Dodaj do ulubionych

A tymczasem Kościół...

30.10.20, 21:44
Co prawda parę dni temu abpowi Gądeckiemu chyba nieco zmiękła rura, bo zaczął wzywać do rozmowy itd... ale kiedy Duda przedstawił swoją propozycję, to ze strony Episkopatu leci to:

poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,26463309,rzecznik-episkopatu-o-propozycji-dudy-kosciol-nie-zgodzi-sie.html

Czyli: nie, nie może być żadnego prawa pozwalającego na aborcję. W jakimkolwiek przypadku. Czyli gwałtu też, jak mniemam.

Naprawdę się dziwicie, że ludzie poszli protestować pod kurie i kościoły? Przecież Episkopat mówi jasno: ma być zakazane w 100%, żadnego prawa wyboru dla kobiet, żadnych rozważań nad konsekwencjami zmuszania ich do rodzenia dzieci ciężko upośledzonych, umierających lub z gwałtu...
Obserwuj wątek
    • maria421 Re: A tymczasem Kościół... 31.10.20, 08:58
      A tymczasem kosciol....

kurierlubelski.pl/duchowni-wystosowali-specjalny-apel-chca-byc-wierni-ewangelii-a-nie-bawic-sie-w-romanse-z-politykami-wsrod-nich-lubelscy-ksieza/ar/c1-15263974?fbclid=IwAR18GEIpjTE9TgjPDoVXIjJKQZ2DqYRNCZa-AXH8dtA5i0mnzqUxnzpFphc
      • astra18 Re: A tymczasem Kościół... 31.10.20, 18:16
        maria421 napisała:

> Mamy bardzo madrego Prymasa
        >
        > wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26465610,prymas-polski-o-apelu-kaczynskiego-by-bronic-swiatyn-kosciol.html#s=BoxMMt2

Odnoszac się do tytułu artykułu nalezaloby w takim razie wpuszczać swolocz do kościołów aby tam demolowała, wrzeszczała a wierni na znak protestu wymaluja kredkami swoją niezgodę na takie działania .
        • maria421 Re: A tymczasem Kościół... 31.10.20, 20:10
          astra18 napisał:

> Odnoszac się do tytułu artykułu nalezaloby w takim razie wpuszczać swolocz do k
          > ościołów aby tam demolowała, wrzeszczała a wierni na znak protestu wymaluja kre
          > dkami swoją niezgodę na takie działania .

Dla Astry najwyrazniej slowo prezespana wyzej stoi niz slowo Prymasa.
          • astra18 Re: A tymczasem Kościół... 31.10.20, 20:19
            maria421 napisała:

> Dla Astry najwyrazniej slowo prezespana wyzej stoi niz slowo Prymasa.

Ani wyżej ani niżej. Byłaś kiedyś zbulwersowana że JPII pocałował Koran, o ile sobie przypominam, jakoś dałąś sobie prawo do wyrażenia swojej opinii.
            • maria421 Re: A tymczasem Kościół... 01.11.20, 13:30
              astra18 napisał:

> Ani wyżej ani niżej. Byłaś kiedyś zbulwersowana że JPII pocałował Koran, o ile
              > sobie przypominam, jakoś dałąś sobie prawo do wyrażenia swojej opinii.

Ale ta moja opinia nie pokrywala sie z zadna opnia rzadzacych.
              Czyli byla MOJA, a nie Kwasniewskiego, Buzka, Herzoga czy Schrödera.
              • astra18 Re: A tymczasem Kościół... 01.11.20, 13:39
                maria421 napisała:

>
                >
                > Ale ta moja opinia nie pokrywala sie z zadna opnia rzadzacych.

I nie ma to żadnego znaczenia.

> Czyli byla MOJA, a nie Kwasniewskiego, Buzka, Herzoga czy Schrödera.

A moja jest moja , twoje obsesje co do tego z czyja jest zbieżna jest bezpodstawna.
                >
              • a000000 Re: A tymczasem Kościół... 02.11.20, 09:10
                maria421 napisała:

> Ale ta moja opinia nie pokrywala sie z zadna opnia rzadzacych.
                > Czyli byla MOJA, a nie Kwasniewskiego, Buzka, Herzoga czy Schrödera.
                >

Ale gdy Twoja opinia brzmi: "Kaczor to szkodliwy gnom" i całkiem przypadkiem i niezależnie, wielu polityków ma takie samo zdanie, to CO???? mogę twierdzić, że skoro masz takie samo zdanie w pewnej kwestii, to tych polityków wspierasz, idziesz bezmyślnie na ich pasku ?.... bo to właśnie sugerujesz również i mnie.

Mario, to że Hitler twierdził podobnie jak i ja, że przyroda jest piękna nie oznacza, że jestem wyznawcą Hitlera. Mimo że w pewnej kwestii mam zdanie podobne.
                Doprawdy, dziwny jest ten świat.... Myślę, że do szkół powinna wrócić logika.
                • maria421 Re: A tymczasem Kościół... 02.11.20, 09:55
                  a000000 napisała:

> Ale gdy Twoja opinia brzmi: "Kaczor to szkodliwy gnom" i całkiem przypadkiem i
                  > niezależnie, wielu polityków ma takie samo zdanie, to CO???? mogę twierdzić,
                  > że skoro masz takie samo zdanie w pewnej kwestii, to tych polityków wspierasz,
                  > idziesz bezmyślnie na ich pasku ?.... bo to właśnie sugerujesz również i mnie.

To mam takie zdanie jak 70% Polakow, a przeciez wiesz ze zadna partia w Polsce nie ma 70% poparcia:

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26469371,sondaz-wiekszosc-polakow-chce-odejscia-jaroslawa-kaczynskiego.html#s=BoxMMt3
                  • a000000 Re: A tymczasem Kościół... 02.11.20, 11:15
                    maria421 napisała:

> a000000 napisała:

> To mam takie zdanie jak 70% Polakow, a przeciez wiesz ze zadna partia w Polsce
                    > nie ma 70% poparcia:

te 70 % zbieżności dotyczy JEDNEJ kwestii.
                    Ja też się zastanawiam, czy mimo tego, że w większości spraw ma rację, nie powinien rozważyć usunięcia się z polityki. Ale z innych powodów niż TY. Ty go nie znosisz, widzisz w nim tylko wielkie zło.... a ja uważam, że skoro wzbudza tak negatywne emocje, powinien pro publico bono zniknąć z widoku. I zadbać o własne zdrowie. Jak sto lat temu Piłsudski gdy mówił: mam was w d.... panowie. Bo dla pewnych ludzi nie warto nic robić... chcą być murzynami Europy to niech będą. Chcą iść do piekła - niech idą.

• maria421 Re: A tymczasem Kościół... 02.11.20, 11:32
                      a000000 napisała:

> te 70 % zbieżności dotyczy JEDNEJ kwestii.

Nie.
                      Co do "jednej kwestii" czyli opinii w sprawie aborcji, zajrzyj do watku Gumpla "Sondaz", zobaczysz ze te sondaze sie nie pokrywaja.

> Ja też się zastanawiam, czy mimo tego, że w większości spraw ma rację, nie pow
                      > inien rozważyć usunięcia się z polityki. Ale z innych powodów niż TY. Ty go nie
                      > znosisz, widzisz w nim tylko wielkie zło.... a ja uważam, że skoro wzbudza ta
                      > k negatywne emocje, powinien pro publico bono zniknąć z widoku. I zadbać o włas
                      > ne zdrowie. Jak sto lat temu Piłsudski gdy mówił: mam was w d.... panowie. Bo
                      > dla pewnych ludzi nie warto nic robić... chcą być murzynami Europy to niech będ
                      > ą. Chcą iść do piekła - niech idą.

W demokracji polityk moze realizowac wlasne "racje" w ramach prawa , nie moze sie stawiac ponad prawem, nie moze unikac odpowiedzialnosci za podejmowane dzialania, nie moze uzywac demokracji jako instrumentu do lamania demokracji.
                      • a000000 Re: A tymczasem Kościół... 02.11.20, 12:06
                        maria421 napisała:

> a000000 napisała:
                        >
                        > > te 70 % zbieżności dotyczy JEDNEJ kwestii.
                        >
                        > Nie.
                        > Co do "jednej kwestii" czyli opinii w sprawie aborcji, zajrzyj do watku Gumpla
                        > "Sondaz", zobaczysz ze te sondaze sie nie pokrywaja.

Nie wiem do kogo mówisz..... ja się odezwałam w kwestii odejścia Kaczyńskiego z polityki. To w tej kwestii 70% badanych przez GW jest za.
                        W kwestii aborcji poparcie rozkłada się inaczej. Za jest 22%, przeciw 11%, a 62% jest za aborcją w określonych przypadkach... czyli za utrzymaniem kompromisu.

• astra18 Re: A tymczasem 02.11.20, 12:25
                          ...niestrudzona Dulczessa nadaje ( upojona pewnie "ukonstytuowaniem sie" wczoraj Rady Czegoś Tam na W )

pbs.twimg.com/media/El0FnypWkAIlCcv?format=png&name=900x900
                          To ja przypomnę wiekopomne słowa byłej premier Kopacz:

tvn24.pl/polska/ewa-kopacz-wladzy-w-polsce-nie-mozna-przejac-na-ulicy-a-jedynie-przy-urnie-wyborczej-ra493163-3420617

• a000000 Re: A tymczasem 02.11.20, 12:52
                            astra18 napisał:

> ...niestrudzona Dulczessa nadaje

> To ja przypomnę wiekopomne słowa byłej premier Kopacz:

ech... te kobiety wszystko powiedzą, w zależności od okoliczności. Byle tylko dorwać się do władzy.
                            • astra18 Re: A tymczasem 02.11.20, 13:05
                              a000000 napisała:

> astra18 napisał:
                              >
                              > > ...niestrudzona Dulczessa nadaje
                              >
                              > > To ja przypomnę wiekopomne słowa byłej premier Kopacz:
                              >
                              >
                              > ech... te kobiety wszystko powiedzą, w zależności od okoliczności. Byle tylko d
                              > orwać się do władzy.

Tylko mnie tak jakoś wciąż dziwi, że w dobie dostępu do informacji, tych bieżących jak i archiwalnych, nie mówiąc już o zwykłej pamięci ludzkiej, baba gada takie rzeczy.
                          • maria421 Re: A tymczasem 02.11.20, 16:32
                            Astra, co Ci sie nie zgadza? Przeciez Dulkiewicz mowi o POKOJOWYM odsunieciu PiSu od wladzy.

Nie podzega do przemocy jak Kaczynski.

Czytalas sondaze? 70% che zeby Kaczynski odszedl z polityki, PiS spadl do 29% . Wystarczy cierpliwie poczekac.
                            • a000000 Re: A tymczasem 02.11.20, 17:04
                              maria421 napisała:

> Astra, co Ci sie nie zgadza? Przeciez Dulkiewicz mowi o POKOJOWYM odsunieciu Pi
                              > Su od wladzy.

masz rację. MÓWI. I na tym koniec.
                              I dlatego wspiera pokojowe ataki na kościoły i księży. I też MÓWI. Czekam, aż z oburzenia zacznie rysować kredą kwiatki na asfalcie.
                              • maria421 Re: A tymczasem 02.11.20, 17:08
                                a000000 napisała:

> masz rację. MÓWI. I na tym koniec.

Kaczynski bedac w opozycji tez mowil "Ten rzad musi odejsc", "Tusk musi odejsc". Wolno bylo Kaczynskiemu, wolno i innym.

• a000000 Re: A tymczasem 02.11.20, 17:22
                                  maria421 napisała:

> a000000 napisała:
                                  >
                                  > > masz rację. MÓWI. I na tym koniec.
                                  >
                                  > Kaczynski bedac w opozycji tez mowil "Ten rzad musi odejsc", "Tusk musi odejsc"
                                  > . Wolno bylo Kaczynskiemu, wolno i innym.
                                  >
                                  mówił i nie kłamał. A Dulkiewicz łże jak pies... mówi, że pokojowo, a kuma się z tymi co siłowo.... Więc jej nie wierzę.
                                  • maria421 Re: A tymczasem 02.11.20, 18:09
                                    a000000 napisała:

> mówił i nie kłamał. A Dulkiewicz łże jak pies... mówi, że pokojowo, a kuma się
                                    > z tymi co siłowo.... Więc jej nie wierzę.

Nikt nie chce silowo obalac rzadu, wiec nie zmyslaj!
                                    • a000000 Re: A tymczasem 02.11.20, 19:39
                                      maria421 napisała:

> Nikt nie chce silowo obalac rzadu, wiec nie zmyslaj!

No tak, zapomniałam, że Wałęsa, Frasyniuk, czy skrajna lewica to NIKT.
                                      • maria421 Re: A tymczasem 02.11.20, 19:52
                                        a000000 napisała:

> No tak, zapomniałam, że Wałęsa, Frasyniuk, czy skrajna lewica to NIKT.

A mowili jakiej sily uzyja przy obaleniu? Wojska, policji, czy czego?
                            • astra18 Re: A tymczasem 02.11.20, 17:12
                              maria421 napisała:

> Astra, co Ci sie nie zgadza? Przeciez Dulkiewicz mowi o POKOJOWYM odsunieciu Pi
                              > Su od wladzy.

Mnie się nie zgadza to o czym mówi Dulczessa z tym co mówiła onegdaj Kopacz.
                              A to ta sama nac.
                              >
                              > Nie podzega do przemocy jak Kaczynski.

Nawet słowem się nie zajaknela przeciwko zakłócaniu modlitw w kościołach czy mazaniu murów , drzwi.
                              Coś baknela o napisach na krzyżu na cmentarzu Ofiar Hitleryzmu...
                              >
                              > Czytalas sondaze? 70% che zeby Kaczynski odszedl z polityki, PiS spadl do 29% .
                              > Wystarczy cierpliwie poczekac.

Racja , a nie przebierać nogami .
                              I czekać aż jakaś rada, ze swoimi postulatami doprowadzi w 7 dni do dymisji rządu.
                              Nie lepiej przypomnieć sobie ci mówiła kochana pani premier Kopacz?:)))
                              A ty tak na serio z tymi sondażami?:)
                              Już się czepiasz jak pijany płotu:)))
                              Ale się ciesz , jak nie masz innych okazji.....:)

• maria421 Re: A tymczasem Kościół... 02.11.20, 12:28
                          a000000 napisała:

> Nie wiem do kogo mówisz..... ja się odezwałam w kwestii odejścia Kaczyńskiego z
                          > polityki. To w tej kwestii 70% badanych przez GW jest za.

Przez IBRIS, zdaje sie.

OK, Azerko, zle Cie zrozumialam.

Tak, czy inaczej, pozostaje przy mojej ocenie Kaczynskiego jako opetanego wladza niszczyciela demokracji.

• a000000 Re: A tymczasem Kościół... 02.11.20, 12:49
                            maria421 napisała:

> a000000 napisała:
                            . To w tej kwestii 70% badanych przez GW jest za.
                            >
                            > Przez IBRIS, zdaje sie.

ale na zlecenie GW. Pytania postawiła GW. W ankietach, sposób przedstawienia pytania ma wielkie znaczenie.
                            >

> Tak, czy inaczej, pozostaje przy mojej ocenie Kaczynskiego jako opetanego wladz
                            > a niszczyciela demokracji.
                            >

tak czy inaczej, pozwolę się z Tobą nie zgodzić.
                            • maria421 Re: A tymczasem Kościół... 02.11.20, 12:53
                              a000000 napisała:

> ale na zlecenie GW. Pytania postawiła GW. W ankietach, sposób przedstawienia
                              > pytania ma wielkie znaczenie.

Z pewnoscia gdyby to GP zrobila ankiete, to wynik bylby odwrotny:-)

> tak czy inaczej, pozwolę się z Tobą nie zgodzić.

Nie liczylam ze sie ze mna zgodzisz.
                              Skoro zgadzasz sie z Kaczynskim we wszystkim, to znaczy zgadzasz sie z nim tez z tym, ze "cel uswieca srodki".
                              • a000000 Re: A tymczasem Kościół... 02.11.20, 13:18
                                maria421 napisała:

> Skoro zgadzasz sie z Kaczynskim we wszystkim, to znaczy zgadzasz sie z nim tez
                                > z tym, ze "cel uswieca srodki".

nie we wszystkim. To przypadek, że na pewne kwestie mamy podobne poglądy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka