Dodaj do ulubionych

"Z utęsknieniem czekamy..."

31.05.21, 08:43
Parę, ekhem, interesujących rzeczy wygłosił abp Skworc:

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,27144339,abp-skworc-zapewnil-ze-kosciol-sprzeciwi-sie-handlowi-w-niedziele.html

Artykuł skupia się na fragmentach dotyczących pracy w niedzielę i podziękowaniach Skworca dla Obajtka za "wykupienie prasy lokalnej z rąk Niemców". Natomiast moją uwagę zwrócił ten kawałek nt. pandemii i uczestnictwa w mszy:

Z utęsknieniem czekamy na chwilę, kiedy będziemy mogli zawiesić dyspensy od udziału we Mszy św. niedzielnej i radosną muzyką dzwonów znowu gromadzić wszystkich bez ograniczeń i wyjątków na sprawowanie uczty Pana w parafialnych wieczernikach

Przepraszam: abp Skworc z utęsknieniem czeka, aż będzie mógł odebrać wiernym wybór i znowu będzie mógł się domagać, by wszyscy bez wyjątków stawiali się w kościołach? Mentalność totalitarna?
Obserwuj wątek
  • maria421 Re: "Z utęsknieniem czekamy..." 31.05.21, 09:16
   Zacytuje Terlikowskiego, z ktorym sie zgadzam :

   Obrona świętości niedzieli, to jest temat na kazanie. Pochwały jednej z korporacji za zakup mediów to nie jest temat na kazanie. Ewangelia nic na ten temat nie mówi, w tej sprawie katolik może mieć swoje własne zdanie i zdaje się, że istnieją ważniejsze tematy dla Kościoła.

   To, ze arcybiskup nie moze sie doczekac dyspensy, znaczy tylko ze chce , zeby koscioly znow sie zapelnily, tak jak to bylo przed pandemia. To wcale nie znaczy ze chce odebrac wiernym wybor, czy ze bedzie sie domagal obowiazkowej obecnosci na mszych, wiec nie przypisuj mu totalitarnej mentalnosci na podstawie tej wypowiedzi.

  • astra18 Re: "Z utęsknieniem czekamy..." 31.05.21, 14:28
   stephen_s napisał:


   > Przepraszam: abp Skworc z utęsknieniem czeka, aż będzie mógł odebrać wiernym wy
   > bór i znowu będzie mógł się domagać, by wszyscy bez wyjątków stawiali się w koś
   > ciołach? Mentalność totalitarna?

   Pytanie i tak w próżnię: poczułeś się adresatem słów biskupa?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka