Dodaj do ulubionych

Właśnie wylądował...

09.09.20, 19:36
... prawdopodobnie jeden z najbardziej oczekiwanych zwiastunów jednego z najbardziej oczekiwanych filmów ostatnich lat - czyli zwiastun nowej adaptacji "Diuny":

www.youtube.com/watch?v=jJj2yHM3d3Y

Noooooooooooooooooooooooo... :)

To tak a propos niczego, ale pomyślałem, że przyda nam się odmiana od normalnych tematów rozmów.
Obserwuj wątek
      • stephen_s Re: Właśnie wylądował... 09.09.20, 19:59
        > Chocby ten film mial nie wiem jak glebokie przeslanie, to jest zupelnie nie moj genre.

Muszę powiedzieć, że po dwudziestu latach zmagania się z tematem, ostatecznie parę lat temu przyznałem się przed sobą: nie lubię "Diuny". Próbowałem pierwszej książki, próbowałem kolejnych części, próbowałem sławetnej adaptacji Lyncha z lat 80tych... Jakoś nigdy nie mogłem poczuć pozytywnych emocji do tej wizji. Jednak obiektywnie rzecz biorąc, jest to klasyk. Tak więc jestem niesamowicie ciekaw, jak ten film wyjdzie. Zwiastun wygląda nieźle.

BTW. Kolekcja scen z pierwszej adaptacji, również z mocną obsadą:

www.youtube.com/watch?v=J_NRfPI6ABU
    • astra18 Re: Właśnie wylądował... 10.09.20, 14:04
      stephen_s napisał:

> ... prawdopodobnie jeden z najbardziej oczekiwanych zwiastunów jednego z najbar
      > dziej oczekiwanych filmów ostatnich lat - czyli zwiastun nowej adaptacji "Diuny
      > ":
      >
      > www.youtube.com/watch?v=jJj2yHM3d3Y
      >
      > Noooooooooooooooooooooooo... :)
      >
      > To tak a propos niczego, ale pomyślałem, że przyda nam się odmiana od normalnyc
      > h tematów rozmów.

Filmowa wersja poprzedniej części z rolą Stinga i muzyką TOTO?
      Yes.....:)
      Nawet nawet, oczywiście TYLKO z powodu TOTO:)
    • gumpel Co czytacie/oglądacie? 10.09.20, 22:30
      Jeśli chodzi o Diunę to przeczytałem pierwszy to i wystarczy. Takie sobie. Postać młodego Atrydy nawet, nawet, ale generalnie zbyt sztampowe, żeby chciało się tracić czas na kontynuację. Może niesłusznie, ale jest tyle dobrych książek do przeczytania ...

A tak a propos, co czytacie/oglądacie teraz?

Ja właśnie:
      PRZECZTAŁEM:
      Gniew Markiewki. Jak ktoś chce w skondensowanej formie lewicowy ogląd świata to polecam. Potem można już sobie darować mnóstwo innych lektur.

OGLĄDAM:
      Rząd (Borgen) - duński serial na Netflixie o polityce. Ku mojemu zaskoczeniu bardzo uczciwy, czytaj: politycznie niepoprawny. Oglądam drugi sezon. Bardziej mi się podoba niż House of Cards ( mocno przereklamowany. Póki trzymał się książkowego, czytaj: brytyjskiego, pierwowzoru był świetny, ale Amerykanie, jak to Amerykanie, to co dołożyli od siebie, to spieprzyli).
      • stephen_s Re: Co czytacie/oglądacie? 10.09.20, 23:35
        > Jeśli chodzi o Diunę to przeczytałem pierwszy to i wystarczy. Takie sobie. Postać młodego Atrydy nawet, nawet, ale generalnie zbyt sztampowe, żeby chciało się tracić czas na kontynuację.

Sztampowe? Akurat tak bym tej książki (oraz kontynuacji) nie określił, biorąc pod uwagę wszystkie dziwne koncepcje filozoficzne, socjologiczne i psychologiczne, które są tam zawarte. Nie mówię, że mi się te koncepcje podobają - jedna z rzeczy, która mnie odrzuciła w tym cyklu, to wizja świata, gdzie wszyscy wszystkimi manipulują, a poświęcenie miliardów ludzi dla ratowania ludzkości jest tym właściwym wyborem... Jednak takich rzeczy w sztampowych książkach nie ma. Może mamy różne definicje sztampowości...

BTW. Jeśli uważasz, że Paul Atryda jest ciekawą postacią, ciekawe, co byś powiedział o jego synu, który jest bohaterem "Dzieci Diuny" i "Boga Imperatora Diuny" :)

W temacie czytania / oglądania: oglądam różne rzeczy. Z seriali np. "Doom Patrol", o którym mało się mówi, a który jest jedną z najlepszych serialowych adaptacji komiksu. Serial, o którym myślałem, że nie może się udać, a jednak wyszedł świetnie. Z książek to po kawałku czytam po raz kolejny "Wahadło Foucaulta" Umberto Eco. Z nowych książek to ostatnią czytałem w zimę - "No One Gets Out Alive" Adama Nevilla, dość mocno kopiący horror.
        • gumpel Re: Co czytacie/oglądacie? 11.09.20, 10:27
          stephen_s napisał:
          > Sztampowe?

Ja tę książkę czytałem jako traktat polityczny, a nie filozoficzny. Nazwa rodu nieprzypadkowa ;) Potomek obalonego rodu cudem unika śmierci, znajduje niespodziewanych sojuszników, itp.

• maria421 Re: Co czytacie/oglądacie? 11.09.20, 08:25
        gumpel napisał:

> A tak a propos, co czytacie/oglądacie teraz?

Przywiozlam z Polski "Nieznany Stalin", dochodze juz do konca. Ksiazka jest bardziej o stalinizmie niz Stalinie, zawiera mase szczegolow, o ktorych my w PRLu pojecia nie mielismy, o ktorych Zachod pojecia nie mial i nie ma do tej pory.

Co do filmow i seriali- wlasciwie nic konkretnego. Nie mam Netflixa.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka