Dodaj do ulubionych

Trzymam kciuki za Kaczyńskiego ...

16.09.20, 11:05
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,26304001,protest-rolnikow-pod-siedziba-pis-na-nowogrodzkiej-zdrada.html#s=BoxOpMT
... oby nie skrewił!
Obserwuj wątek
      • a000000 Re: Trzymam kciuki za Kaczyńskiego ... 16.09.20, 12:04
        maria421 napisała:

> Ty naprawde wierzysz, ze Kaczynskiemu zaczelo nagle zalezec na losie norek?

a dlaczego tylko norek???? ustawa ma dotyczyć wszystkich zwierząt.

> Moim zdaniem to jest strategia lagodzenia wizerunku i przyciagania ludzi mlodyc
        > h i nastawionych ekologicznie.

nie masz racji.... opozycja postarała się aby wizerunek Kaczyńskiego przypominał belzebuba.... a Kaczyński to zażarty kociarz i z tego tytułu chce by zwierzętom nie działa się krzywda. Ot, taka prywata. Choć uważam, że niektórym zwierzętom faktycznie dzieje się krzywda i trzeba to zmienić. To są istoty żyjące, kto wie czy nie nasi dalecy krewni??? Z drugiej strony - traktowanie zwierząt jak domowników to też zbędna przesada.

• maria421 Re: Trzymam kciuki za Kaczyńskiego ... 16.09.20, 15:07
          a000000 napisała:

> a dlaczego tylko norek???? ustawa ma dotyczyć wszystkich zwierząt.

Bo zakaz hodowli zwierzat futerkowych to nowosc w polskim prawie ktore uderza w hodowcow.

nie masz racji.... opozycja postarała się aby wizerunek Kaczyńskiego przypomin
          > ał belzebuba.... a Kaczyński to zażarty kociarz i z tego tytułu chce by zwierzę
          > tom nie działa się krzywda. Ot, taka prywata. Choć uważam, że niektórym zwierzę
          > tom faktycznie dzieje się krzywda i trzeba to zmienić. To są istoty żyjące, kto
          > wie czy nie nasi dalecy krewni??? Z drugiej strony - traktowanie zwierząt jak
          > domowników to też zbędna przesada.

Jasne. Dopiero teraz mu sie to przypomnialo, w wieku 71 lat i w drugiej kadencji drugiego rzadu.
          • a000000 Re: Trzymam kciuki za Kaczyńskiego ... 16.09.20, 16:08
            maria421 napisała:

> Jasne. Dopiero teraz mu sie to przypomnialo, w wieku 71 lat i w drugiej kadencj
            > i drugiego rzadu.

czepiasz się... o zakazie męczenia zwierząt słyszę już od wielu lat.
            Ty masz chyba fobię.. nie boisz się, że Kaczyński siedzi w twojej szafie????
                  • maria421 Re: Trzymam kciuki za Kaczyńskiego ... 16.09.20, 18:50
                    gumpel napisał:

> Nie wiem jakie są motywacje JK. Ważne że sprawa jest słuszna.

Ja jestem przeciw ubojowi rytualnemu i od czasu naszej wczesniejszej dyskusji na forum nie zmienilam zdania.

W sprawie hodowli zwierzat futerkowych natomiast, uwazam ze zwierzeciu jest wszystko jedno czy zyje po to, zeby go zabili na steaki czy schabowe, czy na futro.
                    • a000000 Re: Trzymam kciuki za Kaczyńskiego ... 16.09.20, 19:25
                      maria421 napisała:

> Ja jestem przeciw ubojowi rytualnemu i od czasu naszej wczesniejszej dyskusji n
                      > a forum nie zmienilam zdania.

ja też jestem przeciwna. Żywe zwierzę wisi na haku z poderżniętym gardłem i się wykrwawia.... SKANDAL!!!!

> W sprawie hodowli zwierzat futerkowych natomiast, uwazam ze zwierzeciu jest wsz
                      > ystko jedno czy zyje po to, zeby go zabili na steaki czy schabowe, czy na futro
                      > .

Ale to są dzikie zwierzęta zamknięte w klatkach. One tam dostają szału i się zagryzają. Owszem, wszystko im jedno czy będą zjedzone czy też modnisie będą się nimi obnosić.... Ale warunkami hodowli należy się zająć w sposób kategoryczny. Zwierzęta też czują. I cierpią, zwłaszcza gdy się je traktuje okrutnie, wbrew ich naturze.

• stephen_s Re: Trzymam kciuki za Kaczyńskiego ... 17.09.20, 22:05
                      > Ja jestem przeciw ubojowi rytualnemu i od czasu naszej wczesniejszej dyskusji na
                      > forum nie zmienilam zdania.

Podejrzewam, że dlatego, bo uprawiają go muzułmanie ;)

> W sprawie hodowli zwierzat futerkowych natomiast, uwazam ze zwierzeciu jest wszystko jedno czy zyje po to, zeby go zabili na steaki czy schabowe, czy na futro.

Po pierwsze, chodzi o warunki, w jakich te zwierzęta są hodowane. Po drugie, chodzi o wymiar etyczny: zwierzę nie jest rzeczą i nie powinno się go zabijać bez potrzeby. Żywność to jedno, ale zabijanie zwierząt tylko po to, by zrobić ładny ciuch? Ja jestem przeciw. Z tego samego powodu jestem przeciwko myśliwstwu jako hobby.
                      • maria421 Re: Trzymam kciuki za Kaczyńskiego ... 18.09.20, 08:09
                        stephen_s napisał:

> Podejrzewam, że dlatego, bo uprawiają go muzułmanie ;)

Zydzi tez.
                        A ja jestem przeciwna glownie podwojnym standardom Zielonych ktorzy potrafia zablokowac budowe dworca bo na terenie budowy zyje sobie jakis zuczek, ale w sprawie uboju rytualnego nabieraja wody w usta.

> Po pierwsze, chodzi o warunki, w jakich te zwierzęta są hodowane.

To samo dotyczy kurczakow.

Po drugie, ch
                        > odzi o wymiar etyczny: zwierzę nie jest rzeczą i nie powinno się go zabijać bez
                        > potrzeby. Żywność to jedno, ale zabijanie zwierząt tylko po to, by zrobić ładn
                        > y ciuch? Ja jestem przeciw. Z tego samego powodu jestem przeciwko myśliwstwu ja
                        > ko hobby.

Futra juz wyszly z mody, przestaly byc tez potrzebne bo zostaly zastapione innymi, lekkimi i cieplymi materialami. Tak wiec, bez wielkich zakazow sprawa sama sie rozwiaze, farmy norek przestana byc rentowne.

Co do mysliwstwa- nie jestem przeciwna bo jest ono metoda na utrzymanie rownowagi w przyrodzie.

• a000000 Re: Trzymam kciuki za Kaczyńskiego ... 16.09.20, 19:12
                    maria421 napisała:

> Acha! Natomiast Ty , popierajac calym sercem jego wystapienie "bez zadnego try
                    > bu" ocenilas go z dystansem i bez emocji :-)

owszem, bardzo emocjonalnie oceniłam... ale nie wystąpienie bez trybu, tylko zachowanie opozycji.
                    • maria421 Re: Trzymam kciuki za Kaczyńskiego ... 16.09.20, 19:51
                      a000000 napisała:

> owszem, bardzo emocjonalnie oceniłam... ale nie wystąpienie bez trybu, tylko za
                      > chowanie opozycji.

Ty sobie WYMYSLILAS jakies "zachowanie opozycji" ktorego akurat wtedy nie bylo.
                      Poparlas chamska agresje i oszczerstwa Kaczynskiego.

• jureek Re: Trzymam kciuki za Kaczyńskiego ... 17.09.20, 12:54
            maria421 napisała:

> Jasne. Dopiero teraz mu sie to przypomnialo, w wieku 71 lat i w drugiej kadencj
            > i drugiego rzadu.

Nie dopiero teraz, bo były już wcześniejsze podejścia.
            Całkiem możliwe, że Kaczyński przy okazji próbuje upiec inne pieczenie (np. sprawdzić, jak silny jest Rydzyk), ale dobrze, że jest ten projekt ustawy i też trzymam za niego kciuki.
            • maria421 Re: Trzymam kciuki za Kaczyńskiego ... 17.09.20, 12:57
              jureek napisał:

> Nie dopiero teraz, bo były już wcześniejsze podejścia.
              > Całkiem możliwe, że Kaczyński przy okazji próbuje upiec inne pieczenie (np. spr
              > awdzić, jak silny jest Rydzyk), ale dobrze, że jest ten projekt ustawy i też tr
              > zymam za niego kciuki.

Wiem, dyskutowalismy juz o tym na tym forum.
                  • gumpel Yes! 18.09.20, 08:57
                    1. No i super! Stało się coś dobrego. To właśnie jest typ polityki, który cenię najbardziej - jak te rozwiązania wejdą w życie Polska stanie się lepszym krajem.
                    2. Co do gry politycznej to się nie wypowiadam. Ta wojna w obozie władzy jest na tyle irracjonalna, że tam się muszą dziać rzeczy o których nie mamy pojęcia, ani my, ani dziennikarze. Pożyjemy - zobaczymy.
                    • maria421 Re: Yes! 18.09.20, 09:41
                      gumpel napisał:

> 1. No i super! Stało się coś dobrego. To właśnie jest typ polityki, który cenię
                      > najbardziej - jak te rozwiązania wejdą w życie Polska stanie się lepszym kraj
                      > em.

Co z hodowcami ktorzy utrzymywali sie z hodowli norek?
                      • a000000 Re: Yes! 18.09.20, 13:24
                        maria421 napisała:

> Co z hodowcami ktorzy utrzymywali sie z hodowli norek?

przewidziane jest odszkodowanie. Ale przed ustawą jeszcze Senat , mogą pojawić się w ustawie zmiany, na które Sejm się zgodzi. Więc jaki będzie status zwierząt dowiemy się za jakiś czas.
                      • jureek Re: Yes! 21.09.20, 10:57
                        maria421 napisała:

> Co z hodowcami ktorzy utrzymywali sie z hodowli norek?

Może skorzystają z rady Komorowskiego i zmienią pracę lub wezmą kredyt?
    • maria421 Re: Trzymam kciuki za Kaczyńskiego ... 22.09.20, 16:35
      Ziemkiewicz konsekwentnie i z duzym zaangazowaniem popieral wszystkie PiSowskie "reformy", glownie deforme sadownictwa, az wreszcie sie obrazil na PiSowski projekt ochrony zwierzat :

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,26327044,rafal-ziemkiewicz-skrytykowal-ustawe-antyfutrzarska-i-zniknal.html#do_w=46&do_v=58&do_a=288&s=BoxNewsImg4

• gumpel No i Jaro się ugiął, niestety ... 15.10.20, 11:32
      "PiS chciało najpierw przyjąć ustawę bez tego okresu, potem zgodziło się na kilkanaście miesięcy. Senat wydłużył go jeszcze bardziej do 2,5 roku w przypadku futer i aż do 5 lat w przypadku uboju bydła. Do tego przez wyższą izbę parlamentu przeszła poprawka, która zezwala na dalszy ubój rytualny drobiu".
      natemat.pl/323331,piatka-dla-zwierzat-w-senacie-senatorowie-wyslali-ja-z-poprawkami-do-sejmu
      5 lat to już po kolejnych wyborach parlamentarnych i prezydenckich. To jak odesłanie ustawy do mgr Przyłębskiej. Raczej nic z tego nie będzie ...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka