Dodaj do ulubionych

Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego

01.08.20, 11:35
metrowarszawa.gazeta.pl/metrowarszawa/56,141636,22181069,tych-zdjec-mogles-nie-znac-jak-wygladalo-zycie-ludzi-podczas.html#s=BoxMMt1
Patrzac na te zdjecia dziekuje Bogu ze przyszlo mi zyc w lepszych czasach.
Obserwuj wątek
      • astra18 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 02.08.20, 19:31
        maria421 napisała:

> To jest stare, ale dopiero teraz mi to wpadlo w rece:
        >
        > www.youtube.com/watch?time_continue=29&v=10wtHWYSPao&feature=emb_logo
        >
        > Dolaczam do listy idiotyznow Macierewicza, do Mistrali po dolarze i do wszystki
        > ch "niezbitych dowodow" w sprawie katastrofy smoelenskiej.

No fakt, w kolejnych zdaniach zamiast Powstanie Styczniowe powiedział Warszawskie.
        Gdyby wkleić całość tego przemówienia - ale po co, Maria się cieszy, że Macierewicz nie wie że Piłsudski i Dmowski umarli przed Warszawskim - z okazji 154 rocznicy rozpoczęcia Powstania Styczniowego można się przekonać że Antek zaliczył wpadkę z przejęzyczeniem.
          • astra18 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 02.08.20, 19:58
            maria421 napisała:

> Astra, jezeli Macierewicz , historyk, w czasie PRZEMOWIENIA zaliczyl taka wpad
            > ke, to znaczy ze cos u niego nie tak z glowa.

"Wszyscy, którzy pytają, jaki ma być nowoczesny patriotyzm, powinni spojrzeć na doświadczenia powstania styczniowego, bo tam właśnie jest źródło polskiej niepodległości – przekonywał Antoni Macierewicz na państwowej uroczystości."

Wpadka była, nie da się ukryć.
            >
            > I co tu sie dziwic ze opowiada o Mistralach po dolarze, o bombie termobarycznej
            > czy RDX w Tupolewie.

Przynajmniej ty się znasz na rodzaju tych bomb:)
            Już jestem uspokojona:)
            >
            >
    • maria421 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 03.08.20, 08:56
      Z zeszlorocznego przemowienia Dudy :

– Czy była nadzieja, że to zatrzyma Stalina? Nie sądzę, żadnej takiej wielkiej nadziei nie było, choć wtedy nie wszyscy jeszcze wiedzieli o Jałcie i wcześniej Teheranie

Pomimo ze PAD "sie ciagle uczy", do ubieglego roku nie zdazyl sie nauczyc ze konferencja w Jalcie miala miejsce pol roku po Powstaniu Warszawskim.
      • a000000 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 03.08.20, 12:24
        maria421 napisała:

> Z zeszlorocznego przemowienia Dudy :
        >
        > – Czy była nadzieja, że to zatrzyma Stalina? Nie sądzę, żadnej takiej wielki
        > ej nadziei nie było, choć wtedy nie wszyscy jeszcze wiedzieli o Jałcie i wcześn
        > iej Teheranie

>
        > Pomimo ze PAD "sie ciagle uczy", do ubieglego roku nie zdazyl sie nauczyc ze ko
        > nferencja w Jalcie miala miejsce pol roku po Powstaniu Warszawskim.

ale Konferencja w Teheranie - pół roku wcześniej. I gdyby tak odrzucić złośliwość, to wyjdzie, że wcale prezydent tak bardzo się nie pomylił....
        Faktycznie, w sierpniu '44 nie wszyscy wiedzieli o wcześniejszym Teheranie, a mało kto (prócz "możnych" tego świata którzy planowali powojenny rozkład sił) o późniejszej Jałcie. Można się spierać ilu było takich którzy planowali "jałtę". I czy każda z grup pretendujących do decydentów tamtych dziejów nie kombinowała innego i czasu i miejsca... ale że się zastanawiali nad podziałem powojennego świata - to pewne.

Jak zwykle, Mario, czepiasz się drobiazgów. Nie masz większych zmartwień? Gdyby tak zacząć rozkładać na czynniki pierwsze przemówienia opozycyjnych guru - to wielu wiernych wyznawców by się załamało.... tylko, czy nie szkoda na to czasu? czy jesteśmy aż tak bezgrzeszni aby mieć prawo do rzucania kamieniami w innych?
        Każdy czasem coś palnie, coś wymyśli, coś mu się wydaje.... bo tak właśnie działa mózg człowieka!!!! - z czasem zaciera się informacja skąd dana wiadomość przyszła, pozostaje sama wiadomość.... dlatego na stare lata staruszkowie wierzą święci w bzdury, które im ich mózg podsuwa.
        Kiedyś czytałam referat na temat zapamiętywania - autor opisał stan "wiedzy" mózgu u kresu życia: większość się zatarła, a pozostałe się pomieszały: to co człowiek widział, o czym słyszał, czego był świadkiem, z tym o czym czytał (real lub fikcję), co oglądał (real lub fikcję filmową) ..... i im człowiek starszy tym bardziej wierzy w realizm tego co pamięta.
        Dowodem na figle pamięciowe są... opisy wypadków komunikacyjnych naocznych świadków. Każdy opisuje coś innego. I każdy da sobie głowę uciąć...
        Dlatego, czepianie się , że ktoś coś tam powiedział jest przejawem nieznajomości zachowań ludzkich. O mowie nienawiści nie wspomnę.
        I wiesz co? zawsze mnie ciekawi, w którą stronę kota obrócisz w odpowiedzi....
        • astra18 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 03.08.20, 12:37
          a000000 napisała:

>
          > Jak zwykle, Mario, czepiasz się drobiazgów.

Myślę że Maria zrobiła sobie jakąś "prasówke" w sieci i ktoś wrzucił ten fragment.
          Po co sobie zadać trud aby dotrzeć do całości wypowiedzi!
          Gotowiec do wyśmiania i dzień uważa się za dobrze rozpoczęty:)

A można tak:

www.prezydent.pl/aktualnosci/wypowiedzi-prezydenta-rp/wystapienia/art,784,wystapienie-apel-poleglych.html
        • maria421 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 03.08.20, 13:38
          Astra, Azerka, kazdy odpowiada za wlasne bledy.

Okolicznosciowe przemowienia, czy to Macierewicza, czy Dudy, czy kogokolwiek innego to nie to samo co wywiad w ktorym mozna sie pomylic, przejezyczyc. Przemowienia sa przygotowywane wczesniej, mowcy (nawet jezeli ich sami nie ukladaja) maja czas na zapoznanie sie z ich trescia. To przemowienie Dudy, z tym samym bledem, wisi w calosci w internecie, nikt go do tej pory nie poprawil.

Mozna sie czepiac "bula Komorowskiego" (Juras czesto o nim pisal "BulKomorowski", bez Waszego protestu), mozna sie czepiac MK-B za "inspiratory", a Macierewicza i Dudy nie wolno?

• astra18 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 03.08.20, 13:46
            maria421 napisała:

To przemowienie Dudy, z tym samym ble
            > dem, wisi w calosci w internecie, nikt go do tej pory nie poprawil.

Tam nie ma błędu, można się doczepić rozwlekłości zdania, co dla niektórych stało się asumptem do wycięcia z kontekstu.
            >
            > Mozna sie czepiac "bula Komorowskiego" (Juras czesto o nim pisal "BulKomorowski
            > ", bez Waszego protestu)

A to nie było błąd??I to ortograficzny!!!

, mozna sie czepiac MK-B za "inspiratory", a Macierewic
            > za i Dudy nie wolno?

W taki samym stopniu MK-B i Macierewicza dotyczy przejęzyczenia ( Antoni bardziej się "zakręcił" i nawet nie zorientował :) co do przemówiania Dudy po prostu się mylisz, a widac po całości przemóienia, do któego ty nie dotarłaś tylko z sieci gdzieś przepisałaś. I taka nauczka dla ciebie na przyszłość - sprawdzić.

>
            >
            >
            • maria421 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 03.08.20, 15:43
              astra18 napisał:

> A to nie było błąd??I to ortograficzny!!!

Byl. A jakze!

> W taki samym stopniu MK-B i Macierewicza dotyczy przejęzyczenia ( Antoni bardzi
              > ej się "zakręcił" i nawet nie zorientował :) co do przemówiania Dudy po prostu
              > się mylisz, a widac po całości przemóienia, do któego ty nie dotarłaś tylko z s
              > ieci gdzieś przepisałaś. I taka nauczka dla ciebie na przyszłość - sprawdzić.

www.youtube.com/watch?v=xbo7vMvmJBw
              Minuta 6:16

Nie bedziesz chyba powtarzac "nikt nam nie wmowi ze biale jest biale, a czarne jest czarne"? :-)

• a000000 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 03.08.20, 14:38
            maria421 napisała:

To przemowienie Dudy, z tym samym ble
            > dem, wisi w calosci w internecie, nikt go do tej pory nie poprawil.

proponujesz fałszerstwo??? Przecież to ma być tekst archiwalny, to co Duda powiedział faktycznie. Dokonywanie retuszu post factum to fałszowanie historii.

>
            > Mozna sie czepiac "bula Komorowskiego" (Juras czesto o nim pisal "BulKomorowski
            > ", bez Waszego protestu), mozna sie czepiac MK-B za "inspiratory", a Macierewic
            > za i Dudy nie wolno?

Pan hrabia Prezydent Komorowski , historyk z wykształcenia (a więc wykształcenie humanistyczne) robiący błędy ortograficzne? Wstyd!!! choć ja bym nie szydziła... zdarza się. Przykre, że to w księdze kondolencyjnej cesarstwa Japonii, gdzie bardzo zważają na formę.

A z Dudy będziesz szydzić, gdy skończy kadencję. Urząd Pierwszego Obywatela podlega ochronie.

• maria421 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 03.08.20, 15:46
              Azerka, oczywiscie ze Komorowski powinien sie za swoj blad wstydzic.

A Tobie tylko przypomne , ze wcale Ci nie przeszkadzalo jak Juras urzedujacego wowoczas prezydenta Komorowskiego notorycznie nazywal "BulKomorowski" lub "WSIowyBronek".
              Wtedy nie interweniowalas, wiec teraz tez sobie daruj.
              • a000000 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 03.08.20, 17:46
                maria421 napisała:

> A Tobie tylko przypomne , ze wcale Ci nie przeszkadzalo jak Juras urzedujacego
                > wowoczas prezydenta Komorowskiego notorycznie nazywal "BulKomorowski" lub "WSIo
                > wyBronek".

a ja Ci przypomnę po raz kolejny, że w latach 2011 - 2015, gdy Komorowski był prezydentem, MNIE TU NIE BYŁO!!!
                A przynajmniej na tyle, aby brać udział w dyskusjach.
                Latałam na budowie w charakterze "pańskiego oka" i nie miałam czasu na cokolwiek innego.

> Wtedy nie interweniowalas, wiec teraz tez sobie daruj.

nie daruję, bo gdy zobaczyłam ten wpis , mało się nie zapadłam pod ziemię ze wstydu.... KAŻDY kraj, tylko nie Japonia!!! oni takie "incydenty" odbierają jako obrazę całego narodu. Już raz para cesarska Japonii została upokorzona (wzorki na sukience żony premiera Milera) - pamiętam niedowierzanie w ich wzroku gdy się witali....
                A teraz niestosowny wpis w obliczu narodowej tragedii.... że o szogunie nie wspomnę, bo wstyd.
                • maria421 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 03.08.20, 18:12
                  a000000 napisała:

> a ja Ci przypomnę po raz kolejny, że w latach 2011 - 2015, gdy Komorowski był
                  > prezydentem, MNIE TU NIE BYŁO!!!
                  > A przynajmniej na tyle, aby brać udział w dyskusjach.
                  > Latałam na budowie w charakterze "pańskiego oka" i nie miałam czasu na cokolwie
                  > k innego.

Wlasnie sprawdzilam w wyszukiwarce, sa Twoje wpisy z tamtych lat, moze za wyjatkiem 2014.

> nie daruję, bo gdy zobaczyłam ten wpis , mało się nie zapadłam pod ziemię ze ws
                  > tydu.... KAŻDY kraj, tylko nie Japonia!!! oni takie "incydenty" odbierają jako
                  > obrazę całego narodu. Już raz para cesarska Japonii została upokorzona (wzorki
                  > na sukience żony premiera Milera) - pamiętam niedowierzanie w ich wzroku gdy s
                  > ię witali....
                  > A teraz niestosowny wpis w obliczu narodowej tragedii.... że o szogunie nie wsp
                  > omnę, bo wstyd.

Alez ja nie mowie zebys sobie darowala krytyke Komorowskiego, tylko zebys sobie darowala obrone Dudy skoro nie bronilas Komorowskiego przed nazywaniem go tutaj "BulKomorowskim" czy "WSIowymBronkiem".

• jureek Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 03.08.20, 16:11
          a000000 napisała:

> Jak zwykle, Mario, czepiasz się drobiazgów. Nie masz większych zmartwień? Gdyb
          > y tak zacząć rozkładać na czynniki pierwsze przemówienia opozycyjnych guru - to
          > wielu wiernych wyznawców by się załamało.... tylko, czy nie szkoda na to czasu
          > ? czy jesteśmy aż tak bezgrzeszni aby mieć prawo do rzucania kamieniami w innyc
          > h?
          > Każdy czasem coś palnie, coś wymyśli, coś mu się wydaje.... bo tak właśnie dzia
          > ła mózg człowieka!!!! - z czasem zaciera się informacja skąd dana wiadomość prz
          > yszła, pozostaje sama wiadomość.... dlatego na stare lata staruszkowie wierzą
          > święci w bzdury, które im ich mózg podsuwa.

Droga Azerko, jakoś nie przypominam sobie podobnego komentarza z Twojej strony, gdy publiczne (z nazwy) media, przy każdej możliwej okazji (a także bez okazji) przypominały o sześciu królach Petru. Albo o rzucaniu kamieniami w dinozaury.
          • astra18 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 03.08.20, 16:32
            jureek napisał:
            >
            > Droga Azerko, jakoś nie przypominam sobie podobnego komentarza z Twojej strony,
            > gdy publiczne (z nazwy) media, przy każdej możliwej okazji (a także bez okazji
            > ) przypominały o sześciu królach Petru. Albo o rzucaniu kamieniami w dinozaury.

I o Belzebubie!;)
            I o Belzebubie!:)
            >
          • a000000 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 03.08.20, 18:20
            jureek napisał:

> Droga Azerko, jakoś nie przypominam sobie podobnego komentarza z Twojej strony,
            > gdy publiczne (z nazwy) media, przy każdej możliwej okazji (a także bez okazji
            > ) przypominały o sześciu królach Petru. Albo o rzucaniu kamieniami w dinozaury.
            >

Drogi Jureczku, ani pan Petru opowiadając swoje cudowne bon moty, ani pani Kopacz ze swoimi dinozaurami , nie byli aktualnymi prezydentami.

A co do dinozaurów. Istnieją teorie , że jednak w pewnym momencie dinozaury spotkały się z przodkiem człowieka, który oczywiście mógł rzucać kamieniem w bestię.... Tyle, że pani Kopacz nie o teoriach mówiła, tylko o fakcie rzucania kamieniami.... A nauka temu faktowi zaprzecza.

Tak więc. Szydzenie z urzędującego prezydenta jest łamaniem prawa, a szydzenie z bliźniego jest ujmą na honorze szydercy.... paskudne, brzydkie, niegodne.... ale nie niedozwolone.
            • maria421 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 03.08.20, 18:39
              a000000 napisała:

> Drogi Jureczku, ani pan Petru opowiadając swoje cudowne bon moty, ani pani Kopa
              > cz ze swoimi dinozaurami , nie byli aktualnymi prezydentami.

Ale Komorowski byl urzedujacym prezydentem jak go Juras tu "WSIowym Bronkiem" i "BulKomorowskim" nazywal. Szukalam w wyszukiwarce Twoich protestow- nie znalazlam. Twoje pierwsza obrona urzedujacego prezydenta (Dudy) jest z grudnia 2015.

> Tak więc. Szydzenie z urzędującego prezydenta jest łamaniem prawa,

Czyli Kaczynskiego marsz na Belweder ze spaleniem kukly Walesy byl lamaniem prawa?

a szydzenie
              > z bliźniego jest ujmą na honorze szydercy.... paskudne, brzydkie, niegodne....
              > ale nie niedozwolone.

Ale Kaczynskiego "zdradzieckie mordy, kanalie" z mownicy sejmowej wielokrotnie poparlas.....

.
              • a000000 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 03.08.20, 19:49
                maria421 napisała:

> Czyli Kaczynskiego marsz na Belweder ze spaleniem kukly Walesy byl lamaniem pra
                > wa?

inne prawo wówczas mieliśmy. Nie wiem czy wolno było palić kukły, czy godzić w urzędującego prezydenta... ale być może, że właśnie dlatego że szydzono z Wałęsy - parlament wprowadził ustawę o odpowiedzialności karnej.
                Konstytucję uchwalono 4 lata po marszu z paleniem kukły.
                • maria421 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 04.08.20, 08:33
                  a000000 napisała:

> inne prawo wówczas mieliśmy. Nie wiem czy wolno było palić kukły, czy godzić w
                  > urzędującego prezydenta... ale być może, że właśnie dlatego że szydzono z Wałęs
                  > y - parlament wprowadził ustawę o odpowiedzialności karnej.
                  > Konstytucję uchwalono 4 lata po marszu z paleniem kukły.

No popatrz! Dla Kaczynskiego ZAWSZE znajdziesz usprawiedliwienie.
            • jureek Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 03.08.20, 18:47
              a000000 napisała:

> Tak więc. Szydzenie z urzędującego prezydenta jest łamaniem prawa, a szydzenie
              > z bliźniego jest ujmą na honorze szydercy.... paskudne, brzydkie, niegodne....
              > ale nie niedozwolone.

Odnosiłem się dokładnie do tego, co z Twojej wypowiedzi zacytowałem. Czyli nie do aspektów formalno-prawnych, tylko do Twoich stwierdzeń, że przejęzyczenia mogą się zdarzyć każdemu.
              A jak już przy przejęzyczeniach jesteśmy, to tydzień temu pięknie przejęzyczył się w radiu Tok FM poseł lewicy Kwiatkowski (nawiasem mówiąc to wstyd mi, że jest on posłem lewicy), gdy pytany o komentarz do sytuacji w TVP powiedział coś takiego, że tak samo jak Jarosław Kaczyński przez cały czas jest faktycznym premierem, tak Jarosław Kurski przez cały czas jest faktycznym prezesem TVP :)
              • a000000 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 03.08.20, 20:05
                jureek napisał:

> A jak już przy przejęzyczeniach jesteśmy, to tydzień temu pięknie przejęzyczył
                > się w radiu Tok FM poseł lewicy Kwiatkowski (nawiasem mówiąc to wstyd mi, że je
                > st on posłem lewicy),

Robert Kwiatkowski???? za wprowadzenie tego pana do polityki podziękuj platformie. To platforma wprowadziła skompromitowanych komuchów do parlamentu.

gdy pytany o komentarz do sytuacji w TVP powiedział coś t
                > akiego, że tak samo jak Jarosław Kaczyński przez cały czas jest faktycznym prem
                > ierem, tak Jarosław Kurski przez cały czas jest faktycznym prezesem TVP :)

Jarosław pewnie o tym marzy.... Ale co na to Jacek?

Ale jak dotąd nikt nie przebił mistrza Kaczora: nikt nam nie wmówi, że białe jest białe, a czarne jest czarne.
                • astra18 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 03.08.20, 20:49
                  a000000 napisała:

>
                  > Ale jak dotąd nikt nie przebił mistrza Kaczora: nikt nam nie wmówi, że białe j
                  > est białe, a czarne jest czarne.

Powiedzmy że to czołówka. Dolaczylabym do tego słynne słowa byłego Marszałka Sejmu Józefa Zycha: " nie po raz pierwszy staje mi....(śmiech na sali)..przychodzi mi".
                  A kontynuując tematyke bon motow obecny prezydent też "dołożył do pieca":

"Chcę jasno i bardzo mocno powiedzieć, cieszę się z mojego zwycięstwa na razie sondażowego, ale biorąc pod uwagę poprzednie wyniki to, co do ostatecznych wyników, to jak państwo widzieliście jeszcze mi urosło, jak to mówią.".

• astra18 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 03.08.20, 22:06
                    Co do bon motow, chyba tylko w tych kategoriach można uznać dzisiejsze żale pani Adamowicz i Gasiuk-Pihowicz, w związku z ogłoszeniem SN o ważności wyborów prezydenckich.
                    Nazwały je pseudo sądem, Dudę pseudo prezydentem, zapominając że ten "pseudo sąd" zatwierdził również ważność ich mandatów poselskich.
                    To są po prostu dzbany dzisiejszej polityki.
                    • maria421 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 04.08.20, 08:38
                      Astra, Tobie, oczywiscie, nie zrodzi sie w glowie pytanie DLACZEGO opozycja, choc przegrala wybory w 2019 roku nie protestowala, dlaczego nie bylo tysiecy protestow wyborczych jak po wyborach prezydenckich 2020?

Nie przyjdzie Ci do glowy takie pytanie? Zamiast tego latwiej jest innych nazywac dzbanami.
                      • astra18 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 04.08.20, 08:51
                        maria421 napisała:

> Astra, Tobie, oczywiscie, nie zrodzi sie w glowie pytanie DLACZEGO opozycja, ch
                        > oc przegrala wybory w 2019 roku nie protestowala, dlaczego nie bylo tysiecy pro
                        > testow wyborczych jak po wyborach prezydenckich 2020?

Mario, włącz choć raz myslenie i dostrzeż absurdalność tych wypowiedzi.
                        Wiesz ile było protestów wyborczych po wyborach prezydenckich kiedy wygrał Kwaśniewski?
                        Masz link, i to do GW:

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25336517,protesty-sa-po-kazdych-wyborach-w-1995-padl-rekord-600-tys.html
                        Więc nie opowiadaj głupot.
                        >
                        > Nie przyjdzie Ci do glowy takie pytanie? Zamiast tego latwiej jest innych nazyw
                        > ac dzbanami.

Sami na to pracują.
                        • maria421 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 04.08.20, 08:54
                          Azerka, mialam poslac Ci to juz wczoraj, pod Twoim postem w ktorym pisalas o pogardzi i szydzeniu z innych :

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26181116,mazurek-o-aktorze-januszu-gajosie-insynuacje-prostaka-prl.html#do_w=46&do_v=58&do_a=288&s=BoxNewsImg5

Zajrzyj na konto Beaty Mazurek na TT. Wiekszosc jej wpisow jest wlasnie w tym tonie.
                          • astra18 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 04.08.20, 08:57
                            maria421 napisała:

> Azerka, mialam poslac Ci to juz wczoraj, pod Twoim postem w ktorym pisalas o po
                            > gardzi i szydzeniu z innych :
                            >
                            > wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26181116,mazurek-o-aktorze-januszu-gajosie-insynuacje-prostaka-prl.html#do_w=46&do_v=58&do_a=288&s=BoxNewsImg5
                            >
                            > Zajrzyj na konto Beaty Mazurek na TT. Wiekszosc jej wpisow jest wlasnie w tym t
                            > onie.

Słowa Gajosa i Mazurek warte jedne drugiego.
                          • astra18 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 04.08.20, 09:01
                            maria421 napisała:

> Astra, nie wykrecaj sie od odpowiedzi tylko powiedz DLACZEGO opozycja , choc pr
                            > zegrala wybory w 2019 roku, nie protestowala, a teraz protestuje?

Odpowiedziałam ci powyżej.
                            A mogę dodać tylko że protestuje bo widzą że na tą chwilę przegrali wszystko.
                            To jest tak proste!

Nie omieszkam jednak wkleić tego:

Magdalena Adamowicz
                            @Adamowicz_Magda
                            Ważność wyboru prezydenta RP stwierdza Sąd Najwyższy. Przed chwilą wypowiedziała się IKNiSP, która nie jest sądem, a osoby tam zasiadające nie są sędziami SN. Komentowanie treści tej wypowiedzi to tak, jakby dyskutować nad mandatem od wujka przebranego za policjanta na sylwestra.

IKNiSP która nie jest sądem, więc Adamowicz nie jest europosłanką bo to ta izba potwierdziła ważność mandatu Adamowicz.

Nie rób więcej gimnastyki erystycznej bo aż nie uchodzi - Twój PRESTIŻ na tym ucierpi!!!:)))))))))))))))
                            >
                              • a000000 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 04.08.20, 09:47
                                astra18 napisał:

> Ach zapomniałabym o szanownym mecenasie Giertychu, który wspomina coś o KWORUM
                                > Zgromadzenia Narodowego podczas zaprzysiężenia Dudy.:)
                                >

Giertych odleciał.... Zaprzysiężenie to nie głosowanie, a obecność posłów i senatorów nie jest obowiązkowa.
                                Kto chce ten przyjdzie.
                                • maria421 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 04.08.20, 11:22
                                  Moze jednak sprawdzicie czy Giertych odlecial czy nie?

Zgodnie z §9 Regulaminu Zgromadzenia Narodowego zbierającego się celem złożenia przysięgi prezydenckiej do spraw nieuregulowanych w tym Regulaminie stosuje się Regulamin Sejmu, który w art. 190 wymaga quorum.
                                  Każdy czł. ZN może zażądać też sprawdzenia quorum (art. 184§3 pkt. 11.)

Szukac! Sprawdzac!
                                  • astra18 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 04.08.20, 11:32
                                    maria421 napisała:

> Moze jednak sprawdzicie czy Giertych odlecial czy nie?
                                    >
                                    > Zgodnie z §9 Regulaminu Zgromadzenia Narodowego zbierającego się celem złoże
                                    > nia przysięgi prezydenckiej do spraw nieuregulowanych w tym Regulaminie stosuje
                                    > się Regulamin Sejmu, który w art. 190 wymaga quorum.
                                    > Każdy czł. ZN może zażądać też sprawdzenia quorum (art. 184§3 pkt. 11.)

>
                                    > Szukac! Sprawdzac!

Tak jest ! Szukć i sprawdzać!
                                    • astra18 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 04.08.20, 11:39
                                      astra18 napisał:

> maria421 napisała:
                                      >
                                      > > Moze jednak sprawdzicie czy Giertych odlecial czy nie?
                                      > >
                                      > > [i]Zgodnie z §9 Regulaminu Zgromadzenia Narodowego zbierającego się celem
                                      > złoże
                                      > > nia przysięgi prezydenckiej do spraw nieuregulowanych w tym Regulaminie s
                                      > tosuje
                                      > > się Regulamin Sejmu, który w art. 190 wymaga quorum.
                                      > > Każdy czł. ZN może zażądać też sprawdzenia quorum (art. 184§3 pkt. 11.)[/
                                      > i]
                                      > >
                                      > > Szukac! Sprawdzac!
                                      >

Po pierwsze: ZN nie wybiera prezydenta ( jak Jaruzelskiego:), nie dochodzi do głosowania, a po drugie - szukaj i sprawdzaj:)))

orka.sejm.gov.pl/terminy9.nsf/0/3294E918C2F75C77C12585A80025EB78/%24File/ZN_20200806_komunikat.pdf
                                      zyciestolicy.com.pl/kworum-romanum-dlaczego-roman-giertych-nie-ma-racji/
                                      • maria421 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 04.08.20, 13:23
                                        Astra, tyle razy sie tu upieralas ze sedzia TK staje sie po zaprzysiezeniu przed prezydentem, choc prezydent nie wybiera sedziow TK. Tak wiec 5 sedziow TK wybranych przez Sejm VII kadencji a nie zaprzysiezonych przez Dude nie jest, wedlug Ciebie sedziami TK. Pamietasz?

Prezydentem tez staje sie po zaprzysiezeniu przed ZN. Zeby prezydent mogl zostac zaprzysiezony, konieczne jest odebranie przysiegi przez ZN. Gdyby np. marszalek Sejmu nie zwolal ZN czy gdyby sie ZN nie zebralo, prezydent nie mialby przed kim przysiegac. Kapujesz?

• a000000 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 04.08.20, 13:43
                                          maria421 napisała:

> Astra, tyle razy sie tu upieralas ze sedzia TK staje sie po zaprzysiezeniu prze
                                          > d prezydentem, choc prezydent nie wybiera sedziow TK. Tak wiec 5 sedziow TK wyb
                                          > ranych przez Sejm VII kadencji a nie zaprzysiezonych przez Dude nie jest, wedlu
                                          > g Ciebie sedziami TK. Pamietasz?

Nie są sędziami TK. Konstytucja mówi wyraźnie: prezydent musi odebrać ślubowanie.

> Prezydentem tez staje sie po zaprzysiezeniu przed ZN. Zeby prezydent mogl zosta
                                          > c zaprzysiezony, konieczne jest odebranie przysiegi przez ZN. Gdyby np. marszal
                                          > ek Sejmu nie zwolal ZN czy gdyby sie ZN nie zebralo, prezydent nie mialby prze
                                          > d kim przysiegac. Kapujesz?

Prezydent przysięga NARODOWI, przysięgę odbiera pierwszy przedstawiciel Narodu czyli marszałek sejmu, w obecności kolejnych przedstawiciel Narodu - posłów i senatorów - świadków złożonego ślubowania.
                                          Od tej pory elekt jest prezydentem. Tu konstytucja też jest precyzyjna - od momentu złożenia ślubowania przed przedstawicielami Narodu.

Gdyby marszałek nie zwołał ZN , mielibyśmy delikt konstytucyjny. Marszałek przed TS. Który się odważy?

I tu znowu konstytucja nawala - nie przewidziała buntu marszałka.
                                          >
                                          • astra18 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 04.08.20, 13:59
                                            a000000 napisała:

> Nie są sędziami TK. Konstytucja mówi wyraźnie: prezydent musi odebrać ślubowan
                                            > ie.

> > Prezydentem tez staje sie po zaprzysiezeniu przed ZN. Zeby prezydent mogl
                                            > zosta
                                            > > c zaprzysiezony, konieczne jest odebranie przysiegi przez ZN. Gdyby np. m
                                            > arszal
                                            > > ek Sejmu nie zwolal ZN czy gdyby sie ZN nie zebralo, prezydent nie mialb
                                            > y prze
                                            > > d kim przysiegac. Kapujesz?
                                            >
                                            > Prezydent przysięga NARODOWI, przysięgę odbiera pierwszy przedstawiciel Narodu
                                            > czyli marszałek sejmu, w obecności kolejnych przedstawiciel Narodu - posłów i
                                            > senatorów - świadków złożonego ślubowania.
                                            > Od tej pory elekt jest prezydentem. Tu konstytucja też jest precyzyjna - od mom
                                            > entu złożenia ślubowania przed przedstawicielami Narodu.
                                            >
                                            > Gdyby marszałek nie zwołał ZN , mielibyśmy delikt konstytucyjny. Marszałek prze
                                            > d TS. Który się odważy?
                                            >
                                            > I tu znowu konstytucja nawala - nie przewidziała buntu marszałka.

No ale wróćmy do ostatniej szarży Giertycha, w której ratunek znalazła Maria.
                                            O tym kworum potrzebnym do zwołania ZN które ma przyjąć slubowanie Dudy.
                                            > >
                                            • a000000 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 04.08.20, 15:03
                                              astra18 napisał:

> No ale wróćmy do ostatniej szarży Giertycha, w której ratunek znalazła Maria.
                                              > O tym kworum potrzebnym do zwołania ZN które ma przyjąć slubowanie Dudy.

tego nie ma w polskim prawie. Giertych sobie wyinterpretowuje ze szklanej kuli.

ZN nie jest osobnym tworem, to jest sejm i senat, pod przewodnictwem marszałka sejmu, a gdy ten nie może, to w zastępstwie przewodzi marszałek senatu.

Nie wiem, jak się dostać do regulaminu zgromadzenia narodowego....chyba w tej kadencji posłowie są tak zajęci wzajemnym kopaniem dołków, że jakoś im zeszło.... w każdym razie mój pan Gugiel milczy.
                                              • maria421 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 04.08.20, 16:21
                                                a000000 napisała:

>
                                                > tego nie ma w polskim prawie. Giertych sobie wyinterpretowuje ze szklanej kuli.
                                                >
                                                > ZN nie jest osobnym tworem, to jest sejm i senat, pod przewodnictwem marszałka
                                                > sejmu, a gdy ten nie może, to w zastępstwie przewodzi marszałek senatu.
                                                >
                                                > Nie wiem, jak się dostać do regulaminu zgromadzenia narodowego....chyba w tej k
                                                > adencji posłowie są tak zajęci wzajemnym kopaniem dołków, że jakoś im zeszło...
                                                > . w każdym razie mój pan Gugiel milczy.

Prosze bardzo :

sip.lex.pl/akty-prawne/mp-monitor-polski/regulamin-zgromadzenia-narodowego-zwolanego-w-celu-zlozenia-przysiegi-16888216
                                                §9. W sprawach nieuregulowanych w uchwale stosuje się odpowiednio przepisy regulaminu Sejmu.

www.sejm.gov.pl/prawo/regulamin/kon7.htm
                                                Art. 190

Sejm uchwala ustawy większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów, chyba że Konstytucja stanowi inaczej. W tym samym trybie Sejm podejmuje uchwały i inne rozstrzygnięcia, jeżeli przepisy Konstytucji, ustaw albo Regulaminu Sejmu nie stanowią inaczej.

Dla zaprzysiezenia prezydenta marszalek Sejmu musi zwolac posiedzenie ZN.

Czy posiedzenie ZN dla przyjecia przysiegi prezydenta jest wazne jezeli bierze w nim udzial mniej niz polowa czlonkow ZN?
                                                • a000000 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 04.08.20, 18:02
                                                  maria421 napisała:

> Prosze bardzo :
                                                  >
                                                  > sip.lex.pl/akty-prawne/mp-monitor-polski/regulamin-zgromadzenia-narodowego-zwolanego-w-celu-zlozenia-przysiegi-16888216
                                                  > §9. W sprawach nieuregulowanych w uchwale stosuje się odpowiednio przepisy r
                                                  > egulaminu Sejmu.

ale to jest wykopalisko z czasów zanim wstąpiliśmy do unii.... gdzie są nowsze?
                                                  Zauważyłaś, że w tej uchwale nie ma mowy o quorum?

> www.sejm.gov.pl/prawo/regulamin/kon7.htm
                                                  > Art. 190
                                                  >
                                                  > Sejm uchwala ustawy większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej
                                                  > liczby posłów, chyba że Konstytucja stanowi inaczej. W tym samym trybie Sejm p
                                                  > odejmuje uchwały i inne rozstrzygnięcia, jeżeli przepisy Konstytucji, ustaw alb
                                                  > o Regulaminu Sejmu nie stanowią inaczej.

powyższe dotyczy uchwalania PRAWA.
                                                  Tu zaś Zgromadzenie Narodowe jest jedynie niemym świadkiem.
                                                  >

> Czy posiedzenie ZN dla przyjecia przysiegi prezydenta jest wazne jezeli bierze
                                                  > w nim udzial mniej niz polowa czlonkow ZN?

moim zdaniem, jeśli żadne poprzednie ZN tej kwestii nie podniosło, najwyraźniej quorum nie ma znaczenia. To nie są wybory, gdzie demokratyczna większość decyduje - tu są świadkowie.
                                                  • maria421 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 04.08.20, 18:16
                                                    Nie ma nic o kworum jest odeslanie do regulaminu Sejmu, do ustaw, uchwal i "innych rozstrzygniec"
                                                    Uchwaly "inne rozstrzygniecia" nie stanowia prawa.

Art.130 Konstytucji mowi :

Prezydent Rzeczypospolitej obejmuje urząd po złożeniu wobec Zgromadzenia Narodowego następującej przysięgi:

"Wobec Zgromadzenia Narodowego", nie wobec mniejszej czesci ZN.

Nawet jezeli nie jest wyraznie napisane ze konieczne jest kworum, to przyznasz chyba ze powinno ono byc dla nadania powagi chwili?

• a000000 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 04.08.20, 19:15
                                                    maria421 napisała:

> Nawet jezeli nie jest wyraznie napisane ze konieczne jest kworum, to przyznasz
                                                    > chyba ze powinno ono byc dla nadania powagi chwili?
                                                    >

uważam, że bojkot totalsów jest skandaliczny i do niczego dobrego nie wiedzie. Jeśli uważają, że SN nie ma uprawnień, to niech rzucą legitymację posła i oddadzą uposażenie, które świadomie wyłudzili.

• maria421 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 04.08.20, 19:40
                                                    a000000 napisała:

> uważam, że bojkot totalsów jest skandaliczny i do niczego dobrego nie wiedzie.
                                                    > Jeśli uważają, że SN nie ma uprawnień, to niech rzucą legitymację posła i odd
                                                    > adzą uposażenie, które świadomie wyłudzili.

Przypominam ze Kaczynski zbojkotowal zaprzysiezenie Komorowskiego.
                                                    Nie uwazalas tego za skandaliczny gest.

Po drugie- opozycja PROTESTOWALA przeciw tym zmianom w SN zanim PiS je kolanem przepchnal, a usluzny Duda podpisal.

Ty chyba sama nie wiesz co chcesz od opozycji- raz zeby nie protestowala, a jak juz protestowala i przegrala, to zeby sie rozwiazala i zniknela?

I wtedy zostalby jednyny sluszny PiS z jedynym slusznym Prezesem i jego poddanym Duda.

Tego chcesz???

A moze wreszcie powiesz po co PiS odebral orzekanie o waznosci wyborow Izbie Pracy i powierzyl je nowemu tworowi jakim jest Izba Kontroli Nadzwyczajnej?

• a000000 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 04.08.20, 20:25
                                                    maria421 napisała:

> Przypominam ze Kaczynski zbojkotowal zaprzysiezenie Komorowskiego.
                                                    > Nie uwazalas tego za skandaliczny gest.

byli rywalami, a brat K.J. dopiero co zginął.

Trzaskowskiego też w czwartek nie będzie - i uważam, że skoro nie stać go na przełknięcie porażki to trudno. Nie uważam tego za skandaliczne. Rozumiem to.

Ale posłowie i senatorowie powinni przyjść - za to biorą ode mnie kasę.

>
                                                    > Po drugie- opozycja PROTESTOWALA przeciw tym zmianom w SN zanim PiS je kolanem
                                                    > przepchnal, a usluzny Duda podpisal.

było coś wbrew prawu? nie? no to zmiany legalne.

> Ty chyba sama nie wiesz co chcesz od opozycji- raz zeby nie protestowala, a jak
                                                    > juz protestowala i przegrala, to zeby sie rozwiazala i zniknela?

nie pajacuj. Od opozycji oczekuję aby z godnością pogodziła się z faktem ,że już nie rządzi.

> A moze wreszcie powiesz po co PiS odebral orzekanie o waznosci wyborow Izbie Pr
                                                    > acy i powierzyl je nowemu tworowi jakim jest Izba Kontroli Nadzwyczajnej?

postąpił zgodnie z konstytucją - zreformował ustrój sądów.
                                                    A swoją drogą - orzekanie o wyborach w Izbie Pracy to jakiś dziwoląg.
                                                  • jureek Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 04.08.20, 21:38
                                                    a000000 napisała:

> jureek napisał:
                                                    >
                                                    >
                                                    > > Kaczyński nie był wtedy posłem, gdy nie przyszedł na zaprzysiężenie Komor
                                                    > owskie
                                                    > > go?
                                                    >
                                                    >
                                                    > był, ale był również przegranym kandydatem. Jak dziś Trzaskowski.

Przecudne są te Twoje wygibasy umysłowe, żeby tylko usprawiedliwić Kaczyńskiego :)
                                                  • maria421 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 05.08.20, 08:39
                                                    a000000 napisała:

> byli rywalami, a brat K.J. dopiero co zginął.

>Acha! Do rywalizacji z Komorowskim Kaczynski mogl wtedy stawac, ale na zaprzysiezenie nie mogl przyjsc....

> Trzaskowskiego też w czwartek nie będzie - i uważam, że skoro nie stać go na pr
                                                    > zełknięcie porażki to trudno. Nie uważam tego za skandaliczne. Rozumiem to.
                                                    >
                                                    > Ale posłowie i senatorowie powinni przyjść - za to biorą ode mnie kasę.

Trzaskowski nie jest poslem, Kaczynski w czasie zaprzysiezenia Komorowskiego byl poslem.

Jak zwykle usprawiedliwiasz dla Kaczynskiego. W kazdej sytuacji.

> było coś wbrew prawu? nie? no to zmiany legalne.

Zaczynijmy od tego ze neo-KRS jest wbrew prawu.

> nie pajacuj. Od opozycji oczekuję aby z godnością pogodziła się z faktem ,że ju
                                                    > ż nie rządzi.

Opozycja sie pogodzila z tym, ze przegrala, ale nie godzi sie na to, na co TY sie godzisz, czyli na lamanie konstytucji i rozwalanie trojpodzialu wladzy w Polsce.

> postąpił zgodnie z konstytucją - zreformował ustrój sądów.

Po co??? W jakim celu???

> A swoją drogą - orzekanie o wyborach w Izbie Pracy to jakiś dziwoląg.

Taaak? Izba Pracy ktora przez wiele lat orzekala o WIELU wyborach nagle stala sie dziwolagiem??? I Ty to zauwazylas dopiero taraz?
                                                  • astra18 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 05.08.20, 09:18
                                                    maria421 napisała:

> astra18 napisał:
                                                    >
                                                    > > A na jakiej podstawie takie twierdzenie?
                                                    > > Konkrety.
                                                    > >
                                                    > www.sn.pl/aktualnosci/SitePages/Komunikaty_o_sprawach.aspx?ItemSID=331-b6b3e804-2752-4c7d-bcb4-7586782a1315&ListName=Komunikaty_o_sprawach

Cóż, nie pytałam o tą sławną "opinię" Izby Pracy, tylko o konkrety na podstawie których kwestionuje się legalność powołania cżłonków KRS.

• maria421 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 05.08.20, 09:28
                                                    astra18 napisał:

> > www.sn.pl/aktualnosci/SitePages/Komunikaty_o_sprawach.aspx?ItemSID=331-b6b3e804-2752-4c7d-bcb4-7586782a1315&ListName=Komunikaty_o_sprawach
                                                    >
                                                    > Cóż, nie pytałam o tą sławną "opinię" Izby Pracy, tylko o konkrety na podstawie
                                                    > których kwestionuje się legalność powołania cżłonków KRS.
                                                    >

Pytalas o konkrety- masz konkrety.

Teraz ja zapytam o konkrety- na jakiej podstawi kwestionujesz to orzeczenie SN? Konkrety prosze.
                                                  • astra18 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 05.08.20, 09:39
                                                    maria421 napisała:

> astra18 napisał:
                                                    >
                                                    > > > www.sn.pl/aktualnosci/SitePages/Komunikaty_o_sprawach.aspx?ItemSID=331-b6b3e804-2752-4c7d-bcb4-7586782a1315&ListName=Komunikaty_o_sprawach
                                                    > >
                                                    > > Cóż, nie pytałam o tą sławną "opinię" Izby Pracy, tylko o konkrety na pod
                                                    > stawie
                                                    > > których kwestionuje się legalność powołania cżłonków KRS.
                                                    > >
                                                    >
                                                    > Pytalas o konkrety- masz konkrety.

Ok, skoro masz tylko tą uchwałę to znaczy że nie ma nic.

>
                                                    > Teraz ja zapytam o konkrety- na jakiej podstawi kwestionujesz to orzeczenie SN?
                                                    > Konkrety prosze.

Na podstawie orzeczenia TK z 25 marca 2019 dot. zgodności z prawem wyboru członków KRS.
                                                  • astra18 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 05.08.20, 11:37
                                                    maria421 napisała:

> astra18 napisał:
                                                    >
                                                    > > Bo?
                                                    >
                                                    > Poza tym, ze nie dostrzegasz roznicy dat, zaloze sie ze nie zajrzalas do zadneg
                                                    > o z dokumentow.

A cóz ma do tego różnica dat, skoro 25 marca 2019 TK wydał orzeczenie o legalności sposobu wyłaniania członków nowej KRS.
                                                    Coś jeszcze ci podrzucić?
                                                  • astra18 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 05.08.20, 08:50
                                                    a000000 napisała:

> maria421 napisała:
                                                    >
                                                    >
                                                    > > Przypominam ze Kaczynski zbojkotowal zaprzysiezenie Komorowskiego.
                                                    > > Nie uwazalas tego za skandaliczny gest.
                                                    >
                                                    > byli rywalami, a brat K.J. dopiero co zginął.

I to był jego argument: wielokrotnie Komorowski obrażał LK więc sprawa była stricte osobista.
                                                    Tak jak osobista wydaje się być nieobecność Trzaskowskiego, który wyjasnił, że nie będzie go wtedy w Warszawie - taki żart z sieci :pewnie ma wizytę pana Etranżera:)

• maria421 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 05.08.20, 09:02
                                                    astra18 napisał:

> I to był jego argument: wielokrotnie Komorowski obrażał LK więc sprawa była str
                                                    > icte osobista.
                                                    > Tak jak osobista wydaje się być nieobecność Trzaskowskiego, który wyjasnił, że
                                                    > nie będzie go wtedy w Warszawie - taki żart z sieci :pewnie ma wizytę pana Etra
                                                    > nżera:)

Bojkot zaprzysiezenia Komorowskiego byl spowodowany osobistymi motywami Kaczynskiego, ktorych on nie potrafi na bok odlozyc.

Bojkot zaprzysiezenia Dudy przez bylych prezydentow czy poslow opozycji nie ma osobistych motywacji- jest protestem wobec nieuczciwie przeprowadzonych wyborow, jest bojkotem ponowniego przysiegania na konstytucje, ze slowami "tak mi dopomoz Bog", czlowieka , ktory te konstytucje przez pierwsza kadencje deptal.

• astra18 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 05.08.20, 09:25
                                                    maria421 napisała:

> Bojkot zaprzysiezenia Komorowskiego byl spowodowany osobistymi motywami Kaczyns
                                                    > kiego, ktorych on nie potrafi na bok odlozyc.

Ale taka była prawda. Osobiste względy. "Pan prezydent gdzies poleci", "Jaki prezydent taki zamach"...itp.
                                                    Trzaskowski nie przyjdzie bo chce się zająć dziećmi. Ok, ja to rozumiem, choć porównania wagi tych usprawiedliwień oczywiście jest niezmierzalne.
                                                    >
                                                    > Bojkot zaprzysiezenia Dudy przez bylych prezydentow czy poslow opozycji nie ma
                                                    > osobistych motywacji- jest protestem wobec nieuczciwie przeprowadzonych wyboro
                                                    > w,

No pewnie, w cale mnie dziwi to uzasadnienie, a jak inaczej mają tłumaczyć się przegrani o wszystko, czy inni sympatyzujący z tymi twierdzeniami.
                                                    Nie ma obowiązku przyjścia.

jest bojkotem ponowniego przysiegania na konstytucje, ze slowami "tak mi dop
                                                    > omoz Bog", czlowieka , ktory te konstytucje przez pierwsza kadencje deptal.

Posyłanie w obieg sztucznie wymyślonych schematów mimo wszystko nie sprawi że to jest prawda.
                                                    >
                                                    >
                                                  • astra18 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 05.08.20, 11:26
                                                    maria421 napisała:

> Astra to ze Ty poparlas i dalas swoj glos krzywoprzysiezcy Dudzie, to ze Ci jeg
                                                    > o krzywoprzysiestwo nie przeszkadza lub go nie dostrzegasz, czy nie chcesz dost
                                                    > rzec, nie znaczy ze Duda nie jest krzywoprzysiezca.

I na odwrót, tym bardziej że nie ma żadnych dowodów na łamanie konstytucji przez Dudę.
                                                    I tyle. Spocznij, czuwaj:)
                                                    >
                                                    >
                                                  • maria421 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 05.08.20, 11:32
                                                    astra18 napisał:

> I na odwrót, tym bardziej że nie ma żadnych dowodów na łamanie konstytucji prze
                                                    > z Dudę.
                                                    > I tyle. Spocznij, czuwaj:)
                                                    > >

Kaminski i Wojcik sa chgodzacymi dowodami na to, ze Duda zlamal konstytucje.

Czy znow bedziesz mi wyjezdzac z idiotyzmami w stylu ze prezydent moze w kazdej chwili uniewinnic kazdego, nawet w trakcie procesu? A moze bedziesz plesc bzdury o "abolicji indywidualnej", ktora w polskim prawie nie istnieje?

Czy moze bedziesz mi wmawiac, ze gdyby marszalek Sejmu nie zwolal ZN na zaprzysiezenie Dudy, to zlamalby konstytucje, ale jak Duda nie odebral slubowania od wybranych sedziow TK, to jej nie zlamal?

Daj sobie spokoj z tymi bredniami.

• astra18 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 05.08.20, 11:44
                                                    maria421 napisała:

> Kaminski i Wojcik sa chgodzacymi dowodami na to, ze Duda zlamal konstytucje.

Ciekawe, a które chociaż jedno słówko w art.139 na to by wskazywało?
                                                    Konkret.
                                                    >
                                                    > Czy znow bedziesz mi wyjezdzac z idiotyzmami w stylu ze prezydent moze w kazdej
                                                    > chwili uniewinnic kazdego, nawet w trakcie procesu? A moze bedziesz plesc bzd
                                                    > ury o "abolicji indywidualnej", ktora w polskim prawie nie istnieje?

To nie są idiotyzmy tylko uzasadnienie Sadu Apelacyjnego.
                                                    >
                                                    > Czy moze bedziesz mi wmawiac, ze gdyby marszalek Sejmu nie zwolal ZN na zaprzys
                                                    > iezenie Dudy, to zlamalby konstytucje,

No wiesz, wyglądałoby to na blokadę objęcia urzędu, więc....

ale jak Duda nie odebral slubowania od w
                                                    > ybranych sedziow TK, to jej nie zlamal?

Których sędziów? Tych wybranych z pogwałceniem konstytucji???
                                                    >
                                                    > Daj sobie spokoj z tymi bredniami.

Z przyjemnością odbijam piłeczkę ,konsekwentnie i prawidłowo.
                                                    >
                                                  • maria421 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 05.08.20, 13:04
                                                    Astra, z pogwalceniem konstytucji wybrano w pazdzierniku tylko 2 sedziow, 3 wybrano prawidlowo, ale Duda ich nie zaprzysiagl, natomiast w ekspresowym tempie , noca, zeby po cwaniacku zdazyc przed zapowiadzianym orzeczeniem TK w tej sprawie, zaprzysiagl 5 sedziow PiSowskich, w tym 3 wybranych z pogwalceniem konstytucji.

W kwestii bezprawnego ulaskawienia, ponownie zamieszczam :

www.sn.pl/orzecznictwo/SitePages/najnowsze_orzeczenia.aspx?ItemSID=908-16544171-be1b-4089-b74b-413997467af2&ListName=Zagadnienia_prawne

Umiesz czytac?

Uchwała składu 7 sędziów Sądu Najwyższego z dnia 31 maja 2017 r.

I. Prawo łaski, jako uprawnienie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej określone w art. 139 zdanie pierwsze Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, może być realizowane wyłącznie wobec osób, których winę stwierdzono prawomocnym wyrokiem sądu (osób skazanych). Tylko przy takim ujęciu zakresu tego prawa nie dochodzi do naruszenia zasad wyrażonych w treści art. 10 w zw. z art. 7, art. 42 ust. 3, art. 45 ust. 1, art. 175 ust. 1 i art. 177 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.
                                                    II. Zastosowanie prawa łaski przed datą prawomocności wyroku nie wywołuje skutków procesowych.

Dobrze chociaz ze o "abolicji indywidualnej" juz nie piszesz. Dotarlo ze jej nie ma w polskim prawie?
                                                    Postepy robisz :-)
                                                  • astra18 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 05.08.20, 13:17
                                                    maria421 napisała:

> Astra, z pogwalceniem konstytucji wybrano w pazdzierniku tylko 2 sedziow, 3 wy
                                                    > brano prawidlowo, ale Duda ich nie zaprzysiagl,

I zaraz po wyborze miał zaprzysiąc 5? No jak to odkręcisz?

natomiast w ekspresowym tempie
                                                    > , noca, zeby po cwaniacku zdazyc przed zapowiadzianym orzeczeniem TK w tej spra
                                                    > wie, zaprzysiagl 5 sedziow PiSowskich, w tym 3 wybranych z pogwalceniem konstyt
                                                    > ucji.

Z żadnym pogwałcenie tylko z wyboru Sejmu.
                                                    >
                                                    > W kwestii bezprawnego ulaskawienia, ponownie zamieszczam :
                                                    >
                                                    > www.sn.pl/orzecznictwo/SitePages/najnowsze_orzeczenia.aspx?ItemSID=908-16544171-be1b-4089-b74b-413997467af2&ListName=Zagadnienia_prawne
                                                    >
                                                    > Umiesz czytac?

Umiem czytać co napisano w art.139 konstytucji.
                                                    Koniec kropka.
                                                    > [i]
                                                    > Uchwała składu 7 sędziów Sądu Najwyższego z dnia 31 maja 2017 r.
                                                    >
                                                    > I. Prawo łaski, jako uprawnienie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej określone
                                                    > w art. 139 zdanie pierwsze Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, może być re
                                                    > alizowane wyłącznie wobec osób, których winę stwierdzono prawomocnym wyrokiem s
                                                    > ądu (osób skazanych). Tylko przy takim ujęciu zakresu tego prawa nie dochodzi d
                                                    > o naruszenia zasad wyrażonych w treści art. 10 w zw. z art. 7, art. 42 ust. 3,
                                                    > art. 45 ust. 1, art. 175 ust. 1 i art. 177 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskie
                                                    > j.

A pokaż mi art. w konstytucji który UPRAWNIA do SN - władzę sądowniczą - do kontestowania wykonania prawa łaski przez prezydenta - władzy wykonawczej.
                                                    To jest właśnie działanie kasty w pigułce.

> Dobrze chociaz ze o "abolicji indywidualnej" juz nie piszesz. Dotarlo ze jej ni
                                                    > e ma w polskim prawie?
                                                    > Postepy robisz :-)

Ty ciągle nie, bo wlepiasz z jednej bzdury a z drugiego końca krzyczysz: KONSTYTUCJA!!!! A art. 139 i podział władz to niezbyt duzo do czytania.
                                                  • maria421 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 05.08.20, 15:34
                                                    Astra, Duda mogl zaraz po wyborze zaskarzyc ustawe czerwcowa do TK. PiS to zrobil, ale zaraz po wyborach, 10 listopada, wycofal skarge. Dlaczego? Bo uzyskawszy wladze PiS wiedzial ze moze ugrac wiecej niz tylko 2 sedziow. Duda to przyklepal. BANDA!

Jeszcze raz- najwyrazniej jak potrafie- SN NIE KONTESTUJE PRAWA LASKI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                                                    I jezeli Ty to wyczytalas, to znaczy ze nie potrafisz czytac, albo ze partyjny przekaz o "kascie" przeslania Ci zdolnosc rozumienia slowa pisanego.
                                                  • astra18 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 05.08.20, 16:22
                                                    maria421 napisała:

> Astra, Duda mogl zaraz po wyborze zaskarzyc ustawe czerwcowa do TK. PiS to zrob
                                                    > il, ale zaraz po wyborach, 10 listopada, wycofal skarge.

I zaraz po tym PO zaskarżyło SWOJA ustawę!

Dlaczego?

W sumie też mogłabym zapytać o to samo ciebie.

Bo uzyskawsz
                                                    > y wladze PiS wiedzial ze moze ugrac wiecej niz tylko 2 sedziow.

Bo nowy sejm mógł zrobić to co zrobił.

Duda to przykle
                                                    > pal. BANDA!

Oczywiście PO nie kwalifikuje się do tej grupy, chcąc ugrać swoje . :) A Rzeplinski to robił chyba za statyste na komisji sprawiedliwości kiedy PO wprowadzało swoje poprawki do ustawy. Ściągnij klapki z oczu Mario.
                                                    >
                                                    > Jeszcze raz- najwyrazniej jak potrafie- SN NIE KONTESTUJE PRAWA LASKI!!!!!!!!!!
                                                    > !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

To czym była uchwała?

> I jezeli Ty to wyczytalas, to znaczy ze nie potrafisz czytac, albo ze partyjny
                                                    > przekaz o "kascie" przeslania Ci zdolnosc rozumienia slowa pisanego.

Kasta nadzwyczajna - a kto to wprowadził do obiegu, pamiętasz?- sama dała asumpt do określenia jej działań ponad prawem, właśnie w tej uchwale.
                                                    >
                                                  • maria421 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 05.08.20, 16:59
                                                    astra18 napisał:

> I zaraz po tym PO zaskarżyło SWOJA ustawę!

> Dlaczego?
                                                    >
                                                    > W sumie też mogłabym zapytać o to samo ciebie.

Glupie pytanie, biorac pod uwage orzeczenie TK z 3 grudnia.

> Bo nowy sejm mógł zrobić to co zrobił.

Nie mogl i Ty mi NIGDY nie podalas podstaw prawnych do uchwal z 25 listopada o uniewaznieniu wyboru 5 sedziow TK.
                                                    PiS to zrobil WIERDZAC ze sprawa zajmuje sie TK.

> Oczywiście PO nie kwalifikuje się do tej grupy, chcąc ugrać swoje . :) A Rzepli
                                                    > nski to robił chyba za statyste na komisji sprawiedliwości kiedy PO wprowadzało
                                                    > swoje poprawki do ustawy. Ściągnij klapki z oczu Mario.

TK za czasow Rzeplinskiego uwalil PO-wska ustawe czerwcowa.
                                                    TK za czasow Przylebskiej przyklepuje co jej Prezes na kolacji podpowie.

> To czym była uchwała?

O tym, ze prawo laski stosuje sie wobec osob skazanych prawomocnym wyrokiem. To samo zreszta mowil Duda
                                                    w 2011:
                                                    www.youtube.com/watch?v=I7TBl2bF6EU&feature=emb_logo
                                                    Ale po co ja to wszystko pisze ? Po co pokazuje Ci ze sam Duda mowil ze laske stosuje sie wobec osob uznanych przez sad za winne? Grochem o sciane! Ty i tak poza partyjny przekaz nie wyjdziesz.

.
                                                  • astra18 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 05.08.20, 17:14
                                                    maria421 napisała:
                                                    > >
                                                    > > W sumie też mogłabym zapytać o to samo ciebie.
                                                    >
                                                    > Glupie pytanie, biorac pod uwage orzeczenie TK z 3 grudnia.

Swoją własną ustawę zaskarżyła ? To chyba było rzeczywiście głupie :)
                                                    >
                                                    > > Bo nowy sejm mógł zrobić to co zrobił.
                                                    >
                                                    > Nie mogl i Ty mi NIGDY nie podalas podstaw prawnych do uchwal z 25 listopada o
                                                    > uniewaznieniu wyboru 5 sedziow TK.

Nie będę prosić o podanie podstawy prawnej że sejm nowej kadencji NIE MOGL.
                                                    Mam mimów wszystko sporo empatii do Ciebie:)

> PiS to zrobil WIERDZAC ze sprawa zajmuje sie TK.

Ale nie znaczy że nie mógł . Jeszcze coś ?
                                                    >

>
                                                    > TK za czasow Rzeplinskiego uwalil PO-wska ustawe czerwcowa.

Z tym "uchwalił" to lekko przesadziłaś:))))
                                                    A czerwcowa była z niekonstytucyjnym wyborem sędziów. Mniej pośpiechu Mario przy pisaniu:)

> TK za czasow Przylebskiej przyklepuje co jej Prezes na kolacji podpowie.

No to tak jak z OFE za czasów Rzeplinskiego:)
                                                    Uratował prezes tylki swoim kamratom.
                                                    >
                                                    > > To czym była uchwała?
                                                    >
                                                    > O tym, ze prawo laski stosuje sie wobec osob skazanych prawomocnym wyrokiem. To
                                                    > samo zreszta mowil Duda
                                                    > w 2011:
                                                    > www.youtube.com/watch?v=I7TBl2bF6EU&feature=emb_logo

Jeśli przechodzi przez ścieżkę prokuratorska .

> Ale po co ja to wszystko pisze ?

No właśnie, już skrzyzowalysmy nie raz szable przy tym temacie.

Po co pokazuje Ci ze sam Duda mowil ze laske
                                                    > stosuje sie wobec osob uznanych przez sad za winne? Grochem o sciane! Ty i tak
                                                    > poza partyjny przekaz nie wyjdziesz.

A ty nie przestaniesz nigdy podniecać się takimi nagraniami uciętymi z przodu albo tyłu.
                                                    Wchodzisz w to jak w masło. Zawsze.
                                                    >
                                                    > .
                                                  • a000000 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 05.08.20, 18:47
                                                    maria421 napisała:

> Duda wyraznie powiedzial w 2011 roku ze prawo laski stosuje sie wobec osob uzna
                                                    > nych przez sad za winne, posluchaj jeszcze raz, jezeli sluch Cie zawodzi.

no i o co chodzi? przecież sąd uznał Kamińskiego za winnego, nawet wyrok ogłosił!!!
                                                  • maria421 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 05.08.20, 20:11
                                                    a000000 napisała:

> no i o co chodzi? przecież sąd uznał Kamińskiego za winnego, nawet wyrok ogłosi
                                                    > ł!!!

Wyrok nie byl prawomocny, Kaminski sie od niego odwolywal.
                                                    Gdyby Duda poczekal do wyroku sadu apelacyjnego i po prawomocnym skazaniu ulaskawil kaminskiego i Wasika, nie zlamalby konstytucji.
                                                    Dlaczego nie czekal?
                                                  • astra18 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 05.08.20, 20:22
                                                    maria421 napisała:

>
                                                    > Wyrok nie byl prawomocny, Kaminski sie od niego odwolywal.

a sąd w uzasadnieniu orzeczenia powedział że na każdym etapie postępowania może nastapić ułaskawienie.

> Gdyby Duda poczekal do wyroku sadu apelacyjnego i po prawomocnym skazaniu ulask
                                                    > awil kaminskiego i Wasika, nie zlamalby konstytucji.

Nieprawda, nie złamał.

> Dlaczego nie czekal?

Bo nie musi, z prerogatywy nie wynika dlaczego miałby czekać.
                                                  • maria421 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 10.08.20, 18:43
                                                    Astra, Duda sam mowil ze akt laski stosuje sie wobec osob uznanych winnymi, o tym czy ktos jest winny czy nie nie decydujesz Ty, Azerka czy Duda tylko sad, konstytucja mowi ze czlowiek jest niewinny tak dlugo az zapadnie prawomocny wyrok orzekajacy o jego winie, wobec Kaminskiego takiego wyroku nie bylo, wiec nie osmieszaj sie opowiadaniem BREDNI, ze prezydent moze ulaskawic przed prawomocnym wyrokiem.
                                                    Niewinny ulaskawienia nie potrzebuje.

Uwazasz ze nie bylo zadnego innego na stanowisko Kaminskiego? Czy tylko Kaminski jest taka wyjatkowa szuja, ze Kaczynski bez niego obejsc sie nie moze, dlatego kazal Dudzie go ulaskawic?

• a000000 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 10.08.20, 19:04
                                                    maria421 napisała:

> Niewinny ulaskawienia nie potrzebuje.

Kamiński był skazany nieprawomocnie przez pierwszą instancję, sprawa trafiła do drugiej.... Widząc upolitycznienie sądu , każdy miałby obawy co do wyroku drugiej instancji...

> Uwazasz ze nie bylo zadnego innego na stanowisko Kaminskiego?

nie wiem. Widocznie układający rząd na TYM stanowisku widzieli tylko Kamińskiego.

Czy tylko Kaminsk
                                                    > i jest taka wyjatkowa szuja, ze Kaczynski bez niego obejsc sie nie moze, dlateg
                                                    > o kazal Dudzie go ulaskawic?

Pomówienia, droga pani.... bo ani szuja, ani kazał.... choć trudno Ci w to uwierzyć...

Co masz na myśli pisząc o tym człowieku: szuja?

• maria421 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 10.08.20, 19:15
                                                    Azerka, Ty uwazasz ze Kaminski to jest jakis aniol od ktorego promieniuje niewinnoscia, wiec sad ktory tej promieniujacej niewinnosci nie zauwazyl, musial byc upolityczniony.

Ale tak, poza tym, to nadal uwazasz sie za legalistke? Nadal "dura lex, sed lex", z wyjatkiem dla Kaminskiego, Kaczynskiego et consortes?
                                                  • a000000 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 10.08.20, 19:33
                                                    maria421 napisała:

> Azerka, Ty uwazasz ze Kaminski to jest jakis aniol od ktorego promieniuje niewi
                                                    > nnoscia, wiec sad ktory tej promieniujacej niewinnosci nie zauwazyl, musial byc
                                                    > upolityczniony.

Kamiński anioł??? wolne żarty. To jest fanatyk pro -państwowiec.

A o sędzim Łączkowskim, który się umawiał z fałszywym Tomaszem Lisem na wspólne działanie dla zniszczenia rządu Pis to słyszała, a?

>
                                                    > Ale tak, poza tym, to nadal uwazasz sie za legalistke? Nadal "dura lex, sed lex
                                                    > ", z wyjatkiem dla Kaminskiego, Kaczynskiego et consortes?

Tak, dura lex.... ale dlaczego z wyjątkiem consortes? Wszak pisiory to nie totalsi, którzy do upadłego bronią swoich przestępców.
                                                    >
                                                  • maria421 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 10.08.20, 19:40
                                                    a000000 napisała:

> Kamiński anioł??? wolne żarty. To jest fanatyk pro -państwowiec.

PiS to partia, nie panstwo. Kaminski jeest pro-pisowiec, nie pro-panstwowiec.

> A o sędzim Łączkowskim, który się umawiał z fałszywym Tomaszem Lisem na wspólne
                                                    > działanie dla zniszczenia rządu Pis to słyszała, a?

Ten jeden wpis na TT w roku 2016??? Czyli rok po tym , jak Laczewski skazal Kaminskiego a Duda go , lamiac konstytucje, ulaskawil???

> Tak, dura lex.... ale dlaczego z wyjątkiem consortes? Wszak pisiory to nie tot
                                                    > alsi, którzy do upadłego bronią swoich przestępców.

Ty do upadlego bronisz Kamniskiego, Dude i Kaczynskiego. Do upadlego!

• a000000 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 10.08.20, 20:02
                                                    maria421 napisała:

> a000000 napisała:
                                                    >
                                                    > > Kamiński anioł??? wolne żarty. To jest fanatyk pro -państwowiec.
                                                    >
                                                    > PiS to partia, nie panstwo. Kaminski jeest pro-pisowiec, nie pro-panstwowiec.

nie masz racji.... zapomniałaś, że Kamiński z równym zaangażowaniem służył w rządzie Tuska. To jest pro - państwowiec.

> > A o sędzim Łączkowskim, który się umawiał z fałszywym Tomaszem Lisem na w
                                                    > spólne
                                                    > > działanie dla zniszczenia rządu Pis to słyszała, a?
                                                    >
                                                    > Ten jeden wpis na TT w roku 2016??? Czyli rok po tym , jak Laczewski skazal Kam
                                                    > inskiego a Duda go , lamiac konstytucje, ulaskawil???

nie jeden wpis na TT (prawda, jakie byle co???) , ale cała sprawa tkwiąca nadal w przestrzeni prawnej, wraz z udowodnionym przez ekspertów fałszywym zeznaniem pod przysięgą złożonym przez Łączkowskiego, z powodu to czego ten pan złożył mandat sędziego.

> Ty do upadlego bronisz Kamniskiego, Dude i Kaczynskiego. Do upadlego!

sugerujesz żem kobieta upadła??? oj, nieładnie.

Już dawno chciałam zapytać - co słychać u Twego młodego krewniaka , którego kariera pianisty się dobrze zapowiadała????
                                                  • maria421 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 11.08.20, 09:05
                                                    a000000 napisała:

> nie masz racji.... zapomniałaś, że Kamiński z równym zaangażowaniem służył w r
                                                    > ządzie Tuska. To jest pro - państwowiec.

Przez niecale 2 lata, do czasu postawienia mu zarzutow.

> nie jeden wpis na TT (prawda, jakie byle co???) , ale cała sprawa tkwiąca nadal
                                                    > w przestrzeni prawnej, wraz z udowodnionym przez ekspertów fałszywym zeznan
                                                    > iem pod przysięgą złożonym przez Łączkowskiego, z powodu to czego ten pan złoż
                                                    > ył mandat sędziego.

Faktem jest, ze Laczewski skazal Kaminskiego PRZED afera na TT, ktora, moim zdaniem, byla prowokacja, czescia PiSowskiej zemsty na sedzim.

> Już dawno chciałam zapytać - co słychać u Twego młodego krewniaka , którego kar
                                                    > iera pianisty się dobrze zapowiadała????

Od 2 lat jest w Calgary, w zeszlym roku wygral tam nagrode :
                                                    arts.ucalgary.ca/schools/creative-performing-arts/events/calgary-philharmonic-orchestra-concerto-competition
                                                    https://pbs.twimg.com/media/D1KRqo3U0AAGhxl.jpg
                                                  • astra18 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 10.08.20, 20:27
                                                    maria421 napisała:

> Astra, Duda sam mowil ze akt laski stosuje sie wobec osob uznanych winnymi,

....a ja po raz kolejny ci odpowiadam że mówił o jednej ze "ścieżek" postępowania w akcie ułaskawienia.

>
                                                    > Uwazasz ze nie bylo zadnego innego na stanowisko Kaminskiego?

Nie napisałam tak. Kandydatura Kamińskiego wydawała się dla ZP najlepszą.

Czy tylko Kaminsk
                                                    > i jest taka wyjatkowa szuja, ze Kaczynski bez niego obejsc sie nie moze, dlateg
                                                    > o kazal Dudzie go ulaskawic?

Szują to okazał się jednak ten który go skazywał.
                                                    Wolał czmychnąć ze stanowiska niż poddać się procedurze degradacyjnej.
                                                    I w sumie dobrze się stało.
                                                    >
                                                    >
                                                  • maria421 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 11.08.20, 08:52
                                                    Astra, zasada stosowana w kazdej sciezce postepowania ulaskawiajacego jest taka sama- ulaskawia sie winnego, czyli osobe o ktorej winie orzekl sad prawomocnym wyrokiem.

Co do Laczewskiego, to mam nadzieje ze SZUJA Ziobro bedzie musial go przeprosic jak kiedys doktora G.
                                                  • astra18 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 11.08.20, 09:07
                                                    maria421 napisała:

> Astra, zasada stosowana w kazdej sciezce postepowania ulaskawiajacego jest taka
                                                    > sama- ulaskawia sie winnego, czyli osobe o ktorej winie orzekl sad prawomocnym
                                                    > wyrokiem.

A sąd orzekł ,że na każdym etapie postepowania.
                                                    >
                                                    > Co do Laczewskiego, to mam nadzieje ze SZUJA Ziobro bedzie musial go przeprosic
                                                    > jak kiedys doktora G.

Taka sędziowska szuja jak Łączewski miał "nosa" że sam zrezygnował , nawet kasta go nie broniła, a to już o czymś świadczy.

• maria421 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 11.08.20, 10:03
                                                    astra18 napisał:

> A sąd orzekł ,że na każdym etapie postepowania.

www.sn.pl/orzecznictwo/SitePages/najnowsze_orzeczenia.aspx?ItemSID=908-16544171-be1b-4089-b74b-413997467af2&ListName=Zagadnienia_prawne
                                                    > Taka sędziowska szuja jak Łączewski miał "nosa" że sam zrezygnował , nawet kast
                                                    > a go nie broniła, a to już o czymś świadczy.

Smial skazac PiSiora wiec go Ziobrowa zemsta musiala dopasc. Dla nauczki zeby sie inni sedziowie nie odwazyli robic tego samego, bo PiSiory, z szuja- Kaczynskim sa ponad prawem przeciez.
                                                    Po to i tylko po to jest Izba Dyscyplinarna.
                                                  • astra18 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 11.08.20, 10:54
                                                    maria421 napisała:

>
                                                    > Smial skazac PiSiora wiec go Ziobrowa zemsta musiala dopasc.

Sam się "dopadł" dopuszczając się fałszywych zeznań.

Dla nauczki zeby s
                                                    > ie inni sedziowie nie odwazyli robic tego samego, bo PiSiory, z szuja- Kaczynsk
                                                    > im sa ponad prawem przeciez.

Nawet Iustitia na niego machnęła ręką. Jak śmierdzące jajo obeszła.

> Po to i tylko po to jest Izba Dyscyplinarna.

I bardzo dobrze że jest.
                                                    Nie ma świętych krów.
                                                    >
                                                  • a000000 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 11.08.20, 09:39
                                                    maria421 napisała:

> Astra, zasada stosowana w kazdej sciezce postepowania ulaskawiajacego jest taka
                                                    > sama- ulaskawia sie winnego, czyli osobe o ktorej winie orzekl sad prawomocnym
                                                    > wyrokiem.

Otóż- NIE!!! ja znam dwie ścieżki, różne. Jedna obwarowana procedurami i opisana - bo przecież prezydent nie zna ani delikwenta, ani sprawy, i nie wie czy osobnik zasłużył na łaskę. Tam są potrzebne opinie wielu instytucji....

Jest jeszcze druga ścieżka - bezpośrednia z konstytucji. I tam nikomu do tego kogo, dlaczego i kiedy prezydent ułaskawia.

O wyborze ścieżki decyduje prezydent - to jest jego przywilej.

• maria421 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 11.08.20, 09:57
                                                    a000000 napisała:
                                                    > Otóż- NIE!!! ja znam dwie ścieżki, różne. Jedna obwarowana procedurami i opis
                                                    > ana - bo przecież prezydent nie zna ani delikwenta, ani sprawy, i nie wie czy
                                                    > osobnik zasłużył na łaskę. Tam są potrzebne opinie wielu instytucji....
                                                    >
                                                    > Jest jeszcze druga ścieżka - bezpośrednia z konstytucji. I tam nikomu do tego k
                                                    > ogo, dlaczego i kiedy prezydent ułaskawia.
                                                    >
                                                    > O wyborze ścieżki decyduje prezydent - to jest jego przywilej.

Niewinnemu, a takim sie jest do prawomocnego wyroku, akt laski ktorego istota jest całkowite lub częściowe uwolnienie skazanego od skutków karnych prawomocnego wyroku sądu nie jest potrzebny.

• a000000 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 11.08.20, 10:42
                                                    maria421 napisała:

> Niewinnemu, a takim sie jest do prawomocnego wyroku, akt laski ktorego istota j
                                                    > est całkowite lub częściowe uwolnienie skazanego od skutków karnych prawomoc
                                                    > nego wyroku sądu
                                                    nie jest potrzebny.

TEORETYCZNIE rację masz.... niewinnemu nie jest potrzebny akt łaski. Jest tylko jedno ALE. Nigdy nie wiesz, co uzna sąd przed którym stoisz.... praktyka pokazuje, że często wyroki są tak niesprawiedliwe, odległe od prawdy materialnej... że desperacja każe tortem w sędzię rzucić.... Powiedz, skąd się biorą niewinni skazani na dożywocie za coś czego nie zrobili? I gdyby taki niewinny w porę został ułaskawiony - nie siedziałby za nic prawie 25 lat, a kolesie niezawisłego sądu, który nawet nie raczy zapoznać się z dowodami, nie raczy pytań zadać... kolesie nie korzystaliby z wolności, bo frajer za nich siedzi...
                                                    Mario, teoria teorią, a praktyka każe się mieć na baczności.... niewinny Kamiński usłyszał wyrok.... kto wie, co by zrobił sąd apelacyjny? przy tak wielkim upolitycznieniu kasty, przy tak wściekłej obronie ich przywilejów....
                                                    Kamiński spowodował, że koronkowo tkana mafia hazardowa utraciła wielkie profity.... dlatego Kamiński musiał być skazany, mafia nie ma litości... kto wie czy w celi na Kamińskiego nie czekał seryjny samobójca?
                                                    Kamiński wcale nie miał kłopotów za jakieś tam przekształcenia gruntowe.... To była zemsta za to, że nagłośnił aferę hazardową i Tusk MUSIAŁ coś z nią zrobić....
                                                    Zauważ, że JEDYNYM skazanym z tej afery był właśnie Kamiński, ten który ścigał przestępców... powód skazania nieważny, ważne samo skazanie.... a powód? tym większa zemsta im bardziej niewinny skazany....
                                                    Dlaczego tak podejrzewam? bo poprzednie sprawy zdejmowały sądownie oskarżenia z Kamińskiego... dopiero gdy pewni politycy wespół z wspólnikami utracili majątki płynące z hazardu - Kamiński nagle został uznany winnym.
                                                  • maria421 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 11.08.20, 11:45
                                                    Azerko, jezeli sad prawomocnym wyrokiem uzna czlowieka za winnego, to wtedy prezydent moze go ulaskawic.
                                                    Ale dopiero po prawomocnym wyroku.

Kaminski byl skazany na przekroczenie uprawnien w "aferze gruntowej" razem z Wasikiem.
                                                    To byly metody Kaczynskiego na pozbycie sie Leppera.

• a000000 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 12.08.20, 13:16
                                                    maria421 napisała:

> Azerko, jezeli sad prawomocnym wyrokiem uzna czlowieka za winnego, to wtedy pr
                                                    > ezydent moze go ulaskawic.
                                                    > Ale dopiero po prawomocnym wyroku.

konstytucja tego nie mówi. Konstytucja nie uzależnia aktu łaski od decyzji sądu. To, że chodzi o prawomocne skazanie to jest dalsza interpretacja części prawników.

A ja myślę, że ten zapis konstytucji mówi również o tym, że gdy dzieciak decyzją opieki społecznej trafi do bidula - też może być stamtąd uwolniony przez prezydenta.
                                                    Widzisz jak ładnie to wyinterpretowałam???

> Kaminski byl skazany na przekroczenie uprawnien w "aferze gruntowej" razem z Wa
                                                    > sikiem.
                                                    > To byly metody Kaczynskiego na pozbycie sie Leppera.

Nie żartuj.... Lepper przeszkadzał tym, na których miał "haki" i którzy w końcu nasłali na niego seryjnego samobójcę....

Afera gruntowa była bardzo bezpiecznym dla sprawców z afery hazardowej narzędziem zemsty. Prokurator i sąd grzebał w innej aferze - sprawcy zemsty pozostali ukryci.
                                                  • a000000 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 05.08.20, 22:55
                                                    maria421 napisała:

> Wyrok nie byl prawomocny, Kaminski sie od niego odwolywal.
                                                    > Gdyby Duda poczekal do wyroku sadu apelacyjnego i po prawomocnym skazaniu ulask
                                                    > awil kaminskiego i Wasika, nie zlamalby konstytucji.
                                                    > Dlaczego nie czekal?

bo trzeba było konstruować rząd i stanowisko czekało....

Powiem ci że jestem przekonana absolutnie o niewinności Kamińskiego. A sędzia był wyjątkowo zaangażowany politycznie. Zresztą, po aferze z lipnym Lisem, ten sędzia odszedł z urzędu. Złożył fałszywe zeznania co mu biegli udowodnili.
                                                    Proces Kamińskiego był typowym procesem na zamówienie polityczne.
                                                    Będąc prezydentem też bym ułaskawiła nie czekając na dalsze polityczne balety kolejnych upolitycznionych sędziów.
                                                  • astra18 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 06.08.20, 09:44
                                                    a000000 napisała:

>
                                                    > Powiem ci że jestem przekonana absolutnie o niewinności Kamińskiego. A sędzia b
                                                    > ył wyjątkowo zaangażowany politycznie. Zresztą, po aferze z lipnym Lisem, ten s
                                                    > ędzia odszedł z urzędu. Złożył fałszywe zeznania co mu biegli udowodnili.

Wolał czmychnąć ze stanowiska niż być wciągnięty w całą procedurę odwołania.

> Proces Kamińskiego był typowym procesem na zamówienie polityczne.
                                                    > Będąc prezydentem też bym ułaskawiła nie czekając na dalsze polityczne balety k
                                                    > olejnych upolitycznionych sędziów.

I o to własnie chodziło, bo wiedzieli że Kamińskiego szykują na szefa CBA a przeciągając wydanie uzasadnienia ( 6 miesięcy!) i ewentualne skazanie prawomocne uniemożliwiłoby mu objęcie tej funkcji.
                                                  • a000000 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 10.08.20, 18:57
                                                    maria421 napisała:

> Azerka, Ty mowisz ze jestes legalistka? Mowisz "dura lex, sed lex"? Ale Kaminsk
                                                    > iego bys uniewinnila "bez zadnego trybu"?

tak, gdyż jestem przekonana o jego niewinności.
                                                    Pamiętaj, że Kamińskiego skazał na bezwzględne więzienie wielce upolityczniony sędzia Łączewski, który nienawidzi pisiorów do tego stopnia, że był gotowy zawiązać z Lisem spisek....
                                                  • a000000 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 05.08.20, 19:26
                                                    maria421 napisała:

> Astra, Duda mogl zaraz po wyborze zaskarzyc ustawe czerwcowa do TK. PiS to zrob
                                                    > il, ale zaraz po wyborach, 10 listopada, wycofal skarge. Dlaczego? Bo uzyskawsz
                                                    > y wladze PiS wiedzial ze moze ugrac wiecej niz tylko 2 sedziow. Duda to przykle
                                                    > pal. BANDA!

Banda??? tak wygląda polityka, szanowna pani.... nie na darmo słyszymy z ust polityków, że UGRYWAJĄ jakieś beneficja.

> Jeszcze raz- najwyrazniej jak potrafie- SN NIE KONTESTUJE PRAWA LASKI!!!!!!!!!!
                                                    > !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ani też nie zmienia tekstu konstytucji. Która nie wspomina nawet o PRAWOMOCNIE skazanym. Artykuł o którym mowa mówi krótko: prezydent stosuje prawo łaski. KROPKA.
                                                    A SN nie ma uprawnień do ograniczania prerogatyw prezydenckich. Konstytucja nie mówi, że nasz ustrój to sędziokracja.

Uważam, że ta uchwała SN z dnia 31 maja 2017 jest skandaliczna. Takie jawne wyinterpretowywanie tego co należy - czyli nic innego jak falandyzacja. Sąd Najwyższy nie ma uprawnień do zmiany prawa. Prawo konstytucyjne dało prezydentowi przywilej nieograniczony, a sąd go uchwałą ogranicza....
                                                  • maria421 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 05.08.20, 20:21
                                                    a000000 napisała:

> Ani też nie zmienia tekstu konstytucji. Która nie wspomina nawet o PRAWOMOCNIE
                                                    > skazanym. Artykuł o którym mowa mówi krótko: prezydent stosuje prawo łaski. KRO
                                                    > PKA.
                                                    > A SN nie ma uprawnień do ograniczania prerogatyw prezydenckich. Konstytucja ni
                                                    > e mówi, że nasz ustrój to sędziokracja.
                                                    >
                                                    > Uważam, że ta uchwała SN z dnia 31 maja 2017 jest skandaliczna. Takie jawne wy
                                                    > interpretowywanie tego co należy - czyli nic innego jak falandyzacja. Sąd Najwy
                                                    > ższy nie ma uprawnień do zmiany prawa. Prawo konstytucyjne dało prezydentowi p
                                                    > rzywilej nieograniczony, a sąd go uchwałą ogranicza....

Azerka, sam Duda mowil w 2011 roku ze ulaskawia sie osoby uznane przez sad za winne:
                                                    www.youtube.com/watch?v=I7TBl2bF6EU&feature=emb_logo
                                                    Konstytucja RP art.42 ustep 3. Każdego uważa się za niewinnego, dopóki jego wina nie zostanie stwierdzona prawomocnym wyrokiem sądu.

Wyrok na Kaminskiego i Waskika sie nie uprawomocnil w momencie ulaskawienia ich przez Dude.

Mozesz obracac sprawe jak chcesz, ale NIE MASZ RACJI!
                                                  • a000000 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 05.08.20, 23:01
                                                    maria421 napisała:

> Konstytucja RP art.42 ustep 3. Każdego uważa się za niewinnego, dopóki jego
                                                    > wina nie zostanie stwierdzona prawomocnym wyrokiem sądu
                                                    .
                                                    >
                                                    > Wyrok na Kaminskiego i Waskika sie nie uprawomocnil w momencie ulaskawienia ich
                                                    > przez Dude.

czyli: Duda ułaskawił niewinnych.

Konstytucja mówi: prezydent RP stosuje prawo łaski. I tematu nie rozwija. Czyli od prezydenta zależy co i jak.

> Mozesz obracac sprawe jak chcesz, ale NIE MASZ RACJI!

może nie mam, ale mam przekonanie o niewinności faceta. Może prezydent poomijał wszelkie kruczki prawne i zarządził wprost.... jego sprawa. Ułaskawił niewinnego. A to dobry uczynek.
                                          • maria421 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 04.08.20, 16:45
                                            a000000 napisała:

> Nie są sędziami TK. Konstytucja mówi wyraźnie: prezydent musi odebrać ślubowan
                                            > ie.

Konstytucja nic na temat odebrania slubowania od sedziow TK nie mowi.

> Prezydent przysięga NARODOWI, przysięgę odbiera pierwszy przedstawiciel Narodu
                                            > czyli marszałek sejmu, w obecności kolejnych przedstawiciel Narodu - posłów i
                                            > senatorów - świadków złożonego ślubowania.
                                            > Od tej pory elekt jest prezydentem. Tu konstytucja też jest precyzyjna - od mom
                                            > entu złożenia ślubowania przed przedstawicielami Narodu.

Taka jest tresc przysiegi:

"Obejmując z woli Narodu urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, uroczyście przysięgam, że dochowam wierności postanowieniom Konstytucji, będę strzegł niezłomnie godności Narodu, niepodległości i bezpieczeństwa Państwa, a dobro Ojczyzny oraz pomyślność obywateli będą dla mnie zawsze najwyższym nakazem". "Tak mi dopomóż Bóg".

W tekscie nie ma wyraznego adresata, czyli nie ma komu prezydent-elekt przysiega, tylko do czego sie , pod przysiega, zobowiazuje.
                                            Duda pojutrze znow popelni krzywoprzysiestwo i zgrzeszy przeciw II przykazaniu.

> Gdyby marszałek nie zwołał ZN , mielibyśmy delikt konstytucyjny. Marszałek prze
                                            > d TS. Który się odważy?

> I tu znowu konstytucja nawala - nie przewidziała buntu marszałka.

Tak, Azerko. Gdyby marszalek Sejmu nie zwolal posiedzenia SN, popelnilby delikt konstytucyjny. Przeciwstawilby sie woli wyborczej suwerena.
                                            Tak samo Duda, nie zaprzysiegajac 5 sedziow TK popelnil delikt konstytucyjny. Przeciwstawil sie woli wyboru dokonanego przez przedstawicieli suwerena w Sejmie.

• astra18 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 04.08.20, 13:53
                                          maria421 napisała:

> Astra, tyle razy sie tu upieralas ze sedzia TK staje sie po zaprzysiezeniu prze
                                          > d prezydentem, choc prezydent nie wybiera sedziow TK. Tak wiec 5 sedziow TK wyb
                                          > ranych przez Sejm VII kadencji a nie zaprzysiezonych przez Dude nie jest, wedlu
                                          > g Ciebie sedziami TK. Pamietasz?
                                          >
                                          > Prezydentem tez staje sie po zaprzysiezeniu przed ZN. Zeby prezydent mogl zosta
                                          > c zaprzysiezony, konieczne jest odebranie przysiegi przez ZN.

Gdyby np. marszal
                                          > ek Sejmu nie zwolal ZN czy gdyby sie ZN nie zebralo, prezydent nie mialby prze
                                          > d kim przysiegac. Kapujesz?

Kapuję. I wszystko się zgadza.
                                          Tylko gdzie tu mowa o kworum aby takie ZN mogło się zebrać.
                                          Kworum dotyczy sytuacji gdy dokonuje się WYBORU.
                                          >
                    • a000000 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 04.08.20, 09:26
                      astra18 napisał:

> Co do bon motow, chyba tylko w tych kategoriach można uznać dzisiejsze żale pan
                      > i Adamowicz i Gasiuk-Pihowicz, w związku z ogłoszeniem SN o ważności wyborów pr
                      > ezydenckich.
                      > Nazwały je pseudo sądem, Dudę pseudo prezydentem, zapominając że ten "pseudo są
                      > d" zatwierdził również ważność ich mandatów poselskich.

I dlatego, gdyby te panie chciały być traktowane z szacunkiem, powinny oddać mandat posła wraz z uposażeniem który wyłudziły i nadal wyłudzają (mając świadomość nielegalności!!!) ... albo odszczekać co raczyły naszczuć i zacząć traktować tą samą miarą wszystkie strony sceny politycznej. Skoro pseudo sąd i pseudo prezydent, to i pseudo poseł i pseudo mandat.
                      • astra18 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 04.08.20, 09:29
                        a000000 napisała:

>
                        > I dlatego, gdyby te panie chciały być traktowane z szacunkiem, powinny oddać m
                        > andat posła wraz z uposażeniem który wyłudziły i nadal wyłudzają (mając świadom
                        > ość nielegalności!!!) ... albo odszczekać co raczyły naszczuć i zacząć traktowa
                        > ć tą samą miarą wszystkie strony sceny politycznej. Skoro pseudo sąd i pseudo
                        > prezydent, to i pseudo poseł i pseudo mandat.

Już kiedyś tu napisałam, że ta część opozycji pomaga wygrywać wybory PiSowi.

• maria421 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 04.08.20, 11:52
                        a000000 napisała:

> I dlatego, gdyby te panie chciały być traktowane z szacunkiem, powinny oddać m
                        > andat posła wraz z uposażeniem który wyłudziły i nadal wyłudzają (mając świadom
                        > ość nielegalności!!!) ... albo odszczekać co raczyły naszczuć i zacząć traktowa
                        > ć tą samą miarą wszystkie strony sceny politycznej. Skoro pseudo sąd i pseudo
                        > prezydent, to i pseudo poseł i pseudo mandat.

Tak, jasne, najlepiej dla PiSu by bylo gdyby w ogole nie bylo zadnej opozycji. Tylko na kogo by wtedy wine zwalali?

Wybory do Sejmu i Senatu z 2019 roku byly nieporownywalne do wyborow prezydenckich 2020.

Pomimo ze przed wyborami 2019 PiS zniosl mozliwosc glosowania korespondencyjnego, czym faktycznie pozbawil prawa wyborczego wielu Polakow za granica, pomimo ze TVPiS robila propagande jednej partii, pomimo ze o waznosci wyborow orzekala specjalnie ustanowiona nowa izba SN, to termin wyborow byl prawidlowy, kampania wyborcza tez mogla sie odbywac na rownych warunkach . Tzn. na prawie rownych warunkach, bo TVPiS robilo kampanie PiSowi.
                        To jest nieporownywalne z bajzlem , z lamaniem konstutucji jaki PiS uczynil w 2020 roku,

Powiedzcie mi, Astra, Azerka, czy orzekaniem o waznosci wyborow nie mogla sie zajmowac, jak dawniej Izba Pracy, Ubezpieczen Spolczenych i Spraw Publicznych?

Po co PiSowi byla potrzebna nowa izba ktorej powierzyl rozpatrywanie protestow wyborczych i ktora obsadzil swoimi sedziami?
                        • astra18 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 04.08.20, 12:01
                          maria421 napisała:

>
                          > Wybory do Sejmu i Senatu z 2019 roku byly nieporownywalne do wyborow prezydenck
                          > ich 2020.
                          >
                          > Pomimo ze przed wyborami 2019 PiS zniosl mozliwosc glosowania korespondencyjneg
                          > o, czym faktycznie pozbawil prawa wyborczego wielu Polakow za granica, pomimo z
                          > e TVPiS robila propagande jednej partii, pomimo ze o waznosci wyborow orzekala
                          > specjalnie ustanowiona nowa izba SN, to termin wyborow byl prawidlowy, kampania
                          > wyborcza tez mogla sie odbywac na rownych warunkach . Tzn. na prawie rownych w
                          > arunkach, bo TVPiS robilo kampanie PiSowi.
                          > To jest nieporownywalne z bajzlem , z lamaniem konstutucji jaki PiS uczynil w 2
                          > 020 roku,
                          >
                          > Powiedzcie mi, Astra, Azerka, czy orzekaniem o waznosci wyborow nie mogla sie z
                          > ajmowac, jak dawniej Izba Pracy, Ubezpieczen Spolczenych i Spraw Publicznych?

A dlaczego takiego pytania nie zadałaś PRZED i zaraz PO wyborach parlamentarnych???
                          >
                          > Po co PiSowi byla potrzebna nowa izba ktorej powierzyl rozpatrywanie protestow
                          > wyborczych i ktora obsadzil swoimi sedziami?

No to dlaczego Adamowicz - w europarlamencie i Gasiuk-Pihowicz - w sejmie, nie zgłaszały podobnych wątpliwości po wyborach jesiennych?
                          Mario, proste pytanie!
                          Nie widzisz, że to jest tak głupie czego ty bronisz że aż nie wypada>
                          No i gdzie twój PRESTIŻ!!!:)))))))))
                          • maria421 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 04.08.20, 13:08
                            Astra, to ja Tobie zadalam pytanie dlaczego po wyborach 2019 opozycia, pomimo ze przegrala, nie protestowala tak jak teraz. Ty na pytanie nie odpowiedzialas , ja sama na nie dalam odpowiedz.

Teraz moze mi odpowiesz po co PiS powolywal nowa izbe do rozpatrywania protestow wyborczych.

Potrafisz odpowiedziec? Jezeli nie, to daruj sobie glupie odzywki.
                            • astra18 Re: Dzisiaj rocznica Powstania Warszawskiego 04.08.20, 13:16
                              maria421 napisała:

> Astra, to ja Tobie zadalam pytanie dlaczego po wyborach 2019 opozycia, pomimo z
                              > e przegrala, nie protestowala tak jak teraz. Ty na pytanie nie odpowiedzialas ,
                              > ja sama na nie dalam odpowiedz.

Odpowiedziałam: bo teraz przegrała już wszystko. Przynajmniej na parę lat.

>
                              > Teraz moze mi odpowiesz po co PiS powolywal nowa izbe do rozpatrywania protesto
                              > w wyborczych.
                              >
                              > Potrafisz odpowiedziec?
                              A Ty potrafisz merytorycznie? Bez tych głupich wstawek o "kryształowych, potulnych" itp?
                              I dlaczego nie protestowali w sporawie swoich mandatów Gasiuk z Adamowicz?
                              Trzymaj się ściśle tematu.

Jezeli nie, to daruj sobie glupie odzywki.

Mario, nie odwracaj swoich reakcji na mnie. Nie potrafisz merytorycznie odpowiedzieć na pytanie dlaczego Gasiuk z Adamowicz wypisują to co wypisały. Konkretnie.
                              Wtedy był sąd, mandaty, teraz są pseudo mandaty, sąd który nie jest sądem a wtedy był ....itd

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka