Dodaj do ulubionych

"My zostajemy w UE"

10.10.21, 18:30
www.gazeta.pl/0,0.html
Kaczynski by chcial jedna noga byc w UE (brac kase) , a druga na tej wyimaginowanej "samotnej wyspie" o ktorej mowil na jakiejs miesiecznicy, na tej wyspie gdzie rzadzi niepodzielnie i na zawsze PiS.

Obserwuj wątek
    • astra18 Re: "My zostajemy w UE" 10.10.21, 18:58
      maria421 napisała:

> www.gazeta.pl/0,0.html
      > Kaczynski by chcial jedna noga byc w UE (brac kase) , a druga na tej wyimaginow
      > anej "samotnej wyspie" o ktorej mowil na jakiejs miesiecznicy, na tej wyspie gd
      > zie rzadzi niepodzielnie i na zawsze PiS.
      >
      >
      "Bronimy Polski niepodległej i podległej UE".

No dobra, pozwólmy mówić mu dalej...:)
      • maria421 Re: "My zostajemy w UE" 10.10.21, 19:33
        astra18 napisał:

> "Bronimy Polski niepodległej i podległej UE".
        >
        > No dobra, pozwólmy mówić mu dalej...:)

Mowisz o tym przemowieniu?

www.youtube.com/watch?v=vfQM_3-zd_o
        To posluchaj jeszcze raz, bo najwyrazniej twoj genialny sluch szwankuje.
        • astra18 Re: "My zostajemy w UE" 10.10.21, 19:52
          maria421 napisała:

> astra18 napisał:
          >
          > > "Bronimy Polski niepodległej i podległej UE".
          > >
          > > No dobra, pozwólmy mówić mu dalej...:)
          >
          > Mowisz o tym przemowieniu?
          >
          > www.youtube.com/watch?v=vfQM_3-zd_o
          > To posluchaj jeszcze raz, bo najwyrazniej twoj genialny sluch szwankuje.

Uważasz że mam genialny słuch?:)
          A wiesz że nie ma takiego? Jest absolutny albo relatywny. Albo go nie ma w ogóle.
          Chcesz jeszcze coś wiedzieć?:)

• astra18 Re: "My zostajemy w UE" 10.10.21, 20:07
          maria421 napisała:

> astra18 napisał:
          >
          > > "Bronimy Polski niepodległej i podległej UE".
          > >
          > > No dobra, pozwólmy mówić mu dalej...:)
          >
          > Mowisz o tym przemowieniu?
          >
          > www.youtube.com/watch?v=vfQM_3-zd_o

A co to nagranie takie ucięte? Nie podesłali ci całego?:)
    • astra18 Re: "My zostajemy w UE" 10.10.21, 21:24
      Niezawodna "Babcia Kasia" jak zwykle w formie:

www.tysol.pl/a72935-Nominowana-do-tytulu-Warszawianki-Roku-Babcia-Kasia-pobila-teczowa-flaga-uczestniczke-kontrmanifestacji-VIDEO#.YWM8z7Yp33U.twitter

Ktoś tu wyrażał głęboki szacunek dla "babci". Ale nie powiem kto:)
          • astra18 Re: "My zostajemy w UE" 11.10.21, 10:33
            maria421 napisała:

> astra18 napisał:
            >
            > > astra18 napisał:
            > >
            > > > Niezawodna "Babcia Kasia" jak zwykle w formie:
            > >
            > > Kandydatka na warszawiankę roku:))))
            >
            > Astra rozmawia sama z soba? :-)

Nooo, uczę się od admina tego forum, znalazło by się parę wątków:)))
    • maria421 Re: "My zostajemy w UE" 11.10.21, 08:17
      Wielkie brawa dla pani Wandy Traczyk- Stawskiej

Milcz, głupi chłopie. Milcz, chamie skończony, bo ja jestem żołnierzem, który pamięta, jak krew się lała. Jak moi koledzy ginęli. Ja tu po to jestem, żeby wołać w ich imieniu. Nigdy nikt nie wyprowadzi nas z mojej ojczyzny, którą jest Polska, ale także nikt z Europy, bo Europa to moja matka także - krzyczała wyraźnie poruszona.

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,27674808,narodowcy-zagluszali-uczestniczke-powstania-jak-nisko-trzeba.html#s=BoxMMtImg2
      • astra18 Re: "My zostajemy w UE" 11.10.21, 08:55
        maria421 napisała:

> Wielkie brawa dla pani Wandy Traczyk- Stawskiej
        >
        > Milcz, głupi chłopie. Milcz, chamie skończony, bo ja jestem żołnierzem, któr
        > y pamięta, jak krew się lała. Jak moi koledzy ginęli. Ja tu po to jestem, żeby
        > wołać w ich imieniu. Nigdy nikt nie wyprowadzi nas z mojej ojczyzny, którą jest
        > Polska, ale także nikt z Europy, bo Europa to moja matka także - krzyczała wyr
        > aźnie poruszona.

>
        > wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,27674808,narodowcy-zagluszali-uczestniczke-powstania-jak-nisko-trzeba.html#s=BoxMMtImg2

Ależ ta pani przecież jest w Europie. Bo gdzie niby leży Polska???
        • maria421 Re: "My zostajemy w UE" 11.10.21, 09:04
          Astra, dalej, naskocz na pania Wande, tak jak to wzmozenie robia "patriotyczni" trolle i hejterzy na FB i TT. Napisz cos ze ma demencje bo nie wie ze mieszka w Europie, lub cos w tym stylu. przeciez po to tu jestes, nie?
          • astra18 Re: "My zostajemy w UE" 11.10.21, 09:07
            maria421 napisała:

> Astra, dalej, naskocz na pania Wande, tak jak to wzmozenie robia "patriotyczni"
            > trolle i hejterzy na FB i TT.

Dlaczego miałabym na nią naskoczyć???
            Wyraziłam tylko zdziwienie.

Napisz cos ze ma demencje bo nie wie ze mieszka
            > w Europie, lub cos w tym stylu. przeciez po to tu jestes, nie?

A już sobie w główce fantazjujesz co ktoś inny mógłby kombinować?
            Nie Mario, to są ciągle twoje fantazje. To zaczyna być jak jednostka chorobowa.
            >
    • maria421 Re: "My zostajemy w UE" 11.10.21, 12:32
      PiS oburzony ze Tusk smial zorganizowac manifestacje w Warszawie, na Placu Zamkowym i to 10 pazdziernika , bo przeciez kazdy 10 dzien miesiaca w Warszawie "nalezy" do Kaczynskiego.

warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,27664990,prawica-demaskuje-tusk-zwoluje-na-pl-zamkowym-wiec-przeciwko.html

• a000000 Re: "My zostajemy w UE" 11.10.21, 15:26
        maria421 napisała:

> PiS oburzony ze Tusk smial zorganizowac manifestacje w Warszawie, na Placu Zamk
        > owym i to 10 pazdziernika , bo przeciez kazdy 10 dzien miesiaca w Warszawie "na
        > lezy" do Kaczynskiego.

chodzi o to, że Tusk zgromadził fanatycznych i podburzonych ludzi tuż obok kościoła, w którym znajdowali się ich polityczni przeciwnicy. Bawi się zapałkami.

Oglądałam wczoraj co nieco.... i się pytam: KTO chce wyprowadzić Polskę z Unii???????

Popieram zdanie Kaczora - dla Polski nie ma miejsca poza Unią..... Każdy rozumny człowiek wie, co się czai poza Unią.... My nie mamy wyjścia, my MUSIMY być w Unii.

Więc pytam: kto nas z tej Unii wyprowadza? Tusk kłamiąc jak najęty? ten który wypchnął z Unii GB? A może ci, którzy twierdzą, że rura z gazem nie jest projektem politycznym????

Pokaż mi Mario tego zdrajcę, a pójdę na wiec protestować.

• maria421 Re: "My zostajemy w UE" 11.10.21, 15:40
          Azerka, "fanatycznych i podburzonych" to zgromadzil Bakiewicz , na szczescie byla ich garstka.
          PiS nie ma Warszawy na wlasnosc!

Przestan opowiadac ze to Tusk "wypchnal z unii GB"! Wiesz przeciez ze byla to propagandowa roboda Farage i referendum ogloszone przez Camerona. To narod brytyjski sam wybral Brexit.

Kto chce wyprowadzic Polske z Unii? Wszyscy tacy "eurosceptycy" jak Ty , a ci glosuja na PiS lub Konfederacje. Narazie jednak, poki jeszcze kasa z Unii plynie, czekaja z Polexitem.
          • astra18 Re: "My zostajemy w UE" 11.10.21, 16:18
            maria421 napisała:

> Azerka, "fanatycznych i podburzonych" to zgromadzil Bakiewicz , na szczescie by
            > la ich garstka.

Tu masz fanatyzm w wykonaniu "Babci Kasi":

www.tysol.pl/a72956-Jest-nowe-nagranie-z-awantury-Babci-Kasi-Liczne-wulgaryzmy-i-agresja-kandydatki-na-Warszawianke-Roku#.YWQWFfPku1c.twitter

>
            >
              • astra18 Re: "My zostajemy w UE" 11.10.21, 16:35
                maria421 napisała:

> Ja wiem, Astra, ze Ty wolisz fanatyzm Bakiewicza.

Ty dużo wiesz o swoich fantazjach, już pisałam rozwinięcie na ten temat.
                Takie "babcie" w twoim gusxie jak widzę, i wulgarnie, i zdzieli przez łeb...

To jest sila! To jest bojowko
                > wa moc!

Widać było ta bojówkę w osobie wulgarnej baby, do tego agresywnej.

Co tam jakas babcia Kasia ktora najwyzej torebka przez leb moze zdzieli
                > c .
                >
                > Ni pewnie, toz to anioł ...
                >
                  • astra18 Re: "My zostajemy w UE" 11.10.21, 17:00
                    maria421 napisała:

> Astra, takie "babcie Kasie" nie sa grozne jak banda narodowcow. Tak to trudno z
                    > rozumiec?

Tak, trudno zrozumieć że w jakiekolwiek postaci agresja jest groźna.
                    Ty masz do niej szacunek tylko dlatego że wulgarnie i agresywnie odnosi się do policji i ludzi bliskich ci poglądowo.
                    I w ogole jej agresywna i wulgarna postawa cię nie razi.
          • a000000 Re: "My zostajemy w UE" 11.10.21, 16:21
            maria421 napisała:

> Kto chce wyprowadzic Polske z Unii? Wszyscy tacy "eurosceptycy" jak Ty , a ci g
            > losuja na PiS lub Konfederacje.

to teraz mi powiedz, najakiej podstawie twierdzisz że jestem eurosceptykiem który chce wyprowadzić Polskę z Unii.
              • a000000 Re: "My zostajemy w UE" 11.10.21, 16:34
                maria421 napisała:

> Na podstawie tego co piszesz.

Gdy piszę, że jedynym miejscem w Europie dla Polski jest Unia, to oznacza, że chcę z Unii wyjść? A dokąd to , wywnioskowałaś?

• maria421 Re: "My zostajemy w UE" 11.10.21, 16:37
                  a000000 napisała:

> Gdy piszę, że jedynym miejscem w Europie dla Polski jest Unia, to oznacza, że c
                  > hcę z Unii wyjść? A dokąd to , wywnioskowałaś?

Z Twego antyunijnego i propisowskiego nastawienia wnioskuje, ze gdyby tylko PiS oficjalnie oglosil Polexit, to bys calym sercem poparla.

• a000000 Re: "My zostajemy w UE" 11.10.21, 17:16
                    maria421 napisała:

> Z Twego antyunijnego i propisowskiego nastawienia wnioskuje, ze gdyby tylko Pi
                    > S oficjalnie oglosil Polexit, to bys calym sercem poparla.

GDYBY. Lubisz projektować na innych własne wyobrażenia.
                    A tymczasem ten wstrętny PiS podjął uchwałę o niewychodzeniu z Unii.
                    • maria421 Re: "My zostajemy w UE" 11.10.21, 18:17
                      a000000 napisała:

> GDYBY. Lubisz projektować na innych własne wyobrażenia.

Wyciagam wnioski z tego co piszesz.

> A tymczasem ten wstrętny PiS podjął uchwałę o niewychodzeniu z Unii.

A potem, za posrednictwem poddanego mu TK wyprowadzil Polske poza europejski system prawny.
        • maria421 Re: "My zostajemy w UE" 11.10.21, 16:03
          a000000 napisała:

> Pokaż mi Mario tego zdrajcę, a pójdę na wiec protestować.

Zdrajca jest kazdy , kto zlamal te przysiege :

Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu, strzec suwerenności i interesów Państwa, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny i dobra obywateli, [i]przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej. [/i]

• a000000 Re: "My zostajemy w UE" 11.10.21, 16:31
            maria421 napisała:

> Zdrajca jest kazdy , kto zlamal te przysiege :
            >
            > Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu, s
            > trzec suwerenności i interesów Państwa, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzn
            > y i dobra obywateli, [i]przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospoli
            > tej Polskiej
            . [/i]

no i tą suwerenność chodzi. Unia działa wyłącznie na zasadzie PRZYZNANIA. Gdy urzędnicy wpychają się tam, gdzie nie mają prawa, to stojąc na straży suwerenności trzeba .

O przestrzeganiu Konstytucji i innych praw RP - skieruj do tych, którym podoba się sędzia zwolniony przez TSUE z tego obowiązku.
            • maria421 Re: "My zostajemy w UE" 11.10.21, 17:04
              a000000 napisała:

> no i tą suwerenność chodzi. Unia działa wyłącznie na zasadzie PRZYZNANIA. Gdy
              > urzędnicy wpychają się tam, gdzie nie mają prawa, to stojąc na straży suwerenno
              > ści trzeba .

Azerko, zerknij na ten moj dzisiejszy watek :

forum.gazeta.pl/forum/w,103528,172493077,172493077,_Nieprawda_jest_.html
              Jest to opinia bylych sedziow TK na temat ostatniego orzeczenia TK, co do ktorego tez sedziowie Pszczolkowski i Wyrembak zglosili zdanie odrebne.

> O przestrzeganiu Konstytucji i innych praw RP - skieruj do tych, którym podoba
              > się sędzia zwolniony przez TSUE z tego obowiązku.

Gdzie Ty wyczytalas ze TSUE zwalnia sedziego z obowiazku przestrzegania konstytucji???

• a000000 Re: "My zostajemy w UE" 11.10.21, 17:50
                maria421 napisała:

> Azerko, zerknij na ten moj dzisiejszy watek :

jak złapię wolny czas.... przez ten Konkurs jestem we wszystkim opóźniona...

> Gdzie Ty wyczytalas ze TSUE zwalnia sedziego z obowiazku przestrzegania konstyt
                > ucji???

to jest dłuższy temat. Ale pokrótce. TSUE do sędziów mówi, że mogą uznawać niekonstytucyjność ustaw, prawidłowość wyboru sędziów, a w razie czego mogą pominąć konstytucję i orzekać według prawa unijnego, cokolwiek to znaczy - pewnie chodzi o zalecenia TSUE. -bo prawo unijne stoi ponad Konstytucją.

Wyobrażasz sobie sędziego który przed polskim prezydentem złożył przysięgę na Konstytucję, założył łańcuch z orłem, wygłosił formułkę, że Imieniu Rzeczypospolitej..... orzeka wedle orzeczenia TSUE ? Sędzia jest urzędnikiem państwowym i MUSI reprezentować państwo, na podstawie i w zakresie prawa stanowionego przez parlament.

• maria421 Re: "My zostajemy w UE" 11.10.21, 18:15
                  a000000 napisała:

> to jest dłuższy temat. Ale pokrótce. TSUE do sędziów mówi, że mogą uznawać nie
                  > konstytucyjność ustaw, prawidłowość wyboru sędziów, a w razie czego mogą pominą
                  > ć konstytucję i orzekać według prawa unijnego, cokolwiek to znaczy - pewnie cho
                  > dzi o zalecenia TSUE. -bo prawo unijne stoi ponad Konstytucją.

Azerko, przeciet TSUE niczego takiego nie mowi!

Sedziowie od dawna maja prawo bezposredniego stosowania konstytucji zgodnie z art 8 ust. 2:

2. Przepisy Konstytucji stosuje się bezpośrednio, chyba że Konstytucja stanowi inaczej.

Podobnie jest z prawem europejskim

Bezpośredni skutek Prawa europejskiego oznacza obowiązek sądu lub innego organu do zastosowania danego przepisu prawa unijnego jako normy, która stanowi podstawę rozstrzygnięcia w danej sprawie albo jako standardu dla oceny zgodności z prawem

sip.lex.pl/procedury/bezposredni-skutek-prawa-unijnego-1610618972
                  > Wyobrażasz sobie sędziego który przed polskim prezydentem złożył przysięgę na K
                  > onstytucję, założył łańcuch z orłem, wygłosił formułkę, że Imieniu Rzeczypospo
                  > litej..... orzeka wedle orzeczenia TSUE ? Sędzia jest urzędnikiem państwowym i
                  > MUSI reprezentować państwo, na podstawie i w zakresie prawa stanowionego prze
                  > z parlament.

Sedzia RP jest rowniez sedzia europejskim, orzeka tak wedlug prawa krajowego (mogac stosowac bezposrednio zapisy konstytucji) , jak i prawa unijnego.

• astra18 Re: "My zostajemy w UE" 12.10.21, 14:28
                  a000000 napisała:

> Wyobrażasz sobie sędziego który przed polskim prezydentem złożył przysięgę na K
                  > onstytucję, założył łańcuch z orłem, wygłosił formułkę, że Imieniu Rzeczypospo
                  > litej..... orzeka wedle orzeczenia TSUE ? Sędzia jest urzędnikiem państwowym i
                  > MUSI reprezentować państwo, na podstawie i w zakresie prawa stanowionego prze
                  > z parlament.
                  >
                  Przymiarki do idei konstytucji UE.
                  A tu nagle ktoś im klocki spod spodu wyciąga.
                    • astra18 Re: "My zostajemy w UE" 12.10.21, 17:01
                      maria421 napisała:

> astra18 napisał:
                      >
                      >
                      > > Przymiarki do idei konstytucji UE.
                      > > A tu nagle ktoś im klocki spod spodu wyciąga.
                      >
                      > Jak nie wiesz o czym mowa, to lepiej nie zabieraj glosu.

Nie rozkazuj na jaki temat można zabrać głos a na jaki nie.
                      Trzeba czytać i nie tylko składać literki , również mieć zrozumienie tego co się czyta.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka