Dodaj do ulubionych

Moda na blokowanie

07.09.20, 17:14
tym razem "aktywisci" ktorym sie o klimacie przypomnialo blokuja ulice w Warszawie :

wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Warszawa/Warszawa-Aktywisci-blokuja-ul-Swietokrzyska-Oglosili-alarm-klimatyczny
Obserwuj wątek
    • jureek Re: Moda na blokowanie 07.09.20, 17:48
      To nie jest żadna nowa moda. Blokował Lepper, blokują różne maratony, procesje, pielgrzymki, demonstracje, a przede wszystkim wzajemnie blokują się sami kierowcy, których na ulicach jest więcej, niż są one w stanie pomieścić.
      • astra18 Re: Moda na blokowanie 07.09.20, 17:55
        jureek napisał:

> To nie jest żadna nowa moda. Blokował Lepper,

Blokował.

blokują różne maratony, procesje,
        > pielgrzymki, demonstracje

Ale najpierw występują do miasta o pozwolenie, a na parę dni przed wydarzeniem są informacje w mediach o utrudnieniach w ruchu.

, a przede wszystkim wzajemnie blokują się sami kiero
        > wcy, których na ulicach jest więcej, niż są one w stanie pomieścić.

Przynajmniej jeżdżą po ulicach , rowery po ulicy i na chodnikach,często z prędkością używana na ulicy. Trzeba mieć szczęście aby nie zostać rozjechanum.
        A już nie daj Boze wejść na pasy na ścieżce rowerowej.
        Ekoterroryzm w pełnej krasie.
        • jureek Re: Moda na blokowanie 07.09.20, 18:03
          astra18 napisał:

> Przynajmniej jeżdżą po ulicach , rowery po ulicy i na chodnikach,często z prędk
          > ością używana na ulicy. Trzeba mieć szczęście aby nie zostać rozjechanum.

W ostatnim czasie słyszałem o co najmniej dwóch przypadkach, gdy samochody rozjechały ludzi na chodnikach lub stojących na przystanku. A teraz podaj mi proszę podobne przykłady, gdy piesi na chodniku zostali rozjechani na śmierć przez rowerzystę. Jeśli piszesz, że trzeba mieć szczęście, żeby nie zostać rozjechanym, to powinnaś mieć takich przykładów od cholery.
          Sam nie jeżdżę po chodnikach, chyba że organizator ruchu mnie do tego zmusza, oznaczając chodnik jako ciąg pieszo-rowerowy. Wtedy nie mam prawa jechać jezdnią. Jednak w takich sytuacjach jadę z prędkością niewiele wyższą od prędkości pieszego.
          A teraz wsiadam na rower i jadę do domu. 42 km. Trzymajcie się zdrowo w tych metalowych puszkach :P
          • astra18 Re: Moda na blokowanie 07.09.20, 18:15
            jureek napisał:

>
            >
            > W ostatnim czasie słyszałem o co najmniej dwóch przypadkach, gdy samochody rozj
            > echały ludzi na chodnikach lub stojących na przystanku.

I zaswyczaj takie przypadki są do "namierzenia".
            Rowerzystę potracajacego pieszego na chodniku nigdy.

A teraz podaj mi proszę
            > podobne przykłady, gdy piesi na chodniku zostali rozjechani na śmierć przez ro
            > werzystę

A to musi być na śmierć? Nie wystarczy potrącenie ?

. Jeśli piszesz, że trzeba mieć szczęście, żeby nie zostać rozjechanym,
            > to powinnaś mieć takich przykładów od cholery.

Sama nim jestem.

> Sam nie jeżdżę po chodnikach, chyba że organizator ruchu mnie do tego zmusza, o
            > znaczając chodnik jako ciąg pieszo-rowerowy. Wtedy nie mam prawa jechać jezdnią
            > . Jednak w takich sytuacjach jadę z prędkością niewiele wyższą od prędkości pie
            > szego.

Jesteś rzadkim przykładem prawidłiwo poruszającym się uczestnikiem ruchu na drodze dla pieszych.

> A teraz wsiadam na rower i jadę do domu. 42 km. Trzymajcie się zdrowo w tych me
            > talowych puszkach :P

Ja jeżdżę taka duża czerwona ,czasem przegubowa.
      • maria421 Re: Moda na blokowanie 07.09.20, 18:06
        jureek napisał:

> To nie jest żadna nowa moda. Blokował Lepper, blokują różne maratony, procesje,
        > pielgrzymki, demonstracje, a przede wszystkim wzajemnie blokują się sami kiero
        > wcy, których na ulicach jest więcej, niż są one w stanie pomieścić.

Na maratony itp. odcinki ulic sa chwilowo wylaczane z ruchu, wiec to jest nieporownywalne.

Aktywosci klimatyczni moga przeciez urzadzic demonstracje w okreslonych godzinach na okreslonym odcinku

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka