Dodaj do ulubionych

Letni kurs rosyjskiego w Moskwie w Puszkinie

04.03.13, 21:59
Czy wybiera się ktoś w tym roku (2013) na letni kurs rosyjskiego do Moskwy do Instytutu Puszkina?
Obserwuj wątek
  • ni_ki_ta Re: Letni kurs rosyjskiego w Moskwie w Puszkinie 09.03.13, 16:27
   Wybieram się na 4 tygodnie od 30 czerwca. Aktualnie jestem na etapie wysyłania ankiety.
   • ada883 Re: Letni kurs rosyjskiego w Moskwie w Puszkinie 09.03.13, 18:57
    Ja wybieram się na kurs pod koniec lipca. Załatwiasz wszystko sam/a czy przez ronik ?
    • ni_ki_ta Re: Letni kurs rosyjskiego w Moskwie w Puszkinie 09.03.13, 20:25
     Sam. Na stronie mają na tyle dobrze wszystko opisane, że zdecydowałem się nie szukać pośredników. Jest jeszcze trochę czasu, więc zawsze mogę jeszcze kogoś poprosić o pomoc. Prawdę mówiąc to jadę trochę w ciemno, bo nic nie wiem o tym kursie, więc gdybyś znała jakieś ciekawostki, typu: co warto zabrać ze sobą itp., to napisz proszę. Pozdrawiam i życzę udanego wyjazdu.
     • ada883 Re: Letni kurs rosyjskiego w Moskwie w Puszkinie 09.03.13, 22:28
      To też mój pierwszy wyjazd do Moskwy, ale moja koleżanka była już na takim kursie w Puszkinie 2 razy i bardzo sobie chwaliła międzynarodową atmosferę, nauczycieli, akademik no i samą Moskwę oczywiście, dlatego nie mogę się już doczekać wyjazdu :) Dopiero zaczynam wdrażać się w temat, póki co nie wiele wiem, nic konkretnego, ale na pewno wezmę ze sobą kopie dokumentów dla własnego bezpieczeństwa, naczynia do kuchni w akademiku. A jak z transferem z lotniska do Puszkina? Próbujesz na własną rękę czy załatwiasz w Puszkinie busa (bo słyszałam o takiej opcji)?
      • ni_ki_ta Re: Letni kurs rosyjskiego w Moskwie w Puszkinie 09.03.13, 23:46
       Jak to nie wyniesie majątku to wezmą sobie taksówkę. Z tego względu, że ten wyjazd traktuję nieco wariacko, to nic nie planuję. Zakładam, że sobie jakoś poradzę, może z kimś się zgadam w samolocie:) Gdzieś przeczytałem, że dobrze jest wziąć spray na karaluchy w akademiku, ale mam nadzieję, że to się nie sprawdzi. Ja się wahałem pomiędzy Moskwą a Petersburgiem, ale do tego drugiego warto pojechać w czerwcu, a w czerwcu nie mogę. Może mi się uda w przyszłym roku. Czy będziesz wybierać opcję mieszkanie + wyżywienie? Nie wiesz czy jest jakieś sprawdzanie znajomości języka na miejscu, żeby przyszeregować ludzi do odpowiednich grup?
       • ada883 Re: Letni kurs rosyjskiego w Moskwie w Puszkinie 10.03.13, 00:07
        Czytałam, że taksówki dla turystów są MEGA drogie (ok.200,300euro), jak wszystko w Rosji dla zagranicznych, no chyba, że już mówisz po rosyjsku trochę, to co innego. Ja myślałam nad autobusem, ale trochę boję się, że tego sama nie ogarne i chyba wolę nie ryzykować. Karaluchy były, są i prawdopodobnie będą, ale jest na nie jedna rada- trzeba się z nimi zaprzyjaźnić (to słowa jednej pracownicy Puszkina ;)), ale też zaopatrzę się w coś podobnego. Chyba wykupię sam nocleg, bo szczerze mówiąc nawet nie wiedziałam, że jest możliwość żywienia się na miejscu :p ale moja znajoma żywiła się na własną rękę - na każdym piętrze jest kuchnia, trzeba tylko mieć własne naczynia i sztućce, a zamierzam dużo czasu poświęcić na zwiedzanie, więc chyba tak będzie wygodniej. A Ty ? Co do sprawdzania znajomości, to nie wiem, ja i tak wybieram kurs od podstaw, ale wydaję mi się, że każdy sam musi to ocenić i wybrać odpowiedni poziom :)
        • ni_ki_ta Re: Letni kurs rosyjskiego w Moskwie w Puszkinie 10.03.13, 01:08
         No to taksówka odpada. Ale powiem Ci, że sprawdzam możliwości dotarcia do Moskwy pociągiem, wtedy podobno można z dworca do Puszkina dojechac metrem. Właśnie się dowiedziałem, że jest rejonizacja wydawania wiz. I skoro jestem ze Świętokrzyskiego - wizę odbieram w Krakowie. Chciałem w Warszawie. Na stronie Puszkina jest opisana kompletna oferta na 2013, różnica w cenie kursu z wyżywieniem i bez, to jakieś 3600 rubli, tj. chyba niecałe 400 złotych. Ja do tego podchodzę tak, że jak mam w tych warunkach coś pichcić to wolę już marną stołówkę. Przynajmniej śniadanie, później się jakoś wyżywię:) Ja celuję w kurs ok. B2, więc się zastanawiam jak to będzie. Ciekawe, czy ludzi uczących się od podstaw uczą po angielsku?:)
         • ni_ki_ta Re: Letni kurs rosyjskiego w Moskwie w Puszkinie 10.03.13, 08:05
          Małe sprostowanie, różnica 3600 tyczy się kursu z zamieszkaniem lub bez, trochę pomyliłem.
          • magdalenabaran898989 Re: Letni kurs rosyjskiego w Moskwie w Puszkinie 14.06.13, 10:59
           hej, ja jade 5 lipca pociagiem wybiera sie moze ktos w takim terminie? dojazdem sie nie przejmuje, tylko czy jak juz tam dojade to bedzie ktos kto mnie zamelduje i kto mowi po angielsku bo rosyjskiego jeszcze nie znam:)
         • ada883 Re: Letni kurs rosyjskiego w Moskwie w Puszkinie 10.03.13, 12:19
          Z tego co słyszałam, to prowadzący mówią po rosyjsku i angielsku. Ja chyba wolę nie wieźć ze sobą dodatkowej kasy i opłacę kurs wcześniej, przeczytałam teraz, że można też załatwić sobie transport w Instytucie z lotniska(1740 rubli). Jeszcze trochę czasu zostało i liczę na to, że znajdę kogoś kto się wybiera w tym terminie co ja i może ogarniemy to razem.
         • artur.janek Re: Letni kurs rosyjskiego w Moskwie w Puszkinie 30.04.13, 15:20
          ni_ki_ta napisał:

          > No to taksówka odpada. Ale powiem Ci, że sprawdzam możliwości dotarcia do Moskw
          > y pociągiem, wtedy podobno można z dworca do Puszkina dojechac metrem. Właśnie
          > się dowiedziałem, że jest rejonizacja wydawania wiz. I skoro jestem ze Świętokr
          > zyskiego - wizę odbieram w Krakowie. Chciałem w Warszawie. Na stronie Puszkina
          > jest opisana kompletna oferta na 2013, różnica w cenie kursu z wyżywieniem i be
          > z, to jakieś 3600 rubli, tj. chyba niecałe 400 złotych. Ja do tego podchodzę ta
          > k, że jak mam w tych warunkach coś pichcić to wolę już marną stołówkę. Przynajm
          > niej śniadanie, później się jakoś wyżywię:) Ja celuję w kurs ok. B2, więc się z
          > astanawiam jak to będzie. Ciekawe, czy ludzi uczących się od podstaw uczą po an
          > gielsku?:)


          Witam,

          Również w Lipcu wybieram sie na kurs do Puszkina, program 7 poziom B2.
          Jestem na etapie zalatwiania formalnosci bezposrednio z Instytutem Puszkina, potrzebuje malego wsparcia. Prośba o kontakt mój mail to arturjanek@wp.pl

          Z gory dziekuje
          Do zobaczenia
        • natalektor07 Re: Letni kurs rosyjskiego w Moskwie w Puszkinie 30.04.13, 19:12
         Pociąg Warszawa-Moskwa przyjeżdża na "Białorusskij " dworzec, ze 100 metrów dalej znajduje się metro. Do Instytutu im.Puszkina można dojechać metrem z tego dworca. Na głównej stronie tego Instytutu jest dokładnie opisane jak nazywają się stacje metra przy tym instytucie i jakie NR autobusów do nich dojeżdżają. Dojazd jest bardzo łatwy....i tylko leniwy lub "przy kasie" korzysta z taxi.
         Akademik jest dobudowany do głównego budynku Instytutu. Stołówka też ..na miejscu...Zresztą...na tej że głównej stronie dokładnie opisana cała oferta Instytutu i okolicy.., że jest i bankomat i bar (fast food) i t.p. Warto jak najwięcej zwiedzać - w Moskwie jest dużo muzeów, galerii ..
         Pozdrawiam.
  • ada883 Re: Letni kurs rosyjskiego w Moskwie w Puszkinie 10.03.13, 12:22
   Teraz przeczytałam, że jednak na pierwszych zajęciach każdy pisze test kwalifikujący na odpowiedni poziom znajomości języka :)
   • ni_ki_ta Re: Letni kurs rosyjskiego w Moskwie w Puszkinie 11.03.13, 20:27
    Wczoraj wieczorem wysłałem ankietę ze strony internetowej oraz maila ze skanem paszportu. Dzisiaj rano juz miałem odpowiedź, że zostałem zakwalifikowany i że wkrótce zostanie wysłane zaproszenie. Na razie idzie podejrzanie łatwo:)
    • ada883 Re: Letni kurs rosyjskiego w Moskwie w Puszkinie 11.03.13, 20:42
     Zazdroszczę, ja póki co czekam na paszport :( i dopiero wtedy ruszę ze wszystkim. Pytałeś wcześniej czy jest test sprawdzający- ostatnio dowiedziałam się, że jest i na podstawie jego jesteś przydzielony do odpowiedniej grupy :)
     • natalektor07 Re: Letni kurs rosyjskiego w Moskwie w Puszkinie 19.03.13, 14:15
      Dzień dobry. Jestem nauczycielem języka rosyjskiego (native speaker) i studia ukończyłam w Rosji. W 1999 r. (maj) miałam zajęcia z wykładowcami z instytutu im.Puszkina i zdawałam egzamin na certyfikat "język rosyjski w biznesie" . Zdawałam tylko dlatego, żeby potwierdzić swoje kwalifikacje stosownym dokumentem. Wykładowcy są dobrze przygotowani. Na zajęciach panowała dobra atmosfera.

      Odnośnie taksówki - osobiście odradzam ten środek lokomocji. Nie raz byłam w Moskwie , taksówkarze nawet ze mnie "zdzierali kosmiczne kwoty" - kosztowało tyle, co cena biletu na samolot. Wszystkie dworce kolejowe znajdują się w samej Moskwie, przy nich są stacje metra, które dobrze opisane, wystarczy znać nazwę stacji docelowej. Przy lotniskach są koleje podmiejskie (zwane "elektrićki") i kursują autobusy i busy.

      Na pewno na miejscu będzie sprawdzenie umiejętności językowych, żeby zakwalifikować do odpowiedniej grupy.

      W Krakowie przy Konsulacie Rosji, w następnym budynku mieści się firma załatwiająca wizy i inne dokumenty.

      Pozdrawiam. Jeśli powstaną inne pytania, proszę pisać na e-mail: adamjanowice@wp.pl ( w tytule ukazać, że dotyczy języka rosyjskiego).
  • mad_mag1 Re: Letni kurs rosyjskiego w Moskwie w Puszkinie 01.06.13, 14:49
   Witam, również wybieram się na kurs pod koniec lipca. Troszkę późno- bo dopiero teraz- zabrałam się za organizację, a Ty masz już wszystko załatwione? Wybierasz się pociągiem czy samolotem? Wyjazd organizuje bezpośrednio u nich, wypełniłam ankietę.. niestety odpowiedź dostałam w języku rosyjskim, ale jakoś to chyba będzie;p pozdrawiam
   • ni_ki_ta Re: Letni kurs rosyjskiego w Moskwie w Puszkinie 01.06.13, 18:59
    No ja już mam wizę i bilet lotniczy zarezerwowany. Poszło łatwiej niż myślałem. Jak masz jakies pytania, to możesz do mnie napisać.
   • shu.ra Re: Letni kurs rosyjskiego w Moskwie w Puszkinie 03.06.13, 21:33
    Ja też wybieram się od 28 lipca. Planuję samolot z wawy. Mam już zaproszenie. Teraz tylko wiza. I do Moskwy! Będę wdzięczna za info od wtajemniczonych jak dostać się z lotniska do Puszkina i nie zginąć:) Gdzie kupić bilet na kolejkę, gdzie się przesiąść, gdzie wysiąść, gdzie w Puszkinie trzeba się zgłosić - czyli niezbędnik kursanta:)
    • natalektor07 Re: Letni kurs rosyjskiego w Moskwie w Puszkinie 04.06.13, 10:05
     Proszę wejść na stronę tego instytutu ( Институт русского языка имени А.С. Пушкина), tam jest wszystko opisane, łącznie z tym, jak dojechać i jak nazywa się stacja metra, akademik znajduje się przy głównym budynku Instytutu. Z lotniska jeżdżą duże autobusy i busy("taxi marszrutowe") i pociągi podmiejskie ("elektriczki"). Odradzam taksówki, bo będzie to kosztować tyle, co bilet na samolot (wiem to z własnego doświadczenia).
     Życzę udanego kursu.))
    • volke13 Re: Letni kurs rosyjskiego w Moskwie w Puszkinie 25.06.13, 01:59
     hej, najprosciej dojechac z lotniska szeremietiewo (zakladam ze tam ladujesz) pociagiem, ok. 35 min, koszt - z tego co pamietam 320 rb (sa automaty w ktorych mozesz kupic bilet karta badz gotowka). Dojezdzasz na Bielorusskaja - ok 50 m od metra, gdzie wsiadasz w zielona linie i jedziesz do novokuznetskaya (bilet na metro kupujesz w kasie - jeden bilet kosztuje 30 rb, lepiej kupic od razu na wiecej przejazdow albo miesieczny). Tam musisz przejsc na tretyakovskaya i jedziesz pomaranczowa linia do byelayevo - wydaje mi sie ze to jest najblizsza stacja do instytutu. Do zobaczenia 28 lipca! Tez sie wybieram i wlasnie sie staram o wize.
  • struska20 Re: Letni kurs rosyjskiego w Moskwie w Puszkinie 20.06.13, 21:46
   Heeey :)
   I jak udało się już wszystko załatwić założycielce tematu? Ja właśnie chce jechac na kurs i szukam jakiś kompanów bo wiadomo,że jak na pierwszy raz to zawsze raźniej troszkę :)
   • olala163 Re: Letni kurs rosyjskiego w Moskwie w Puszkinie 14.07.13, 21:34
    czesc. Jutro powinien dojść ostatni papier do konsulatu. Trochę późno ale zechcieli je przyjąć, teraz tylko wykupić bilety i w drogę. Może wszyscy któregoś dnia wybierzmy się na wspólne piwo w Warszawie:) ja jade na ostatni turnus 28.07. ktoś ma chęć?
    • shu.ra Re: Letni kurs rosyjskiego w Moskwie w Puszkinie 14.07.13, 22:19
     Będzie nas tam spora grupa😄Dzięki za info Volke i Natalektor😊 Do zobaczenia 28 w Puszkinie!
     • olala163 Re: Letni kurs rosyjskiego w Moskwie w Puszkinie 14.07.13, 23:45
      miałam na myśli czy ktoś ma chęć na wspólne piwo w Warszawie bo to ze sie spotkamy w Puszkinie to swoja droga :)
      • shu.ra Re: Letni kurs rosyjskiego w Moskwie w Puszkinie 16.07.13, 19:50
       Olala, to kiedy i gdzie to piwo?
       • olala163 Re: Letni kurs rosyjskiego w Moskwie w Puszkinie 17.07.13, 09:08
        Proponuję w piatek, czyli 26.07. Nie wszyscy sa z Warszawy wiec myśle ze ten termin bedzie najbardziej odpowiedni, bo wszyscy się zjadą do wylotu. co ty na to? i czy ktoś jeszcze sie pisze?
       • olala163 Re: Letni kurs rosyjskiego w Moskwie w Puszkinie 17.07.13, 11:35
        Proponuję w piatek, czyli 26.07. Nie wszyscy sa z Warszawy wiec myśle ze ten termin bedzie najbardziej odpowiedni, bo wszyscy się zjadą do wylotu. co ty na to? i czy ktoś jeszcze sie pisze?
        • shu.ra Re: Letni kurs rosyjskiego w Moskwie w Puszkinie 17.07.13, 17:32
         Przepraszam ale w piątek przed wyjazdem odpadam😔 Praca, praca, praca...
         • olala163 Re: Letni kurs rosyjskiego w Moskwie w Puszkinie 17.07.13, 22:54
          w takim razie ty zaproponuj termin :)
          • shu.ra Re: Letni kurs rosyjskiego w Moskwie w Puszkinie 17.07.13, 23:23
           Ok😄 Co powiesz na poniedziałek 18.00 Kafka na Powiślu?
           • olala163 Re: Letni kurs rosyjskiego w Moskwie w Puszkinie 18.07.13, 07:27
            odpada, nie dość, że nie jestem z Warszawy, to jeszcze nie będzie mnie w Polsce :) właściwie to myślałam jakoś o weekendzie tym tuż przed wyjazdem
            • shu.ra Re: Letni kurs rosyjskiego w Moskwie w Puszkinie 18.07.13, 08:36
             Szkoda bo weekend bede miala pracowity a w nd lece😔Trzymaj sie! To widzimy sie w Moskwie😄
     • natalektor07 Re: Letni kurs rosyjskiego w Moskwie w Puszkinie 15.07.13, 12:43
      Dziękuję...za podziękowania dla mnie.)) Ja nie wybieram się do Moskwy, bo jestem Native Speaker, sama nauczam/wykładam język rosyjski.)) Cieszę się, że komuś mogłam ..pomóc, chociażbym małą radą o kursie. Życzę wszystkim udanego wyjazdu i dobrej nauki. ))
      Pozdrawiam, Natalia.
      • tatiaana Re: Letni kurs rosyjskiego w Moskwie w Puszkinie 20.04.14, 16:09
       Witam:). Wybieram się w tym roku na letni kurs j.rosyjskiego do Moskwy. Jestem ciekawa Waszych wrażeń? Będę wdzięczna za informacje/wskazówki dla nowicjuszki:).
       • paulina3478 Re: Letni kurs rosyjskiego w Moskwie w Puszkinie 25.04.14, 14:26
        tatiaana napisał(a):

        > Witam:). Wybieram się w tym roku na letni kurs j.rosyjskiego do Moskwy. Jestem
        > ciekawa Waszych wrażeń? Będę wdzięczna za informacje/wskazówki dla nowicjuszki:
        > ).

        a wybierasz się w lipcu czy w sierpniu?? Ja też zastanawiam się właśnie nad tym kursem
        • tatiaana Re: Letni kurs rosyjskiego w Moskwie w Puszkinie 25.04.14, 21:11
         Jestem zdecydowana na sierpień. Czekam na nowy paszport. Myślę że ok. 15 maja będę mogła ruszyć z załatwianiem formalności.
         • paulina3478 Re: Letni kurs rosyjskiego w Moskwie w Puszkinie 25.04.14, 23:08
          Ja zastanawiam się właśnie nad sierpniem;)) tatiaana zaproś mnie na fb - Paulina Wasiluk (zdjęcie z różowym wiankiem na głowie).
          • tatiaana Re: Letni kurs rosyjskiego w Moskwie w Puszkinie 26.04.14, 18:15
           Zaproszenie wysłane:)
  • monikauw5050 Re: Letni kurs rosyjskiego w Moskwie w Puszkinie 27.02.17, 17:10
   a czy może w tym roku tj.2017 wybiera się ktoś na kurs do Moskwy lub Sankt Petersburga? :)
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka