Dodaj do ulubionych

Aborcja - kolejny etap

27.03.21, 17:19
Fundacja "Pro - Prawo do życia" zaczyna zbieranie podpisów pod ustawą delegalizującą aborcję *całkowicie* - czyli także w przypadku ciąż w wyniku gwałtu oraz w ramach ratowania życia matki. Ustawa też przewiduje zrównanie każdej aborcji z zabójstwem oraz wprowadza możliwość uznania za przestępstwo poronienia:

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26924707,radykalowie-chca-calkowitego-zakazu-aborcji-w-projekcie-karanie.html

I jak tam samopoczucie, Astra? Bo jeśli dobrze pamiętam, to to wyroku TN nie chciałaś słuchać, że taki ciąg dalszy nastąpi?
Obserwuj wątek
      • stephen_s Re: Aborcja - kolejny etap 27.03.21, 21:13
        > Stefan, mysle ze PiS nie bedzie chcial dalej kopac dolka pod soba i ze sprawy nie ruszy.

Szczerze? Ja rok temu byłem przekonany, że PiS nie będzie chciał kopać dołka pod sobą i nie doprowadzi do zaostrzenia prawa. Że będzie sprawę taktycznie rozgrywał, ale ostatecznie nic nie zrobi. A jednak zrobili...

Ta ekipa się coraz bardziej odkleja od jakiejkolwiek racjonalności. Załóżmy, że projekt wpłynie do Sejmu - i nietrudno się domyślić, że Solidarna Polska go poprze. Konfederacja też. Możemy się też spodziewać, że oczywiście na "tak" wypowie się Kościół katolicki. I co wtedy zrobi PiS? Postawi się? Nie byłbym taki pewien...
    • astra18 Re: Aborcja - kolejny etap 27.03.21, 18:45
      stephen_s napisał:

>
      > I jak tam samopoczucie, Astra? Bo jeśli dobrze pamiętam, to to wyroku TN nie ch
      > ciałaś słuchać, że taki ciąg dalszy nastąpi?

Podpisy pod projekty obywatelskie są zbierane z różnych powodów, nawet za całkowitym zniesieniem zakazu aborcji. I takowe były,i jak tam samopoczucie Stefan?
      • maria421 Re: Aborcja - kolejny etap 27.03.21, 18:47
        astra18 napisał:

> Podpisy pod projekty obywatelskie są zbierane z różnych powodów, nawet za całko
        > witym zniesieniem zakazu aborcji. I takowe były,i jak tam samopoczucie Stefan?

Podpisalabys sie pod takim projektem?
        • astra18 Re: Aborcja - kolejny etap 27.03.21, 19:06
          maria421 napisała:

> astra18 napisał:
          >
          > > Podpisy pod projekty obywatelskie są zbierane z różnych powodów, nawet za
          > całko
          > > witym zniesieniem zakazu aborcji. I takowe były,i jak tam samopoczucie St
          > efan?
          >
          > Podpisalabys sie pod takim projektem?

Nie.
          Wyraźnie tu na forum zaznaczlam że jedynie przesłanka eugeniczna powinna być uznana za niezgodna z konstytucją.
          • stephen_s Re: Aborcja - kolejny etap 27.03.21, 21:08
            > Wyraźnie tu na forum zaznaczlam że jedynie przesłanka eugeniczna powinna być uznana za niezgodna z konstytucją.

Dla porządku: nie ma czegoś takiego jak przesłanka "eugeniczna". Dokształć się, czym była eugenika. Jest przesłanka embriopatologiczna.

Nota bene, jestem ciekaw, jak uzasadniasz konstytucyjność przesłanki ciąży z gwałtu, jeśli przesłanka ciężkiego uszkodzenia płodu jest wg ciebie niekonstytucyjna. Dziecka bez mózgu nie można usunąć, bo jest to dyskryminacja - ale zdrowe dziecko gwałciciela można? To nie jest dyskryminacja?
            • astra18 Re: Aborcja - kolejny etap 27.03.21, 21:56
              stephen_s napisał:

>
              > Dla porządku: nie ma czegoś takiego jak przesłanka "eugeniczna". Dokształć się,

No popatrz ,sam prof.Zoll użył tego określenia,więc spasuj.

> czym była eugenika. Jest przesłanka embriopatologiczna.
              >
              > Nota bene, jestem ciekaw, jak uzasadniasz konstytucyjność przesłanki ciąży z gw
              > ałtu, jeśli przesłanka ciężkiego uszkodzenia płodu jest wg ciebie niekonstytucy
              > jna. Dziecka bez mózgu nie można usunąć, bo jest to dyskryminacja - ale zdrowe
              > dziecko gwałciciela można? To nie jest dyskryminacja?

Jest to spory dylemat również dla mnie, biorąc pod uwagę życie i zdrowie matki .
          • maria421 Re: Aborcja - kolejny etap 28.03.21, 09:04
            astra18 napisał:

> Nie.
            > Wyraźnie tu na forum zaznaczlam że jedynie przesłanka eugeniczna powinna być uz
            > nana za niezgodna z konstytucją.

Usuniecie plodu z wada letalna nie ma nic wspolnego z eugenika.
            Poza tym, nie rozumiem dlaczego popierasz zakaz usuwania plodow z wada letalna i jednoczesnie popierasz przyzwolenie na usuwanie zdrowych plodow poczetych na skutek gwaltu.
            • astra18 Re: Aborcja - kolejny etap 28.03.21, 09:45
              maria421 napisała:

>
              > Usuniecie plodu z wada letalna nie ma nic wspolnego z eugenika.

W przypadku wady rozwojowej jaką jest Down jak najbardziej.

"Zdaniem prof. Zolla, niezgodny z Konstytucją jest przepis, dopuszczający aborcję w przypadku, gdy dziecko dotknięte jest ciężką nieuleczalną chorobą albo wadą rozwojową. – Mamy tu do czynienia z klasyczną eugeniką – podkreśla wybitny prawnik."

fundacjamalychstopek.pl/2016/04/07/prof-zoll-ostro-o-polskim-prawie-aborcyjnym/
              > Poza tym, nie rozumiem dlaczego popierasz zakaz usuwania plodow z wada letalna

..i zespołu Downa, bo jakoś o tym się nie wspomina, prawda? A był to JEDEN zapis w ustawie.

> i jednoczesnie popierasz przyzwolenie na usuwanie zdrowych plodow poczetych na
              > skutek gwaltu.

Już to wyjaśniłam Stefanowi.
              • maria421 Re: Aborcja - kolejny etap 28.03.21, 10:03
                Astra, niedawno dyskutowalysmy o mozliwosci usuniecia plodu z wada letalna, Ty popieralas zakaz.
                Przeciez wiesz, ze wada letalna to nie to samo co Trisomia 23 bo plod z wada letalna nie jest w stanie zyc poza orgamizmem matki, a dziecko z syndromem Downa jak najbardziej moze zyc i cieszyc sie zyciem.

Wiec znowu- dlaczego popierasz zakaz usuwania plodow z wada letalna i popierasz zezwolenie na usuwanie zdrowych plodow splodzonych w wyniku gwaltu?

• astra18 Re: Aborcja - kolejny etap 28.03.21, 10:16
                  maria421 napisała:

> Astra, niedawno dyskutowalysmy o mozliwosci usuniecia plodu z wada letalna, Ty
                  > popieralas zakaz.
                  > Przeciez wiesz, ze wada letalna to nie to samo co Trisomia 23 bo plod z wada le
                  > talna nie jest w stanie zyc poza orgamizmem matki, a dziecko z syndromem Downa
                  > jak najbardziej moze zyc i cieszyc sie zyciem.

Mario, te dwie wyżej wymieniony wady funkcjonowały w JEDNEJ ustawie.

>
                  > Wiec znowu- dlaczego popierasz zakaz usuwania plodow z wada letalna i popierasz
                  > zezwolenie na usuwanie zdrowych plodow splodzonych w wyniku gwaltu?

Juz to wyjaśniłam, zajrzyj do dyskusji ze Stefanem.
                  Mogę tylko dodać, że jeśli istniałaby możliwość rozróżnienia wiekowego zgwałconej, byłabym skłonna uznać, że zakaz mógłby dotyczyć osób dorosłych.
                  >
                  • maria421 Re: Aborcja - kolejny etap 28.03.21, 10:26
                    astra18 napisał:

> Mario, te dwie wyżej wymieniony wady funkcjonowały w JEDNEJ ustawie.

Wada letalna to nie to samo co inne wady rozwojowe z ktorymi dziecko moze zyc.
                    Mozna bylo znowelizowac ustawe tak, zeby te dwie kwestie rozdzielic. Ale PiS bal sie podjecia normalnej drogi legislacyjnej, przez Sejm, dlatego podrzucil sprawe do TK.

> Juz to wyjaśniłam, zajrzyj do dyskusji ze Stefanem.
                    > Mogę tylko dodać, że jeśli istniałaby możliwość rozróżnienia wiekowego zgwałcon
                    > ej, byłabym skłonna uznać, że zakaz mógłby dotyczyć osób dorosłych.

Ale przeciez zawsze chodzi o nienarodzone dziecko, prawda? Wiec co ma do tego fakt, ze matka ma 15 czy 19 lat?

• astra18 Re: Aborcja - kolejny etap 28.03.21, 10:33
                      maria421 napisała:

>
                      > Wada letalna to nie to samo co inne wady rozwojowe z ktorymi dziecko moze zyc.
                      > Mozna bylo znowelizowac ustawe tak, zeby te dwie kwestie rozdzielic.

Ale sam zapis w ustawie należało uznac za niekonstytucyjny, bo zawierał wszystkie te wady o których mowa.
                      I o to chodziło w tej sprawie.

Ale PiS ba
                      > l sie podjecia normalnej drogi legislacyjnej, przez Sejm, dlatego podrzucil spr
                      > awe do TK.

Bla bla. Znowu.
                      A co ze "starym" zapisem w ustawie?
                      >

>
                      > Ale przeciez zawsze chodzi o nienarodzone dziecko, prawda?

Prawda. Nie ukrywam, że dla mnie to poważny dylemat.

Wiec co ma do tego f
                      > akt, ze matka ma 15 czy 19 lat?

Uwarunkowania psychiczne i fizyczne.
                      >
                      • maria421 Re: Aborcja - kolejny etap 28.03.21, 11:44
                        Astra, jak zaczynasz pisac "bla bla", to znaczy ze nie masz argumentow.

Popierasz zakaz usuwania pludu niezdolnego do zycia poza organizmem matki i jednoczesnie plodu zdrowego, pochodzacego z ciazy powstalej w wyniku gwaltu , a tego nie da sie ze soba pogodzic.
                        Albo jestes za calkowita ochrona dziecka poczetego, wiec popierasz projekt o ktorym pisze Stefan, albo nie.

• jureek Re: Aborcja - kolejny etap 28.03.21, 19:33
                          maria421 napisała:

> Albo jestes za calkowita ochrona dziecka poczetego, wiec popierasz projekt o kt
                          > orym pisze Stefan, albo nie.

Ponadto, jeśli naprawdę chce się chronić nienarodzone dzieci, to powinno się kobietom w wieku rozrodczym pozabierać paszporty, żeby nie mogły zrobić aborcji za granicą.
                    • astra18 Re: Aborcja - kolejny etap 28.03.21, 10:34
                      maria421 napisała:

Ale PiS ba
                      > l sie podjecia normalnej drogi legislacyjnej, przez Sejm, dlatego podrzucil spr
                      > awe do TK.

Przecież tym babom ze strajku kobiet nie chodziło o to co zrobił TK.
                      Naiwna jesteś.
                        • astra18 Re: Aborcja - kolejny etap 28.03.21, 17:35
                          maria421 napisała:

> astra18 napisał:
                          >
                          > > Przecież tym babom ze strajku kobiet nie chodziło o to co zrobił TK.
                          > > Naiwna jesteś.
                          >
                          > Przeciez protestowaly po orzeczeniu TK, wiec chodzilo im o to co zrobil TK

Jakoś trzeba było wykorzystać moment aby drżeć mordy o całkowitej legalizacji aborcji i obaleniu rządu.
                          Jeszcze te zielone chusty i ....alla alla alla.:)
                          Jak się skończy hajs, jak Kasprzakowi co to do roboty musi iść, jak powiedział , to i paliwo tym babom tez się skończy.

• maria421 Re: Aborcja - kolejny etap 28.03.21, 18:15
                            astra18 napisał:

> Jakoś trzeba było wykorzystać moment aby drżeć mordy o całkowitej legalizacji a
                            > borcji i obaleniu rządu.
                            > Jeszcze te zielone chusty i ....alla alla alla.:)
                            > Jak się skończy hajs, jak Kasprzakowi co to do roboty musi iść, jak powiedział
                            > , to i paliwo tym babom tez się skończy.

A powinny "nie przeszkadzac", jak tego sobie zyczy Kaczynski :-)

• stephen_s Re: Aborcja - kolejny etap 27.03.21, 21:09
        > Podpisy pod projekty obywatelskie są zbierane z różnych powodów, nawet za całkowitym zniesieniem zakazu aborcji. I takowe były,i jak tam samopoczucie Stefan?

Tyle, że ja nie twierdziłem, że nikt nie dąży do zniesienia całkowitego zakazu aborcji. Natomiast, jeśli pamięć mnie nie myli, ty nie chciałaś słuchać, że wyrok TN otwiera drogę dla świrów spod znaku Kai Godek to dalszych działań...
        • astra18 Re: Aborcja - kolejny etap 27.03.21, 21:57
          stephen_s napisał:
          >
          > Tyle, że ja nie twierdziłem, że nikt nie dąży do zniesienia całkowitego zakazu
          > aborcji. Natomiast, jeśli pamięć mnie nie myli, ty nie chciałaś słuchać, że wyr
          > ok TN otwiera drogę dla świrów spod znaku Kai Godek to dalszych działań...

No to pamięć cię myli.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka