Dodaj do ulubionych

Jutro jade do Polski

05.08.20, 20:23
Tym razem, z powodu koronawirusa, zdecydowalam sie jechac autem.

Wracam w poniedzialek wieczorem.

Pa!
Obserwuj wątek
    • astra18 Re: Jutro jade do Polski 05.08.20, 20:26
      maria421 napisała:

> Tym razem, z powodu koronawirusa, zdecydowalam sie jechac autem.
      >
      > Wracam w poniedzialek wieczorem.
      >
      > Pa!

Udanego pobytu Ci życzę, uważaj na drodze.

P.S. Dostałaś zaproszenie z Sejmu?:)))
      • a000000 Re: Jutro jade do Polski 05.08.20, 20:37
        Szerokiej drogi!!! Weź maseczki, bo w pomieszczeniach zamkniętych są obowiązkowe i pamiętaj o zachowaniu dystansu - dla własnego dobra.
        gdy Cię policja zhaltuje - zakładaj maseczkę zanim otworzysz okno. Brak maseczki kosztuje mandat.

i uważaj na drodze.... ostatnio jakiś facet jechał pod prąd i był tym faktem niezwykle zdumiony.
    • jureek Re: Jutro jade do Polski 05.08.20, 20:48
      maria421 napisała:

> Tym razem, z powodu koronawirusa, zdecydowalam sie jechac autem.

Szerokiej drogi. Dobra decyzja. Przyszło mi już jechać pociągiem i o ile w Niemczech wszyscy mieli maseczki, to w Polsce niestety prawie co drugi pasażer nie dostosował się do tego obowiązku. Za zwrócenie uwagi można zaś oberwać.
      • a000000 Re: Jutro jade do Polski 05.08.20, 22:44
        jureek napisał:

to w Polsce niestety prawie co drugi pasażer nie
        > dostosował się do tego obowiązku. Za zwrócenie uwagi można zaś oberwać.

też się z tym spotkałam, ale uzasadnienie brzmiało: nie będą mi pisiory mówiły co mam robić...

i tak to.

• jureek Re: Jutro jade do Polski 05.08.20, 23:25
          a000000 napisała:

> też się z tym spotkałam, ale uzasadnienie brzmiało: nie będą mi pisiory mówiły
          > co mam robić...

Słyszałem też takie, że wprowadzili obowiązek, żeby Szumowski mógł zarobić na sprowadzonych maseczkach.
          To są oczywiście bzdury, bo maseczki się jednak dobrze sprawdziły. Czesi wprowadzili je miesiąc przed nami i dobrze na tym wyszli. Na pewno obowiązek maseczek ma większy sens niż idiotyczne zakazy wejścia do lasu czy łapanki policji na rowerzystów.
          Przy okazji maseczek widać też wyraźnie, kto jest egoistą myślącym tylko o sobie, bo noszenie maseczki to przede wszystkim ochrona innych przed sobą, a nie siebie przed innymi.
          • maria421 Re: Jutro jade do Polski 10.08.20, 16:30
            Jestem, ale musze odsapnac zanim zabiore sie za czytanie tego co przez ten czas napisaliscie.

650 km samotnie w rowne 7 godzin, to jak na babcie chyba niezle, co? :-)

W Poznaniu wszyscy bardzo zdyscyplinowani, tak jak tutaj, do sklepow wszyscy wchodza w maseczkach, dezynfekuja rece.

Narazie tyle.
            • astra18 Re: Jutro jade do Polski 10.08.20, 17:12
              maria421 napisała:

>
              > 650 km samotnie w rowne 7 godzin, to jak na babcie chyba niezle, co? :-)
              >
              Zuch dziewczyna, lubisz "depnac":)
              Jak się da, i tam gdzie można, to tak trzymać:)
              • maria421 Re: Jutro jade do Polski 10.08.20, 18:52
                astra18 napisał:

> Zuch dziewczyna, lubisz "depnac":)
                > Jak się da, i tam gdzie można, to tak trzymać:)

Caly czas autostrada. Dzieki Tuskowi :-)
                W Niemczech, niestety, 30 km odcinek robot drogowych, zwezenia, ograniczenia do 80 km/h, jazda sznureczkiem jeden za drugim :-(

Wizyta w Polsce dobrze mi zrobila bo przez ten czas wcale nie ogladalam zadnych wiadomosci. Wiem ze jakis tam Duda krzywoprzysiegal, ale nie poswiecilam mu ani sekundy uwagi :-)
                • a000000 Re: Jutro jade do Polski 10.08.20, 19:08
                  maria421 napisała:

> Wiem ze jakis tam Duda krzywoprzysiegal,

to jest nielogiczne.... będziesz mogła tak ocenić przysięgę z 6 sierpnia dopiero wówczas, gdy Duda konstytucję złamie. Bo była to przysięga dotycząca tego, co BĘDZIE.... nie tego, co było....
                  • maria421 Re: Jutro jade do Polski 10.08.20, 19:11
                    a000000 napisała:

> to jest nielogiczne.... będziesz mogła tak ocenić przysięgę z 6 sierpnia dopier
                    > o wówczas, gdy Duda konstytucję złamie. Bo była to przysięga dotycząca tego, c
                    > o BĘDZIE.... nie tego, co było....

Tak samo przysiegal jak 5 lat temu, tez ze slowami "tak mi dopomoz Bog", a zaraz potem zaczal lamac przysiege, wiec nie mam zadnych zludzen ze nie bedzie tego robil w drugiej kadencji.
                    To jest czlowiek bez charakteru.
                    • jureek Re: Jutro jade do Polski 10.08.20, 20:31
                      maria421 napisała:

> Tak samo przysiegal jak 5 lat temu, tez ze slowami "tak mi dopomoz Bog", a zara
                      > z potem zaczal lamac przysiege, wiec nie mam zadnych zludzen ze nie bedzie tego
                      > robil w drugiej kadencji.
                      > To jest czlowiek bez charakteru.

Nie zdążył jeszcze złamać, bo ma inne problemy, jak donosi kolorowa prasa:
                      wroclaw.naszemiasto.pl/prezydent-andrzej-duda-mial-wypadek-na-urlopie-podczas/ar/c1-7845190

• a000000 Re: Jutro jade do Polski 10.08.20, 20:39
                        jureek napisał:

> Nie zdążył jeszcze złamać, bo ma inne problemy, jak donosi kolorowa prasa:

oj tam oj tam, od razu wypadek.... wywalił się na skuterze wodnym i tyle... pewnie jeździł po stronie zatoki
                        , a obok ochroniarze.... ale mi sensacja!!!
                        • astra18 Re: Jutro jade do Polski 10.08.20, 20:41
                          a000000 napisała:

> jureek napisał:
                          >
                          > > Nie zdążył jeszcze złamać, bo ma inne problemy, jak donosi kolorowa prasa
                          > :
                          >
                          > oj tam oj tam, od razu wypadek.... wywalił się na skuterze wodnym i tyle... pe
                          > wnie jeździł po stronie zatoki
                          > , a obok ochroniarze.... ale mi sensacja!!!

Tak, Duda ma problem:) Houston słyszysz?:)
                        • jureek Re: Jutro jade do Polski 10.08.20, 22:59
                          a000000 napisała:

> oj tam oj tam, od razu wypadek.... wywalił się na skuterze wodnym i tyle...

Wiadomo już, z kim się wywalił? Kim była ta pani, której chciał zaimponować?
                          • maria421 Re: Jutro jade do Polski 11.08.20, 08:40
                            jureek napisał:

> Wiadomo już, z kim się wywalił? Kim była ta pani, której chciał zaimponować?

Przeciez pisza ze zabral "pasazerke". Wodna skuterostopowiczke. Uczynny pan.
                            Tak, czy inaczej, ten wypadek trzeba zbadac. Jest sprawa dla Macierewicza :-)
                          • astra18 Re: Jutro jade do Polski 11.08.20, 08:55
                            jureek napisał:

> ...
                            >

No jak to kto, Jolka Rosiak, nie wiesz?:)
                            Przyjdzie Abstrakt to potwierdzi:)
                          • a000000 Re: Jutro jade do Polski 11.08.20, 10:47
                            jureek napisał:

nie mam pojęcia.... teren jest niedostępny dla osób postronnych, więc to ktoś z otoczenia prezydenta. Nie wiem, kogo tam w tej chwili gości.... z mojego balkonu aż tak dobrze nie widać....
                • astra18 Re: Jutro jade do Polski 10.08.20, 20:13
                  maria421 napisała:

>
                  > Caly czas autostrada. Dzieki Tuskowi :-)

No człowiek -orkiestra! Jak Lenin-wiecznie żywy!:)
                  Sam zaplanował, sam wykończył:)

> Wizyta w Polsce dobrze mi zrobila bo przez ten czas wcale nie ogladalam zadnych
                  > wiadomosci. Wiem ze jakis tam Duda krzywoprzysiegal, ale nie poswiecilam mu an
                  > i sekundy uwagi :-)

Krzywo? Nieee, całkiem prosto się trzymał:)
    • maria421 Re: Jutro jade do Polski 13.08.20, 16:15
      Zapomnialam napisac, ze w drodze powrotnej na autostradzie Poznan-Swiecko o malo nie zderzylam sie z nisko lecacym bocianem. Dzisiaj czytalam w GW zeby uwazac na nisko lecace, mlode bociany, ale jak?

Bocian w locie zwiastuje podobno podroze? Czy macie tez jakies inne jeszcze wrozby i mozecie mi powiedziec co mi przepowiada takie spotkanie z bocianem na autostradzie? ;-)

Przyjmuje tylko te dobre :-)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka