Dodaj do ulubionych

Wojna w Europie:-(

24.02.22, 08:05
www.gazeta.pl/0,0.html
Obserwuj wątek
  • maria421 Re: Wojna w Europie:-( 24.02.22, 08:13
   Odezwa Donalda Tuska :

   W GODZINIE PRÓBY. LIST OTWARTY
   W chwili, w której zagrożone jest bezpieczeństwo europejskie, kiedy trwa wojna Rosji przeciw Ukrainie, musimy wznieść się ponad codzienne konflikty i spory. Siła oporu wobec polityki Kremla leży w jedności – tej jedności, której autokraci boją się szczególnie i pragną ją zniszczyć.
   Dlatego zwracam się do moich Rodaków, konkurencyjnych obozów politycznych, do rządzących – w tych dniach próby zbudujmy elementarną zgodę dla najważniejszych polskich spraw – skutecznej obrony i szacunku do wartości, dzięki którym jesteśmy częścią Zachodu. Uważam, że mimo rachunku krzywd, jaki nagromadził się w Polsce, powaga sytuacji wymaga działań przekraczających linie podziałów. Na szali jest przecież bezpieczeństwo Ojczyzny i Europy.
   Możemy to osiągnąć w trzech krokach, trzech obszarach działań umacniających bezpieczeństwo Polski i umacniających nas jako członków europejskiej i szerzej – światowej rodziny wolnych i demokratycznych narodów.
   Po pierwsze. Należy usunąć jak najszybciej wszelkie spory i polityczne przeszkody we współpracy nad wspólnym bezpieczeństwem z naszymi partnerami z NATO i Unii Europejskiej. W tych dniach Polski nie stać na utrzymywanie konfliktów osłabiających jedność Zachodu, a tym samym zdolności obronne. Naszym przeciwnikiem jest autokratyczna Rosja, a nie demokratyczny Zachód. Zamknięcie sporów
   z UE jest niezbędnym warunkiem wiarygodności Polski w czasie obecnego kryzysu bezpieczeństwa europejskiego. Retoryka "dwóch wrogów Polski” – Rosji i Zachodu, tak częsta w wypowiedziach wielu polityków czy mediach od nich zależnych, w istocie jest wspieraniem rosyjskiej propagandy dążącej do oddzielenia naszego kraju od wspólnoty demokratycznej.
   Po drugie – musimy przywrócić w Polsce praworządność. Nie może być tak, że spór z Europą dotyczy fundamentalnej kwestii demokracji – wolnych sądów. W Rosji nie ma wolnych sądów – to jest jedna z tych zasadniczych różnic między narodami cieszącymi się wolnością i tymi, które są jej pozbawione. Nasze miejsce wobec wojny na Ukrainie jest po stronie obozu wolności, a nie autorytaryzmu. Naprawa sytuacji wokół sądownictwa w Polsce jest niezbędnym warunkiem wzmacniania Polski wobec naszych sojuszników i w UE i w USA, a konflikt w tej sprawie nas osłabia. Dlatego deklaruję gotowość pomocy rządzącym w znalezieniu wyjścia z tej pułapki popsutej praworządności w Polsce i przywróceniu uznanych powszechnie reguł w wymiarze sprawiedliwości.
   Po trzecie – podstawowa jedność wewnętrzna wymaga wspólnej pracy wszystkich sił politycznych nad prawem wzmacniającym naszą obronność. Dlatego proponuję powołanie w Sejmie Nadzwyczajnej Komisji ds. Obrony Ojczyzny. Jeżeli mamy przygotować się na trudne czasy zamętu, to razem i wspólnie powinniśmy nad tym pracować. Nie po to, by sobie wytykać błędy, ale by projektowane rozwiązania mogły być przyjęte przez aklamację przez cały Sejm Rzeczpospolitej. Byłby to silny sygnał jedności i determinacji – zarówno wobec wrogów, jak i przyjaciół. Podobnie powinniśmy w trybie wspólnych konsultacji określić konieczne działania w sprawach relacji handlowych z Rosją. Nasza wiarygodność wobec Ukrainy wymaga w tej kwestii zmian, żeby choćby wspomnieć o eksporcie rosyjskiego węgla do Polski.
   Jestem gotowy w tych sprawach, sprawach najważniejszych, czyli bezpieczeństwa Ojczyzny, współpracować ze wszystkimi siłami politycznymi, także tymi, które nie ukrywają wrogości wobec mnie i mojego środowiska. Nie przekreśla to naszych sporów, ale je zawiesza w imię największego wspólnego dobra – wolnej i demokratycznej Polski, lojalnego sojusznika naszych przyjaciół z NATO i UE.
  • wkkr Re: Wojna w Europie:-( 24.02.22, 18:49
  • maria421 Re: Wojna w Europie:-( 25.02.22, 14:24
   To jest konieczne minimum ze strony Polski :

   wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,28156081,morawiecki-bedzie-uchwala-dot-zamkniecia-przestrzeni-powietrznej.html#s=BoxMMtImg2

  • maria421 Re: Wojna w Europie:-( 25.02.22, 14:35
   Przepiekny gest papieza Franciszka

   www.reuters.com/world/pope-went-russian-embassy-express-concern-over-war-moscow-envoy-2022-02-25/
   • maria421 Re: Wojna w Europie:-( 27.02.22, 10:24
    Serce mi rosnie jak widze pomoc Polakow dla ukrainskich uchodzcow.
  • wkkr Re: Wojna w Europie:-( 01.03.22, 09:34
   www.youtube.com/watch?v=f1LP9R5NxiM&t=71s
  • maria421 Re: Wojna w Europie:-( 01.03.22, 11:25
   Bialoris Lukaszenki dolaczyla do wojny Putina przeciw Ukrainie, wiec z pewnoscia Bialorus zostalnie dolaczona do swiatowych sankcji.

   wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,28169821,lukaszenka-twierdzi-ze-nie-dolaczy-do-wojny-ukraina-donosi.html#s=BoxMMtImg2
  • stephen_s Re: Wojna w Europie:-( 01.03.22, 14:21
   Jestem całym sercem za Ukrainą.

   Jestem też pod wrażeniem tego, jak Ukraińcy się bronią - tego się, kurde, Putin nie spodziewał. Jestem też pod wrażeniem przywódctwa Zelenskiego, Kliczki... i też ambasador Ukrainy przy ONZ wymiata.

   No i jestem pod wrażeniem, że UE, USA, NATO i ileś innych krajów tym razem zdecydowało się wziąć tyłki w troki i coś zrobić. Pamiętacie, jak mówiło się, że Biden to słaby przywódca? Tymczasem okazuje się, że facetowi może zdarzyć się przysnąć na spotkaniu, ale jednak w polityce międzynarodowej to on wie, co robi.

   Mam tylko nadzieję, że Ukraina wytrzyma na tyle długo, że w Rosji coś pęknie i zrozumieją, że nie mogą w to brnąć...

   Jakby nie było, Putin wg mnie już przegrał. Nawet jeśli pokona Ukrainę (w tej sytuacji zapewne przy jakieś makabrycznej ilości ofiar po stronie Ukraińców i też rosyjskiej armii), to tak naprawdę uzyskał już efekt dokładnie odwrotny od tego, jakiego chciał. Zrujnował reputację swoją i Rosji, zjednoczył Europę przeciwko sobie, zbliżył Ukrainę i UE, dostarczył Szwecji i Finladii argumentów ws. wstąpienia do NATO... I nawet jeśli teraz opanuje Ukrainę, to zostanie z "prowincją" pełną wściekłej ludności, gotowej stawiać opór nawet pod okupacją. Tymczasem gospodarki Rosji będzie siadać, sami Rosjanie będą coraz bardziej wkurzeni...

   Może się mylę, ale mam wrażenie, że Putin zaczął tę swoją odbudowę imperium... i wyrżnął twarzą w mur. I nie naprawi już tego, co sobie zgotował. To może być dla niego początek końca...
   • maria421 Re: Wojna w Europie:-( 01.03.22, 14:54
    Masz racje, Stefan, Putin sie przekalkulowal.
    Myslal ze polknie Ukraine jak kieliszek wodki, a tym czasem Ukraina mu koscia w gardle stanela.
    Myslal, ze Zachod znow pogrozi palcem ale w koncu postawi wlasne interesy ekonomiczne ponad dobro Ukrany, a tymczasem caly Zachod pokazal mu ze jest w stanie z Rosji zrobic pariasa.
    Zareagowaly - wczesniej czy pozniej, nie robi tu roznicy- nie tylko rzady panstw i miedzynarodowe organizacje polityczne, ale tez organizacje sportowe, koncerny , a takze prywatne osoby- kazdy w ramach mozliwosci- od Elona Muska ktory zapewnil Ukraincom polaczenia satelitarne po cala mase ochornikow pomagajacych uchodzcom.

    W 1999 NATO wlaczylo sie w wojne w Kosovie, zgodnie (?) z art.4 ukladu. Niech Putin nie mysli, ze ta opcja moze sie nie powtorzyc tylko dlatego ze on ma bron atomowa.
    • ja.nusz Re: Wojna w Europie:-( 02.03.22, 13:59
     Ta wojna jest błogosławieństwem dla PiSu.
     Nikt nie ma teraz czasu na zajmowanie się ich
     łajdactwami.
     Wojna kiedyś się jednak skończy…
  • zbyfauch Re: Wojna w Europie:-( 01.03.22, 22:08
   To koniec Putina! (ukradzione z facebuka)
  • maria421 Re: Wojna w Europie:-( 02.03.22, 19:37
   Bialorus, Erytrea, Syria i Korea Polnocna to jedyni sojusznicy Putina.

   wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,28176819,onz-przyjal-rezolucje-domagajaca-sie-zatrzymania-agresji-rosji.html#s=BoxMMtImg3

  • maria421 Re: Wojna w Europie:-( 03.03.22, 11:24
   Jezeli to prawda, i jezeli to by sie udalo, to mam nadzieje ze nastepnym razem Janukowiczowi nie uda sie zwiac do Putina :

   wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,28178541,nieoficjalnie-poznali-chytre-plany-putina-na-przejecie-ukrainy.html#s=BoxMMtImg2
  • astra18 Re: Wojna w Europie:-( 04.03.22, 08:04
   Piekło zamarzło. Koniec szaleństwa klimatycznego? Ktoś się obudził?


   www.rmf24.pl/raporty/raport-kryzys-klimatyczny/news-wegiel-zamiast-rosyjskiego-gazu-timmermans-wszystko-sie-zmie,nId,5870009#crp_state=1
   • maria421 Re: Wojna w Europie:-( 04.03.22, 08:30
    astra18 napisał:

    > Piekło zamarzło. Koniec szaleństwa klimatycznego? Ktoś się obudził?

    Mowil cos o imporcie ruskiego wegla?
    Polska nadal kupuje od Rosji.


    • astra18 Re: Wojna w Europie:-( 04.03.22, 09:41
     maria421 napisała:

     > astra18 napisał:
     >
     > > Piekło zamarzło. Koniec szaleństwa klimatycznego? Ktoś się obudził?
     >
     > Mowil cos o imporcie ruskiego wegla?
     > Polska nadal kupuje od Rosji.

     A Niemcy nadal nie użyły blokady SWIFT na wszystkie banki, tak jak zapowiadały.
     >
     >
     • maria421 Re: Wojna w Europie:-( 04.03.22, 09:44
      astra18 napisał:

      > A Niemcy nadal nie użyły blokady SWIFT na wszystkie banki, tak jak zapowiadały.

      Niemcy nie maja wlasnego gazu, Polska ma wlasne kopalnie wegla.

      • astra18 Re: Wojna w Europie:-( 04.03.22, 09:49
       maria421 napisała:

       > astra18 napisał:
       >
       > > A Niemcy nadal nie użyły blokady SWIFT na wszystkie banki, tak jak zapowi
       > adały.
       >
       > Niemcy nie maja wlasnego gazu,

       Skup się na SWIFT.
       Scholz mówił o blokadzie, okazało się że trzy banki obsługujące transakcje gazowe DZIAŁAJĄ.
       Więc machaj sobie paluszkiem swoim krajanom.


       >
       • maria421 Re: Wojna w Europie:-( 04.03.22, 10:07
        astra18 napisał:


        > Skup się na SWIFT.
        > Scholz mówił o blokadzie, okazało się że trzy banki obsługujące transakcje gazo
        > we DZIAŁAJĄ.

        Ty nie rozumiesz ze zostawiono tylko SWIFT tych bankow przez ktore oplacane sa dostawy gazu?

        > Więc machaj sobie paluszkiem swoim krajanom.

        Macham paluszkiem MOIM krajanom ktorzy nadal importuja ruski wegiel, choc chcieli nalozyc embargo i choc maja wlasny wegiel.

        Jednoczesnie jestem dumna z MOICH krajan za pomoc jaka udzielaja uciekajacym przed wojna Putina.

        • astra18 Re: Wojna w Europie:-( 04.03.22, 10:22
         maria421 napisała:


         >
         > Ty nie rozumiesz ze zostawiono tylko SWIFT tych bankow przez ktore oplacane sa
         > dostawy gazu?

         Achaaaa, to po co pytasz o dostawy węgla z Rosji do Polski?

         >
         > > Więc machaj sobie paluszkiem swoim krajanom.
         >
         > Macham paluszkiem MOIM krajanom

         Piszę o niemieckich krajanach.

       • stephen_s Re: Wojna w Europie:-( 04.03.22, 13:36
        > Więc machaj sobie paluszkiem swoim krajanom.

        A ty pomachaj paluszkiem twoim PiSowskim geniuszom, którzy nadal nie potrafią odciąć się od Orbana, który popiera narrację Putina i blokuje pomoc wojskową dla Ukrainy, która mogłaby przejść przez teren Węgier. Oraz którzy flirtują z antyszczepionkowcami z Konfederacji typu Braun, który szczuje w Internecie na uchodźców z Ukrainy.
        • ja.nusz Re: Wojna w Europie:-( 04.03.22, 14:06
         stephen_s napisał:

         > > Więc machaj sobie paluszkiem swoim krajanom.
         >
         > A ty pomachaj paluszkiem twoim PiSowskim geniuszom, którzy nadal nie potrafią o
         > dciąć się od Orbana, który popiera narrację Putina i blokuje pomoc wojskową dla
         > Ukrainy, która mogłaby przejść przez teren Węgier. Oraz którzy flirtują z anty
         > szczepionkowcami z Konfederacji typu Braun, który szczuje w Internecie na uchod
         > źców z Ukrainy.

         No co Ty Stefan.
         Chcesz, żeby zabrali jej legitymację partyjną?
         Przecież fundamentem tej partii są debilne doły.
        • astra18 Re: Wojna w Europie:-( 04.03.22, 14:27
         stephen_s napisał:


         >
         > A ty pomachaj paluszkiem twoim PiSowskim geniuszom, którzy nadal nie potrafią o
         > dciąć się od Orbana, który popiera narrację Putina i blokuje pomoc wojskową dla
         > Ukrainy, która mogłaby przejść przez teren Węgier. Oraz którzy flirtują z anty
         > szczepionkowcami z Konfederacji typu Braun, który szczuje w Internecie na uchod
         > źców z Ukrainy.

         Ja nie neguję fatalnej postawy Orbana, zauważając jednocześnie egoistyczny interes Niemiec i fałszywe komunikaty. A więc pauluszki chodzą od lewa do prawa.
         U Ciebie jak zwykle zacinają się na prawym.
         • astra18 Re: Wojna w Europie:-( 04.03.22, 14:37
          astra18 napisał:

          > stephen_s napisał:
          >
          >
          > >
          > > A ty pomachaj paluszkiem twoim PiSowskim geniuszom, którzy nadal nie potr
          > afią o
          > > dciąć się od Orbana,

          Jeszcze jedna rzecz, a propos Orbana.
          Dobrze by było gdyby jednak całkowicie stał po odpowiedniej stronie. Ale pamiętam jak się "światli" Europejczycy, z Berlinem na czele, wypięli się na niego w trakcie zalewu nielegalnych imigrantów i zostawili go i obywateli z tym całym syfem.
          Teraz jest jednak sytuacja wybitnie katastroficzna i czas aby solidarność, dotycząc WSZYSTKICH krajów europejskich była szczelna, bez "interesów'" na boku, typu SWIFT, niby dla wszystkich banków, a jednak z wyjątkiem, o co boczy się na mnie Maria. A to jest tylko prawda.

          który popiera narrację Putina i blokuje pomoc wojsko
          > wą dla
          > > Ukrainy, która mogłaby przejść przez teren Węgier. Oraz którzy flirtują
          > z anty
          > > szczepionkowcami z Konfederacji typu Braun, który szczuje w Internecie na
          > uchod
          > > źców z Ukrainy.
          >
          > Ja nie neguję fatalnej postawy Orbana, zauważając jednocześnie egoistyczny inte
          > res Niemiec i fałszywe komunikaty. A więc pauluszki chodzą od lewa do prawa.
          > U Ciebie jak zwykle zacinają się na prawym.
          • jureek Re: Wojna w Europie:-( 08.03.22, 10:19
           astra18 napisał:

           > Dobrze by było gdyby jednak całkowicie stał po odpowiedniej stronie. Ale pamięt
           > am jak się "światli" Europejczycy, z Berlinem na czele, wypięli się na niego w
           > trakcie zalewu nielegalnych imigrantów i zostawili go i obywateli z tym całym s
           > yfem.

           Przecież było dokładnie odwrotnie - Niemcy nie wypięli się, lecz pomogli Węgrom zabierając tych uchodźców do siebie.
           • astra18 Re: Wojna w Europie:-( 08.03.22, 10:22
            jureek napisał:

            > astra18 napisał:
            >
            > > Dobrze by było gdyby jednak całkowicie stał po odpowiedniej stronie. Ale
            > pamięt
            > > am jak się "światli" Europejczycy, z Berlinem na czele, wypięli się na ni
            > ego w
            > > trakcie zalewu nielegalnych imigrantów i zostawili go i obywateli z tym c
            > ałym s
            > > yfem.
            >
            > Przecież było dokładnie odwrotnie - Niemcy nie wypięli się, lecz pomogli Węgrom
            > zabierając tych uchodźców do siebie.

            Łaskawie zabrali? Bo narzuceniu calej Europie swojego hercliświlkomen?
            • jureek Re: Wojna w Europie:-( 08.03.22, 10:29
             astra18 napisał:

             > Łaskawie zabrali? Bo narzuceniu calej Europie swojego hercliświlkomen?

             Nie wiem, czy łaskawie, czy nie łaskawie, ale faktem jest, że nie wypięli się na Węgrów, tylko wpuścili do siebie tych uchodźców, którzy byli już na Węgrzech. A jakiego niewypięcia się Ty byś oczekiwała? Mieli posłać Węgrom karabiny maszynowe na fotokomórkę pozostałe po murze berlińskim?
             • astra18 Re: Wojna w Europie:-( 08.03.22, 10:36
              jureek napisał:

              > astra18 napisał:
              >
              > > Łaskawie zabrali? Bo narzuceniu calej Europie swojego hercliświlkomen?
              >
              > Nie wiem, czy łaskawie, czy nie łaskawie, ale faktem jest, że nie wypięli się n
              > a Węgrów, tylko wpuścili do siebie tych uchodźców, którzy byli już na Węgrzech.

              A wcześniej swoją decyzją, narzuconą na wszystkie kraje członkowskie, doprowadzili do takiego bałaganu migracyjnego, nie uchodźczego!

              > A jakiego niewypięcia się Ty byś oczekiwała? Mieli posłać Węgrom karabiny masz
              > ynowe na fotokomórkę pozostałe po murze berlińskim?

              Nie, mieli nie przeszkadzać w suwerennych decyzjach i nie wtranżalać się ze swoją ideą mulikulti.
              • jureek Re: Wojna w Europie:-( 08.03.22, 10:40
               astra18 napisał:

               > A wcześniej swoją decyzją, narzuconą na wszystkie kraje członkowskie, doprowad
               > zili do takiego bałaganu migracyjnego, nie uchodźczego!

               Zaraz, zaraz. Mylisz chronologię. Nie mogli wcześniej przyjmować uchodźców z Węgier, najpierw ci uchodźcy znaleźli się na Węgrzech, a potem dopiero mogła być decyzja Niemiec o wpuszczeniu ich do siebie.

               > Nie, mieli nie przeszkadzać w suwerennych decyzjach i nie wtranżalać się ze swo
               > ją ideą mulikulti.

               No to teraz Ty wtranżalasz się w suwerenne decyzje niemieckiego państwa i odmawiasz mu prawa do przyjmowania ludzi w swoje granice.
               • astra18 Re: Wojna w Europie:-( 08.03.22, 12:03
                jureek napisał:


                > Zaraz, zaraz. Mylisz chronologię. Nie mogli wcześniej przyjmować uchodźców z Wę
                > gier, najpierw ci uchodźcy znaleźli się na Węgrzech, a potem dopiero mogła być
                > decyzja Niemiec o wpuszczeniu ich do siebie.

                Nie, nie mylę chronologii.
                Merkel najpierw ogłosiła to co zawarte w słynnym haśle, a skutki tego były widoczne m.in.na Węgrzech.
                >

                >
                > No to teraz Ty wtranżalasz się w suwerenne decyzje niemieckiego państwa i odmaw
                > iasz mu prawa do przyjmowania ludzi w swoje granice.

                Ależ niech sobie przyjmuje kogo chce, nie znaczy to jednak że mają to robić wszystkie kraje członkowskie bo tak chcą Niemcy.
                Krótko i węzłowato.
                • jureek Re: Wojna w Europie:-( 08.03.22, 12:47
                 astra18 napisał:

                 > Nie, nie mylę chronologii.
                 > Merkel najpierw ogłosiła to co zawarte w słynnym haśle, a skutki tego były wido
                 > czne m.in.na Węgrzech.

                 Jak to słynne hasło brzmiało i kiedy ono padło?
                 Jeśli chodzi Ci o zdanie "Wir schaffen das", to padło ono 31.08.2015, kiedy na Węgrzech było już pełno uchodźców.
                 • ja.nusz Re: Wojna w Europie:-( 09.03.22, 09:12
                  Prowadzisz dyskusję ze ślepym o kolorach…
                 • astra18 Re: Wojna w Europie:-( 09.03.22, 10:49
                  jureek napisał:

                  > astra18 napisał:
                  >
                  > > Nie, nie mylę chronologii.
                  > > Merkel najpierw ogłosiła to co zawarte w słynnym haśle, a skutki tego był
                  > y wido
                  > > czne m.in.na Węgrzech.
                  >
                  > Jak to słynne hasło brzmiało i kiedy ono padło?
                  > Jeśli chodzi Ci o zdanie "Wir schaffen das", to padło ono 31.08.2015, kiedy na
                  > Węgrzech było już pełno uchodźców.

                  A kulminacja, z tym całym syfem który zrobili imigranci na dworcu w Budapeszcie, we wrześniu, po słynnym wirszafen.

                  • jureek Re: Wojna w Europie:-( 09.03.22, 11:38
                   astra18 napisał:

                   > A kulminacja, z tym całym syfem który zrobili imigranci na dworcu w Budapeszcie
                   > , we wrześniu, po słynnym wirszafen.

                   Nadal wprowadzasz w błąd. Nie wiem, czy celowo, czy z niewiedzy.
                   No to przypomnijmy:
                   www.deutschlandfunk.de/ungarn-erinnerung-an-dramatische-tage-im-bahnhof-budapest-100.html
                   To są obrazki z końca sierpnia 2015 (Ende August 2015). Przyjęcie przez Niemców tych uchodźców tłoczących się na dworcu (inna grupa ruszyła pieszo autostradą, też w sierpniu, a nie we wrześniu, jak twierdzisz) pomogło rozładować tę sytuację. Oczywiście nie z godziny na godzinę, bo trochę to musiało trwać, ale kulminacja była w sierpniu, a nie we wrześniu.
                   • jureek Re: Wojna w Europie:-( 09.03.22, 11:46
                    jureek napisał:

                    > (inna grupa ruszyła pieszo auto
                    > stradą, też w sierpniu, a nie we wrześniu, jak twierdzisz)

                    Tutaj muszę sam siebie sprostować. Ten wymarsz autostradą był jednak we wrześniu, dokładnie 4 września
                    • astra18 Re: Wojna w Europie:-( 09.03.22, 12:04
                     jureek napisał:

                     > jureek napisał:
                     >
                     > > (inna grupa ruszyła pieszo auto
                     > > stradą, też w sierpniu, a nie we wrześniu, jak twierdzisz)
                     >
                     > Tutaj muszę sam siebie sprostować. Ten wymarsz autostradą był jednak we wrześni
                     > u, dokładnie 4 września

                     No!
                     • maria421 Re: Wojna w Europie:-( 11.03.22, 16:31
                      Astra, chronologia byla taka, ze latem 2015 najpierw migranci gromadzili sie w Austrii i na Wegrzech a potem Merkel zdecydowala ich przyjac, wiec wtedy pomogla tak Wegrom, jak i Austrii.

                      Teraz Niemcy tez przyjmuja bez ograniczen uchodzcow ukrainskich z Polski, wiec niejako pomagaja Polsce, pomimo ze w 2015 Polska nie chciala im pomoc.
                      • astra18 Re: Wojna w Europie:-( 11.03.22, 19:56
                       maria421 napisała:

                       >
                       > Teraz Niemcy tez przyjmuja bez ograniczen uchodzcow ukrainskich z Polski, wiec
                       > niejako pomagaja Polsce, pomimo ze w 2015 Polska nie chciala im pomoc.

                       Pomoc w czym? W przyjmowaniu nielegalnych imigrantów? Nie uchodźców . Chyba ci się pomyliły te dwa statusy.
                       • astra18 Re: Wojna w Europie:-( 11.03.22, 19:58
                        astra18 napisał:

                        > maria421 napisała:
                        >
                        > >
                        > > Teraz Niemcy tez przyjmuja bez ograniczen uchodzcow ukrainskich z Polski,
                        > wiec
                        > > niejako pomagaja Polsce, pomimo ze w 2015 Polska nie chciala im pomoc.
                        >
                        > Pomoc w czym? W przyjmowaniu nielegalnych imigrantów? Nie uchodźców . Chyba ci
                        > się pomyliły te dwa statusy.

                        Niemcy nie robią Polsce żadnej łaski przyjmując uchodźców. Nie migrantów.
                       • maria421 Re: Wojna w Europie:-( 12.03.22, 09:11
                        Astra, w 2015 tez byla wojna, w Syrii, tak wiec wsrod masy ludzi ktorzy wtedy przyjechali do Europy bylli tacy sami uchodzcy wojenni jak teraz Ukraincy.
                        • astra18 Re: Wojna w Europie:-( 12.03.22, 09:19
                         maria421 napisała:

                         > Astra, w 2015 tez byla wojna, w Syrii, tak wiec wsrod masy ludzi ktorzy wtedy p
                         > rzyjechali do Europy bylli tacy sami uchodzcy wojenni jak teraz Ukraincy.

                         Nie wiedziałam, że najbliższym krajem dla uchodźcy z Syrii jest Polska.
                         • maria421 Re: Wojna w Europie:-( 12.03.22, 09:24
                          astra18 napisał:


                          > Nie wiedziałam, że najbliższym krajem dla uchodźcy z Syrii jest Polska.

                          Dla uchodzcy z Ukrainy tez Niemcy, Wlochy, Austria, Francja nie sa najblizszymi krajami.
                         • astra18 Re: Wojna w Europie:-( 12.03.22, 09:27
                          maria421 napisała:

                          > astra18 napisał:
                          >
                          >
                          > > Nie wiedziałam, że najbliższym krajem dla uchodźcy z Syrii jest Polska.
                          >
                          > Dla uchodzcy z Ukrainy tez Niemcy, Wlochy, Austria, Francja nie sa najblizszym
                          > i krajami.

                          Status uchodźcy otrzymują w Polsce.
                         • maria421 Re: Wojna w Europie:-( 12.03.22, 09:32
                          astra18 napisał:

                          > Status uchodźcy otrzymują w Polsce.

                          Jestes pewna, ze te 120 tys (dane z poczatku tygodnia) Ukraincow, ktorzy juz sa w Niemczech zdazylo w Polsce zalatwic jakikolwiek status?
                         • astra18 Re: Wojna w Europie:-( 12.03.22, 09:34
                          maria421 napisała:


                          > Jestes pewna, ze te 120 tys (dane z poczatku tygodnia) Ukraincow, ktorzy juz sa
                          > w Niemczech zdazylo w Polsce zalatwic jakikolwiek status?

                          Piszesz o formalnościach, ja o statusie uchodźcy wg Konwencji Genewskiej.
                         • maria421 Re: Wojna w Europie:-( 12.03.22, 11:35
                          astra18 napisał:

                          > Piszesz o formalnościach, ja o statusie uchodźcy wg Konwencji Genewskiej.

                          Zeby byc formalnie uchodzca. trzeba zalatwic formalnosci.
  • wkkr Re: Wojna w Europie:-( 04.03.22, 08:08
   www.youtube.com/watch?v=ixEjNF8_pYc
  • jureek Re: Wojna w Europie:-( 08.03.22, 09:54
   W Rosji to dopiero są dyplomatołki - wkurzyli jedynego chyba poważnego sojusznika, czyli Chiny, umieszczając Tajwan na liście państw wrogich Rosji.
  • maria421 Re: Wojna w Europie:-( 12.03.22, 09:23
   Dla przypomnienia :

   www.rp.pl/kraj/art12569791-zyrinowski-proponuje-polsce-rozbior-ukrainy
  • maria421 Re: Wojna w Europie:-( 15.03.22, 09:14
   Tak wygladaja polskie sankcje :

   wyborcza.pl/7,82983,28220908,policja-przerwala-blokade-rosyjskich-i-bialoruskich-tirow-panchenko.html?disableRedirects=true
   • jureek Re: Wojna w Europie:-( 15.03.22, 09:45
    maria421 napisała:

    > Tak wygladaja polskie sankcje :

    Powiedziałbym raczej "europejskie sankcje". Te ciężarówki są ładowane towarem w całej Europie.
    • maria421 Re: Wojna w Europie:-( 15.03.22, 10:24
     jureek napisał:

     > Powiedziałbym raczej "europejskie sankcje". Te ciężarówki są ładowane towarem w
     > całej Europie.

     Ale Polska ma mozliwosc zamkniecia granicy dla ruchu w obie strony.
     • astra18 Re: Wojna w Europie:-( 15.03.22, 12:50
      maria421 napisała:

      > jureek napisał:
      >
      > > Powiedziałbym raczej "europejskie sankcje". Te ciężarówki są ładowane tow
      > arem w
      > > całej Europie.
      >
      > Ale Polska ma mozliwosc zamkniecia granicy dla ruchu w obie strony.


      A Scholz zablokował już SWIFT na 3 NAJWAŻNIEJSZE banki?
      • maria421 Re: Wojna w Europie:-( 15.03.22, 14:18
       astra18 napisał:


       > A Scholz zablokował już SWIFT na 3 NAJWAŻNIEJSZE banki?

       A Polska jak placi Rosji za gaz i wegiel? Gotowka?
       • astra18 Re: Wojna w Europie:-( 15.03.22, 14:36
        maria421 napisała:

        > astra18 napisał:
        >
        >
        > > A Scholz zablokował już SWIFT na 3 NAJWAŻNIEJSZE banki?
        >
        > A Polska jak placi Rosji za gaz i wegiel? Gotowka?

        To po co Scholz ściemniał że blokują swift? W niedzielę, w Bundestagu.
        • maria421 Re: Wojna w Europie:-( 15.03.22, 14:54
         astra18 napisał:

         > To po co Scholz ściemniał że blokują swift? W niedzielę, w Bundestagu.

         Nie mowil przypadkiem o blokadzie SWIFTu dla bialoruskich bankow?

         Polska zablokowala? Jak placi za wegiel i gaz?

         • astra18 Re: Wojna w Europie:-( 15.03.22, 16:18
          maria421 napisała:

          > astra18 napisał:
          >
          > > To po co Scholz ściemniał że blokują swift? W niedzielę, w Bundestagu.
          >
          > Nie mowil przypadkiem o blokadzie SWIFTu dla bialoruskich bankow?

          Przypadkiem mówił o blokadzie SWIFT dla rosyjskich banków.
          Nie mówił których ta blokada nie dotyczy.
          >
          • maria421 Re: Wojna w Europie:-( 15.03.22, 16:23
           astra18 napisał:

           > Przypadkiem mówił o blokadzie SWIFT dla rosyjskich banków.
           > Nie mówił których ta blokada nie dotyczy.

           Do blokady SWIFT dla rosyjskich bankow doszla jeszcze blokada dla bialoruskich bankow.

           Polska jak placi Rosji za gaz i wegiel? Gotowka?


           • astra18 Re: Wojna w Europie:-( 15.03.22, 16:34
            maria421 napisała:

            > astra18 napisał:
            >
            > > Przypadkiem mówił o blokadzie SWIFT dla rosyjskich banków.
            > > Nie mówił których ta blokada nie dotyczy.
            >
            > Do blokady SWIFT dla rosyjskich bankow

            Tych mniej istotnych dla interesów Niemiec.

            >
            >
            • maria421 Re: Wojna w Europie:-( 15.03.22, 16:36
             astra18 napisał:

             > Tych mniej istotnych dla interesów Niemiec.

             W interesie Niemiec, tak jak w interesie Polski jest kontynuacja importu energii, tak dlugo jak nie ma alternatywy.
             Za te energie trzeba Rosji placic.
             Placa Niemcy, placi Polska.

            • maria421 Re: Wojna w Europie:-( 16.03.22, 08:43
             Kaczynski w Kijowie mowil o "misji pokojowej NATO".

             Komu taka paplanina sluzy oprocz samego Kaczynskiego? Z tej paplaniny PiSia propaganda zrobi akt odwagi i rozwagi , beda powtarzali ze Kaczynski , ten wielki "maz stanu" chcial dobrze, tylko NATO go nie posluchalo, a PiS moze zyska pare punktow w sondazach.

             Misje pokojowe (oddzialy w niebieskich helmach), organizuje ONZ, nie NATO. Misje pokojowe ONZ nie interweniuja w czasie trwania dzialan wojennych, lecz pilnuja utrzymania zawieszenia broni poprzez strony walczace.

             Jestem pewna ze Kaczynski nie uzgadnial niczego z NATO , a jezeli mial jakies informacje o mozliwej interwencji NATO i je w taki sposob wypaplal, to jest to szkodnik i zdrajca!

             Wszystko dla wlasnego PR, bo on po to pojechal z Morawieckim do Kijowa. Nie wiem czy samemu Morawieckiemu asysta Kaczynskiego w tej podrozy sie podobala. Inni premierzy przyjechali bez "opiekunow".

             • astra18 Re: Wojna w Europie:-( 16.03.22, 08:50
              maria421 napisała:

              > Kaczynski w Kijowie mowil o "misji pokojowej NATO".
              >
              > Komu taka paplanina sluzy oprocz samego Kaczynskiego? Z tej paplaniny PiSia pro
              > paganda zrobi akt odwagi i rozwagi , beda powtarzali ze Kaczynski , ten wielki
              > "maz stanu" chcial dobrze, tylko NATO go nie posluchalo, a PiS moze zyska pare
              > punktow w sondazach.
              >
              > Misje pokojowe (oddzialy w niebieskich helmach), organizuje ONZ, nie NATO. Misj
              > e pokojowe ONZ nie interweniuja w czasie trwania dzialan wojennych, lecz pilnuj
              > a utrzymania zawieszenia broni poprzez strony walczace.
              >
              > Jestem pewna ze Kaczynski nie uzgadnial niczego z NATO , a jezeli mial jakies i
              > nformacje o mozliwej interwencji NATO i je w taki sposob wypaplal, to jest to s
              > zkodnik i zdrajca!
              >
              > Wszystko dla wlasnego PR, bo on po to pojechal z Morawieckim do Kijowa. Nie wie
              > m czy samemu Morawieckiemu asysta Kaczynskiego w tej podrozy sie podobala. Inni
              > premierzy przyjechali bez "opiekunow".              ALERGIA:)
              Tylko nie pomyl z alegorią:)
              • astra18 Re: Wojna w Europie:-( 16.03.22, 08:52
               Maria odrabia poranne lekcje:)))

               pbs.twimg.com/media/FN9HU_OXMAABINP?format=png&name=900x900
              • maria421 Re: Wojna w Europie:-( 16.03.22, 08:58
               Astra, widze ze nie potrafisz odniesc sie rzeczowo do wizyty Kaczynskiego u boku Morawieckiego (lub odwrotnie) i do jego rewelacji na temat "misji pokojowej NATO" w czasie wojny.               • astra18 Re: Wojna w Europie:-( 16.03.22, 10:24
                maria421 napisała:

                > Astra, widze ze nie potrafisz odniesc sie rzeczowo do wizyty Kaczynskiego u bok
                > u Morawieckiego (lub odwrotnie)

                No właśnie to był adekwatny komentarz do Twojego wpisu. Za taki go uznaję.
                Krótko i węzłowato.
                A co z tego zrozumiesz....

                i do jego rewelacji na temat "misji pokojowej N
                > ATO" w czasie wojny.

                Wyobraź sobie, że znaleźli się już tacy, z wyciągniętym paluszkiem : "ja też, ja też!!!" -vide Sikorski, który chciał zrobić to samo, no ale...czeka na zgodę PE:)))))
                BTW - pamiętamy co powiedział Ukraińcom w 2014, więc może lepiej żeby nie jechał bo dostanie czarną polewką.
                Co do wypowiedzi JK na temat misji pokojowej NATO - może uzasadnisz swoje "obawy"( po sporej dawce leków histaminowych). Spróbuj. Chętnie przeczytam.
                >
                >
                >
                • maria421 Re: Wojna w Europie:-( 16.03.22, 10:37
                 Astra, wlasnie potwierdzilas to co podejrzewalam- ze nie potrafisz sie rzeczowo odniesc do wypowiedzi Kaczynskiego w Kijowie.

                 A teraz ostrzezenie- wez je do serca: biore bardzo duzo lekow i nie powinnam sie denerwowac. Wiec sprobuj jeszcze raz mi cos o lekach powiedziec, to wylecisz, tym razem bez powrotu.

                 Zrozumialas?
                 • astra18 Re: Wojna w Europie:-( 16.03.22, 10:41
                  maria421 napisała:

                  > Astra, wlasnie potwierdzilas to co podejrzewalam- ze nie potrafisz sie rzeczowo
                  > odniesc do wypowiedzi Kaczynskiego w Kijowie.

                  Czyli nie potrafisz UZASADNIĆ co Ci się nie podoba w tym pomyśle.
                  Ok. Potwierdza się moja teza i słuszność użycia komentarza jednym słowem.
                  >
                  > A teraz ostrzezenie- wez je do serca: biore bardzo duzo lekow i nie powinnam si
                  > e denerwowac. Wiec sprobuj jeszcze raz mi cos o lekach powiedziec, to wylecisz,
                  > tym razem bez powrotu.
                  >
                  > Zrozumialas?

                  Nie. Piszesz nie temat z braku argumentów.
                  Leki antyhistaminowe są na alergię, która masz na słowo pisane i słyszane, KACZYŃSKI.

                  A jak chcesz mnie wywalić, nawet bez powodu, to się nie krępuj.


                  • maria421 Re: Wojna w Europie:-( 16.03.22, 10:46
                   Astra, ostrzegalam zebys sie mojego zdrowia nie czepiala i nie zalecala mi lekow.

                   Doigralas sie.

                   ZEGNAM!
  • jureek Re: Wojna w Europie:-( 15.03.22, 11:10
   Morawiecki, Kaczyński, Fiala i Jansa jadą do Kijowa.
   Wyjazd premierów Polski, Czech i Słowenii do Kijowa jest uzgodniony z Unią Europejską. Pociąg z przekroczył granicę około 8:30, planowany czas przejazdu to około 9 godzin. Moim zdaniem jest to bardzo dobre posunięcie ze strony Unii.
   www.stern.de/politik/ausland/reise-nach-kiev-regierungschefs-aus-polen--tschechien--slowenien-in-ukraine-31701582.html
   www.idnes.cz/zpravy/domaci/premier-fiala-valka-na-ukrajine-zelenskych-morawiecki-jansa-kyjev.A220315_083127_domaci_kop
   • jureek Re: Wojna w Europie:-( 15.03.22, 11:16
    Linki nie wyszły:
    www.stern.de/politik/ausland/reise-nach-kiev-regierungschefs-aus-polen--tschechien--slowenien-in-ukraine-31701582.html
    www.idnes.cz/zpravy/domaci/premier-fiala-valka-na-ukrajine-zelenskych-morawiecki-jansa-kyjev.A220315_083127_domaci_kop
   • maria421 Re: Wojna w Europie:-( 15.03.22, 11:31
    Po co tam Kaczynski wsrod premierow?

    • jureek Re: Wojna w Europie:-( 15.03.22, 11:36
     maria421 napisała:

     > Po co tam Kaczynski wsrod premierow?

     Nie wiem. Może jako gwarancja bezpieczeństwa wyprawy?
     • ja.nusz Re: Wojna w Europie:-( 15.03.22, 12:11

     • astra18 Re: Wojna w Europie:-( 15.03.22, 12:55
      jureek napisał:

      > maria421 napisała:
      >
      > > Po co tam Kaczynski wsrod premierow?
      >
      > Nie wiem. Może jako gwarancja bezpieczeństwa wyprawy?

      Do hat-tricka droga daleka ale może namiastka..:)
      • jureek Re: Wojna w Europie:-( 15.03.22, 12:59
       astra18 napisał:

       > Do hat-tricka droga daleka ale może namiastka..:)

       ?????
    • wkkr Re: Wojna w Europie:-( 15.03.22, 12:19
     Nie miał kto zostać z nim w domu....
     • astra18 Re: Wojna w Europie:-( 15.03.22, 13:20
      wkkr napisał:

      > Nie miał kto zostać z nim w domu....
      >
      A kot to pies?:)
    • astra18 Re: Wojna w Europie:-( 15.03.22, 12:51
     maria421 napisała:

     > Po co tam Kaczynski wsrod premierow?
     >
     Po to żeby Urban i inni zacierali już ręce.
     • zbyfauch Re: Wojna w Europie:-( 15.03.22, 12:54
      Pan Urban. :P
      • astra18 Re: Wojna w Europie:-( 15.03.22, 12:56
       zbyfauch napisał:

       > Pan Urban. :P
       >
       Jak dla Ciebie.
       • zbyfauch Re: Wojna w Europie:-( 15.03.22, 14:15
        Nie, ja mam w dupie ceremoniał. Dla Ciebie, gwoli szacunku dla inteligencji niedoścignionego Mistrza Szydery.
        • astra18 Re: Wojna w Europie:-( 15.03.22, 14:43
         zbyfauch napisał:

         > Nie, ja mam w dupie ceremoniał. Dla Ciebie, gwoli szacunku dla inteligencji nie
         > doścignionego Mistrza Szydery.

         Ukłucie prawie wyczuwalne:) Nie wiem tylko czy ścierwo może być na tyle kompatybilne za jakąkolwiek zdolnością, nie mówiąc o inteligencji.
         No ale jak to mawiają: de gustibus. Ciągnie swój do swojego.
         >
         • zbyfauch Re: Wojna w Europie:-( 15.03.22, 15:18
          Urban pozostanie mistrzem, niezależnie od styropianowej histerii.
          • astra18 Re: Wojna w Europie:-( 15.03.22, 16:23
           zbyfauch napisał:

           > Urban pozostanie mistrzem, niezależnie od styropianowej histerii.
           >
           Taki mistrz jaki amatorzy jego wątpliwie pojętej inteligencji.
     • maria421 Re: Wojna w Europie:-( 15.03.22, 14:20
      astra18 napisał:


      > Po to żeby Urban i inni zacierali już ręce.

      A to co innego! W takim razie doceniam poswiecenie Kaczynskiego :-)
      • astra18 Re: Wojna w Europie:-( 15.03.22, 14:44
       maria421 napisała:

       > astra18 napisał:
       >
       >
       > > Po to żeby Urban i inni zacierali już ręce.
       >
       > A to co innego! W takim razie doceniam poswiecenie Kaczynskiego :-)

       Nie sądzę - mimo wszystko - aby Kaczyński myślał kategoriami ścierwa.
       • maria421 Re: Wojna w Europie:-( 15.03.22, 14:55
        astra18 napisał:

        > Nie sądzę - mimo wszystko - aby Kaczyński myślał kategoriami ścierwa.

        Urban przynajmniej byl szczery jak mowil ze "rzad sie wyzywi".
        • zbyfauch Re: Wojna w Europie:-( 15.03.22, 15:20
         I to była też mistrzowska riposta. Bezczelna, arogancka i do bólu prawdziwa. :)
         • zbyfauch Re: Wojna w Europie:-( 16.03.22, 07:28
          No i jeden z najsłynniejszych grepsów, o Breżniewie Watykanu. :)
          • astra18 Re: Wojna w Europie:-( 16.03.22, 08:40
           zbyfauch napisał:

           > No i jeden z najsłynniejszych grepsów, o Breżniewie Watykanu. :)
           >
           Jeszcze lepszy o Popiełuszce, którego zatłukli.
           Wysublimowanie.
           • jureek Re: Wojna w Europie:-( 16.03.22, 09:51
            astra18 napisał:

            > Jeszcze lepszy o Popiełuszce, którego zatłukli.

            Wiem, że szczujące na Popiełuszkę felietony pisał Urban jeszcze za życia księdza pod pseudonimem Ad Rem. To o te felietony Ci chodzi? Czy też miał jeszcze jakieś chamskie grepsy po zamordowaniu Popiełuszki?
            • astra18 Re: Wojna w Europie:-( 16.03.22, 10:27
             jureek napisał:

             > astra18 napisał:
             >
             > > Jeszcze lepszy o Popiełuszce, którego zatłukli.
             >
             > Wiem, że szczujące na Popiełuszkę felietony pisał Urban jeszcze za życia księdz
             > a pod pseudonimem Ad Rem. To o te felietony Ci chodzi? Czy też miał jeszcze jak
             > ieś chamskie grepsy po zamordowaniu Popiełuszki?

             Oprócz firmowania swoim słowem działąń rządu, na polecenie którego zabito księdza ( tym bardziej rajcuje tych zachwyconych "inteligencją" Urbana, no bo to w końcu tylko ksiądz był ), takie żarty pojawiały się w przestrzeni netowej.
             • jureek Re: Wojna w Europie:-( 16.03.22, 10:39
              astra18 napisał:

              > Oprócz firmowania swoim słowem działąń rządu, na polecenie którego zabito księd
              > za ( tym bardziej rajcuje tych zachwyconych "inteligencją" Urbana, no bo to w k
              > ońcu tylko ksiądz był ), takie żarty pojawiały się w przestrzeni netowej.

              A co ma inteligencja z moralnością wspólnego? Nie można być inteligentnym skur...synem?
              • astra18 Re: Wojna w Europie:-( 16.03.22, 10:45
               jureek napisał:


               > A co ma inteligencja z moralnością wspólnego? Nie można być inteligentnym skur.
               > ..synem?

               Inteligencja emocjonalna też ma dużo wspólnego.
               Umiejętność użycia poprawnych słów w zdanie nadrzędnie i podrzędnie złożonym nie świadczy jeszcze inteligencji.
        • astra18 Re: Wojna w Europie:-( 15.03.22, 16:25
         maria421 napisała:

         > astra18 napisał:
         >
         > > Nie sądzę - mimo wszystko - aby Kaczyński myślał kategoriami ścierwa.
         >
         > Urban przynajmniej byl szczery jak mowil ze "rzad sie wyzywi".

         I to jaki rząd!
   • jureek Re: Wojna w Europie:-( 15.03.22, 14:02
    jureek napisał:

    > Pociąg z przekroczył granicę około 8:30, planowany czas przejazdu to ok
    > oło 9 godzin.

    To jest kawałek drogi. Pamiętam, że z Kijowa do Lwowa jechałem sypialnym i dojechałem rano wyspany. Kiedy znowu będzie można odwiedzić piękny Lwów?
  • maria421 Re: Wojna w Europie:-( 16.03.22, 17:09
   MTS w Hadze wydal nakaz aby Rosja natychmiast wstrzymala dzialania wojenne na Ukrainie.

   Ale dla Putina ten wyrok to jak dla ZP wyroki ETPC czy TSUE -udaja ze ich nie dotycza.
   I pewnie wielu zwolennikow Putina tez tak uwaza.
  • maria421 Re: Wojna w Europie:-( 30.03.22, 18:36
   W 1945 roku zolnierze Armii Czerwonej ukradli mojemu Ojcu zegarek i buty.

   Od tamtych czasow zmienil sie tylko rodzaj towarow, ktore kradna :

   wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,28283555,wojna-w-ukrainie-rosyjski-zolnierz-przyznal-ze-kradnie-zona.html#s=BoxMMtCzol4

   • maria421 Re: Wojna w Europie:-( 15.04.22, 09:21
    Jakkolwiek rozumiem desperacka sytuacje Zelenskiego, to musze stwierdzic, ze jego ostatnie zachowania sa zupelnie niedyplomatyczne i moga odniesc odwrotny do zamierzonego skutek. Zelenski, ktory PROSI (a przynajmniej powinien prosic, nie wymagac) o pomoc, nie powinien sobie pozwolic na afront wobec prezydenta kraju od ktorego oczekuje pomocy, szczegolnie jezeli ten kraj przyjal setki tysiecy uchodzcow z Ukrainy.
    Zelenski powinien sie wstrzymac ze wszelka krytyka jakiegokolwiek panstwa UE jezeli nie chce, zeby UE, zjednoczona przeciw agresji Rosji na Ukraine, te jednosc stracila.

    • zbyfauch Re: Wojna w Europie:-( 15.04.22, 14:32
     Fakt, on nie prosi o pomoc, on jej żąda, pokazując przy tym fochy. Sprawa ze Steinmeierem to nie afront, to bezczelność. Swoją drogą wzbudziła zachwyt w polskiej kloace prawackiej.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka