Dodaj do ulubionych

Jezeli to jest autentyczne

15.07.20, 11:22
to..... nie wiem co powiedziec :-(

www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=zu4x31g42K4&feature=emb_logo
Obserwuj wątek
      • maria421 Re: Jezeli to jest autentyczne 15.07.20, 11:45
        jureek napisał:

> To jest kompromitacja naszych służb, że w ogóle dopuściły do nagrania takiej ro
        > zmowy. Masakra, że jakieś ruskie trolle mogą sobie tak po prostu zadzwonić do n
        > aszego prezydenta i go ośmieszyć.

Pelna zgoda.

Z drugiej strony- Duda przez caly czas nie wyczul ze jest wkrecany???
      • gumpel Re: Jezeli to jest autentyczne 15.07.20, 14:32
        jureek napisał:

> Masakra, że jakieś ruskie trolle [...]

To nie trolle, to pranksterzy ;)

Tekst linku

Może ktoś jeszcze pamięta: kiedyś Janusz Weiss miał całą taką audycję w Zetce - dzwonię do Pana/Pani w bardzo ważnej sprawie ;)

G.
        • jureek Re: Jezeli to jest autentyczne 15.07.20, 14:35
          gumpel napisał:

> jureek napisał:
          >
          > > Masakra, że jakieś ruskie trolle [...]
          >
          > To nie trolle, to pranksterzy ;)

Na takich szczegółach to się nie znam. Jak dla mnie to jest to pewien rodzaj trollingu.
        • maria421 Re: Jezeli to jest autentyczne 15.07.20, 15:48
          gumpel napisał:

> Może ktoś jeszcze pamięta: kiedyś Janusz Weiss miał całą taką audycję w Zetce -
          > dzwonię do Pana/Pani w bardzo ważnej sprawie ;)

U nas byl kiedys Bodo Bach, ktory tak wkrecal ludzi. Dzwonil do sklepu z reklamacja w sprawie lodowki, bo w lodowce nie bylo fanty, piwa i kielbasek, ktore byly na zdjeciu w katalogu. Albo dzwonil do hydraulika reklamujacego ze czysci kanaly kamera zeby mu przeczyscil kanaly telewizyjne, bo na kazdym jest tylko Scheiße. Albo przed Bozym Narodzeniem do jakiegos zakladu pracy oferujac swoj wystep w roli Mikolaja, w dodatkowej ofercie mial sie rozbierac na scenie i zostac tylko z laska i workiem .-)
          • gumpel Re: Jezeli to jest autentyczne 15.07.20, 16:18
            Jeśli to zwykli ludzie, to mi się to nie podoba, ale polityce, to jak najbardziej ;)

A ci Rosjanie najwyraźniej taki właśnie "target" sobie obrali:

"Żart, którego ofiarą padł we wtorek prezydent RP sprawił, że Andrzej Duda dołączył do m.in. premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona, prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenki czy prezydenta Francji Emmanuela Macrona. Wszyscy wymienieni politycy odbyli podobne rozmowy z satyrykami."
            wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114871,26130772,andrzej-duda-skomentowal-zart-rosyjskich-pranksterow-sekretarz.html#e=RelRecImg4
      • maria421 Re: Jezeli to jest autentyczne 15.07.20, 15:40
        Duda na TT :

W trakcie rozmowy zorientowałem się, że coś chyba jest nie tak. Sekretarz Generalny nie wymawia aż tak dobrze słowa „żubrówka”, choć głos był bardzo podobny

Zupelnie niepotrzebny tweet. Takich spraw nie obraca sie w zart, tylko sie wzywa Szczerskiego i Kaminskiego na dywanik. Tak, tego Kaminskiego ulaskawionego przed prawomocnym wyrokiem.

Wysluchalam calosc nagrania. Od poczatku , od "first of all" daje sie wyczuc rosyjski akcent dzwoniacego.
        Duda pisze ze nabral watpliwosci dopiero po slowie "zbrowka" i dalej dawal sie sie wkrecac?
        Tu , nie bez satysfakcji, przypomne , ze Trzaskowski poznal polski akcent u "Amerykanina z Virginia" i nie dal sie wkrecic.

Nie bede sie pastwic nad angielskim Dudy, nie to jest najwazniejsze. Ta rozmowa pokazuje .... kompleksy Dudy. Dzwoni do niego "Sekretarz Generalny ONZ", i Duda daje mu sie- domniemanemu autorytetowi- za nos wodzic. Odpowiada na pytania jak uczniak jakis, sam oprocz tego nie ma nic do powiedzenia. To nie jest rozmowa "na tej samej wysokosci oczu", jak Niemcy mowia, to jest swiadectwo uleglosci. Slaba osobowosc, przecietna inteligencja.

• jureek Re: Jezeli to jest autentyczne 15.07.20, 16:49
          maria421 napisała:

> Nie bede sie pastwic nad angielskim Dudy, nie to jest najwazniejsze. Ta rozmow
          > a pokazuje .... kompleksy Dudy. Dzwoni do niego "Sekretarz Generalny ONZ", i D
          > uda daje mu sie- domniemanemu autorytetowi- za nos wodzic. Odpowiada na pytan
          > ia jak uczniak jakis, sam oprocz tego nie ma nic do powiedzenia. To nie jest r
          > ozmowa "na tej samej wysokosci oczu", jak Niemcy mowia, to jest swiadectwo uleg
          > losci. Slaba osobowosc, przecietna inteligencja.

I jeszcze jak łatwo daje się naprowadzać i manipulować. To jest naprawdę żenada.

>
          • maria421 Re: Jezeli to jest autentyczne 16.07.20, 08:42
            jureek napisał:

> I jeszcze jak łatwo daje się naprowadzać i manipulować. To jest naprawdę żenada

I to infantylne "on mnie nie lubi" o Tusku :-)

Tusk mu na TT odpowiedzial ze go naprawde lubi, za otwartosc :-)

Gorsze jednak bylo laczenie koronawirusa z ukrainskimi imigrantami w Polsce.

• jureek Re: Jezeli to jest autentyczne 16.07.20, 10:03
              maria421 napisała:

> Gorsze jednak bylo laczenie koronawirusa z ukrainskimi imigrantami w Polsce.

Takie teksty to może opowiadać jakiś wujo, jak sobie popije na imprezie rodzinnej, ale nie prezydent kraju.
              Propagandyści PiS-u wyśmiewali Komorowskiego i jego opowieści o bigosie, Duda pod tym względem wcale nie jest lepszy.
              • a000000 Re: Jezeli to jest autentyczne 16.07.20, 10:30
                jureek napisał:

> Propagandyści PiS-u wyśmiewali Komorowskiego i jego opowieści o bigosie, Duda p
                > od tym względem wcale nie jest lepszy.

jest pewna różnica. Duda rozmawiał z "osobą" w cztery oczy a raczej uszy, rozmowa była prywatna....
                A Komorowski perorował w światłach kamer z całego świata, na oficjalnym spotkaniu.
                • jureek Re: Jezeli to jest autentyczne 16.07.20, 12:08
                  a000000 napisała:

> jest pewna różnica. Duda rozmawiał z "osobą" w cztery oczy a raczej uszy, rozmo
                  > wa była prywatna....
                  > A Komorowski perorował w światłach kamer z całego świata, na oficjalnym spotka
                  > niu.

Szkoda, że się nie założyłem, że znajdziesz coś na korzyść Dudy. A byłem pewien, że znajdziesz :)
                  • a000000 Re: Jezeli to jest autentyczne 16.07.20, 18:25
                    jureek napisał:

> Szkoda, że się nie założyłem, że znajdziesz coś na korzyść Dudy. A byłem pewien
                    > , że znajdziesz :)

ciesze się... udało Ci się i jesteś zadowolony. Ego nakarmione. Ale znalezienie czegoś na korzyść Dudy dla mnie nie jest trudne - mam bardzo podobne poglądy.
                • maria421 Re: Jezeli to jest autentyczne 17.07.20, 10:58
                  a000000 napisała:

> jest pewna różnica. Duda rozmawiał z "osobą" w cztery oczy a raczej uszy, rozmo
                  > wa była prywatna....
                  > A Komorowski perorował w światłach kamer z całego świata, na oficjalnym spotka
                  > niu.

Polecam :

www.youtube.com/watch?v=Bp6uYytooRY
              • maria421 Re: Jezeli to jest autentyczne 16.07.20, 13:36
                jureek napisał:

> Takie teksty to może opowiadać jakiś wujo, jak sobie popije na imprezie rodzinn
                > ej, ale nie prezydent kraju.
                > Propagandyści PiS-u wyśmiewali Komorowskiego i jego opowieści o bigosie, Duda p
                > od tym względem wcale nie jest lepszy.

Duda jest gorszy od wszystkich poprzednich prezydentow, wiec i od Komorowskiego.
            • a000000 Re: Jezeli to jest autentyczne 16.07.20, 10:26
              maria421 napisała:

> Tusk mu na TT odpowiedzial ze go naprawde lubi, za otwartosc :-)

i w tym momencie Tuskowi urósł nos...

> Gorsze jednak bylo laczenie koronawirusa z ukrainskimi imigrantami w Polsce.

że co? Ukraina podrzuciła nam czy my Ukrainie?
              >

• a000000 Re: Jezeli to jest autentyczne 16.07.20, 11:08
                  jureek napisał:

> a000000 napisała:
                  >
                  > > że co? Ukraina podrzuciła nam czy my Ukrainie?
                  >
                  > Posłuchaj. Rozmowa jest w sieci.

Ta rozmowa dziwna jest.
                  Może są jakieś dokładne badania ile wirusa przyszło z Ukrainy a ile na Ukrainę.... jest możliwe, że trochę wirusa przybyło wraz z robotnikami sezonowymi, ale te wieści chyba są ukrywane, dla celów politycznych.

Pierwsze przypadki to: Niemcy, USA, Włochy.... i się rozlazło.
              • maria421 Re: Jezeli to jest autentyczne 16.07.20, 13:42
                a000000 napisała:

> i w tym momencie Tuskowi urósł nos...

Tusk sobie zakpil z infantylnego prezydenta ktory "ekscelencji" skarzy sie ze Tusk go nie lubi.

> że co? Ukraina podrzuciła nam czy my Ukrainie?

Ze ukrainscy imigranci nam.

• jureek Re: Jezeli to jest autentyczne 15.07.20, 17:42
      Myślę, że ta wpadka to wina Trzaskowskiego. Gdzie rozmawiał prezydent z tymi żartownisiami? W Warszawie. A kto jest prezydentem Warszawy? No kto? Mogą mieszkańcy stolicy pod rządami tego prezydenta czuć się bezpiecznie, że nie będą do nich dzwonić ruskie trolle?
      • maria421 Re: Jezeli to jest autentyczne 15.07.20, 18:02
        jureek napisał:

> Myślę, że ta wpadka to wina Trzaskowskiego. Gdzie rozmawiał prezydent z tymi ża
        > rtownisiami? W Warszawie. A kto jest prezydentem Warszawy? No kto? Mogą mieszka
        > ńcy stolicy pod rządami tego prezydenta czuć się bezpiecznie, że nie będą do ni
        > ch dzwonić ruskie trolle?

Faktycznie :-)
      • a000000 Re: Jezeli to jest autentyczne 15.07.20, 20:08
        maria421 napisała:

> Wychodzi na to, ze opozycja bardziej dba o prezydenta niz Kaminski ktory zawdz
        > iecza Dudzie ulaskawienie przed prawomocnym wyrokiem

słuchy chodzą , że łączenie rozmowy odbyło się przez kogoś z ONZ..... tak mówił głos zza ekranu.
        Musiał to być telefon z listy numerów ONZ , albowiem nieznanego numeru nikt nie łączy z prezydentem.

ciekawa jestem wyjaśnienia... ci dwaj komicy mówią, że Duda podobno wypadł najlepiej ze wszystkich wkręcanych. Sam Duda twierdzi, że gdy usłyszał słowo "żubrówka" - zapaliło mu się światełko.... bo absolutnie niemożliwym jest aby Gutierres tak poprawnie to słowo wymówił.
        • maria421 Re: Jezeli to jest autentyczne 15.07.20, 20:17
          a000000 napisała:

> słuchy chodzą , że łączenie rozmowy odbyło się przez kogoś z ONZ..... tak mów
          > ił głos zza ekranu.

Nie znam sie na technice, ale telefony rzadowe sa w jakis sposob zapezpieczane. W 2013 w Niemczech byla afera ze Merkel korzysta z prywatnej komorki, zamiast tylko z zabezpieczonej, specjalnej dla wysokiej rangi politykow wersji.

ciekawa jestem wyjaśnienia... ci dwaj komicy mówią, że Duda podobno wypadł n
          > ajlepiej ze wszystkich wkręcanych. Sam Duda twierdzi, że gdy usłyszał słowo "żu
          > brówka" - zapaliło mu się światełko.... bo absolutnie niemożliwym jest aby Gu
          > tierres tak poprawnie to słowo wymówił.

Gdyby znal angielski tak jak Trzaskowski, to swiatelko powinno mu sie zapalic juz w pierwszej minucie. Rosyjski akcent dzwoniacego jest byrdzo wyczuwalny.
      • a000000 Re: Jezeli to jest autentyczne 15.07.20, 20:12
        maria421 napisała:

> Wychodzi na to, ze opozycja bardziej dba o prezydenta niz Kaminski ktory zawdz
        > iecza Dudzie ulaskawienie przed prawomocnym wyrokiem

po co się posiłkujesz GW? sięgnij do źródeł:

www.sejm.gov.pl/sejm9.nsf/transmisje.xsp?unid=AE2CE99C627380B5C125859E0066E0B8#

• maria421 Re: Jezeli to jest autentyczne 16.07.20, 18:17
      Glowy polecialy, ale Kaminski nietykalny :

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26136279,polecialy-glowy-za-wkrecenie-andrzeja-dudy-dwoch-pracownikow.html#s=BoxOpImg1

Wczoraj tez PiS obronil Ziobro i Kaminskiego przed wotum nieufnosci, co bylo do przewidzenia :-(
      • a000000 Re: Jezeli to jest autentyczne 16.07.20, 18:41
        maria421 napisała:

> Glowy polecialy, ale Kaminski nietykalny :

a czego Ty się znowu Kamińskiego czepiasz? co on ma do ONZ???

Słusznie te głowy spadły , jeśli odpowiedzialny urzędnik ONZ potwierdza rozmówcę na linii z ONZ, to kancelaria łączy.

W zacnym gronie wkręconych znalazł się nasz prezydent.... Słuchałam oryginału.... akcent wschodni jest słyszalny ale wyłącznie dla muzykalnego ucha. Trudno mi ocenić treść rozmowy - nie mam pojęcia w jaki sposób formułuje myśli Gutierres... czy potrafiłby tak bezpardonowo włazić w wewnętrzne sprawy innego kraju. Pytanie: czy chcecie zabrać Lwów jest tak bardzo nie na miejscu na tym szczeblu dyplomacji, że w tym momencie rozmowa powinna być rozłączona przez służby....

• maria421 Re: Jezeli to jest autentyczne 16.07.20, 19:01
          a000000 napisała:

> a czego Ty się znowu Kamińskiego czepiasz? co on ma do ONZ???

Do ONZ nic, do sluzb ktore powinny dbac o bezpieczenstwo, tak.

> W zacnym gronie wkręconych znalazł się nasz prezydent.... Słuchałam oryginału..
          > .. akcent wschodni jest słyszalny ale wyłącznie dla muzykalnego ucha. Trudno mi
          > ocenić treść rozmowy - nie mam pojęcia w jaki sposób formułuje myśli Gutierres
          > ... czy potrafiłby tak bezpardonowo włazić w wewnętrzne sprawy innego kraju. P
          > ytanie: czy chcecie zabrać Lwów jest tak bardzo nie na miejscu na tym szczeblu
          > dyplomacji, że w tym momencie rozmowa powinna być rozłączona przez służby....

Kazdy Polak, obojetnie jak muzykalny, jest w stanie wyczuc obcy akcent w jezyku polskim, tak jak jest w stanie wyczuc dialekt.
          Zeby wyczuc obcy akcent w innym jezyku, trzeba ten jezyk dobrze znac, trezby byc dobrze osluchanym z jezykiem, tego sie na kursach nie da nauczyc.

• a000000 Re: Jezeli to jest autentyczne 16.07.20, 19:12
            maria421 napisała:

> Zeby wyczuc obcy akcent w innym jezyku, trzeba ten jezyk dobrze znac, trezby mówi
            > yc dobrze osluchanym z jezykiem, tego sie na kursach nie da nauczyc.

owszem. Do czego zmierzasz? Jak wiesz, nie znam języków, a bezbłędnie Ci wskażę Francuza mówiącego po angielsku, niemiecku, włosku.... Inna melodyka.
            Nie, po polsku nie mówią.

Na you tube oglądam różne ciekawostki. I jest taki jeden Japończyk który postanowił dumnie nauczyć się polskiego. Mówi, na poziomie zrozumienia. Ale przyznaje, że zadanie karkołomne. I na dowód dał przykład: tekst po polsku, napisał fonetycznie znakami japońskimi, i dał do odczytania....Japończykowi. Nic nie zrozumiałam. Jakieś poszczególne słowa, ale ten polski tekst brzmiał jak japoński.
            Ktoś kto nie przyswoi sobie melodyki języka nigdy nie będzie w nim dobrze brzmiał. A ktoś kto ma słonia w uchu pierwej na Czomolungmę wniesie worek kartofli....
    • jureek Re: Jezeli to jest autentyczne 17.07.20, 09:56
      Taki komentarz znalazłem w sieci:

Pozwólcie że napiszę jak to powinno wyglądać, nawet gdyby personel nawalił i połączył tego "sekretarza". I gdyby na najwyższym stanowisku w państwie nie był duży chłopiec o mentalności siedemnastolatka, tylko dorosły mężczyzna.

- Dzień dobry Mr President Duda, gratuluję wygranych wyborów!
      - Dziękuję! Nie było łatwo ale się udało!
      - Tak, słyszałem, słyszałem... rozmawiałem z Tuskiem, podobno dużo mówiliście o LGBT!
      - Nie do końca, to były dwa czy trzy zdania, prasa rozdmuchała.
      - No... może ten Tusk sam jest jednym z nich, hehe?
      (tutaj normalnemu człowiekowi zapaliłaby się w głowie czerwona lampka, nikt poważny nie dyskutuje czyjejś seksualności publicznie, a robienie takich żartów po prostu nie przystoi, nawet w prywatnej rozmowie)
      - Nie chcę tego komentować, to zamknięta sprawa. W Polsce każdy, niezależnie od orientacji, może czuć się bezpiecznie. A sam pan wie, panie sekretarzu, kampania ma swoje prawa.
      - A jak tam epidemia w Polsce?
      - Wygasa. Do tej pory było niecałe 1600 ofiar, na 37 milionowy naród do mało. Panie sekretarzu, polecam panu naszego ministra zdrowia oraz premiera, chętnie pomogą krajom bardziej dotkniętym przez epidemię, jak USA, Rosja czy Brazylia, w radzeniu sobie z nią. Prześlę do pana sekretariatu namiary na odpowiednie osoby.
      - Naprawdę, gratulacje!
      - Dziękuję panie sekretarzu! Polska chętnie będzie gospodarzem następnej konferencji WHO - myślę, ze mamy być z czego dumni. Zwrócę się też do WHO z propozycją ulokowania w Polsce jednej z agencji epidemiologicznych - mamy naprawdę świetnych fachowców.
      - Świetnie, świetnie, Mr President. No a co tam na Ukrainie?
      - To nasz przyjaciel i sojusznik. Wspieramy go ze wszystkich sił w trudnym czasie, który przechodzi. Ważniejsze jest to co się dzieje na Białorusi.
      - A co dzieje się na Białorusi?
      - Panie sekretarzu, sytuacja może lada moment wymknąć się spod kontroli. Prezydent Łukaszenka zamknął do więzienia dwóch swoich konkurentów, ludzie protestują, wojsko wyszło na ulice. Ta sprawa musi trafić pod obrady Rady Bezpieczeństwa! To grozi powtórką z Gruzji w 2008 i Ukrainy w 2014! Polska jako niedawny członek Rady i sąsiad Białorusi czuje się zobligowana do działania, ochrony białoruskiej suwerenności i jednocześnie zdrowia naszych przyjaciół i sąsiadów.
      - A mówią że chcielibyście dostać Lvov od Ukrainy!
      (tutaj wiadomo było już na 100%, że to Rosjanin, bo Lwów po angielsku to 'Lviv', a 'Lvov' to po rosyjsku)
      - Nie, nie ma w Polsce siły politycznej, które kwestionowałaby granice nasze albo sąsiadów. Przepraszam, jakieś zakłócenia na linii. Panie sekretarzu, proszę pozostać przy telefonie, poproszę naszych urzędników żeby zadzwonili do pana gabinetu niezwłocznie! Do usłyszenia za chwilę!

Nie ma za co. No, ale to wymagałoby znajomości więcej niż 200 słów po angielsku, zrozumienia interesów swojego kraju oraz rozumienia, jak dorośli robią interesy.
      • maria421 Re: Jezeli to jest autentyczne 17.07.20, 10:33
        jureek napisał:

> Nie ma za co. No, ale to wymagałoby znajomości więcej niż 200 słów po angielsku
        > , zrozumienia interesów swojego kraju oraz rozumienia, jak dorośli robią intere
        > sy.

Nic dodac, nic ujac.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka