Dodaj do ulubionych

psychoterapeuta w Warszawie

28.01.09, 23:59
Bardzo proszę o radę: Może ktoś mógłby polecić mi dobrego,
sprawdzonego psychoterapeutę w Warszawie. Chodzi raczej o terapię
długoterminową. Wiem, że dobór terapeuty to kwestia indywidualna,
ale mam wiele poważnych problemów i bardzo potrzebuję terapii.
Proszę o pomoc.
Obserwuj wątek
  • strawberry_incense Re: psychoterapeuta w Warszawie 21.10.11, 08:10
   Ja bardzo polecam Ci Akademickie Centrum Psychoterapii przy SWPS i mgr Paulinę Michalik - mi bardzo pomogła i wciąż pomaga. Nie muszisz studiować w tej szkole żeby się tam zapisać. Podaję adres strony:

   www.centrum.swps.pl/www.psychoterapia.swps.pl/
   Natomiast odradzam "terapię" w takich miejscach jak Lim czy Lux Med (to chyba zresztą teraz jedno i to samo) - kompletna strata czasu i pieniędzy.

   Pozdrawiam
  • kaska.jedna Re: psychoterapeuta w Warszawie 12.01.12, 16:22
   Ja chodzę na terpaię w Warszawskim centrum terapii i psychoedukacji na saskiej kępie do Marii Jurowskiej. Super babka, dzięki niej poukładałam sobie relacje z mężem, a wyglądało na to że wszystko się juz całkiem zawaliło. Słyszałam, że niezła jest też p. Podgórska, też tam przyjmuje. Powodzonka
  • camille2009 Re: psychoterapeuta w Warszawie 06.02.12, 12:32
   Polecam psychologów z Instytutu rozwoju osobistego Sens.
   Na facebooku mają stronę Sens instytut rozwoju osobistego.
   Są na Ursynowie i w internecie w googlach strona pokazuje się po wpisaniu Sens instytut (nie pamiętam adresu strony).
  • twojalewareka Re: psychoterapeuta w Warszawie 21.03.12, 12:53
   Ja napiszę kogo nie polecam: nie polecam większości psychologów tylko z magistrem, szczególnie rok-dwa po studiach i tych którzy funkcjonują na rynku nawet nie posiadając wyższego wykształcenia. Nie chcę wklejać tutaj linków z przykładami "psychologów" u których można sobie zrobić krzywdę...

   Wiem, że nie mogę wrzucać wszystkich do jednego worka, ale jeśli nie masz kogoś z polecenia, to ostatnią rozsądną rzeczą jest szukanie pomocy na forach i portalach typu znanylekarz, gdzie wielu świeżych absolwentów psychologii samemu pisze peany na swój temat i umieszcza polecenia w wątkach jak ten.

   O dobrego psychologa bardzo trudno, jeśli nie masz nikogo z poczty pantoflowej i decydujesz się na kogoś z Internetu/forum to wybieraj minimum z doktoratem (idealnie z odbyta specjalizacją), różnica w jakości jest zatrważająca, przy okazji zaoszczędzisz sobie wiele krzywd i nie stracisz pieniędzy.



   • tola_pola Re: psychoterapeuta w Warszawie 30.09.12, 07:39
    Zgadzam się z twojalewareka, chociaż mniejszą uwagę przywiązuję do tytułu naukowego, a większą do potwierdzonego wykształcenia specyficznie psychoterapeutycznego. Jedna rzecz to być psychologiem, a druga - psychoterapeutą. To są lata szkolenia, terapii własnej, uważnego przyglądania się temu, co jest pomocne, a co tylko pomocne się wydaje...
    Też nie wskazuję konkretnych adresów, ale namawiam do korzystania z listy certyfikowanych (przede wszystkim z Polskeigo Towarzystwa Psychologicznego i Psychiatrycznego) psychoterapeutów - o tych ludziach wiadomo z jednej strony, że się wykształcili, a z drugiej, że są obecni w środowisku, czyli że ich praca jest bezpośrednio lub pośrednio nadzorowana.
    Warto pamiętać, że prawo pozwala w naszym kraju, by każdy tytułował się psychoterapeutą. Bardzo ważne więc, by przed podjęciem terapii sprawdzić formalne kompetencje danej osoby, a nie oddawać swoje bolesne i prywatne sprawy w ręce ignoranta o dobrych chęciach.
    Pozdrawiam,
    Tola Pola
  • celijka1 Re: psychoterapeuta w Warszawie 26.04.12, 14:19
   A ja polecam panią Lucynę Gromulską - byłam u niej raz na konsultacji i było bardzo rzeczowo i życzliwie. Okazało się, ze psychoterapia to nie jest najlepsze wyjście dla mnie obecnie. Powiedziała to zupełnie wprost i wytłumaczyła dlaczego. Cenię sobie taka uczciwość. Na pewno, gdy będę potrzebować psychoterapii - zwrócę się do niej, chociażby po fachową poradę co i jak sensownie robić i gdzie się udać.
   Polecam.
   • weronika.pe Re: psychoterapeuta w Warszawie 15.10.13, 21:45
    Dobre miejsce to Akademia Saska : www.akademiasaska.pl sprawdzone ;) ja polecam, bo udało mi się tam na terapii zmienić to, co chciałam i bardzo mi się poprawiło w życiu, oczywiście trwało to jakiś czas, ale było warto i wiem też, że jeśli jeszcze kiedykolwiek będę potrzebowała pomocy, to tam na pewno wrócę
  • magda_mila Re: psychoterapeuta w Warszawie 17.07.12, 11:46
   Witam, ja chodzę od dłuższego czasu do pani Sylwi ( www..radoscrozwoju.pl ).
   Bardzo mi to pomaga i jestem zadowolona. Podob mi się że ta Pani bardzo trafnie dociera do sedna sanego problemu i wie co z tym robić żeby było lepiej :) polecam.
   • magda_mila Re: psychoterapeuta w Warszawie 17.07.12, 11:51
    oczywiście adres to strony pani Sylwi to www.radoscrozwoju.pl :) mój błąd :)

    magda_mila napisał(a):

    > Witam, ja chodzę od dłuższego czasu do pani Sylwi ( www..radoscrozwoju.pl ).
    > Bardzo mi to pomaga i jestem zadowolona. Podob mi się że ta Pani bardzo trafnie
    > dociera do sedna sanego problemu i wie co z tym robić żeby było lepiej :) pole
    > cam.
  • topfen Re: psychoterapeuta w Warszawie 12.12.12, 16:32
   wiem, ze dobor terapeuty to indywidualna sprawa, ale polece kogos, do kogo chodzilam indywidualnie i chodzili moi znajomi (na terapie malzenska) - chodzilam juz jakis czas temu, wiec nie wiem czy dalej przyjmuje na zoliborzu,ale terapeutka nazywa sie Karina Teuchtmann i jest godna polecenia. pracowalam z nia 8 miesiecy i duzo zmienilam w zyciu i swoim podejsciu. powodzenia
  • celijka1 Re: psychoterapeuta w Warszawie 12.12.12, 17:02
   Polecam Ci każdego psychoterapeutę - psychologa, który ma za sobą pełne podyplomowe szkolenie z psychoterapii, i pracuje pod superwizją. Szanujący się psychoterapeuta powinien tez mieć za sobą własną długoterminową terapię szkoleniową. Warto o to zapytać na pierwszym spotkaniu. I psychoterapeuta ma obowiązek ci odpowiedzieć na takie pytania. Tak samo - w jakim nurcie/podejściu psychoterapeutycznym pracuje.
   Najlepiej jakby miał certyfikat psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychologicznego lub Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, ale z tego co wiem, to takich psychoterapeutów jest mało. Ale jest wielu dobrych psychoterapeutów w Warszawie. Mogę ci napisać coś bardziej konkretnie na priv.
   • paulinak891 Re: psychoterapeuta w Warszawie 12.01.13, 13:31
    Dzień dobry,

    Jestem studentką piątego roku psychologii klinicznej. Piszę pracę magisterską na temat przebiegu i przerywania psychoterapii. Interesuje mnie czy można wyodrębnić czynniki sprzyjające/utrudniające przebieg psychoterapii. Pozwoliłby to lepiej zrozumieć oczekiwania osób podejmujących leczenie, dobrać odpowiednią formę psychoterapii i uniknąć sytuacji przerywania leczenia.

    Kwestionariusz ma dwie wersje.
    Wersja A ( www.ebadania.pl/8b71b22c01df2bb9 ) przeznaczona jest dla osób, które przerwały psychoterapię przynajmniej dwa razy, natomiast wersja B ( docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dHRJczRKN3I2aGJ6Q2JTX0FIckpNVkE6MQ ) przeznaczona jest dla osób, które ukończyły leczenie pomyślnie.
    Wypełnienie kwestionariuszy trwa ok. 30 minut.

    Dziękuję za pomoc!
   • samalinka Re: psychoterapeuta w Warszawie 05.03.13, 14:44
    Dosyć mocno modna klinika jest na Mokotowie nazywa się www.mediklinika.pl to co też mocno im chwalę to bardzo dobra opieka 24h, my chodziliśmy tam na terapię małżeńską i na terapie indywidualne, aktualnie chodzi tam moja siostra z mążem i jej koleżanka z pracy na swoją własną terapię. Jak poszukujecie to rekomenduę bo tyle osób znam i nikt nie powiedział nic złego, sporo znanych osób do nich chodzi więc to też dobrze świadczy.
    • weronika.pe Re: psychoterapeuta w Warszawie 15.10.13, 21:48
     Sporo tych miejsc, nie wiem czy ktoś już pisał o www.akademiasaska.pl , ale z pewnością ten ośrodek powinien się znaleźć na liście godnych polecenia, mają szeroką ofertę pomocy, ja chodziłam na terapię indywidualną i mogę polecić
  • weronika.pe Re: psychoterapeuta w Warszawie 15.10.13, 21:37
   Od jakiegoś czasu przeglądałam fora, szukając też dobrego miejsca dla siebie, poleceń jest bardzo dużo i ogólnie to niełatwy wybór, gdzie, do kogo, jaka psychoterapia... Ostatecznie zdecydowałam się na www.akademiasaska.pl i jestem zadowolona, warto ich odwiedzić jak ktoś potrzebuje pomocy, można skorzystać z terapii grupowej albo indywidualnej, długo i krótkoterminowej.. polecam
  • eza31 Re: psychoterapeuta w Warszawie 17.10.13, 11:23
   Ja po wielu próbach trafiłam wreszcie(!!) na Panią Anię Śliwińską. Super Kobieta!ciepła, otwarta, zaangażowana, z życiowym podejściem. Dzięki niej wyszłam na prostą a było kiepsko (zdrada, samotność, rozwód...). Przyjmuje na Saskiej Kępie. Baaaaaaardzo polecam:)
   • probalans Re: psychoterapeuta w Warszawie 20.10.13, 19:36
    Tutaj jest duży zespół doświadczonych psychologów - psychoterapeutów z licznymi sukcesami.
    centrum-probalans.pl/
    Centrum jest bardzo przytulne i dyskretne. Zależy nam aby klienci czuli się tutaj dobrze i bezpiecznie w trakcie spotkań.
  • ewka123mr Re: psychoterapeuta w Warszawie 22.11.13, 17:16
   A ja jakiś czas temu chodziłam na terapię psychoanalityczną do ośrodka w centrum na Siennej do p.Joanny Szafranowskiej, i muszę powiedziec że ta terapia to jedna z najlepszych rzeczy jaka mi się w życiu przydarzyła. Dzięki tej terapii przydarzył mi się w końcu dobry związek:) Teraz właśnie szukam terapeuty dla mojego chłopaka, na jego prośbe, z tym że w Białymstoku, może ktośm może z kolei tam kogoś polecić? Pozdrawiam wszystkich walczących o siebie i lepsze życie, warto:)
  • annkapol Re: psychoterapeuta w Warszawie 27.11.13, 18:55
   hmm, ja chodzę do Pani Słowińskiej na bielanach i jestem zadowolona, ona pracuje psychoanalitycznie i to jest właśnie terapia długoterminowa, co dla mnie ważne ma przystępną cenę dla studentów a ja studiuję i nie mam stałej pracy
   tu masz więcej informacji
   www.psychoterapia-wawa.org/
  • kingaba80 Re: psychoterapeuta w Warszawie 06.02.14, 12:07
   Bardzo dobrzy psychoterapeuci pracują w Centrum Terapii Dialog w Warszawie. Ja uczestniczyłam w kilku terapiach, ale dopiero tam udało mi się naprawdę pomóc. Mili, pomocni i profesjonalni terapeuci na pewno pomogą. www.terapiadialog.pl/psychoterapia/
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka