Dodaj do ulubionych

Raportu Macierewicza nadal nie ma

31.07.20, 09:14
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26172498,zamieszanie-na-komisji-macierewicz-oskarzyl-laska-o-falszowanie.html#do_w=46&do_v=58&do_a=288&s=BoxNewsImg2
Raportu nie ma, za to Macierewicz, sam nie przedstawiajac ZADNYCH dowodow, (ile to juz razy glosil ze ma "niezbite dowody?" ) oskarza Laska o "falszowanie dowodow".

Gdyby to nie dzialo sie w rzeczywistosci, byloby to komiczne. Ale to sie dzieje! To sie dzieje za przyzwoleniem rzadu RP....

Astra, Azerka, jak nazwac Macierewicza ktory nie majac zadnych dowodow oskarza Laska o "falszowanie dowodow"?
Czy Macierewicz jest niepoczytalny, czy tez jest wyrachowanym, cynicznym klamca?

Obserwuj wątek
    • astra18 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 31.07.20, 09:18
      maria421 napisała:

> Astra, Azerka, jak nazwac Macierewicza ktory nie majac zadnych dowodow

Nie pisz że nie ma, bo są, inna sprawą jest kwestia ich weryfikacji.

oskarza
      > Laska o "falszowanie dowodow"?

Z pancerną brzozą to już rzeczywiście można dac sobie spokój.

• maria421 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 31.07.20, 09:22
        astra18 napisał:

> Nie pisz że nie ma, bo są, inna sprawą jest kwestia ich weryfikacji.

Gdzie te "niezbite dowody" sa? Poza glowa Macierewicza, oczywiscie.

> Z pancerną brzozą to już rzeczywiście można dac sobie spokój.

DOWODY, Astra! DOWODY! Jezeli Lasek "falszowal dowody", to trzeba mu to udowodnic.

Lasek powinien pozwac Macierewicza do sadu za pomowienie.

>
        • astra18 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 31.07.20, 09:32
          maria421 napisała:

>
          > Gdzie te "niezbite dowody" sa? Poza glowa Macierewicza, oczywiscie.

A Ty byłaś wczoraj na tej komisji?:)
          >
          > > Z pancerną brzozą to już rzeczywiście można dac sobie spokój.
          >
          > DOWODY, Astra! DOWODY!

Już dawno zostały przedstawione, iż ta brzoza nie stanowiła głownej przyczyny katastrofy.

>
          > Lasek powinien pozwac Macierewicza do sadu za pomowienie.

A jak sąd wyda orzeczenie, że Macierewicz ma prawo do swojej opinii?
          No i co???

>
          > >
          • maria421 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 31.07.20, 10:04
            astra18 napisał:

> A Ty byłaś wczoraj na tej komisji?:)

To tylko ktos kto tam byl ma prawo domagac sie od Macierewicza dawno przez niego zapowiadanych DOWODOW? Szczegolnie dowodow ze Lasek "sfalszowal dowody"?

> Już dawno zostały przedstawione, iż ta brzoza nie stanowiła głownej przyczyny k
            > atastrofy.

Caly lancuch przyczyn ktore doprowadzily do katastrofy zostal juz przedstawiony przez NPW. brzoza byla jednym z ogniw tego lancucha.

> A jak sąd wyda orzeczenie, że Macierewicz ma prawo do swojej opinii?
            > No i co???

Macierewicz bierze panstwowa kase za "dochodzenie prawdy" o przyczynach katastrofy smolenskiej czy za produkowanie wlasnych opinii?

• astra18 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 31.07.20, 10:13
              maria421 napisała:

> astra18 napisał:
              >
              > > A Ty byłaś wczoraj na tej komisji?:)
              >
              > To tylko ktos kto tam byl ma prawo domagac sie od Macierewicza dawno przez nie
              > go zapowiadanych DOWODOW?

trochę w formie żartu to napisałam ale nawiązując do Twojego pytania - z tego co nam wiadomo, na wczorajszej komisji przedstawiono prezentację z konkluzjami, a opzycja domaga się całości w formie pisanej.

Szczegolnie dowodow ze Lasek "sfalszowal dowody"?
              >
              > > Już dawno zostały przedstawione, iż ta brzoza nie stanowiła głownej przyc
              > zyny k
              > > atastrofy.
              >
              > Caly lancuch przyczyn ktore doprowadzily do katastrofy zostal juz przedstawiony
              > przez NPW. brzoza byla jednym z ogniw tego lancucha.

No i to jedno ogniowo w tym łancuchu okazało się "felrene" i cały łancuch szlag trafił.
              >
              > > A jak sąd wyda orzeczenie, że Macierewicz ma prawo do swojej opinii?
              > > No i co???
              >
              > Macierewicz bierze panstwowa kase za "dochodzenie prawdy" o przyczynach katastr
              > ofy smolenskiej czy za produkowanie wlasnych opinii?

Trzymaj się ściśle tematu, odniosłam się do Twojego stwierdzenia że Lasek powinien pozwac Macierewicza, a sąd orzeknie że to była opinia i dupa blada, nie?
              >
              • maria421 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 31.07.20, 10:56
                Astra, tak, domagam sie od dawna zapowiadanego raportu Macierewicza. Najwyzszy czas, zeby Macierewicz go przedstawil, jezeli ma cokolwiek do przedstawienia.

Co do brzozy, to powtarzam jeszcze raz- zamiast rozwodzic sie nad nia czy byla ona pancerna czy nie, nalezy zapytac dlaczego Tupolew zszedl tak nisko, ze o nia zahaczyl.

Tak, Lasek powinien pozwac Macierewicza za pomowienie, obojetnie jaki wyrok wyda sad.

• a000000 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 31.07.20, 11:35
                  maria421 napisała:

> Co do brzozy, to powtarzam jeszcze raz- zamiast rozwodzic sie nad nia czy byla
                  > ona pancerna czy nie, nalezy zapytac dlaczego Tupolew zszedl tak nisko, ze o ni
                  > a zahaczyl.

Pytasz, dlaczego samolot się zniża przed lotniskiem naprowadzany przez wieżę :" na ścieżce i na kursie" ?????

Największym błędem pilotów było to, że uwierzyli tej wieży.... Szkoleniowcy powinni wbijać do młodych głów pilotów, że wierzy się tylko Bogu .... reszta to WIEDZA. A ich wiedza mówiła, że przyrząd się drze a oczy nic nie widzą. Gdy to do nich dotarło - chcieli uciekać, ale było za późno.... fizyka ma swoje prawa....

Pytanie brzmi: dlaczego ten samolot rozpadł się na tyle kawałków, podczas gdy taki sam tupolew w podobnej sytuacji wyrąbał w lesie szeroką aleję i nawet skrzydeł nie stracił...

• maria421 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 31.07.20, 11:43
                    Azerka, jezeli Macierewicz ma dowody na to, ze Lasek przedstawil "falszywe dowody", to niech je przedsatwi i niech udowodni Laskowi ze ten sie myli.

Macierewicz do tej pory, po 10 latach nie przedstawil zadnych dowodow, choc mowil za ma "niezbite dowody"- raz na bombe termobaryczna, raz na RDX, czyli dowody na to ze byl wybuch, ktory wydarzyl sie w ostatniej milisekundzie lotu i byl tak cichyn ze skrzynki go nie zarejestrowaly.

Macierewicz ma te "niezbite dowody", choc jego zespol nigdy wraka nie badal....

To jest CHORE!
              • jureek Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 31.07.20, 11:49
                astra18 napisał:

> trochę w formie żartu to napisałam ale nawiązując do Twojego pytania - z tego
                > co nam wiadomo, na wczorajszej komisji przedstawiono prezentację z konkluzjami,
                > a opzycja domaga się całości w formie pisanej.

No i słusznie się domaga formy pisanej, bo powerpointowe prezentacje to narzędzie sprzedawców niepotrzebnych ubezpieczeń, cudownych garnków i innych wciskaczy kitu.
                • astra18 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 31.07.20, 11:56
                  jureek napisał:

> astra18 napisał:
                  >
                  > > trochę w formie żartu to napisałam ale nawiązując do Twojego pytania - z
                  > tego
                  > > co nam wiadomo, na wczorajszej komisji przedstawiono prezentację z konklu
                  > zjami,
                  > > a opzycja domaga się całości w formie pisanej.
                  >
                  > No i słusznie się domaga formy pisanej, bo powerpointowe prezentacje to narzędz
                  > ie sprzedawców niepotrzebnych ubezpieczeń, cudownych garnków i innych wciskaczy
                  > kitu.

No i ok, ale niech Maria nie pisze, że nie przedstawiono dowodów na poparcie tez Komisji, bo Marii tam nie było ( żart) ani opozycja nie krzyczała o ich braku tylko upominała się o formę pisemną.
            • astra18 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 31.07.20, 13:57
              stephen_s napisał:

> > A jak sąd wyda orzeczenie, że Macierewicz ma prawo do swojej opinii?
              >
              > Bezzasadne oskarżenie kogoś o fałszowanie dowodów to nie opinia. To podpada pod
              > zniesławienie.

Bezzasadne oskarżenie kogoś o kierowania grupą przestępczą/mafią to nie opinia.
              To podpada pod zniesławienie.
        • a000000 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 31.07.20, 09:38
          maria421 napisała:

> Lasek powinien pozwac Macierewicza do sadu za pomowienie.

nie wiem, co Lasek powinien. Ja wiem, że nie należy się w to wtrącać... niech specjaliści od katastrof lotniczych ustalą co tam się zdarzyło najprawdopodobniej....

Bo to, co pierwotnie ogłoszono - śmierdzi. Choćby w momencie, gdy ustalono, że raport należy dostosować do raportu Anodiny. Albo w momencie (kilka godzin po katastrofie, gdy jeszcze lista zmarłych nie była jasna), że to WINA PILOTÓW!!!! Skąd władze PO wiedziały kto zawinił, skoro jeszcze żadnego śledztwa w tej sprawie nie było?
          • maria421 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 31.07.20, 11:27
            a000000 napisała:

> nie wiem, co Lasek powinien. Ja wiem, że nie należy się w to wtrącać... niech
            > specjaliści od katastrof lotniczych ustalą co tam się zdarzyło najprawdopodobni
            > ej....

Specjalisci juz ustalili jakie byly przyczyny katastrofy smolenskiej, ale wyniki tych ustalen nie byly zgodne z teoriami spiskowymi Macierewicza.

> Bo to, co pierwotnie ogłoszono - śmierdzi. Choćby w momencie, gdy ustalono, że
            > raport należy dostosować do raportu Anodiny. Albo w momencie (kilka godzin po k
            > atastrofie, gdy jeszcze lista zmarłych nie była jasna), że to WINA PILOTÓW!!!!
            > Skąd władze PO wiedziały kto zawinił, skoro jeszcze żadnego śledztwa w tej sp
            > rawie nie było?

Azerka, Macierewicz MUSI UDOWODNIC ze Lasek przedsatawil "falszywe dowody"!

Jezeli tego nie udowodni, to jest LGARZEM i OSZCZERCA!
            • a000000 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 31.07.20, 11:44
              maria421 napisała:

> Specjalisci juz ustalili jakie byly przyczyny katastrofy smolenskiej, ale wynik
              > i tych ustalen nie byly zgodne z teoriami spiskowymi Macierewicza.

specjaliści niczego nie USTALILI!!! ustalić można dopiero po złożeniu resztek wraku!!!

Tak specjaliści Laska jak i Macierewicza nakreślili prawdopodobny PRZEBIEG katastrofy, nie jej przyczyny....

• maria421 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 31.07.20, 12:51
                Azerka, przyczyna katastrofy da sie tez ustalic BEZ wraku, bo w wielu przypadkach katastrof samolotowych nie ma wraku, gdyz albo lezy on gdzies gleboko na dnie morza czy oceanu, albo sie rozbil ma setki tysiecy kawalkow jak ten lot Germanwings nad Alpami.

Poza tym, jezeli uznajesz ze do zbadania przyczyn katastrofy konieczna jest rekonstrukcja wraku, to moze zaytasz Macierewicza dlaczego on jeszcze tego wraku do Polski nie sciagnal i jak moze mowic o jakichkolwiek "dowodach" bez obejrzenia wraku.

Specjalisci ustalili przyczyny katastrofy smolenskiej, Macierewicz natomiast dalej snuje swoje teorie spiskowe nie podajac zadnych dowodow.

Zamiast dowodow. Macierewicz obraza innych :

Śmiecie mówić, że my, którzy poświęciliśmy lata, żeby dojść do prawdy, jesteśmy winni jakiegoś błędu? Jak śmiecie tak mówić?! Tylko Sowieci mieli taką bezczelność.

To jest w tradycji polskiej wystąpienie niebywałe, natomiast w tradycji sowieckiej jest naturalne.

Kto sie z chorymi wizjami Macierewicza nie zgadza, ten godzi w "polska tradycje" i musi byc sowieta.

To jest CHORE!
                • astra18 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 31.07.20, 13:27
                  maria421 napisała:

> Azerka, przyczyna katastrofy da sie tez ustalic BEZ wraku, bo w wielu przypadka
                  > ch katastrof samolotowych nie ma wraku, gdyz albo lezy on gdzies gleboko na dni
                  > e morza czy oceanu,

...i jest wyciągany i w miare możliwości w olbrzymim hangarze składany z resztek które pozostały, więc bajek nie opowiadaj.

• a000000 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 31.07.20, 14:55
                  maria421 napisała:

> Azerka, przyczyna katastrofy da sie tez ustalic BEZ wraku, bo w wielu przypadka
                  > ch katastrof samolotowych nie ma wraku, gdyz albo lezy on gdzies gleboko na dni
                  > e morza czy oceanu, albo sie rozbil ma setki tysiecy kawalkow jak ten lot Germa
                  > nwings nad Alpami.

Każdy przypadek jest inny.... często pilot - samobójca pozostawia na ziemi ślady i wiadomości, po których śledczy docierają do faktów. Ale gdy nie ma żadnych materialnych dowodów - teza pozostaje w strefie prawdopodobieństwa. Gdy wrak leży na dnie oceanu, lub w szopie na Siewiernym - mamy tylko domysły.

> Poza tym, jezeli uznajesz ze do zbadania przyczyn katastrofy konieczna jest rek
                  > onstrukcja wraku, to moze zaytasz Macierewicza dlaczego on jeszcze tego wraku d
                  > o Polski nie sciagnal i jak moze mowic o jakichkolwiek "dowodach" bez obejrzeni
                  > a wraku.

a co to Ci przeszkadza, co on mówi???? jeśli mówi bzdury, to sam na tym traci.... Dlaczego chcesz na siłę wprowadzać cenzurę i decydować o tym, co wolno a czego nie wolno mówić?

> Specjalisci ustalili przyczyny katastrofy smolenskiej, Macierewicz natomiast da
                  > lej snuje swoje teorie spiskowe nie podajac zadnych dowodow.

nie ustalili.... podali tylko przyczyny prawdopodobne. Ustalą, gdy złożą wrak i powiedzą: nie ma śladów wybuchu!!!

> Kto sie z chorymi wizjami Macierewicza nie zgadza, ten godzi w "polska tradycje
                  > " i musi byc sowieta.
                  >
                  > To jest CHORE!

a w co godzę ja, gdy się z Twoimi poglądami nie zgadzam? Moja postawa chora czy zdrowa????
                  • maria421 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 31.07.20, 17:07
                    a000000 napisała:

> Każdy przypadek jest inny.... często pilot - samobójca pozostawia na ziemi ślad
                    > y i wiadomości, po których śledczy docierają do faktów. Ale gdy nie ma żadnych
                    > materialnych dowodów - teza pozostaje w strefie prawdopodobieństwa. Gdy wrak l
                    > eży na dnie oceanu, lub w szopie na Siewiernym - mamy tylko domysły.

Masz racje , ze kazdy przypadek jest inny, dlatego nie powinnas sie dziwic ze Tupolew w Smolensku sie rozpadl, a jakis inny samolot nie.

Przyczyne katastrofy mozna stwierdzic bez wraku, na podstawie zapisu czarnej skrzynki :
                    pl.wikipedia.org/wiki/Katastrofa_lotu_Air_France_447

> a co to Ci przeszkadza, co on mówi???? jeśli mówi bzdury, to sam na tym traci..
                    > .. Dlaczego chcesz na siłę wprowadzać cenzurę i decydować o tym, co wolno a cze
                    > go nie wolno mówić?

Macierewicz prowadzi panstwowa komisje za panstwowe pieniadze. Placa mu za to, zeby bzdury opowiadal?

> nie ustalili.... podali tylko przyczyny prawdopodobne. Ustalą, gdy złożą wrak i
                    > powiedzą: nie ma śladów wybuchu!!!

Oczywiscie ze ustalili przyczyny katastrofy.

> a w co godzę ja, gdy się z Twoimi poglądami nie zgadzam? Moja postawa chora cz
                    > y zdrowa????

Badanie katastrofy lotniczej to jest kwestia wiedzy fachowej, nie pogladow.
                    • a000000 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 31.07.20, 17:58
                      maria421 napisała:

> Masz racje , ze kazdy przypadek jest inny, dlatego nie powinnas sie dziwic ze T
                      > upolew w Smolensku sie rozpadl, a jakis inny samolot nie.

nie inny tylko taki sam.

> Przyczyne katastrofy mozna stwierdzic bez wraku, na podstawie zapisu czarnej sk
                      > rzynki :

ale TA czarna skrzynka nic nie mówi. No, może tylko tyle, że była w rękach nam nieprzyjaznych i ścieżka została zmanipulowana.

> Macierewicz prowadzi panstwowa komisje za panstwowe pieniadze. Placa mu za to,
                      > zeby bzdury opowiadal?

chyba zdajesz sobie sprawę, że ocena : BZDURY jest bardzo subiektywna???? Wiesz ile osób święcie mu wierzy? pewnie dokładnie tylu, ilu odsądza od czci i wiary....

> > a w co godzę ja, gdy się z Twoimi poglądami nie zgadzam? Moja postawa ch
                      > ora cz
                      > > y zdrowa????
                      >
                      > Badanie katastrofy lotniczej to jest kwestia wiedzy fachowej, nie pogladow.

Na czym polega BADANIE katastrofy lotniczej to ja wiem... i nie jest to to, co nam komisje proponują.... brak zbadania głównego dowodu - wraku.

A ja się pytam ponownie, w nawiązaniu do tego, jak się wyraziłaś o poglądach Macierewicza. Czy nie zgadzając się z Twoimi poglądami, w coś godzę???? Moja postawa jest chora czy zdrowa?
                      • maria421 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 31.07.20, 18:21
                        a000000 napisała:

> maria421 napisała:

> nie inny tylko taki sam.

Czyli kazdy samolot tego typu jak spada to tak samo spada, niezaleznie od przeroznych innych czynnikow???

Czy mozna przyjac zalozenie ze wobec tego kazdy samochod tej samej marki tak samo sie rozbija? :-)

> ale TA czarna skrzynka nic nie mówi. No, może tylko tyle, że była w rękach nam
                        > nieprzyjaznych i ścieżka została zmanipulowana.

Masz dowod na to ze byla zmanipulowana??? NIE! To nie powtarzaj glupot za Macierewiczem!

> chyba zdajesz sobie sprawę, że ocena : BZDURY jest bardzo subiektywna???? Wiesz
                        > ile osób święcie mu wierzy? pewnie dokładnie tylu, ilu odsądza od czci i wiary
                        > ....

Wiem ze wierzy mu zdecydowana MNIEJSZOSC Polakow. Szczerze przypuszczam, licze na to, ze Ty sama mu nie wierzysz.
                        >
                        > Na czym polega BADANIE katastrofy lotniczej to ja wiem... i nie jest to to, co
                        > nam komisje proponują.... brak zbadania głównego dowodu - wraku.

Glownym dowodem sa skrzynki, nie wrak, ktorego w wielu katastrofach sie nie odnajduje.

> A ja się pytam ponownie, w nawiązaniu do tego, jak się wyraziłaś o poglądach Ma
                        > cierewicza. Czy nie zgadzając się z Twoimi poglądami, w coś godzę???? Moja pos
                        > tawa jest chora czy zdrowa?

Jeszcze raz- badanie katastrofy samolotowej, to nie kwestia pogladow tylko wiedzy fachowej, ktorej ani Macierewicz, ani nikt z jego zespolu nie ma.

Mnie bulwersuje (lagodnie mowiac) to, ze Macierewicz OBRAZA Laska , ktorego podziwiam za cierpliwosc.

• a000000 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 31.07.20, 19:24
                          maria421 napisała:

> Czyli kazdy samolot tego typu jak spada to tak samo spada, niezaleznie od przer
                          > oznych innych czynnikow???

jeśli ten sam typ samolotu, podchodząc do lądowania (wytracona prędkość) wpada w las i kosi drzewa, to co?

jeden z nich rozpada się na tysiące kawałków, jakby był ze szkła, a drugi kosi drzewa niczym jakiś buldożer????

> Czy mozna przyjac zalozenie ze wobec tego kazdy samochod tej samej marki tak sa
                          > mo sie rozbija? :-)

a dlaczego nie, skoro WARUNKI rozbicia są podobne i każdy z nich z podobną prędkością uderza w podobną przeszkodę?
                          Wracając do samolotów - pierwszy tupolew uderzył w jedno drzewo i rozpadł sie na kawałki, drugi tupolew uderzył w mnóstwo drzew i....skosił je jak trawę. Czy ten drugi był opancerzony?

> Masz dowod na to ze byla zmanipulowana??? NIE! To nie powtarzaj glupot za Macie
                          > rewiczem!

nie pamiętasz afery gdy się wydało, że długość nagrań tego co piloci mówili się różni?

> Wiem ze wierzy mu zdecydowana MNIEJSZOSC Polakow. Szczerze przypuszczam, licze
                          > na to, ze Ty sama mu nie wierzysz.

ile jeszcze razy mam mówić, że wierzę wyłącznie Bogu.... cała reszta to wiedza. A wiedza mi mówi, że tam gdzie polityka, tam , tu powiem za klasykiem: końtrol najwyższą formą zaufania....

> Glownym dowodem sa skrzynki, nie wrak, ktorego w wielu katastrofach sie nie odn
                          > ajduje.

czy Ty kontrolujesz to co piszesz???? Jeśli wraku się nie odnajduje, to jakim cudem ma się dostęp do skrzynek????

> Mnie bulwersuje (lagodnie mowiac) to, ze Macierewicz OBRAZA Laska , ktorego pod
                          > ziwiam za cierpliwosc.

cierpliwość??? a może woli przed sądem nie stawać, bo jeszcze coś się wyda.....
                          • maria421 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 31.07.20, 19:57
                            a000000 napisała:

> jeśli ten sam typ samolotu, podchodząc do lądowania (wytracona prędkość) wpada
                            > w las i kosi drzewa, to co?
                            >
                            > jeden z nich rozpada się na tysiące kawałków, jakby był ze szkła, a drugi kosi
                            > drzewa niczym jakiś buldożer????

To wszystko zalezy od bardzo wielu roznych czynnikow.

> a dlaczego nie, skoro WARUNKI rozbicia są podobne i każdy z nich z podobną pręd
                            > kością uderza w podobną przeszkodę?

To jest mozliwe tylko w warunkach laboratoryjnych, ale nie w ruchu drogowym.

> Wracając do samolotów - pierwszy tupolew uderzył w jedno drzewo i rozpadł sie
                            > na kawałki, drugi tupolew uderzył w mnóstwo drzew i....skosił je jak trawę. Cz
                            > y ten drugi był opancerzony?

Powtarzam- to wszystko zalezy od masy roznych czynnikow.

> nie pamiętasz afery gdy się wydało, że długość nagrań tego co piloci mówili się
                            > różni?

Afere robil Macierewicz w ktorego zespole nie bylo ani jednego speca od odczytywania skrzynek.

> ile jeszcze razy mam mówić, że wierzę wyłącznie Bogu.... cała reszta to wiedza.
                            > A wiedza mi mówi, że tam gdzie polityka, tam , tu powiem za klasykiem: końtrol
                            > najwyższą formą zaufania....

Twojemu malzonkowi tez pewnie wierzysz na slowo:-)

> czy Ty kontrolujesz to co piszesz???? Jeśli wraku się nie odnajduje, to jakim
                            > cudem ma się dostęp do skrzynek????

Czy Ty czytasz to, co Ci posylam? Po katastrofie Air France u wybrzezy Brazylii nigdy nie wylowiono wraku, ale wylowiono skrzynki! Skrzynki przez jakis czasa nadaja sygnal wedlug ktorego moga byc zlokalizowane. A jak sie samolot uderzajac o powierzchnie wody rozbija, to skrzynki z niego wylatuja tak jak wszystkie inne czesci.

> cierpliwość??? a może woli przed sądem nie stawać, bo jeszcze coś się wyda.....

Co ma sie wydac??? Lasek swoja prace fachowo wykonal, a Macierwicz bierze panstwowa kase za opowiadanie BZDUR!

Macierewicz, ktory tyle gledzi o honorze, sam wstydu i honoru nie ma! Bierze panstwowa kase, opowiada BZDURY i jeszcze sie oburza ze ktos cos od niego wymaga i go od sowietow wyzywa. WSTYD I HANBA!

• stephen_s Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 31.07.20, 21:05
                    > a co to Ci przeszkadza, co on mówi???? jeśli mówi bzdury, to sam na tym traci.... Dlaczego chcesz na siłę wprowadzać cenzurę i decydować o tym, co wolno a czego nie wolno mówić?

Azerko, czy Ty w ogóle zastanawiasz się, co mówisz?

Jaka cenzura, o czym Ty mówisz? Macierewicz jest urzędnikiem państwowym, który za swoją działalność dostaje chyba niezłe pieniądze. W tej sytuacji jak najbardziej mamy prawo krytykować go za mówienie rzeczy z kosmosu.

> a w co godzę ja, gdy się z Twoimi poglądami nie zgadzam? Moja postawa chora czy zdrowa????

Patrząc na Twoją postawę w tym wątku? Wiesz, jeśli stwierdzasz, że Lasek wcale niekoniecznie jest kompetentny do badania wypadków, bo co prawda ma wykształcenie kierunkowe i doświadczenie praktyczne przy badaniu wypadków lotniczych - ale wykształcenie w sumie nic nie znaczy, a uczestniczenie w badaniu nie oznacza, że cokolwiek z sensem tam wnosił... no to litości. To jest pierniczenie głupot z takiego poziomu, że śmiało można powiedzieć, że Twoja postawa w tym temacie jest kompletnie idiotyczna.
              • stephen_s Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 31.07.20, 13:47
                > specjaliści niczego nie USTALILI!!! ustalić można dopiero po złożeniu resztek wraku!!!

Bzdura na resorach, Azerko.

A nawet jeśli, to akurat specjaliści z komisji Millera zrobili tutaj więcej, bo przynajmniej pojechali do Smoleńska. Komisja Macierewicza nawet tego nie zrobiła. Zamiast tego wysadzała baraki....
                • astra18 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 31.07.20, 13:54
                  stephen_s napisał:

>
                  > A nawet jeśli, to akurat specjaliści z komisji Millera zrobili tutaj więcej, bo
                  > przynajmniej pojechali do Smoleńska.

I tylko niepotrzebnie wydali kasę podatników, skoro raport miał być zbieżny z raportem Anodiny, co Miller zapowiedział już w czerwcu 2010.

• stephen_s Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 31.07.20, 13:45
            > nie wiem, co Lasek powinien. Ja wiem, że nie należy się w to wtrącać... niech specjaliści od katastrof lotniczych ustalą co tam się zdarzyło najprawdopodobniej....

Dwa problemy: w podkomisji Macierewicza nie ma żadnych specjalistów od wypadków lotniczych. A Lasek takim specjalistą *jest*.
            • astra18 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 31.07.20, 13:48
              stephen_s napisał:

> > nie wiem, co Lasek powinien. Ja wiem, że nie należy się w to wtrącać... n
              > iech specjaliści od katastrof lotniczych ustalą co tam się zdarzyło najprawdopo
              > dobniej....
              >
              > Dwa problemy: w podkomisji Macierewicza nie ma żadnych specjalistów od wypadków
              > lotniczych. A Lasek takim specjalistą *jest*.

Ale nie ma specjalizacji :wypadki lotnicze, więc ten ....tego...:)
              • stephen_s Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 31.07.20, 13:52
                > Ale nie ma specjalizacji :wypadki lotnicze, więc ten ....tego...:)

Ten tego:

W 1992 ukończył studia na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej, specjalizując się w zakresie budowy płatowców[1]. W 2002 na podstawie rozprawy zatytułowanej Wpływ interferencji aerodynamicznej na ruch zrzucanych z samolotu zasobników uzyskał w Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie stopień doktora nauk technicznych w zakresie mechaniki[2]. Odbył także zagraniczne kursy poświęcone badaniom dużych katastrof lotniczych i zarządzaniem badaniem takich zdarzeń. Uzyskał uprawnienia pilota samolotowego i szybowcowego, a także uprawnienia instruktora szybowcowego, motoszybowcowego i pilota doświadczalnego[3]. Od 2003 do 2007 był redaktorem naczelnym periodyku „NIT – Nauka, Innowacje, Technika”[1].

Od 1992 do 2002 był pracownikiem Instytutu Lotnictwa. Następnie przeszedł do Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, w czerwcu 2003 objął funkcję jej wiceprzewodniczącego ds. technicznych. Brał udział w badaniach około 120 wypadków i incydentów lotniczych. Udzielał się także jako biegły m.in. w postępowaniu dotyczącym katastrofy lotniczej w Mirosławcu. Od maja 2010 do lipca 2011 wchodził w skład Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego, utworzonej do zbadania katastrofy Tu-154 w Smoleńsku z 10 kwietnia 2010. Pełnił w jej ramach funkcję zastępcy przewodniczącego podkomisji lotniczej[3].

W lutym 2012 został powołany na przewodniczącego PKBWL, zastępując Edmunda Klicha[3]. Zajmował to stanowisko do września 2016.

(za Wikipedią)

Nadal twierdzisz, że Lasek nie jest specjalistą od wypadków lotniczych?
                  • stephen_s Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 31.07.20, 14:08
                    > Nadal twierdzę.
                    > Kursy to nie specjalizacja naukowa.

Nie no, ta dyskusja nie ma sensu. Jeśli dla ciebie wykształcenie politechniczne związane z samolotami + uczestniczenie w badaniu ponad 100 wypadków lotniczych + dodatkowe kursy + posiadana licencja pilota, nie czynią kogoś specjalistą od wypadków lotniczych... jeśli nie widzisz różnicy między kimś takim, a członkami komisji Macierewicza w stylu inżyniera od betonu... to znaczy, że albo jesteś kompletnie zmanipulowana i niezdolna do racjonalnego myślenia, albo po prostu nie jesteś zainteresowana uczciwą dyskusją.

PS. Wedle twojej logiki, to Zbigniewa Religi nie można by nazwać specjalistą od transplantologii, gdyż nie ma takiej specjalizacji lekarskiej w Polsce...
                    • astra18 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 31.07.20, 14:18
                      stephen_s napisał:

> > Nadal twierdzę.
                      > > Kursy to nie specjalizacja naukowa.
                      >
                      > Nie no, ta dyskusja nie ma sensu. Jeśli dla ciebie wykształcenie politechniczne
                      > związane z samolotami + uczestniczenie w badaniu ponad 100 wypadków lotniczych
                      > + dodatkowe kursy + posiadana licencja pilota, nie czynią kogoś specjalistą od
                      > wypadków lotniczych... jeśli nie widzisz różnicy między kimś takim, a członkam
                      > i komisji Macierewicza w stylu inżyniera od betonu... to znaczy, że albo jesteś
                      > kompletnie zmanipulowana i niezdolna do racjonalnego myślenia, albo po prostu
                      > nie jesteś zainteresowana uczciwą dyskusją.

A ja Ci uczciwie po raz kolejny piszę, że nie ma specjalizacji : katastrofy lotnicze - bo tak sformułowałeś swój wpis, więc albo nie czytasz ze zrozumieniem albo poziom rozchwiania emocjonalnego osiąga u Ciebie swój najwyższy szczyt.
                      W taką stronę ma iść ta dyskusja?
                      >
                      > PS. Wedle twojej logiki, to Zbigniewa Religi nie można by nazwać specjalistą od
                      > transplantologii, gdyż nie ma takiej specjalizacji lekarskiej w Polsce.

I uważasz że taki zbiór specjalizacji ma wspólny punkt z tym Laskowym?
                      Chyba wybrałeś droge na skróty.

• jureek Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 31.07.20, 14:54
                        astra18 napisał:

> A ja Ci uczciwie po raz kolejny piszę, że nie ma specjalizacji : katastrofy lot
                        > nicze - bo tak sformułowałeś swój wpis, więc albo nie czytasz ze zrozumieniem a
                        > lbo poziom rozchwiania emocjonalnego osiąga u Ciebie swój najwyższy szczyt.
                        > W taką stronę ma iść ta dyskusja?

Wiesz co? Czepiasz się słówek. A teraz jeszcze dodatkowo atakujesz ad personam stawiając jakieś zdalne diagnozy stanu psychicznego. A może byś tak na spokojnie przedstawiła, kto z komisji Macierewicza ma specjalizację "katastrofy lotnicze"?

> I uważasz że taki zbiór specjalizacji ma wspólny punkt z tym Laskowym?
                        > Chyba wybrałeś droge na skróty.

Nie. To nie jest droga na skróty. To próba cierpliwego wytłumaczenia Ci poprzez analogię, że można być specjalistą bez ukończenia kierunku, który musi się dokładnie tak nazywać, jak specjalizacja.
                        • astra18 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 31.07.20, 16:35
                          jureek napisał:

>
                          > Wiesz co? Czepiasz się słówek. A teraz jeszcze dodatkowo atakujesz ad personam
                          > stawiając jakieś zdalne diagnozy stanu psychicznego.

Skoro wdepnales miedzy wódkę a zakąskę to badz przynajmniej łaskaw przeczytać słowa Stefana skierowane do mnie. W tym duchu napisałam co napisałam kończąc to pytaniem czy w tym kierunku ma iść dyskusja.
                          Jak już przeczytasz to ładnie przeproś.

A może byś tak na spokojni
                          > e przedstawiła, kto z komisji Macierewicza ma specjalizację "katastrofy lotnicz
                          > e"?

A po co? Paluchami po guglu nie potrafimy się poruszać, ?tym bardziej że kiedyś to hektolitry wpisów było na ten temat .
                          >
                          >
                          > Nie. To nie jest droga na skróty. To próba cierpliwego wytłumaczenia Ci poprzez
                          > analogię,

Ja nie widze analogii więc tracisz czas wyręczając Stefana.

że można być specjalistą bez ukończenia kierunku, który musi się dok
                          > ładnie tak nazywać, jak specjalizacja.

Można brać udział w badaniach katastrof mając jedną lub kilka specjalizacji uprawniających do przystąpienia do takiego zadania.
                          To proste jak konstrukcja cepa, bez zbędnych analogii.
                          • jureek Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 31.07.20, 17:15
                            astra18 napisał:

> A może byś tak na spokojni
                            > > e przedstawiła, kto z komisji Macierewicza ma specjalizację "katastrofy l
                            > otnicz
                            > > e"?
                            >
                            > A po co?

Po to, żeby można było dyskutować merytorycznie, a nie trollować. Stefan przedstawił kwalifikacje Laska.
                            • astra18 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 31.07.20, 17:21
                              jureek napisał:
                              > >
                              > > A po co?
                              >
                              > Po to,

A co było po moim "a po co"?

żeby można było dyskutować merytorycznie, a nie trollować. Stefan przeds
                              > tawił kwalifikacje Laska.
                              Wkleił z gugla.
                              O Biniendzie też mam wkleić? I co, będziemy merytorycznie pisać o specjalnościach takich jak budowa materiałów , srodplatow, wytrzymałość na zjawiska meteorologiczne?

• maria421 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 31.07.20, 18:46
                                astra18 napisał:

> Wkleił z gugla.
                                > O Biniendzie też mam wkleić? I co, będziemy merytorycznie pisać o specjalnościa
                                > ch takich jak budowa materiałów , srodplatow, wytrzymałość na zjawiska meteorol
                                > ogiczne?

Lasek bral udzial w badaniu ok 120 incydenttow lotniczych.
                                W ilu badaniach bral udzial Binienda? ZERO!

I to wszystko w temacie.

• astra18 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 31.07.20, 19:54
                                  maria421 napisała:

> astra18 napisał:
                                  >
                                  > > tawił kwalifikacje Laska.
                                  > > Wkleił z gugla.
                                  > > O Biniendzie też mam wkleić? I co, będziemy merytorycznie pisać o specjal
                                  > nościa
                                  > > ch takich jak budowa materiałów , srodplatow, wytrzymałość na zjawiska me
                                  > teorol
                                  > > ogiczne?
                                  >
                                  > Lasek bral udzial w badaniu ok 120 incydenttow lotniczych.

W jakim zakresie? chcesz podjąć się merytorycznej dyskusji? Znasz się na tym?

> W ilu badaniach bral udzial Binienda? ZERO!

I to go dyskredytuje nawet jeśli nie jesteś w stanie określić zakres jego specjalizacji?

>
                                  > I to wszystko w temacie.
                                  >
                                  >
                                  >
                            • a000000 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 31.07.20, 18:17
                              jureek napisał:

> Po to, żeby można było dyskutować merytorycznie, a nie trollować. Stefan przeds

no cóż... zdobycie dyplomu czy skończenie szkół specjalistą nie czyni.
                              Znam specjalistów bez dyplomu i dyletantów z dyplomem.

Nie twierdzę, że członkowie komisji Laska na katastrofach się nie znają.... ale dopuszczam, że w innych komisjach są ludzie, którzy mają odpowiednie kwalifikacje aby widząc zdjęcie - wyciągnąć wnioski. Np - jakie siły są potrzebne aby dany kawałek metalu wygiąć w konkretny sposób i jakie są do tego potrzebne warunki zewnętrzne.

Nie twierdzę, że członkowie komisji Macierewicza to alfy i omegi..... ale jakoś dziwnie umknęło mi prokuratorskie zamknięcie śledztw, tak rosyjskich jak i polskich.... czyżby śledczy zauważyli, że nie wszystko potrafią wytłumaczyć?

• maria421 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 31.07.20, 18:42
                                a000000 napisała:

> no cóż... zdobycie dyplomu czy skończenie szkół specjalistą nie czyni.
                                > Znam specjalistów bez dyplomu i dyletantów z dyplomem.

Tak, ale zeby byc specjalista trzeba miec wiedze tak teoretyczna jak i praktyczna.
                                Lasek bral udzial w badaniu ok. 120 incydentow lotniczych, wiec chyba jest specjalista?
                                Natomiast w komisji Macierewicza nie ma ani jednego ktory by wczesniej badal jakis incydent lotniczy.

> Nie twierdzę, że członkowie komisji Laska na katastrofach się nie znają.... ale
                                > dopuszczam, że w innych komisjach są ludzie, którzy mają odpowiednie kwalifika
                                > cje aby widząc zdjęcie - wyciągnąć wnioski. Np - jakie siły są potrzebne aby da
                                > ny kawałek metalu wygiąć w konkretny sposób i jakie są do tego potrzebne warunk
                                > i zewnętrzne.

Zgodzisz sie z tym, ze specjalista jest Lasek ktory bral udzial w badaniu ok. 120 incydentow lotniczych?
                                Zgodzisz sie z tym, ze w komisji Macierewicza nie ma ani jednego ktory ma jakiekolwiek doswiadczenie praktyczne w tej dziedzinie?

> Nie twierdzę, że członkowie komisji Macierewicza to alfy i omegi..... ale jakoś
                                > dziwnie umknęło mi prokuratorskie zamknięcie śledztw, tak rosyjskich jak i pol
                                > skich.... czyżby śledczy zauważyli, że nie wszystko potrafią wytłumaczyć?

niezniknelo.pl/NPW/www.npw.gov.pl/491-Konferencjeprasowe.htm

• a000000 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 31.07.20, 19:45
                                  maria421 napisała:

> Tak, ale zeby byc specjalista trzeba miec wiedze tak teoretyczna jak i praktycz
                                  > na.
                                  > Lasek bral udzial w badaniu ok. 120 incydentow lotniczych, wiec chyba jest spec
                                  > jalista?

może tak a może i nie.... to wszystko zależy .... jeden zagra gamę tysiąc razy i nic z tego nie wyjdzie... drugi zagra raz i już gotowe!!! Więc te 120 razy jest to wprawdzie coś, ale ..... specjalistą nie czyni.

> Zgodzisz sie z tym, ze specjalista jest Lasek ktory bral udzial w badaniu ok. 1
                                  > 20 incydentow lotniczych?

nie, nie zgodzę... ilość nie przechodzi w jakość...

> Zgodzisz sie z tym, ze w komisji Macierewicza nie ma ani jednego ktory ma jakie
                                  > kolwiek doswiadczenie praktyczne w tej dziedzinie?

nie mam pojęcia. To mnie nie interesuje. Ważne czy są specjalistami w dziedzinach które są potrzebne w śledztwie.
                                  A wiesz, że w komisji Millera był muzyk? Co to ma wspólnego z katastrofą lotniczą?? ano ma, bardzo wiele.... ktoś musi mieć bardzo dobre ucho aby zapisać nagranie z kokpitu.

> niezniknelo.pl/NPW/www.npw.gov.pl/491-Konferencjeprasowe.htm

błąd 404.
                                  >
                                  >
                                  • maria421 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 31.07.20, 20:03
                                    a000000 napisała:

> może tak a może i nie.... to wszystko zależy .... jeden zagra gamę tysiąc razy
                                    > i nic z tego nie wyjdzie... drugi zagra raz i już gotowe!!! Więc te 120 razy j
                                    > est to wprawdzie coś, ale ..... specjalistą nie czyni.

Kto jest specjalista-ten , ktory przeprowadzil 120 operacji chirurgicznych, czy ten, ktory zadnej nie przeprowadzil?
                                    Ty ktorego chirurga bys wybrala?

> nie, nie zgodzę... ilość nie przechodzi w jakość...

Acha. Czyli chirurg ze 120 operacjami na koncie tez nie jest specjalista, i Ty bys wybrala takiego, ktory nigdy zadnej operacji nie przeprowadzil.

> nie mam pojęcia. To mnie nie interesuje. Ważne czy są specjalistami w dziedzina
                                    > ch które są potrzebne w śledztwie.
                                    > A wiesz, że w komisji Millera był muzyk? Co to ma wspólnego z katastrofą lotni
                                    > czą?? ano ma, bardzo wiele.... ktoś musi mieć bardzo dobre ucho aby zapisać nag
                                    > ranie z kokpitu.

Acha, nie interesuje Cie. Jak Cie nie interesuje, to po co sie wypowiadasz?

> błąd 404.

Szkoda, tam sa wszystkie dokumenty NPW w sprawie sledztwa smolenskiego.

• maria421 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 31.07.20, 18:55
                        Astra i co z tego ze nie ma specjalizacji "badanie katastrof lotniczych"??? Co z tego???

Co chcesz nam przez to powiedziec? Ze do zespolu badania katastrofy lotniczej moze byc wziety pierwszy lepszy z brzegu inzynier , skoro nie ma ludzi z dyplomem "specjalista do badania katastrof lotniczych"?

• astra18 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 31.07.20, 19:57
                          maria421 napisała:

> Astra i co z tego ze nie ma specjalizacji "badanie katastrof lotniczych"??? Co
                          > z tego???

Odpowiedziałam na wpis Stefana.
                          >
                          > Co chcesz nam przez to powiedziec? Ze do zespolu badania katastrofy lotniczej m
                          > oze byc wziety pierwszy lepszy z brzegu inzynier , skoro nie ma ludzi z dyplome
                          > m "specjalista do badania katastrof lotniczych"?

jw
                          >
                          >
                          >
      • astra18 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 31.07.20, 17:23
        maria421 napisała:

> Astra, zobacz tutaj :
        >
        > https://img2.dmty.pl//uploads/201703/1489509537_gjpytm_600.jpg
        >
        >
        > i powiedz w ktorej komisji pracowali specjalisci

Wygląda jak menu z kiepskiej knajpy.
        Skąd to masz?:)
        To jest odpowiedź merytoryczna proporcjonalna do jakości źródła które podalas.
        • maria421 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 31.07.20, 18:32
          Astra, tu masz liste :

Skład komisji badającej katastrofę w Smoleńsku

Skład komisji powołanej do zbadania katastrofy jest następujący[2][9]:

Jerzy Miller (minister spraw wewnętrznych i administracji) – przewodniczący (od dnia 28 kwietnia 2010 roku; w dniach 15–28 kwietnia 2010 roku przewodniczącym Komisji był płk rez. pil. Edmund Klich[4])
          płk pil. mgr inż. Mirosław Grochowski[10] (szef Inspektoratu MON ds. Bezpieczeństwa Lotów[5]) – zastępca przewodniczącego
          mgr Agata Kaczyńska[10] (sekretarz Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych (PKBWL)[11]) – sekretarz

Podkomisja lotnicza

Eksperci z zakresu szkolenia lotniczego, ruchu lotniczego, ratownictwa lotniczego, łączności, nawigacji i meteorologii:

ppłk pil. mgr inż. Robert Benedict[10] – przewodniczący (początkowo przewodniczącym podkomisji lotniczej był kmdr rez. pil. Dariusz Majewski)[12]
          dr inż. Maciej Lasek[10] – zastępca przewodniczącego (zastępca przewodniczącego PKBWL[11])
          kmdr rez. pil. mgr inż. Dariusz Majewski[10]
          mgr inż. Bogdan Fydrych[10] (członek PKBWL[11])
          mgr Wiesław Jedynak[10] (PLL LOT[12])
          dr Agnieszka Kunert-Diallo[10] (PLL LOT[12])
          mgr inż. Krzysztof Lenartowicz[10]
          mgr inż. Edward Łojek[10]
          ppłk rez. mgr inż. Mirosław Milanowski[10]
          ppłk rez. mgr inż. Maciej Ostrowski[10]
          mgr inż. Kazimierz Szostak[10] (PLL LOT[12])
          mgr inż. Waldemar Targalski[10] (członek PKBWL[11]);
          ppłk rez. pil. mgr inż. Andrzej Winiewski[10]
          dr hab. Marek Żylicz[10]

Podkomisja techniczna

Eksperci z zakresu eksploatacji statków powietrznych, awioniki, techniki lotniczej, logistyki i informatyki:

dr inż. Stanisław Żurkowski[10] – przewodniczący (członek PKBWL[11])
          płk mgr inż. Mirosław Wierzbicki[10] – zastępca przewodniczącego
          mjr mgr inż. Dariusz Dawidziak[10]
          ppłk mgr inż. Dariusz Majewski[10]
          ppłk mgr inż. Leszek Filipczyk[10]
          mjr mgr inż. Artur Kułaszka (ITWL)[10]
          prof. dr hab. inż. Ryszard Krystek[10]
          mgr inż. Piotr Lipiec[10] (PLL LOT[12])
          mgr inż. Władysław Metelski[10]
          ppłk dr inż. Sławomir Michalak (ITWL)[10]
          ppłk mgr inż. Janusz Niczyj (ITWL)[10]
          płk rez. mgr inż. Jacek Przybysz[10]
          mjr rez. mgr inż. Jerzy Skrzypek[10]
          mgr inż. Wiesław Wypych[10] (PLL LOT[12])
          ppłk mgr inż. Cezary Musiał[10]

Podkomisja medyczna

Eksperci z zakresu medycyny lotniczej, psychologii i patomorfologii:

płk dr n.hum. Olaf Truszczyński – przewodniczący (Wojskowy Instytut Medycyny Lotniczej[13])
          ppłk lek. med. Bogusław Biernat[10]

A kto byl u Macierewicza?

Prof Ronda ktory blefowal zeTupolew nie zszedl ponizej 100 m., Berczynski ktory pod raportem sie nie podpisal i zwial do USA, Binienda ktorego symulacje i obliczenia zostaly zakwestionowane przez innych naukowcow?

• astra18 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 31.07.20, 20:02
            maria421 napisała:

> A kto byl u Macierewicza?

Kto jest , możesz wymienić nazwiska i specjalizacje oraz tym jakim zakresem były objęte badania katastrofy smoleńskiej.
            >
            > Prof Ronda ktory blefowal zeTupolew nie zszedl ponizej 100 m., Berczynski ktory
            > pod raportem sie nie podpisal i zwial do USA, Binienda ktorego symulacje i obl
            > iczenia zostaly zakwestionowane przez innych naukowcow?

Kto i w jakim zakresie zakwestionował badania Biniendy.
            Wiemy na pewno - Miller w czerwcu 2010 powiedział , że raport polskich śledczych ma być zbieżny z raportem Anodiny.
            >
            • maria421 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 31.07.20, 20:08
              Astra, najwiekszym krytykiem Biniendy byl Artymowicz.

Zreszta- wrocmy do sedna sprawy- czyli dlaczego samolot na tyle obnizyl lot ze zahaczyl o brzoze i co to ma wspolnego z wybuchem bomby termobarycznej czy jaka tam znow Macierewicz wymyslil.
              • astra18 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 31.07.20, 20:37
                maria421 napisała:

> Astra, najwiekszym krytykiem Biniendy byl Artymowicz.

Znany z salonu24 jako YOU-NOW-WHO.Znam znam, pewnie ty nie znasz tej "twórczości".
                >
                > Zreszta- wrocmy do sedna sprawy- czyli dlaczego samolot na tyle obnizyl lot ze
                > zahaczyl o brzoze i co to ma wspolnego z wybuchem bomby termobarycznej czy jaka
                > tam znow Macierewicz wymyslil.

Chcesz merytorycznie mi to wytłumaczyć:) A przepraszam - pani jaką specjalizację posiada?:)

• astra18 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 31.07.20, 20:53
                  astra18 napisał:

> maria421 napisała:
                  >
                  > > Astra, najwiekszym krytykiem Biniendy byl Artymowicz.
                  >
                  > Znany z salonu24 jako YOU-NOW-WHO.Znam znam, pewnie ty nie znasz tej "twórczośc
                  > i".

Takie małe resume "twórczości" Artymowicza:

niepoprawni.pl/blog/1837/tak-laduja-debesciaki-wiadomo-kto-rozpowszechnial-te-plotke

• maria421 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 01.08.20, 09:11
                  Astra, tu chodzi o LOGIKE, moja droga. O LOGIKE chodzi.
                  Czyli o to, ze gdyby Tupolew nie znizyl za wczesnie lotu, to by o zadna brzoze nie zahaczyl.
                  Kapujesz?

Jednak komisja Macierewicza tego tematu akurat bardzo unikala, a Ronda nawet blefowal ze Tupolew nie zszedl ponizej 100 m.
                  • astra18 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 01.08.20, 09:20
                    maria421 napisała:

> Astra, tu chodzi o LOGIKE, moja droga. O LOGIKE chodzi.

Co z tego skoro z tej "logiki" nie korzystasz.
                    Podajesz przykład Artymowicza, który wymyślał jakieś bzdury o "debeściakach".

> Czyli o to, ze gdyby Tupolew nie znizyl za wczesnie lotu, to by o zadna brzoze
                    > nie zahaczyl.

A dlaczego obniżył.

> Kapujesz?

Twojej "logiki" za żadne skarby.
                    >
                    > Jednak komisja Macierewicza tego tematu akurat bardzo unikala, a Ronda nawet bl
                    > efowal ze Tupolew nie zszedl ponizej 100 m.
                    • maria421 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 01.08.20, 09:41
                      Astra, no wlasnie- dlaczego Tupolew obnizyl lot? Dlaczego komisja Macierewicza zafiksowala sie na brzozie i skrzydle a nie na tym, dlaczego Tupolew obnizyl lot? Dlaczego Ronda blefowal ze Tupolew nie zszedl ponizej 100 m?

DLACZEGO?

Odpowiesz, czy bedziesz znow rozrywac ten post na kawalki i wstawiac glupkowate komentarze?
                      • astra18 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 01.08.20, 10:02
                        maria421 napisała:

> Astra, no wlasnie- dlaczego Tupolew obnizyl lot? Dlaczego komisja Macierewicza
                        > zafiksowala sie na brzozie

To raczej raport Millera oparty był głównie na na tej brzozie co złamała skrzydło i to było powodem "beczki".

i skrzydle a nie na tym, dlaczego Tupolew obnizyl lo
                        > t? Dlaczego Ronda blefowal ze Tupolew nie zszedl ponizej 100 m?

Wg zaleceń wieży.
                        >
                        > DLACZEGO?
                        >
                        > Odpowiesz, czy bedziesz znow rozrywac ten post na kawalki i wstawiac glupkowate
                        > komentarze?

Możesz opanować emocje? Nawet z powodu braku argumentów?
                        • maria421 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 01.08.20, 11:26
                          Astra, raport Millera wcale nie byl oparty "glownie na tej brzozie". Brzoza byla jednym z ognwl lancucha ktore doprowadzily do katastrofy i byla wytlumaczeniem dlaczego Tupolew wyladowal kolami do gory.

Jezeli Binienda twierdzi ze brzoza nie mogla uszkodzic skrzydla, to czym tlumaczy fakt, ze samolot wyladowal kolami do gory?

Wybuchem ktorego Macierewicz przez 10 lat nie potrafil dowiesc? Wybuchem czego??? Trotylu, bomby termobarycznej , RDX, ktorego obecnosc Macierewicz stwierdzil nigdy nie ogladajac wraka?

• astra18 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 01.08.20, 11:44
                            maria421 napisała:

> Astra, raport Millera wcale nie byl oparty "glownie na tej brzozie".

Napisałam wyraźnie, że na tej brzozie oparto teorię o wykonaniu "beczki" przez samolot.

Brzoza byl
                            > a jednym z ognwl lancucha ktore doprowadzily do katastrofy i byla wytlumaczenie
                            > m dlaczego Tupolew wyladowal kolami do gory.

No własnie, z powodu brzozy.
                            >
                            > Jezeli Binienda twierdzi ze brzoza nie mogla uszkodzic skrzydla,

Nie twierdził tak jak napisałaś. Uszkodzenie nie mogło spowodować "beczki".

to czym tlumac
                            > zy fakt, ze samolot wyladowal kolami do gory?

Tym z czym Ty się nie zgadzasz.
                            >
                            > Wybuchem ktorego Macierewicz przez 10 lat nie potrafil dowiesc?

A skąd wniosek że nie potrafił?

Wybuchem czego?
                            > ?? Trotylu, bomby termobarycznej , RDX, ktorego obecnosc Macierewicz stwierdzil
                            > nigdy nie ogladajac wraka?

Przecież Macierewicz jest referentem wyników badań a nie badaczem.
                            >
                            >
                            >
                            >
                            >
                            • maria421 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 01.08.20, 11:48
                              Astra, czy dobrze zrozumialam ze przyznalas ze to z powodu brzozy Tupolew wyladowal kolami do gory?

Czyli zgadzasz sie z Millerem i Laskiem???

Nie rozsmieszaj mnie pytaniami skad wniosek ze Macierewicz nie potrafil udowodnic wybuchu.

Wniosek stad, ze dowodow NIE MA.

• astra18 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 01.08.20, 12:04
                                maria421 napisała:

> Astra, czy dobrze zrozumialam ze przyznalas ze to z powodu brzozy Tupolew wylad
                                > owal kolami do gory?

Źle zrozumiałaś , to komisja Millera oparła się na takiej tezie.
                                >

>
                                > Nie rozsmieszaj mnie pytaniami skad wniosek ze Macierewicz nie potrafil udowodn
                                > ic wybuchu.

Pytanie jak najbardziej poważne, na jakiej podstawie merytorycznej TY uważasz inaczej.
                                >
                                > Wniosek stad, ze dowodow NIE MA.

Taki wniosek z czapy.
                                >
                                >
                        • maria421 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 01.08.20, 16:33
                          a000000 napisała:

> maria421 napisała:
                          >
                          > > Astra, no wlasnie- dlaczego Tupolew obnizyl lot?
                          >
                          > no jak sądzisz!! dlaczego pilot samolotu słysząc kontrolera mówiącego z wieży
                          > : jesteś na ścieżce i na kursie, obniża lot i wypuszcza podwozie?
                          >

A dlaczego pilot nie reaguje na TERRAIN AHEAD! PULL UP! PULL UP!?

Tak czy inaczej- jak to sie ma do chorych teorii Macierewicza o wybuchu (nie wiadomo w koncu czego) ktory byl przyczyna katastrofy a mial miejsce w ostatniej sekundzie czyli juz po ostrzezeniach "Terrain Ahead, Pull Up" i po ostatnich slowach pilota "k... wa mac!" ?
                          • a000000 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 01.08.20, 20:20
                            maria421 napisała:

> A dlaczego pilot nie reaguje na TERRAIN AHEAD! PULL UP! PULL UP!?

bo jest przekonany, że znajduje się nad płytą lotniska, które nie jest wpisane w rejestr owego przyrządu, jako lotnisko wojskowe.
                            W tej sytuacji przyrząd zawsze będzie wrzeszczał.

> Tak czy inaczej- jak to sie ma do chorych teorii Macierewicza o wybuchu (nie wi
                            > adomo w koncu czego) ktory byl przyczyna katastrofy a mial miejsce w ostatniej
                            > sekundzie czyli juz po ostrzezeniach "Terrain Ahead, Pull Up" i po ostatnich sl
                            > owach pilota "k... wa mac!" ?

poczekaj na formę pisaną raportu.
                            • maria421 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 02.08.20, 10:21
                              a000000 napisała:

> bo jest przekonany, że znajduje się nad płytą lotniska, które nie jest wpisane
                              > w rejestr owego przyrządu, jako lotnisko wojskowe.
                              > W tej sytuacji przyrząd zawsze będzie wrzeszczał.

Piloci nie byli odpowiednio przeszkoleni.

> poczekaj na formę pisaną raportu.

Raportu ktorego czlonkowie podkomisji nawet jeszcze nie czytali?

Azerka, minelo 10 lat, oprocz ciagle nowych "niezbitych dowodow" zapowiadanych przez Macierewicza nie ma NIC.
                              Jak dlugo chcesz jeszcze potulnie czekac?
              • stephen_s Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 31.07.20, 20:58
                Nie no, Maria, chyba widzisz, że rozmowa na ten temat nie ma sensu. Przeciwko sobie masz Azerkę, według której uczestnictwo w badaniu 120 katastrof niczego nie oznacza - i Astrę, która będzie Ci rzucała, że Twoje źródła są bez sensu i powtarzała jak mantrę, że raport Millera dopasowywano do raportu Anodiny (choć oczywiście te raporty nie są identyczne i raport Millera wskazywał na fakty cokolwiek dla Rosjan niewygodne). Po prostu nie ma sensu rozmawiać - jak ktoś chce wierzyć, że Ziemia jest płaska, to go nie przekonasz. Szkoda życia na to...
                • astra18 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 31.07.20, 22:51
                  stephen_s napisał:

>Astrę, która będzie Ci rzucała, że Twoje źródła są bez sensu

Jak wyglądają jak menu z knajpy to co się dziwic

i po
                  > wtarzała jak mantrę, że raport Millera dopasowywano do raportu Anodiny

To się doinformuj i nie pleć bzdur:

tvn24.pl/polska/podkomisja-smolenska-ujawnia-nagranie-z-jerzym-millerem-ra676432-3192465

• maria421 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 01.08.20, 09:03
                  stephen_s napisał:

> Nie no, Maria, chyba widzisz, że rozmowa na ten temat nie ma sensu. Przeciwko s
                  > obie masz Azerkę, według której uczestnictwo w badaniu 120 katastrof niczego ni
                  > e oznacza - i Astrę, która będzie Ci rzucała, że Twoje źródła są bez sensu i po
                  > wtarzała jak mantrę, że raport Millera dopasowywano do raportu Anodiny (choć oc
                  > zywiście te raporty nie są identyczne i raport Millera wskazywał na fakty cokol
                  > wiek dla Rosjan niewygodne). Po prostu nie ma sensu rozmawiać - jak ktoś chce w
                  > ierzyć, że Ziemia jest płaska, to go nie przekonasz. Szkoda życia na to...

Stefan, ja mysle ze Azerka w glebi duszy sama nie wierzy w to co pisze. Nie rozumiem tylko dlaczego na tym forum, gdzie znamy sie juz kupe lat (jeszcze z "tamtego forum"), ryzykuje utrate wlasnego prestizu dla ratowania prestizu Macierewicza czy Kaczynskiego.

Mysle ze Astra tez w glebi duszy nie wierzy w to co pisze, ale nie moze stracic twarzy przyznajac mi racje :-)

Mysle ze sam Macierewicz nie wierzy w to, co opowiada.
                  • astra18 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 01.08.20, 09:08
                    maria421 napisała:

> Mysle ze Astra tez w glebi duszy nie wierzy w to co pisze, ale nie moze stracic
                    > twarzy przyznajac mi racje :-)

No tak, bo przeświadczenie o tym, że ma się rację, nawet jej nie mając, dodaje Marii prestiżu na tak szacownym forum:)
                    • maria421 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 01.08.20, 09:13
                      astra18 napisał:

> No tak, bo przeświadczenie o tym, że ma się rację, nawet jej nie mając, dodaje
                      > Marii prestiżu na tak szacownym forum:)

Z pewnoscia opowiadanie ze ktos , kto ma na koncie badanie 120 incydentow lotniczych nie jest ekspertem prestizu nie dodaje.
                      • astra18 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 01.08.20, 09:22
                        maria421 napisała:

> Z pewnoscia opowiadanie ze ktos , kto ma na koncie badanie 120 incydentow lotn
                        > iczych nie jest ekspertem prestizu nie dodaje.

Napisałam,że nie ma specjalizacji "badanie katastrof lotniczych", więc nie manipuluj.
                        Wklejanie Demotywatorów na pewno Ci "prestiżu" nie dodaje:)
                        >
                        • maria421 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 01.08.20, 09:36
                          astra18 napisał:

> Napisałam,że nie ma specjalizacji "badanie katastrof lotniczych", więc nie mani
                          > puluj.

A ja zapytalam czy wobec tego ze nie ma dyplomow specjalizacji "badanie katastrof lotniczych" mozna do komisji badania katastrofy lotniczej wziac pierwszego lepszego inzyniera.
                          Mozna?

> Wklejanie Demotywatorów na pewno Ci "prestiżu" nie dodaje:)

Wkleilam Ci tez liste nazwisk czlonkow komisji Millera.

Bedziesz sie upierac ze komisja Macierewicza miala lepszych specjalistow? Ronde ktory blefowal, Berczynskiego ktory nie podpisal raportu i zwial do USA czy Biniende ktoremu dopisano zaslugi jakich nie ma?

• astra18 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 01.08.20, 09:40
                            maria421 napisała:

>
                            > A ja zapytalam czy wobec tego ze nie ma dyplomow specjalizacji "badanie katastr
                            > of lotniczych" mozna do komisji badania katastrofy lotniczej wziac pierwszego l
                            > epszego inzyniera.
                            > Mozna?

Nie można. A jaki to a związek?
                            >
                            > > Wklejanie Demotywatorów na pewno Ci "prestiżu" nie dodaje:)
                            >
                            > Wkleilam Ci tez liste nazwisk czlonkow komisji Millera.

A wkleiłaś członków podkomsji ? Jesteś w stanie merytorycznie podjąć się zadania wyjasnienia że ci drudzy kwalifikacji nie mają?
                            >
                            > Bedziesz sie upierac ze komisja Macierewicza miala lepszych specjalistow?

Nie będę, a Ty na jakiej podstawie swoichj kwalifikacji jesteś w stanie?

Ronde
                            > ktory blefowal, Berczynskiego ktory nie podpisal raportu i zwial do USA czy Bi
                            > niende ktoremu dopisano zaslugi jakich nie ma?

Oni nie mieli kwalifikacji merytorycznych?
                            >
                            >
                            • maria421 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 01.08.20, 09:45
                              Astra, ja nie na podstawie swoich kwalifikacji to oceniam, lecz na podstawie kwalifikacji czlonkow roznych komisji :-))))

Dla mnie ktos, kto ma na koncie badanie 120 incydentow lotniczych ma wieksze kwalifikacje niz ktos kto NIGDY czegos takiego nie robil.

Dla Ciebie nie? Tez wybierzesz chirurga ktory nigdy nie operowal zamiast chirurga ktory ma na koncie 120 operacji?
                              • astra18 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 01.08.20, 10:05
                                maria421 napisała:

> Astra, ja nie na podstawie swoich kwalifikacji to oceniam, lecz na podstawie kw
                                > alifikacji czlonkow roznych komisji :-))))

To ty określasz kto jest a kto nie jest "fachowcem" ( twoje ulubione słowo:)
                                >
                                > Dla mnie ktos, kto ma na koncie badanie 120 incydentow lotniczych ma wieksze kw
                                > alifikacje niz ktos kto NIGDY czegos takiego nie robil.

Dla ciebie może tak, a resztę pozostawmy "fachowcom".
                                >
                                > Dla Ciebie nie? Tez wybierzesz chirurga ktory nigdy nie operowal zamiast chirur
                                > ga ktory ma na koncie 120 operacji?

Czytaj najpierw zanim wyślesz post. Znasz chirurga który nigdy nie operował?:)

• a000000 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 01.08.20, 20:10
                    maria421 napisała:

> Stefan, ja mysle ze Azerka w glebi duszy sama nie wierzy w to co pisze. Nie roz
                    > umiem tylko dlaczego na tym forum, gdzie znamy sie juz kupe lat (jeszcze z "tam
                    > tego forum"), ryzykuje utrate wlasnego prestizu dla ratowania prestizu Macierew
                    > icza czy Kaczynskiego.

niby kupę lat się znamy, ale Ty mnie nie poznałaś, skoro takie głupoty o mnie piszesz. Sugerujesz, że dla utrzymania jakiegoś enigmatycznego "prestiżu" powinnam mówić to co ktoś chce usłyszeć?????????????
                    Nie, Mario, zapewniam Cię, że w każdym temacie mam SWOJE zdanie i nie mam zamiaru dla owego prestiżu wyrzekać się własnych poglądów.
                    A o prestiż Macierewicza czy Kaczyńskiego niech się oni sami martwią.

Martwisz się o prestiż Tuska? co dla niego poświęcisz?
                    • astra18 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 01.08.20, 20:26
                      a000000 napisała:

Sugerujesz, że dla utrzymania jakiegoś enigmatycznego "prestiżu" powinn
                      > am mówić to co ktoś chce usłyszeć?????????????

No widzisz, też go utraciłaś w oczach Marii:)
                      Sama go ustanowiła na tym forum i teraz klops:)

Że też ludzie nie mają innych problemów i wyimaginowanego pojęcia "prestiżu"...
                      • a000000 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 01.08.20, 20:55
                        astra18 napisał:

> Że też ludzie nie mają innych problemów i wyimaginowanego pojęcia "prestiżu"...

ja nie zwracam uwagi na to co ludzie o mnie mówią, gdyż cokolwiek bym nie zrobiła, zawsze ktoś mnie obmówi... czyli zrobi koło pióra. Więc na żadnych prestiżach mi nie zależy, znam swoją wartość i to mi wystarczy.
                        Ale smutno mi się zrobiło, gdy Maria się wygadała, że dopuszcza zakładanie masek dla zdobycia prestiżu.

na otarcie łez słucham:

youtu.be/Zsw62UwtkoE
                        • maria421 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 02.08.20, 09:52
                          Azerko, nie opowiadaj ze nie zalezy Ci na tym co ludzie o Tobie mowia, bo w to nie uwierze. Nie jestes z tych ktorym jest "wszystko jedno". Utrzymywanie "prestizu" , czyli dbania o wlasne imie, o wlasny poziom nie ma nic wspolnego z zakladaniem jakiejkolwiek maski, czyli z falszem.
                        • astra18 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 02.08.20, 10:30
                          a000000 napisała:

>
                          > ja nie zwracam uwagi na to co ludzie o mnie mówią, gdyż cokolwiek bym nie zrobi
                          > ła, zawsze ktoś mnie obmówi... czyli zrobi koło pióra.

To jest typowy objaw dojrzałości i dorosłości. Proste.
                          Inna postawa to zbiór kompleksów.

• maria421 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 02.08.20, 10:10
                        astra18 napisał:

> No widzisz, też go utraciłaś w oczach Marii:)
                        > Sama go ustanowiła na tym forum i teraz klops:)

Nie wtracaj sie miedzy mnie i Azerke.

> Że też ludzie nie mają innych problemów i wyimaginowanego pojęcia "prestiżu"...

"Jak cie widza, tak cie pisza". Jak cie czytaja, tak cie odbieraja.

I nie udawaj ze Tobie jest wszystko jedno jak Cie widza , bo zaloze sie, ze nie zachowujesz sie jak ten dzikus na balkonie wczoraj :-)

• astra18 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 02.08.20, 10:27
                          maria421 napisała:

>
                          > Nie wtracaj sie miedzy mnie i Azerke.

Ale ja pisałam do Azerki a nie do ciebie.Obie jesteśmy "nieprestiżowe":))))

>
                          > I nie udawaj ze Tobie jest wszystko jedno jak Cie widza , bo zaloze sie, ze nie
                          > zachowujesz sie jak ten dzikus na balkonie wczoraj :-)

Problem jest z Tobą taki, że nie przyjmujesz do wiadomości że ktoś może mieć inne zdanie. A to cecha bardzo niekorzystna dla podejmowania jakiegokolwiek dialogu. W zasadzie dziecinada.
                          >
                            • astra18 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 02.08.20, 11:32
                              maria421 napisała:

> Astra, ja przyjmuje do woadomosci ze ktos ma inne zdanie, i cenie sobie ludzi,
                              > ktorzy maja swoje zdanie.

Nie cenisz, ubolewasz za każdym że się nie ocenia pewnych zdarzeń czy ocen działania konkretnej osoby w taki sposób jak ty to odbierasz.

Problem z Tym, ze u Ciebie nie widze Twojego zdania,
                              > tylko zdanie partii.

W taki razie to samo mogłabym napisać o tobie.
                              Nieustająco jesteś pod wrażeniem PO.
                              >
                              > Takiej 100% zbieznosci zdan sie nie spotyka :-)

O demencję bym Cię nie podejrzewała, ale o manipulację owszem:)
                    • maria421 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 02.08.20, 10:06
                      a000000 napisała:

> niby kupę lat się znamy, ale Ty mnie nie poznałaś, skoro takie głupoty o mnie p
                      > iszesz. Sugerujesz, że dla utrzymania jakiegoś enigmatycznego "prestiżu" powinn
                      > am mówić to co ktoś chce usłyszeć?????????????
                      > Nie, Mario, zapewniam Cię, że w każdym temacie mam SWOJE zdanie i nie mam zamia
                      > ru dla owego prestiżu wyrzekać się własnych poglądów.
                      > A o prestiż Macierewicza czy Kaczyńskiego niech się oni sami martwią.

Wlasnie dlatego ze znamy sie kupe lat, czesto przecieram oczy i zastanawiam sie co sie stalo z ta rozsadna, madra, wywazona Azerka ktora tak cenilam. Z ta Azerka ktora potrafila godzic spory na "tamtym forum" jednoczesnie nie rezygnujac z wlasnego zdania. Przecieram oczy jak czytam ze popierasz przemoc (spoliczkowanie Rudej) , chamska agresje Kaczynskeigo "bez zadnego trybu", czy chocby w tym watku kwestionujesz fachowosc kogos, kto ma na koncie badanie 120 incydentow lotniczych.
                      Jak widze ze Twoje zdanie jest ZAWSZE zgodne ze zdaniem PiSu, to mysle, ze albo nie masz wlasnego zdania, albo sie celowo przekomarzasz. Licze na to drugie, bo to pierwsze oznaczaloby ze zrezygnowalas z wlasnej niezaleznosci intelektualnej.

> Martwisz się o prestiż Tuska? co dla niego poświęcisz?
            • a000000 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 01.08.20, 15:58
              astra18 napisał:

> Wiemy na pewno - Miller w czerwcu 2010 powiedział , że raport polskich śledczyc
              > h ma być zbieżny z raportem Anodiny.
              > >

Otóż to. I dlatego nie należy wierzyć ani komisjom Anodiny, czy Millera, czy Laska, czy... Macierewicza.... one wszystkie za bardzo śmierdzą polityką.

Z tego to powodu czekam na raport który będzie zgodny z wiedzą, nauką, techniką i zasadami badania katastrof.
              A nie jakieś opowieści o pancernej brzozie, gdy świadkowie mówią, że samolot nie był przechylony gdy mijał drogę. A kierowca autobusu widział na skrzydle..... ogień!!! Może to co innego błyskało - ale kto to zbadał?? nikt!

Uprzedzę pytanie. Moim zdaniem komisja badająca tą katastrofę powinna się składać z ludzi absolutnie dalekich od polityki. Sami naukowcy - również rosyjscy - bo to na ich terenie wydarzenie miało miejsce.
              • maria421 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 01.08.20, 16:42
                a000000 napisała:

> Otóż to. I dlatego nie należy wierzyć ani komisjom Anodiny, czy Millera, czy L
                > aska, czy... Macierewicza.... one wszystkie za bardzo śmierdzą polityką.

> Z tego to powodu czekam na raport który będzie zgodny z wiedzą, nauką, techniką
                > i zasadami badania katastrof.
                > A nie jakieś opowieści o pancernej brzozie, gdy świadkowie mówią, że samolot ni
                > e był przechylony gdy mijał drogę. A kierowca autobusu widział na skrzydle.....
                > ogień!!! Może to co innego błyskało - ale kto to zbadał?? nikt!
                >
                > Uprzedzę pytanie. Moim zdaniem komisja badająca tą katastrofę powinna się skład
                > ać z ludzi absolutnie dalekich od polityki. Sami naukowcy - również rosyjscy -
                > bo to na ich terenie wydarzenie miało miejsce.

Azerko, komisja MIllera nie byla polityczna. Miller, jako owczesny ministrer spraw wewnetrznych, po Klichu, przejal obowiazek zorganizowania komisji, ale podkomisje techniczna, lotnicza i medyczna skadaly sie z fachowcow.

Nie bedzie zadnego lepszego raportu niz raport Millera, ktory nie zostal podwazony przez ZADNE powazne miedzynarodowe gremium. Zostal podwazony tylko przez Macierewicza, ktory jest politykiem i ma polityczny motyw zeby grzac temat.
                • a000000 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 01.08.20, 19:30
                  maria421 napisała:

> Azerko, komisja MIllera nie byla polityczna.

oczywiście, że była.... sam o tym powiedział, mówiąc, że należy dopasować raport do raportu Anodiny. Gdyby ta komisja była apolityczna - interesowały by ich wyłącznie fakty i wyniki badań naukowych.

> Nie bedzie zadnego lepszego raportu niz raport Millera, ktory nie zostal podwaz
                  > ony przez ZADNE powazne miedzynarodowe gremium.

nie został podważony, gdyż poważne gremia machnęły ręką... jak i ja. Tam gdzie polityka tam nie ma poważnych gremiów.

Zostal podwazony tylko przez Ma
                  > cierewicza, ktory jest politykiem i ma polityczny motyw zeby grzac temat.

Zgadza się. Dlatego nie podniecam się tym, co ten pan mówi. I dziwię się Tobie, Mario.
                  Niech ogłosi oficjalnie co ma do powiedzenia, wówczas się zobaczy...
                  >
                  • maria421 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 02.08.20, 10:31
                    a000000 napisała:

> oczywiście, że była.... sam o tym powiedział, mówiąc, że należy dopasować rapor
                    > t do raportu Anodiny. Gdyby ta komisja była apolityczna - interesowały by ich w
                    > yłącznie fakty i wyniki badań naukowych.

Raport MAK jednak sie rozni od raportu Millera, bo raport MAK przypisuje cala wine polskim pilotom, a raport Millera jak i dochodzenie NPW wskazuje rowniez wine rosyjskiej obslugi lotniska.
                    wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/486449,katastrofa-smolenska-npw-o-zarzutach-dla-rosyjskich-kontrolerow.html
                    > nie został podważony, gdyż poważne gremia machnęły ręką... jak i ja. Tam gdzie
                    > polityka tam nie ma poważnych gremiów.

Powazne gremia nie widzialy nic w raporcie Millera co mozna by bylo podwazyc.

> Zgadza się. Dlatego nie podniecam się tym, co ten pan mówi. I dziwię się Tobie,
                    > Mario.
                    > Niech ogłosi oficjalnie co ma do powiedzenia, wówczas się zobaczy...

Ty pokornie, cierpliwie czekasz juz 10 lat. Jak dlugo jeszcze?
    • maria421 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 01.08.20, 18:32
      Przy okazji- gdzie wyniki ekshumacji zwlok ofiar katastrofy smolenskiej.

Astra, Azerka, tak bardzo popieralyscie te eksumacje, dokonywane nawet wbrew woli rodzin i co? Nie jestescie ciekawe wynikow? Nie pytacie o wyniki? Ponad dwa lata minely, a Wy nic? Nie intresuje juz was ten temat? Czy tez potulnie, cieprpliwie czakacie dalej? Jak dlugo jeszcze macie zamiar tak potulnie i cierpliwie czekac?

• astra18 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 01.08.20, 18:42
        maria421 napisała:

> Przy okazji- gdzie wyniki ekshumacji zwlok ofiar katastrofy smolenskiej.
        >
        > Astra, Azerka, tak bardzo popieralyscie te eksumacje, dokonywane nawet wbrew wo
        > li rodzin i co?

Przespałaś czy co????
        O tych najbardziej bulwersujących wynikach przecież było głośno.
        Np.Walentynowicz, Karpeta.

Nie jestescie ciekawe wynikow? Nie pytacie o wyniki? Ponad dwa
        > lata minely, a Wy nic? Nie intresuje juz was ten temat? Czy tez potulnie, ciepr
        > pliwie czakacie dalej? Jak dlugo jeszcze macie zamiar tak potulnie i cierpliwie
        > czekac?

Kobieto, Ty się uspokój, bo zaczynasz mieć fiksacje. Ja potulna i cierpliwa? W życiu!:)
        >
          • astra18 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 01.08.20, 18:54
            maria421 napisała:

> Astra, przypominam ze celem ekshumacji bylo znalezienie sladow materialow wybuc
            > howych na szczatkach ofiar,

To nie był cel sam w sobie, zrobiono to czego zaniechano od razu po katastrofie.
            I okazało się, że niektóre ciała w trumnach były zamienione.

do czego zaangazowano zagraniczne laboratoria. Znal
            > eziono jakies slady???

Nie wiem, będzie raport to się dowiemy.
            >
            • maria421 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 01.08.20, 18:58
              astra18 napisał:

> To nie był cel sam w sobie, zrobiono to czego zaniechano od razu po katastrofie

Celem bylo znalezienie sladow materialow wybuchowych dlatego zaangazowano w te badania zagraniczne laboratoria.

> Nie wiem, będzie raport to się dowiemy.

Dwa lata po ekshumacjach jeszcze nic nie wiemy? Jak dlugo chcesz jeszcze cierpliwie i potulnie czekac?

• astra18 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 01.08.20, 19:04
                maria421 napisała:

> Celem bylo znalezienie sladow materialow wybuchowych dlatego zaangazowano w te
                > badania zagraniczne laboratoria.

M.in. pod tym kątem były badane ciała, dlatego zaangażowano te laboratoria.
                Czyli coś czego nie zrobiono po katastrofie. Bo wtedy było "nielzia".
                >
                > > Nie wiem, będzie raport to się dowiemy.
                >
                > Dwa lata po ekshumacjach jeszcze nic nie wiemy? Jak dlugo chcesz jeszcze cierpl
                > iwie i potulnie czekac?

Tak długo aż Ci się znudzi zadawac w tym stylu te pytania.
                >
                • maria421 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 01.08.20, 19:09
                  Astra, zapewniam ze nie znudzi mi sie zadawac pytania o wyniki badan przymusowo i bez zgody rodziny ekshumowanych cial ofiar katastrofy smolenskiej w celu znalezienia sladow materialow wybuchowych.

Nie jestem potulnym PiSowskim barankiem jak Ty :-)
                  • astra18 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 01.08.20, 19:19
                    maria421 napisała:

> Astra, zapewniam ze nie znudzi mi sie zadawac pytania o wyniki badan przymusowo
                    > i bez zgody rodziny ekshumowanych cial ofiar katastrofy smolenskiej w celu zna
                    > lezienia sladow materialow wybuchowych.

Jeżeli jest podejrzenie popełnienie przestępstwa nie ma obowiązku pytać rodziny o zgodę.
                    Przyjmij to raz na zawsze do wiadomości. Albo poczytaj.
                    >
                    > Nie jestem potulnym PiSowskim barankiem jak Ty :-)

A gdzie słówko "kryształowy"?:)
                    A co do baranków, nie Ty pierwsza i ostatnia jesteś typowym przykładem - nawet w tym polonijnym wydaniu- syndromu sztokholmskiego.
                    • maria421 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 02.08.20, 11:19
                      Ekshumacje mialy na celu znalezienie sladu materialow wybuchowych na szczatkach ofiar. Dlatego zaangazowano w to zagraniczne laboratoria.

Ekshumacje nie byly robione w celu ustalenia czy w jednej trumnie sa szczatki jednej osoby- do tego nie zadnych podstaw prawnych, nawet tak naciaganych jak ta z "ustaleniem przyczyn katastrofy", poza tym, wiele rodzin nie chcialo tego wcale wiedziec, sprzeciwiali sie ekshumacjom. Jak ta jedna matka- staruszka stewardessy ktora byla zmuszona przejsc przez koszmar ekshumacji i ponownego pochowku jej corki w Lodzi.

Dlaczego wiec, Astra, Azerka, podniecacie sie tym, ze w jednej trumnie byly szczatki wiecej niz jednej osoby? Ta matka- staruszka stewardessy wcale tego nie chciala wiedziec. Jakim trzeba byc bezdusznym, zeby rozdrapywac jej sweze rany?

Nie jestescie ciekawe wynikow badan zagranicznych laboratoriow? Gdyby na szczatkach ofiar znaleziono slady materialow wybuchowych, to Macierewicz dawno juz by to oglosil, tymczasem gledzi cos o RDX na wraku Tupolewa, ktorego nigdy nie widzial.

No wiec po co w koncu byly te ekshumacje? Dla "gonienia kroliczka"? Podtrzymywania tematu? Po to bylo wykopywanie ofiar z grobow, czesto wbrew protestom rodzin?

• astra18 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 02.08.20, 11:39
                        maria421 napisała:

> Ekshumacje mialy na celu znalezienie sladu materialow wybuchowych na szczatkach
                        > ofiar. Dlatego zaangazowano w to zagraniczne laboratoria.

Powtarzam jeszcze raz - zrobiono to ,czego zaniechano zaraz po sprowadzeniu zwłok do Polski, a badanie pod kątem obecności materiałów wybuchowych na zwłokach było częścią tych działań, co jest zupełnie oczywiste w przypadku podejrzenia popełnienia przestepstwa.
                        >
                        > Ekshumacje nie byly robione w celu ustalenia czy w jednej trumnie sa szczatki j
                        > ednej osoby- do tego nie zadnych podstaw prawnych, nawet tak naciaganych jak ta
                        > z "ustaleniem przyczyn katastrofy", poza tym, wiele rodzin nie chcialo tego w
                        > cale wiedziec, sprzeciwiali sie ekshumacjom.

W przypadku podejrzenia popełnienia przestępstwa zdanie rodzin, czy chcą czy nie chcą, nie ma tu nic do rzeczy.

Jak ta jedna matka- staruszka stew
                        > ardessy ktora byla zmuszona przejsc przez koszmar ekshumacji i ponownego pochow
                        > ku jej corki w Lodzi.

Nie tylko ona przez ten koszmar przeszła, koszmarem był sposób działania ówczesnego rządu, oddającym całe śledztwo, a raczej jego parodię.
                        >
                        > Dlaczego wiec, Astra, Azerka, podniecacie sie tym, ze w jednej trumnie byly szc
                        > zatki wiecej niz jednej osoby?

Ja się nie podniecam tylko współczuję, Ty dla obrony Tuska bezczelnie relatywizujesz.

Ta matka- staruszka stewardessy wcale tego nie c
                        > hciala wiedziec. Jakim trzeba byc bezdusznym, zeby rozdrapywac jej sweze rany?

Prawo jest bezduszne?
                        >
                        > Nie jestescie ciekawe wynikow badan zagranicznych laboratoriow? Gdyby na szczat
                        > kach ofiar znaleziono slady materialow wybuchowych, to Macierewicz dawno juz by
                        > to oglosil, tymczasem gledzi cos o RDX na wraku Tupolewa, ktorego nigdy nie wi
                        > dzial.

A Ty wiesz co to jest , jakie działanie itp???

>
                        • maria421 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 02.08.20, 13:07
                          Astra, Ty chcesz okreslac co dla staruszki przymusowo ekshumowanej corki bylo koszmarem a co nie?
                          Chcesz jej wmawiac ze koszmarem byly dzialania poprzedniego rzadu?
                          Piszesz propagandowa papke, a potem sie obrazasz ze Ci zarzucam brak wlasnego zdania?
                          • astra18 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 02.08.20, 13:59
                            maria421 napisała:

> Astra, Ty chcesz okreslac co dla staruszki przymusowo ekshumowanej corki bylo k
                            > oszmarem a co nie?

Nie określam i wyobrazam sobie że był niewyobrażalnym. Ale mowa jest o prawie.

> Chcesz jej wmawiac ze koszmarem byly dzialania poprzedniego rzadu?

Do ciebie pisze a nie do niej.

> Piszesz propagandowa papke, a potem sie obrazasz ze Ci zarzucam brak wlasnego z
                            > dania?

Za dużo sobie wyobrażasz liczac na obrazę z mojej strony.
        • a000000 Re: Raportu Macierewicza nadal nie ma 01.08.20, 19:22
          astra18 napisał:

> O tych najbardziej bulwersujących wynikach przecież było głośno.
          > Np.Walentynowicz, Karpeta.

A ostatni prezydent na uchodźstwie Kaczorowski???? w jego trumnie w świątyni Opatrzności Bożej znaleziono zwłoki innej ofiary....

W trumnie prezydenta RP też ponoć trzy nogi cudze były...
          >

Ja jestem bardzo ciekawa rozwikłania przyczyn tej katastrofy, ale wiem, że bez zbadania wraku jest to niemożliwe.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka