Dodaj do ulubionych

Słońce w opozycji do Urana w momencie urodzenia

22.01.08, 09:29
Witam!
Wczoraj sporządziłem sobie kosmogram urodzeniowy w Uranii i wyszło mi coś
niepokojącego. w momencie, w którym się urodziłem, Uran był w opozycji do
Słońca. Przeczytałem na jakiejś stronie, że oznacza to schorzenia psychiczne.
Rzeczywiście od zawsze mam tendencje do depresji, a ostatnio to się pogłębiło.
Jednak czy te problemy, na które wskazuje kosmogram, są do uniknięcia, czy
mogę jakoś okiełznać swój los zapisany w gwiazdach?
Obserwuj wątek
    • hattric.to.ja Re: Słońce w opozycji do Urana w momencie urodzen 23.01.08, 00:25
      Sama opozycja Słońce - Uran nie świadczy o niczym. Trzeba przeczytać cały
      horoskop, położenie planet w znakach, aspekty między nimi, położenie planet w
      domach, tranzyty, progresje. Oczywiście najpierw horoskop natalny czyli chwili
      urodzenia. Gdzie asc. i MC itd. Depresja może wynikać z czego innego. Np. z
      położenia i aspektów Merkurego, Księżyca i in.
      Nie powinno się dawać wiary w to, co piszą na stronach internetowych. Jest wiele
      stron dobrych i wiele fatalnych. Nie powinno się również aspektu wyrywać z
      całego horoskopu! Taka analiza niewiele Ci da. Opozycja nie musi być kłopotliwa.
      Może być stymulująca. Jeśli jakaś planeta ją jeszcze rozładowuje (do jednej
      tworzy sekstyl, a do drugiej trygon), to już w ogóle jest cacy:-)
      Pozdrawiam
      H.
          • hattric.to.ja Re: Słońce w opozycji do Urana w momencie urodzen 31.01.08, 17:17
            zayeahbeestea napisał:

> A czy tak samo jak opozycje planet same z siebie nic nie znaczą, to tak samo
            > jest z koniunkcjami planet natalnych z MC, AS, DSC i IM?

Każdy aspekt sam z siebie coś znaczy. U każdego jednak ten aspekt jest połączony
            z innymi planetami następnymi aspektami. Trzeba te dodatkowe aspekty również
            przeanalizować i wtedy wyjdzie ogólne rozpoznanie własnego horoskopu i siebie.
            Jeśli ktoś ma kwadraturę, to nie znaczy, że jest skreślony na całe życie:-) Ona
            mu pewnie da w kość, a domy, znaki i planety biorące udział w kwadracie powiedzą
            jakich spraw będzie dotyczyć problem. Jak się przeanalizuje dodatkowo aspekty do
            tej kwadratury i z których domów i znaków wychodzą i od jakiej planety, to można
            poszukać oparcie i sposobów rozwiązania problemu lub kierunków, z których to
            rozwiązanie nadejdzie:-)
            Pzodrawiam
        • hattric.to.ja Re: Słońce w opozycji do Urana w momencie urodzen 31.01.08, 17:12
          W tym przypadku Księżyc ma i dobre i napięte aspekty. Kwadratury zawsze będą nam
          doskwierać, ale i stymulować do działania i zmian. Kwadratura Księżyc- Pluton
          spowoduje u nas jakieś dziwaczne nastawienie do erotyki, seksu i uczuć. Objawić
          się to moze w jakimś namiętno-perwersyjnym podejściu do seksu. Natomiast
          kwadratura Księżyc - Saturn daje osobę z traumą wyniesioną z domu rodzinnego i
          sygnalizuje problem wybaczenia krzywd doznanych w domu. Przy takim aspekcie
          następuje zmrożenie uczuć i bardzo trudno nam je później wyrażać i obdarzyć
          kogoś uczuciem i zaufaniem. Dodatkowo przy aspektach Neptuna do planet erotyki i
          seksu (Wenus, Mars) stajemy się nieco marzycielami:-) Idealizujemy partnera.
          Zatem poszukiwania uczuć mogą potrwać dłużej niż u innych. Ale wszyscy sie
          rozwijamy i zmienianmy. Czasem dopiero koło czterdziestki przychodzą zmiany, ale
          bywa, że o wiele wcześniej. Kwadratury nas nastrajają wojowniczo i wlaczymy o
          siebie i byt. Trygony działają wspomagająco i kojąco, ale też nas rozleniwiają.
          Dlatego ludzie z samymi dobrymi aspektami często nicego w życiu nie osiągają, bo
          im jest dobrze tak jak jest:-)
          Obserwacja całego horoskopu pokazuje kierunek zmian, które wyznaczają napięte
          aspekty. W realizacji tych zmian pomogą nam aspekty wspomagające (dobre), bo
          inaczej moglibyśmy postradać zmysły.
          Dlatego nie wyrywałbym pojedynczej kwadratury z całości horoskopu, tym bardziej,
          że Księzyc ma wspomagające sekstyle do koniuknji Jowisz-Uran w Strzelcu. Jowisz
          w Strzelcu jest we własnym znaku, więc jest bardzo mocny i może wiele poprawić w
          horoskopie w takim przypadku.
          Życzę powodzenia
          • nuvvo Re: Słońce w opozycji do Urana w momencie urodzen 31.01.08, 23:55
            www.mojageneracja.pl/4096670/galeria/foto/juya3o479371a406841/
            4096670

piszesz o wspomagajacych aspektach jowisza i urana w strzelcu i in.
            skad zatem przyjdzie pomoc "jowialnej" planety?

i w ogole co jest domeną Jowisza (takze w moim przypadku),a co urana?

mnie tto sie jowisz kojarzy z otyloscia, gdy jest na Asc, a Uran z
            wypadkami i elektrycznoscia.
            • hattric.to.ja Re: Słońce w opozycji do Urana w momencie urodzen 17.02.08, 18:57
              nuvvo napisała:

> www.mojageneracja.pl/4096670/galeria/foto/juya3o479371a406841/
              > 4096670
              >
              > piszesz o wspomagajacych aspektach jowisza i urana w strzelcu i in.
              > skad zatem przyjdzie pomoc "jowialnej" planety?
              >
              > i w ogole co jest domeną Jowisza (takze w moim przypadku),a co urana?
              >
              > mnie tto sie jowisz kojarzy z otyloscia, gdy jest na Asc, a Uran z
              > wypadkami i elektrycznoscia.
              Jowisz to planeta, która ma pod opieką wątrobę, jeżeli idzie o ciało. Jowisz to
              tzw. pompka powiększająca do wszystkiego. Jeśli krzywo ustawiony w horoskopie,
              to może i nadąć nam wątrobę lub sygnalizować kłopoty z tym organem w
              przyszłości. Oprócz tego jest tzw. największym dobroczyńcą wśród Planetarium:-)
              Nazywany jest: Wielkie Szczęście. Jowisz to również zabawa, szczodrość ale i
              prawo i sędzia. Jowisz to również przeczucia i wizje.
              Jowisz jest władcą Strzelca, więc tam świetnie się czuje i wtedy jest mocny i
              stanowi nadawcę aspektu. Każdą planetę należy oceniać wg jej mocy, gdyż wtedy
              może być nadawcą aspektu. Z dwóch planet ta jest odbiorcą, która w horoskopie
              jest położona słabiej. Najmocniejsze planety są we własnych znakach, w znakach
              wywyższenia lub często w znakach tego samego trygonu.
              Zatem Jowisz nie symbolizuje tylko otyłości, choć osoby jowialne często mają
              skłonność do objadania się:-) Zatem osoby spod Strzelca i Raka mogą mieć takie
              skłonności, gdyż tam rządzi Jowisz lub jest wywyższony. Ale o nadwadze lub
              skłonnościach do tycia nie decyduje jedynie Jowisz.
              Uran to elektryczność ale i nagłe oświecenie (Eureka), odpowiada za łydki i
              żyły, jest symbolem elektroniki i podroży powietrznych, wypadków lotniczych,
              odpowiada za trzęsienia ziemi i za współczesne metody leczenia... itd. itp.
              Znaczenie Urana i Jowisz nie jest takie jednoznaczne za każdym razem. Tak jak i
              pozostałych planet.
              Uczymy się jednak po kolei i powoli lub szybciej przyswajamy sobie wszystkie
              znaczenia planet, domów, znaków i zaczynamy syntetyzować to wszystko. Z takiego
              łączenia powstaje dopiero pełny obraz i interpretacja horoskopu.
              Wyrwane aspekty o niczym konkretnym nam nie powiedzą. Trzeba to sobie powoli
              przyswajać. No i oczywiście intuicja gra swoją rolę także. Tak często jak i u
              lekarzy. Czasem wystarczy lekarz z intuicją i wszystko wie. A inny doktor błądzi
              i nie może postawić diagnozy. Ale to też zależy od połączenia w horoskopie
              porównawczym: pacjent - lekarz. To samo dotyczy zjawiska na linii astrolog -
              korzystający z porady. Bywa, że jeden lekarz wyleczy ileś osób, a jednej nie
              pomoże, bo nie trafi. I tak jest z astrologiem. Jeden astrolog, a różne zdania o
              nim:-)
              Wszystko gra rolę:-)
              Pozdrawiam
              Hattric

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka