Dodaj do ulubionych

Obłuże, Pogórze, Oksywie

09.08.06, 12:33
W ostatnim czasie wielokrotnie byłem w tych dzielnicach Gdyni i dokonałem
kilku spostrzeżeń.Z pewnością nie ma możliwości w prosty sposób zmienić
architektury i budownictwa rodem z lat 60-70co powoduje że wyglądają jak
wyglądają ale są one pustynią kulturalną pozbawioną jakichkolwiek klubów dla
młodziezy czy kina. W obrębie tych dzielnic nie ma nawet większego marketu
nie mówiąc o domu towarowym.Rozbudowa ulicy Wiśniewskiego z pewnością bardzo
poprawi komunikację z centrum Gdyni ale czy to mieszkańcom wystarczy?. Te
dzielnice łącznie z całą gminą Kosakowo która w galopującym tempie staję sie
willową dzielnicą Gdyni To średniej wielkości miasteczko. Mimo dobrej
komunikacji dla wielu przyjazd do centrum to jest już wyprawa.Szkoda że nie
słychać o planach które w tej materii coś by zmieniły.
Obserwuj wątek
    • vitalia Re: Obłuże, Pogórze, Oksywie 09.08.06, 13:56
      I Ty się jeszcze dziwisz >>>Przecie od dawien dawna wiadomo,że GDYNIA to
      śródmieście :))Co tam takie "pipidówki" jak jakieś Oksywia czy Pogórza,,,Gdynia
      ma być kolturalno oświatowa << bo to widać!!!!!W obrębie Chylonii, Grabówka,,i
      Leszczynek marketów aż się roi za to:))))))i właśnie następny się buduje....
    • c.kapturek Re: Obłuże, Pogórze, Oksywie 12.08.06, 13:34
      mieszkałam kiedyś na Obłużu i było mi tam oki, wszystko pod nosem;)
      widzę, że wy Ludziki tobyście chcieli odrazu wszędzie widzieć manhatan city;)
      słyszałam, że kaufland ma tam otworzyć swoj sklep na Oksywiu. także spoko,
      jeszcze troche i tamte dzielnice beda wymiatać jak NYcity;D
      a kosakowo to całkiem inna gmina niż Gdynia, wiec raczej bym tego nie miszała.
      to podobnie jak gmina Szemud, gdzie też zaczeła sie inwazja kupowania przez
      m.in. Gdynian, działek (m.in. rolniczych z przekwalifikowaniem na budowlane) i
      stawiania domków, co by się poczuć jak dawna burżuazja;) a to przecie istna
      wiocha dookoła:p

• c.kapturek Re: Obłuże, Pogórze, Oksywie 12.08.06, 13:40
        ps. w centrum Gdyni też w większości rozkopane drogi. wycinanie drzew pod
        pretekstem wsadzania młodych odmian. unowocześnianie lampek ulicznych i innych
        bzdurek, albo jakieś restauracyjki na bulwarku;) wiec chyba kwestia inwestycji i
        rozsądnego zarzadzania majatkiem. sporo ostatnio kosztowało własnie rozbudowa
        centrum, zwłaszcza szanownej świetojańśkiej, wiec nie dziwota, ze nie zostało
        już kaski z Unii na inne dzielnice.
        także można by wymyślać wady i zalety, a ja i tak lubie to miasto:)
        • kroqus Re: Obłuże, Pogórze, Oksywie 13.08.06, 18:11
          Zupełnie mnie to nie przekonuje bo to że jakoś tam się żyje to nie znaczy że
          nie może być lepiej. To że największe pieniądze miejskie idą na centrum miasta
          to jest dość logiczne bo tak jest na całym świecie.Ale z pewnością są tam
          jakieś rady dzielnic i same mogłyby wskazać miejsca na przyszłe inwestycje. Z
          doświadczenia wiem że wielu inwestorów boi się dzielnic miast ze względu na
          duże prawdopodobieństwo protestów.
            • binka Re: Obłuże, Pogórze, Oksywie 14.08.06, 11:27
              Nie wiem czy brak takowych przeszkadza mieszkańcom tych dzielnic: żaden,
              którego znam się nie skarżył. Brak dużych marketów to przecież szansa dla małej
              przedsiębiorczości, a takie miejsca jak Pagiet (czy Paget) też mają swój
              urok:-). Poza tym na Pogórzu jest np Biedronka.
              Co do klubów dla młodzieży: młodzież jeździ do centrum i chyba woli tam niż
              bawić się pod okiem rodziców czy nauczycieli na swoim osiedlu, bo niestety
              obecnie zabawa ta polega głównie na spożyciu pewnej ilości alkoholu. I nie
              wiem, czy działanie miasta coś by zmieniło w tym względzie.
              • maria393 Re: Obłuże, Pogórze, Oksywie 06.11.06, 12:59
                Nikt nie porusza sprawy komunikacji miejskiej. Uważam , że dojazd w niedzielę do
                centrum jest horrorem. Oprócz 194 powinien kursować jeszcze inny autobus. Bo 141
                lub 282 nie sprawdzają się zupełnie. pozdrawiam
              • magdalena18 Re: Obłuże, Pogórze, Oksywie 07.11.06, 14:22
                Ta wypowiedź brzmi trochę jak 'każdy Polak to złodziej'. Nie cała młodzież
                zainteresowana jest zabawą związaną z alk., kluby to także miejsca w których
                odbywaja się np. rózne warsztaty rozwoju osobistego, spotkania itp. majace na
                celu aktywizację, nie tylko młodzieży (- awięc odwracanie uwagi od alk poprzez
                alternatywne działania) ale wszystkich mieszkańców. Szansa dla małej
                pezdsiębiorczości - z pewnością, na Obłużu jest np. Biedronka, tak a na
                Karwinach są 2 Biedronki i parę innych opcji handlowych w okolicy a drobna
                przedsiebiorczośc nie różni się zbytnio od tej na Obłużu.
                Obłuże, Oksywie, Pogórze to wciąż wielkie sypialnie. Mieszkałam tam jakieś 28
                lat i jestem szczęśliwa że już tam nie mieszkam. Ale to moja opinia, wiem że są
                ludzie którzy chcą i lubią tam mieszkać i właśnie z myślą o nich należałoby też
                trochę podziałac.
                Tyle że jak to zostało wczesniej napisane, w Gdyni dzieje się wiele tam gdzie to
                widać, niekoniecznie dla wygody i zadowolenia mieszkańców.
                  • magdalena18 Re: Obłuże, Pogórze, Oksywie 07.11.06, 16:03
                    otóz to, a jeszcze przypomniałam sobie festyny które rada dzielnicy organizuje
                    dla integracji mieszkańców z dzielnicą chyba, które sprowadzaja się do wielkiej
                    publicznej poijawy, przy akompaniamencie ryczących dźwięków które trudno nazwać
                    muzyką. Nie wiem może takie festyny odbywają sie również w innych dzielnicach,
                    tam akurat ma to miejsce w bardzo dobrze widocznym miejscu.
                    Ale 2ga sprawa, to może to lotnisko daje jakąś nadzieje, chyba że skończy się na
                    korkach ulicznych w związku ze wzmożonym ruchem samochodowym, bo nie ma tam
                    działającej trakcji kolejowej, co by pasażerów dostarczyła do centrum na przeykład.
                    • seahowk Re: Obłuże, Pogórze, Oksywie 07.11.06, 16:25
                      Przez dwa lata mieszkałem na Babich Dołach, i Osadzie Rybackiej więc te
                      dzielnice to centrum wobec tych wymienionych wcześniej. Obłuże, Pogórze,
                      Oksywie to faktycznie sypialnie i nie wiem co miałoby się tam wydarzyć aby to
                      zmienić. Problem z rozrywka jest taki że nie da się Ukazem otworzyć Pub,
                      kawiarnię, czy inną spędzalnię czasu. Na babich dołach jest fantastyczne sala
                      do wynajęcia aby pograć w siatę lub w piłkę, jest basen floty nie wiem jak jest
                      z dostępnością ale udawało mi się tam wejść, jest strzelnica, ale na razie
                      wszyscy mówią o takich miejscach a kiedy na Babich dołach otworzono knajpę (
                      były ze dwa podejścia) to skończyło się jak zawsze (mordownia albo plajta).
                      Wymagający klient pojedzie do centrum bo tam ma wybór. Żeby był wybór na
                      Obłużu, Pogórzu, Oksywiu takich miejsc musiałoby powstać kilka jednocześnie.
                      Przykładem niech będzie Witamino które nie uchodzi za sypialnię ale jakoś tam
                      nie ma również gdzie spedalni czasu.

Co do młodzieży i ich spędzania wolego czasu zgadam się z Binką. Wyjątkiem są
                      zorganizowane grupy ( harcerstwo, SKS, itp. Ale one są w tych dzielnicach ) w
                      Polsce nie ma kultury spędzania wolnego czasu poza domem w dni powszednie a
                      sobotnio niedzielny klient i tak pojedzie do centrum.

Pz

Seahowk

PS

Jeśli chodzi o korki polecam przejazd z Targówka pod Dworzec Centralny o 7.30
                      rano ( tęsknię za Gdyńskimi korkami )
          • seahowk Re: Obłuże, Pogórze, Oksywie 11.11.06, 09:20
            Obłuże, Pogórze, Oksywie

jeśli narzekają to może niech sobie samochody kupią postoją w korkach zmierzą
            czasy przejazdów i skończą marudzić.

Podaję czasy dojazdów z Babich Dołów i Osady Rybackiej

Gdańsk starówka 1 godzina 20 min (autobus i SKM)
            Centrum Gdyni 27 min linia 109 (209 jakieś 6 min szybciej)

Obłuże, Pogórze, Oksywie to naprawdę dobrze skomunikowane dzielnice z centrum

182,152,150,141,

jedno czego może brakuje to moim zdaniem krótkiej linii która dowoziłaby ludzi
            z Oksywia, Babich i Osady Rybackiej do Obłuża centrum

Pz

seahowk

Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka