Dodaj do ulubionych

Ksiaze Filip nie zyje

09.04.21, 13:32
99 lat, piekny wiek.

R.I.P.

P.S. Ciekawe czy Harry bedzie na pogrzebie.

Obserwuj wątek
    • jureek Re: Ksiaze Filip nie zyje 09.04.21, 21:20
      Książe Filip był arystokratą starej daty – z dumą obnosił się z nierozłącznymi cechami arystokracji, nie tak jak ci współcześni arystokraci, którzy się bardziej maskują.
      Kilka wypowiedzi księcia:
      „Wszyscy mówili, że chcą mieć więcej wolnego czasu, a teraz narzekają, że są bezrobotni ”(podczas głębokiej recesji w Wielkiej Brytanii).
      „Dalej rzucasz włóczniami?” (do Aborygena podczas wizyty w Australii).
      „Jeżeli zostaniecie tu dłużej, wszyscy będziecie mieli wąskie oczy” (do brytyjskich studentów podczas wizyty w Chinach).
      „Jesteś kobietą, prawda?” (do Kenijki, która podarowała mu drobny prezent podczas wizyty w Kenii).
      "Wygląda na to, że została zainstalowana przez Hindusa” (o staromodnej skrzynce z bezpiecznikami podczas odwiedzin w fabryce pod Edynburgiem).
      • maria421 Re: Ksiaze Filip nie zyje 10.04.21, 08:43
        jureek napisał:

> Książe Filip był arystokratą starej daty – z dumą obnosił się z nierozłącznymi
        > cechami arystokracji, nie tak jak ci współcześni arystokraci, którzy się bardzi
        > ej maskują.

Nie wiedzialam ze bywasz w arystokratycznych kregach i wiesz ze arystokraci sie maskuja :-)
        • jureek Re: Ksiaze Filip nie zyje 10.04.21, 09:33
          maria421 napisała:

> Nie wiedzialam ze bywasz w arystokratycznych kregach i wiesz ze arystokraci sie
          > maskuja :-)

W różnych kręgach się bywa :) Mój sąsiad piętro wyżej miał "von" przed nazwiskiem. I do tego był z Opus Dei. Straszna mieszanka.
    • maria421 Re: Ksiaze Filip nie zyje 17.04.21, 18:45
      Wszystkim dygnitarzom partyjnym i koscielnym nalezy nakazac obowiazkowe obejrzenie pogrzebu ksiecia Filipa jako instruktazu jak organizowac takie uroczystosci z zachowaniem rezimu sanitarnego. Wielka klasa!

P.S. Wystarczylo tylko 2 ksiezy, nie kilkunastu jak na pogrzebie Krawczyka.
      • astra18 Re: Ksiaze Filip nie zyje 17.04.21, 19:09
        maria421 napisała:

> Wszystkim dygnitarzom partyjnym i koscielnym nalezy nakazac obowiazkowe obejrze
        > nie pogrzebu ksiecia Filipa jako instruktazu jak organizowac takie uroczystosci
        > z zachowaniem rezimu sanitarnego. Wielka klasa!

Ciekawe spostrzeżenia jak na okoliczność:)
        Ja zwróciłam uwagę na oprawę muzyczną , 4 śpiewaków , a brzmiało jakby chory całe...
        Akustyka.

>
        > P.S. Wystarczylo tylko 2 ksiezy, nie kilkunastu jak na pogrzebie Krawczyka.

A tych "kilkunastu" -serio tyle było????- którzy chcieli go pożegnać , bo zaprzyjaźnieni, to nie wypadało?
          • astra18 Re: Ksiaze Filip nie zyje 17.04.21, 19:20
            maria421 napisała:

> astra18 napisał:
            >
            > > A tych "kilkunastu" -serio tyle było????- którzy chcieli go pożegnać , bo
            > zaprz
            > > yjaźnieni, to nie wypadało?
            >
            > Wiesz ilu chcialo pozegnac ksiecia Filipa?

No ilu?
            >
                  • astra18 Re: Ksiaze Filip nie zyje 17.04.21, 20:29
                    maria421 napisała:

> astra18 napisał:
                    >
                    > > Fajne:) Mario ty to masz znajomości:)
                    >
                    > Nie potrzeba znajomosci zeby wiedziec ze na pogrzeby w tych kregach przybawa ma
                    > sa ludzi.

Mowa była o duchownych.
                    Nie widziałam wcześniej na pogrzebach czy ślubach w Opactwie Westminster zaprzyjaxnionych z bohaterami wydarzeń, duchownych , innych niż z OW.
                    >
                    >
                    >
                    • maria421 Re: Ksiaze Filip nie zyje 18.04.21, 09:25
                      astra18 napisał:

> Mowa była o duchownych.
                      > Nie widziałam wcześniej na pogrzebach czy ślubach w Opactwie Westminster zaprz
                      > yjaxnionych z bohaterami wydarzeń, duchownych , innych niż z OW.

Rezim sanitarny dotyczy tez duchownych.
                      Juz tu pisalam ze widze w mszach transmitowanych przez TVPolonia wielu ksiezy i ministrantow przy oltarzu, choc do odprawienia mszy wystarczy jeden ksiadz i jeden ministrant.
                      Widze tez chorki liczniejsze i blizej siebie stojace niz ten 4-osobowy wczoraj w Windsor.

• maria421 Re: Ksiaze Filip nie zyje 18.04.21, 18:41
                          astra18 napisał:

> To ile duchownych może wziąć udział we mszy, według reżimu sanitarnego.

Ty masz naprawde zdolnosc do zadawania glupich pytan. O odleglosci 1,5 m slyszalas? Nie? To pogoogluj.

• jureek Re: Ksiaze Filip nie zyje 19.04.21, 09:35
                            maria421 napisała:

> Ty masz naprawde zdolnosc do zadawania glupich pytan. O odleglosci 1,5 m slysza
                            > las? Nie? To pogoogluj.

Wczorajsza msza o siódmej transmitowana z TVP. Mszę odprawia i homilię wygłasza abp. Jędraszewski. Przy ołtarzu ani jednej osoby z maseczką. Wszyscy księża koncelebrujący i ministranci bez maseczek. Wyłączyłem telewizor, nie mogłem patrzeć na tę butę. Poczekałem na mszę o 9 z opolskiej katedry.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka