Dodaj do ulubionych

Dlaczego on jest jeszcze księdzem?

27.03.21, 21:04
Ja rozumiem, że Kościół nie ponosi odpowiedzialności za to, że ten "ksiądz" ma nierówno pod sufitem - ale czemu nie mogą go po prostu usunąć ze stanu duchownego? Przecież ten koleś to chodzące zaprzeczenie chrześcijaństwa:

poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,26925747,ksiadz-bez-maseczki-obraza-po-kolei-policjantow-sedziego-i.html
Obserwuj wątek
  • stephen_s Re: Dlaczego on jest jeszcze księdzem? 15.04.21, 20:22
   Kolejne wyczyny tego osobnika:

   poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,26982458,proces-ksiedza-zaczal-sie-od-awantury-z-policja-potem-w-ruch.html
   Czy naprawdę zwierzchnicy nie mogą zareagować i usunąć go z kapłaństwa? Ten facet jest ewidentnie zaburzony i ośmiesza Kościół. Samemu polskiemu KK powinno zależeć, by się od niego odciąć raz na zawsze...
  • maria421 Re: Dlaczego on jest jeszcze księdzem? 16.04.21, 08:24
   Sam mozesz szybko sprawdzic za jakie czyny stosuje sie kare usuniecia ze stanu duchownego i ze ten przypadek pod to nie podpada :

   Może być wymierzona przeciwko duchownym, którzy popełnili następujące czyny: dążenie do wejścia w związek małżeński, zaprzeczanie którejś z prawd wiary poprzez herezję, wypowiedzenie posłuszeństwa najwyższej władzy duchownej, całkowite porzucenie wiary, profanację konsekrowanej hostii i konsekrowanego wina, nakłanianie penitenta do czynności seksualnych, atak fizyczny na papieża, życie w związku nieformalnym, pozostawanie w nieczystości wywołującej zgorszenie, molestowanie seksualne osoby małoletniej, która nie ukończyła szesnastego roku życia, dokonywanie przestępstw publicznych oraz przy użyciu przemocy lub groźby[2].

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka