Dodaj do ulubionych

Jakie zlozymy zyczenia Rosjanom 4 listopada????

31.10.05, 13:48
Swietuja przeciez wypedzenie Polakow z Moskwy....prosze o propozycje
Obserwuj wątek
    • niebieskooki2 Re: Jakie zlozymy zyczenia Rosjanom 4 listopada?? 31.10.05, 14:05
      Nie przepadam za Rosjanami, to fakt. Ci ludzie doproawdzają mnie do szału i z
      chęcią Kreml zmiótł bym z powierzchni ziemii......Ale Rosjanie mają prawo mieć
      takie święto...nikt nie kwestionuje 15 sierpnia.
      • stynka Re: Jakie zlozymy zyczenia Rosjanom 4 listopada?? 01.11.05, 06:35
        A znasz Rosjan? Wiesz, czym Cię do tego szału doprowadzają? Coś konkretnego Ci
        zrobili czy ot tak, za całokształt lub bo inni powiedzieli?
        W sumie w moim życiu obracam się wśród nich już ponad 5 lat. I nie mam podstaw
        do nielubienia Rosjan jako narodu, wręcz przeciwnie. A pojedyncze napotkane
        sztuki? Tak samo nie lubię grup podpitych nastolatków czy innych ochlajptusów
        tarzających się na ulicach pod nogami, czy to w Moskwie, czy to w Warszawie.

st.
    • iiness Re: Jakie zlozymy zyczenia Rosjanom 4 listopada?? 31.10.05, 14:25
      A ja tam lubię Rosjan:)
    • peony Many happy returns... 31.10.05, 22:42
      jw
    • szowinita Życzmy im trzeźwości :) 31.10.05, 22:59
      • stynka Re: Życzmy im trzeźwości :) 01.11.05, 06:29
        I jednocześnie pożyczmy tego samego Polakom!
        Niestety nie odbiegamy ani na jotę...

st.
    • tobacco Re: Jakie zlozymy zyczenia Rosjanom 4 listopada?? 01.11.05, 06:33
      A ja życzę wszystkim rosjanom aby polacy jak najszybciej wrócili na Kreml!!!
      • jerzy-orlowski Re: Jakie zlozymy zyczenia Rosjanom 4 listopada?? 01.11.05, 07:16
        Chyba w roli sprzątaczek.
    • lortea Tak lubią latać w kosmos. Życzę im by jak 01.11.05, 08:53
      najszybciej wybrali się wszyscy na wycieczkę na Marsa. I ocywiście żeby już
      nigdy stamtąd nie wrócili.
      • lukin8 Re: Tak lubią latać w kosmos. Życzę im by jak 01.11.05, 09:47
        Najlepiej zrobic parade polskiej husarii przed Arbat i w samym Kremlu.

Tak zeby pamietali ;)
    • olias smuta rosyjska-= smuta polska 01.11.05, 20:51
      tamte wydarzenia są najczarniejszą katrą w historii naszej ojczyzny. zamiast
      życzeń przekażmy im wiadomość że wiemy o tym.
    • mansur Re: Jakie zlozymy zyczenia Rosjanom 4 listopada?? 01.11.05, 23:14
      Zalezy ot tego co rozumiesz pod pojeciem "my" w slowie "zlozy-my" a wiec od
      tego kto bedzie te zyczenia skladac.

Jesli "my" to "prawdziwi Polacy" - to powinny to byc kondolencje a nie
      zyczenia: "Mieliscie, odszczepiency, szanse na zbawienie i katolicki Raj, a
      wybraliscie prawoslawne Pieklo i zaprzedaliscie swoja ruska dusze "bledom
      Rosji" (na temat frazy "bledy Rosji" patrz: katolickie komentarze do oobjawien
      fatimskich)".

Jesli "my" to "slowianscy Sarmaci" - to powinny to byc gratulacje: "Rzym i
      Polska, papuga i paw Europy, kusili Was, bracia Moskale, "Cywilizacja"
      i "Nowoczesnoscia", ale nie daliscie sie oszukac pozorom - wybraliscie wiernosc
      wlasnej Tozsamosci i Tradycji - uratowaliscie swoja ruska dusze"

Pozdrawiam, Mansur
      • fifion Re: Jakie zlozymy zyczenia Rosjanom 4 listopada?? 02.11.05, 00:48
        Życzmy im aby dla zachowania dobrwgo samopoczucia nigdy nie pojęli ile krzywd i
        cierpień zadali sąsiednim narodom i życzmy im by nigdy takich cierpień im nikt
        nie zafundował ( zresztą jak wskazuje przykład rewolucji i stalizimu - sami
        potrafią sobie nieźle dać popalić). Życzmy im by nie musieli przezywac kaca
        moralnego wywołanego nagłym uswiadomieniem sobie jak wiele zła z własnej
        przeszłości i teraźniejszości nie dopuszcają do swojej świdomości. Życzmy im
        nowego Dostojewskiego lub Bułhakowa, a sobie życzmy dobrych przekładów wrazie
        pojawienia się powyższych, oraz wolnej Białorusi i demokratycznej Rosji.
    • ampolion Re: Jakie zlozymy zyczenia Rosjanom 4 listopada?? 02.11.05, 03:30
      "Nie chcieliście Polaków? Niech wam Putin lekkim będzie!"
    • ax4 Re: Jakie zlozymy zyczenia Rosjanom 4 listopada?? 02.11.05, 07:26
      coraz wiecej chinczykow osiedlajacych sie na syberii i lakomych na tamtejsza
      rope...
      przebudzenia narodowego na kaukazie /za petrodolary/....
      rownie frofesjonalnych sluzb specjalnych jak dotychczas /przy ratowaniu
      zakladnikow/......
      przynajmniej takiego samego wzrostu HIV-a i alkoholizmu jak do tej pory...
      dalszego spadku przyrostu "bialych" rosjan....
      eksplozji demograficznej wsrod muzulmanow....
      jeszcze paru lat putinolandu....

a wtedy bez naszej inwencji pojawi sie w Warszawie kolejny Dymitr samozwaniec z
      prosba o interwencje
      a na powaznie coz im mozna zyczyc ? chyba rozumu, bo kraj z takim potencjalem
      naturalnym, zasobami zrodel energii i /kiedys/ ludnosci powinien byc potega a
      jest glinianym kolosem zyjacym na granicy nedzy /takze intelektualnej/...no
      moze z wyjatkiem 0,0001 spoleczenstwa.
      • pawelzaw Re: Jakie zlozymy zyczenia Rosjanom 4 listopada?? 02.11.05, 08:01
        życzymy wam, żeby na granicy polsko-chińskiej panował spokój. :)

Rosjanie są ok. ludzie jak my. oprócz małego zakompleksionego konusa putina i
        wszystkich mających Polsce za złe, że nie jesteśmy tak zacofani jak oni.
        Zacofani umysłowo ma się rozumieć.
    • pijany_rumcajs Re: Jakie zlozymy zyczenia Rosjanom 4 listopada?? 02.11.05, 17:31
      Ale jestescie chamy! Zyczmy im milego przekraczania granicy kanadyjsko-
      afganskiej(buhahaha)i tego, zeby dalej nie dawali sie tej dziczy amerykanskiej.
      Ja tam ich lubie;)
      • ampolion Re: Jakie zlozymy zyczenia Rosjanom 4 listopada?? 06.11.05, 04:43
        Największą dziczą amerykańską jest rosyjska mafia. A zwyczajnych Rosjan też
        lubię.
        • kacap_z_moskwy Re: Jakie zlozymy zyczenia Rosjanom 4 listopada?? 06.11.05, 09:06
          A ja widzialem w chicago taka polska dzic. Tak szybko begala po ulicy jak
          zkradla cos, ze az myslalem ze to kwalifikacja do polskiej ekipy olimpijskiej.

A zwyczajnych polakow to lubie. Sa mile i fajnie.
    • moskwianka Re: Jakie zlozymy zyczenia Rosjanom 4 listopada?? 03.11.05, 12:57
      Starczy tego ze jestescie
      wlasnie tacy jacy jestescie
      to najlepszy prezent
      i dla nas
      i dla was
      pzdr
      dzieki za pamiec))
      • mistrzimalgorzatka Re: Jakie zlozymy zyczenia Rosjanom 4 listopada?? 03.11.05, 14:42
        Proponuje nie skladac zadnych, poniewaz swieto to jest jawnie wprowadzone dla
        podgrzewania wsrod Rosjan atmosfery nienawisci do Polakow oraz jako temat
        zastepczy. I nie chce Was martwic, drodzy rodacy, ale nie tylko Putin i jego
        otoczenie wynosi ten dzien do takiej rangi, robia to sami Rosjanie, zwykli
        ludzie, mieszkajacy od lat w Polsce, przy byle okazji wypominaja nam, a
        konkretnie mnie i mojej zonie tamte wydarzenia sprzed 400 laty, jesli tylko
        mowa w towarzystwie o jakich sprawach politycznych z lat ostatnich xx wieku, to
        natychmiast zamiast wymiany zdan na temat np. smierci moich przodkow na
        Syberii, ot chocby przy okazji Dnia Zadusznego, zaraz slysze, " a wy w XVII
        wieku....". To jest zupelnie nieprawdopodobne !!! Czy ktos sobie wyobraza u nas
        rozmawe ze Szwedem albo Turkiem, z ktorymi akurat tez w XVII wieku mielismy
        rozne przejscia, zebysmy my Szwedom, albo Turcy nam wypominali tamte okresy,
        powolywali sie na nie , malo tego wprowadzili /my czy oni. w zaleznosci od
        sytuacji/ teraz , nagle, ni z gruchy ni z pietruchy SWIETO NARODOWE np. w dzien
        zwyciestwa pod Wiedniem, paranoje i smiechu warte. Ot, czepili sie na Rosjanie,
        zeby miec temat zastepczy, co tam 127 lat zaborow carskich i do tego 50
        komunistycznej okupacji wobec ich przezyc z 1609, 12 czy ktoregos tam
        jeszcze......Schizofrenia!!

Dla wyjasnienie - jestesmy z okolic Warszawy, zajmujemy sie z zona
        architektura, aranzacja wnetrz i ogrodow, nie dla jednych Rosjan tu
        mieszkajacych robimy i robilismy projekty, znamy rosyjski, wiec sie z nimi
        kontaktujemy bez wiekszego trudu i nie raz juz nam za ten XVII wiek do oczu
        skakali, ale do dzis nie udalo nam sie dojsc , jsk oni to w sobie kultuwuja,
        nosza, chronia.
      • lortea Problem w tym że oni są tacy sami od czasów 03.11.05, 15:35
        mongolskich. Prymitywna stepowa współnota plemienna, z chęcią mordu na każdym
        kto tylko ma odwagę im się sprzeciwić. Czas by się zmienili.
      • robertweh Re: Jakie zlozymy zyczenia Rosjanom 4 listopada?? 03.11.05, 21:57
        ktos tam wczesniej napisal, ze zyczy powrotu polakow na kreml. gdyby tak bylo od
        wielu lat to w moskwie nigdy nie byloby np. trzech obwodnic wokol miasta:)))
        zycze wszystkim moim rodakom nadal dobrego samopoczucia
        • topotugin Re: Jakie zlozymy zyczenia Rosjanom 4 listopada?? 04.11.05, 10:30
          Życzymy Rosjanom Wszystkiego najlepszego!!;-)
          • krutikow Re: Jakie zlozymy zyczenia Rosjanom 4 listopada?? 05.11.05, 11:52
            Bodaj Jerzy Pomianowski, ale nie jestem pewna, powiedzial, ze najlepiej niczego
            nie zyczyc, zbagatelizowac, nie dac sie sprowokowac i to chyba jest sluszna
            propozycja. To , co teraz widzimy w zwiazku z "nowym swietem" , to wlasnie cala
            Rosja i cali Rosjanie, tacy byli, sa i beda, bunczuczni ze swoja
            wielkomocarstwowoscia. A moja corcia po obejrzeniu TV skomentowala: Jaki narod,
            takie swieto!!
            Moi przodkowie wyemigrowali z Rosji prawie 100 lat temu, a jeszcze do niedawna
            niektorym ze starego pokolenia oczy mgla zachodzily na widok lub wspomnienie
            matuszki-Rossiji, jakaz to ona wspaniala, nieomylna.....w takich chwilach
            odsylalam ich spowrotem do tej matuszki i wowczas przytomnieli.
            Nie dalmy sie zatem sprowokowac, jasne, ze to swieto ma zwiazek ze stosunkami
            Polska-Rosja, ale nie zauwazajmy tego, niech sobie cos tam swietuja w swoim
            wielkim, ale biednym kraju, co ich tak bardzo dotyka, mam tylko nadzieje, ze
            prezydent Kwasniewski powstrzymal sie od depeszy z zyczeniami. Zobaczycie jak
            matuszka-Rossija za kilka dni bedzie swietowala rocznice rewolucji. A co oni
            maja zrobic, kiedy sie z hukiem rozpadli, nie maja nic do powiedzenia, poza
            straszeniem nas gazem, wiec gdzies te swoje frustracje musza wyladowac.
            Zgadzam sie z Mistrzemimalgorzatka, na mnie tez nowi emigranci rosyjscy w
            Warszawie napadli za 1612 r i to juz nie raz.
            • kacap_z_moskwy Re: Jakie zlozymy zyczenia Rosjanom 4 listopada?? 06.11.05, 09:01
              A moze to Pania boli, ze mamy OK, a Pani to na emigracji?

A kto biedny? Polacy czy rosjanie? Przybywa Pani w niewedzy i szkoda ze uczy
              temu ucznow. Bo czemu o Rosji jak uczy jezyka mozna dowiedziec sie, jak ja sie
              nie zna.
              • krutikow Re: Jakie zlozymy zyczenia Rosjanom 4 listopada?? 06.11.05, 09:58
                Nie jestem na emigracji, jestem u siebie, urodzona i wychowana w Polsce,
                glownie przez matke i matke matki - Polki, pochodze jedynie z rodziny
                emigrantow rosyjskich sprzed stu lat i nazwisko zachowalam po ojcu, poniewaz z
                nim zrobilam kariere , jako tlumacz i nie chcialam go zmieniac, zeby nie stac
                sie anonimowa.
                Swoich uczniow ucze jezyka, a nie historii, jesli Pan mnie nie zrozumial, to
                prosze zajrzec do prasy calej Europy, lewicowej i prawicowej, a takze do prasy
                postepowej w Rosji i zobaczyc, jakie tam maja zdanie na temat wprowadzenia
                Swieta Jednosci 4 listopada. Dziwnym zbiegiem okolicznosci moje poglady na ten
                temat pokrywaja sie z pogladami setek wypowiadajacych sie na ten temat osob.
                Rozumiem , ze jako Kacap z Moskwy ma Pan swoje poglady, szanuje to i dlatego
                pytam: dlaczego i po co wprowadzono to swieto, szczegolnie jesli gros
                rosyjskiego spoleczenstwa w ogole nie kojarzy z niczym roku 1612? /takie sa
                wyniki sondazy/. Czy bylby Pan laskaw wyjasnic te kwestie? Pozdrawiam OK
                • moskwianka Re: Jakie zlozymy zyczenia Rosjanom 4 listopada?? 06.11.05, 16:32
                  cudowny jest artykul na ten temat. polecam)))
                  serwisy.gazeta.pl/swiat/1,34248,3000117.html
                  i pozdrawiam))))
                  nie bede nic mowic o biednej rosji i bogatej polsce, bo naprawde smieszne to
                  jest)))))
                  zapewniam tylko ze w rosji nikt tego swieta jako daty zwyciestwa nad polakami
                  nie obchodzi i putin wlasnie dlatego nie wspominal o polakach bo absolutnie nie
                  o was chodzi))))))
                  cudowni jestescice z tymi waszymi ambicjami i kompleksami, naprawde SUPER)))))
                  • mistrzimalgorzatka Re: Jakie zlozymy zyczenia Rosjanom 4 listopada?? 06.11.05, 19:00
                    Ale chyba bedziecie ludziom wyjasniac z czym jest zwiazana data 4.11.1612 r.,
                    chodzby beda o tym pisac podreczniki historii, mysle, ze juz w tych dniach
                    tysiace waszych dzieciakow i studentow otrzymalo lekcje historii, a tym samym
                    podgrzano w nich, to czego byc moze w niewiedzy nie bylo, a teraz wraz z wiedza
                    przyszlo - podgrzewanie nastrojow antypolskich i po co to?

O bogatej Polsce w ogole tu nikt nie mowi na tym forum, ani tez poza nim nikt
                    nie uwaza, ze Polska jest bogata, mamy wiele klopotow, ogromne bezrobocie, ale
                    przynajmniej nie mamy tak pokrecone w glowach, duszach i sercach, zeby jedno
                    swieto probowac zamienic innym, ktorego nikt nie rozumie. W Polsce jest jeden
                    hymn od stuleci, jedna flaga, jeden orzel, ktoremyu raz zdjeto, raz wlozono
                    korone, swieto narodowe bylo i jest 11.11 mimo tego, ze probowano je przez
                    pewien czas zastapic 22 lipca. I to jest nasze bogactwo, jeszcze jezyk, a co za
                    tym idzie tozsamosc kulturowa zachowana po 127 latach zaborow i 50 latach
                    okupacji komunistycznej, religia, tradycje narodowe, koscielne, ludowe.....Czy
                    naprawde tego nie widzisz, nie rozumiesz , nie przyjmujesz do wiadomosci?
                    • kacap_z_moskwy Re: Jakie zlozymy zyczenia Rosjanom 4 listopada?? 07.11.05, 00:26
                      W szkole i tak ucza i uczyli koniec "smuty". Kazdy wie co to znaczy/ I nigdy
                      nie wytaczali siedzacych na Kremlu polakow, litwinow, najemnikow i innych
                      najezdcow. Bochater narodowy Rosji, Ukrainy, Bielorussii, Bulgarji, Serbii,
                      Crnogory, Grecji, Makedonii i Chorwacji, i znienawidzony polakami i turkami -
                      generalissimus Aleksandr Suvorow zawsze mowil (tlumacze jak moge) - Kto by nie
                      przyszedl do nas z orendzem, zawsze, nawet w samej czarnej smute, znajdziesie u
                      nas taki narod, ktory nie da zniknac gwiazdzie naszej Ojczyzny.

> O bogatej Polsce w ogole tu nikt nie mowi na tym forum, ani tez poza nim nikt
                      > nie uwaza, ze Polska jest bogata, mamy wiele klopotow, ogromne bezrobocie,
                      ale
                      > przynajmniej nie mamy tak pokrecone w glowach, duszach i sercach, zeby jedno
                      > swieto probowac zamienic innym, ktorego nikt nie rozumie.

Co mamy pokrecone i kto nie rozumie swieta? Polacy? A co nasze swieto do was? I
                      jesce raz - kto go nie rozumie? Niech Pani popyta rosjan na temat swieta. Tego
                      prawoslawnego, ktore bylo zawsze, i tego cywilnego. (Ktore tez bylo do 17 roku
                      w postaczi Dnia Romanowych)

A co ma flaga, jezyk i swieta polskie do mojej wiadomosci? To ze u nas przed 70
                      lat posiedzieli komunisci i cos zmienili? To dla Rosji jak minuta mego zycia.
                      szkoda jej (Rosji), ale jusz wracamy na normalne tory. Hymn? No za cara
                      mielismy jednoczesnie dwa. Ale to nic nie znaczy. To trzeba francuzom tez
                      wmawiac ze maja rewolucijna piosenke? Lub finam z ich depresja w hymnie od 70
                      lat? Co ma piernik do wiatraka? Nam melodja sowieckiego hymny sie podobala.
                      Wiec powrocil z innym tekstem. www.webrain.ru/gimn/ Mi sie podoba. Co do
                      historji - to wy macze zakrecone glowy - nie my.

tym idzie tozsamosc kulturowa zachowana po 127 latach zaborow i 50 latach
                      > okupacji komunistycznej, religia, tradycje narodowe, koscielne,
                      ludowe.....Czy
                      > naprawde tego nie widzisz, nie rozumiesz , nie przyjmujesz do wiadomosci?

A co mam przyjmowac? Ze mozna obrazac innego, mowiac o tozsamosce, hymnu i
                      koscele? (ja nie o Pani, a o postach na tym forum). Ja jestem Rosjaninem.
                      Rosjaninem. I czujesie zachwycony z tego, z mojej rodziny, mojego narodu, mojej
                      Ojczyzny. Ja nie widze dla siebe problemu, ze Pani jest Polka. To swietnie. A
                      znam tez duzo innych narodowosci.

> chodzby beda o tym pisac podreczniki historii,

A Pani choc raz czytala nasze podreczniki? Czy tylko GW? W szkole od zawsze
                      jest w programme - i smuta, i jej skutki. A potem Minin i Pozarskij. Wiec co ma
                      sie pojawic?

I nikt nie podsyca antypolskich nastrojow. Wystarczy tlumaczyc polska prase. Co
                      jusz niestety robia. Jakie tam swieto porowna w propogandzie po GW czy Wprost
                      po-rosyjsku :) wystarczy poczytac forum na inosmi.ru po polskich artykolach.
                      Tak naprawde, malo kto wie gdzie lezy Polska. Sa kraje - ktore znamy. A sa
                      ktore nie chcemy znac. Polska jest na pograniczu. Jesce troche waszych
                      wysilkow - i dla nas was nie bedzie. Nic wam do tego. Ale czym mozemy wam
                      pomoc? macie na nasz temat szizofrenje (albo duze kompleksy). Niestety to sie
                      nie leczy.
                    • moskwianka Re: Jakie zlozymy zyczenia Rosjanom 4 listopada?? 07.11.05, 09:41
                      > chodzby beda o tym pisac podreczniki historii, mysle, ze juz w tych dniach
                      > tysiace waszych dzieciakow i studentow otrzymalo lekcje historii, a tym samym
                      > podgrzano w nich, to czego byc moze w niewiedzy nie bylo, a teraz wraz z
                      wiedza
                      >
                      > przyszlo - podgrzewanie nastrojow antypolskich i po co to?

)))) Sorry)) ale Pani chyba zle przeczytala to co my tu piszemy, i ten artykul
                      (cudowny) z GW, na ktory link ja podalam.
                      W tym naszym nowym swiecie nie chodzi o to ze zwyciezylismy polakow!!!)))) bo
                      po pierwsze tam nie tylko polacy byli a po drugie (i najwazniejsze)
                      zwyciezylismy okupantow, rozumiesz?)) i zrobili to zwykli ludzie, sami
                      zorganizowali sie i uratowali kraj. nie majac na czele ani cara ani sekretarza
                      generalnego. i oczywiscie o tym w podrecznikach historii jest duzy rozdzial i
                      zawsze byl a jedyny pomnik ktory stoi na Czerwonym Placu w moskwie (czyli
                      jedyny w centrum kraja to.. pomnik Mininowi i Pozarskiemu - od 1818 roku tam
                      stoi).
                      a wy tak sie przejmujecie tym))) to dla was zaszczyt)) cobyscie nie robili, to
                      wszystko na nasza korzysc (wspolna), dzieki wam bardzo-bardzo, kochani
                      Polacy))))

a co do antypolskiego nastroju w rosji))) jezuuuu)) ile juz mozna pisac, ze
                      jezeli 50% rosjan odpowie jaka jest stolica polski to juz dobrze, a napewno 90%
                      nie wymieni dokladnie z ktorymi panstwami polska graniczy)))) a dokladnie na
                      ten temat znow polecam artykulik w GW gdzie byl sondaz opinii publicznej - co
                      rosjanie mysla o polsce i co polacy mysla o rosji))) poczytaj, pls))))
                      serdecznie-serdecznie pozdrawiam!!!!!
                  • ggigus swiete slowa o polskich ambicjokompleksach 07.11.05, 13:37
                    na ten temat polecam Ci A. Bobkowskiego "Szkice piorkiem" i ciesze sie, ze
                    komus ta okropna cecha polskiego narodu jeszze sie podoba.
                    pozdr
                    • moskwianka Re: swiete slowa o polskich ambicjokompleksach 07.11.05, 15:06
                      Dzieki))
                      jezeli znajde to przeczytam
                      pzdr z moskwy
                • kacap_z_moskwy Re: Jakie zlozymy zyczenia Rosjanom 4 listopada?? 06.11.05, 23:48
                  Замечательно, что уже так много поколений ваш род живет на польской земле.
                  Видимо можно вспоминать о русских (российских) корнях в контексте - "было, да
                  прошло"

На счет иностранной прессы Вы видимо погорячились. Не многие удостоили внимания
                  самой дате. Сколько ( и это главное) отказу от 7 ноября. Да, prasa postepowa,
                  это в нашем языке - "коммунистическая". Вот осталось по комуняках. Да и что нам
                  эта пресса? Зачем на нее кивать? Что мне россиянину до нее? У меня моя страна,
                  моя жизнь, и я как и где хочу праздную.

Что значит "зачем и для чего" ввели праздник?

Прежде всего по просьбе церкви. 4 ноября - святой день. День Казанской Божьей
                  матери. Ну, а главное - это время окончания анархии. Для нас. А так как это наш
                  праздник, мне все равно как его видят за бугром.

Вы (поляки) очень много думаете о себе. О 1612 годе, или проще ОБ ОКОНЧАНИИ
                  СМУТНОГО ВРЕМЕНИ, знает каждый. А вот кого там прогоняли - нет. Да и мне
                  плевать кого гнали. Смысл праздника - в начале осознания россиян - россиянами и
                  единой воли народа и государства. Приход Романовых (что праздновалось до 17
                  года также). При чем тут поляки? Да и было вас не много там. А еще и литовцы
                  присутствовали. А у нас вместе в народных дружинах шли в бой против
                  захватчиков, убивавшим, насильно проводивших католизацию оставшихся в живых,
                  грабивших, зжигавших все на своем пути, и русские, и татары с Волги, и башкиры
                  и иной люд. Все вместе. Гражданские войны з
                  • kacap_z_moskwy Re: Jakie zlozymy zyczenia Rosjanom 4 listopada?? 07.11.05, 00:39
                    К сожалению больше половины всего что я написал не поместилось почему-то в
                    форуме. Попробую завтра продолжить и обьяснить до конца. У нас 3 часа ночи
                    скоро. И я очень хочу спать. Прошу прощения.
                    • pijany_rumcajs Re: Jakie zlozymy zyczenia Rosjanom 4 listopada?? 07.11.05, 08:24
                      To swieto powstalo wylacznie po to, zeby zapelnic luke po 7mym listopada,
                      rocznicy rewolucji pazdziernikowej, czyli najwiekszej tragedii, jaka mogla w
                      ogole spotkac narod rosuyjski i pociagnela za soba setki innych, podobnych.I
                      tutaj naprawde o Polakow nie chodzi, a wy sie podniecacie jak koty w marcu.
                      • mistrzimalgorzatka Re: Jakie zlozymy zyczenia Rosjanom 4 listopada?? 07.11.05, 11:11
                        Niech Pan sie nie przemecza , Panie Kacapie z Moskwy, dzis ma Pan wielkie
                        swieto, ludzie wyjda na ulice, beda pic, spiewac, a Pan z nimi, zapewne, niech
                        Pan sobie nami glowy nie zawraca. A jesli tak wielu Rosjan, jak Pan pisze,
                        nawet nie wie, gdzie ta Polska jest, to jakim cudem nas znajdujecie, mieszkacie
                        tu latami, pracujecie ......??? S prezdnikom was !!!7 nojabrja, jestestwienno!!
                        • moskwianka Re: Jakie zlozymy zyczenia Rosjanom 4 listopada?? 07.11.05, 13:05
                          jakim cudem nas znajdujecie, mieszkacie
                          >
                          > tu latami, pracujecie ......???

moge odpowiedziec za siebie, ze przypadkowo zupelnie trafilam na polonistyke
                          (konkurs byl najmniejszy, rozumie Pani))) ale absolutnie o tym nie zaluje! pod
                          wzgledem pracy kierunek byl oczywiscie beznadziejny, ale aby dowiedziec sie o
                          sobie i rosji wiecej napewno warto kazdemu pojsc na polonistyke, naprawde
                          WARTO)))
                          juz pisalam to na forum, ale rzeczywiscie tyle ile wy o nas piszecie i myslicie
                          nikt inny (a nawet my sami) nie pisze i nie mysli, niesamowite to jest))) taka
                          troska o nas, cudowna po prostu)))
                          a aby w jakis sposob podtrzymywac znajomosc jezyka i aby byc 'na biezaco'
                          jestem tu, sprawia mi to forum mega przyjemnosc, naprawde))))
                          kiedys nawet dostalam prawdziwe pozdrowienia od prawdziwej polskiej
                          przyjaciolki z ktora (jak to sie mowi zgrabnie?..) kontakt sie urwal. to bylo
                          niesamowite przezycie!!!

a co do pracy.. hmmm... z moskwy do polski??))) pani chyba zartuje))))))))))))
                          • mistrzimalgorzatka Re: Jakie zlozymy zyczenia Rosjanom 4 listopada?? 07.11.05, 15:07
                            Nie pisalem personalnie do Pani, a do tych tysiecy rosyjskich pracownikow,
                            ktorzy sa w Polsce od 5 , a nawet 10 lat i czuja sie niezle, ajk mniemam,
                            zarabiaja ok. 10 zl. za godz. i nikt ich nie przesladuje, nie wysmiewa, tylko
                            daje prace za godziwe pieniadze. Polscy studenci w tym samym czasie maja stawke
                            3-4 zl. za godz. I ktos tu mowi o zlym traktowaniu Rosjan w Polsce.

A co do pamieci o Rosji i Rosjanach, no coz, po prawie 200 latach obecnosci
                            Waszej w Polsce w charakterze.......powiedzmy za Mickiewiczem przyjaciol -
                            moskali, jakos nie mozemy was zapomniec, wiec wspominamy , pamietamy,
                            coz "priwyczka". W Polsce nie na darmo sie mowi "przyzwyczajenie druga natura
                            czlowieka".
                            • moskwianka Re: Jakie zlozymy zyczenia Rosjanom 4 listopada?? 07.11.05, 19:32
                              > I ktos tu mowi o zlym traktowaniu Rosjan w Polsce

KTO TO MOWI???)))))))))))) na pewno nie ja))
                              chociaz kiedy bylam w polsce po raz ostatni (w maju b.r.) czulam sie troche
                              nieswojo, kiedy wchodzac do empiku lub innej ksiegarni pierwsze co widzialam to
                              okladki czasopism i gazet ze zdjeciem stalina lub putina lub jakims haslem
                              brzydkim o rosji)))
                              w rosji zas znalezc cos o polsce to rarytas)))

pzdr
                              • lortea Asymetria wynika z prostego faktu. W ostatnim 07.11.05, 20:33
                                stuleciu to kacapska dzicz próbowała wdeptać Polskę w błoto, zamordowała setki
                                tysięcy Polaków. My nie uczyniliśmy moskiewskim prymitywom niczego.
                        • kacap_z_moskwy Re: Jakie zlozymy zyczenia Rosjanom 4 listopada?? 08.11.05, 02:57
                          Czuje jak nerwy sa napiete...

Ja Pania nie rozumiem, albo Pani zadowolona ze swietujemy nie rewolucje, albo
                          inaczej? No i odrazu wyzwiska. A co polacy robia w Moskwie? Tak samo spytam.
                          Widzialem pracujacych takich na czarno w Schodnie (miasteczko pod Moskwa)? A
                          potem u tych co pracuja w Polsce sprawdzala Pani paszport? S kat sa? Z Rosji
                          czy Ukrainy lub Bialorusi? Bodajze czytalem w GW ile wiz wydano do Polski w
                          Rosji, Ukrainie, Belorusi. I nam daleko do sasiadow. Powiem grzecznie - bardzo
                          daleko. Jak mowia po-rosyjsku - nie znaczy ze sa z Rosji. Choc musimy bronic
                          rodakow. A polacy to tez pchaja sie do Moskwy. A dlaczego? Czego chcecze? O co
                          chodzi? No wszystcy chcemy leprzego zycia. wiec nie wyzywam przyjezzych.

Ale moze wam boli, ze u nas jednak jest inaczej. Nie tak zle jak nad Wisla?

I proponuje zeby Pani jednak bardziej byla tolerantna. I tak na forum pelno
                          idiotow. Wystarczy nizej poczytac. Nie mozna chczec zeby przyjmowano wlasna
                          racje, nie chcac pojac inna. A jednak mamy swoja. Co bys cie nie mowili.

Pozdrawiam.
                    • kacap_z_moskwy Re: Jakie zlozymy zyczenia Rosjanom 4 listopada?? 08.11.05, 02:42
                      Ой ой, сделал ошибку. Сжигали правильно. С, а не з. Так вот читать по-польски,
                      а отвечать по-русски.

Попробую продолжить. хоть уже и не интересно. Так как написали про дичь. И все
                      мы оказывается "примитивы". Хоть радует, что мы примитивно оставили соседей
                      далеко в ж... Пусть попримитивяться еще немного. Можь поумнеют...

А если серьезно, то про праздник расскажу вот что. Во время очень сильного
                      волнения в 41 году, 4 ноября, во всех действующих церквях в Москве прошли
                      службы. А Москву облетел самолет с иконами и священнослужителями, молившихся,
                      чтоб в день Святой, пришла к нам победа. Многие ветераны, которые сегодня шли
                      парадом, как в 41, по Красной площади, шли в бой, шли побеждать, 4 ноября
                      побывали в церквях. Потому что, народная память помнила о силе единства против
                      захватчиков. сталин быстро забыл о своей слабости. Но Жуков помнил всю жизнь.
                      Вот так.

Я это к тому, что вас пытаються убедить, что для нас этот день ничто. Хотя и
                      выбрали его, чтоб забыть октябрский переворот.

Умным привет, идиотам усмешку. Тусите дальше в своем закомплексованном соку.
      • tuliak Re: Jakie zlozymy zyczenia Rosjanom 4 listopada?? 08.11.05, 03:09
        :-)
        zawsze mnie rozsmieszaja takie dyskusje; sa przeciez takie bezsensowne; ale
        przeciez mlodziez musi sobie poplesc 3po3;
        a temat zastepczy w kraju kwitnacej lipy musi byc, w putinolandzie teeez, zeby
        para szla w gwizdek a postepowe ruchy sie jednoczyly;)
        rzadko to pisze ale niekiedy jakos tak chce sie oswiecic pare osob;-)jakos mam
        inne doswiadczenia osobiste
        pozdrawiam wszystkich zdrowo myslacych
        t-k
        • robaczekbis Re: Jakie zlozymy zyczenia Rosjanom 4 listopada?? 08.11.05, 16:23
          Wszystko w porzo i wszystko jasne, jesli sie zacznie od faktow, a fakty sa
          nastepujace Polacy platali sie pod Moskwa krotki czas w 1612r. , Rosjanie
          okupowali Polske od 1774 do 1918, a nastepnie od 1944 /nie liczac 17 IX 1939/
          do 1989. Nie jestem ani Polakiem ani Rosjaninem, jestem Szwedem, mieszkajacym w
          Polsce i takie fakty sa dla mnie wykladnia. My /Szwedzi/tez mielismy wojne z
          Polakami w XVII wieku i nie wyobrazam sobie, zebysmy to do dzis wypominali my
          im , albo oni nam i do tego wprowadzali swieto w czesc tej daty sprzed tylu
          wiekow!! Albo Turcy, kochaja Polakow po prostu, Polacy tysiacami spedzaja tam
          czas nad morzem i sa bardzo dobrze przyjmowani, bardzo wielu Turkow z sympatii
          i ze wzgledu na Polakow nauczylo sie polskiego, a przeciez Sobieski pobil
          Turkow pod Wiednie w 1686 roku. Drodzy Rosjanie 200 lat, z czego czesc juz
          wspolczesnie, to jednak co innego niz w XVII wieku, nieprawdaz, a takie sa
          fakty, okupacja sowiecka , a wczesniej rozbiory, drodzy Rosjanie, troche
          pokory, bijcie sie w piersi, boscie winni.Wszyscy rozumieja, ze rosyjskie
          zapedy imperialistyczne gdzies sa, ze utrata republik, wplywow w Polsce i
          demoludach, jest dla imperialisty bolesnym doswiadczeniem, ale takie sa fakty,
          byliscie wielcy, ale sie skonczylo, Europa nie chce waszej dominacji i musicie
          sie z tym pogodzic. Bylo, minelo, a zyc trzeba zyc dalej, mowi sie trudno i
          kocha sie dalej.

W Polsce nie jest trudno odroznic pracujacych tu na czarno czy bialo Rosjan odf
          Ukraincow czy Bialorusinow, bo ci drudzi , aby sie odrozniac od Rosjan mowia
          albo po ukrainsku albo po bialorusku, OSRAM i wszystko jasne!!!
    • herr7 jak nieszczerze to może wcale 15.06.06, 23:58
      Nie sądzę, żeby nowe święto było tak naprawdę wymierzone w Polskę i Polaków, a
      w każdym razie żeby krzewienie polonofobii było tu istotnym celem. Władze Rosji
      chcą tak naprawdę zasygnalizować Rosjanom, że czas "wielkiej smuty" lat 90-tych
      dobiegł końca, tak jak to miało miejsce na początku XVII w. To że na Kremlu
      byli wówczas Polacy ma w istocie drugorzędne znaczenie. Mogli to równie dobrze
      być Szwedzi, Tatarzy czy Turcy. Święto to ma na celu, tak jak na całym świecie
      dawać nadzieję i jednoczyć, a trudno za "jednoczące" uznać święto rocznicy
      rewolucji, która tak tragicznie podzieliła ten naród.

Może warto przypomnieć, że w Polsce także dyskutowano nad świętem Wojska
      Polskiego. Odrzucono wówczas rozsądną propozycję obchodów bitwy pod Grunwaldem
      na rzecz przypadkowego "cudu nad Wisłą". Nikt nie ma chyba tu wątpliwości, że
      góre wzięły antyrosyjskie (a nie antybolszewickie) resentymenty. To wówczas
      stworzono podwaliny naszej polityki wschodniej, ktora doprowadziła nas do
      wiadomych "sukcesów". I to pomimo tego, że z chwilą gdy ostatni żołnierz
      rosyjski opuścił naszą ziemię nie było już istotnych przeszkód żeby odwrócić
      ponurą tradycję stosunków polsko-rosyjskich.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka