza.

Mam kogo innego do kochania . W domu.
                                      A za kotami nie przepadam:)
                          • a000000 Re: Nie liczylam na cud 15.07.20, 14:36
                            maria421 napisała:

> Azerka, jezeli Ty nie widzisz ze USTAWY ( nie zadne tam "medialne fakty", jak n
                            > apisalas) PiSu dotyczace organow konstytucyjnych to sa kroki w kierunku autoryt
                            > aryzmu, to znaczy ze znajdujesz sie w jakiejs bance, jak ci, ktorzy w PRLu mysl
                            > eli ze w najlepszym ustroju zyja...
                            >

najwyraźniej zbyt dobrze wiem co to autorytaryzm i nie kojarzy mi się to z tym co widzę...
                              • a000000 Re: Nie liczylam na cud 15.07.20, 16:27
                                maria421 napisała:

> a000000 napisała:
                                >
                                > > najwyraźniej zbyt dobrze wiem co to autorytaryzm i nie kojarzy mi się to
                                > z tym
                                > > co widzę...
                                >
                                > Nie widzisz tego co juz zakielkowalo.

a co takiego zakiełkowało? Cenzura powszechna, media opozycyjne zamknięte, wolność słowa zniszczona, za poglądy wsadzają do więzień, zwalniają z pracy, wyrzucają ze studiów....????? Takie ustawy rząd wprowadził???? No bo skoro rząd jest autorytarny, to sprzeciwu nie znosi i niepokornych obywateli batem traktuje...
              • astra18 Re: Nie liczylam na cud 14.07.20, 18:23
                stephen_s napisał:

>
                >
                > W 2015 roku mogłem zgodzić się, że ktoś zagłosował na PiS, bo miał dość PO, zwi
                > odły go obietnice itd. Ale w 2020 roku? Żeby głosować na PiS i Dudę po tym wszy
                > stkim, co robili, trzeba być albo kompletnie niedoinformowanym, albo nawiedzony
                > m,

Widocznie przekaz j..PiS do nich dotarł.
                Można podziękować Frasyniukowi . Prześlij mu flaszkę .

• stephen_s Re: Nie liczylam na cud 15.07.20, 17:46
                  Od Frasyniuka to się racz odczepić. W PRL facet siedział w więzieniu za walkę z dyktaturą, w przeciwieństwie do twojego Kaczyńskiego, który napisał doktorat z marksizmu, a 13 grudnia spał do południa...
                  • astra18 Re: Nie liczylam na cud 15.07.20, 18:20
                    stephen_s napisał:

> Od Frasyniuka to się racz odczepić. W PRL facet siedział w więzieniu za walkę z
                    > dyktaturą

Nie on jeden. Ma mieć immunitet z tego tytułu na wulgaryzmy w klapie i szarpanie policjanta ?

, w przeciwieństwie do twojego Kaczyńskiego, który napisał doktorat z
                    > marksizmu, a 13 grudnia spał do południa...

Patrz jaki głupi ,szczery do bólu, a mógł ściemniać że murek przeskoczył i walczył z komuna na komendzie na Kurkowej albo w Arlamowie.