Dodaj do ulubionych

Sprawa Margot - uporządkujmy

12.08.20, 19:37
Pozwolę sobie wkleić tekst nt. sprawy Margot autorstwa Galopującego Majora (kimkolwiek by nie był). Zachęcam do przeczytania:

***

Fundacja Pro – Prawo do życia wypuszcza na miasto furgonetki, które zawierają kłamliwe napisy zrównujące LGBT z pedofilami, co wypełnia znamiona przestępstwa zniesławienia i zniewagi.

Policja i prokuratura, mimo wielokrotnych zgłoszeń, nic ze sprawą nie robią. Wszystko taśmowo jest umarzane.

Sąd w Gdańsku w ramach zabezpieczenia z powództwa cywilnego orzeka, że napisy naruszają dobra osobiste osób LGBT i w ramach zabezpieczenia napisy mają być zdjęte.

Furgonetki nadal jeżdżą po ulicach zupełnie olewając decyzje sądu. Policja nie reaguje na próby realizacji wyroku sądu. Z czasem zakaz przestaje obowiązywać.

Wobec braku jakiejkolwiek ochrony ze strony państwa, pojawiają się spontaniczne akty BEZPRZEMOCOWEGO zatrzymywania furgonetek na przykład blokadą samochodową. Kierowcy blokad dostają zarzuty, kierowcy furgonetek dokonujący przestępstwa zniesławienia i zniewagi jeżdżą dalej.

Furgonetki celowo podjeżdżają na Wilczą pod squat lewicy mieszczący się nieopodal komisariatu policji i przez kilkadziesiąt minut celowo puszczają taśmy, że LGBT to pedofilia. Wg. relacji osoby mieszkającej naprzeciwko squotu, mieszkańcy są wściekli i w takich okolicznościach następuje atak Margot, która niszczy furgonetkę i sprzedaje kilka kopów kierowcy (Tekst poprawiony po uwagach czytelników)

Po ataku Margot pod squot przychodzą katolicy w asyście policji przez godzinę drąc się i modląc się o nawrócenie squotu. Furgonetka jeździ przez Wilczą jeszcze wielokrotnie. (Tekst poprawiony po uwagach czytelników).

Margot zostaje zglebowana w domu i wywleczona na policję, gdzie dostaje zrzuty występku chuligańskiego. Prokuratura chce aresztu tymczasowego, mimo iż, jak wskazują adwokaci, o areszt bardzo trudno nawet w przypadku gwałtów a co dopiero gdy kilka sposób się pokopie na ulicy i zniszczy opony w aucie za zawrotną sumę aż 6 tysięcy PLN.

Sąd odmawia aresztu Margot i daje tylko dozór. Margot, jak twierdzi jej adwokat, dozór spełnia, ale prokuratora nadal upiera się przy areszcie, chociaż ma wszystkie dowody na zapisie video. Przy odwołaniu sędzia, o którym widomo, że tego dnia będzie miał dużur, orzeka areszt na 2 miesiące. To ten sam co skazał Śpiewaka za zniesławienie córki Ćwiąkalskiego.

Policja podjeżdża pod siedzibę KPH i chce aresztować Margot. Protestują osoby LGBT, ale Margot podchodzi do policjantów i CHCE być aresztowana. Aresztowana jednak nie jest, zwijają ją dopiero tajniacy na ulicy.

Tłum jest wzburzony, wykrzykuje w stronę policji wulgaryzmy. W tym momencie policja zaczyna wyciągać z tłumu przypadkowe osoby, dusić je, bić i wsadzać do suki. Jedna posłanka ma wybity bark.

Cześć duszonych i wleczonych po ulicy osób nie ma pojęcia o co chodzi, w tym jeden turysta i osoba, która poszła po zakupy do sklepu. Słowem: zgarniają tego, kto się nawinie, kompetnie niewinnych ludzi.

Posłanki interweniują, ale policja nie chce udzielić odpowiedzi, gdzie wsadziła przypadkowo łapanych ludzi. Przez wiele godzin nie dopuszcza się do nich adwokatów, tylko wozi ich po mieście.

Na prawicy dziesiątki twitterowiczów zaciera ręcę, żeby Margot została zgwałcona w więzieniu. Dominują ojcowie rodzin, co uważają się za uczniów Chrystusa.

Łania – partnerka Margot- zorganizowała zrzutkę na działanie Stop Bzdurom. Po aresztowaniu wpłacane kwoty znacznie przyspieszają. Dla prawicy legalna dobrowolna zrzutka, która osiąga ogromne rozmiary, to dowód, że są Margot z Łanią są oszustami, bo jak to ludzie masowo wpłacają własne pieniądze na cel, który się nie podoba prawicy?

Wedle relacji posłanki Nowickiej i adwokatki jednej transowej dziewczyny, czterech policjantów w areszcie miało trzymać tę dziewczynę a piąty wsadzać jej ręce w majtki w ramach przeszukania.

Boomersi prawicowi i liberalni heheszkują, że nie znają żadną niebinarnej Margot, tylko Michała, bo tak ma w dowodzie. Przoduje redaktor naczelny libkowej nowej Trójki czyli Nowego Światu. Do grupy wściekłych protestujących proLGBt wychodzi cyngiel TVP Jaok, który pyta: czy skoro on, Jaok, czuje się jednorożcem, to powinni na niego tak mówić? Jedna dziewczyna nie wytrzymuje i pluje mu w gębę. Polscy prawicowi mężczyżni płaczą i pod twittem Jaoka przechwalają się jak bardzo pobiliby tę dziewczynę. Bicie kobiet jest dla nich uzasadnione.

Po 3 dniach nadal nie widomo, w jakim areszcie znajduje się najgroźniejsza przestępczyni IV RP czyli Margot. Nie wie tego jej adwokat mimo prawidłowego umocowania.

Gdy w końcu mówią, gdzie wywieźli Margot, sąd nie chce ujawnić uzasadnienia decyzji i odsyła do prokuratora, chociaż standardowo się areszty uzasadnia i sąd może to zrobić od ręki. Bez uzasadnienia adwokat nie może złożyć odwołania od decyzji sądu o areszcie.

Jednocześnie, jak zauważa aktywista Bart Staszewski, ŻADEN ze sprawców pobicia na moście w rocznicę samobójczej śmieci Milo (zaatakowane 3 osoby + reporter) nie dostał nawet zarzutów, nie mówiąc o areszcie. Sprawę pobicie kobiet na marszu niepodległości prokuratura umorzyła, bo wszystko jest Ok, gdyż bijący nie chcieli kobiet trwale okaleczyć. Żadnego aresztu nie miała babka, która „spoliczkowała Rudą” na oczach kamer. Mimo to prawica ciągle krzyczy: legalizm, legalizm!

Tyle o tej sprawie. Modus operandi jest jasny: robisz wszystko, by prowokować LGBT, że są podludźmi, wypuszczasz ciężarówki, które ich masowo zniesławiają, a potem śmiejesz im się w twarz i umarzasz wszystkie ich skargi. Potem idziesz jeszcze dalej i w asyście policji podjeżdżasz pod squoty i prowokujesz lewaków dzień po dniu. A gdy ktoś nie wytrzyma i puszczą mu nerwy, zalewasz się łzami, jaki to terroryzm, straaaaszny występek chuligański i chcesz aresztu jak dla najcięższych przestępstw. Na koniec pokazowo bijesz, dusisz i molestujesz osoby, które śmiały się z tym nie zgadzać, siedziały w geście protestu a nawet przypadkowo przechodziły. Odmawiasz im pomocy prawnej w celu wymuszania zeznań. A w telewizji rządowej dziennikarze w mundurach non stop pokazują tylko ten moment, gdy komuś z lewicy puściły nerwy.

Dokładnie tak robiła to esbecja, puszczając prowokatorów na wiece opozycji i robotników, aby podjudzać, a gdy ktoś się odwinął, to TVP non stop pokazywała patrzcie: chuligany od Solidaruchów. Dlatego powtarzam: esbekich prowokacji będzie więcej, tyle że teraz za esbeckich prowokatorów robią w Polsce prawicowi katolicy. I to jest miara ich kompletnego kiszczakowego upadku.


galopujacymajor.wordpress.com/2020/08/10/uporzadkujmy-sprawe-margot/
Obserwuj wątek
  • maria421 Re: Sprawa Margot - uporządkujmy 12.08.20, 19:53
   Jakkolwiek tekst do obiektywnych zdecydowanie NIE nalezy , wzmianka ze sedzia to ten sam "ktory skazal Spiewaka za znieslawienie corki Cwiakalskiego" czy stwierdzenie ze "prawicowi katolicy" sa tacy jak esbeccy prowokatorzy sa zupelnie nie na miejscu, to sklaniam sie ku opinii ze areszt dla Margot nie byl potrzebny.

   LGBT ma swego "meczennika".

  • gumpel Sprawa Furgonetki - uporządkujmy 13.08.20, 16:08
   > [i]Fundacja Pro – Prawo do życia wypuszcza na miasto furgonetki, które zawieraj
   > ą kłamliwe napisy zrównujące LGBT z pedofilami, co wypełnia znamiona przestępst
   > wa zniesławienia i zniewagi.


   > Sąd w Gdańsku w ramach zabezpieczenia z powództwa cywilnego orzeka, że napisy n
   > aruszają dobra osobiste osób LGBT i w ramach zabezpieczenia napisy mają być zdj
   > ęte.

   Tu jest przekłamanie istotne z perspektywy tej sprawy. Otóż, jeśli wierzyć przekazom medialnym, to sąd zakazał rozpowszechniania informacji w następującym zakresie:

   (wklejam):
   Chodzi m.in. o często prezentowane w przestrzeni publicznej wizerunki dwóch nagich mężczyzn, do których dorzucano różne podpisy: "Pederaści żyją średnio 20 lat krócej", "Czyny pedofilskie zdarzają się wśród homoseksualistów 20 razy częściej", "Tacy chcą edukować twoje dzieci. Powstrzymaj ich", "70 proc. zachorowań na AIDS dotyczy pederastów", "91 proc. dzieci wychowywanych przez lesbijki i 25 proc. wychowywanych przez pederastów jest molestowanych".

   Jednak artykuł na tym się nie kończy, dalej czytamy:

   (wklejam):
   W postanowieniu gdańskiego sądu jest jednak fragment, o którym przedstawiciele środowisk LGBT już tak chętnie nie informują. Tolerado chciało, by na czas postępowania sąd zakazał Fundacji rozpowszechnia także innych informacji. Chodzi o prezentowane na banerach hasła: "Czego lobby LGBT chce uczyć dzieci? 4-latki: masturbacji, 6-latki wyrażania zgody na seks, 9-latki pierwszych doświadczeń seksualnych i orgazmu”.

   Sąd podkreślił, że informacje na banerze dotyczące edukacji seksualnej dzieci "nie są nieprawdziwe, gdyż pochodzą z matrycy edukacji seksualnej opracowanej przez Biuro Regionalne WHO dla Europy".
   Sąd .
   Tu link do tekstu z Onetulinku

   Z fragmentu uzasadnienia wklejonego na Tweeterze przez prawnika Ordo Iuris wynika, że sąd uznał za "powszechnie wiadome", że Ruch LGBT domaga się wprowadzenia edukacji seksualnej zgodnej ze standardami WHO, co stało się powodem nieuwzględnienia wniosku przez sąd co do usunięcia tych treści. Tu ten tweet.

   A tu znalazłem zdjęcie furgonetki jeżdżącej po Warszawie (nie wiem czy dokładnie tę zniszczono). Zdjęcie
   Jeśli jednak odpowiedź brzmi "tak", to znaczy, że prolajferzy dostosowali się do wyroku sądu z Gdańska w zakresie tego co sąd im zakazał. Kontrowersje budzi tylko tęczowa flaga wpisana w kontekst stop pedofilii.

   Sorry Steph, ale tu będę symetrystą - przekaz KP, Oko press i Wyborczej na temat piątkowych zajść w Warszawie i sprawy Margot, jest równie niewiarygodny jak TVPiS et consortes.
  • maria421 Re: Sprawa Margot - uporządkujmy 28.08.20, 19:28
   Margot na wolnosci :

   wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26249958,margot-zwolniona-z-aresztu-tymaczasowego-halo-panie-ziobro.html#s=BoxOpMT

   Na zdjeciu co prawda widac jakiegos faceta trzymajacego dwie dziewczyny za rece, ale GW pisze o nim ze to "akrywistka".

   Moje dwie refleksje

   1. Bogu dzieki ze mam normalna corke a nie cudoka z filetowymi wlosami czy obszarpanca w portakach co sie ledow kupy trzymaja

   2. Zyjemy w pieknych czasach skoro nie mamy innych problemow niz Margot
    • maria421 Re: Sprawa Margot - uporządkujmy 29.08.20, 17:16
     Jeszcze jedno z tekstu zacytowanego przez Stefana :

     Fundacja Pro – Prawo do życia wypuszcza na miasto furgonetki, które zawierają kłamliwe napisy zrównujące LGBT z pedofilami, co wypełnia znamiona przestępstwa zniesławienia i zniewagi.

     Czy ktos mi wytlumaczy co konkretnie w tekstach na furgonetkach "wypelnialo znamiona przestepstwa, znieslawienia i zniewagi"?

     • a000000 Re: Sprawa Margot - uporządkujmy 29.08.20, 19:03
      maria421 napisała:

      > Jeszcze jedno z tekstu zacytowanego przez Stefana :
      >
      > Fundacja Pro – Prawo do życia wypuszcza na miasto furgonetki, które zawieraj
      > ą kłamliwe napisy zrównujące LGBT z pedofilami, co wypełnia znamiona przestępst
      > wa zniesławienia i zniewagi.

      >
      > Czy ktos mi wytlumaczy co konkretnie w tekstach na furgonetkach "wypelnialo zn
      > amiona przestepstwa, znieslawienia i zniewagi"?


      zdaje się , że chodzi o sprzeciw na seksualizację dzieci.... na tym samochodzie były przywołane proponowane przez LGBT etapy seksualizacji dzieci, które wyglądają na przygotowanie dzieci dla pedofili....

      • maria421 Re: Sprawa Margot - uporządkujmy 30.08.20, 09:29
       krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,26250576,homofobiczna-furgonetka-na-ulicach-krakowa-andrzej-kulig-hasla.html#s=BoxLoCpImgLink

       Te hasla (choc podane skrotowo) nie zostaly wymyslone. Jezeli LGBT sie z nimi NIE zgadzaja, to moga to zademonstrowac w inny sposob niz skarzenie za zniewage czy fizyczne ataki.

       Trzeba by zapytac Margot co on mysli na temat wszesnej seksualizacji dzieci. Popiera? Jest przeciwny?
  • gumpel Margot wypowiada wojnę rodzinie i odcina korzenie 02.09.20, 15:17
   Taki cytat z wywiadu Morgot dla Zetki:

   Na pytanie Beaty Lubeckiej o relacje z rodziną odpowiada, że nie ma kontaktów ze swoją rodziną. - Jak każda dobra chrześcijanka wypowiedziałam wojnę własnej rodzinie. Chrystus i apostołowie zalecają, żeby wziąć siekierę i złe korzenie odciąć – dodaje.

   wiadomosci.radiozet.pl/Gosc-Radia-ZET/Margot-Trzeba-uzywac-mocnych-srodkow-zeby-byc-irytujacym-dla-wladzy
   Wypowiedzieć wojnę rodzinie??? Odciąć swoje rodzinne korzenie??? Do czego ona pije? Jest oczywiście powszechnie znany fragment o prawdziwych krewnych (Łk 8, 19; Mt 12,46-50; Mk 3,31-35), ale to chyba nie to. Coś tam w ten deseń był w Listach, ale już nie pamiętam co dokładnie i gdzie. Pomożenie znaleźć?
   • jureek Re: Margot wypowiada wojnę rodzinie i odcina korz 02.09.20, 18:09
    gumpel napisał:

    > Taki cytat z wywiadu Morgot dla Zetki:
    >
    > Na pytanie Beaty Lubeckiej o relacje z rodziną odpowiada, że nie ma kontaktów z
    > e swoją rodziną. - Jak każda dobra chrześcijanka wypowiedziałam wojnę własnej r
    > odzinie. Chrystus i apostołowie zalecają, żeby wziąć siekierę i złe korzenie od
    > ciąć – dodaje.

    Rodzina już dawno wywaliła ją z domu, gdy wyszło, że jest osobą niebinarną. Taki niestety jest los wielu młodych ludzi w Polsce, gdy okaże się, że nie są hetero, to lądują na ulicy.
    • maria421 Re: Margot wypowiada wojnę rodzinie i odcina korz 02.09.20, 18:16
     jureek napisał:

     > Rodzina już dawno wywaliła ją z domu, gdy wyszło, że jest osobą niebinarną. Tak
     > i niestety jest los wielu młodych ludzi w Polsce, gdy okaże się, że nie są hete
     > ro, to lądują na ulicy.

     Rodzina wywalila SYNA, wiec JEGO.
     I, widzac jak Margot sie zachowuje, podejrzewam ze przyczyna nie byla tylko niebinarnosc.
      • astra18 Re: Margot wypowiada wojnę rodzinie i odcina korz 02.09.20, 21:07
       jureek napisał:

       > maria421 napisała:
       >
       > > Rodzina wywalila SYNA, wiec JEGO.
       >
       > Aha. Najważniejsza jest kwestia ustalenia, jakiego zaimka należy użyć, a nie fa
       > kt, że rodzice wywalili dziecko z domu, bo nie pasowało do ich oczekiwań.

       I na złość marzy mu się trochę roz.....Polska.
       Ciekawe jak długo, czy tak długo aż do momentu aż skończy się hajs na "picke".
       A lewactwo wyje z zachwytu nad tym chuliganem i pustakiem.
      • a000000 Re: Margot wypowiada wojnę rodzinie i odcina korz 02.09.20, 21:33
       jureek napisał:


       >, a nie fakt, że rodzice wywalili dziecko z domu, bo nie pasowało do ich oczekiwań.

       a które dziecko pasuje do oczekiwań rodziców??????? nie wspominając, że to "dziecko" ma już od paru lat dowód osobisty, w wywiadzie wspomniało, że zamierza ożenić się ze swoją dziewczyną i będą związkiem otwartym, bo ona ma na boku koleżanki, a on chłopaka.
       Towarzystwo zdemoralizowane. Kim będą za 20 lat gdy młodość czupurna i durna ich opuści ?????
       • jureek Re: Margot wypowiada wojnę rodzinie i odcina korz 02.09.20, 21:45
        a000000 napisała:

        > iecko" ma już od paru lat dowód osobisty,

        Gdy została wywalona z domu, dowodu jeszcze nie miała

        w wywiadzie wspomniało, że zamierza o
        > żenić się ze swoją dziewczyną i będą związkiem otwartym, bo ona ma na boku kole
        > żanki, a on chłopaka.
        > Towarzystwo zdemoralizowane.

        Pewnie. Nie to co bogobojne a raczej świętojebliwe Pięty, Kurskie, damskie bokser Rafały Piaseckie i inni prawaccy moralizatorzy. To jest dopiero towarzystwo. Zaradne, a nie zdemoralizowane, można by powiedzieć.

        • a000000 Re: Margot wypowiada wojnę rodzinie i odcina korz 02.09.20, 21:51
         jureek napisał:

         > Pewnie. Nie to co bogobojne a raczej świętojebliwe Pięty, Kurskie, damskie boks
         > er Rafały Piaseckie i inni prawaccy moralizatorzy. To jest dopiero towarzystwo.
         > Zaradne, a nie zdemoralizowane, można by powiedzieć.
         >

         przyznam Ci rację, gdy zobaczę Kurskiego w rozkroku, siedzącego na poręczy balkonu, głaszczącego swoje genitalia.
         • jureek Re: Margot wypowiada wojnę rodzinie i odcina korz 02.09.20, 22:02
          a000000 napisała:

          > przyznam Ci rację, gdy zobaczę Kurskiego w rozkroku, siedzącego na poręczy bal
          > konu, głaszczącego swoje genitalia.

          Świetnie, że o tym przypomniałaś. Wiadomo wreszcie, kto siedział tam na tym balkonie obok siedmiokolorowej tęczy i wykonywał te obsceniczne gesty? Jeśli powiesi się tęczową flagę na jakimś pomniku, to rzecznik policji urządza jedną konferencję prasową za drugą, a tutaj mamy ewidentne wykroczenie i cisza. Nic nie wiadomo, czy gościa oskarżono, kto to jest itd. Bardzo dziwna to sprawa.
          Zaś wracając do zdemoralizowania, to naprawdę uważasz, że gorszą rzeczą od bicia żony jest publiczne klepanie się po jajach?
          • a000000 Re: Margot wypowiada wojnę rodzinie i odcina korz 02.09.20, 22:08
           jureek napisał:


           Nic nie wi
           > adomo, czy gościa oskarżono, kto to jest itd. Bardzo dziwna to sprawa.

           owszem, bardzo dziwna... może facet w psychiatryku?


           > Zaś wracając do zdemoralizowania, to naprawdę uważasz, że gorszą rzeczą od bici
           > a żony jest publiczne klepanie się po jajach?


           porównujesz nieporównywalne. Bicie żony jest przestępstwem. Klepanie się po jajach - objawem choroby psychicznej ekshibicjonizmem zwanej.
            • a000000 Re: Margot wypowiada wojnę rodzinie i odcina korz 02.09.20, 22:32
             jureek napisał:

             > I ten ekshibicjonizm to tak specjalność homoseksualistów? Hetero nie mogą być e
             > kshibicjonistami?

             mogą i są. Ale odnoszę wrażenie, że homo są liczniej dotknięci tym schorzeniem. Mnie się w głowie nie mieści, skąd się u homo bierze potrzeba wynoszenia seksualności na ulicę...
           • jureek Re: Margot wypowiada wojnę rodzinie i odcina korz 02.09.20, 23:47
            a000000 napisała:

            > Nic nie wi
            > > adomo, czy gościa oskarżono, kto to jest itd. Bardzo dziwna to sprawa.
            >
            > owszem, bardzo dziwna... może facet w psychiatryku?

            Najpierw telewizja publiczna pokazuje co pół godziny filmik z obscenicznymi gestami tego gościa, Patryk Jaki na twitterze demaskuje go jako "aktywistę LGBT", a potem nagle cisza? Ani Jaki nie wyjaśnia, skąd zna gościa, że wie, że to aktywista LGBT jest, ani policja nie informuje, czy jest jakiś akt oskarżenia - wszyscy nabrali wody w usta. Ta sprawa śmierdzi z daleka prowokacją.
            • a000000 Re: Margot wypowiada wojnę rodzinie i odcina korz 02.09.20, 23:58
             jureek napisał:


             > Ta sprawa śmierdzi z daleka prowokacją.

             albo facet jest rodziną jakiegoś ważniaka i jest "kryty", albo jest zwykłym świrem...
             To jest Krakowskie Przedmieście.... ulica na której mieszkania komunalne dostawali utrwalacze.... teraz tam mieszka kolejne pokolenie.... ale pewnie macki jeszcze do końca nie zdechły....
             • maria421 Re: Margot wypowiada wojnę rodzinie i odcina korz 03.09.20, 08:36
              Wtrace sie w dyskusje miedzy Jurkiem i Azerka.

              Fakt, TVP szczuje, fakt KAZDA telewizja moze manipulowac obrazem, czyli pokazywac sceny wybrane do konceptu.

              Fakt tez ze LGBT (choc jeszcze nie w Polsce) bardzo lubi prowokowac wulgarnoscia. Nie bede tu wstawiac zdjec z roznych "Pride Parade" , "parad dumy" w Niemczech, bo wiecie chyba o czym mowie.
              W kazdym razie, sa to obrazki przy ktorych ogladaniu nasuwa sie pytanie " o co tu chodzi"? Czy duma polega na tym, zeby publicznie pokazywac posladki, biusty i siusiaki? Z tego sa dumni?
              O co im chodzi, w Niemczech, w ktorych wywalczyli juz wszystko, co chcieli?

              Jureek, co w tym wszystkim jest godnego szacunku czy nawet tolerancji?

              To samo Margot. Nie wiem, jaki facet ma dokladnie problem, ale widze, ze mu jest z tym problemem teraz bardzo dobrze. Ma swoje medialne piec minut, robi za celebryte- meczennika , wyglasza jedna po drugiej piramidalna glupote, obraza wszystkich w kolo i jednoczesnie upaja sie w samozadowoleniu.

              Wydaje mi sie ze w dzisiejszej, bardzo podzielonej Polsce, wiele osob mysli kategoriami "za" lub "przeciw".
              bez wlasnej oceny - Margot jest anty- kosciol, anty- PiS, to my za Margotem. Ale Margot jest anty- WSZYSTKO! Oprocz wlasnego JA i swoich doraznych zachcianek.            • astra18 Re: Margot wypowiada wojnę rodzinie i odcina korz 03.09.20, 08:42
             jureek napisał:


             > Najpierw telewizja publiczna pokazuje co pół godziny filmik z obscenicznymi ges
             > tami tego gościa, Patryk Jaki na twitterze demaskuje go jako "aktywistę LGBT",
             > a potem nagle cisza? Ani Jaki nie wyjaśnia, skąd zna gościa, że wie, że to akty
             > wista LGBT jest, ani policja nie informuje, czy jest jakiś akt oskarżenia - wsz
             > yscy nabrali wody w usta. Ta sprawa śmierdzi z daleka prowokacją.

             A wiesz ,że odwrotna - w stosunku do osoby i sprawy - byłą w tvn-ie?
             Chodziło o pijanego faceta, który hajlował w kierunku policjantów.
             Też nie wiadomo kto to jest, a powyższa stacja telewizyjna waliła równo temat na każdym ze swoim kanałów, włącznie z tvn-biznes.
             • jureek Re: Margot wypowiada wojnę rodzinie i odcina korz 03.09.20, 09:33
              astra18 napisał:

              > A wiesz ,że odwrotna - w stosunku do osoby i sprawy - byłą w tvn-ie?

              Nie wiem. Nie oglądam.

              > Chodziło o pijanego faceta, który hajlował w kierunku policjantów.
              > Też nie wiadomo kto to jest, a powyższa stacja telewizyjna waliła równo temat n
              > a każdym ze swoim kanałów, włącznie z tvn-biznes.

              Różnica zasadnicza jest taka, że na klepanie się po jajach policja zareagowała, a hajlowaniu biernie się przyglądała.
              • astra18 Re: Margot wypowiada wojnę rodzinie i odcina korz 03.09.20, 10:01
               jureek napisał:

               > astra18 napisał:
               >
               > > A wiesz ,że odwrotna - w stosunku do osoby i sprawy - byłą w tvn-ie?
               >
               > Nie wiem. Nie oglądam.

               To się właśnie dowiedziałeś.
               >
               > > Chodziło o pijanego faceta, który hajlował w kierunku policjantów.
               > > Też nie wiadomo kto to jest, a powyższa stacja telewizyjna waliła równo t
               > emat n
               > > a każdym ze swoim kanałów, włącznie z tvn-biznes.
               >
               > Różnica zasadnicza jest taka, że na klepanie się po jajach policja zareagowała,
               > a hajlowaniu biernie się przyglądała.

               Faceta zwinięto.
                 • jureek Re: Margot wypowiada wojnę rodzinie i odcina korz 03.09.20, 11:31
                  astra18 napisał:

                  > Może gdyby na nich napluto albo wrzeszczeli do ucha to od razu by zwinęli.

                  Dobrze napisałaś. Policja zamiast egzekwować prawo emocjonalnie mści się za urazy. Tylko nie kłam, bo zwijali i wyciągali z tłumu osoby, które ani nie pluły, ani nie wrzeszczały policjantom do ucha. Rozkaz był, żeby brać trójkami jak leci. Policja jest silna wobec słabych i słaba wobec silnych. Takie z nich gieroje. Oczywiście nie cała policja, bo np. w czasie marszu równości w Opolu zachowywali się profesjonalnie.
                  • astra18 Re: Margot wypowiada wojnę rodzinie i odcina korz 03.09.20, 11:38
                   jureek napisał:


                   >
                   > Dobrze napisałaś. Policja zamiast egzekwować prawo emocjonalnie mści się za ura
                   > zy.

                   Tylko nie kłam,

                   Nie obrażaj mnie. Nie moich znajomych, tylko MNIE.

                   bo zwijali i wyciągali z tłumu osoby, które ani nie pluły,
                   > ani nie wrzeszczały policjantom do ucha.

                   Jasne, Biejat , Jachira i Filiks w akcji. Chyba nie jesteś na czasie z nowościami bo ta wersja została już zweryfikowana, ze skutkiem negatywnym dla tych pań.

                   Tzn. jak "wyciągali z tłumu", napisz konkretniej.

                   Rozkaz był, żeby brać trójkami jak lec
                   > i.

                   Na wiecu partyjnym tak wam powiedzieli?:)

                   Policja jest silna wobec słabych i słaba wobec silnych. Takie z nich gieroje
                   > . Oczywiście nie cała policja, bo np. w czasie marszu równości w Opolu zachowyw
                   > ali się profesjonalnie.

                   No jaaaaa.....:)
                   • jureek Re: Margot wypowiada wojnę rodzinie i odcina korz 03.09.20, 11:43
                    astra18 napisał:

                    > Tylko nie kłam,
                    >
                    > Nie obrażaj mnie. Nie moich znajomych, tylko MNIE.

                    Stwierdzam fakt. Policja zwinęła gościa, który tylko wyszedł do sklepu. Na pewno nie pluł on na policjantów, ani nie wrzeszczał im do ucha. To są fakty, sądy nie potwierdziły winy zatrzymanych, a plucie na policjanta jest karalne. Bardzo dobrze, że nasze posłanki były na miejscu. Ale nawet to nie przeszkodziło policjantom w bezprawnych akcjach. Są filmy, które to pokazują.
                    • astra18 Re: Margot wypowiada wojnę rodzinie i odcina korz 03.09.20, 11:50
                     jureek napisał:

                     > astra18 napisał:
                     >
                     > > Tylko nie kłam,
                     > >
                     > > Nie obrażaj mnie. Nie moich znajomych, tylko MNIE.
                     >
                     > Stwierdzam fakt.

                     Nie, obrażasz MNIE. Nawet nie zdążyłam się odnieść do twojego wpisu a ty antycypowałeś hipotetycznie.

                     Policja zwinęła gościa, który tylko wyszedł do sklepu. Na pewn
                     > o nie pluł on na policjantów, ani nie wrzeszczał im do ucha. To są fakty, sądy
                     > nie potwierdziły winy zatrzymanych, a plucie na policjanta jest karalne.

                     A to ten/ta/to pokojowy baranek, który w końcu został powstrzytmany przez policję:

                     dorzeczy.pl/kraj/149962/pokojowa-manifestacja-aktywistow-lgbt-policja-publikuje-nagranie-z-krakowskiego-przedmiescia.html
                     Co mu Filiks czy Jachira podusię pod głowę wkładały.

                     Bardzo
                     > dobrze, że nasze posłanki były na miejscu.

                     I nieźle koloryzowały.

                     Ale nawet to nie przeszkodziło poli
                     > cjantom w bezprawnych akcjach. Są filmy, które to pokazują.

                     patrz wyżej.
                     • jureek Re: Margot wypowiada wojnę rodzinie i odcina korz 03.09.20, 12:19
                      astra18 napisał:

                      > Policja zwinęła gościa, który tylko wyszedł do sklepu. Na pewn
                      > > o nie pluł on na policjantów, ani nie wrzeszczał im do ucha. To są fakty,
                      > sądy
                      > > nie potwierdziły winy zatrzymanych, a plucie na policjanta jest karalne.
                      >
                      > A to ten/ta/to pokojowy baranek, który w końcu został powstrzytmany przez polic
                      > ję:
                      >
                      > dorzeczy.pl/kraj/149962/pokojowa-manifestacja-aktywistow-lgbt-policja-publikuje-nagranie-z-krakowskiego-przedmiescia.html
                      > Co mu Filiks czy Jachira podusię pod głowę wkładały.

                      Nie, to nie ten.
                       • jureek Re: Margot wypowiada wojnę rodzinie i odcina korz 03.09.20, 12:58
                        astra18 napisał:

                        > > Nie, to nie ten.
                        >
                        > Aaa nie ten, bo nad nim się użalały te panie.

                        To że jeden z zatrzymanych wcześniej rozrabiał, nie znaczy wcale, że wszyscy zatrzymani wcześniej pluli na policjantów czy w inny sposób rozrabiali. Gdyby tak było, to powinniśmy mieć co najmniej 50 wyroków. A gdzie są te wyroki?
                        • astra18 Re: Margot wypowiada wojnę rodzinie i odcina korz 03.09.20, 13:26
                         jureek napisał:

                         > astra18 napisał:
                         >
                         > > > Nie, to nie ten.
                         > >
                         > > Aaa nie ten, bo nad nim się użalały te panie.
                         >
                         > To że jeden z zatrzymanych wcześniej rozrabiał

                         Jeden?????

                         , nie znaczy wcale, że wszyscy za
                         > trzymani wcześniej pluli na policjantów czy w inny sposób rozrabiali.

                         Zdecydowana większość. To było total;ny atak motłochu.

                         Gdyby tak
                         > było, to powinniśmy mieć co najmniej 50 wyroków. A gdzie są te wyroki?

                         A powinno być przynajmniej 200.
                         • jureek Re: Margot wypowiada wojnę rodzinie i odcina korz 03.09.20, 14:11
                          astra18 napisał:

                          > Jeden?????

                          Dawałaś przykład tego jednego.

                          > Zdecydowana większość. To było total;ny atak motłochu.

                          Zapytam w Twoim stylu: Byłaś tam? Widziałaś?

                          > Gdyby tak
                          > > było, to powinniśmy mieć co najmniej 50 wyroków. A gdzie są te wyroki?
                          >
                          > A powinno być przynajmniej 200.

                          Na szczęście, nie jesteś sędzią. Chociaż cholera wie, może i jesteś?
                         • jureek Re: Margot wypowiada wojnę rodzinie i odcina korz 03.09.20, 17:20
                          astra18 napisał:

                          > jureek napisał:
                          >
                          >
                          > > Zapytam w Twoim stylu: Byłaś tam? Widziałaś?
                          >
                          > Nie byłam, nawet w tvn-ie pokazywali atak tego motłochu. Skakanie po samochodzie

                          Ja tam na wideo pokazanym przez policję widziałem może dwóch lub trzech demonstrantów wdrapujących się na samochód i leżących na dachu. Zatrzymano ponad 50 osób, tylu na pewno po samochodzie nie skakało. Poza tym, gdzie Ty w ogóle widzisz to skakanie? Widzę typków wdrapujących się na samochód, ale żadnego skakania nie widzę.

                          > .
                          >
       • astra18 Re: Margot wypowiada wojnę rodzinie i odcina korz 02.09.20, 21:51
        a000000 napisała:
        >
        > a które dziecko pasuje do oczekiwań rodziców??????? nie wspominając, że to "dz
        > iecko" ma już od paru lat dowód osobisty, w wywiadzie wspomniało, że zamierza o
        > żenić się ze swoją dziewczyną

        Ale która? Bo na tych filmikach w necie obmacuje i caluje się z różnymi dziewczynami, więc harem tam ma jak w Arabii Saudyjskiej, a tam szariat że ho hooo

        będą związkiem otwartym, bo ona ma na boku kole
        > żanki, a on chłopaka.
        > Towarzystwo zdemoralizowane. Kim będą za 20 lat gdy młodość czupurna i durna i
        > ch opuści ?????

        Jak się skończy hajs z zrzutki na picke wtedy może zacznie się prawdziwe życie?:)
      • maria421 Re: Margot wypowiada wojnę rodzinie i odcina korz 03.09.20, 07:55
       jureek napisał:

       > Aha. Najważniejsza jest kwestia ustalenia, jakiego zaimka należy użyć, a nie fa
       > kt, że rodzice wywalili dziecko z domu, bo nie pasowało do ich oczekiwań.

       Napisalam ze, sadzac po tym jak sie Margot zachowuje, przyczyny wywalenia go z domu mogly byc glebsze i nie dotyczyc tylko jego binarnosci.
       Rodzice sie nie wypowiedzieli, wiec Ty znasz relacje tylko z jednej strony, ze strony Margota.

       Co do uzywania rodzaju- tak dlugo jak Margot w dokumentach figuruje jako Michal, tak dlugo bede o nim mowic w rodzaju meskim.

    • a000000 Re: Margot wypowiada wojnę rodzinie i odcina korz 02.09.20, 21:20
     jureek napisał:

     > Rodzina już dawno wywaliła ją z domu, gdy wyszło, że jest osobą niebinarną.

     to są legendy budujące wielkość nowego idola. Widząc jak ten pan się zachowuje, odnoszę wrażenie, że to raczej on wywalił rodzinę ze swojego życia i zamieszkał w "komunie".

     Tak
     > i niestety jest los wielu młodych ludzi w Polsce, gdy okaże się, że nie są hete
     > ro, to lądują na ulicy.

     kolejne legendy.... dzieciak fika, awanturuje się, narkotyki, imprezki, zero nauki czy pracy.....rozwala rodzinę, a potem krzyczy: homofoby mnie wyrzuciły!!!
     Dokładnie tak, jak czarny złodziej złapany za rękę krzyczy - rasiści!!! A oszust żyd krzyczy - antysemici!!!
     Coś mi się wydaje że za tymi wszystkimi rasistami, antysemitami czy homofobami stoi lewactwo i ich marzenia o nowym świecie zdominowanym wedle ich ideologii. To jest terror politycznej poprawności, która jest największą cenzurą świata i zabiera to co najcenniejsze - wolność.
     • jureek Re: Margot wypowiada wojnę rodzinie i odcina korz 02.09.20, 21:38
      a000000 napisała:

      > kolejne legendy.... dzieciak fika, awanturuje się, narkotyki, imprezki, zero na
      > uki czy pracy.....rozwala rodzinę, a potem krzyczy: homofoby mnie wyrzuciły!!!

      Wiesz co? Mam dość. Obrażasz w tej chwili tych moich znajomych, których takie coś spotkało. Kto dał Ci prawo do takiego pisania i oceniania z góry tych, których spotkała krzywda? To jest ta wolność, którą rzekomo lewacy chcą Ci zabrać? Wolność do oczerniania i krzywdzenia ludzi? No więc informuję Cię - nie było narkotyków, nie było imprezek, dziewczyna była jedną z najlepszych uczennic w klasie i najpierw została przez ojca pobita, a potem wywalona z domu w wieku lat 16, gdy powiedziała, że jest lesbijką. Powiesz jej w twarz to, co napisałaś powyżej?
      • a000000 Re: Margot wypowiada wojnę rodzinie i odcina korz 02.09.20, 21:49
       jureek napisał:

       > a000000 napisała:
       >
       > > kolejne legendy.... dzieciak fika, awanturuje się, narkotyki, imprezki, z
       > ero na
       > > uki czy pracy.....rozwala rodzinę, a potem krzyczy: homofoby mnie wyrzuci
       > ły!!!
       >
       > Wiesz co? Mam dość. Obrażasz w tej chwili tych moich znajomych, których takie c
       > oś spotkało. Kto dał Ci prawo do takiego pisania i oceniania z góry tych, który
       > ch spotkała krzywda? To jest ta wolność, którą rzekomo lewacy chcą Ci zabrać? W
       > olność do oczerniania i krzywdzenia ludzi? No więc informuję Cię - nie było nar
       > kotyków, nie było imprezek, dziewczyna była jedną z najlepszych uczennic w klas
       > ie i najpierw została przez ojca pobita, a potem wywalona z domu w wieku lat 16
       > , gdy powiedziała, że jest lesbijką. Powiesz jej w twarz to, co napisałaś powyż
       > ej?


       ja nie znam takiego przypadku. Natomiast znam kilka przypadków, gdy rodziny zaakceptowały stan rzeczy.

       I wiesz co? ja też mam dość robienia ze mnie durnia. Popieraj sobie co chcesz, łam prawo dla kogo chcesz... ale mnie nie namówisz do akceptacji tego zdemoralizowanego środowiska. I więcej Ci powiem.... mam konstytucyjne prawo o tym mówić. Na szerzenie demoralizacji małoletnich nie ma mojej zgody.
       • jureek Re: Margot wypowiada wojnę rodzinie i odcina korz 02.09.20, 22:10
        a000000 napisała:

        > ja nie znam takiego przypadku.

        No tak. Jak Ty nie znasz, to znaczy, że takich przypadków nie ma.

        > Natomiast znam kilka przypadków, gdy rodziny za
        > akceptowały stan rzeczy.

        Ba. Ja znam nawet więcej takich przypadków niż takich, gdy nie zaakceptowały. Czy z tego wynika, że nie ma przypadków wyrzucania z domu, gdy rodzice dowiedzą się, że dziecko nie jest heteronormatywne?

        > I wiesz co? ja też mam dość robienia ze mnie durnia.

        W jaki to niby sposób robię z Ciebie durnia?

        > Popieraj sobie co chcesz,
        > łam prawo dla kogo chcesz...

        Nie potrzebuję do tego Twojego pozwolenia.

        > ale mnie nie namówisz do akceptacji tego zdemoral
        > izowanego środowiska. I więcej Ci powiem.... mam konstytucyjne prawo o tym mów
        > ić. Na szerzenie demoralizacji małoletnich nie ma mojej zgody.

        Na czym niby ta demoralizacja ma polegać? Na powiedzeniu młodym ludziom, że jeśli ktoś jest gejem czy lesbijką, to nie znaczy, że jest gorszym człowiekiem? Na takim wychowaniu, żeby słowo "pedał" przestało funkcjonować jako wyzwisko?
        • a000000 Re: Margot wypowiada wojnę rodzinie i odcina korz 02.09.20, 22:29
         jureek napisał:

         > a000000 napisała:
         >
         > > ja nie znam takiego przypadku.
         >
         > No tak. Jak Ty nie znasz, to znaczy, że takich przypadków nie ma.

         jedna jaskółka wiosny nie czyni...... jeden przypadek nie opisuje całości.


         > Ba. Ja znam nawet więcej takich przypadków niż takich, gdy nie zaakceptowały. C
         > zy z tego wynika, że nie ma przypadków wyrzucania z domu, gdy rodzice dowiedzą
         > się, że dziecko nie jest heteronormatywne?

         W dzisiejszych czasach???? sadzę, że jeśli rodzice drzwi pokazują - inne szatany są tam czynne.


         > > I wiesz co? ja też mam dość robienia ze mnie durnia.
         >
         > W jaki to niby sposób robię z Ciebie durnia?

         A choćby żądając akceptacji dla LGBT i twierdząc, że to ludzie, nie ideologia... jakbym nie potrafiła odróżnić ludzi od poglądów wokół których się gromadzą.

         > Na czym niby ta demoralizacja ma polegać?

         a jednak robisz ze mnie durnia.... doskonale wiesz, że dzieciom czteroletnim nie zwraca się uwagi na aspekt seksualności człowieka - to będzie dla małego szokiem. Dziecko samo zapoznaje się z biologią i budową.

         Na powiedzeniu młodym ludziom, że jeś
         > li ktoś jest gejem czy lesbijką, to nie znaczy, że jest gorszym człowiekiem?

         dzielisz ludzi wedle ich seksualności??? czy seksualność ma być wyróżnikiem człowieka? Nie przesadzasz?

         Na
         > takim wychowaniu, żeby słowo "pedał" przestało funkcjonować jako wyzwisko?

         albo słowo : klecha.... lub moher.... że już o moherowych prawakach czy kurduplach nie wspomnę .
         • jureek Re: Margot wypowiada wojnę rodzinie i odcina korz 02.09.20, 22:46
          a000000 napisała:

          > dzielisz ludzi wedle ich seksualności??? czy seksualność ma być wyróżnikiem cz
          > łowieka? Nie przesadzasz?

          No i kto tu z kogo durnia robi? Dzieci słyszą w domu, na podwórku, w internetach, że są jakieś paskudne pedały i lesby, a właśnie rolą wychowawcy jest powiedzieć im, że to nie są gorsi ludzie i nie można ludzi tak dzielić.
          • a000000 Re: Margot wypowiada wojnę rodzinie i odcina korz 02.09.20, 23:29
           jureek napisał:


           >
           > No i kto tu z kogo durnia robi? Dzieci słyszą w domu, na podwórku, w internetac
           > h, że są jakieś paskudne pedały i lesby,

           a nawet widzą w telewizji jak te pedały się zachowują.....


           >a właśnie rolą wychowawcy jest powiedz
           > ieć im, że to nie są gorsi ludzie i nie można ludzi tak dzielić.


           i wówczas żaden wychowawca dzieci nie przekona, że te cudaki które robią burdy na ulicach i profanują to co dziadkowie i rodzice uważają za sacrum, to są ludzie tacy sami jak my.

           • jureek Re: Margot wypowiada wojnę rodzinie i odcina korz 02.09.20, 23:42
            a000000 napisała:

            > jureek napisał:
            >
            >
            > >
            > > No i kto tu z kogo durnia robi? Dzieci słyszą w domu, na podwórku, w inte
            > rnetac
            > > h, że są jakieś paskudne pedały i lesby,
            >
            > a nawet widzą w telewizji jak te pedały się zachowują.....

            Dobrze, że dopowiedziałaś. Telewizja tzw. publiczna ma nieocenione zasługi w szczuciu na pedałów i lesby.
            • a000000 Re: Margot wypowiada wojnę rodzinie i odcina korz 02.09.20, 23:53
             jureek napisał:


             > Dobrze, że dopowiedziałaś. Telewizja tzw. publiczna ma nieocenione zasługi w sz
             > czuciu na pedałów i lesby.

             jakbyś kota nie obracał - ogon zawsze z tyłu!!!!

             to nie telewizja szczuje... telewizja tylko pokazuje okiem kamery, a szczują sami na siebie ci od LGBT zachowując się jak widać....
            • astra18 Re: Margot wypowiada wojnę rodzinie i odcina korz 03.09.20, 11:14
             jureek napisał:


             >
             > Dobrze, że dopowiedziałaś. Telewizja tzw. publiczna ma nieocenione zasługi w sz
             > czuciu na pedałów i lesby.

             Rzeczywiście, nie trzeba włączyć tv, tylko iśc na Paradę Równości.
             A tam wyśmiewanie liturgii, facet z sitem na głowie, w Gdańsku pani prof. od czegoś tam, niosąca na patyku kartonik na której narysowano waginę jako prześmiewczy obraz Najświętszego Sakramentu.

             A potem się dziwisz, że twoi znajomi są tacy biedni bo na nich walą się gromy za takie cudeńka jakie są odstawiane przez "zaszczutych" i popierających ideologię LGBT.

         • jureek Re: Margot wypowiada wojnę rodzinie i odcina korz 02.09.20, 22:52
          a000000 napisała:

          > A choćby żądając akceptacji dla LGBT i twierdząc, że to ludzie, nie ideologia..

          Gdy obrażałaś moich znajomych, to pisałaś o ludziach, a nie ideologii. To nie ideologia ćpa, imprezuje, nie uczy się - czy co tam jeszcze im zarzucałaś. Gdy używasz słowa zboczeńcy, to piszesz o ludziach, czy o ideologii?
          Nie żądam od Ciebie żadnej akceptacji, ale nie pozwolę, by ludzi obrażać, tak jak robisz to Ty, przypisując im wszystko co najgorsze, i tak, jak robią to pogromobusy, także przypisując im pedofilię czy co tam jeszcze.
          • a000000 Re: Margot wypowiada wojnę rodzinie i odcina korz 02.09.20, 23:50
           jureek napisał:

           > a000000 napisała:
           >
           > > A choćby żądając akceptacji dla LGBT i twierdząc, że to ludzie, nie ideol
           > ogia..
           >
           > Gdy obrażałaś moich znajomych, to pisałaś o ludziach, a nie ideologii. To nie i
           > deologia ćpa, imprezuje, nie uczy się - czy co tam jeszcze im zarzucałaś.

           Ale ideologia im mówi, że to co robią dobre jest, bo mają żyć w zgodzie z tym co czują... A oni akurat czują, że ćpuństwo to jest to.... Ideologia mówi, że pociąg seksualny do tej samej płci jest spoko.... że seks jest po to, aby człowiekowi sprawić same przyjemności, a gdy już przypadkiem pojawi się ciąża, to jest wielka opresja dla kobiety - musi się opresji pozbyć...
           Dziś w jakiejś migawce TEN Margot na pytanie dziennikarza co z kasą ze zbiórki powiedział, że kasa będzie przekazana jakiejś organizacji proaborcyjnej.


           Gdy u
           > żywasz słowa zboczeńcy, to piszesz o ludziach, czy o ideologii?

           Zboczenie to odstępstwo od normy. Zgodnie z krzywą Gaussa - normą jest znakomita większość, a więc 95% heteryków. Te 5% nieheteronormatywnych jest.... w grupie zboczonych. Nic na to nie poradzę. Tak wygląda rzeczywistość, choćby nie wiem jak ją zaklinać.           > Nie żądam od Ciebie żadnej akceptacji, ale nie pozwolę, by ludzi obrażać, tak j
           > ak robisz to Ty, przypisując im wszystko co najgorsze, i tak, jak robią to pogr
           > omobusy, także przypisując im pedofilię czy co tam jeszcze.

           A cóż takiego ten pogromobus robi????

           I na koniec - wzorując się na Twoim stylu dyskredytacji oponenta - nie pozwalać to sobie możesz. Sobie. Nie mnie. Piszę co uważam. I faktycznie - nie mam zbyt wygórowanej opinii o towarzystwie spod tęczowej LGBT.....( nie mylić z normalnymi homo żyjącymi pośród nas i tak samo jak my pracującymi, płacącymi podatki...)


           • jureek Re: Margot wypowiada wojnę rodzinie i odcina korz 03.09.20, 09:46
            a000000 napisała:

            > Zboczenie to odstępstwo od normy. Zgodnie z krzywą Gaussa - normą jest znakomit
            > a większość, a więc 95% heteryków. Te 5% nieheteronormatywnych jest.... w gru
            > pie zboczonych. Nic na to nie poradzę. Tak wygląda rzeczywistość, choćby nie w
            > iem jak ją zaklinać.

            Aha. Czyli leworęcznych, albinosów, ludzi z ponadprzeciętnym ilorazem inteligencji też będziesz nazywać zboczeńcami. Azerko, kto tu z kogo wariata robi?

            > I na koniec - wzorując się na Twoim stylu dyskredytacji oponenta - nie pozwalać
            > to sobie możesz. Sobie. Nie mnie. Piszę co uważam.

            Napisałem "nie pozwolę" w sensie, że będę reagował na takie obrażanie moich znajomych, którzy nic Ci nie zrobili.

            > I faktycznie - nie mam zby
            > t wygórowanej opinii o towarzystwie spod tęczowej LGBT.....( nie mylić z norma
            > lnymi homo żyjącymi pośród nas i tak samo jak my pracującymi, płacącymi podatk
            > i...)

            To takie tłumaczenie jak tych antysemitów, którzy niby nic do żydów nie mieli (każdy miał nawet znajomego żyda) i wciskali kit, że nie o żydów jako takich im chodzi, tylko o ich chciwość, wyrachowanie i co tam jeszcze.
            Poza tym obrażałaś moją znajomą, których jedyną "winą" było to, że została wywalona z domu przez homofobicznych rodziców. Sugerowałaś, że musiała ćpać, imprezować i nie uczyć się. A skąd wiedziałaś, że nie jest ona tą "normalną homo żyjącą pośród nas i tak samo jak my pracującą, płacącą podatki"?

            • maria421 Re: Margot wypowiada wojnę rodzinie i odcina korz 03.09.20, 11:19
             jureek napisał:

             > Aha. Czyli leworęcznych, albinosów, ludzi z ponadprzeciętnym ilorazem inteligen
             > cji też będziesz nazywać zboczeńcami. Azerko, kto tu z kogo wariata robi?

             Azerka powinna byla napisac raczej "dewiacja". Do lat 70-tych homoseksualizm byl na liscie dewiacji seksualnych tak jak fetyszyzm czy ekshibicjonizm, na skutek presji srodowisk "wyzwolenia gejow", APA zdecydowalo pozniej usunac homoseksualizm z tej listy. Moze gdyby fetyszysci lub eshibicjonisci mieli tak samo prezene lobby, tez by nie byli uznawani jako dewianci seksualni?

             • jureek Re: Margot wypowiada wojnę rodzinie i odcina korz 03.09.20, 11:38
              astra18 napisał:

              > Nie zna a oburzasz się jakby to była sprawa czysto personalna.

              Ale ja ich znam i wiem, jak krzywdząca jest ta opinia o nich Azerki. Dlatego się oburzam.
              Ty byś się nie oburzała, gdyby ktoś napisał, że Kaszubi to pijacy, ćpuny i coś tam jeszcze, a miałabyś dobrą przyjaciółkę Kaszubkę, która nie pije i nie ćpa i jest porządnym człowiekiem?
              Na pewno oburzyłabyś się, gdyby ktoś tak napisał o Polakach, bo sama jesteś Polką, czyli i Ciebie to obraża.
              Gdy jednak Ciebie bezpośrednio coś nie obraża, ale obraża Twoich przyjaciół, to nie oburzasz się?
              • astra18 Re: Margot wypowiada wojnę rodzinie i odcina korz 03.09.20, 11:43
               jureek napisał:

               > astra18 napisał:
               >
               > > Nie zna a oburzasz się jakby to była sprawa czysto personalna.
               >
               > Ale ja ich znam i wiem, jak krzywdząca jest ta opinia o nich Azerki. Dlatego si
               > ę oburzam.
               > Ty byś się nie oburzała, gdyby ktoś napisał, że Kaszubi to pijacy, ćpuny i coś
               > tam jeszcze, a miałabyś dobrą przyjaciółkę Kaszubkę, która nie pije i nie ćpa i
               > jest porządnym człowiekiem?

               Nie, nie pisałabym że ktoś obraża akurat moją znajomą. Mnie taka retoryka śmieszy.

               > Na pewno oburzyłabyś się, gdyby ktoś tak napisał o Polakach, bo sama jesteś Pol
               > ką, czyli i Ciebie to obraża.

               Co innego się oburzyć a co innego użyć czynnika emocjonalnego skierowanego na siebie.

               > Gdy jednak Ciebie bezpośrednio coś nie obraża, ale obraża Twoich przyjaciół, to
               > nie oburzasz się?

               Mogę się oburzyć ale nie odbieram takiej opinii personalnie w stosunku do moich przyjaciół, nie mówiąc już o obrażaniu, bo nie uzurpuję sobie prawa do wypowiadania się w ich imieniu.
               • jureek Re: Margot wypowiada wojnę rodzinie i odcina korz 03.09.20, 11:49
                astra18 napisał:

                > Nie, nie pisałabym że ktoś obraża akurat moją znajomą. Mnie taka retoryka śmies
                > zy.

                Na szczęście mam trochę inne poczucie humoru.

                > > Na pewno oburzyłabyś się, gdyby ktoś tak napisał o Polakach, bo sama jest
                > eś Pol
                > > ką, czyli i Ciebie to obraża.
                >
                > Co innego się oburzyć a co innego użyć czynnika emocjonalnego skierowanego na s
                > iebie.

                Czyli podsumowując, nie oburzasz się, gdy obraża się jakąś grupę, do której nie należysz, natomiast oburzasz się, gdy obrażana jest grupa, do której należysz.
                Jak dla mnie to kalizm w czystej postaci.
                • astra18 Re: Margot wypowiada wojnę rodzinie i odcina korz 03.09.20, 11:52
                 jureek napisał:                 > Czyli podsumowując, nie oburzasz się, gdy obraża się jakąś grupę, do której nie
                 > należysz, natomiast oburzasz się, gdy obrażana jest grupa, do której należysz.
                 >
                 > Jak dla mnie to kalizm w czystej postaci.

                 Nie, pała z twojej logiki.
                 Mogę się oburzać ale nie czuć obrażona "za kogoś" bo nie uzurpuję sobie przenoszenia czyjegoś stanu emocjonalnego na siebie.
                 • jureek Re: Margot wypowiada wojnę rodzinie i odcina korz 03.09.20, 12:26
                  astra18 napisał:

                  > Mogę się oburzać

                  W przypadku obrażania Polaków napisałaś, że Cię to oburza, w przypadku Kaszubów tego nie napisałaś. To nazwałem kalizmem.

                  > ale nie czuć obrażona "za kogoś" bo nie uzurpuję sobie przenos
                  > zenia czyjegoś stanu emocjonalnego na siebie.

                  Trzeba jakieś stany emocjonalne przenosić, żeby wiedzieć, że napisanie o kimś nieprawdy, że ćpa, imprezuje i nie uczy się, jest obrażaniem? To JEST obiektywnie obraza niezależnie od jakichś stanów emocjonalnych.
                  Ja nie czułem się za kogoś obrażony, ja się oburzałem, że Azerka moich znajomych obraża. Więc nie imputuj mi, że się za nich obrażałem.
                  • astra18 Re: Margot wypowiada wojnę rodzinie i odcina korz 03.09.20, 12:49
                   jureek napisał:

                   > astra18 napisał:
                   >
                   > > Mogę się oburzać
                   >
                   > W przypadku obrażania Polaków napisałaś, że Cię to oburza, w przypadku Kaszubów
                   > tego nie napisałaś. To nazwałem kalizmem.

                   A ten termin akurat nie odnosi się do tego co napisałeś.
                   Gdyby mnie nie oburzało coś co ciebie dotyczy, a w pododnej sprawie mnie oburzało, nie widząc symetryzmu można taki mechanizm nazwać kalizmem.
                   >
                   > > ale nie czuć obrażona "za kogoś" bo nie uzurpuję sobie przenos
                   > > zenia czyjegoś stanu emocjonalnego na siebie.
                   >
                   > Trzeba jakieś stany emocjonalne przenosić, żeby wiedzieć, że napisanie o kimś n
                   > ieprawdy, że ćpa, imprezuje i nie uczy się, jest obrażaniem? To JEST obiektywni
                   > e obraza niezależnie od jakichś stanów emocjonalnych.
                   > Ja nie czułem się za kogoś obrażony, ja się oburzałem, że Azerka moich znajomyc
                   > h obraża. Więc nie imputuj mi, że się za nich obrażałem.
     • gumpel Re: Margot wypowiada wojnę rodzinie i odcina korz 03.09.20, 01:44
      No właśnie napisałem, że to nie to! Inny kontekst. Choć muszę przyznać, że współczesna admiracja KK dla rodziny zawsze wydawała mi się jakoś tak wbrew duchowi Ewangelii. Tak Jezus, jak i Paweł jakoś tak jawili mi się jako ci, którzy nawołują do zerwania z życiem doczesnym, czyli życiem typu żona, dziatki, dom i ogródek i nakazem poszukiwania Prawdy w świecie idei, a nie wartości przyziemnych. Słowem: Ewangelie odczytywałem dość ... hmmm ... rewolucyjnie - jako wezwanie do zerwania z "normalnym" życiem. Może nie tak radykalnie jako to napisała Margot, ale jednak dość podobnie. Słowem: moje odczytanie Ewangelii dalekie było od tego, co dzisiaj głosi KK - że małżeństwo i rodzina stanowią wartość najwyższą i życie rodzinne prowadzi do zbawienia. Raczej odebrałem przekaz Nowego Testamentu, że należy porzucić "normalne życie" i podążyć za Jezusem w tym sensie, żeby poświęcić się modlitwie, medytacji, itp. Co siłą rzeczy następuje kosztem realizacji obowiązków małżeńskich, rodzinnych, itp,
      • maria421 Re: Margot wypowiada wojnę rodzinie i odcina korz 03.09.20, 08:09
       gumpel napisał:

       > No właśnie napisałem, że to nie to! Inny kontekst. Choć muszę przyznać, że wsp
       > ółczesna admiracja KK dla rodziny zawsze wydawała mi się jakoś tak wbrew duchow
       > i Ewangelii. Tak Jezus, jak i Paweł jakoś tak jawili mi się jako ci, którzy naw
       > ołują do zerwania z życiem doczesnym, czyli życiem typu żona, dziatki, dom i og
       > ródek i nakazem poszukiwania Prawdy w świecie idei, a nie wartości przyziemnych
       > . Słowem: Ewangelie odczytywałem dość ... hmmm ... rewolucyjnie - jako wezwanie
       > do zerwania z "normalnym" życiem. Może nie tak radykalnie jako to napisała Mar
       > got, ale jednak dość podobnie. Słowem: moje odczytanie Ewangelii dalekie było o
       > d tego, co dzisiaj głosi KK - że małżeństwo i rodzina stanowią wartość najwyższ
       > ą i życie rodzinne prowadzi do zbawienia. Raczej odebrałem przekaz Nowego Testa
       > mentu, że należy porzucić "normalne życie" i podążyć za Jezusem w tym sensie, ż
       > eby poświęcić się modlitwie, medytacji, itp. Co siłą rzeczy następuje kosztem r
       > ealizacji obowiązków małżeńskich, rodzinnych, itp,
       >

       Ewangelia mowi o opuszczeniu ojca i matki dla zalozenia rodziny jako nierozerwalnej swietosci polaczonej przez Boga.

       Mk.10 7 dlatego opuści człowiek ojca swego i matkę 8 i złączy się ze swoją żoną, i będą oboje jednym ciałem2. A tak już nie są dwoje, lecz jedno ciało. 9 Co więc Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela!»

       Kosciol ustanowil kult Swietej Rodziny , ma byc on wzorcem dla wszystkich rodzin.

       Mamy tez :

       Mt.10 37 Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien.

       Co ja, w kontekscie calej nauki Jezusa, moge tylko zrozumiec jako wezwanie do trwalosci w wierze, nawet wbrew rodzinie.
       • gumpel Re: Margot wypowiada wojnę rodzinie i odcina korz 03.09.20, 10:01
        Ewangelie bardzo mocno są zakorzenione w judaizmie, który przecież jest bardzo "prorodzinny", w tym sensie, że zarówno saduceusze, jak i faryzeusze żyli w rodzinach, co religijni Żydzi przecież robią do dziś (w tym rabini). Więc tego typu cytaty jak ten który przedstawiłaś nie dziwią. Ja pisałem bardziej o praktyce Jezusa, apostołów i gmin wczesnochrześcijańskich. Tu mamy facetów (z rzadka też kobiety), które rodzin nie zakładają. Taki wyraźnie był ideał, choć na pewno nie obowiązek. Koncepcja "świętej rodziny" to interpretacja późniejsza, nawet nie wiem czy nie ukuta specjalnie na nasze czasy przez KK. Bez wątpienia Margot przegięła z tą siekierą, ale jej słowa nie są kompletnie od czapy z perspektywy nowotestamentowej. Stąd moja prośba o pomoc w poszukiwaniu cytatów ;)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka