Dodaj do ulubionych

Tak PiS walczy z pefofilią

21.07.20, 06:58

Wierzyć się nie chce. Dlatego tak ważny jest trójpodział władzy, niezależna prokuratura i wolne sądy!
Jeśli PiS zniszczy niezależnie media to takie sprawy nie będą wychodziły na jaw. O to wam chodzi zwolennicy PiS? O to by brudy władzy nie były ujawniane?
wyborcza.pl/7,75398,26145789,syn-jacka-kurskiego-zaczal-mnie-krzywdzic-gdy-mialam-dziewiec.html#s=BoxOpImg1
Obserwuj wątek
    • maria421 Re: Tak PiS walczy z pefofilią 21.07.20, 07:58
      Lubie sprawdzac, wiec zajrzalam do Wiki. Jacek Kurski ma dwch synow- Antoniego i Olgierda, nie ma syna Zdzislawa.
      Nie moge przeczytac calego artykulu, moze w dalszej czesci jest wyjasnione skad ten "Zdzislaw".

Co do prasy, to pelna zgoda ze PiS wlasnie po to chce "zrepolonizowac" media, zeby miec nad nimi cala kontrole. W interesie panstwa PiS nie lezy zeby obywatele dowiadywali sie o kamienicy Banasia, o wiezach Srebrnej czy o aferze z respiratorami w czasie pandemii.
      • wkkr Re: Tak PiS walczy z pefofilią 21.07.20, 08:18
        Repolonizacja ma polegać na tym, że zmusi się podmioty zagraniczne do sprzedaży. Kupić je w zasadzie będą mogły tylko firmy państwowe np. KGHM. Tak naprawdę repolonizacja będzie oznaczała upaństwowienie.
        Dodatkowo chcą przeprowadzić dekoncentrację ale tak by uderzyła tylko w Agorę.
        • maria421 Re: Tak PiS walczy z pefofilią 21.07.20, 08:32
          wkkr napisał:

> Repolonizacja ma polegać na tym, że zmusi się podmioty zagraniczne do sprzedaży
          > . Kupić je w zasadzie będą mogły tylko firmy państwowe np. KGHM. Tak naprawdę r
          > epolonizacja będzie oznaczała upaństwowienie.

> Dodatkowo chcą przeprowadzić dekoncentrację ale tak by uderzyła tylko w Agorę.
          >

Zaloze sie ze Astra i Azerka popra :-)

A potem, za jakis czas, beda przykladaly ucho zeby zlapac Radio Wolna Europa. Albo i nie :-)
            • maria421 Re: Tak PiS walczy z pefofilią 21.07.20, 10:54
              a000000 napisała:

> poprę repolonizację, ale tyko dlatego, że mądre Niemcy nie znają takiej instytu
              > cji jak niemieckie media w nie niemieckich rękach.

Poprzesz bo Ty bezkrytycznie popierasz wszystko co robi PiS.

W Niemczech dziala Russia Today, redakcje w Berlinie odwiedzil sam Putin.

• a000000 Re: Tak PiS walczy z pefofilią 21.07.20, 13:45
                maria421 napisała:

> W Niemczech dziala Russia Today, redakcje w Berlinie odwiedzil sam Putin.
                >

u nas też.... to jest telewizyjna stacja rosyjska w języku niemieckim/polskim. I wcale nie ukrywa, skąd pochodzi i co propaguje.
                Kraje mają taką możliwość, że nadają w innych krajach. Ale każdy wie, że to nie jest stacja miejscowa tylko zagraniczna. Natomiast prasa wykupiona z początkiem lat 90 - tych przez Axel Springer udaje prasę polską!!!
                Nawet tytuły pozostały z czasów dawnego właściciela polskiego!!!! a kryje się za tym i obcy kapitał i obce interesy. Nie zawsze zgodne z interesami Polski.
                Czytelnik nie mający pojęcia kto stoi za kierunkiem politycznym reprezentowanym przez gazetę - czyta i nasącza się trendem antypolskim.

• maria421 Re: Tak PiS walczy z pefofilią 21.07.20, 15:07
                  a000000 napisała:

> I wcale nie ukrywa, skąd pochodzi i co propaguje.
                  > Kraje mają taką możliwość, że nadają w innych krajach. Ale każdy wie, że to nie
                  > jest stacja miejscowa tylko zagraniczna. Natomiast prasa wykupiona z początki
                  > em lat 90 - tych przez Axel Springer udaje prasę polską!!!
                  > Nawet tytuły pozostały z czasów dawnego właściciela polskiego!!!! a kryje się
                  > za tym i obcy kapitał i obce interesy. Nie zawsze zgodne z interesami Polski.
                  > Czytelnik nie mający pojęcia kto stoi za kierunkiem politycznym reprezentowanym
                  > przez gazetę - czyta i nasącza się trendem antypolskim.

Tak tak, szczegolnie w "Przegladzie Sportowym" kryja sie niemieckie, antypolskie interesy :-)

• a000000 Re: Tak PiS walczy z pefofilią 21.07.20, 20:49
                    gumpel napisał:

> a000000 napisała:
                    >
                    > >
                    > > u nas też.... to jest telewizyjna stacja rosyjska w języku niemieckim/pol
                    > skim.
                    > >
                    >
                    > Russia Today po polsku? Nic mi o tym nie wiadomo. Gdzie można zobaczyć?

mam w kablu, ale nie oglądam.... i sorry, faktycznie jadą w języku angielskim. Tyle, że ja mam kabel amerykański (UPC), może dlatego....
                    Cyrylicą gada RTR Planeta . Też nie oglądam.
                    • gumpel Re: Tak PiS walczy z pefofilią 21.07.20, 22:53
                      Ciekawski, po prostu ciekawski. Dawno, dawno temu w latach 80-tych słuchałem Radia Tirana (po polsku!). To były czasy Hodży w Albanii. Albania była wtedy wrogo nastawiona do CCCP i do Układu Warszawskiego w ogóle, do Jugosławii oczywiście też, więc za swojego sojusznika uznawała tylko Koreę Półn. i Kubę oraz trochę Libię Kadafiego. To były audycje!
                      ;)
                      • jureek Re: Tak PiS walczy z pefofilią 22.07.20, 11:38
                        gumpel napisał:

> Libię Kadafiego. To były audycje!
                        > ;)

Też słuchałem na krótkich. To była poezja, te teksty o imperialistach amerykańskich i socjalimperialistach sowieckich. Po polsku nadawało też radio Madryt (wtedy frankistowskie), a z radiem Kanada nawet korespondowałem. Jako dziecko zbierałem nie znaczki, tylko winiety gazet. Napisałem więc do radia Kanada, czy nie mogliby mi przysłać powycinanych winiet gazet kanadyjskich. Przysłali, a później jeszcze regularnie mi przysyłali bardzo kolorowe wydawnictwa kanadyjskiej przyrodzie i o kanadyjskiej lidze hokejowej (kibicowałem drużynie Montreal Canadiens), a także plakaty z jakimiś gwiazdami rocka. Pamiętam, że audycje muzyczne w radiu Kanada prowadziła para Bibi and Wojtek, przysłali mi też zdjęcie, jak robią wywiad z leżącymi w łóżku Lennonem i Yoko Ono z ich autografami. Widocznie cenzura poczty nie była w PRL aż tak powszechna, jak mówiono, skoro tolerowano takie kontakty nastolatka z kapitalistyczną rozgłośnią radiową.
                          • jureek Re: Tak PiS walczy z pefofilią 22.07.20, 13:20
                            gumpel napisał:

> Łoł, imponujące. To musiało być w latach 70-tych. Jestem młodszy i słuchałem w
                            > 80-tych.

Tak. To był początek dekady gierkowskiej, bo chodziłem wtedy jeszcze do podstawówki. Telewizor kupiliśmy dość późno i właściwie to nigdy telewizja mnie tak nie wciągnęła jak radio. Na falach krótkich można było nawet podsłuchiwać rozmowy marynarzy z rodzinami, to było takie trochę nietypowe pasmo 34 metrów. Trafiłem tam szukając jakiegoś niezagłuszanego pasma Wolnej Europy. Bo z tym zagłuszaniem to było tak, że z wielu pasm fal krótkich (od 16 do 49 metrów), na których nadawała ta stacja, zawsze jedno pozostawało niezagłuszane. Rządzący też chcieli wiedzieć, co WE nadaje :)
                • wkkr Re: Tak PiS walczy z pefofilią 22.07.20, 06:52
                  azerka napisała:
                  "Czytelnik nie mający pojęcia kto stoi za kierunkiem politycznym reprezentowanym przez gazetę - czyta i nasącza się trendem antypolskim."
                  ======
                  Z mojego punktu widzenia antypolonizmem przesiąknięte są media publiczne oraz wszystkie media finansowane z pieniędzy ukradzionych w SKOKACH a także media ojca dyrektora.
                  Wszystkie te media działają na szkodę państwa i narodu Polskiego.
                  O tym czy coś jest anty czy propolskie nie decyduje narodowość właściciela.
                  • a000000 Re: Tak PiS walczy z pefofilią 22.07.20, 09:37
                    wkkr napisał:

> Z mojego punktu widzenia antypolonizmem przesiąknięte są media publiczne oraz w
                    > szystkie media finansowane z pieniędzy ukradzionych w SKOKACH a także media ojc
                    > a dyrektora.

nie odniosę się do mediów ojdyra, gdyż nie oglądam, nie słucham, nie czytam... czyli nie mam zdania. I mieć nie zamierzam. Mamy pluralizm medialny i wolność mediów.... dopóki te media mają swoich odbiorców - nie mam nic przeciw.... pod warunkiem, że nie łamią prawa, ale to oczywista oczywistość.

> Wszystkie te media działają na szkodę państwa i narodu Polskiego.

W takim razie zgłoś to działanie do prokuratury, ale wraz z dowodami, gdyż to co się komu wydaje należy do nauki zwanej mniemanologią stosowaną.

> O tym czy coś jest anty czy propolskie nie decyduje narodowość właściciela.

Z tym to się nie zgodzę.... zawsze tak jest, że koszula bliższa ciału.... i jeśli ktoś jest np Francuzem, to jego koszula jest francuska.
                    Przypomnij sobie twierdzenia, że kapitał nie ma narodowości.... podczas kryzysu finansowego okazało się że jednak ma. Banki zagraniczne umiejscowione w Polsce kredytowały wyłącznie przedsiębiorców ze swoich państw, polskiej gospodarki nie kredytowały.... To samo robią zagraniczni przedsiębiorcy - łupią Polskę ile się da.... np: za narzuconą zmianę koloru znaczka w logo, korpo płaci corocznie olbrzymi haracz..... a w innym zakładzie zagraniczny właściciel zażądał dużej sumy, gdy usłyszał, że takiej zakład nie ma, zagraniczny właściciel zarządził grupowe zwolnienia z pracy . I nie interesowało go to, że ten ruch położy ostatecznie zakład.... on nie po to tu urządził filię, aby wspierać gospodarkę polską, tylko po to, aby mieć źródełko finansowania. I nawet to jest logiczne. Nikt dla idei nie blokuje sobie majątku - inwestuje się po to, aby mieć zysk.... no, chyba że jest się patriotą i rozwój kraju leży na sercu. Tylko, że to nie jest kapitalizm... u kapitalisty na ołtarzu leży święty fetysz - zysk.
                    Dlatego uważam, że narodowość właściciela ma znaczenie zasadnicze.
                    • jureek Re: Tak PiS walczy z pefofilią 22.07.20, 11:41
                      a000000 napisała:

> Dlatego uważam, że narodowość właściciela ma znaczenie zasadnicze.

Czyli zarządy tych niemieckich przedsiębiorstw transportowych, które kupują polskie autobusy Solarisa czy pociągi Pesy, są niepatriotyczne?
                      • a000000 Re: Tak PiS walczy z pefofilią 22.07.20, 12:48
                        jureek napisał:

> Czyli zarządy tych niemieckich przedsiębiorstw transportowych, które kupują pol
                        > skie autobusy Solarisa czy pociągi Pesy, są niepatriotyczne?

w kapitalizmie nie ma patriotyzmu tylko zysk. Niemcy są rozwiniętym krajem kapitalistycznym. Widocznie opłaca im się kupować zagraniczne.

Polska cały czas odrabia zaległości.... 30 lat to za mało aby dogonić zachód. My musimy się skupiać na własnym rozwoju, na razie.
                        • jureek Re: Tak PiS walczy z pefofilią 22.07.20, 13:14
                          a000000 napisała:

> w kapitalizmie nie ma patriotyzmu tylko zysk. Niemcy są rozwiniętym krajem kapi
                          > talistycznym. Widocznie opłaca im się kupować zagraniczne.

No to weź się zdecyduj, co się w końcu liczy. Zysk czy narodowość?
                          Raz piszesz, że nieprawdą jest, że kapitał nie ma narodowości, a teraz znowu, że najważniejszy jest zysk bez oglądania się na narodowość.
                          Straszne łamańce uprawiasz, żeby tylko uzasadnić w sumie bardzo prostą filozofię Kalego.
                          • a000000 Re: Tak PiS walczy z pefofilią 22.07.20, 13:57
                            jureek napisał:

> a000000 napisała:
                            >
                            > > w kapitalizmie nie ma patriotyzmu tylko zysk. Niemcy są rozwiniętym kraje
                            > m kapi
                            > > talistycznym. Widocznie opłaca im się kupować zagraniczne.

>
                            > No to weź się zdecyduj, co się w końcu liczy. Zysk czy narodowość?

życie nie jest płaskie, posiada wiele warstw. Skoro pytasz co się liczy, to dla każdego coś innego. To zależy kto patrzy i na co patrzy.

Dla właściciela firmy - liczy się zysk. Dla interesu narodowego - liczy się narodowość tego właściciela.
                            Dla mnie - wyłącznie własny kraj. Interes innego kraju - owszem, ale po zaspokojeniu interesu własnego.
                            Powiem dokładniej - najpierw nakarmię własne dziecko.

Wiesz, że Holandia i Luksemburg to raje podatkowe? Wiesz, że stosują nieuczciwe praktyki aby zwiększyć wpływy do swojego budżetu? Tego się dowiedziałam przy okazji wiadomości ze szczytu UE, gdy premier Holandii wygłaszał swoje pełne wyższości opinie. I gdy powiedział wprost: każdy tutaj walczy o interes własnego kraju.... nie, nie powiedział, że dbamy o interes całej Unii.... czyli przeważyła narodowość.

I teraz. Zachodni właściciel banku w Polsce, w dobie kryzysu, kredytował gospodarkę zgodnie z własną narodowością..... bo jest po to, aby w razie czego zadbać o interes swojego państwa. Jego nie obchodziły polskie podmioty, on wysyłał kasę ze skarbca do centrali.... (to było w czasie kryzysu za Tuska) A polscy przedsiębiorcy kredytów na przetrwanie nie dostali...

> Raz piszesz, że nieprawdą jest, że kapitał nie ma narodowości, a teraz znowu, ż
                            > e najważniejszy jest zysk bez oglądania się na narodowość.

Kapitał ma narodowość, a dla niektórych zysk jest najważniejszy.

> Straszne łamańce uprawiasz, żeby tylko uzasadnić w sumie bardzo prostą filozofi
                            > ę Kalego.

filozofii Kalego udowadniać nie trzeba - jest wpisana w genom ludzki.
                            • maria421 Re: Tak PiS walczy z pefofilią 22.07.20, 15:32
                              a000000 napisała:

> Dla właściciela firmy - liczy się zysk. Dla interesu narodowego - liczy się nar
                              > odowość tego właściciela.

Azerko, a co ze spolkami akcyjnymi? Od 10 lat DAX dopuszcza obecnosc firm zarganicznych, ale udzialowcow akcji niemieckich firm notowanych na gieldzie we Frankfurcie nikt nie pyta o narodowosc.
                              Ty , na przyklad, mozesz kupic akcje Deutsche Bank.

> Wiesz, że Holandia i Luksemburg to raje podatkowe? Wiesz, że stosują nieuczciwe
                              > praktyki aby zwiększyć wpływy do swojego budżetu? Tego się dowiedziałam przy o
                              > kazji wiadomości ze szczytu UE, gdy premier Holandii wygłaszał swoje pełne wyżs
                              > zości opinie. I gdy powiedział wprost: każdy tutaj walczy o interes własnego kr
                              > aju.... nie, nie powiedział, że dbamy o interes całej Unii.... czyli przeważyła
                              > narodowość.

Tylko Merkel godzi sie na to, zeby Niemcy pracowali do 67 roku zycia i finansowali innych, ktorzy pracuja krocej...

> I teraz. Zachodni właściciel banku w Polsce, w dobie kryzysu, kredytował gospo
                              > darkę zgodnie z własną narodowością.....
                              bo jest po to, aby w razie czego zadba
                              > ć o interes swojego państwa. Jego nie obchodziły polskie podmioty, on wysyłał k
                              > asę ze skarbca do centrali.... (to było w czasie kryzysu za Tuska) A polscy pr
                              > zedsiębiorcy kredytów na przetrwanie nie dostali...

Nie wymyslaj. Dostawali kredyty ci, ktorzy spelniali warunki , ci ktorzy nie spelniali nie dostawali.

• wkkr Re: Tak PiS walczy z pefofilią 21.07.20, 11:24
              a000000 napisała:

> maria421 napisała:
              >
              > > Zaloze sie ze Astra i Azerka popra :-)
              >
              >
              > poprę repolonizację, ale tyko dlatego, że mądre Niemcy nie znają takiej instytu
              ==============================================================
              Czyli tak naprawdę popierasz upaństwowienie mediów w Polsce.
              To skąd się dowiesz o przekrętach władzy i ich lewych interesach?
              Poza tym pomyśl co będzie z tymi mediami gdy władze przejmie szalona tęczowa koalicja? Pedały bedą ci z lodówki wyłazić.
              • maria421 Re: Tak PiS walczy z pefofilią 21.07.20, 12:01
                Wczoraj wieczorem obejrzalam w TV film "The Post" Spielberga.

Film jest oparty na autentycznych wydarzeniach, chodzi o publikacje w "The Washington Post" tzw. Pentagon Papers, dokumentow ktorzych sporzadzenie zlecil McNamara i ktore dotyczyly wojny w Wietnamie.

Polecam tym, ktorzy nie potrafia cenic wolnosci prasy.
                • a000000 Re: Tak PiS walczy z pefofilią 21.07.20, 13:49
                  maria421 napisała:

> Polecam tym, ktorzy nie potrafia cenic wolnosci prasy.

Tak wolność prasy jak i praworządność to wartości w społeczeństwach niezwykle istotne. Problem w tym, że każdy inaczej rozumie tą wolność i praworządność.
                  • maria421 Re: Tak PiS walczy z pefofilią 21.07.20, 15:01
                    a000000 napisała:

> Tak wolność prasy jak i praworządność to wartości w społeczeństwach niezwykle i
                    > stotne. Problem w tym, że każdy inaczej rozumie tą wolność i praworządność.

Wolnosc mediow jako "czwartej wladzy" to ich wolnosc od rzadzacych.
                    Ktos, kto tego nie rozumie, nie ma pojecia o wolnosci mediow.
                    • a000000 Re: Tak PiS walczy z pefofilią 21.07.20, 17:00
                      maria421 napisała:

> Wolnosc mediow jako "czwartej wladzy" to ich wolnosc od rzadzacych.

i od lobbystów płacących gazecie wieeeelką kasę za artykuły propagujące to co chcą.
                      i od polityków opozycji...
                      i od nacisków sądowych
                      i od nacisków organizacji pozarządowych i różnych fundacji

Media mają pisać prawdę, niewinnych nie atakować, winnym wisieć u łydki...

Co? że niby Królestwo Boże??? no właśnie... dlatego powyższe to pobożne życzenia. A my żyjemy w realiach.

• maria421 Re: Tak PiS walczy z pefofilią 21.07.20, 17:13
                        a000000 napisała:

> i od lobbystów płacących gazecie wieeeelką kasę za artykuły propagujące to co
                        > chcą.
                        > i od polityków opozycji...
                        > i od nacisków sądowych
                        > i od nacisków organizacji pozarządowych i różnych fundacji
                        >
                        > Media mają pisać prawdę, niewinnych nie atakować, winnym wisieć u łydki...
                        >
                        > Co? że niby Królestwo Boże??? no właśnie... dlatego powyższe to pobożne życzen
                        ia. A my żyjemy w realiach.

Najwazniejsze ze powinny byc, jako "czwarta wladza" niezalezne od rzadzacych. Tak media publiczne jak i prywatne.
                        W filmie "The Post" ten temat jest poruszony. Wlascicielka "The Washington Post" jest przyjaciolka McNamara, wiedziala, ze publikacja raportu McNamara moze jemu zaszkodzic, jednakze postawila wolnosc prasy ponad prywatne kontakty.

• a000000 Re: Tak PiS walczy z pefofilią 21.07.20, 17:15
                          A tak pisze oskarżany pedofil Zdzisław Antoni.

Oświadczenie

W związku ze szkalującym mnie artykułem w „Gazecie Wyborczej”, stanowczo zaprzeczam informacjom dotyczącym moich rzekomych intymnych relacji z Magdą Nowakowską. Moje relacje z Magdą były czysto braterskie. Współczułem jej, gdyż wiedziałem jak trudne ma życie z powodu uzależnienia ojca. Trwające od kilku lat próby oskarżenia mnie wiązałem dotąd wyłącznie z zemstą na moim ojcu, w związku z wyrzuceniem z pracy ojca Magdy. Mimo to nigdy nie prosiłem ojca o jakąkolwiek pomoc w tej sprawie. Tym fałszywym oskarżeniom samodzielnie stawiłem czoła w prokuraturze, która tę sfingowaną sprawę dwukrotnie umarzała. Dzisiejszy atak w „Gazecie Wyborczej” jest niezrozumiałym dla mnie ciosem zadanym mi osobiście przez stryja Jarosława. Autorów tekstu pozwę do sądu, gdyż brutalnie naruszyli dobra osobiste moje i moich najbliższych.

Antoni Kurski
                        • a000000 Re: Tak PiS walczy z pefofilią 21.07.20, 17:17
                          maria421 napisała:

Wlascicielka "The Washington Post
                          > " jest przyjaciolka McNamara, wiedziala, ze publikacja raportu McNamara moze je
                          > mu zaszkodzic, jednakze postawila wolnosc prasy ponad prywatne kontakty.

i tu mam dylemat moralny.... co ja bym zrobiła w tej sytuacji??? chyba zależy od wagi sprawy.

Ale cokolwiek bym nie zrobiła - panią z filmu przyjaciółką bym nie nazwała.
                          • maria421 Re: Tak PiS walczy z pefofilią 21.07.20, 18:20
                            a000000 napisała:

> i tu mam dylemat moralny.... co ja bym zrobiła w tej sytuacji??? chyba zależy
                            > od wagi sprawy.

Waga sprawy byla taka, ze USA oklamywaly opinie publiczna w kwestii postepow wojny w Wietnamie. McNamara o tym wiedzial, sporzadzil raport ale go utajnil. Mowil ze to mial byc raport dla przyszlych pokolen, dla historykow.

> Ale cokolwiek bym nie zrobiła - panią z filmu przyjaciółką bym nie nazwała.

A jakbys nazywala polityka ktory wie, ze USA nie maja szans na wygranie wojny i godzi sie na jej prowadzenie?
                • gumpel Re: Tak PiS walczy z pefofilią 21.07.20, 20:14
                  maria421 napisała:

> Wczoraj wieczorem obejrzalam w TV film "The Post" Spielberga.
                  > (...)
                  > Polecam tym, ktorzy nie potrafia cenic wolnosci prasy.

Fantastyczny film! Ale dziś już takiej prasy nie ma niestety ...
              • a000000 Re: Tak PiS walczy z pefofilią 22.07.20, 11:05
                wkkr napisał:

> Poza tym pomyśl co będzie z tymi mediami gdy władze przejmie szalona tęczowa ko
                > alicja? Pedały bedą ci z lodówki wyłazić.
                >

a kysz!!! zgiń przepadnij maro nieczysta!!!!

wara od mojej lodówki!

• jureek Re: Tak PiS walczy z pefofilią 21.07.20, 11:32
              a000000 napisała:

Oczywista nieprawda. Wiele niemieckich mediów jest w nie niemieckich rękach.
              www.rp.pl/Media-i-internet/180609373-Niemcy-maja-obcy-kapital-w-mediach-Dzienniki-wyjatkiem.html
              Natomiast prawdą jest, że istnieje w Niemczech ustawa zapobiegająca koncentracji mediów u jednego właściciela. Gdyby podobną ustawę wprowadzić w Polsce, to uderzyłaby ona nie tylko a Agorę (media drukowane, portal i radio), ale także w imperium medialne ojca Rydzyka (radio, telewizja, gazeta), i pewnie dlatego rządzący ociągają się z wprowadzeniem takich rozwiązań.
              • maria421 Re: Tak PiS walczy z pefofilią 21.07.20, 13:36
                jureek napisał:

> Natomiast prawdą jest, że istnieje w Niemczech ustawa zapobiegająca koncentracj
                > i mediów u jednego właściciela.

Chodzi o wlasciciela, nie o jego obywatelstwo.

Gdyby podobną ustawę wprowadzić w Polsce, to ud
                > erzyłaby ona nie tylko a Agorę (media drukowane, portal i radio), ale także w i
                > mperium medialne ojca Rydzyka (radio, telewizja, gazeta), i pewnie dlatego rząd
                > zący ociągają się z wprowadzeniem takich rozwiązań.
                • a000000 Re: Tak PiS walczy z pefofilią 21.07.20, 14:10
                  wkkr napisał:

> Gwarantuję ci ze dekoncentracja nie uderzy w imperium ojca dyrektora.
                  >

oczywiście!!! Rydzyk jest mądrzejszy i trzyma się z daleka od świeckiej strony tych mediów... on tylko nadaje im kierunek. A właścicielem prawnym czyli faktycznym są trzy różne podmioty.

• a000000 Re: Tak PiS walczy z pefofilią 21.07.20, 14:08
                jureek napisał:

Gdyby podobną ustawę wprowadzić w Polsce, to ud
                > erzyłaby ona nie tylko a Agorę (media drukowane, portal i radio), ale także w i
                > mperium medialne ojca Rydzyka (radio, telewizja, gazeta), i pewnie dlatego rząd
                > zący ociągają się z wprowadzeniem takich rozwiązań.

radio - Radio Maryja - właściciel: Warszawska Prowincja Redemptorystów

telewizja - TV TRWAM - właściciel Fundacja Lux Veritatis, Warszawa

prasa: Nasz dziennik - Spes sp. z o.o. Warszawa

zaś imperium Michnika jest w jednej ręce - AGORA.

Czyli ucierpiałaby tylko Agora.
                Ani sąd ani rząd nie mogą uderzać na podstawie plotek czy domniemań.... muszą się zmieścić w prawie. Prawo zaś pokazuje, że Rydzyk jest mądrzejszy niż niektórzy by chcieli - nie dzierży wszystkiego w jednej ręce... nawet wydawca Naszego Dziennika jest człowiekiem świeckim. Może i Rydzyk sznurkami pociąga czy nadaje kierunek... ale prawa nie łamie.

• jureek Re: Tak PiS walczy z pefofilią 21.07.20, 14:27
                  a000000 napisała:

> Ani sąd ani rząd nie mogą uderzać na podstawie plotek czy domniemań.... muszą s
                  > ię zmieścić w prawie. Prawo zaś pokazuje, że Rydzyk jest mądrzejszy niż niektór
                  > zy by chcieli - nie dzierży wszystkiego w jednej ręce... nawet wydawca Naszego
                  > Dziennika jest człowiekiem świeckim. Może i Rydzyk sznurkami pociąga czy nadaje
                  > kierunek... ale prawa nie łamie.

To, co Ty nazywasz mądrością, jest z mojego punktu widzenia cwaniackim obchodzeniem prawa. W państwie z kartonu to się może udawać, natomiast w państwie prawa liczy się faktyczna własność, a nie jakieś firmy na słupów. Jeżeli te trzy podmioty są w jednych rękach, to nie miałoby tu nic do rzeczy, że inaczej się nazywają.
                  • a000000 Re: Tak PiS walczy z pefofilią 21.07.20, 14:33
                    jureek napisał:

> To, co Ty nazywasz mądrością, jest z mojego punktu widzenia cwaniackim obchodze
                    > niem prawa. W państwie z kartonu to się może udawać, natomiast w państwie prawa
                    > liczy się faktyczna własność, a nie jakieś firmy na słupów. Jeżeli te trzy pod
                    > mioty są w jednych rękach, to nie miałoby tu nic do rzeczy, że inaczej się nazy
                    > wają.

FAKTYCZNA WŁASNOŚĆ..... Rydzyk jako zakonnik nie posiada żadnej własności. I to jest jedyna prawda. Kto inny stoi przed sądem rejestrowym jako właściciel. Rydzyk nie ma prawa do podpisywania dokumentów ani reprezentowania tych podmiotów.
                  • maria421 Re: Tak PiS walczy z pefofilią 21.07.20, 15:04
                    jureek napisał:

> To, co Ty nazywasz mądrością, jest z mojego punktu widzenia cwaniackim obchodze
                    > niem prawa. W państwie z kartonu to się może udawać, natomiast w państwie prawa
                    > liczy się faktyczna własność, a nie jakieś firmy na słupów. Jeżeli te trzy pod
                    > mioty są w jednych rękach, to nie miałoby tu nic do rzeczy, że inaczej się nazy
                    > wają.

Dokladnie tak.
                    Kaczynski tez osobiscie nie posiada "niezaleznej" czy Gazety Polskiej
      • a000000 Re: Tak PiS walczy z pefofilią 21.07.20, 09:48
        maria421 napisała:

> Nie moge przeczytac calego artykulu, moze w dalszej czesci jest wyjasnione skad
        > ten "Zdzislaw".

ja też nie mogę.... i to mnie zastanawia. Przecież GW powinno zależeć na tym, aby o gnoju wśród pisiorów dowiedział się każdy, nie tylko ich sympatyk płacący im haracz...

I jeszcze jedno mnie zastanawia - dlaczego dopiero teraz, gdy w kościele zgorszenie? Przecież aferami pedofilskimi media żyją od jakiegoś czasu.... przed wyborami byłby to cymesik!!!

> Co do prasy, to pelna zgoda ze PiS wlasnie po to chce "zrepolonizowac" media, z
        > eby miec nad nimi cala kontrole.

A w następnym rozdanie wyborczym - kolejny zwycięzca przejmujący władzę.... Mario, repolonizuje się media nie dla korzyści tu i teraz, tylko dla dalszej perspektywy.... nawet sądzę, że władza która to zrobi będzie miała z tego tytułu tylko kłopoty z dodatkowym wrzaskiem opozycji....

W interesie panstwa PiS nie lezy zeby obywatel
        > e dowiadywali sie o kamienicy Banasia, o wiezach Srebrnej czy o aferze z respir
        > atorami w czasie pandemii.

w interesie państwa leży, aby OBCE siły nie kształtowały umysłów Polaków wedle swoich korzyści.

• maria421 Re: Tak PiS walczy z pefofilią 21.07.20, 11:00
          a000000 napisała:

> ja też nie mogę.... i to mnie zastanawia. Przecież GW powinno zależeć na tym, a
          > by o gnoju wśród pisiorów dowiedział się każdy, nie tylko ich sympatyk płacący
          > im haracz...
          > I jeszcze jedno mnie zastanawia - dlaczego dopiero teraz, gdy w kościele zgorsz
          > enie? Przecież aferami pedofilskimi media żyją od jakiegoś czasu.... przed wyb
          > orami byłby to cymesik!!!

Wkkr wyjasnil ze chodzi o Zdzislawa Antoniego.
          Dlaczego teraz to wyszlo na jaw? Moze dopiero teraz ofiara chciala zeby o tym mowiono?

> A w następnym rozdanie wyborczym - kolejny zwycięzca przejmujący władzę.... Mar
          > io, repolonizuje się media nie dla korzyści tu i teraz, tylko dla dalszej persp
          > ektywy.... nawet sądzę, że władza która to zrobi będzie miała z tego tytułu tyl
          > ko kłopoty z dodatkowym wrzaskiem opozycji....

PiSowi wydaje sie , ze bedzie rzadzil wiecznie, dlatego upartyjniajac wszystko co moze upartyjnic, nie mysli o tym, ze kiedys to, co upartyjnil, moze przejsc w rece nastepnej partii rzadzacej.

> w interesie państwa leży, aby OBCE siły nie kształtowały umysłów Polaków wedle
          > swoich korzyści.

Masz na mysli OBWE?

To zobacz jaka lista panstw do nich nalezy i ktore maja wplyw na ksztaltowanie umyslow Polakow wedlug swoich korzysci? :-))))

• wkkr Re: Tak PiS walczy z pefofilią 21.07.20, 11:21
            azerko to mnie najbardziej martwi. Czy pis nie umie sobie wyobrazić, że struktury władzy jakie tworzy przejmie kiedyś jakaś oszalała tęczowa koalicja? Przecież oni zrobią wtedy co tylko będą chcieli.
            A wyszło teraz na jaw bo skrzywdzona przyszła do dziennikarzy 6 lipca. Wcześniej się nie dało.
            Poważni dziennikarze nie publikują takich rewelacji bez porządnej weryfikacji. A to zajmuje czas.
            Moim zdaniem to i tak bardzo szybko się uwinęli.
    • stephen_s Re: Tak PiS walczy z pefofilią 21.07.20, 08:49
      Przeczytałem właśnie ten artykuł. Krew człowieka zalewa.

A wiecie, co jest najgorsze? Że ten artykuł nic nie zmieni. Zwolennicy PiS powiedzą, że skoro prokuratura umorzyła, to na pewno wszystko jest OK, uwierzą Kurskiemu, że to wszystko zemsta byłego pracownika... w najlepszym razie przyznają, że może ten Kurski niefajny jest, ale potrzebujemy kogoś takiego na tym stanowisku, więc nie dziwne, że PiS go popiera...

... a poza tym, co tam jeden syn Kurskiego, jak nadciąga seksualizacja dzieci przez LGBT i te feministki od gender!!!!!!!!!

A generalni wyborcy PiS? Może się zniesmaczą, ale i tak będą popierać PiS, bo 500+, tekturowe czeki na miliony złotych i tak dalej...
      • gumpel Re: Tak PiS walczy z pefofilią 21.07.20, 20:31
        Więc ja nie jestem wyborcą PIS, i nigdy nie będę, ale ten artykuł mi się nie podoba. Nie ma w nim ani jednego dowodu, a nawet uprawdopodobnienia, że ojciec Kurski maczał łapy w umorzeniach, tymczasem na zdjęciu jest ojciec, a nie syn. Nie podoba mi się to. Tak nie wygląda dziennikarstwo śledcze. To czysta insynuacja.

Tu powinno być jasno powiedziane w stosunku do kogo i o co jest zarzut:
        1. o syna, że zgwałcił dziecko - wtedy powinno być jego zdjęcie i tekst powinien koncentrować się na braku dawania wiary zeznaniom ofiary przez prokuraturę,
        2. o ojca, że naciskał na umorzenie - wtedy rzeczywiście zdjęcie ojca, ale jakieś fakty poświadczające lub przynajmniej wskazujące na nacisk na prokuraturę lub sąd. Cokolwiek.
        • stephen_s Re: Tak PiS walczy z pefofilią 21.07.20, 21:41
          Czy ja wiem? Z artykułu wynika, że sprawa była poważna - zeznania ofiary wiarygodne, tłumaczenia Kurskiego juniora nie. Tymczasem dwa razy nie trafiło to pod sąd - nie wiadomo, czemu. Wiadomo, że Kurski senior jest politycznym sojusznikiem prokuratora generalnego...

Dowodów nie ma, ale artykuł stawia pytania wymagające odpowiedzi.
          • gumpel Re: Tak PiS walczy z pefofilią 21.07.20, 23:07
            > Dowodów nie ma, ale artykuł stawia pytania wymagające odpowiedzi.

No właśnie nie. Odpowiedzi wymagałyby dowody. A tak wystarczyło, że Kurski nazwał artykuł atakiem politycznym:
            www.tvp.info/49057693/jacek-kurski-do-brata-z-gw-odreagowujesz-klamliwym-atakiem-na-rodzine
            A prokuratura napisała, że jest nierzetelny:
            wpolityce.pl/kryminal/510294-miazdzaca-opinia-prokuratury-o-tekscie-gw
            I tyle - nic więcej robić nie muszą. Chyba, że ktoś przedstawi jakieś dowody. Piszę rzecz jasna o sprawie ojca, a nie syna, bo tu obwiązują inne standardy.
            • wkkr Re: Tak PiS walczy z pefofilią 22.07.20, 06:47
              Sprawa była warta opisania bo nie wydaje ci się dziwne, że pomimo wiarygodnych zeznań ofiary prokuratura umarza sprawę? Kwestia tego czy Kurski wykorzystał swoje możliwości polityczne do wpływania na prokuraturę jest bardzo ważna. Trzeba mówić o takich rzeczach nawet jeśli nie ma się twardych dowodów a jedynie wątpliwości. Potrzeba wynika z uzależnienia prokuratury od polityków.
              ===
              Zadaj sobie jedno pytanie, czy gdyby w tej sytuacji był Janek Kowalski a nie Antek Kurski, to czy tez prokuratura by tak łatwo umarzała sprawę?
              Nie wiele nas dzieli od państwa niedemokratycznego, takze w sferze sprawiedliwości.
              • astra18 Re: Tak PiS walczy z pefofilią 22.07.20, 07:56
                wkkr napisał:

> Sprawa była warta opisania bo nie wydaje ci się dziwne, że pomimo wiarygodnych
                > zeznań ofiary prokuratura umarza sprawę?

Biegli nie potwierdzili tego o czym piszesz.

Kwestia tego czy Kurski wykorzystał s
                > woje możliwości polityczne do wpływania na prokuraturę jest bardzo ważna. Trzeb
                > a mówić o takich rzeczach nawet jeśli nie ma się twardych dowodów a jedynie wąt
                > pliwości.

Czyli jesteś zwolennikiem metody "g..co przylepiło się do statku i mówi płyniemy", zresztą nie pierwszy raz, Twoje "dowody" oparte są na plotkach typu "zeznania kochanki prezydenta Dudy Jolki Rosiak", na TT, nie mówiąc o "księdzu" pedofilu.
                Jednym słowem - jesteś Abstrakt zbyt wyrywny, węszący za sensacją i pomówieniami. Skoro jesteś takim zażartym - KOD czy OUBywatel? - zwolennikiem praworządności, to uznaj prawomocne wyroki.

Potrzeba wynika z uzależnienia prokuratury od polityków.
                > ===
                > Zadaj sobie jedno pytanie, czy gdyby w tej sytuacji był Janek Kowalski a nie An
                > tek Kurski, to czy tez prokuratura by tak łatwo umarzała sprawę?
                > Nie wiele nas dzieli od państwa niedemokratycznego, takze w sferze sprawiedliwo
                > ści.

Oczywiście "sprawiedliwość musi być po twojej stronie".
                >
                  • astra18 Re: Tak PiS walczy z pefofilią 22.07.20, 08:53
                    wkkr napisał:

> Biegli potwierdzili.

Nie zaprzeczam. Biegli nie potwierdzili jednoznacznie.

>

Dalsza dyskusja z tobą nie ma sensu.

No pewnie że nie ma sensu,skoro nie opieram swojej wiedzy na niepotwierdzonych informacjach a Ty się tym tylko komptomitujesz.

> Skoro zaprzeczasz faktom....

Nie zaprzeczam. Biegli nie potwierdzili jednoznacznie.

>
                  • a000000 Re: Tak PiS walczy z pefofilią 22.07.20, 10:51
                    wkkr napisał:

> Biegli potwierdzili. Dalsza dyskusja z tobą nie ma sensu.
                    > Skoro zaprzeczasz faktom....
                    >

z tobą Hipciu jest taki problem, żeś w gorącej wodzie kąpany.... a emocje to zły doradca, często wróg nawet...
                    Prawda jest taka, że FAKTÓW nie znamy.

Jeden dziennikarz pisze że biegli potwierdzili, drugi dziennikarz twierdzi że nie potwierdzili, prokuratura mówi, że umorzyli bo zeznania były niespójne a biegli niejednoznaczni....

A wiec ktoś kręci. Dla mnie podejrzane jest wszystko. A przede wszystkim - molestowanie to taka trauma, że pamięta się w szczegółach do końca życia i trudno się z tego podnieść (tak mówią molestowani). Tymczasem panna nic nie pamięta i powoli sobie z biegiem czasu przypomina. Od kiedy? czyż nie od czasu gdy ojciec alkoholik stracił pracę? A może dlatego, że wokół mnóstwo wyroków sądowych z odszkodowaniami????

Gdy ojciec wystąpił z roszczeniami, panna miała lat 15..... i takiej dojrzałej dziewczynie psycholog każe przynieść rysunki z dzieciństwa???? Kto trzyma dziecięce bazgroły przez wiele lat???? W śledztwie nie było mowy o gwałcie , to pojawiło się dopiero w rozmowach dziennikarzami.... a dziś 20 letnia panna sobie przypomina penisa w ustach.... ludzie!!! taki koszmar śni się po nocach!!! Nie jestem biegłym i nie wiem, czy możliwe jest , w przypadku dziecka, aż takie wyparcie. I co się działo w czasie, gdy ofiara "wszystko zapomniała" ? Jak ojciec wpadł na to, że była molestowana? I czy to prawda, że rok temu gdy spotkał W KANCELARII PREMIERA Kurskiego, ten na niego naciskał? A łapówki nie proponował?
                    Kurskiego nie lubię, to bezwzględny bulterier. Ale to całe oskarżenie jest mi podejrzane.
              • gumpel Re: Tak PiS walczy z pefofilią 22.07.20, 09:27
                wkkr napisał:

> Sprawa była warta opisania bo nie wydaje ci się dziwne, że pomimo wiarygodnych
                > zeznań ofiary prokuratura umarza sprawę?
                >

Sprawa doskonale nadaje się na śledztwo dziennikarskie. Problem w tym, że celem Takiego śledztwa jest znalezienie dowodów i poszlak, które pominęła prokuratura. No i tego dziennikarze GW nie zdołali zebrać. Na ojca nie mają nic lub na razie tego nie ujawniają. A w sprawie syna przerzucają się z prrokuraturą fragmentami z opinii biegłych, czyli sami też nic nowego nie odkryli.
                • wkkr Re: Tak PiS walczy z pefofilią 22.07.20, 09:47
                  Tu masz informacje na temat watpliwości co do tego jak prokuratura prowadziła te śledztwa
                  wyborcza.pl/7,75398,26148642,koszmar-magdy-w-lesniczowce-odpowiadamy-prokuraturze-w-sprawie.html#s=BoxOpImg9
                  • gumpel Re: Tak PiS walczy z pefofilią 22.07.20, 12:28
                    Czytałem i właśnie do niego się odniosłem. To spór o interpretację materiału dowodowego z postępowania prokuratorskiego. Dziennikarze nie dołożyli do tego od siebie nic nowego, o czym prokuratura by nie wiedziała. I o to mi chodziło.
        • wkkr Re: Tak PiS walczy z pefofilią 22.07.20, 06:58
          Zdjęcie starego Kurskiego jest dlatego, że podstawowym problemem jest to czy Kurski wykorzystał swoje znajomości do umorzenia sprawy. Nie jest to insynuacja. Akta sprawy nie dają podstaw do umorzenia. Zeznania dziewczyny nie zostały podważone (Kurski w swoim oświadczeniu na ten temat kłamie).
          PS
          Na miejscu tej dziewczyny nie pierdolil bym się w tańcu tylko bym zabił gwałciciela.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka