Dodaj do ulubionych

Klimat, hodowla zwierząt, motoryzacja

09.10.20, 10:55
"Według raportu Farming for Failure, który powstał przez europejski Greenpeace wynika, że emisje gazów cieplarnianych pochodzące z hodowli zwierząt w UE stanowią 17 proc. całkowitej emisji w UE. Łatwo wyliczyć, że emisja m.in. CO2 i szkody wyrządzone dla klimatu przez hodowców są większe, niż w przypadku wszystkich samochodów osobowych i dostawczych w Unii. (...)

Łącznie roczna emisja europejskich hodowli [zwierząt] to 704 mln ton CO2, razem m.in. z produkcją pasz dla zwierząt czy wylesianiem terenów pod ich uprawę.

Dla porównania - auta osobowe i dostawcze generują 656 milionów ton CO2 rocznie".

innpoland.pl/162255,hodowla-zwierzat-generuje-wiecej-co2-niz-samochody-problem-dla-srodowiska
Generalnie nie mam zaufania do statystyk, bo łatwo nimi manipulować. Jednak sam fakt, że wskazane liczby mogą być w ogóle porównywalne jest dla mnie dość szokujący.

G.
Obserwuj wątek
  • maria421 Re: Klimat, hodowla zwierząt, motoryzacja 09.10.20, 11:06
   Czlowiek tez zanieczyszcza, chocby byl weganem i przemieszczal sie tylko na pieszo, dlatego niektore kobiety oglaszaja ze dla ratowania klimatu nie beda rodzily dzieci :

   www.theguardian.com/lifeandstyle/2019/mar/12/birthstrikers-meet-the-women-who-refuse-to-have-children-until-climate-change-ends
   • astra18 Re: Klimat, hodowla zwierząt, motoryzacja 09.10.20, 11:37
    maria421 napisała:

    > Czlowiek tez zanieczyszcza, chocby byl weganem i przemieszczal sie tylko na pie
    > szo, dlatego niektore kobiety oglaszaja ze dla ratowania klimatu nie beda rodzi
    > ly dzieci :
    >
    > www.theguardian.com/lifeandstyle/2019/mar/12/birthstrikers-meet-the-women-who-refuse-to-have-children-until-climate-change-ends

    A na świadczenia emerytalne będą zbierać krasnoludki:)
     • gumpel Re: Klimat, hodowla zwierząt, motoryzacja 09.10.20, 18:29
      Jakoś tak dotychczas żyłem w przeświadczeniu, że wszystkie te zanieczyszczenia, degradacja środowiska i zmiany klimatyczne to przez przemysł. Rolnictwo wydawało się najczystszą gałęzią gospodarki. A tu proszę. Kilka dni temu obejrzałem w TV program z którego wynikało, że za sporą część produkcji gazów cieplarnianych odpowiada masowa hodowla ryżu w Azji. Teraz to. Nie wiem czy to jakiś medialny kontratak wielkiego przemysłu, czy też rzeczywiście trzeba będzie zrewidować dotychczasowe przekonania. Przekonamy się.

      Nie ma jednak wątpliwości, że masz rację Mario. Boom demograficzny na pewno nie działa na korzyść środowiska. Wszystkie trzeba więcej ...

      Ale, back to point. Jest taka, wyglądająca na pierwszy rzut oka dość paradoksalnie, opcja, że kryzys klimatyczny uda się przezwyciężyć dzięki ... rozwojowi nowych technologii. Już dzisiaj powietrze i rzeki w Europie są czystrze niż w dużych połaciach trzeciego świata. Byłoby niesamowite, gdyby wszystko się odwróciło i nowoczesny przemysł stał się największym sojusznikiem przyrody ;) Na to chyba nawet najwięksi wizjonerzy science-fiction nie wpadli ...

      • maria421 Re: Klimat, hodowla zwierząt, motoryzacja 09.10.20, 19:35
       Ja ciagle sie upiaram zeby mowic , jak jeszcze kilka lat temu, o ochronie srodowiska, nie o ochronie klimatu.
       Ja wiem co sama moge zrobic dla ochrony srodowiska i staram sie to robic- nie smiece, smieci segreguje, unikam - na ile to mozliwe- plastikowych opakowan. Nie jestem miesozerna , ale wegetarianka tez nie jestem.
       Poza tym- niech mi dadza zyc i korzystac z zycia, jezdzic, latac, podrozowac bez wyrzutow sumienia ze produkuje CO2.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka