Dodaj do ulubionych

Dlaczego LGBT profanują kamienne figury?

18.08.20, 21:38
www.youtube.com/watch?v=Qqy4nfRxuJI
Obserwuj wątek
    • maria421 Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 19.08.20, 08:34
      Znajomy znajomej znajomej na FB :

Mimo tego, że jestem gejem mnie również nie podoba się zachowanie, które przedstawia zdjęcie po lewej stronie...
      Niestety każdy ma swoje zdanie tej sprawie...
      Ja mam takie...
      Wychowano mnie w szacunku do religii i nauki wiec ja się pod tym nie podpisuje... Uważam że takie rzeczy wynosi się z domu.
      Można walczyć o tolerancje ale nie w ten sposób.
      Chodzicie (chodzimy) na marsze krzycząc: „szacunek, równość, wolność, tolerancja, miłość” a zachowujecie się identycznie jak Ci po drugiej stronie...
      Sorry ja jestem na NIE, nie popisuje się pod tym i proszę mnie z tym nie utożsamiać!✖️✖️✖️
      • wkkr Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 19.08.20, 15:19
        A dlaczego pedały mają szanować uczucia religijne katolików skoro katolicy nie szanują ich uczuć?
        Kot wychowywał tych wszystkich katolików którzy plują na homosi?
        ===
        Mario odnoszę wrażenie że nie obejrzałaś zalinkowanego, w przeciwnym razie nie pisałabyś o szacunku dla religii i nauki bo czym to jest wobec braku szacunku dla człowieka jaki prezentują polscy katolicy w stosunku do pedałów.
        • a000000 Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 19.08.20, 15:40
          wkkr napisał:

> A dlaczego pedały mają szanować uczucia religijne katolików skoro katolicy nie
          > szanują ich uczuć?
          > Kot wychowywał tych wszystkich katolików którzy plują na homosi?

jaki kot?

Tych katolików wychowali rodzice, ci w świecie których homoseksualizm to grzech sodomski i bardzo wielkie zgorszenie.
          I nie masz co się wściekać - tak wyglądał świat naszych rodziców. I tak go nam przekazali.... i tylko od zachowania tych właśnie dzisiejszych homoseksualistów zależy, czy zmienimy o nich zdanie.... jak na razie się pogrążają coraz bardziej.

• a000000 Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 19.08.20, 16:38
            a000000 napisała:

wysłuchałam wypowiedź z linku do końca. To jakiś lewak dla którego tekst biblii jest obrzydliwy, udający łagodnego baranka celem wprowadzenie Nowego Porządku Świata. Proponuję temu panu udać się z tym wykładem do strefy islamu.

A jeśli chodzi o tytuł wątku czyli profanację kamiennych figur.

Figura to tylko przedmiot, grzeszy ten który czci figurę.... ALE!!! ta figura jest symbolem czegoś bardzo ważnego, taki totem wioskowy wokół którego gromadzi się społeczeństwo o podobnych poglądach. Chrystus dźwigający swój krzyż jest dla chrześcijan całego świata niezwykle ważnym symbolem. Profanacja tego symbolu uderza w tych wszystkich chrześcijan, dla których ten symbol jest ważny...

Dlaczego powieszenie flagi LGBT na symbolach chrześcijańskich jest profanacją? Otóż - tęcza jest znakiem przymierza między Bogiem a ludzkością, obietnicą, że odtąd (od potopu) Bóg nie będzie ludzi na ziemi karał.
            Tęcza starotestamentowa ma SIEDEM kolorów. A w Biblii SIEDEM jest cyfrą oznaczającą Dobro, czyli świat Boga.
            Natomiast flaga homosiów ma SZEŚĆ kolorów. W Biblii SZEŚĆ oznacza zło czyli świat szatana....
            I tu mamy profanację - znak szatana powieszony na symbolu przedstawiającym Chrystusa.

Margot słusznie poszedł siedzieć, gdyż podał że "nie ma miejsca zamieszkania".... czyli może zniknąć w każdej chwili... , ciekawe, że są ludzie którzy bronią chuligana który po mieście łazi z nożem i niszczy cudze mienie.
            Młody facet hetero, żyjący jednocześnie z kilkoma dziewczynami, mieszkający w squocie - czyli to są wszyscy uciekinierzy z domów..... a wiadomo że squoty to siedliska narkomanów.... I taki facet uzurpuje sobie prawo do atakowania ludzi, którzy mają inne niż on poglądy. A niektórzy dają mu to prawo.... jak ten człowiek z linku... on wyraźnie usprawiedliwia i nawet winnych wskazuje - KATOLICY.
            Coś niebywałego!!!!

A powiązanie homoseksualizmu z pedofilią to NAUKOWE wnioski - 5 % populacji (homo) odpowiada za 40% aktów pedofilnych. To raz. A po drugie - po kiego lgbt chcą małe dzieci wprowadzać w świat seksu????

Dlaczego rodzice nie mają prawa bronić przed tym swoich dzieci?

• a000000 Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 19.08.20, 17:45
                maria421 napisała:

> Azerko, zgadzam sie z tym, co napisalas, sprostuje tylko, ze 5% populacji "nieh
                > eteronormatywnej" to liczba zawyzona.

nie wiem, możliweże zależy to od tego, kto pyta.

>
                > "Moja Azerka wrocila"

nie wróciła bo nigdy nie odeszła.... zawsze jestem taka sama - mówię co sądzę. Gdybyś nie atakowała PiSu to ja bym ich nie broniła ..... ale gdy widzę ataki nieuzasadnione i emocjonalne, to pazury mi rosną. Ot co.

• maria421 Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 19.08.20, 18:03
                  a000000 napisała:

> nie wróciła bo nigdy nie odeszła.... zawsze jestem taka sama - mówię co sądzę.
                  > Gdybyś nie atakowała PiSu to ja bym ich nie broniła ..... ale gdy widzę ataki n
                  > ieuzasadnione i emocjonalne, to pazury mi rosną. Ot co.

Niestety, moja Azerka sie ostatnio pod wplywem PiSu pogubila.

• maria421 Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 19.08.20, 19:45
                  stephen_s napisał:

> > Sprostuje tylko, ze 5% populacji "nieheteronormatywnej" to liczba zawyzon
                  > a.
                  >
                  > Na jakiej podstawie tak uważasz?

de.wikipedia.org/wiki/Homosexualit%C3%A4t#Demografische_H%C3%A4ufigkeit
                  Tu sa dane z roznych krajow. Wg Robert Koch Institut z 2009 procent gejow w Niemczech jest miedzy 2,5- 3,4 %
                  • stephen_s Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 19.08.20, 19:52
                    OK, ale po pierwsze: różnica między, dajmy na to, 3,5% a 5% to nie za wiele. Zakładając nawet, że w Polsce mamy 3% homoseksualistów, daje nam to ponad 1 milion homoseksualistów. To chyba niemało?

Po drugie, nie wczytałem się w ten tekst z Wikipedii, ale czy uwzględniono w nim osoby transseksualne chociażby?
                    • maria421 Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 19.08.20, 19:59
                      stephen_s napisał:

> OK, ale po pierwsze: różnica między, dajmy na to, 3,5% a 5% to nie za wiele. Za
                      > kładając nawet, że w Polsce mamy 3% homoseksualistów, daje nam to ponad 1 milio
                      > n homoseksualistów. To chyba niemało?
                      >
                      > Po drugie, nie wczytałem się w ten tekst z Wikipedii, ale czy uwzględniono w ni
                      > m osoby transseksualne chociażby?

So schätzten sich etwa in einer repräsentativen Emnid-Umfrage aus dem Jahr 2000 nur 1,3 bzw. 0,6 Prozent der in Deutschland lebenden Befragten als schwul bzw. lesbisch sowie 2,8 bzw. 2,5 Prozent als bisexuell ein

Wedlug badan z roku 2000 tylko 1,3% i 0,6% deklarowalo sie jako geje i lesbijki, 2,8 i 2,5% jako biseksualni.

W liczbach bezwzglednych jest to duzo, ale procentowo mniej niz wmawiaja nam to organizacje LGBT
                            • a000000 Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 20.08.20, 09:09
                              maria421 napisała:

> Wynika z tego, ze gejow i lesbijek wcale nie jest 5% czy powyzej , jak to chetn
                              > ie podaja organizacje LGBT

Z pozycji: małżeństw homo jest 3,6% nie dowiemy się niczego.
                              Dla możliwości wyciągnięcia jakichś wniosków wypadałoby się dowiedzieć, czy te 3,6% małżeństw to procent z wszystkich małżeństw wszelkiego rodzaju, czy te 3,6% małżeństw to w stosunku do grupy ludzi homo ( 3,6% ludzi homoseksualnych wstąpiło w związki, a 96,4% to single).....
                              A na pewno się nie dowiemy ilu jest homoseksualistów w społeczeństwie..... badania pokazują, że w Polsce 4,9% przyznaje się do tej opcji, a ilu się nie przyznaje???? Dlatego można powiedzieć, że przynajmniej 5%. W Niemczech przyznaje się 14%, na Węgrzech mniej niż 2%....
                              Obserwując wypowiedzi nawet na tym forum, trzeba być ostrożnym.... ludzie nie odróżniają preferencji homoseksualnej od jednostkowych czynów homoseksualnych spowodowanych ....modą? ogólną deprawacją w pewnych kręgach? I gdy takiemu zada się pytanie, czy jesteś homo odpowie tak, a tymczasem on jest nie homo a zdemoralizowany hetero.
                              Aby ocenić statystykę, trzeba poznać warunki brzegowe jej tworzenia.

Zastanawia mnie, dlaczego w necie tak mało info na temat liczności tej grupy. Same ogólniki. Może dlatego, że ludzie pewnych spraw nie ogarniają?
                              • maria421 Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 20.08.20, 10:51
                                a000000 napisała:
                                >
                                > Z pozycji: małżeństw homo jest 3,6% nie dowiemy się niczego.
                                > Dla możliwości wyciągnięcia jakichś wniosków wypadałoby się dowiedzieć, czy te
                                > 3,6% małżeństw to procent z wszystkich małżeństw wszelkiego rodzaju, czy te 3,
                                > 6% małżeństw to w stosunku do grupy ludzi homo ( 3,6% ludzi homoseksualnych wst
                                > ąpiło w związki, a 96,4% to single).....

To jest procent WSZYSTKICH zawartych zwiazkow, Tak wiec na 100% zwiazkow malzenskich 3,6% przypada na zwiazki jednoplciowe, czyli dwoch mezczyzn czy dwoch kobiet.

> A na pewno się nie dowiemy ilu jest homoseksualistów w społeczeństwie..... bada
                                > nia pokazują, że w Polsce 4,9% przyznaje się do tej opcji, a ilu się nie przyzn
                                > aje???? Dlatego można powiedzieć, że przynajmniej 5%. W Niemczech przyznaje s
                                > ię 14%, na Węgrzech mniej niż 2%...

Skad masz to, ze w Niemczech 14%. pruzyznaje sie do homoseksualizmu?

> Zastanawia mnie, dlaczego w necie tak mało info na temat liczności tej grupy. S
                                > ame ogólniki. Może dlatego, że ludzie pewnych spraw nie ogarniają?

Mnie zastanawia dlaczego biseksualizm jest osobna kategoria i czego ci ludzie sie domagaja.
                                Jezeli mezczyzna biseksualny ma partnera tej samej plci, to jest gejem, wiec wchodzi w kategorie gejow. Jezeli ma partnerke, to jest hetero, wiec nie jest "dyskryminowany".
                      • stephen_s Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 19.08.20, 20:54
                        > Wedlug badan z roku 2000 tylko 1,3% i 0,6% deklarowalo sie jako geje i lesbijki, 2,8 i 2,5% jako biseksualni.

No i masz z tego łącznie... 7,2%. Nie rozumiem, o co Ci w tym momencie chodzi.

> W liczbach bezwzglednych jest to duzo, ale procentowo mniej niz wmawiaja nam to organizacje LGBT

I będziesz się o te procenty kłócić? A może jednak porozmawiajmy o ludziach?
                        • maria421 Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 20.08.20, 08:28
                          stephen_s napisał:

> > Wedlug badan z roku 2000 tylko 1,3% i 0,6% deklarowalo sie jako geje i le
                          > sbijki, 2,8 i 2,5% jako biseksualni.
                          >
                          > No i masz z tego łącznie... 7,2%. Nie rozumiem, o co Ci w tym momencie chodzi.

Jak Ty liczysz? Wedlug tych danych jest 1,3+0,6= 1,9% homoseksualnych i miedzy 2,5 a 2,8 biseksualnych co daje razem max 4,7 homo i biseksualnych.

> I będziesz się o te procenty kłócić? A może jednak porozmawiajmy o ludziach?

Cos Ty taki agresywny? Dane Ci sie nie podobaja?
              • a000000 Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 19.08.20, 17:48
                jureek napisał:

> a000000 napisała:
                >
                > > A powiązanie homoseksualizmu z pedofilią to NAUKOWE wnioski - 5 % populac
                > ji (ho
                > > mo) odpowiada za 40% aktów pedofilnych.
                >
                > Skąd masz te dane?

z mediów.... sama przecież sondażu nie robiłam. W mediach jest różnie, w zależności od wieku sondowanych - młodzi Hiszpanie np wykazali, że około 17 % nie jest przywiązana do stałej preferencji.... ale badający jakoś uśrednił i wyszło, że około 5 % populacji. Dalej to już tylko matematyka.
                • jureek Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 19.08.20, 17:58
                  a000000 napisała:

> z mediów.... sama przecież sondażu nie robiłam.

Są media mniej lub bardziej wiarygodne, dlatego proszę o konkretne źródła, a nie ogólne stwierdzenie, że z mediów. Ja z tymi liczbami (5%-40%) spotkałem się tylko na plakatach, którymi obwieszone są pogromobusy.
                  • a000000 Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 19.08.20, 18:28
                    jureek napisał:

> a000000 napisała:
                    >
                    > > z mediów.... sama przecież sondażu nie robiłam.
                    >
                    > Są media mniej lub bardziej wiarygodne, dlatego proszę o konkretne źródła, a ni
                    > e ogólne stwierdzenie, że z mediów. Ja z tymi liczbami (5%-40%) spotkałem się t
                    > ylko na plakatach, którymi obwieszone są pogromobusy.

A Ty sądzisz, że ja z powodu LGBT będę wertować księgi? Ktoś już to zrobił i zestawił.... ponoć najwięcej przyznaje się do homo Niemców, najmniej Węgrów. Polska pośrodku - 5%.

A jeśli chodzi o ORDO IURIS które Ci solą w oku.... zaprawdę, oni za każde słówko przed sąd są wzywani, więc jeśli coś piszą, to na pewno ma to przełożenie na badania naukowe. Muszą się pilnować.

• jureek Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 19.08.20, 18:59
                      a000000 napisała:

> A jeśli chodzi o ORDO IURIS które Ci solą w oku.... zaprawdę, oni za każde słów
                      > ko przed sąd są wzywani, więc jeśli coś piszą, to na pewno ma to przełożenie na
                      > badania naukowe. Muszą się pilnować.

Oni się pilnują, ale w inny sposób. Taki bardziej językowy. Swoje stwierdzenia przedstawiają nie w formie kategorycznej, lecz jako przypuszczenia albo powoływanie się na kogoś. Oni nie napiszą wprost, że homoseksualizm prowadzi do pedofilii, oni napiszą to tak, żeby nie można ich było za to pozwać, że niby jacyś naukowcy tak twierdzą (czyli w sądzie w razie czego powiedzą, to nie my, to ktoś tam inny), czy użyją innego mniej kategorycznego sformułowania. Dlatego chciałbym poznać oryginalne sformułowanie ordojurków, a nie to, jak je przedstawiają ich zwolennicy.
                      • a000000 Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 19.08.20, 19:27
                        jureek napisał:

Oni nie napiszą wprost, że homoseksualizm prowadzi do pedofi
                        > lii,

bo to nie jest prawda. Homoseksualizm NIE PROWADZI do pedofilii.... Ale prawdą jest, że za większość czynów pedofilnych odpowiadają homoseksualiści.
                        Te badania o których mówię robiono w Anglii . I powiem Ci, że coraz mniej mi się podoba - albo nie umiem znaleźć w sieci, albo ktoś już ocenzurował i wywalił..... obie sytuacje paskudne.
                        Było a nie ma... ... wczoraj dużo czasu straciłam na szukanie dla ślubnego czegoś, co czytałam parę dni temu .... i ...nie ma!!!! Cenzor jest wśród nas?

Dlatego chciałb
                        > ym poznać oryginalne sformułowanie ordojurków, a nie to, jak je przedstawiają i
                        > ch zwolennicy.

Artykuł na pewno nie był ordojurków. Ale może to byli zwolennicy? Gdybym wiedziała, że zapytasz, to bym do zakładek wrzepiła.

A co Ty masz do tych ordojurków, że tak się burzysz? Przecież mamy wolność stowarzyszania, wolność głoszenia poglądów.... Pedały paradują jak cudaki po ulicach, transparenty noszą, policję wyzywają, profanują cudze miejsca święte, a innym nie wolno na ciężarówce napisać co uważają? Gdyby napisali coś przeciw Bogu, to byłoby OK????? A że bronią prawa do życia ludzi nienarodzonych to źle?
                        Jurek, jak z Twoją tolerancją wobec inaczej myślących? Zabraniasz, łamiąc konstytucję?

Że ordo to rozumiem, ale dlaczego jurków???? Podpisali z Tobą cyrograf czy cuś?
                        • maria421 Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 19.08.20, 19:35
                          Jureek, w maju tego roku juz na ten temat dyskutowalismy, napisalam wtedy :

Jureek, nikt nie twierdzi ze homoseksualista = pedofil. Jednakze faktem jest ze wsrod gejow sa rowniez pedofile , a statystyka sugeruje ze jezeli 30% ofiar pedofilii to chlopcy przy 3% gejow w kazdym spoleczenstwie, to jednak sklonnosci do pedofilii wsrod gejow sa wieksze.

• wkkr Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 20.08.20, 12:48
                            Mario problem polega na tym, że prawdziwy pedofil nie wybiera chłopca czy dziewczynki, tylko dziecko.
                            A geje dopuszczają się statystycznie częściej czynów pedofilskich z tych samy powodów co księża - trudności znalezienia dorosłego partnera.
                            Dlatego jestem za cywilnymi zawiązkami (silnymi jak małżeństwo) dla pedałów oraz zniesieniem celibatu. Dzieki temu wiele dzieci zostanie uratowane.
                            • maria421 Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 20.08.20, 13:11
                              wkkr napisał:

> Mario problem polega na tym, że prawdziwy pedofil nie wybiera chłopca czy dziew
                              > czynki, tylko dziecko.
                              > A geje dopuszczają się statystycznie częściej czynów pedofilskich z tych samy p
                              > owodów co księża - trudności znalezienia dorosłego partnera.
                              > Dlatego jestem za cywilnymi zawiązkami (silnymi jak małżeństwo) dla pedałów ora
                              > z zniesieniem celibatu. Dzieki temu wiele dzieci zostanie uratowane.

Nie moge sie z tym zgodzic.
                              Najwiecej pedofilow jest wrod osob ktore nie zyja w celibacie i jak najbardziej moga znalezc doroslego partnera.
                              Poza tym- dziecko to nie jest byt calkowicie bezplciowy, wiec to, ze jedni pedofile preferuja chlopcow a inni dziewczyni, swiadczy o ich orientacji seksualnej.
                                • maria421 Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 21.08.20, 08:34
                                  wkkr napisał:

> Mario nie należy oceniać ilościowo, tylko procentowo.
                                  > Jeśli tak się na to spojrzy, to w grupie księży czyny pedofilskie pojawiają się
                                  > zdecydowanie częściej niż w całej ludzie populacji.

Przypadki wykorzystywania dzieci przez ksiezy sie naglasnia bardziej niz inne przypadki, co moze dawac mylne wrazenie ze wsrod ksiezy jest wiecej pedofilow.
                                  Tymczasem najwiecej przypadkow seksualnego molestowania dzieci ma miejsce w rodzinie.

Najciekawsze dane dotyczą jednak tego, kim są skazani pedofile. Aż 900 osób z 1468 osadzonych nie ma żadnego wyuczonego zawodu. Prawie 70 z nich było murarzami, 40 pracowało dorywczo, 30 wykonywało zawód ślusarza, 30 to rolnicy, a 25 mechanicy samochodowi. Jedynie "pojedyncze osoby" wykonywały zawody takie jak inżynier, lekarz, nauczyciel, pedagog, wychowawca czy duchowny kościoła katolickiego.

natemat.pl/85477,kim-sa-polscy-pedofile-okazuje-sie-ze-nie-ksiezmi-ani-nauczycielami
                                  • wkkr Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 21.08.20, 12:43
                                    Mario księża są zdecydowanie nad reprezentowani w gronie pedofilów. Ale nie to jest grzechem kościoła. Zbrodnią hierarchii jest ochrona księży-pedofilów, umożliwianie im unikniecie kary oraz prowadzenie tego zbrodniczego procederu w innej parafii.
                                    ====
                                    Mario z przytoczonego przez ciebie tekstu wynika tylko to, że księża-pedofile są naprawdę dobrze chronini.
                                    • maria421 Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 21.08.20, 13:11
                                      wkkr napisał:

> Mario księża są zdecydowanie nad reprezentowani w gronie pedofilów. Ale nie to
                                      > jest grzechem kościoła. Zbrodnią hierarchii jest ochrona księży-pedofilów, umo
                                      > żliwianie im unikniecie kary oraz prowadzenie tego zbrodniczego procederu w inn
                                      > ej parafii.
                                      > ====
                                      > Mario z przytoczonego przez ciebie tekstu wynika tylko to, że księża-pedofile s
                                      > ą naprawdę dobrze chronini.

Wkkr, nie masz zadnych danych potwierdzajacych to co mowisz, to sa tylko Twoje przypuszczenia.

Niemieckie dane tez mowia, ze najwiecej przypadkow seksualnego wykorzystania dzieci mam miejsce w rodzinach i ich najblizszym otoczeniu :

beauftragter-missbrauch.de/fileadmin/Content/pdf/Pressemitteilungen/2020/01_Januar/28/Fact_Sheet_Zahlen_und_Fakten_sexueller_Missbrauch.pdf

• jureek Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 19.08.20, 19:52
                          a000000 napisała:

> A co Ty masz do tych ordojurków, że tak się burzysz? Przecież mamy wolność stow
                          > arzyszania, wolność głoszenia poglądów....

Wolność słowa nie oznacza wolności szczucia na innych ludzi. A jeszcze gorsze jest to, że ordojurki niedemokratycznymi metodami (przez infiltrację instytucji państwa) chcą urządzać życie innym ludziom. Przecież te uchwały gmin o strefach wolnych od LGBT są dyktowane przez ordojurków.
                          Zaś co do określenia ordojurki, to jeśli Ty piszesz o pedałach, to czemu ja nie mogę pisać o ordojurkach.
                          • a000000 Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 19.08.20, 20:46
                            jureek napisał:

> a000000 napisała:
                            >
                            > > A co Ty masz do tych ordojurków, że tak się burzysz? Przecież mamy wolnoś
                            > ć stow
                            > > arzyszania, wolność głoszenia poglądów....
                            >
                            > Wolność słowa nie oznacza wolności szczucia na innych ludzi.

coś Ty!!!! ale jaja. Powiedz to swoim kolorowym kolesiom, bo najwyraźniej są nieświadomi.
                            Nawet ten z linku.... szczuje na katolików..... umiejętnie i inteligentnie, stając niby w obronie bardzo biednych i prześladowanych świętych młodzianków.

Bo MÓJ guru powiedział: miłuj bliźniego swego jak siebie samego. I ci bliźni których mam miłować, w podzięce za nakaz miłości, ubrali Jego posąg w diabelską flagę.
                            I co ja mam zrobić?

A jeszcze gorsze j
                            > est to, że ordojurki niedemokratycznymi metodami (przez infiltrację instytucji
                            > państwa) chcą urządzać życie innym ludziom.

Żaden z ordojurków do rządu ani parlamentu się nie dopchał.... Mam nadzieję, że rozumiesz słowo : infiltracja.

Przecież te uchwały gmin o strefach
                            > wolnych od LGBT są dyktowane przez ordojurków.

Mają tak długie macki???? a poza tym - nie powielaj kłamliwych interpretacji. Chodzi o IDEOLOGIĘ LGBT, nie o ludzi, którzy są wśród nas....

> Zaś co do określenia ordojurki, to jeśli Ty piszesz o pedałach, to czemu ja nie
                            > mogę pisać o ordojurkach.

ależ pisz.... nawet podoba mi się...
                            • jureek Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 19.08.20, 21:01
                              a000000 napisała:

> Mają tak długie macki???? a poza tym - nie powielaj kłamliwych interpretacji. C
                              > hodzi o IDEOLOGIĘ LGBT, nie o ludzi, którzy są wśród nas....

...i którzy nie mają prawa kochać i okazywać tej miłości, bo wtedy już przestają być ludźmi, a stają się ideologią i mogą za to w ryja zarobić. Nie będę tu na forum powtarzać dosłownie obelg i wyzwisk oraz obietnic, co by z nami zrobili, gdyby tylko mieli wolną rękę, Twoi kolesie (Ty piszesz o moich kolesiach, więc pozwoliłem sobie podobnie określić Twoich kolesi) od ordojurków, oenerów i innych "obrońców łacińskiej cywilizacji".
                              • a000000 Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 19.08.20, 21:21
                                jureek napisał:

> a000000 napisała:
                                >
                                > > Mają tak długie macki???? a poza tym - nie powielaj kłamliwych interpreta
                                > cji. C
                                > > hodzi o IDEOLOGIĘ LGBT, nie o ludzi, którzy są wśród nas....
                                >
                                > ...i którzy nie mają prawa kochać i okazywać tej miłości, bo wtedy już przestaj
                                > ą być ludźmi, a stają się ideologią i mogą za to w ryja zarobić.

w ryja to i ja mogę zarobić.... o to najłatwiej na tym łez padole.
                                I jeszcze. Przyjmij do wiadomości, że są w tym kraju ludzie, którzy odróżniają ludzi od ideologii którą prezentują.

Nie będę tu na
                                > forum powtarzać dosłownie obelg i wyzwisk oraz obietnic, co by z nami zrobili,
                                > gdyby tylko mieli wolną rękę, Twoi kolesie (Ty piszesz o moich kolesiach, więc
                                > pozwoliłem sobie podobnie określić Twoich kolesi) od ordojurków, oenerów i inn
                                > ych "obrońców łacińskiej cywilizacji".

to nie są moi kolesie, nie należę do żadnej organizacji ani partii.... absolutnie żadnej agresji nie popieram, ani za kolor flagi, ani za to, że ta flaga się komu nie podoba. A jeden taki homo-niepewny krzyczał do młodego faceta: chcesz mnie wku...ić? I wyraźnie chciał go sprowokować do zwady. To pokazała kamera.
                                Co do obelg.... co powiesz o miłosnych wyznaniach wobec policji: wy ku.... faszyści.... ku..... a jedna osoba płci nieznanej nawet policjanta opluła!!! w dobie zarazy!!!
                                W Anglii na początku epidemii, na dworcu jakiś lump opluł sprzątaczkę..... facet był zarażony, kobieta UMARŁA.

I chcesz mi wmówić, żem podła i wredna bo nie akceptuję takiego zachowania? może powiesz, że moja dezaprobata to objaw homofobii???
                                A może niezgoda na bezczeszczenie MOICH świętości to homofobia, co?

• stephen_s Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 19.08.20, 21:46
                                  > I jeszcze. Przyjmij do wiadomości, że są w tym kraju ludzie, którzy odróżniają ludzi od ideologii którą prezentują.

Jasne. I dlatego mieszkania homoseksualistów są oznacza, na Paradach Równości na konkretnych homoseksualistów lecą kamienie, a pewna para chciała tam wnieść materiały wybuchowe.

Posłanka Rosa pokazała wczoraj na FB teksty, jakie jej personalnie pisano na FB po tym, jak wzięła udział w manifestacji w obronie homoseksualistów. Chcesz poczytać?

> to nie są moi kolesie, nie należę do żadnej organizacji ani partii.... absolutnie żadnej agresji nie popieram, ani za kolor flagi, ani za to, że ta flaga się komu nie podoba.

Tylko jakimś dziwnych trafem tę agresję przeciwko osobom LGBT usprawiedliwiasz.

> A może niezgoda na bezczeszczenie MOICH świętości to homofobia, co?

Tak przekornie zapytam: Chrystus to by się bardziej przejmował flagą na pomniku, czy też gnojeniem żywych ludzi?
                                  • astra18 Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 19.08.20, 22:21
                                    stephen_s napisał:

> Jasne. I dlatego mieszkania homoseksualistów są oznacza,

Dla zasady i systemowo wszystkie czy są to jednostkowe przejawy chuligaństwa?

na Paradach Równości n
                                    > a konkretnych homoseksualistów lecą kamienie,

...jak i wyzwiska j...c PiS.

>
                                    > Posłanka Rosa pokazała wczoraj na FB teksty, jakie jej personalnie pisano na FB
                                    > po tym, jak wzięła udział w manifestacji w obronie homoseksualistów.

Ta sama która na wiecu wyzywała publicznie pewnego polityka od ciulow?
                                    >
                                    >
                                    > Tylko jakimś dziwnych trafem tę agresję przeciwko osobom LGBT usprawiedliwiasz.

Wdzieranie się do kościołów i zakłócanie modlitw wiernych, przez grupy aktywistów LGBT usprawiedliwiasz?

>
                                    >
                                    > Tak przekornie zapytam: Chrystus to by się bardziej przejmował flagą na pomniku
                                    > , czy też gnojeniem żywych ludzi?

Bardzo mnie bawi modna ostatnio narracja c by Chrystus powiedział.
                                    • jureek Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 19.08.20, 22:26
                                      astra18 napisał:

> Ta sama która na wiecu wyzywała publicznie pewnego polityka od ciulow?

Tego polityka, który przed wyborami w dużo gorszy sposób wyzywał pisowców, a po wyborach oszukał wyborców i do tych przez niego wyzywanych pisowców przystał? Kałuża się nazywa? Jeśli o nim piszesz, to i tak delikatnie go nazwała.
                                      • astra18 Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 19.08.20, 22:30
                                        jureek napisał:

>
                                        > Tego polityka, który przed wyborami w dużo gorszy sposób wyzywał pisowców, a po
                                        > wyborach oszukał wyborców i do tych przez niego wyzywanych pisowców przystał?
                                        > Kałuża się nazywa? Jeśli o nim piszesz, to i tak delikatnie go nazwała.

Publicznie go wyzwala a teraz na FB placze bo hejt się jakiś na nią wylewa ?
                                        To jakaś sprzeczność .
                                          • astra18 Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 20.08.20, 09:19
                                            jureek napisał:

> astra18 napisał:
                                            >
                                            > > Publicznie go wyzwala a teraz na FB placze bo hejt się jakiś na nią wylew
                                            > a ?
                                            > > To jakaś sprzeczność .
                                            >
                                            > Monika Rosa obrzuciła Kałużę jajkami i butelkami, jak robili to w Sosnowcu praw
                                            > acy, a policja stała i się przyglądała?

Nie, Monika Rosa, posłanka na sejm, wyzwała publicznie od CIULÓW samorządowca.
                                            Ile razy mam to napisać?

• jureek Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 20.08.20, 09:58
                                              astra18 napisał:

> Nie, Monika Rosa, posłanka na sejm, wyzwała publicznie od CIULÓW samorządowca.
                                              > Ile razy mam to napisać?

To wiem, że tego ciula tak nazwała, tyle że Ty uprawiasz jakiś symetryzm tego typu, że jeśli ktoś kogoś nazwie ciulem, to już nie ma prawa skarżyć się, że jest obiektem fizycznych i słownych ataków i gróźb karalnych.
                                              Dlatego napisałem Ci, czego do tej symetrii brakuje.
                                              • astra18 Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 20.08.20, 10:16
                                                jureek napisał:

>
                                                > To wiem, że tego ciula tak nazwała, tyle że Ty uprawiasz jakiś symetryzm tego t
                                                > ypu, że jeśli ktoś kogoś nazwie ciulem, to już nie ma prawa skarżyć się, że jes
                                                > t obiektem fizycznych i słownych ataków i gróźb karalnych.

A kto napisał że nie ma prawa? Że wychodzi na głupka owszem.

> Dlatego napisałem Ci, czego do tej symetrii brakuje.

Tylko że chyba jesteś "brzeszczaty" na jedno oko jak używasz tego terminu.
                                          • astra18 Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 20.08.20, 09:24
                                            jureek napisał:

>
                                            > Monika Rosa obrzuciła Kałużę jajkami i butelkami, jak robili to w Sosnowcu praw
                                            > acy, a policja stała i się przyglądała?

zapomniałabym o "pokojowym" proteście w wykonaniu uczestników LGBT, z których jeden opluł policjanta, inny ryczał "faszyści" do policjantów, trzeci skakał po samochodzie policyjnym...
                                            Same gołąbki pokoju.
                                            • jureek Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 20.08.20, 09:55
                                              astra18 napisał:

> zapomniałabym o "pokojowym" proteście w wykonaniu uczestników LGBT, z których j
                                              > eden opluł policjanta, inny ryczał "faszyści" do policjantów, trzeci skakał po
                                              > samochodzie policyjnym...

Nie za bardzo Ci wychodzi ten symetryzm, bo zasadnicza różnica jest taka, że tam, gdzie rozrabiali "lewacy" policja reagowała, a w Sosnowcu stała i przyglądała się, jak w ludzi rzuca się butelkami i jajkami, a także publicznie padają groźby karalne.
                                              • astra18 Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 20.08.20, 10:17
                                                jureek napisał:

>
                                                > Nie za bardzo Ci wychodzi ten symetryzm, bo zasadnicza różnica jest taka, że ta
                                                > m, gdzie rozrabiali "lewacy" policja reagowała, a w Sosnowcu stała i przyglądał
                                                > a się, jak w ludzi rzuca się butelkami i jajkami, a także publicznie padają gro
                                                > źby karalne.

Dorzucam - zgarnięto faceta za trzymanie transparentu antyLGBT. Policja.
                                                Machniom?
                                                  • jureek Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 20.08.20, 10:41
                                                    astra18 napisał:

> Nie, w W-wie.

No to faktycznie na tle zwijania nie jednego, lecz wielu ludzi za białe róże i tęczowe flagi, a nawet za samo pojawienie w niewłaściwym czasie w niewłaściwym miejscu, wydarzenie polegające na zwinięciu jakiegoś prawaka jest warte odnotowania.
                                                    Co było na tym plakacie?
                                                  • astra18 Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 20.08.20, 10:46
                                                    jureek napisał:

>
                                                    > No to faktycznie na tle zwijania nie jednego, lecz wielu ludzi za białe róże i
                                                    > tęczowe flagi, a nawet za samo pojawienie w niewłaściwym czasie w niewłaściwym
                                                    > miejscu,

Mówisz o blokowaniu legalnych marszów?

wydarzenie polegające na zwinięciu jakiegoś prawaka jest warte odnotow
                                                    > ania.

Lewactwo wdziera się niestety wszędzie, nawet do kościołów w celu zakłócania modlitw.
                                                    WON!

• jureek Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 20.08.20, 11:10
                                                    astra18 napisał:

> Lewactwo wdziera się niestety wszędzie, nawet do kościołów w celu zakłócania mo
                                                    > dlitw.
                                                    > WON!

Chcesz mi zabronić wejść do kościoła? A wiesz, że uniemożliwianie uczestnictwa w praktykach religijnych jest tak samo karalne, jak zakłócanie nabożeństw? Że ci "bramkarze" z jakiegoś "wojska Jezusa" (czy jak się tam nazwali) blokujący wejście na nabożeństwo osobom, które im się nie spodobały, popełniały przestępstwo, a policja znowu stała obok i nie reagowała?
                                                  • maria421 Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 20.08.20, 11:17
                                                    jureek napisał:

> Chcesz mi zabronić wejść do kościoła? A wiesz, że uniemożliwianie uczestnictwa
                                                    > w praktykach religijnych jest tak samo karalne, jak zakłócanie nabożeństw? Że c
                                                    > i "bramkarze" z jakiegoś "wojska Jezusa" (czy jak się tam nazwali) blokujący we
                                                    > jście na nabożeństwo osobom, które im się nie spodobały, popełniały przestępstw
                                                    > o, a policja znowu stała obok i nie reagowała?

Widzialam tych samozwanczych "obroncow" na zdjeciach na FB. Jakim prawem oni decyduja o tym, kto moze wejsc do kosciola a kto nie? I dlaczego proboszcz ich nie pogoni?
                                                  • jureek Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 20.08.20, 11:24
                                                    maria421 napisała:

> Widzialam tych samozwanczych "obroncow" na zdjeciach na FB. Jakim prawem oni de
                                                    > cyduja o tym, kto moze wejsc do kosciola a kto nie? I dlaczego proboszcz ich ni
                                                    > e pogoni?

Ja rozumiem, że można nie wpuścić do kościoła kogoś w szortach, czy w stroju kąpielowym. Ale żeby jakiś napakowany byczek nie wpuszczał kogoś do kościoła, bo gęba mu się nie podoba, albo włosy za długie, to na to już jest paragraf.
                                                  • maria421 Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 20.08.20, 11:33
                                                    jureek napisał:

> Ja rozumiem, że można nie wpuścić do kościoła kogoś w szortach, czy w stroju ką
                                                    > pielowym.

Tak juz robia (robili) np. przy wejsciu do bazyliki sw. Piotra, ale to byla sluzba porzadkowa bazyliki.
                                                    Zwykle koscioly nie moga sobie na tak sluzbe pozwolic, ale tez nie maja az takiego przeplywu ludzi. Osobiscie nie mialabym nic przeciw temu, zeby ktos z rady parafialnej , upowazniony przez proboszcza, pilnowal zeby nikomu nie przyszlo do glowy w szortach na msze swieta wchodzic.

• astra18 Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 20.08.20, 11:24
                                                    jureek napisał:

>
                                                    > Chcesz mi zabronić wejść do kościoła?

A ty zakłócasz msze lub modlitwy wiernych w ciszy?
                                                    Jurek, czytaj dokładnie!

A wiesz, że uniemożliwianie uczestnictwa
                                                    > w praktykach religijnych jest tak samo karalne, jak zakłócanie nabożeństw?

Nie wiem, na pewno zakłócanie, ale ciebie to chyba nie dotyczy, prawda?

Że c
                                                    > i "bramkarze" z jakiegoś "wojska Jezusa" (czy jak się tam nazwali) blokujący we
                                                    > jście na nabożeństwo osobom, które im się nie spodobały, popełniały przestępstw
                                                    > o, a policja znowu stała obok i nie reagowała?

Nie słyszałam żeby blokowali wejście na nabożeństwo.
                                                    Tęczowi parę dni temu też blokowali wejście.
                                                    Machniom?
                                                  • astra18 Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 20.08.20, 11:33
                                                    jureek napisał:

> astra18 napisał:
                                                    >
                                                    > > A ty zakłócasz msze lub modlitwy wiernych w ciszy?
                                                    > > Jurek, czytaj dokładnie!
                                                    >
                                                    > Nie zakłócam (no, czasem zdarzy mi się kichnąć),

To po co pytasz czy ja chcę ci zabronić wchodzic do kościoła.

ale Ty chciałabyś zabronić wej
                                                    > ścia lewakom

Nie kombinuj i nie manipuluj.
                                                    Lewakom, którzy chcą zakłócac mszę lub modlitwę wiernych w ciszy.

, a przecież mnie do nich zaliczasz.

Ale ja napisałam dokładnie do kogo kieruję WON.
                                                    Zamiast się zaperzać czytaj na spokojnie.
                                                  • astra18 Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 20.08.20, 12:08
                                                    jureek napisał:

> astra18 napisał:
                                                    >
                                                    > > Nie kombinuj i nie manipuluj.
                                                    > > Lewakom, którzy chcą zakłócac mszę lub modlitwę wiernych w ciszy.
                                                    >
                                                    > Po czym poznajesz, że chcą?

Wchodzą przed ołtarz z tęczową flagą., czasem w trakcie mszy, innym razem podczas modlitwy wiernych w ciszy.
                                                    Wystarczy czy jeszcze jakieś czynniki proste oddzielisz?
                                                  • astra18 Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 20.08.20, 12:27
                                                    jureek napisał:

>
                                                    > To wtedy już zakłócają.

I o tym pisałam.

Ja pytałem o chęć przed czynem. Po czym tę chęć poznaje
                                                    > sz?

nie interesuje mnie przed.
                                                    Choć oopowieści pani Łani o rozwaleniu systemu w 2 tygodnie powaliło mnie.
                                                    Ze śmiechu.
                                                    No i masz tych swoich "biednych, prześladowanych":)
                                        • jureek Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 20.08.20, 13:20
                                          astra18 napisał:

> Nie pedały a grzech sodomii.
                                          > Nie odróżniasz oceny człowieka od oceny jego czynów.

Pieprzenie. Kamienie leciały w ludzi, a nie w grzechy.
                                          No i cóż to za jakiś specjalny grzech, że w inne się tak nie napiernicza?
                                          To jest właśnie kuriozalne, że trzykrotni rozwodnicy i inne obleśne typy stroją się w piórka wielkich moralizatorów. Fuj!
                                          • maria421 Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 20.08.20, 13:32
                                            jureek napisał:

> Pieprzenie. Kamienie leciały w ludzi, a nie w grzechy.
                                            > No i cóż to za jakiś specjalny grzech, że w inne się tak nie napiernicza?
                                            > To jest właśnie kuriozalne, że trzykrotni rozwodnicy i inne obleśne typy stroją
                                            > się w piórka wielkich moralizatorów. Fuj!

Sluszna uwaga.
                                          • astra18 Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 20.08.20, 13:51
                                            jureek napisał:

>
                                            > Pieprzenie. Kamienie leciały w ludzi, a nie w grzechy.

Bo niektórzy nie doczytali jak napisane jest w Biblii.

> No i cóż to za jakiś specjalny grzech, że w inne się tak nie napiernicza?

Skoro kontestujesz słowa z Pisma Świętego to co ty robisz w tym kościele katolickim jeszcze?
                                            Bo nie bardzo wiem jak tłumaczyć to osobie która deklaruje się jako katolik.
                                            Choc już nabrałam dystansu do tych deklaracji.

> To jest właśnie kuriozalne, że trzykrotni rozwodnicy i inne obleśne typy stroją
                                            > się w piórka wielkich moralizatorów. Fuj!
                                            • jureek Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 20.08.20, 15:04
                                              astra18 napisał:

> Skoro kontestujesz słowa z Pisma Świętego to co ty robisz w tym kościele katoli
                                              > ckim jeszcze?

Co niby kontestuję? Że nie popieram rzucania kamieniami w ludzi?

> Bo nie bardzo wiem jak tłumaczyć to osobie która deklaruje się jako katolik.

Już raz pisałem, że nie Ty będziesz mnie rozliczać z mojej wiary. I nie Tobie będę się tłumaczył, co jeszcze robię w kościele katolickim.
                                                • jureek Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 20.08.20, 15:59
                                                  a000000 napisała:

> o ile wiem - ludzi do dziś kamienuje się w islamie. O jakim więc rzucaniu kami
                                                  > eniami mówisz? Tym chuligańskim, czy tym o podłożu religijnym?

Nie sprawdzałem wyznania rzucających kamieniami w Białymstoku, którym potem ksiądz dziękował za obronę wiary. W każdym bądź razie rzucali oni tymi kamieniami w ludzi, a nie w ideologię, czy w grzechy.
                                              • astra18 Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 20.08.20, 15:58
                                                jureek napisał:

>
                                                >
                                                > Co niby kontestuję? Że nie popieram rzucania kamieniami w ludzi?

Nie, pisałeś: a cóż to za grzech .
                                                Więc?
                                                >
                                                >
                                                > Już raz pisałem, że nie Ty będziesz mnie rozliczać z mojej wiary.

Skoro pisałeś o swojej deklaracji więc wskazuje na nieścisłości . Sam dajesz pewne przyzwolenie piszac o swoich deklaracjach .

I nie Tobie b
                                                > ędę się tłumaczył, co jeszcze robię w kościele katolickim.

Nie musisz się tłumaczyć . Zważ na to co piszesz po prostu .
                                                • jureek Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 20.08.20, 16:02
                                                  astra18 napisał:

> Nie, pisałeś: a cóż to za grzech .
                                                  > Więc?

Zwróciłem uwagę, że nie jest to jedyny grzech godny potępienia. A pierwsi do potępiania i moralizowania są prawaki po trzecim rozwodzie.

> Nie musisz się tłumaczyć . Zważ na to co piszesz po prostu .

Ty jesteś belferką z zawodu?
                                                  • astra18 Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 20.08.20, 16:15
                                                    jureek napisał:

>
                                                    >
                                                    > Zwróciłem uwagę, że nie jest to jedyny grzech godny potępienia.

Nie tak to brzmiało ale skoro napisałeś teraz tak jak.powyzej to zgadzam się z tobą.

A pierwsi do po
                                                    > tępiania i moralizowania są prawaki po trzecim rozwodzie.

A zdarzają się tacy.
                                                    >
                                                    > > Nie musisz się tłumaczyć . Zważ na to co piszesz po prostu .
                                                    >
                                                    > Ty jesteś belferką z zawodu?

Ustalasz profil zawodowy ? A gdybym napisala że suwnicowa to zmieniło by to coś?
                                                  • jureek Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 20.08.20, 16:29
                                                    astra18 napisał:

> > Zwróciłem uwagę, że nie jest to jedyny grzech godny potępienia.
                                                    >
                                                    > Nie tak to brzmiało ale skoro napisałeś teraz tak jak.powyzej to zgadzam się z
                                                    > tobą.

Dokładnie brzmiało to tak:
                                                    No i cóż to za jakiś specjalny grzech, że w inne się tak nie napiernicza?
                                                    Wytłuściłem specjalnie słowa, które wskazują, że chodziło mi o to, że nie jest to grzech jedyny.

> > > Nie musisz się tłumaczyć . Zważ na to co piszesz po prostu .
                                                    > >
                                                    > > Ty jesteś belferką z zawodu?
                                                    >
                                                    > Ustalasz profil zawodowy ? A gdybym napisala że suwnicowa to zmieniło by to coś

Byłem po prostu ciekawy, skąd u Ciebie ten belferski ton "zważ na to, co piszesz".
                                                  • astra18 Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 20.08.20, 16:40
                                                    jureek napisał:

>
                                                    >
                                                    > Dokładnie brzmiało to tak:
                                                    > No i cóż to za jakiś specjalny grzech, że w inne się tak nie napi
                                                    > ernicza?
                                                    > Wytłuściłem specjalnie słowa, które wskazują, że chodziło mi o to, że nie jest
                                                    > to grzech jedyny.
                                                    >
                                                    Ok, w grzech a nie w człowieka.

> Byłem po prostu ciekawy, skąd u Ciebie ten belferski ton "zważ na to, co piszes
                                                    > z".

Żaden tam belferski ton, zwrócenie uwagi na to co się pisze i konsekwencji z tym związanych .
                                                  • astra18 Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 20.08.20, 16:51
                                                    jureek napisał:

>
                                                    > Uważasz, że pisząc, że jestem katolikiem, dałem Ci przyzwolenie na ocenianie mo
                                                    > jego katolicyzmu?

Oceniam brak spójności między deklaracja a popieraniem działań sprzecznych z doktryna.
                                                    A to nie to samo co ocenianie "twojego katolicyzmu".
                                                    Gdybym ja napisała że jestem katoliczka ale od czasu do czasu w sklepie kradnę jakiś produkt i nie widzę w tym nic złego , to byłaby właśnie ta niespójność między deklaracja a czynami o których sama napisałam,więc każdy to mógł przeczytać i takie niespójności mi wytknąć.
                                                  • jureek Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 20.08.20, 17:13
                                                    astra18 napisał:

> Gdybym ja napisała że jestem katoliczka ale od czasu do czasu w sklepie kradnę
                                                    > jakiś produkt i nie widzę w tym nic złego , to byłaby właśnie ta niespójność mi
                                                    > ędzy deklaracja a czynami o których sama napisałam,więc każdy to mógł przeczyta
                                                    > ć i takie niespójności mi wytknąć.

No to sobie wytykaj, jak ma Ci to poprawić samopoczucie, to na zdrowie.
                                                  • jureek Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 20.08.20, 17:17
                                                    astra18 napisał:

> Gdybym ja napisała że jestem katoliczka ale od czasu do czasu w sklepie kradnę
                                                    > jakiś produkt i nie widzę w tym nic złego , to byłaby właśnie ta niespójność mi
                                                    > ędzy deklaracja a czynami o których sama napisałam,więc każdy to mógł przeczyta
                                                    > ć i takie niespójności mi wytknąć.

Twoja analogia z kradzieżą sklepową jest taka sobie niespecjalnie adekwatna, bo przecież nigdzie nie napisałem, że uprawiam homoseksualny seks (brrr, raczej mnie to brzydzi), czepiasz się tylko tego, że głośno nie potępiam uprawiania takiego seksu.
                                                  • astra18 Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 20.08.20, 17:20
                                                    jureek napisał:
                                                    >
                                                    > Twoja analogia z kradzieżą sklepową jest taka sobie niespecjalnie adekwatna, bo
                                                    > przecież nigdzie nie napisałem, że uprawiam homoseksualny seks (brrr, raczej m
                                                    > nie to brzydzi), czepiasz się tylko tego, że głośno nie potępiam uprawiania tak
                                                    > iego seksu.

Ale pisałeś że popierasz prawo do zabijania dzieci do 12 tyg.ciazy. Halo, coś się nie zgadza?
                                        • wkkr Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 21.08.20, 12:44
                                          astra18 napisał:

> wkkr napisał:
                                          >
                                          > > Od 2000 lat pedały są napierdalane przez chrześcijan i ty się dziwisz ze
                                          > im ner
                                          > > wy puszczają?
                                          >
                                          > Nie pedały a grzech sodomii.
                                          > Nie odróżniasz oceny człowieka od oceny jego czynów.
                                          > >
                                          ==================
                                          Na stosach płonęli ludzie nie grzechy!
                                      • a000000 Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 20.08.20, 15:37
                                        wkkr napisał:

> Od 2000 lat pedały są napierdalane przez chrześcijan i ty się dziwisz ze im ner
                                        > wy puszczają?
                                        >

chcesz zlikwidować Dekalog, bo komuś nerwy puszczają????? Czyn homoseksualny jest grzechem. A obrzydliwością (jak mówi Biblia) bo ten czyn jest przeciw naturze.
                                • jureek Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 19.08.20, 22:06
                                  a000000 napisała:

> w ryja to i ja mogę zarobić.... o to najłatwiej na tym łez padole.

Statystycznie dużo większe szanse na zarobienie w ryja ma para jednopłciowa trzymająca się za ręce od pary różnopłciowej okazującej sobie miłość w taki sam sposób.

> I jeszcze. Przyjmij do wiadomości, że są w tym kraju ludzie, którzy odróżniają
                                  > ludzi od ideologii którą prezentują.

I do ideologii, nie do ludzi krzyczą "zaje...my was". OK.
                                  W ideologię, nie w ludzi rzucają kamieniami czy woreczkami z moczem.

> I chcesz mi wmówić, żem podła i wredna bo nie akceptuję takiego zachowania? moż
                                  > e powiesz, że moja dezaprobata to objaw homofobii???

Homofobia przejawia się nie w tym, że nie akceptujesz takiego zachowania, lecz w tym, że widzisz je tylko po jednej stronie.

• stephen_s Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 19.08.20, 21:47
                              > coś Ty!!!! ale jaja. Powiedz to swoim kolorowym kolesiom, bo najwyraźniej są
                              > nieświadomi.
                              > Nawet ten z linku.... szczuje na katolików..... umiejętnie i inteligentnie, stając niby w
                              > obronie bardzo biednych i prześladowanych świętych młodzianków.

Poproszę o cytat, w którym miejscu autor filmu "szczuje" na katolików. Konkretnie.
                              • a000000 Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 19.08.20, 21:25
                                jureek napisał:

> Dokładnie tak. To jest ich cel.

skąd wiesz? mnie się wydawało, że te ordojurki walczą z aborcją jako z zabijaniem niewinnych ludzi, i nie chcą lewackiej indoktrynacji dzieci w szkołach.
                                I jeszcze walczą z cenzurą na uczelniach, bo tam już niestety lewactwo rządzi.

Możesz pokazać coś co wskazuje na to, że celem ordojurków jest wsadzanie ludzi do więzień?
                                • stephen_s Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 19.08.20, 21:40
                                  > I jeszcze walczą z cenzurą na uczelniach, bo tam już niestety lewactwo rządzi.

Brednie. Na uczelniach rządzi nauka. Problem polega na tym, że wiele z rzeczy, w które rządzi konserwatywna prawica, po prostu nie ma pokrycia w nauce...

> Możesz pokazać coś co wskazuje na to, że celem ordojurków jest wsadzanie ludzi do więzień?

Poczytaj sobie kurde o nich trochę. Np. o ich związkach z południowoamerykańską fundamentalistyczną sektą, którą wyklął nawet tamtejszy Kościół katolicki.

BTW. Kaja Godek już ogłosiła projekt karania za mówienie o prawach homoseksualistów. Chcesz mnie przekonać, że teraz Ordo Iuris rzuci się do obrony wolności słowa homoseksualistów?
                                • astra18 Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 19.08.20, 22:26
                                  a000000 napisała:

> jureek napisał:
                                  >
                                  >
                                  > > Dokładnie tak. To jest ich cel.
                                  >
                                  > skąd wiesz? mnie się wydawało, że te ordojurki walczą z aborcją jako z zabijani
                                  > em niewinnych ludzi, i nie chcą lewackiej indoktrynacji dzieci w szkołach.
                                  > I jeszcze walczą z cenzurą na uczelniach, bo tam już niestety lewactwo rządzi.

Np.postepowaniem dyscyplinarnym wobec profesora albo zwolnieniem redaktora z radia za mówienie prawdy.

>
                                  >
                              • astra18 Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 19.08.20, 22:23
                                jureek napisał:

> stephen_s napisał:
                                >
                                > > Może np. to, że gdyby Ordo Iuris urządziło świat po swojemu, to spora gru
                                > pa osó
                                > > b byłaby tej wolności pozbawiona?
                                >
                                > Dokładnie tak. To jest ich cel.

A w jaki sposób ta spora grupa byłaby pozbawiona wolności?
                                      • astra18 Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 20.08.20, 09:21
                                        jureek napisał:

> astra18 napisał:
                                        >
                                        > > A za co by OI chciałoby wsadzać?
                                        >
                                        > A chociażby za publiczne wyrażenie solidarności z osobami LGBT.

No to pokaż chociaż jakiś projekt.
                                        Nawiasem mówiąc - wiemy co może czekać w pracy za mówienie prawdy, no nie?
                                        Jedliński, prof. Budzyńska...
                                        • a000000 Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 20.08.20, 09:48
                                          astra18 napisał:

> Nawiasem mówiąc - wiemy co może czekać w pracy za mówienie prawdy, no nie?
                                          > Jedliński, prof. Budzyńska...

i to mnie bardzo niepokoi. Jeśli cenzura wchodzi na uczelnie, to mamy koniec wolności. Żeby za powiedzenie swojej opinii o jakimś zjawisku profesor był dyscyplinarnie szykanowany???? to jest koniec świata. Zamordyzm.
                                          No i koniec niezależnych badań naukowych.... A przecież uczelnie powstały po to, aby nauka się przebiła pośród legend , chciejstwa i głupoty.... Nauka gwarantowała rozwój, postęp i prawdę o otaczającym nas świecie (np że ziemia wcale nie jest płaska, droga Mario!!) ... a dziś uczelnia tłumi prawdę a preferuje politpoprawne kłamstwa.
                                          I w większości nie uczy wolnego myślenia, tylko wręcza papierki ukończenia, po opłaceniu czesnego...

• jureek Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 20.08.20, 09:52
                                          astra18 napisał:

> > A chociażby za publiczne wyrażenie solidarności z osobami LGBT.
                                          >
                                          > No to pokaż chociaż jakiś projekt.

Nie udawaj, że nie słyszałaś o projekcie zakazu marszów równości, pod którym zbierane są podpisy.
                                          Nie będę tutaj propagował takich zamordystycznych pomysłów, więc linku nie będzie.
                                          • a000000 Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 20.08.20, 10:06
                                            jureek napisał:

> Nie udawaj, że nie słyszałaś o projekcie zakazu marszów równości, pod którym zb
                                            > ierane są podpisy.

gdzie podpisać??? jestem za zakazem. Nie chcę zgorszenia na ulicy. Zanim ci ludzie z marszów sięgną po moją akceptację, nich się zastanowią co, ważnego dla mnie, depczą....

> Nie będę tutaj propagował takich zamordystycznych pomysłów, więc linku nie będz
                                            > ie.

bo taki link poprowadzi na berdyczów, gdyż projektu nie ma.

Tolerancja TAK, przywileje NIE. Ja też nie mogę zawrzeć związku małżeńskiego z tą samą płcią, też nie mogę zachowywać się nieobyczajnie w miejscu publicznym, a moje ewentualne kalectwo (np gdy się urodzę niewidoma, jako jedna z niewielkiej grupy mniejszościowej) jest nazywane kalectwem, nie normą....
                                            • jureek Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 20.08.20, 10:31
                                              a000000 napisała:

> gdzie podpisać??? jestem za zakazem. Nie chcę zgorszenia na ulicy. Zanim ci lud
                                              > zie z marszów sięgną po moją akceptację, nich się zastanowią co, ważnego dla mn
                                              > ie, depczą....

Szedłem w takim marszu 2 razy. Żadnego zgorszenia nie było. I ciekaw jestem, co takiego ważnego dla Ciebie podeptałem, gdy okazałem publicznie solidarność z ludźmi, których wielu uważa za gorszych, wyzywa, wysyła na leczenie i odmawia im prawa do okazywania uczuć. Ja nie potrzebuję Twojej akceptacji, ani się o nią nie proszę. Tu nie chodzi o akceptację, bo Ty podpisując projekt takiej ustawy chcesz mi zabronić pod karą więzienia publicznego okazywania solidarności.

> Tolerancja TAK, przywileje NIE. Ja też nie mogę zawrzeć związku małżeńskiego z
                                              > tą samą płcią, też nie mogę zachowywać się nieobyczajnie w miejscu publicznym,
                                              > a moje ewentualne kalectwo (np gdy się urodzę niewidoma, jako jedna z niewielk
                                              > iej grupy mniejszościowej) jest nazywane kalectwem, nie normą....

To straszne, jak można leworęczność albo rude włosy albo konieczność noszenia okularów nazwać normą. Przecież, jeśli takich ludzi nie nazwiemy nienormalnymi, to zaraz zawali się nasza łacińska cywilizacja. Dlatego trzeba wprowadzić kary za nazywanie tych ludzi normalnymi.
                                              • astra18 Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 20.08.20, 10:43
                                                jureek napisał:

, gdy okazałem publicznie solidarność z l
                                                > udźmi, których wielu uważa za gorszych, wyzywa, wysyła na leczenie i odmawia im
                                                > prawa do okazywania uczuć.

A kto im odmawia okazywania uczuć?
                                                Bo legalizacji tzw. małżeństw homo to na pewno, a jakoś skrzętnie omijasz ten temat, a tu nie tylko o to chodzi ale i o adopcję.
                                                Więc te łzawe gadki o "okazywaniu uczuc" to można między bajki włożyć.

• jureek Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 20.08.20, 11:13
                                                  astra18 napisał:

> A kto im odmawia okazywania uczuć?
                                                  > Bo legalizacji tzw. małżeństw homo to na pewno, a jakoś skrzętnie omijasz ten t
                                                  > emat, a tu nie tylko o to chodzi ale i o adopcję.

Co Ci ubędzie, gdy para homo będzie mogła zalegalizować swój związek?

> Więc te łzawe gadki o "okazywaniu uczuc" to można między bajki włożyć.

To nie są bajki. Moi znajomi nieheteronormatywni nie raz spotkali się z agresją i to nie tylko słowną, gdy na przykład trzymali się za ręce.
                                                  • astra18 Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 20.08.20, 11:28
                                                    jureek napisał:

>
                                                    > Co Ci ubędzie, gdy para homo będzie mogła zalegalizować swój związek?

KONSTYTUCJA!
                                                    Następne twoje pytanie będzie: a co ci ubędzie jak para homo adoptuje dzieci?

I tak to się zaczęło, od pierwszych parad: najpierw hasła: jesteśmy! i nic więcej nie chcemy.
                                                    A potem metodą salami.
                                                    >
                                                    > > Więc te łzawe gadki o "okazywaniu uczuc" to można między bajki włożyć.
                                                    >
                                                    > To nie są bajki. Moi znajomi nieheteronormatywni nie raz spotkali się z agresją
                                                    > i to nie tylko słowną, gdy na przykład trzymali się za ręce.

To nie znaczy że trzeba ustanawiać specjlne prawo dla tęczowych trzymających się za ręce.
                                                    To po prostu zwykły rozbój - piszę o agresji - , który jest karany.
                                                    Jak para hetero spotka się z agresją, bez względu na POWÓD, też agresor jest karany.
                                                  • jureek Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 20.08.20, 12:01
                                                    astra18 napisał:

> KONSTYTUCJA!

Konstytucji nie ubędzie, bo nigdzie w niej nie jest zapisane, że nie może być małżeństw osób tej samej płci. Konstytucja stwierdza jedynie, że małżeństwa mężczyzny i kobiety są specjalnie chronione. Logiczny wniosek jest taki, że mogą istnieć małżeństwa jednopłciowe, tylko nie podlegają one specjalnej ochronie.

> Następne twoje pytanie będzie: a co ci ubędzie jak para homo adoptuje dzieci?

No właśnie. Co Ci ubędzie, gdy partnerka lesbijki, która razem z tą lesbijką i jej dzieckiem żyją w jednym gospodarstwie domowym, będzie mogła oficjalnie zaadoptować to dziecko?

> To nie znaczy że trzeba ustanawiać specjlne prawo dla tęczowych trzymających si
                                                    > ę za ręce.

Nie trzeba specjalnego prawa. Wystarczy takie samo, jak dla innych dyskryminowanych grup wymienionych w kodeksie karnym, który zakazuje dyskryminacji ze względu na narodowość, wyznanie, kolor skóry ale już nie ze względu na orientację seksualną.

> To po prostu zwykły rozbój - piszę o agresji - , który jest karany.

Albo i nie jest karany. Albo nie przyjmuje się zgłoszeń.

> Jak para hetero spotka się z agresją, bez względu na POWÓD, też agresor jest ka
                                                    > rany.

Nieprawda. Jeśli powodem jest np. kolor skóry zaatakowanych, to agresor jest karany z innego paragrafu (niestety często też tylko w teorii).
                                                  • astra18 Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 20.08.20, 12:14
                                                    jureek napisał:

> astra18 napisał:
                                                    >
                                                    > > KONSTYTUCJA!
                                                    >
                                                    > Konstytucji nie ubędzie, bo nigdzie w niej nie jest zapisane, że nie może być m
                                                    > ałżeństw osób tej samej płci.

Konstytucja stwierdza jedynie, że małżeństwa mężc
                                                    > zyzny i kobiety są specjalnie chronione. Logiczny wniosek jest taki, że mogą is
                                                    > tnieć małżeństwa jednopłciowe, tylko nie podlegają one specjalnej ochronie.

I wiesz co by się wtedy działo na ulicach????
                                                    Tęczowi znowu mieli by pole do popisu!!!
                                                    Tym samym wg twojej interpretacji konstytucja nie gwarantowałaby równości obywatelskiej!!

>
                                                    > > Następne twoje pytanie będzie: a co ci ubędzie jak para homo adoptuje dzi
                                                    > eci?
                                                    >
                                                    > No właśnie. Co Ci ubędzie,

gdy partnerka lesbijki, która razem z tą lesbijką i
                                                    > jej dzieckiem żyją w jednym gospodarstwie domowym, będzie mogła oficjalnie zaad
                                                    > optować to dziecko?

KONSTYTUCJA.
                                                    A co z panami homo? O nich nie wspominasz ? Czy znowu " a co ci ubędzie"?
                                                    >

>
                                                    > Nie trzeba specjalnego prawa. Wystarczy takie samo, jak dla innych dyskryminowa
                                                    > nych grup wymienionych w kodeksie karnym, który zakazuje dyskryminacji ze wzglę
                                                    > du na narodowość, wyznanie, kolor skóry ale już nie ze względu na orientację se
                                                    > ksualną.
                                                    A kolor włosów? Poważne pytanie.
                                                    >

>
                                                    > Albo i nie jest karany. Albo nie przyjmuje się zgłoszeń.

Gdybaj sobie dalej.

> Nieprawda. Jeśli powodem jest np. kolor skóry zaatakowanych, to agresor jest ka
                                                    > rany z innego paragrafu (niestety często też tylko w teorii).

No i właśnie to jest dziwne - czym różni się agresja ze względu na "bo tak" od tej dot. np. koloru skóry.

• maria421 Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 20.08.20, 13:06
                                                    jureek napisał:

> Konstytucji nie ubędzie, bo nigdzie w niej nie jest zapisane, że nie może być m
                                                    > ałżeństw osób tej samej płci. Konstytucja stwierdza jedynie, że małżeństwa mężc
                                                    > zyzny i kobiety są specjalnie chronione. Logiczny wniosek jest taki, że mogą is
                                                    > tnieć małżeństwa jednopłciowe, tylko nie podlegają one specjalnej ochronie.

Art. 18.

Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej.

Konstytucja RP definiuje malzenstwo jako zwiazek kobiety i mezczyzny, czyli jako to, czym malzenstwo jest.

Jureek, czy gejom i lesbijkom cos by ubylo gdyby NIE nazywali swoich zwiazkow "malzenstwami"?
                                                  • jureek Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 20.08.20, 13:16
                                                    maria421 napisała:

> Art. 18.
                                                    >
                                                    > Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodziciel
                                                    > stwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej.

>
                                                    > Konstytucja RP definiuje malzenstwo jako zwiazek kobiety i mezczyzny, czyli jak
                                                    > o to, czym malzenstwo jest.

Konstytucja nie definiuje małżeństwa, stwierdza jedynie, że takie małżeństwo, które jest związkiem kobiety i mężczyzny znajduje się pod ochroną i opieką, co nie wyklucza innych małżeństw nie znajdujących się pod ochroną i opieką.
                                                    Gdyby Konstytucja definiowała małżeństwo wyłącznie jako związek kobiety i mężczyzny, to jej zapis musiałby brzmieć "Małżeństwo jest wyłącznie związkiem kobiety i mężczyzny.
                                                    Opinie konstytucjonalistów w tej kwestii różnią się, a nie mamy niestety Trybunału Konstytucyjnego, który mógłby to rozstrzygnąć.

> Jureek, czy gejom i lesbijkom cos by ubylo gdyby NIE nazywali swoich zwiazkow "
                                                    > malzenstwami"?

Jeżeli ktoś jest konserwatystą, to chciałby, żeby i on mógł mieć udział w tej konserwatywnej instytucji, jaką jest małżeństwo. Są geje, tak samo jak i hetero, którzy preferują wolne związki bez zobowiązań, ale są też tacy, którzy chcieliby w swoim związku stabilizacji i stałości oraz urzędowego zatwierdzenia. Dlaczego im tego odmawiać?
                                                  • maria421 Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 20.08.20, 13:31
                                                    Nie nie nie nie , Jureek. Konstytucja RP wyraznie definiuje czym jest malzenstwo- jest zwiazkiem kobiety z mezczyzna.
                                                    Nie kombinuj jak Astra z Azerka w temacie prerogatywy prezydenta do zastosowania prawa laski :-)

Jak zajrzysz do slownikow wydanych jeszcze jakies 15 lat temu, czyli zupelnie nie tak dawno, to tam malzenstwo - Ehe- marriage- mariage- matrimonio tez jest definiowane jako zwiazek kobiety i mezczyzny.

Czy naprawde dla 3% ludnosci musimy zmieniac slowniki? Czy te 3% ludnosci beda sie czuly "dyskryminowane" jezeli ich zwiazki NIE beda sie nazywac malzenstwami, tylko np. zwiazkami cywilnymi? Cos to dla nich zmieni?

• jureek Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 20.08.20, 14:45
                                                    maria421 napisała:

> Nie nie nie nie , Jureek. Konstytucja RP wyraznie definiuje czym jest malzenst
                                                    > wo- jest zwiazkiem kobiety z mezczyzna.

Jeśli miałoby być wyraźnie, to musiałoby to zostać tak sformułowane, jak zaproponowałem w poprzednim poście. Tak jak jest, wcale nie jest wyraźnie. Nie jest to tylko moje zdanie:

www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/1782080,1,konstytucja-nie-zakazuje-malzenstw-jednoplciowych.read
                                                    > Czy naprawde dla 3% ludnosci musimy zmieniac slowniki? Czy te 3% ludnosci beda
                                                    > sie czuly "dyskryminowane" jezeli ich zwiazki NIE beda sie nazywac malzenstwami
                                                    > , tylko np. zwiazkami cywilnymi? Cos to dla nich zmieni?

W tych wszystkich krajach, gdzie uznaje się małżeństwa jednopłciowe, trzeba było wydawać nowe słowniki? Pierwsze słyszę.
                                                  • maria421 Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 20.08.20, 16:07
                                                    jureek napisał:

> Jeśli miałoby być wyraźnie, to musiałoby to zostać tak sformułowane, jak zaprop
                                                    > onowałem w poprzednim poście. Tak jak jest, wcale nie jest wyraźnie. Nie jest t
                                                    > o tylko moje zdanie:
                                                    >
                                                    > www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/1782080,1,konstytucja-nie-zakazuje-malzenstw-jednoplciowych.read

Jureek, jezeli ktos napisze "Papiez jako glowa kosciola katolickiego" to jak to zrozumiesz? Ze glowa koscioal katolickiego jest papiez czy ze moze byc nia tez ktos inny?

> W tych wszystkich krajach, gdzie uznaje się małżeństwa jednopłciowe, trzeba był
                                                    > o wydawać nowe słowniki? Pierwsze słyszę.

Nie trzeba bylo specjalnie wydawac, ale w nowych hasla sa juz zmienione, a w internetowych jest update.
                                                  • jureek Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 20.08.20, 16:34
                                                    maria421 napisała:

> Jureek, jezeli ktos napisze "Papiez jako glowa kosciola katolickiego" to jak t
                                                    > o zrozumiesz? Ze glowa koscioal katolickiego jest papiez czy ze moze byc nia te
                                                    > z ktos inny?

No to dałaś mi zagwozdkę :)
                                                    A mogłabyś to zdanie jakoś przykładowo dokończyć? Bo na razie ten Twój przykład jest zdaniem urwanym, sam podmiot, bez orzeczenia.

• astra18 Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 20.08.20, 13:55
                                                    jureek napisał:

>
                                                    > Konstytucja nie definiuje małżeństwa, stwierdza jedynie, że takie małżeństwo, k
                                                    > tóre jest związkiem kobiety i mężczyzny znajduje się pod ochroną i opieką, co n
                                                    > ie wyklucza innych małżeństw nie znajdujących się pod ochroną i opieką.

Bybyś p[ierwszy który by pluł na takie zapisy, wtedy by to była nierówność obywatelska!
                                                    Ależ głupoty wypisujesz...

> Gdyby Konstytucja definiowała małżeństwo wyłącznie jako związek kobiety i mężcz
                                                    > yzny, to jej zapis musiałby brzmieć "Małżeństwo jest wyłącznie związkiem
                                                    > kobiety i mężczyzny.
                                                    > Opinie konstytucjonalistów w tej kwestii różnią się, a nie mamy niestety Trybun
                                                    > ału Konstytucyjnego, który mógłby to rozstrzygnąć.

Wtedy "był"? I co, rozstrzygnął czy nie miał kto się tym zająć?

>
                                                    >
                                                  • jureek Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 20.08.20, 14:52
                                                    astra18 napisał:

> Bybyś p[ierwszy który by pluł na takie zapisy, wtedy by to była nierówność obyw
                                                    > atelska!
                                                    > Ależ głupoty wypisujesz...

Byłaby to jednak mniejsza nierówność niż jest obecnie, gdy pary jednopłciowe nie mogą urzędowo potwierdzić stabilności i trwałości ich związku.

> Wtedy "był"? I co, rozstrzygnął czy nie miał kto się tym zająć?

Nie zajmował się tą sprawą. Gdyby się zajmował, to przypuszczam, że superkonserwatywny i odznaczony papieskim medalem Rzepliński podzieliłby Twoje zdanie.
                                                  • astra18 Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 20.08.20, 16:02
                                                    jureek napisał:

>
                                                    >
                                                    > Byłaby to jednak mniejsza nierówność niż jest obecnie,

Ale byłaby sprzecznością do zapisów o równości obywateli!

>
                                                    > Nie zajmował się tą sprawą.
                                                    Gdyby się zajmował, to przypuszczam, że superkonser
                                                    > watywny i odznaczony papieskim medalem Rzepliński podzieliłby Twoje zdanie.

A poprzednicy z ramienia lewicy SLD?
                                                  • maria421 Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 20.08.20, 16:32
                                                    jureek napisał:

> Byłaby to jednak mniejsza nierówność niż jest obecnie, gdy pary jednopłciowe ni
                                                    > e mogą urzędowo potwierdzić stabilności i trwałości ich związku.

Prawa obywatelskie dotycza indywidualnie obywateli, nie zwiazkow.
                                                    Jest rownosc obywateli wobec prawa, nie ma rownosci zwiazkow wobec prawa.

• jureek Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 20.08.20, 16:49
                                                    maria421 napisała:

> > Prawo do zawierania związku z kochaną osobą jest indywidualnym prawem oby
                                                    > watela
                                                    >
                                                    > Zalozmy ze ja kocham z wzajemnoscia zonatego mezczyzne. Gdzie moje prawo do zaw
                                                    > arcia z nim zwiazku?

Oczywiście, że masz prawo wyjść za niego za mąż. Najpierw tylko Twój ukochany musi wziąć rozwód.
                                                    A co ma zrobić dziewczyna, która chce zawrzeć związek z inną wolną dziewczyną? Zmienić płeć?

• maria421 Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 20.08.20, 16:51
                                                    jureek napisał:

> Oczywiście, że masz prawo wyjść za niego za mąż. Najpierw tylko Twój ukochany m
                                                    > usi wziąć rozwód.

No wiec widzisz, ze moje prawo do zawarcia zwiazku z teoretycznym ukochanym jest ograniczone.

> A co ma zrobić dziewczyna, która chce zawrzeć związek z inną wolną dziewczyną?
                                                    > Zmienić płeć?

Mieszkac na kocia lape jak masa par hetero tez sie da.

• jureek Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 20.08.20, 17:03
                                                    maria421 napisała:

> jureek napisał:
                                                    >
                                                    > > Oczywiście, że masz prawo wyjść za niego za mąż. Najpierw tylko Twój ukoc
                                                    > hany m
                                                    > > usi wziąć rozwód.
                                                    >
                                                    > No wiec widzisz, ze moje prawo do zawarcia zwiazku z teoretycznym ukochanym jes
                                                    > t ograniczone.

Jest różnica między ograniczeniem prawa a tego prawa brakiem.
                                                  • maria421 Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 20.08.20, 17:16
                                                    jureek napisał:

> U niektórych tak, u niektórych nie. Nasze córki akurat miały taką potrzebę.

Moja corka tez.

Ale czy nie pamietasz jak jeszcze nie tak dawno temu postepowcy uwazali ze malzenstwo to przezytek, ze po co sie zenic, po co obraczki , wesele itd?

A teraz nagle, ci sami postepowi pragna "malzenstw" homo?
                                                  • jureek Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 20.08.20, 17:20
                                                    maria421 napisała:

> Ale czy nie pamietasz jak jeszcze nie tak dawno temu postepowcy uwazali ze malz
                                                    > enstwo to przezytek, ze po co sie zenic, po co obraczki , wesele itd?

Jedni mogą to uważać za przeżytek i nie żenić się, a inni tak jak Twoja i moja córka mogą odczuwać potrzebę urzędowego czy kościelnego potwierdzenia swojego związku.

> A teraz nagle, ci sami postepowi pragna "malzenstw" homo?

A może to nie ci sami? Dopuszczasz to, że ludzie mogą być różni. A jeśli nawet ci sami, to mogą zmienić zdanie?
                                                  • astra18 Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 20.08.20, 16:45
                                                    jureek napisał:

> maria421 napisała:
                                                    >
                                                    > > Prawa obywatelskie dotycza indywidualnie obywateli, nie zwiazkow.
                                                    > > Jest rownosc obywateli wobec prawa, nie ma rownosci zwiazkow wobec prawa.
                                                    >
                                                    > Prawo do zawierania związku z kochaną osobą jest indywidualnym prawem obywatela

Ale ty sam napisałeś że w konstytucji pary małżeńskie homo mogłyby nie mieć takiej ochrony jak związki hetero , więc sam proponujesz ( proponował byś?) zapis sprzeczny z równością obywateli
                                                    > .
                                                  • jureek Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 20.08.20, 16:51
                                                    astra18 napisał:

> Ale ty sam napisałeś że w konstytucji pary małżeńskie homo mogłyby nie mieć ta
                                                    > kiej ochrony jak związki hetero , więc sam proponujesz ( proponował byś?) zapis
                                                    > sprzeczny z równością obywateli

No nie mają takiej samej ochrony w konstytucji. A jak się im zakaże w ogóle zawierania formalnych związków z kochanymi osobami, to wtedy będą miały tę ochronę lepszą?
                                                  • maria421 Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 20.08.20, 16:55
                                                    jureek napisał:

> No nie mają takiej samej ochrony w konstytucji. A jak się im zakaże w ogóle zaw
                                                    > ierania formalnych związków z kochanymi osobami, to wtedy będą miały tę ochronę
                                                    > lepszą?

Wiekszosc malzenstw hetero plodzi i wychowuje dzieci wiec dlatego rodzina jako podstawowa komorka spoleczna jest wspierana przez panstwo.
                                                  • astra18 Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 20.08.20, 16:58
                                                    jureek napisał:

>
                                                    > No nie mają takiej samej ochrony w konstytucji.

Bo nie ma takiego w ogóle prawa do zawierania małżeństw homo.
                                                    Ale idąc dalej twoim tokiem rozumowania- dać im to prawo ale z mniejszą ochrona to po pierwsze tęczowi znowu będą wrzeszczeć o braku równości, a i będzie to zaprzeczeniem art.juz zawartego w konstytucji,mówiącym o równości obywateli.

A jak się im zakaże w ogóle zaw
                                                    > ierania formalnych związków z kochanymi osobami, to wtedy będą miały tę ochronę
                                                    > lepszą?

Nie wiem o czym piszesz, legalizacja związków homo jako małżeństwa jest zakazana wg polskiego prawa . Więc o czym ty piszesz używając trybu przypuszczającego ???
                                                  • maria421 Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 20.08.20, 17:04
                                                    Jureek, w Niemczech tez najpierw byly zalegalizowane zwiazki partnerskie, ale to dla LGBT bylo tylko "zwyciestwo etapowe" , dalej czuli sie "dyskryminowani" i w koncu wywalczyli "Homo-Ehe".

Nie spoczna, az nie dopna swego, a kazdy kto ma inne zdanie o malzenstwie i rodzinie, jest zaraz "homofob".
                                                  • jureek Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 20.08.20, 17:08
                                                    maria421 napisała:

> Jureek, w Niemczech tez najpierw byly zalegalizowane zwiazki partnerskie, ale t
                                                    > o dla LGBT bylo tylko "zwyciestwo etapowe" , dalej czuli sie "dyskryminowani"
                                                    > i w koncu wywalczyli "Homo-Ehe".

No i zawaliło się państwo z tego powodu?

> Nie spoczna, az nie dopna swego, a kazdy kto ma inne zdanie o malzenstwie i rod
                                                    > zinie, jest zaraz "homofob".

Każdy, kto chce im tego zabronić, jest homofobem. Nikt Ci nie broni mieć swojego zdania, ale tu chodzi o praktyczne zakazy w realnym życiu.
                                                    Bardzo dobrze, że walczą o swoje prawa. Czarni Amerykanie też na szczęście nie zadowolili się tylko zniesieniem niewolnictwa i dalej walczyli o zrównanie praw.
                                                  • astra18 Re: Dlaczego LGBT profanują kamienne figury? 20.08.20, 17:13
                                                    jureek napisał:

>
                                                    > O tym, co byłoby możliwe po zmianie prawa.

Ale tęczowi walczą o rzekome równe prawa wobec zawierania małżeństw więc użycie formuły " bez szczególnej ochrony" wg nich byłoby złamaniem zasady równości, nie sądzisz?
                                                    Idźmy dalej: czym się kierujesz dając propozycje "bez szczególnej ochrony", z jakiego tytułu?