Dodaj do ulubionych

Wykluczenie osób starszych

06.08.20, 09:57
Chodzi mi o rabaty, które sieci handlowe (np. Lidl) oferują tylko tym klientom, którzy zainstalują sobie jakąś aplikację na smartfonie. Dlaczego urząd ochrony konsumenta nic nie robi w tej sprawie? Przecież to jawna dyskryminacja osób, które nie są biegłe w apkach i internetach.
Obserwuj wątek
  • astra18 Re: Wykluczenie osób starszych 06.08.20, 10:19
   jureek napisał:

   > Chodzi mi o rabaty, które sieci handlowe (np. Lidl) oferują tylko tym klientom,
   > którzy zainstalują sobie jakąś aplikację na smartfonie. Dlaczego urząd ochrony
   > konsumenta nic nie robi w tej sprawie? Przecież to jawna dyskryminacja osób, k
   > tóre nie są biegłe w apkach i internetach.

   Ale z tego co wiem to są apki i karty. Wystarczy że taką kartę ma lub poda nr telefonu.
   Żadnego wykluczenia nie widzę skoro jest alternatywa.
   • jureek Re: Wykluczenie osób starszych 06.08.20, 10:25
    astra18 napisał:

    > Ale z tego co wiem to są apki i karty. Wystarczy że taką kartę ma lub poda nr t
    > elefonu.
    > Żadnego wykluczenia nie widzę skoro jest alternatywa.

    W Lidlu? Chyba piszesz o Biedronce.
    • astra18 Re: Wykluczenie osób starszych 06.08.20, 10:42
     jureek napisał:

     > astra18 napisał:
     >
     > > Ale z tego co wiem to są apki i karty. Wystarczy że taką kartę ma lub pod
     > a nr t
     > > elefonu.
     > > Żadnego wykluczenia nie widzę skoro jest alternatywa.
     >
     > W Lidlu? Chyba piszesz o Biedronce.

     Tak, w Biedronce.

     • jureek Re: Wykluczenie osób starszych 06.08.20, 11:21
      astra18 napisał:

      > Tak, w Biedronce.

      A ja pisałem o Lidlu. I w ogóle zauważam, że te promocje stają się coraz mniej przejrzyste dla klienta. Niektóre tylko z kartą czy z apką, inne pod warunkiem, że kupisz więcej, niż potrzebujesz, wygląda to tak, jakby faceci od marketingu z nudów wymyślali coraz to nowe komplikacje.
      Kupowałem wczoraj telewizor. Zachęciła mnie cena i dodatkowy bon do wykorzystania w sklepie, gdzie ten telewizor kupiłem. Kurcze, ile musiałem się nasłuchać, zanim wyszedłem z telewizorem ze sklepu. Najpierw sprzedawca próbuje mi wcisnąć dodatkową gwarancję za kilkaset złotych. Tak jakby nie słyszał, jak mówię mu, że nie jestem zainteresowany. Wreszcie dostaję jakiś papier do ręki i mogę iść do kasy zapłacić. Tam znowu problemy, okazuje się, że ten bon nie przysługuje automatycznie, tylko trzeba było zgłosić chęć jego wykorzystania przy zamawianiu. Mówię, że w takim razie rezygnuję z zakupu, bo cena bez bonu nie jest dla mnie interesująca. Wtedy okazuje się, że jednak nie jest jeszcze za późno, tylko potrzebny jest kierownik (a nie, przepraszam, teraz to menedżer). Kierownik znowu próbuje mnie przekonać do gwarancji, argumentuje, że teraz produkowane telewizory mają krótką żywotność. Zrezygnował dopiero wtedy, gdy powiedziałem mu, że w takim razie chyba zrezygnuję z zakupu produktu o tak krótkiej żywotności. Uświadomił mi jednak, jak strasznie marnotrawimy nasze zasoby. Produkuje się rzeczy, które w zamierzeniu mają być nietrwałe. Z jednej strony mamy "segreguj śmieci", "kupuj oszczędne oświetlenie", a z drugiej wielkie koncerny opierają swoje plany biznesowe na tym, że ich produkt zaraz po gwarancji wyląduje na śmietniku i zamiast dużo efektywniejszego energetycznie broadcastingu lansuje się pożerający olbrzymie ilości energii streaming (te wszystkie netflixy i spotyfaje zamiast radia i telewizji). Ja już tego nie dożyję, ale moje dzieci czeka katastrofa. Katastrofa na własne życzenie.
      • a000000 Re: Wykluczenie osób starszych 06.08.20, 19:19
       jureek napisał:


       >wygląda to tak, jakby faceci od marketingu
       > z nudów wymyślali coraz to nowe komplikacje.

       też mam takie podejrzenia....już mnie to złości. Np operator telefonu. Kiedyś wpisywałam hasło - i moje dane mi się pokazywały.... teraz aby znaleźć okienko gdzie to hasło wrzepić to trzeba przejrzeć setki reklam... i tak co kilka miesięcy od nowa...


       > Najpierw sprzedawca próbuje mi wcisnąć
       > dodatkową gwarancję za kilkaset złotych.

       też nie chciałam się zgodzić, ale ślubnemu - wcisnął - gwarancję serwisową, Media Markt. I całe szczęście. Oczywiście ledwo minęły dwa lata - patrzę i własnym oczom nie wierzę.... jakieś cienie na ekranie , kreski są poziome.... tam gdzie stałe obrazki z logo stacji.... Kurna. Pytam pana Gugla.... a tam forum na temat ekranów OLED - że obraz piękny (potwierdzam), ale robią się powidoki i nie każdy serwis chce uznać gwarancję. Zgłosiłam do tego serwisu w sklepie, wymienili ekran. Facet rzekł, że jeszcze LG Oledy wymienia, ale nie wiadomo jak długo, bo..... nowe ekrany są lepsze.... czyli kup nowe kup nowe kup nowe..... PO CO, kiedy można stare naprawić....
       Za gwarancję zapłaciłam 850 zł, a taki ekran to z parę tysiaków...

       Miałam monitor z funkcją TV (Euro AGD). Też miałam wykupione ubezpieczenie na lat pięć.... w czwartym roku zrobiła się czarna pionowa krecha. Ubezpieczyciel zabrał monitor i oddał kasę, bo ponoć części doń nie mogli dostać. Nie wnikałam. Złościł mnie ten monitor, bo miał dotykowe sterowanie na ramce ekranu (oprócz pilota ma się rozumieć)... I ciągle mi się dotykało ramkę a funkcje szalały.

       Faktycznie w tej chwili producenci robią lipę... ponoć komisja europejska rozmawia o wprowadzeniu jakiegoś zakazu/nakazu odnośnie sprzedaży sprzętu o zamierzonej krótkiej trwałości.

       Ciekawi mnie, dlaczego ekolodzy i zieloni nie biją na alarm, że taka polityka koncernów niszczy środowisko!!! Pewnie gdyby był to koncern PiSu to już mielibyśmy blokady skrzyżowań i wybite szyby u Kaczora .


       Ja już tego nie dożyję, ale moje dzieci czeka katastrof
       > a. Katastrofa na własne życzenie.

       nie martw mnie.... miałam nadzieję, że katastrofa nie wcześniej niż wnuki dorosną... A tu widzę, że gdy "postęp" przyspieszy to katastrofa i nas dopadnie.... ojeju o mój jeju. My nie zdążymy tego zatrzymać, wnuki mają nikłą szansę, ale mają....
       Cywilizacja sama się niszczy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka