Dodaj do ulubionych

Czarnek - ciąg dalszy

28.07.21, 12:47
Kolejne genialne pomysły ministra edukacji:

"Tak jak polska nauka jest dla Polski, bo jest finansowana przez Polaków, tak polskie uczelnie są dla polskich studentów, to oczywiste. Była pewna przesada, jeśli chodzi o umiędzynarodowienie uczelni, które było priorytetem Jarosława Gowina. Zmieniamy to (...) Umiędzynarodowienie polskiej nauki zostało zbyt sfetyszyzowane."

Wydawałoby się, że współpraca międzynarodowa to podstawa współczesnej nauki, ale jak widać, Czarnek ma inne zdanie...
Obserwuj wątek
    • astra18 Re: Czarnek - ciąg dalszy 28.07.21, 13:00
      stephen_s napisał:

> Wydawałoby się, że współpraca międzynarodowa to podstawa współczesnej nauki, al
      > e jak widać, Czarnek ma inne zdanie...

Współpraca międzynarodowa??????
      Ha ha ha !!! Kasa, misiu, kasa!!!!
      Ty myślisz, że te hordy skośnookich, okupujących polskie uczelnie muzyczne, świadczą o dobrym poziomie płacących???
      Chyba się z choinki urwałeś.
      • stephen_s Re: Czarnek - ciąg dalszy 28.07.21, 13:05
        > Współpraca międzynarodowa??????
        > Ha ha ha !!! Kasa, misiu, kasa!!!!
        > Ty myślisz, że te hordy skośnookich, okupujących polskie uczelnie muzyczne, świadczą o dobrym poziomie
        > płacących???
        > Chyba się z choinki urwałeś.

"Hordy skośnookich"... ładnie. Nie wiedziałem, że poza swoim PiSowskich zaczadzeniem, jesteś też ordynarną rasistką. Dziękuję za wyprowadzenie mnie z błędu.

W każdym razie: jeśli dla ciebie współpraca międzynarodowa w nauce sprowadza się do "skośnookich na uczelniach muzycznych", to mogę tylko poradzić, byś wzięła coś twardego i grzmotnęła się porządnie w głowę.
        • astra18 Re: Czarnek - ciąg dalszy 28.07.21, 13:23
          stephen_s napisał:

>
          > "Hordy skośnookich"... ładnie.

Ups, zapomniałąm o poprawności....:)
          Hordy - określenie sporej ilości, porównywalnej do przekraczającej granice zdrowego rozsądku
          Skośnoocy - nie jest ładnie?

Nie wiedziałem, że poza swoim PiSowskich zaczadz
          > eniem, jesteś też ordynarną rasistką. Dziękuję za wyprowadzenie mnie z błędu.

A ja wiedziałam, że trafi na podatny grunt, coś w okolicach Spurkowych idiotyzmów.
          >
          > W każdym razie: jeśli dla ciebie współpraca międzynarodowa w nauce sprowadza si
          > ę do "skośnookich na uczelniach muzycznych"

Wróć, i przeczytaj jeszcze raz co napisałam.
          Sprowadza się do kasy. Wiele uzdolnionych muzycznie ludzi nie dostaje się na uczelnię bo wkracza skośnooki , gorzej przygotowany, mnie zdolny , ale z kasą.

, to mogę tylko poradzić, byś wzięła
          > coś twardego i grzmotnęła się porządnie w głowę.

From me to you.
      • maria421 Re: Czarnek - ciąg dalszy 28.07.21, 13:07
        astra18 napisał:

> Współpraca międzynarodowa??????
        > Ha ha ha !!! Kasa, misiu, kasa!!!!
        > Ty myślisz, że te hordy skośnookich, okupujących polskie uczelnie muzyczne, świ
        > adczą o dobrym poziomie płacących???
        > Chyba się z choinki urwałeś.

No ale jak polscy studenci jada na studia zagraniczne to jest dobrze, bo przeciez "nam sie nalezy", prawda?
        • astra18 Re: Czarnek - ciąg dalszy 28.07.21, 13:28
          maria421 napisała:

> No ale jak polscy studenci jada na studia zagraniczne to jest dobrze, bo przeci
          > ez "nam sie nalezy", prawda?

Też jest dobrze, ja piszę o proporcjach i posiadanej wiedzy na ten temat.
          Poza tym dokonałaś nieodpowiedniego porównania - co mnie nie dziwi - bo ja pisałam o polskich studentach zdających na bezpłatne studia ( na powiedzmy - wpisowe i za egzamin sie płaci ) i nie dostających się nie z powodu poziomu jaki zaprezentowali na egzaminie, tylko pierwszeństwa kalkulacji ekonomicznej, w wykonaniu mniej zdolnych i słabiej przygotowanych zagranicznych kandydatów z kasą.
          I o tym właśnie mówił Czarnek.
          • maria421 Re: Czarnek - ciąg dalszy 28.07.21, 13:36
            Astra, jezeli Czarnek mowi ze uczelnie sa polskie bo finansowane przez panstwo polskie, a Ty mowisz o kasie i o kalkulacji ekonomicznej w odniesieniu do przyjmowania zagranicznych studentow, to cos tu nie gra.
            • astra18 Re: Czarnek - ciąg dalszy 28.07.21, 13:48
              maria421 napisała:

> Astra, jezeli Czarnek mowi ze uczelnie sa polskie bo finansowane przez panstwo
              > polskie, a Ty mowisz o kasie i o kalkulacji ekonomicznej w odniesieniu do przyj
              > mowania zagranicznych studentow, to cos tu nie gra.

No to się zastanów lepiej zanim napiszesz.
              Sensem tej wy[owiedzi byłą chęć zwrócenia uwagi na proporcje, które są przekraczane przez władze uczelni, myślących tylko w kategoriach ekonomicznych - nie tylko kasa idzie od państwa ale i od zagranicznego kandydata ( może tego nie zrozumiałaś??), co powoduje obniżenie rangi uczelni.
                • astra18 Re: Czarnek - ciąg dalszy 28.07.21, 14:02
                  maria421 napisała:

> Astra, Czarnek palnal cos po mysli MW ktora krytykowala nabor na UAM a ty do te
                  > go filozofie dorabiasz zeby poprzec PiSiego ministra.
                  >

Mario, jak zwykle piszesz o sprawach wewnętrznych, na których po prostu się znasz.
                  Absolutnie W tym punkcie Czarnek ma rację, bo tak PO PROSTU JEST.
                  • maria421 Re: Czarnek - ciąg dalszy 28.07.21, 15:37
                    Astra, nie przekonuje mnie "bo tak po prostu jest", ale przyjmuje takie sformulowanie od Ciebie. Od ministra oczekuje ze mnie przekona faktami.

Swoja droga, zamiast opowiadac o roznicy w poziomach matur (polskich w porownaniu do jakich krajow?), nie lepiej byloby zrobic jednolity egzamin wstepny?
                    • astra18 Re: Czarnek - ciąg dalszy 28.07.21, 16:10
                      maria421 napisała:

> Astra, nie przekonuje mnie "bo tak po prostu jest", ale przyjmuje takie sformul
                      > owanie od Ciebie. Od ministra oczekuje ze mnie przekona faktami.
                      >
                      > Swoja droga, zamiast opowiadac o roznicy w poziomach matur (polskich w porowna
                      > niu do jakich krajow?), nie lepiej byloby zrobic jednolity egzamin wstepny?

Tak jest, byłoby sprawiedliwiej .

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka