Dodaj do ulubionych

zafiksowani na genderze

08.09.20, 14:11
Na oficjalnym profilu TVP Info pokazała się wiadomość, że jedną z przyczyn pożarów w Kalifornii mogła być tzw. gender party, czyli impreza, na której ogłasza się płeć spodziewanego dziecka.
Ważne, żeby "gender" się odpowiednio negatywnie skojarzyło.
Obserwuj wątek
    • astra18 Re: zafiksowani na genderze 08.09.20, 14:41
      jureek napisał:

> Na oficjalnym profilu TVP Info pokazała się wiadomość, że jedną z przyczyn poża
      > rów w Kalifornii mogła być tzw. gender party, czyli impreza, na której o
      > głasza się płeć spodziewanego dziecka.
      > Ważne, żeby "gender" się odpowiednio negatywnie skojarzyło.

Znaczy się miało być "baby shower"?:)
    • maria421 Re: zafiksowani na genderze 08.09.20, 16:40
      CNN tez zafiksowane na genderze?

edition.cnn.com/2020/09/07/us/california-fire-el-dorado-gender-reveal-trnd/index.html

Swoja droga,

en.bab.la/dictionary/polish-english/p%C5%82e%C4%87

www.oed.com/viewdictionaryentry/Entry/77468
          • stephen_s Re: zafiksowani na genderze 09.09.20, 23:17
            Mario, ale pamiętasz, że słowo "gender" to normalne słowo jest?

Amerykanie lubią się bawić w obwieszczanie płci dziecka. To nie ma nic wspólnego z "ideologią gender", po prostu przecież po angielsku "płeć" to "gender"...
            • maria421 Re: zafiksowani na genderze 10.09.20, 08:38
              stephen_s napisał:

> Mario, ale pamiętasz, że słowo "gender" to normalne słowo jest?
              >
              > Amerykanie lubią się bawić w obwieszczanie płci dziecka. To nie ma nic wspólneg
              > o z "ideologią gender", po prostu przecież po angielsku "płeć" to "gender"...

Po angielsku plec to sex:

en.bab.la/dictionary/polish-english/p%C5%82e%C4%87
              A gender to jest :

www.oed.com/viewdictionaryentry/Entry/77468
              W pszportach USA plec jest nazwana SEX a nie gender, ale "postepowcy" chca ten "archaizm" zmienic na gender, wiec to oni sa zafiksowani na genderze.

Tymczasem w necie jest masa artykulow o plci nienarodzonego dziecka z uzyciem slowa "sex", nie "gender":

www.whattoexpect.com/pregnancy/predicting-sex-of-baby

• maria421 Re: zafiksowani na genderze 08.09.20, 19:37
        zbyfauch napisał:

> Azerio, proszę, wytłumacz Marii, o co w tym wątku chodzi.

Zrozumialam ze Jurek sie oburzal ze TVP sugestywnie zestawilo gender- plec dziecka- pozar, ale CNN tez donosi ze przyczyna pozaru byla Gender Reveal Party, wiec nie bardzo wiem, na co mam sie w tej wiadomosci TVP oburzac.
        OK, TVP mogla sobie darowac amerykanska nazwe i napisac po prostu ze chodzi o przyjecie w ktorym przyszli rodzice oznajmiaja zaproszonym gosciom jakiej plci bedzie dziecko ktorego sie spodziewaja.

Sama nie lubie zastepowania slowa "sex" (plec) slowem gender w odniesieniu do plci biologicznej, dlatego podalam linki do slownikow.

• jureek Re: zafiksowani na genderze 10.09.20, 10:19
        astra18 napisał:

> Zafiksowani na .....politpoprawności, gendersrender czy co tam jeszcze ?
        >
        > noizz.pl/film/nowe-zasady-przyznawania-oscara-za-najlepszy-film/mrhzg2y

No i nic nowego. Nasza prawica, tyle gadająca o wolności, chciałaby wpieprzać się w wewnętrzne regulacje niezależnej instytucji jaką jest Amerykańska Akademia Filmowa. Niech se zrobią swojego Oscara jak im się nie podoba :)
        • astra18 Re: zafiksowani na genderze 10.09.20, 10:30
          jureek napisał:

> No i nic nowego. Nasza prawica, tyle gadająca o wolności, chciałaby wpieprzać s
          > ię w wewnętrzne regulacje niezależnej instytucji jaką jest Amerykańska Akademia
          > Filmowa.

To już nie można wyrazić swojego zdania??? ciekawe że od razu ująłeś to w kontekście "wpieprzania się".
          Jesli takie filmy będą powstawać w Polsce, pod kątem aplikowania do nagrody, wtedy to pojęcie wolności, zaserwowane przez lewackich głupków, rzeczywiście będzie mieć li tylko politpoprawne znaczenie.

Niech se zrobią swojego Oscara jak im się nie podoba :)

Mam nadzieję, że ta głupota nie dojdzie przynajmniej do Złotych Lwów.
          • jureek Re: zafiksowani na genderze 10.09.20, 10:33
            astra18 napisał:

> To już nie można wyrazić swojego zdania??? ciekawe że od razu ująłeś to w konte
            > kście "wpieprzania się".

No więc właśnie wyraziłem swoje zdanie, że uważam to za wpieprzanie się. Masz z tym jakiś problem, że wyrażam swoje zdanie?

> Jesli takie filmy będą powstawać w Polsce, pod kątem aplikowania do nagrody,

Aha, to filmy robi się nie dla widzów, tylko dla nagród?
            • astra18 Re: zafiksowani na genderze 10.09.20, 11:02
              jureek napisał:

> No więc właśnie wyraziłem swoje zdanie, że uważam to za wpieprzanie się. Masz z
              > tym jakiś problem, że wyrażam swoje zdanie?
              >

wyrażając swoje zdanie uznałeś za "wpieprzanie" się prawicy, która też wyraziła swoje zdanie:)
              I nie mam problemu odczytując twoje zdanie, nawet jeśli a priori zakładasz że mogę mieć z tym problem.
              Nadwrażliwość level hard:)

> > Jesli takie filmy będą powstawać w Polsce, pod kątem aplikowania do nagro
              > dy,
              >
              > Aha, to filmy robi się nie dla widzów, tylko dla nagród?

Widocznie tak może być teraz, jesli jakies głupki wezmą sobie do serca te "parytety" .
        • maria421 Re: zafiksowani na genderze 10.09.20, 11:16
          Jureek, przeciez Oskar jest nagroda przyznawana za zaslugi artystyczne i techniczne :

The Academy Awards, popularly known as the Oscars,[1] are awards for artistic and technical merit in the film industry.

Wedlug nowych kryteriow takie dzielo jak "Amadeus" nie mialoby szans.

To jest takie przegiecie paly ze sie w pale nie miesci.

• jureek Re: zafiksowani na genderze 10.09.20, 11:21
            maria421 napisała:

> To jest takie przegiecie paly ze sie w pale nie miesci.

Szczerze mówiąc, to mi to zwisa. Nie emocjonuję się Oscarami, bo w ogóle amerykańskie kino niespecjalnie mi leży. Interesuje mnie to mniej więcej tak jak Zbycha piłka nożna :)
            • maria421 Re: zafiksowani na genderze 10.09.20, 15:08
              jureek napisał:

> Szczerze mówiąc, to mi to zwisa. Nie emocjonuję się Oscarami, bo w ogóle ameryk
              > ańskie kino niespecjalnie mi leży. Interesuje mnie to mniej więcej tak jak Zbyc
              > ha piłka nożna :)

Mnie taka hiper-politpoprawnosc wkurza, obojetnie w jakiej dziedzinie wystepuje.
        • maria421 Re: zafiksowani na genderze 10.09.20, 16:40
          Jednym z lepszych filmow jakie kiedykolwiek widzialam to byla "Wielka ucieczka"

en.wikipedia.org/wiki/The_Great_Escape_(film)

Nie pamietam w tym filmie ani jednej zenskiej roli, bo w realiach jakie mial oddac ten film nie bylo kobiet.
          Czy jako kobieta czulam sie przez to w jakikolwiek sposob dyskryminowana? NIE!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka