Dodaj do ulubionych

Od slowa do czynu?

03.11.21, 16:42
https://pbs.twimg.com/media/FDLecrbXsAEnuo7?format=png&name=900x900

Mam nadzieje ze prokuratura szybko namierzy autora tych grozb i ten wyladuje za kratkami, obojetnie czy wiezienia czy psychiatryka.

Obserwuj wątek
    • a000000 Re: Od slowa do czynu? 03.11.21, 17:47
      maria421 napisała:

> https://pbs.twimg.com/media/FDLecrbXsAEnuo7?format=png&name=900x900
      >
      > Mam nadzieje ze prokuratura szybko namierzy autora tych grozb i ten wyladuje za
      > kratkami, obojetnie czy wiezienia czy psychiatryka.
      >

A przyjrzałaś się temu? Wypowiedź zawsze ma formę i treść. Tu forma jest bardzo poprawna, treść rynsztokowa. Nie pasują do siebie.
      Więc albo świr, albo to jest prowokacyjna podpucha. Tak przed Marszem Niepodległości. Aby podnieść temperaturę sporu.
      Ciekawe, kto dziś używa formy : te śmiecie. Śmiecie jest formą pogardliwą - kto o tym wie?
      Dziś wyrzuca się śmieci.....

jestem bardzo ciekawa analizy wykonanej przez specjalistę. Jaki zarysuje portret i czy trafi.
        • zbyfauch Re: Od slowa do czynu? 03.11.21, 18:22
          Azeria ma rację, W tekście mógłbym się przyczepić do wielokropków, "muslimów" i bohaterów pisanych wielką literą. Ale frazeologia jest typowa dla polskiego zaczadziałego prawactwa. Tego nie zredagował oczywiście żaden kibol wyklęty, ten nie zna żadnego z wymienionych w tekście nazwisk, poza może Adamowiczem (jak i ja, i znać nie chcę), a któryś z neonaziolskich pojebów spod chusarskich skrzydeł Bąkiewicza. Być może była to redakcja zbiorowa. Co może faktycznie podgrzać niezdrową atmosferę i w końcu doprowadzić do tragedii.
          • a000000 Re: Od slowa do czynu? 03.11.21, 18:33
            zbyfauch napisał:

> Azeria ma rację, W tekście mógłbym się przyczepić do wielokropków, "muslimów" i
            > bohaterów pisanych wielką literą. Ale frazeologia jest typowa dla polskiego za
            > czadziałego prawactwa. Tego nie zredagował oczywiście żaden kibol wyklęty, ten
            > nie zna żadnego z wymienionych w tekście nazwisk, poza może Adamowiczem (jak i
            > ja, i znać nie chcę), a któryś z neonaziolskich pojebów spod chusarskich skrzyd
            > eł Bąkiewicza. Być może była to redakcja zbiorowa. Co może faktycznie podgrzać
            > niezdrową atmosferę i w końcu doprowadzić do tragedii.
            >

bardzo możliwe. Ale to nie redakcja zbiorowa - im mniej osób wie, tym sprawcy są bezpieczniejsi.
            W każdym razie to ktoś, kto nie jest przyjazny, nikomu. Bo szkodzi wszystkim po trochu.
        • a000000 Re: Od slowa do czynu? 03.11.21, 18:26
          maria421 napisała:

> Azerko, dlaczego Ty sie zawsze dopatrujesz prowokacji i podpuchy po jednej stro
          > nie?

po jakiej JEDNEJ??? stron jest kilka.

1. z niedalekiego wschodu, jako kij w mrowisko, by jeszcze bardziej poróżnić.
          2. PO (zwolennicy), aby wylać pomyje na PiS
          3. PiS - aby wylać pomyje na PO.
          4. świr
          5. tajna organizacja o której nie mamy pojęcia.

> Wedlug mnie, jest to dzielo niebezpiecznego swira, ktory moze od slowa przejsc
          > do czynu.

wszystkie sytuacje są możliwe. I wszystkie brzemienne w skutki. I, doprawdy, wolałabym aby to był świr.
      • a000000 Re: Od slowa do czynu? 03.11.21, 19:28
        Tak jest od pewnego czasu. W TVP INFO są audycje takie bardziej na luzie, i tam politycy wszystkich opcji opowiadają, że ciągle dostają pogróżki.
        Emocje w narodzie są huśtane przez politykę.
        • astra18 Re: Od slowa do czynu? 04.11.21, 09:54
          a000000 napisała:

> Tak jest od pewnego czasu. W TVP INFO są audycje takie bardziej na luzie, i tam
          > politycy wszystkich opcji opowiadają, że ciągle dostają pogróżki.
          > Emocje w narodzie są huśtane przez politykę.

Dostają i zgłaszają do organów ścigania, i słusznie.
          I ja się z panem Tuskiem całkowicie zgadzam, trzeba ściagać, ściagać aby po tych "wypatroszenia Kaczora", "kaczki po smoleńsku" nie pojawił się drugi Cyba.
    • maria421 Re: Od slowa do czynu? 04.11.21, 08:51
      A tak reaguje Krystyna Pawlowicz, sedzia Trybunalu Konstytucyjnego, do ktorego trafila wprost z lawy sejmowej :

www.wprost.pl/polityka/10536133/krystyna-pawlowicz-pisze-do-tuska-i-sikorskiego-jesli-wy-lub-ktorys-ze-swirow.html?fbclid=IwAR1IKb6JqHnu-pwWyMB9wbAB6b811XwPX0-IFMP_XisEVW5l0hVwrq2Hd-s

• maria421 Re: Od slowa do czynu? 04.11.21, 14:51
      Jezeli tak reaguje Ziobro , to czy mozna sie spodziewac ze prokuratura zajmie sie sciganiem swirow grozacych ludziom smiercaI?

Szczyt cynizmu! Gdzie był @donaldtusk
      , kiedy jego polityczny wychowanek J. Palikot mówił na wieczorze wyborczym PO: „zastrzelimy Jarosława Kaczyńskiego, wypatroszymy i skórę wystawimy na sprzedaż”?! Kilka miesięcy później próbował tego dokonać członek PO – Ryszard Cyba.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka