Dodaj do ulubionych

Dla mnie najsmutniejszy mem ever

24.10.20, 21:00
Przyszedł dziś do mnie na FB ... mem ;(
Byłem po katedrą w 1988:
polska1918-89.pl/pdf/jak-studenci-pobili-sie-sami,5304.pdf
G.
Obserwuj wątek
    • stephen_s Re: Dla mnie najsmutniejszy mem ever 24.10.20, 21:39
      No cóż, skoro hierarchowie polskiego Kościoła uważają, że wyrok TK to wspaniała wiadomość...

Ja bym powiedział, że po prostu spadła maska. Ponieważ żyliśmy wpierw pod zaborami, a potem pod komunistyczną dyktaturą, w Polsce utarło się przekonanie, że Kościół katolicki jest jakimś źródłem wolności. Tymczasem po prostu nie jest, przynajmniej w bardziej konserwatywnych odłamach - a taki mamy w Polsce.
      • maria421 Re: Dla mnie najsmutniejszy mem ever 25.10.20, 08:09
        Stefan, zadna maska nie spadla, bo kosciol zawsze glosil to samo, zawsze byl przeciwny aborcji.

Ci, ktorzy teraz "ida na kosciol" niech w koncu zdecyduja czy kosciol ma sie wtracac w sprawy panstwa , czy nie, bo raz wychwalaja Franciszka za poparcie dla legalizacji zwiazkow homoseksualnych, a pare dni pozniej oburzaja sie ze kosciol chwali orzeczenie TK.
      • gumpel Re: Dla mnie najsmutniejszy mem ever 26.10.20, 11:18
        stephen_s napisał:
        > Ja bym powiedział, że po prostu spadła maska. Ponieważ żyliśmy wpierw pod zabor
        > ami, a potem pod komunistyczną dyktaturą, w Polsce utarło się przekonanie, że K
        > ościół katolicki jest jakimś źródłem wolności. Tymczasem po prostu nie jest, pr
        > zynajmniej w bardziej konserwatywnych odłamach - a taki mamy w Polsce.

Ja bym powiedział, że problem tkwi w jedności państwowo-kościelnej. Z perspektywy wolności lepiej jest, jak te siły ze sobą rywalizują. Wtedy można liczyć na wsparcie jednego przeciw nadmiernej potęgi drugiego. Właśnie dlatego mem, który dostałem tak mnie poruszył.

Słowem: nie zgadzam się z tobą. Kościół potrafi stanowić oazę wolności. Autentyczną oazę. Jednak w momencie, gdy idzie ręka w rękę z władzą to wychodzi z niego wszystko co najgorsze.
    • astra18 Re: Dla mnie najsmutniejszy mem ever 25.10.20, 08:41
      gumpel napisał:

> Przyszedł dziś do mnie na FB ... mem ;(
      > Byłem po katedrą w 1988:
      > polska1918-89.pl/pdf/jak-studenci-pobili-sie-sami,5304.pdf
      > G.
      >
      >
      No to jakieś dziwne zestawienie tych zdjęć z tekstem w linku.
      Opisuje zajścia pod Katedrą CHrystusa Króla w Katowicach w 1988 roku, a zdjęcie z lewej zajścia z Gorzowa.
      Nie wieadomo więc pod którą byłeś.
      Moja, tak mogę nazwać, z czasów studenckich spotkań w krypcie KCHK, katedra, musi być dziś chroniona przed atakami wandali. Juz się dziś skrzykują na zakłócanie mszy, jest całą rozpiska w necie.
      I mam nadzieję tylko, że wśród nich nie będzie mimo wszystko tych, którzy niby chodzą do tego kościoła ale nie słuchają tego co tam się mówi.

• astra18 Re: Dla mnie najsmutniejszy mem ever 25.10.20, 09:50
          maria421 napisała:

> Zaklocanie protestami mszy swietych jest kontraproduktywne! Niech sobie to wszy
          > scy "protestanci" uswiadomia. Niech sobie uswiadomia, ze miejscem protestow sa
          > place i ulice, a protesty musza byc POKOJOWE.

pbs.twimg.com/media/ElKGJwGWMAA8l5f?format=jpg&name=medium
          >
            • a000000 Re: Dla mnie najsmutniejszy mem ever 25.10.20, 11:37
              maria421 napisała:

> astra18 napisał:
              >
              > > pbs.twimg.com/media/ElKGJwGWMAA8l5f?format=jpg&name=medium
              >
              > Idiotyczne!
              >

dlaczego idiotyczne? przecież lewactwo zmierza powoli do delegalizacji Dekalogu. A Ty zaczynasz przejawiać lewacki sposób myślenia.
              I nie dyskutuj ze mną na ten temat.... w cichości ducha , zrób przegląd przykazań i swojej interpretacji tych nakazów. Jeśli pojawia się "tak, ale...." to masz problem.
              • jureek Re: Dla mnie najsmutniejszy mem ever 25.10.20, 12:18
                a000000 napisała:

> dlaczego idiotyczne? przecież lewactwo zmierza powoli do delegalizacji Dekalogu
                > . A Ty zaczynasz przejawiać lewacki sposób myślenia.
                > I nie dyskutuj ze mną na ten temat.... w cichości ducha , zrób przegląd przykaz
                > ań i swojej interpretacji tych nakazów. Jeśli pojawia się "tak, ale...." to mas
                > z problem.

Ty już taki przegląd dla siebie zrobiłaś?

• a000000 Re: Dla mnie najsmutniejszy mem ever 25.10.20, 17:56
                  jureek napisał:

> Ty już taki przegląd dla siebie zrobiłaś?

już dawno. I uważam, że wszystkie przykazania są genialne. Opisują wszystko, co przynosi szkodę człowiekowi.
                  A najważniejszym przykazaniem jest numer jeden: nie będziesz miał cudzych bogów przede mną. To jest kwintesencja ochrony człowieka przed skutkami Sodomy.
                  Wiesz co się dzieje, gdy człowiek na ołtarzu stawi mamonę? Jako lewicowiec, pewnie doskonale wiesz ile krzywdy ludziom potrafi przynieść ukochanie pieniądza.

Powyższe wcale nie świadczy o tym, żem święta i nigdy żadnego przykazania nie naruszyłam, bynajmniej. Jednakże z tego powodu nie żądam anulowania dekalogu. Wiem, że mam wolną wolę, mogę łamać co chcę... ale konsekwencje czekają. Co odczułam na własnej skórze.

A Ty, Jurku? jaki jest Twój stosunek do Dekalogu? Zgadzasz się z zakazami, czy masz zdanie odrębne? I powiem Ci dla ułatwienia, że wiara czy niewiara w Boga nie ma tu najmniejszego znaczenia. Dekalog to moralny katalog norm których złamanie skutkuje różnymi nieszczęściami. Pomiń pierwsze trzy. Choć wówczas powstaje pustka na ołtarzu, a przyroda pustki nie znosi jak wiemy, więc to miejsce natychmiast się zapełnia.... przeważnie własnym egoizmem. A to już równia pochyła....

Jeśli nie chcesz odpowiadać, OK.
              • stephen_s Re: Dla mnie najsmutniejszy mem ever 25.10.20, 13:06
                > dlaczego idiotyczne? przecież lewactwo zmierza powoli do delegalizacji Dekalogu. A Ty
                > zaczynasz
                > przejawiać lewacki sposób myślenia.

Ten "lewacki sposób myślenia" przejawiają w dyskusjach na ten temat nawet przedstawiciele prawicy. Choćby nawet Bolesław Piecha powiedział, że nie można zmuszać kobiet do rodzenia chorych dzieci. Lewak?

Przypominam, że przeciwko zaostrzeniu prawa antyaborcyjnego jest w Polsce wg badań jakieś 80%. Czyli wg Ciebie jesteśmy najbardziej lewackim społeczeństwem Europy?

> I nie dyskutuj ze mną na ten temat.... w cichości ducha , zrób przegląd przykaz
                > ań i swojej interpretacji tych nakazów. Jeśli pojawia się "tak, ale...." to mas
                > z problem.

Ty też masz problem, bo jesteś zwolenniczką kary śmierci...
              • maria421 Re: Dla mnie najsmutniejszy mem ever 25.10.20, 13:16
                a000000 napisała:

> dlaczego idiotyczne? przecież lewactwo zmierza powoli do delegalizacji Dekalogu
                > . A Ty zaczynasz przejawiać lewacki sposób myślenia.

Dla Ciebie, jak dla Pawlowicz- kto nie za PiS, ten musi byc lewak?
                Bardzo prosto widzisz swiat, tylko w bieli i czerni. Zero-jedynkowo, jak to Stefan mawia.

> z problem.

Azerka, sama sobie zrob rachunek sumienia za kazdy raz kiedy popieralas lamanie VIII przykazania przez Kaczynskiego i PiS.

• astra18 Re: Dla mnie najsmutniejszy mem ever 25.10.20, 17:08
                a000000 napisała:

> >
                > przecież lewactwo zmierza powoli do delegalizacji Dekalogu

Nawet komuchy nie robiły takich burd w kościele jak ta dzicz:

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,26433454,kobiety-ponownie-protestuja-tym-razem-w-kosciolach-dajcie.html#s=BoxOpMT
                A i podobno "katolicy" w Toruniu byli- pani Scheuring- Wielgus , w kościele w którym brala podobno ślub .
                Dziś w Kawie na ławie w TVN24 przed kamerka wystawiła obowiązkowy zestaw każdego lewaka z przesłaniem: w........c.
                Bo pani wcale nie zależy na kompromisie tylko "na żądanie ". I o to chodzi lewactwu.
                • a000000 Re: Dla mnie najsmutniejszy mem ever 25.10.20, 17:58
                  astra18 napisał:

> Bo pani wcale nie zależy na kompromisie tylko "na żądanie ". I o to chodzi lewa
                  > ctwu.

lewactwu nigdy nie chodziło o kompromis. Zawsze dążą do narzucenia, nawet siłą, własnego zdania, w każdym temacie. A opowieści o tolerancji, demokracji, równości to bajki z mchu i paproci.
                  • astra18 Re: Dla mnie najsmutniejszy mem ever 25.10.20, 18:10
                    a000000 napisała:

> astra18 napisał:
                    >
                    > > Bo pani wcale nie zależy na kompromisie tylko "na żądanie ". I o to chodz
                    > i lewa
                    > > ctwu.
                    >
                    > lewactwu nigdy nie chodziło o kompromis. Zawsze dążą do narzucenia, nawet siłą,
                    > własnego zdania, w każdym temacie. A opowieści o tolerancji, demokracji, równo
                    > ści to bajki z mchu i paproci.

Oczywiście nie zabrakło stałych elementów gry - "wkurzonej polskiej babci" stojącej przed transparentem z napisem - muszę,sorry -" kutasy", przy Kościele Sw.Krzyza, widziałam ją również na filmiku na którym dziarsko próbuje się wedrzeć do kościoła .
                    Tu o wojnę kulturową chodzi a nie jakieś tam orzeczenie TK.
                  • maria421 Re: Dla mnie najsmutniejszy mem ever 25.10.20, 18:40
                    a000000 napisała:

> lewactwu nigdy nie chodziło o kompromis. Zawsze dążą do narzucenia, nawet siłą,
                    > własnego zdania, w każdym temacie. A opowieści o tolerancji, demokracji, równo
                    > ści to bajki z mchu i paproci.

Z kompromisem aborcyjnym "lewactwo" wspolzylo przez 30 lat.
                    Niepotrzebnie "prawactwo" ten kompromis zburzylo.

• astra18 Re: Dla mnie najsmutniejszy mem ever 25.10.20, 18:43
                      maria421 napisała:

> a000000 napisała:
                      >
                      >
                      > > lewactwu nigdy nie chodziło o kompromis. Zawsze dążą do narzucenia, nawet
                      > siłą,
                      > > własnego zdania, w każdym temacie. A opowieści o tolerancji, demokracji,
                      > równo
                      > > ści to bajki z mchu i paproci.
                      >
                      > Z kompromisem aborcyjnym "lewactwo" wspolzylo przez 30 lat.
                      > Niepotrzebnie "prawactwo" ten kompromis zburzylo.

A od kiedy nowe lewactwo weszło do sejmu natychmiast wysunęli swoje hasło wyborcze " na żądanie ".
                      I teraz je realizują.
                      >
                        • astra18 Re: Dla mnie najsmutniejszy mem ever 26.10.20, 11:24
                          maria421 napisała:

> astra18 napisał:
                          >
                          > > A od kiedy nowe lewactwo weszło do sejmu natychmiast wysunęli swoje hasło
                          > wybor
                          > > cze " na żądanie ".
                          > > I teraz je realizują.
                          >
                          > I beda je realizowac przez Gowina? :-)

Co prawda nie słyszałam jeszcze żeby Gowin chciał całkowitej wolności aborcyjnej, ale w życiu tak bywa, a szczególnie w polityce,że lepiej nie kłaść głowy pod topór .
                          Pozostaje w takim razie jedyna możłiwość realizacji marzeń lewusów - większość konstytucyjna.

>
                • stephen_s Re: Dla mnie najsmutniejszy mem ever 25.10.20, 18:03
                  Jasne, czepiajcie się dalej słownictwa. Tylko tyle wam pozostało.

A co do wchodzenia z protestami do kościołów: może nie byłoby tego, gdyby zaraz po wyroku hierarchowie KK nie wygłosili podziękowań, że to nieludzkie prawo to wspaniała wiadomość?

Presja Kościoła sprawiła, że ciągle nie mamy w Polsce edukacji seksualnej, parę lat temu zlikwidowano antykoncepcję awaryjną (nie mówiąc o tym, że z dostępem do antykoncepcji generalnie są problemy), teraz zaś odebrano kobietom prawo do aborcji w bardzo dramatycznych wypadkach... ludzie mają DOŚĆ. A jak mają to wyrazić, by szanowni panowie biskupi to, do cholery, usłyszeli?
                  • astra18 Re: Dla mnie najsmutniejszy mem ever 25.10.20, 18:22
                    stephen_s napisał:

> Jasne, czepiajcie się dalej słownictwa. Tylko tyle wam pozostało.

W tym słownictwie tkwi kwintesencja mentalności lewaków.
                    >
                    > A co do wchodzenia z protestami do kościołów: może nie byłoby tego, gdyby zaraz
                    > po wyroku hierarchowie KK nie wygłosili podziękowań, że to nieludzkie prawo to
                    > wspaniała wiadomość?

Wygłosili to o czym kościół naucza od wieków.
                    Może niedouczone pokolenie lewaków tego nie znali.
                    >
                    > Presja Kościoła sprawiła, że ciągle nie mamy w Polsce edukacji seksualnej, parę
                    > lat temu zlikwidowano antykoncepcję awaryjną

Bzdury. Nadal istnieje. Tylko nie w sklepikach dawnej gimbazy czy szkolach średnich.
                    To są tak samo silne środki farmaceutyczne jak inne , sprzedawane na receptę.
                    Antybiotyk dostaniesz bez recepty?

(nie mówiąc o tym, że z dostępem
                    > do antykoncepcji generalnie są problemy),

Serio? Wstydzisz się kupić przy kasie w Biedronce?
                    Twoja dziewczyna/żona wstydzi się iść do lekarza po środki antykoncepcyjne?

teraz zaś odebrano kobietom prawo do
                    > aborcji w bardzo dramatycznych wypadkach...

Niczego im nie odebrano, oddano prawo do życia chorym dzieciom. Jest to kontynuacja orzecznictwa TK z lat poprzednich.

ludzie mają DOŚĆ

. A jak mają to wyr
                    > azić, by szanowni panowie biskupi to, do cholery, usłyszeli?

Biskupi mówią to co kościół od wieków naucza.
                    • maria421 Re: Dla mnie najsmutniejszy mem ever 25.10.20, 18:42
                      astra18 napisał:

> stephen_s napisał:
                      >
                      > > Jasne, czepiajcie się dalej słownictwa. Tylko tyle wam pozostało.
                      >
                      > W tym słownictwie tkwi kwintesencja mentalności lewaków.

Nie podoba sie? To zacytuje Lecha Kaczynskiego: "spieprzaj dziadu".
                      Lepiej?
                      • astra18 Re: Dla mnie najsmutniejszy mem ever 25.10.20, 18:46
                        maria421 napisała:

> astra18 napisał:
                        >
                        > > stephen_s napisał:
                        > >
                        > > > Jasne, czepiajcie się dalej słownictwa. Tylko tyle wam pozostało.
                        > >
                        > > W tym słownictwie tkwi kwintesencja mentalności lewaków.
                        >
                        > Nie podoba sie? To zacytuje Lecha Kaczynskiego: "spieprzaj dziadu".
                        > Lepiej?

I tak przez trzy dni objeżdżał wszystkie kościoły, robił burdy w nich, wrzeszczał do ludzi modlących się w kościołach a na koniec pojawił się z tabliczka z napisem "wypierdalać" przed kamerami?
                        Ty to masz fantazje.
                        • maria421 Re: Dla mnie najsmutniejszy mem ever 25.10.20, 18:54
                          astra18 napisał:

> I tak przez trzy dni objeżdżał wszystkie kościoły, robił burdy w nich, wrzeszcz
                          > ał do ludzi modlących się w kościołach a na koniec pojawił się z tabliczka z na
                          > pisem "wypierdalać" przed kamerami?
                          > Ty to masz fantazje.

Nie, ale jako prezydent Warszawy powiedzial do jednego czlowieka "spieprzaj dziadu".

Burdy w kosciolach stanowczo POTEPIAM!

Zapamietaj to sobie , Astra, i nie insynuuj mi czegokolwiek innego.

Ale ta "prawacka" wrazliwosc na "wyp.... c" mnie smieszy.
                          • astra18 Re: Dla mnie najsmutniejszy mem ever 25.10.20, 19:12
                            maria421 napisała:

>
                            > Nie, ale jako prezydent Warszawy powiedzial do jednego czlowieka "spieprzaj dzi
                            > adu".

Ok, źle powiedział.
                            Dziś poseł RP lata po mediach i bez żadnego skrępowania , przy braku reakcji prowadzącego program w jednym z nich, oficjalnie nadaje ton tym protestom wprowadzając wymienione już wcześniej hasło.
                            Mierz miary.

>
                            > Burdy w kosciolach stanowczo POTEPIAM!
                            >
                            > Zapamietaj to sobie , Astra, i nie insynuuj mi czegokolwiek innego.

To jest tylko wstęp do realizacji marzeń polskiej lewicy o profanacji kosciolow, a może w przyszłości i wyburzania niektórych, na wzór zachodnich krajów , zlaicyzowanych do maksimum, np.we Francji.
                            >
                            > Ale ta "prawacka" wrazliwosc na "wyp.... c" mnie smieszy.

Skoro to śmieszne dla ciebie, chyba nie będziesz czynić wyrzutów jak ktoś wniesie taka nowa świecka tradycje na twoje forum.
                            Zobaczymy czy zmierzysz się z tym wyzwaniem.
                            No chyba że będzie to niedopuszczalne tylko dla Astry.
                            • maria421 Re: Dla mnie najsmutniejszy mem ever 25.10.20, 19:20
                              astra18 napisał:

> To jest tylko wstęp do realizacji marzeń polskiej lewicy o profanacji kosciolow
                              > , a może w przyszłości i wyburzania niektórych, na wzór zachodnich krajów , zla
                              > icyzowanych do maksimum, np.we Francji.

To wtedy ja stane na barykadzie w obronie kosciolow.
                              Zdziwiona?

> Skoro to śmieszne dla ciebie, chyba nie będziesz czynić wyrzutów jak ktoś wnies
                              > ie taka nowa świecka tradycje na twoje forum.
                              > Zobaczymy czy zmierzysz się z tym wyzwaniem.
                              > No chyba że będzie to niedopuszczalne tylko dla Astry.

Ja wulgaryzmow nie uzywam. Zabraniam ich samej sobie, wiec i innym na nie nie zezwalam.
                              • astra18 Re: Dla mnie najsmutniejszy mem ever 25.10.20, 19:32
                                maria421 napisała:

>
                                > To wtedy ja stane na barykadzie w obronie kosciolow.
                                > Zdziwiona?

Nie. Kościół to także wierni i całe nauczanie. A w nim 5 przykazanie.
                                To nie supermarket, do wyboru co nam się podoba.
                                >
                                > > Skoro to śmieszne dla ciebie, chyba nie będziesz czynić wyrzutów jak ktoś
                                > wnies
                                > > ie taka nowa świecka tradycje na twoje forum.
                                > > Zobaczymy czy zmierzysz się z tym wyzwaniem.
                                > > No chyba że będzie to niedopuszczalne tylko dla Astry.
                                >
                                > Ja wulgaryzmow nie uzywam. Zabraniam ich samej sobie, wiec i innym na nie nie z
                                > ezwalam.

Przecież cię śmieszy oburzenie na motto tego całego bajzlu, który lewactwo zgotowało.
                                • jureek Re: Dla mnie najsmutniejszy mem ever 25.10.20, 19:52
                                  astra18 napisał:

> Nie. Kościół to także wierni i całe nauczanie. A w nim 5 przykazanie.

Które to przykazanie łamiesz przekraczając dozwolone prędkości, gdy prowadzisz samochód, do czego się sama kiedyś przyznałaś.
                                  • astra18 Re: Dla mnie najsmutniejszy mem ever 25.10.20, 19:59
                                    jureek napisał:

> astra18 napisał:
                                    >
                                    > > Nie. Kościół to także wierni i całe nauczanie. A w nim 5 przykazanie.
                                    >
                                    > Które to przykazanie łamiesz przekraczając dozwolone prędkości, gdy prowadzisz
                                    > samochód, do czego się sama kiedyś przyznałaś.

Gdybym nawet tak napisała, to państwo systemowo przygotowane jest na ukaranie mnie.
                                    Lewacy chcą systemu prawnego umożliwiającego zabijanie dzieci nienarodzonych.
                                    Taka różnica.

Ale i tak nie napisałam tego co insynuujesz.
                                    Schowaj więc swojego kapiszona. Nawet nie proszę o cytat.

• jureek Re: Dla mnie najsmutniejszy mem ever 25.10.20, 20:58
                                      astra18 napisał:

> Gdybym nawet tak napisała, to państwo systemowo przygotowane jest na ukaranie m
                                      > nie.
                                      > Lewacy chcą systemu prawnego umożliwiającego zabijanie dzieci nienarodzonych.
                                      > Taka różnica.

Czyli w przykazaniach nie chodzi o to, żeby samemu ich przestrzegać, tylko o to, żeby państwo systemowo zmuszało wszystkich do ich przestrzegania?
                                      Hm, mnie jakoś tak wychowano, że powinno się zaczynać od siebie, zanim się zacznie coś narzucać innym.
                                      • astra18 Re: Dla mnie najsmutniejszy mem ever 25.10.20, 22:04
                                        jureek napisał:

>
                                        > Czyli w przykazaniach nie chodzi o to, żeby samemu ich przestrzegać, tylko o to
                                        > , żeby państwo systemowo zmuszało wszystkich do ich przestrzegania?

Owszem, również ale i dlatego że spotka cię kara.

> Hm, mnie jakoś tak wychowano, że powinno się zaczynać od siebie, zanim się zacz
                                        > nie coś narzucać innym.

Dekalog został ci narzucony?
                                        Hm, to uniwersalne wartości.
                                        I uprzejmie proszę abyś wiecej nie kłamał i nie przypisywał mi słów których nie wyraziłam w swoich wpisach.
                                        Szanuję twoja "pozytywną szajbę "- jak mawiał klasyk - na punkcie zamiłowania do jazdy na rowerze ale wszystko ma swoje granice.
                                    • jureek Re: Dla mnie najsmutniejszy mem ever 26.10.20, 08:52
                                      maria421 napisała:

> V przykazanie nic o przekraczaniu predkosci nie mowi, to sprawa dla policji:-)

Sądy wydały już wyroki zrównujące wyścigi na ulicach do próby zabójstwa, czyli przekraczanie prędkości ma jak najbardziej związek z piątym przykazaniem.
                                        • jureek Re: Dla mnie najsmutniejszy mem ever 26.10.20, 09:47
                                          maria421 napisała:

> > przekraczanie prędkości ma jak najbardziej związek z piątym przykazaniem.
                                          >
                                          > Tylko jak dojdzie do wypadku.

No nie wiem. Mnie na religii uczono, że już samo stwarzanie zagrożenia dla życia lub zdrowia (np. przez palenie i picie) jest grzechem przeciw piątemu przykazaniu
                                • maria421 Re: Dla mnie najsmutniejszy mem ever 26.10.20, 08:35
                                  astra18 napisał:

> Nie. Kościół to także wierni i całe nauczanie. A w nim 5 przykazanie.
                                  > To nie supermarket, do wyboru co nam się podoba.

V przykazanie "nie zabijaj" ma wiekszy ciezar gatunkowy niz np. VIII przykazanie "nie mow falszywego swiadecttwa przeciw blizniemu twemu", nie mniej jednak nie przypominam sobie, zebys kiedys rozdzierala szaty nad notorycznym lamaniem VIII przykazania przez PiS.

> Przecież cię śmieszy oburzenie na motto tego całego bajzlu, który lewactwo zgot
                                  > owało.

Raczej smieszy mnie odwracanie uwagi z problemu jaki zgotowal TK na to glupie haslo, za ktorym bym nie poszla.
                                  • astra18 Re: Dla mnie najsmutniejszy mem ever 26.10.20, 09:49
                                    maria421 napisała:

>
                                    > Raczej smieszy mnie odwracanie uwagi z problemu jaki zgotowal TK na to glupie h
                                    > aslo, za ktorym bym nie poszla.

Jakiego problemu?
                                    Ciągłośc orzecznictwa dot. musiała być zachowana? Jak to sobie wyobrażasz, dwa orzeczenia na przestrzeni lat miały jeden wspólny punkt, tak więc czwartkowy nie mógł być inny.
                                    • maria421 Re: Dla mnie najsmutniejszy mem ever 26.10.20, 10:03
                                      astra18 napisał:

> Jakiego problemu?
                                      > Ciągłośc orzecznictwa dot. musiała być zachowana? Jak to sobie wyobrażasz, dwa
                                      > orzeczenia na przestrzeni lat miały jeden wspólny punkt, tak więc czwartkowy ni
                                      > e mógł być inny.

Problemu zburzenia 30 letniego kompromisu.
                                      • astra18 Re: Dla mnie najsmutniejszy mem ever 26.10.20, 11:01
                                        maria421 napisała:

> astra18 napisał:
                                        >
                                        > > Jakiego problemu?
                                        > > Ciągłośc orzecznictwa dot. musiała być zachowana? Jak to sobie wyobrażasz
                                        > , dwa
                                        > > orzeczenia na przestrzeni lat miały jeden wspólny punkt, tak więc czwartk
                                        > owy ni
                                        > > e mógł być inny.
                                        >
                                        > Problemu zburzenia 30 letniego kompromisu.

Jak krowie na rowie - ciągłość orzeczenia w zakresie ochrony życia na każdym etapie jego rozwoju.
                                        • maria421 Re: Dla mnie najsmutniejszy mem ever 26.10.20, 11:20
                                          astra18 napisał:

> Jak krowie na rowie - ciągłość orzeczenia w zakresie ochrony życia na każdym et
                                          > apie jego rozwoju.

Jak krowie na rowie- nie pouczaj mnie o "ciaglosci orzeczenia", skoro sama nie wiedzialas z jakiego orzeczenia pochodzi cytat ktorym sie posluzylas "in dubio pro vita humana".

Jeszcze mi nie odpowiedzialas co w sytuacji kiedy nie istnieje dubio.

• astra18 Re: Dla mnie najsmutniejszy mem ever 26.10.20, 11:29
                                            maria421 napisała:

> astra18 napisał:
                                            >
                                            > > Jak krowie na rowie - ciągłość orzeczenia w zakresie ochrony życia na każ
                                            > dym et
                                            > > apie jego rozwoju.
                                            >
                                            > Jak krowie na rowie- nie pouczaj mnie o "ciaglosci orzeczenia",

Że co proszę???:)
                                            To tylko przypomnienie .

skoro sama nie
                                            > wiedzialas z jakiego orzeczenia pochodzi cytat ktorym sie posluzylas "in dubio
                                            > pro vita humana".

Nie moja droga, nie ze mną te numery pani manipulatorko.
                                            Ja nie podałam nr orzeczenia do sentencji, więc pudło.
                                            Poza tym zdążyłaś już chyba się trochę poduczyć od czwartku i znalazłaś ten cytat w kontekście sentencji orzeczenia.

>
                                            > Jeszcze mi nie odpowiedzialas co w sytuacji kiedy nie istnieje dubio.

Nie zadałaś tego pytanie.
                                            Masz jakieś omamy czy "zlecenie"?:)

Ustawa nie przewiduje nie istnienia dubbio. Jest wpisane "prawdopodne/ie/y". To taki dupochron dla lekarzy.
                                            >
              • zbyfauch Re: Dla mnie najsmutniejszy mem ever 26.10.20, 08:57
                a000000 napisała:

Niestety, w powszechnej świadomości funkcjonuje mit dekalogu, jako zbioru praw uniwersalnych, kiedy uniwersalne są bodaj dwa (nie kradnij i nie zabijaj). Pozostałych osiem odnosi się mniej lub bardziej bezpośrednio do podporządkowania kultowi jedynego mzimu.

I dlatego byłbym jednym z pierwszych, który głosowałby za "likwidacją" dekalogu.
          • astra18 Re: Dla mnie najsmutniejszy mem ever 25.10.20, 20:13
            stephen_s napisał:

> Czy "burdy na dzielniach" to pod adresem Moniki Rosy? Jeśli tak, proszę o rozwi
            > nięcie.

Napisałam takim językiem aby dostosować się do poziomu dziczy, która nas "zaszczyca" swoim "skrótem myślowym" od dwóch dni, a w szeregach której znajduje się wymieniona posłanka, znana również ze swojego wystąpienia na wiecu Żorach, na którym jedynym zdaniem na jakie było ją stać było "ty ciulu".
            Maria się chyba nie obrazi, że je nie "wykropkowałam"bo nie wychowana na Śląsku, więc nie zna ciężaru gatunkowego wydźwięku tego słowa u Ślązaków.

• jureek Re: Dla mnie najsmutniejszy mem ever 25.10.20, 20:55
              astra18 napisał:

> Napisałam takim językiem aby dostosować się do poziomu dziczy, która nas "zaszc
              > zyca" swoim "skrótem myślowym" od dwóch dni, a w szeregach której znajduje się
              > wymieniona posłanka, znana również ze swojego wystąpienia na wiecu Żorach, na k
              > tórym jedynym zdaniem na jakie było ją stać było "ty ciulu".

Dodam, że określenia tego użyła w stosunku do radnego Kałuży, który został wybrany z listy KO, a zaraz po wyborach dał się kupić PiS-owi i za stanowisko wicemarszałka przeszedł do klubu PiS. W stosunku do takiego sprzedajnego ciula to określenie i tak było delikatne.
              • astra18 Re: Dla mnie najsmutniejszy mem ever 25.10.20, 22:08
                jureek napisał:

> astra18 napisał:
                >
                > > Napisałam takim językiem aby dostosować się do poziomu dziczy, która nas
                > "zaszc
                > > zyca" swoim "skrótem myślowym" od dwóch dni, a w szeregach której znajduj
                > e się
                > > wymieniona posłanka, znana również ze swojego wystąpienia na wiecu Żorach
                > , na k
                > > tórym jedynym zdaniem na jakie było ją stać było "ty ciulu".
                >
                > Dodam, że określenia tego użyła w stosunku do radnego Kałuży, który został wybr
                > any z listy KO, a zaraz po wyborach dał się kupić PiS-owi i za stanowisko wicem
                > arszałka przeszedł do klubu PiS. W stosunku do takiego sprzedajnego ciula to ok
                > reślenie i tak było delikatne.

Kwestia dotyczy tego kto te słowa wypowiedział i w jakim miejscu.
                Ta pani jest posłanka a ty jeszcze nie dostapiles tego zaszczytu . Ale się staraj.
                  • astra18 Re: Dla mnie najsmutniejszy mem ever 26.10.20, 00:11
                    stephen_s napisał:

> Jeśli obraża cię używanie wulgaryzmów przez posłanki, to rozumiem, że masz tak
                    > samo złą opinię o ex-posłance Pawłowicz?

Mnie nie obraża, bo te panie nie mają zdolności do obrażania mnie. Pawłowicz można wiele zarzucić, nigdy jednak nie używała wulgaryzmów, tak jak to zrobiły te.panie , do debaty publicznej , jak również ulicznej.
                    Z drugiej strony ta wrzeszcząca dzicz pod kościołami czy wdzierająca się do nich, z ubogim językiem, sama wystawiła sobie świadectwo .
                    I niech teraz uważają.
                    • jureek Re: Dla mnie najsmutniejszy mem ever 26.10.20, 09:32
                      astra18 napisał:

> Mnie nie obraża, bo te panie nie mają zdolności do obrażania mnie. Pawłowicz mo
                      > żna wiele zarzucić, nigdy jednak nie używała wulgaryzmów, tak jak to zrobiły t
                      > e.panie , do debaty publicznej , jak również ulicznej.

Jakieś typy bez maseczek, z ochrony marszu niepodległości szarpią na oczach policji kobietę. Policja nie reaguje, ani na brak maseczki, ani na szarpanie. Ale Astry oczywiście nie oburza użycie siły przez osoby nieuprawnione, ją oburzają tylko wulgaryzmy. To się nazywa dulszczyzna i świętojebliwość.
                      • astra18 Re: Dla mnie najsmutniejszy mem ever 26.10.20, 09:55
                        jureek napisał:

> Jakieś typy bez maseczek, z ochrony marszu niepodległości szarpią na oczach pol
                        > icji kobietę.

Mówisz o tej , która podobno została zrzucona ze schodów?
                        Ciekawe ilu.
                        Co do maseczki - pełna zgoda.
                        I całe szczęście ze te "typy " się znalazły na miejscu, aby yej swołoczy nie wpuścić do kościoła, gdzie zamierzały zakłócać mszę świętą.

Policja nie reaguje, ani na brak maseczki, ani na szarpanie. Ale
                        > Astry oczywiście nie oburza użycie siły przez osoby nieuprawnione,

Każdy katolik ma moralne prawo nie wpuścić do kościoła osób które chcą zbeszcześcić świątynię?
                        Nie uczyli cię tego na religii??

ją oburzają
                        > tylko wulgaryzmy.

To się nazywa dulszczyzna i świętojebliwość.

Jurek, przecież ci ludzie nie mają nic więcej do powiedzenia. Sami wystawili sobie świadectwo.
                        Są tylko dwa słowa: na "j" i na "w".
                        Skoro taki zakres wypowiedzi ci odpowiada to też świadczy o tobie.
                          • astra18 Re: Dla mnie najsmutniejszy mem ever 26.10.20, 11:05
                            jureek napisał:

> astra18 napisał:
                            >
                            > > Skoro taki zakres wypowiedzi ci odpowiada to też świadczy o tobie.
                            >
                            > A o Tobie świadczy popieranie damskich bokserów.

NIkt tej nie potrurbował. Najpierw był news że ją zepchnęli ze schodów!!!
                            Oczywiście jak się okazało, że lewactwo łże bo jest film w sieci, no to "chocioaż" poturbowano.
                            Nikt tej pani nie uderzył, nie popchnął.
                            Jeśli tobie - podobno katolikowi - podoba się zakłócanie mszy ( co zresztą jest karalne ), to znaczy że sfera światopoglądowa jest kompletnie zafałszowana .
                            Nawet komuchy nie odważyły się wchodzić do kościołów,wrzeszczeć i zakłócać innym modlitwę.

• jureek Re: Dla mnie najsmutniejszy mem ever 26.10.20, 11:50
                              astra18 napisał:

> NIkt tej nie potrurbował. Najpierw był news że ją zepchnęli ze schodów!!!
                              > Oczywiście jak się okazało, że lewactwo łże bo jest film w sieci, no to "chocio
                              > aż" poturbowano.
                              > Nikt tej pani nie uderzył, nie popchnął.

Napisz jeszcze, że nikt jej nie dotknął.

> Jeśli tobie - podobno katolikowi - podoba się zakłócanie mszy

W którym miejscu napisałem, że mi się to podoba?
                              Nie, nie podoba mi się zakłócanie mszy. Nie podoba mi się, gdy na Jasnej Górze faszyści włażą na mszę. Nie podoba mi się, gdy polityk PiS włazi na ambonę w czasie nabożeństwa i wygłasza przemówienia. Wczorajsze akcje w kościołach też mi się nie podobały. Co nie znaczy, że jakieś nieuprawnione do użycia siły osoby miały prawo szarpać protestujących i dziennikarzy.
                              • astra18 Re: Dla mnie najsmutniejszy mem ever 26.10.20, 12:25
                                jureek napisał:

> Napisz jeszcze, że nikt jej nie dotknął.

No to już lepiej.
                                Tak, wyprowadzono, a raczej sprowadzono, awanturnicę która chciała zakłócać mszę św.

>
                                > > Jeśli tobie - podobno katolikowi - podoba się zakłócanie mszy
                                >
                                > W którym miejscu napisałem, że mi się to podoba?
                                > Nie, nie podoba mi się zakłócanie mszy. Nie podoba mi się, gdy na Jasnej Górze
                                > faszyści włażą na mszę. Nie podoba mi się, gdy polityk PiS włazi na ambonę w cz
                                > asie nabożeństwa i wygłasza przemówienia. Wczorajsze akcje w kościołach też mi
                                > się nie podobały. Co nie znaczy, że jakieś nieuprawnione do użycia siły osoby m
                                > iały prawo szarpać protestujących i dziennikarzy.

To nie nieuprawnione siły, każdy katolik ma MORALNY OBOWIĄZEK bronić dziedzictwa swojej świątyni!
                                Tej kobiecie nic się nie stało, została sprowadzona w dół, z żadnych schodów nie spadła - więc widzisz jakimi metodami posługują się ci, których hasła i idee popierasz.
                                • jureek Re: Dla mnie najsmutniejszy mem ever 26.10.20, 12:38
                                  astra18 napisał:

> To nie nieuprawnione siły, każdy katolik ma MORALNY OBOWIĄZEK bronić dziedzictw
                                  > a swojej świątyni!

Póki co nie mamy jeszcze szariatu i obowiązuje prawo państwowe, a nie kościelne. Według obowiązującego w Polsce prawa monopol na użycie siły mają określone służby, a nie każdy osiłek uzurpujący sobie jakiś moralny obowiązek.
                                  Powtórzę - popieranie tych damskich bokserów świadczy o Tobie.
                                  • astra18 Re: Dla mnie najsmutniejszy mem ever 26.10.20, 13:14
                                    jureek napisał:

> Póki co nie mamy jeszcze szariatu i obowiązuje prawo państwowe, a nie kościelne
                                    > . Według obowiązującego w Polsce prawa monopol na użycie siły

To nie było użycie siły. Pani nie pozwolono na zbeszczeszczenie świątyni, tym samym ocalono ja od ukarania z art. 195 KK.

mają określone sł
                                    > użby, a nie każdy osiłek uzurpujący sobie jakiś moralny obowiązek.

Wszyscy katolicy należą do wspólnoty a ich miejscem, domem, jest kościół i mają go prawo bronić przed barbarią.
                                    > Powtórzę - popieranie tych damskich bokserów świadczy o Tobie.

A ja powtórzę - nikt pani nie pobił więc po prostu kłamiesz.
                                    Więc żadnego damskiego boksera być nie mogło.
                                    • jureek Re: Dla mnie najsmutniejszy mem ever 26.10.20, 13:46
                                      astra18 napisał:

> To nie było użycie siły. Pani nie pozwolono na zbeszczeszczenie świątyni, tym s
                                      > amym ocalono ja od ukarania z art. 195 KK.

Owszem, to było użycie siły. Tę panią dwóch osiłków złapało za ręce i siłą sprowadziło ze schodów. Na filmie widać, jak się siłowali. Jeśli chcieli tylko bronić kościoła, to mogli po prostu stanąć jej na drodze. Ale oni aktywnie ją siłą sprowadzali ze schodów. Zresztą poczekajmy, co powie na to sąd, bo z tego co mi wiadomo, to będzie zgłoszenie przeciw tym typom.
                                      Te typy to są jakieś jasnowidze, że wiedzieli z góry, że pani ta chce kościół zbeszcześcić?
                                      • astra18 Re: Dla mnie najsmutniejszy mem ever 26.10.20, 14:51
                                        jureek napisał:

> astra18 napisał:
                                        >
                                        > > To nie było użycie siły. Pani nie pozwolono na zbeszczeszczenie świątyni,
                                        > tym s
                                        > > amym ocalono ja od ukarania z art. 195 KK.
                                        >
                                        > Owszem, to było użycie siły. Tę panią dwóch osiłków złapało za ręce i siłą spro
                                        > wadziło ze schodów.

Gdyby jej nie trzymali ona wdarłaby się do kościoła i bluzgała w świątyni.
                                        A teraz rozważ te proporcje.

Na filmie widać, jak się siłowali. Jeśli chcieli tylko bron
                                        > ić kościoła, to mogli po prostu stanąć jej na drodze. Ale oni aktywnie ją siłą
                                        > sprowadzali ze schodów.

A wiesz, że w pierwszych twittach opisywano, że zrzucili ją ze schodów, ci których wspierasz swoim poparciem?

Zresztą poczekajmy, co powie na to sąd, bo z tego co mi
                                        > wiadomo, to będzie zgłoszenie przeciw tym typom.
                                        > Te typy to są jakieś jasnowidze, że wiedzieli z góry, że pani ta chce kościół z
                                        > beszcześcić?

Nieee , nie trzeba było cech jasnowidza, mieli już informacje co się działo w Poznaniu, Toruniu, na Saskiej Kępie w W-wie..
                                        Policja niestety nie radziła sobie wczoraj z tą dziczą niszczącą sprayami mury kościołów i w/w zdarzenia, więc w obronie kościołów powołano straż narodową.

• jureek Re: Dla mnie najsmutniejszy mem ever 26.10.20, 15:03
                                          astra18 napisał:

> Gdyby jej nie trzymali ona wdarłaby się do kościoła i bluzgała w świątyni.

W gdybanie nie będę się bawił, ustosunkuję się do tego, co widać na filmach. Opublikowanych na stronie TVP Info, więc chyba dla Ciebie wiarygodnych.
                                          Te osiłki aktywnie, z użyciem przemocy przesuwali ją w dół schodów. To nie był żaden bierny opór z ich strony, lecz aktywne użycie siły.
                                          • astra18 Re: Dla mnie najsmutniejszy mem ever 26.10.20, 16:19
                                            jureek napisał:

> astra18 napisał:
                                            >
                                            > > Gdyby jej nie trzymali ona wdarłaby się do kościoła i bluzgała w świątyni
                                            > .
                                            >
                                            > W gdybanie nie będę się bawił,

To nawet nie trzeba było gdybać, po akcjach w Poznaniu i Toruniu szybko ustawiono kordon przed wejściem do kościoła w W-wie aby sytuacja się nie powtórzyła.

ustosunkuję się do tego, co widać na filmach. Op
                                            > ublikowanych na stronie TVP Info, więc chyba dla Ciebie wiarygodnych.

Ja to widziałam w necie , bo ktoś rzucił hasło że pani została zepchnięta ze schodów i musiano wezwać karetkę .

> Te osiłki aktywnie, z użyciem przemocy przesuwali ją w dół schodów. To nie był
                                            > żaden bierny opór z ich strony, lecz aktywne użycie siły.

Acha , oni mieli stawiać bierny opór a tym którzy chcieli wedrzeć się kościoła aby zrobić rozróbę w kościele należało pozwolić na bluzgi w ich stronę i siłowe przedzieranie się do kościoła. Acha.
                                          • a000000 Re: Dla mnie najsmutniejszy mem ever 26.10.20, 16:28
                                            jureek napisał:

> Te osiłki aktywnie, z użyciem przemocy przesuwali ją w dół schodów. To nie był
                                            > żaden bierny opór z ich strony, lecz aktywne użycie siły.

W POLSAT powiedziało, że to była młodzież wszechpolska. Wiesz jakie wióry by leciały, gdyby faktycznie użyli siły?
                                            Boję się dania, w którym kibole poczują się do obrony narodowych świętości.
                                            • maria421 Re: Dla mnie najsmutniejszy mem ever 26.10.20, 16:37
                                              a000000 napisała:

> Boję się dania, w którym kibole poczują się do obrony narodowych świętości.

Ja tez.
                                              Ale jak juz pisalam wczesniej- konsekwencja zlamania kompromisu jest radykalizacja po obu stronach.
                                              Tymczasem rzadzacy nabrali wody w usta i zamiast deeskalowac, wola przeczekac.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka