Dodaj do ulubionych

Narodowa kwarantanna

05.11.20, 19:52
Co to za nazwa dziwna? Znowu ten patos dziewiętnastowieczny. Wszystko już musi być narodowe. Czy należy to tak rozumieć, że z kwarantanny będą wyłączone mniejszości narodowe?
Obserwuj wątek
      • a000000 Re: Narodowa kwarantanna 06.11.20, 08:57
        maria421 napisała:

> Okreslenie "ogolnokrajowa" byloby trafniejsze.

może. Ale użycie słowa Narodowa znaczy, że jest to niezwykle ważne. I wszystkie ręce na pokład bo może być licho.
    • a000000 Re: Narodowa kwarantanna 06.11.20, 08:54
      jureek napisał:

> Co to za nazwa dziwna? Znowu ten patos dziewiętnastowieczny. Wszystko już musi
      > być narodowe. Czy należy to tak rozumieć, że z kwarantanny będą wyłączone mniej
      > szości narodowe?

to Twoim zdaniem mniejszości narodowe do Narodu nie należą?????? Mają ten sam język urzędowy, tą samą Konstytucję, tą samą ziemię, tą samą historię.... te same prawa i obowiązki.... te same szpitale, tego samego wirusa.... ten sam rząd i tą samą kwarantannę...

A co Ci przeszkadza określenie Narodowy? przecież oznacza to tylko tyle, że dotyczy KAŻDEGO.

Stadion Narodowy też Ci przeszkadza? A narodowe czytanie Mickiewicza???
      • maria421 Re: Narodowa kwarantanna 06.11.20, 08:58
        Azerko, obostrzenia dotycza kazdego przebywajacego na terenie kraju, rowniez cudzoziemcow, dlatego uwazam ze "ogolnokrajowa kwarantanna" bylaby trafniejszym okresleniem, ale skoro wymyslili "narodowa kwarantanne", to niech bedzie.
      • jureek Re: Narodowa kwarantanna 06.11.20, 09:19
        a000000 napisała:

> to Twoim zdaniem mniejszości narodowe do Narodu nie należą??????

Jak sama nazwa wskazuje należą one do narodu, ale nie do tego, który stanowi większość w jakimś kraju.
        Osoba z mniejszości narodowej jest obywatelem polskim, ale nie jest polskiej narodowości.
        Co do Twoich pytań, czy jakieś nazwy mi się podobają, czy nie, to rzeczywiście nie podoba mi się nazwa Stadion Narodowy i w ogóle nadużywanie tego przymiotnika. Dowartościowywanie się przez przynależność plemienną jest mi obce.
        • astra18 Re: Narodowa kwarantanna 06.11.20, 10:00
          jureek napisał:

> a. Dowartościowywanie się przez przynależność plemienną jest mi obce.

Mniejszość narodowa również stanowi "przynależność plemienną". Oni się nie "dowartościowują" wybijajac się na odrębność? A ta walka o te tabliczki z dwujęzycznymi nazwami, to co ?
          • jureek Re: Narodowa kwarantanna 06.11.20, 12:19
            astra18 napisał:

> Mniejszość narodowa również stanowi "przynależność plemienną".

Racja. Dlatego ze śląskimi nacjonalistami jest mi tak samo nie po drodze, jak z jakimikolwiek innymi.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka