Dodaj do ulubionych

Znow Ojczyzna w potrzebie, a Kaczynski spi

26.10.21, 17:13
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,27734351,telefon-jaroslawa-kaczynskiego-przerwal-konferencje-a-pozniej.html#s=BoxOpImg1
Czas na emeryture!

A propos budowania militarnej potegi w Polsce- gdzie sa helikoptery ktore mial zamowic Macierewicz po tym jak Berczynski "rozwalil Caracale"?

Obserwuj wątek
    • astra18 Re: Znow Ojczyzna w potrzebie, a Kaczynski spi 26.10.21, 20:40
      maria421 napisała:

> wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,27734351,telefon-jaroslawa-kaczynskiego-przerwal-konferencje-a-pozniej.html#s=BoxOpImg1
      > Czas na emeryture!

Ale news:)

>
      > A propos budowania militarnej potegi w Polsce- gdzie sa helikoptery ktore mial
      > zamowic Macierewicz po tym jak Berczynski "rozwalil Caracale"?
      >

www.gov.pl/web/obrona-narodowa/wojska-specjalne-otrzymaly-nowoczesne-smiglowce-black-hawk
      Zasnęłaś? Emerytura?:)
                • astra18 Re: Znow Ojczyzna w potrzebie, a Kaczynski spi 27.10.21, 12:11
                  maria421 napisała:

> Astra, nie trzeba byc znawca zeby wiedziec ze skoro zamiast 50 zamowionych smig
                  > lowcow

..które okazały się przechodzonym szmelcem - tyle wiemy...

ktore "rozwalil" Berczynski, po latach jest zaledwie 4, to cos tu nie gr
                  > a.

Skromnie, może warto płacić za najlepszą jakość w mniejszej ilości niż zbierać szmelc bez offsetu.
                    • astra18 Re: Znow Ojczyzna w potrzebie, a Kaczynski spi 27.10.21, 14:13
                      maria421 napisała:

> Astra, specjalistka od uzbrojenia, wie ze Caracale to "szmelc" :-)

Nie, przeczytałam oceny specjalistów.
                      >
                      > Astra, specjalistka od PiSiej propagandy, klamie mowiac ze umowa na Caracale by
                      > la bez offsetu.

Ty sie opanuj kobieto, nie zarzucaj komuś smrodu od którego sama nie potrafisz się uwolnić, co widać , gorzej że czuć na tysiące kilometrów.
                      • maria421 Re: Znow Ojczyzna w potrzebie, a Kaczynski spi 27.10.21, 15:00
                        astra18 napisał:

> Nie, przeczytałam oceny specjalistów.

Ten specjalista to Macierewicz?

> Ty sie opanuj kobieto, nie zarzucaj komuś smrodu od którego sama nie potrafisz
                        > się uwolnić, co widać , gorzej że czuć na tysiące kilometrów.

Wez sie , doinforumuj, kobieto zaczadziala PiSia propaganda!

biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/983273,airbus-helicopters-przetarg-offset-caracale.html
                        • astra18 Re: Znow Ojczyzna w potrzebie, a Kaczynski spi 27.10.21, 16:20
                          maria421 napisała:

> astra18 napisał:
                          >
                          >
                          > > Nie, przeczytałam oceny specjalistów.
                          >
                          > Ten specjalista to Macierewicz?

No gdzie tam.
                          >
                          > > Ty sie opanuj kobieto, nie zarzucaj komuś smrodu od którego sama nie potr
                          > afisz
                          > > się uwolnić, co widać , gorzej że czuć na tysiące kilometrów.
                          >
                          > Wez sie , doinforumuj, kobieto zaczadziala PiSia propaganda!
                          >
                          > biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/983273,airbus-helicopters-przetarg-offset-caracale.html

Koszty wyższe niż sprzęt nie jest offsetem.
                          Specjaliści tak mówili.
                          A Maria swoje.
                                • astra18 Re: Znow Ojczyzna w potrzebie, a Kaczynski spi 27.10.21, 17:04
                                  maria421 napisała:

> Astra, do Ciebie zadne argunenty nie docieraja, tylko PiSia propaganda.

Mniej gazetki w porannej prasowce:)
                                  >
                                  > W Lodzi ludzie sie cieszyli na nowe miejsca pracy , a Ty mi tu bzdury opowiadas
                                  > z, ze "nie bylo offsetu".

Za cenę nieopłacalności dla państwa ci ludzie mieli mieć pracę?
                                        • astra18 Re: Znow Ojczyzna w potrzebie, a Kaczynski spi 27.10.21, 20:00
                                          maria421 napisała:

> Astra, potwierdzilas ze potrafisz tylko powtarzac PiSia propagande, nic wiecej

Klepiesz wg przekazu gazetki itp.
                                          Więc się nie wysilaj.
                                          Poniżej Azerka dała link na temat szmelcu który chcieli nam wcisnąć Francuzi.

Możesz wyjść z kąta.
                                          > .
                                          >
                                                • a000000 Re: Znow Ojczyzna w potrzebie, a Kaczynski spi 28.10.21, 10:00
                                                  maria421 napisała:

> astra18 napisał:
                                                  >
                                                  > > Zmień płytę albo się dokształć.
                                                  >
                                                  > Ekspertka od uzbrojenia sie znalazla :-)

No bo jedyną ekspertką od wszystkiego jest Maria, ma się rozumieć!!!

Mario, Ty weź się i zastanów!!! żądasz od nas, zwykłych ludzi, znajomości tajemnic wojskowych??? i jeszcze mamy o tym rozprawiać na jawnym forum???? Przecież to byłaby zdrada tajemnic wojskowych.... w pewnych okolicznościach kula w łeb!!!!
                                                  Nawet wolność słowa ma swoje granice, droga Pani!!! żyjemy w bardzo niespokojnych czasach. Wyjdź ze swego bardzo bezpiecznego grajdołka i rozejrzyj się wokół. Nie spodoba Ci się to, co zobaczysz....

I wiesz co? tak się zastanawiam, czy warto bronić wschodniej granicy Unii wbrew opozycji.... przecież ci ludzie nie mają zamiaru u nas się osiedlać... oni idą do TWOJEGO grajdołka... Sześć lat temu , gdy Węgry broniły granicy unijnej zgodnie z traktatami, władze unijne rzuciły im się do gardła..... Gdy nowe miliony kolorowych nadciągają ze wschodu (bo to co mamy to tylko forpoczta) i Unia faktycznie może nie unieść ciężaru, władze unijne będące w opozycji do naszego rządu gryzą jednocześnie z wielu innych stron.... tak pomagają chronić SIEBIE???? To się w głowie nie mieści.

• maria421 Re: Znow Ojczyzna w potrzebie, a Kaczynski spi 28.10.21, 10:59
                                                    Azerko, nie jestem ekspertka od uzbrojenia i sie za taka nie uwazam. To raczej Ty i Astra, ktore uznajecie ze Caracale to "szmelc" uwazacie sie za ekspertki od spraw uzbrojenia.

Ja wiem jedno- mialo byc 50 Caracali, mialo byc pare tysiecy miejsc pracy w offsecie. Berczynski "rozwalil" Caracale, Macierewicz zapowiadal natychmiastowy zakup Black Hawks, tymczasem po 6 latach rzadow PiSu nie ma 50 Caracali, sa 4 Black Hawks....

• astra18 Re: Znow Ojczyzna w potrzebie, a Kaczynski spi 28.10.21, 11:02
                                                    maria421 napisała:

> Azerko, nie jestem ekspertka od uzbrojenia i sie za taka nie uwazam.

A kto rozwinął temat?

To raczej
                                                    > Ty i Astra, ktore uznajecie ze Caracale to "szmelc" uwazacie sie za ekspertki o
                                                    > d spraw uzbrojenia.

O szmelcu napisano w linku. Ja nie jestem autorem tego stanu rzeczy.

>
                                                    > Ja wiem jedno- mialo byc 50 Caracali, mialo byc pare tysiecy miejsc pracy w off
                                                    > secie.

Niech ci ludzie podziękują poprzedniej władzy.

Berczynski "rozwalil" Caracale, Macierewicz zapowiadal natychmiastowy za
                                                    > kup Black Hawks, tymczasem po 6 latach rzadow PiSu nie ma 50 Caracali, sa 4 Bla
                                                    > ck Hawks....
                                                    >

No i????
                                                  • astra18 Re: Znow Ojczyzna w potrzebie, a Kaczynski spi 28.10.21, 11:14
                                                    maria421 napisała:

> Astra, w linku pisano tez ze ten "szmelc" skutecznie pracuje na przeroznych fra
                                                    > ncuskich misjach wojskowych. Czytalas?

A doczytałaś że koszty utrzymania są niewspółmierne do efektów i zapotrzebowania?
                                                    >
                                                    > Ludzie , ktorzy w Lodzi czekali na miejsca pracy ROZWALONE przez PiS, "podzieko
                                                    > wali" PiSowi.

Ludzie niech dziękują PO.
                                                    >
                                                    >
                                                  • maria421 Re: Znow Ojczyzna w potrzebie, a Kaczynski spi 28.10.21, 11:25
                                                    astra18 napisał:

> A doczytałaś że koszty utrzymania są niewspółmierne do efektów i zapotrzebowani
                                                    > a?

Popatrz! To Wegrzy, przyjaciele Polski o tym nie wiedzieli, ze w 2018 zamowili 18 sztuk tego "szmelcu"?

> Ludzie niech dziękują PO.

W Lodzi ludzie dziekuja PO , a konkretnie pani Zdanowskiej za to, jak pod jej rzadami nowoczesnieje Lodz.

• astra18 Re: Znow Ojczyzna w potrzebie, a Kaczynski spi 28.10.21, 11:30
                                                    maria421 napisała:

>
                                                    > Popatrz! To Wegrzy, przyjaciele Polski o tym nie wiedzieli, ze w 2018 zamowili
                                                    > 18 sztuk tego "szmelcu"?

Może po kosztach:)
                                                    >

>
                                                    > W Lodzi ludzie dziekuja PO , a konkretnie pani Zdanowskiej za to, jak pod jej r
                                                    > zadami nowoczesnieje Lodz.

Szczególnie ten nowoczesny dworzec co świeci pustkami:)
                                                    > no ale skoro tak się cieszą to niech płacą za nierentowność:)
                                                  • a000000 Re: Znow Ojczyzna w potrzebie, a Kaczynski spi 28.10.21, 15:42
                                                    maria421 napisała:

> Azerko, nie jestem ekspertka od uzbrojenia i sie za taka nie uwazam. To raczej
                                                    > Ty i Astra, ktore uznajecie ze Caracale to "szmelc" uwazacie sie za ekspertki o
                                                    > d spraw uzbrojenia.

czyżbym awansowała na ekspertkę od spraw wojskowych???? no to muszę Cię zasmucić.... zalinkowany artykuł nie jest moim dziełem.
                                                    A o tym, że Caracale są awaryjne, a naprawy nieopłacalne słychać było zewsząd. Dlatego te 75% wojskowych Caracali jest / było (bo nie wiem jak jest dziś) uziemionych. We Francji.

Poza tym - nasze wojsko twierdzi ustami swych przedstawicieli, że Caracale nie mają cech dla nas pożądanych.
                                                    Chodzi o parametry techniczne.

• a000000 Re: Znow Ojczyzna w potrzebie, a Kaczynski spi 28.10.21, 16:26
                                                    maria421 napisała:

> Azerka, w zalinkowanym przez Ciebie artykule pisza tez o tym, ze Caracale swiet
                                                    > nie sie sprawdzaja na zagranicznych misjach francuskich sil zbrojnych.

Zauważyłam.... być może że inne daty mają te wydarzenia... uziemione są wczesne, potem coś producent zmienił i kolejne latają.... nie wiem, nie znam się, zarobiona jestem.
                                                    Faktem jest , że te Caracale kilka lat temu nie cieszyły się dobrą opinią.

> Wegry zamowily 18 Caracali w 2018 roku. Nie znaja sie, czy jak?

a ja słyszałam, że zamówili coś z Rosji.... bo nasza opozycja twierdzi że Orban kocha się z Putinem.

• maria421 Re: Znow Ojczyzna w potrzebie, a Kaczynski spi 28.10.21, 16:38
                                                    a000000 napisała:

> Zauważyłam.... być może że inne daty mają te wydarzenia... uziemione są wczesne
                                                    > , potem coś producent zmienił i kolejne latają.... nie wiem, nie znam się, zar
                                                    > obiona jestem.

Moze to byla po prostu kalkulacja Francuzow? Moze uznali, ze jakas ilosc Caracali potrzebna do aktualnych operacji wojskowych ma byc sprawna, a inna czesc moze poczekac czaka na przeglad i naprawy?

> Faktem jest , że te Caracale kilka lat temu nie cieszyły się dobrą opinią.

Kto tak powiedzial?
                                                    Szukalam, ale nie znalazlam zadnej krytyki. Znalazlam natomiast ze jest to maszyna mlodsza i tansza o 1,3 mln USD od Black Hawk

armedforces.eu/compare/helicopters_EC725_Caracal_(Super_Cougar)_vs_UH-60_Black_Hawk

• a000000 Re: Znow Ojczyzna w potrzebie, a Kaczynski spi 28.10.21, 17:30
                                                    maria421 napisała:

> Szukalam, ale nie znalazlam zadnej krytyki. Znalazlam natomiast ze jest to masz
                                                    > yna mlodsza i tansza o 1,3 mln USD od Black Hawk

młodszy i tańszy nie oznacza, że lepszy. Zwłaszcza, że te maszyny miały konkretny cel zadany przez Polskę, a którego podobno nie spełniały.

Ja tam nie wiem co lepsze.... natomiast wydaje mi się, że wojska NATO powinny mieć sprzęt współpracujący ze sobą, a więc raczej na tyle jednolity aby przynajmniej nie było walki centymetrów z calami. Że o oprogramowaniu nie wspomnę.

• maria421 Re: Znow Ojczyzna w potrzebie, a Kaczynski spi 28.10.21, 18:31
                                                    a000000 napisała:

> młodszy i tańszy nie oznacza, że lepszy.

Mlodszy znaczy bardziej nowoczesny

> Zwłaszcza, że te maszyny miały konkretny cel zadany przez Polskę, a którego podobno nie spełniały.

.... wedlug Macierewicza

> Ja tam nie wiem co lepsze.... natomiast wydaje mi się, że wojska NATO powinny m
                                                    > ieć sprzęt współpracujący ze sobą, a więc raczej na tyle jednolity aby przynajm
                                                    > niej nie było walki centymetrów z calami. Że o oprogramowaniu nie wspomnę.

Caracale sa europejskiej produkcji Airbus Helicopters, zadnen producent nie moze miec monopolu.

• maria421 Re: Znow Ojczyzna w potrzebie, a Kaczynski spi 27.10.21, 19:31
                                        Azerka, czytasz co linkujesz?

Ponad połowa samolotów i helikopterów wojskowych nie może latać, bo ich naprawy kosztują zbyt drogo

Według znanego portalu ekonomicznego “La Tribune" koszty napraw tych helikopterów wzrosły w samej Francji w ciągu ostatnich czterech lat blisko dwukrotnie.

Znany dziennik ekonomiczny “Les Echos" podkreśla, że duża część dobrze funkcjonujących francuskich samolotów i helikopterów bierze udział w międzynarodowych interwencjach zbrojnych w rejonie Sahelu i Syrii. Spośród tych, które zostają w samej Francji, na chodzie jest więc tylko niecała jedna trzecia maszyn.

To, ze samolot helikopter czy nawet samochod co jakis czas wymaga przegladu i naprawy, dotyczy WSZYSTKICH typow samolotow.

• astra18 Re: Znow Ojczyzna w potrzebie, a Kaczynski spi 27.10.21, 12:30
      www.onet.pl/?utm_source=tw_wiadomosci_viasg_wiadomosci&utm_medium=social&utm_campaign=onetsg_fb&srcc=ucs&pid=d569b187-5515-4a86-a87d-2bc8334f223a&sid=b177a2c9-166f-4113-9b28-185bbe554807&utm_v=2

Powalający news.:)

Onet już dołacza powoli do szczujni gazetopodobnych.

Chyba ktoś im na odcisk nadepnął...
        • maria421 Re: Znow Ojczyzna w potrzebie, a Kaczynski spi 28.10.21, 11:40
          astra18 napisał:

> I jeszcze z odwróconym zegarkiem.

Na szczescie tym razem chyba zalozyl jednakowe buty. Lupiezu tez specjalnie nie bylo widac.

> Chwała ci Panie za taką głupią opozycję i ich media:))))

To opozycja jest winna ze Kaczynski zasypia na wlasnej konferencji prasowej, ze zaklada buty nie od pary i ze jest flejtuch?
          Wina Tuska! :-)

• astra18 Re: Znow Ojczyzna w potrzebie, a Kaczynski spi 28.10.21, 11:41
            maria421 napisała:

>
            > Na szczescie tym razem chyba zalozyl jednakowe buty. Lupiezu tez specjalnie ni
            > e bylo widac.

Analiza gównoburzy z braku laku.

>
            > > Chwała ci Panie za taką głupią opozycję i ich media:))))
            >
            > To opozycja jest winna ze Kaczynski zasypia na wlasnej konferencji prasowej,

Komentarz powyżej.

• a000000 Re: Znow Ojczyzna w potrzebie, a Kaczynski spi 28.10.21, 16:19
            maria421 napisała:

> To opozycja jest winna ze Kaczynski zasypia na wlasnej konferencji prasowej,

i tu muszę się nie zgodzić.... to wina Pana Boga, że każdy stary i zmęczony człowiek zasypia na stojąco....

Tego dnia Kaczor skoro świt już jechał na przekop Mierzei , po czym wracał do W-wy.... i młodego by z nóg zwaliło, a co dopiero schorowanego starca. Śmiejmy się.
            • maria421 Re: Znow Ojczyzna w potrzebie, a Kaczynski spi 28.10.21, 16:40
              a000000 napisała:
              >
              > i tu muszę się nie zgodzić.... to wina Pana Boga, że każdy stary i zmęczony cz
              > łowiek zasypia na stojąco....
              >
              > Tego dnia Kaczor skoro świt już jechał na przekop Mierzei , po czym wracał do W
              > -wy.... i młodego by z nóg zwaliło, a co dopiero schorowanego starca. Śmiejmy s
              > ię.

Czas na emeryture.

• maria421 Re: Znow Ojczyzna w potrzebie, a Kaczynski spi 28.10.21, 18:33
                  a000000 napisała:

> ano czas.... widać, że ciało już bardzo mdłe.... choć umysł jeszcze sprawny.
                  > Zapowiedział, że myśli o wycofaniu się w zacisze.

Ja bym chciala sprawdzic te sprawnosc umyslowa Kaczynskiego na konferencji prasowej na ktorej musialby odpowiadac na pytania WSZYSTKICH dziennikarzy.

Albo w debacie z Tuskiem. Kaczynski powiedzial , ze zgodzi sie na debate, jezeli Tusk przeprosi. Tusk przeprosil, wiec czekam na debate:-)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka