Dodaj do ulubionych

Minister wzywa do obywatelskiego nieposluszenstwa

09.11.21, 09:05
Za moich czasow sie mawialo "tego jeszcze nie grali" zeby minister, zamiast dawac przyklad praworzadnosci, wzywal obywateli do warcholstwa

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,27782621,marsz-niepodleglosci-ziobro-doradza-narodowcom-by-skorzystali.html#s=BoxOpImg1
Obserwuj wątek
    • a000000 Re: Minister wzywa do obywatelskiego nieposluszen 09.11.21, 09:10
      maria421 napisała:

> Za moich czasow sie mawialo "tego jeszcze nie grali" zeby minister, zamiast daw
      > ac przyklad praworzadnosci, wzywal obywateli do warcholstwa
      >
      > wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,27782621,marsz-niepodleglosci-ziobro-doradza-narodowcom-by-skorzystali.html#s=BoxOpImg1

Mario, wiem, że od lat nie posługujesz się językiem polskim, więc możesz już mieć pewne problemy. A więc przypominam, że WZYWA to jest zupełnie coś innego niż DORADZA.

• a000000 Re: Minister wzywa do obywatelskiego nieposluszen 09.11.21, 09:27
          maria421 napisała:

> a000000 napisała:
          >
          > > Mario, wiem, że od lat nie posługujesz się językiem polskim, więc możesz
          > już mi
          > > eć pewne problemy. A więc przypominam, że WZYWA to jest zupełnie coś inne
          > go niż
          > > DORADZA.
          > >
          >
          > Uwazasz ze minister moze "doradzac" obywatelom zeby warcholili?

nie ma znaczenia co ja uważam. Zauważam, że manipulujesz. Moja wypowiedź dotyczy rozbieżności tytułu ze źródłem.

• a000000 Re: Minister wzywa do obywatelskiego nieposluszen 09.11.21, 09:44
              maria421 napisała:

> a000000 napisała:
              >
              > > nie ma znaczenia co ja uważam. Zauważam, że manipulujesz. Moja wypowiedź
              > dotycz
              > > y rozbieżności tytułu ze źródłem.
              >
              > Nie masz odwagi skrytykowac ministra rzadu ktory popierasz i dlatego czepiasz s
              > ie slowek.
              >

to nie są "słówka". Manipulacja to nie słówka, tylko fejk.

Pan minister powiedział tak:

- Słyszałem kiedyś, chyba nawet z ust Donalda Tuska, o tzw. obywatelskim nieposłuszeństwie. Myślę, że organizatorzy marszu będą mogli tę koncepcję Platformy Obywatelskiej, pana Frasyniuka i innych przedstawicieli ruchu KOD-owskiego, kreatywnie wykorzystać w ramach obrony swoich praw obywatelskich, które są im w sposób jaskrawy z przyczyn politycznych, pozaprawnych odbierane - mówił.

I ja się z tym zgadzam. Skoro jednym wolno to drugim też wolno. Na zarzut , że pioruny Lempertowej wyszły na ulicę nielegalnie, opozycja się zasłaniała tym, że to był protest spontaniczny. I sądy się z tym zgodziły.
              W czym narodowcy są gorsi od feministek? Ponoć ma być równouprawnienie...

• astra18 Re: Minister wzywa do obywatelskiego nieposluszen 09.11.21, 09:53
                a000000 napisała:

>
                > I ja się z tym zgadzam. Skoro jednym wolno to drugim też wolno. Na zarzut , że
                > pioruny Lempertowej wyszły na ulicę nielegalnie, opozycja się zasłaniała tym,
                > że to był protest spontaniczny. I sądy się z tym zgodziły.
                > W czym narodowcy są gorsi od feministek? Ponoć ma być równouprawnienie...

No i lepszego prezentu im zrobić nie mogli.
                Trzaskowski sobie może teraz gadać do woli.
                W niedzielę też był "spontan"?
                Proszę bardzo, będzie więcej z drugiej strony.
                >
                >
              • maria421 Re: Minister wzywa do obywatelskiego nieposluszen 09.11.21, 10:04
                Azerka, ministrer Ziobro, jako Generalny Prokurator Ziobro , wniosl skarge do SA, ktora zostala odrzucona, potem do SN gdzie czeka na rozpatrzenie.

Czyli Ziobro wypowiada sie we wlasnej sprawie...

To jest zupelnie nieporownywalne z protestami kobiet, bo one byly spontaniczne (wywolane konkretnym orzeczeniem TK) , nie pretendowaly do bycia "wydarzeniami cyklicznymi" i nie byly obwarowane zakazem sadowym.

Nie chodzi o to, czy narodowcy sa gorsi od feministek, lecz o to ze reprezentant wladzy (nie opozycji, a WLADZY) podzega do warcholstwa.
                • a000000 Re: Minister wzywa do obywatelskiego nieposluszen 09.11.21, 11:21
                  maria421 napisała:

> Azerka, ministrer Ziobro, jako Generalny Prokurator Ziobro , wniosl skarge do
                  > SA, ktora zostala odrzucona, potem do SN gdzie czeka na rozpatrzenie.
                  >
                  > Czyli Ziobro wypowiada sie we wlasnej sprawie...

Własnej??? czyli jeśli ma uprawnienia do czegoś, to oznacza, że staje się stroną sprawy? W ten sposób można śmiało rzec, że RPO interweniuje we własnej sprawie.

> Nie chodzi o to, czy narodowcy sa gorsi od feministek, lecz o to ze reprezentan
                  > t wladzy (nie opozycji, a WLADZY) podzega do warcholstwa.

Ziobro miał przemilczeć taką okazję? Pokazał, że apele Tuska mają szeroki zasięg.

• maria421 Re: Minister wzywa do obywatelskiego nieposluszen 09.11.21, 14:07
                    a000000 napisała:

> Własnej??? czyli jeśli ma uprawnienia do czegoś, to oznacza, że staje się str
                    > oną sprawy? W ten sposób można śmiało rzec, że RPO interweniuje we własnej spr
                    > awie.

Ale ja nie kwestoinuje jego uprawnien, tylko podzeganie innych do nieposluszenstwa wobec orzeczenia ktore bylo nie pomysli wnioskodawcy, czyli Ziobry.

> Ziobro miał przemilczeć taką okazję? Pokazał, że apele Tuska mają szeroki zasię
                    > g.

Azerka, przestan usprawiedliwoac ministra sprawiedliwosci podzegajacego obywateli do nieposluszenstwa !

• a000000 Re: Minister wzywa do obywatelskiego nieposluszen 09.11.21, 14:31
                      jureek napisał:

> a000000 napisała:
                      >
                      > > Ziobro miał przemilczeć taką okazję?
                      >
                      > Nie mógł się powstrzymać i wykorzystał okazję do tego, co Ty mocno potępiasz, c
                      > zyli do szyderstwa z obywatelskiego nieposłuszeństwa.

otóż to. Nie mógł się powstrzymać. Jak to Ziobro.
                      To nie szyderstwo, tylko lustro. Choć ja nie popieram, gdy członek rządu wdaje się w pyskówki. Ani gdy organizuje prowokacje i podpala budkę.

• jureek Re: Minister wzywa do obywatelskiego nieposluszen 09.11.21, 10:15
                a000000 napisała:

> pioruny Lempertowej wyszły na ulicę nielegalnie, opozycja się zasłaniała tym,
                > że to był protest spontaniczny. I sądy się z tym zgodziły.

Spontaniczna to może być reakcja na jakieś świeże wydarzenie, ale nie na coś, co wydarzyło się ponad 100 lat temu.
                  • wkkr Re: Minister wzywa do obywatelskiego nieposluszen 09.11.21, 11:38
                    Nikt im marszu nie zakazuje. Chodzi o to ze zgodni z prawem nie można marszu w roku 2021 zarejestrować jako wydarzenia cyklicznego. Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie by zarejestrowano ten marsz w trybie zwykłym. Oczywiście na zmienionej trafie, bo już inni zgłosili swoje demonstracje na tej trasie i mają je zarejestrowane. Oni nie są ani gorsi ani lepsi niż pan Bakiewicz i majatakie same prawa.
                    • a000000 Re: Minister wzywa do obywatelskiego nieposluszen 09.11.21, 15:02
                      jureek napisał:

> a000000 napisała:
                      >
                      > > ale ZAKAZ dla marszu, to nowa sprawa.
                      >
                      > To w końcu jaki ma być cel tego zgromadzenia? Myślałem, że uczczenie rocznicy n
                      > iepodległości, a nie odnoszenie się do jakichś nieistniejących zakazów.

Uczczenie to tylko jeden z aspektów, w tej sytuacji bez znaczenia. Tu znaczenie ma fakt, że strona opozycyjna wobec narodowców na głowie staje, aby ten cykliczny marsz się nie odbył. I nie wydaje mi się, że to tylko o trasę chodzi.

jureek napisał:

> a000000 napisała:
                      >
                      >
                      > To w końcu jaki ma być cel tego zgromadzenia? Myślałem, że uczczenie rocznicy n

Uczczenie to tylko jeden z aspektów, w tej sytuacji bez znaczenia. Tu znaczenie ma fakt, że strona opozycyjna wobec narodowców na głowie staje, aby ten cykliczny marsz się nie odbył. I nie wydaje mi się, że to tylko o trasę chodzi.

• jureek Re: Minister wzywa do obywatelskiego nieposluszen 09.11.21, 15:42
                        a000000 napisała:

> ... że strona opozycyjna wobec narodowców na głowie staje, aby ten cykli
                        > czny marsz się nie odbył. I nie wydaje mi się, że to tylko o trasę chodzi.

Przecież to tak łatwo sprawdzić, czy o trasę chodzi. Wystarczy złożyć wniosek o przemarsz inną trasą. Złożyli taki wniosek, czy wolą zgrywać męczenników?
                      jureek napisał:

> a000000 napisała:
                      >
                      >

• ja.nusz Re: Minister wzywa do obywatelskiego nieposluszen 09.11.21, 14:37
                a000000 napisała:

> W czym narodowcy są gorsi od feministek? Ponoć ma być równouprawnienie...
                >

W tym, że są bandą naziolskich sukinsynów.
                Cieszą się oczywiście wielkim poparciem i sympatią innych sukinsynów spoza bandy.

Sukincórek również - to w ramach równouprawnienia - Ordnung muss sein.

• jureek Re: Minister wzywa do obywatelskiego nieposluszen 09.11.21, 09:43
        a000000 napisała:

> Mario, wiem, że od lat nie posługujesz się językiem polskim, więc możesz już mi
        > eć pewne problemy. A więc przypominam, że WZYWA to jest zupełnie coś innego niż
        > DORADZA.

A nie może im doradzić, żeby zarejestrowali sobie po prostu ten marsz inną trasą, a nie tą, która jest już zajęta?
        • a000000 Re: Minister wzywa do obywatelskiego nieposluszen 09.11.21, 09:47
          jureek napisał:

> A nie może im doradzić, żeby zarejestrowali sobie po prostu ten marsz inną tras
          > ą, a nie tą, która jest już zajęta?

tyle, że minister nie doradza narodowcom, bo oni rad nie potrzebują, a nawet wszelkie rady ich złoszczą. Minister pokazuje "drugą stronę kija", którego niedawno użyła opozycja.
              • maria421 Re: Minister wzywa do obywatelskiego nieposluszen 09.11.21, 14:10
                a000000 napisała:

> a co ma piernik do wiatraka? Pokazał, że kij ma dwa końce. I o to chodziło. Ni
                > e o jakieś wytyczne, nakazy czy zakazy , bo te wymagają ustawy lub podpisu prem
                > iera.

Ryba psuje sie od glowy.

Jezeli rzad nie respektuje orzeczen sadu , to dlaczego obywatel ma respektowac?

Jezeli minister podzega do "nieposluszenstwa obywatelskiego", to dlaczego obywatel ma byc posluszny nakazom wladzy?
          • wkkr Re: Minister wzywa do obywatelskiego nieposluszen 09.11.21, 11:35
            a000000 napisała:

> jureek napisał:
            >
            > > A nie może im doradzić, żeby zarejestrowali sobie po prostu ten marsz inn
            > ą tras
            > > ą, a nie tą, która jest już zajęta?
            >
            >
            > tyle, że minister nie doradza narodowcom, bo oni rad nie potrzebują, a nawet ws
            > zelkie rady ich złoszczą. Minister pokazuje "drugą stronę kija", którego nieda
            > wno użyła opozycja.
            ===============================
            Minister nie powinien sobie na takie rzeczy pozwalać.
            Obywatelskie nieposłuszeństwo maze być stosowane tylko wtedy gdy władza lamie prawa podstawowe obywateli. w tym wypadku takich praw nie łamie. Nic nie stoi na przeszkodzie by Bąkiewicz zarejestrował demonstracje na nowej trasie w trybie zwykłym. To że jest idiotą i nie potrafi czytać ze zrozumieniem ustwaw i aktow wykonawczych nie oznacza że ma prawo warcholic.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka