Dodaj do ulubionych

Parkingi w cetrum !!

15.05.07, 13:10
Czy są jakieś realne plany budowy parkingów wielopoziomowych w centrum
Gdyni.Sytuacja w mieście z miesiąca na miesiąc staje się nie do zniesienia.I
nie dziwię sie kierowcom że przepisy ruchu drogowego moją gdzieś i zostawiają
samochody gdzie popadnie.
Obserwuj wątek
        • windyga Re: Parkingi w cetrum !! 16.05.07, 10:21
          Bez złosliwosci - macie pomysły w tej kwestii? Ja sama nie mam samochodu i nie
          czuje tego tematu. Wiem jednak, że każdy kierowca chce swój pojazd mieć na oku
          i najchętniej wjeżdżałby samochodem do sklepu, banku czy kawiarni.He,he.Wiem
          tez, że w wielu miastach do centrum wjeźdzac moga tylko słuzby komunalne i
          mieszkańcy. W Gdyni brakuje miejsc parkingowych w sródmiesciu, to fakt. Bo tez
          i miejsca na te parkingi raczej nie ma. Nie ma tez inwestorów poza centrami
          handlowymi, którzy chcieliby zbudowac parkingi wielopoziomowe. Zatem...
          • jkwt Re: Parkingi w cetrum !! 22.05.07, 14:21
            windyga napisała:
            > Bez złosliwosci - macie pomysły w tej kwestii? Ja sama nie mam samochodu i
            nie
            > czuje tego tematu. Wiem jednak, że każdy kierowca chce swój pojazd mieć na
            oku
            >
            > i najchętniej wjeżdżałby samochodem do sklepu, banku czy kawiarni.He,he.
            O tak, tak. Przede wszystkim to należałoby mieć możliwość i gdzieś postawić.

> Wiem tez, że w wielu miastach do centrum wjeźdzac moga tylko słuzby komunalne
            i
            > mieszkańcy.
            Proponuję najpierw zrobić wycieczkę do 'wielu miast'. Są strefy dla pieszych,
            ale są też parkingi i miejsca postojowe wokół.

> W Gdyni brakuje miejsc parkingowych w sródmiesciu, to fakt. Bo tez
            > i miejsca na te parkingi raczej nie ma. Nie ma tez inwestorów poza centrami
            > handlowymi, którzy chcieliby zbudowac parkingi wielopoziomowe. Zatem...
            Na przykład partnerstwo publiczno-prywatne. Na rentowność interesu nie ma co
            liczyć więc żaden samoistny i komercyjny inwestor jeszcze długo się nie
            znajdzie.
            Natomiast co do miejsca. To placów, które się marnują jest mnóstwo. Co najmniej
            kilka w okolicy Władysława IV z tym przed Batorym włącznie, okolice dworca,
            Plac Kaszubski. Nawet bezpośrednim sąsiedztwie urzędu miejskiego znajdzie się
            kilka!!! Wystarczy tylko otworzyć oczy.
            • windyga Re: Parkingi w cetrum !! 22.05.07, 18:30
              Pomysły genialne, ale...Po pierwsze nie kazdy plac powinien i moze byc
              parkingiem. Wymienione wyżej w wiekszości sa prywatnymi działkami lub nie
              nalezacymi do miasta . Przydałyby sie podziemne parkingi, ale to w strefie
              sródmiescia Gdyni bardzo trudna sprawa - wody gruntowe sa bardzo wysoko...zatem
              inwestycja b. droga. A jest jeszczxe sporo do zrobiebnia na powierzchni. Choćby
              dokończenie wielkich arterii. żeby sie miasto nie zatkało.
              Obok Urzedu można sie spodziewac sporych zmian juz niedługo - własnie nowego
              rozwiazania komunikacyjnego na skrzyzowaniu ulic swietojańskiej, Wł. IV i
              piłsudakiego. To co sie teraz wydaje zamulone i jałowe niebawem bedzie poteżnym
              wezłem.
              To nie jest tak, że w Urzedzie siedza, jedzą lulki pala i nic nie wiedza nic
              nie wiedza. Raczej wiedza i dlatego nie robia na łapu capu byle gdzie i byle
              jak;))
                • seahowk Re: Parkingi w cetrum !! 23.05.07, 11:19
                  Rozwiązań o które pyta windyga jest kilka:
                  1. wraz z wykonaniem i pozwoleniem na budowę na którym zależy inwestorowi
                  obwarować koniecznością wybudowania parkingu w miejscu wskazanym przez miasto.

2. jeśli w centrum nie ma miejsca to zrobić parkingi przy przystankach SKM
                  ( witomino, Chylonia, Redowo) i stamtąd komunikacją miejską do centrum lub SKM

3. Rozbudowa parkingu za Geminii, w stronę Dalmoru i „Stoczni Nauta”,
                  tereny przemysłowe i co prawda mało przyjemne ale jeśli będzie tam parking to
                  wymusi to ucywilizowanie tych terenów Gdyni, budowa tam stacji benzynowej wraz
                  z myjnią i stacjami obsługi mogłaby dodatkowo uatrakcyjnić ten teren.

Jak mówię pomysłów jest dużo tylko trzeba pomyśleć i wcale nie trzeba mieć
                  samochodu żeby coś czuć lub nie.
                  • windyga Re: Parkingi w cetrum !! 23.05.07, 16:35
                    Buu, zaden z tych pomysłów nie jest dobry:((
                    Po 1
                    banał. oczywiscie, że każdy inwestor musi zagawarantowac miejsca parkingowe.
                    Inaczej nie otrzyma pozwolenia na budowe. Masz przy świetojańskiej nowego
                    inwestora?
                    po 2
                    A który kierowca bedzie chciał drałowac na piechote spod dworca. Kierowca lubi
                    miec auto na oku. Patrz wyżej.
                    Po 3
                    parking za gemini? Przeciez tam trwa budowa Sea Towers. I tam będa parkingi
                    Taaak. bardzo prztyjemnie postawic samochów pod EC lub przy porcie i isć do
                    kawiarni lub na zakupy na Świetojańska. no po prostu super.
                    A parking przy Galerii Bałtyckiej zbuduje prywatnuy inwestor, tak jak w Gdyni
                    buduja inwestorzy centrów handlowych. Niedługo - nowego przy Realu, d. Geant
                    (na Wzgórzu). Będzie tu wielki parking. Kolejny - przy stadionie i hali
                    widowiskowo - sportowej.
                    Ale my tu wczesniej mówilismy o Centrum, nieprawdaż?
                    • seahowk Re: Parkingi w cetrum !! 24.05.07, 11:29
                      Po 1
                      > banał. Oczywiście, że każdy inwestor musi zagwarantować miejsca parkingowe.
                      > Inaczej nie otrzyma pozwolenia na budowę. Masz przy świętojańskiej nowego
                      > inwestora?
                      A kto mówi, że ma być inwestor przy świętojańskiej, może być w dowolnym
                      miejscu, chodzi o to żeby przy wybieraniu lukratywnego kontraktu miał w swoich
                      cela wybudowanie parkingu w miejscu wskazanym przez miasto. Pomysł stary jak
                      świat. "Coś za coś".
                      po 2
                      > A który kierowca biedzie chciał drałować na piechotę spod dworca. Kierowca
                      lubi
                      > mieć auto na oku. Patrz wyżej.
                      A co tu ma do rzeczy chcenie, na dziś nie ma miejsc już w mieście i koniec.
                      trzeba poszukać innych miejsc. jeśli będzie można zostawić samochód dajmy na to
                      w okolicach sądu - dworca - hali targowej i będzie pewne, że będzie tam miejsce
                      to ludzie będą tam parkować. Wiem, bo w odróżnieniu od Ciebie czuję temat,
                      jeżdźę samochodem od 13 lat w roku średnio robię około 70 tyś. km. Z samochód
                      ma być bezpieczny ( teraz to znaczy blisko kierowcy), ale równie dobrze może to
                      oznaczać dobry parking.

Po 3
                      > parking za gemini? Przecież tam trwa budowa Sea Towers. I tam będą parkingi

jeśli będzie ogólno dostępny to super, natomiast zastanawiam się, dlaczego nie
                      postawić jednego poziomu za geminii, dlaczego nikt nie wymusił na inwestorach
                      wybudowania miejsc parkingowych.

Dalsza twoja wypowiedź traktuję jako laika, więc odpowiem, że to prawda jest
                      tam nieciekawie, pytanie, dlaczego??????

• windyga Re: Parkingi w cetrum !! 24.05.07, 13:26
                        Gemini tez bedzie rozbudowywane i na pewno otrzyma strosowne zalecenie, ba -
                        nakaz zaprojektowania odpowiednio dużego parkingu.
                        Wracam dio poprzedniego mego wpisu - każdy inwestor który zabiega o pozowlenie
                        na budowę musi zagawarantowac miejsca parkingowe, stosownie do skali swego
                        przedsięzwiecia. Sprawdz - tak własnie sie dzieje. W nowych inwestycjach. Ale
                        mam wrazenie, ze ten watek raczej dotyczy centrum, gdzie juz praktycznie
                        wszystko co miasło powstac - istneiej. No oprócz nowej dzielnicy kulturalnej
                        (vis a vis teatru muzycznego) która dopiero jest w fazie konkursowej...
                        • jkwt Re: Parkingi w cetrum !! 28.05.07, 12:32
                          > Wracam dio poprzedniego mego wpisu - każdy inwestor który zabiega o
                          pozowlenie
                          > na budowę musi zagawarantowac miejsca parkingowe, stosownie do skali swego
                          > przedsięzwiecia. Sprawdz - tak własnie sie dzieje.
                          Daleko nie szukając biurowiec Hossy na Władysława IV nie ma własnego parkingu
                          dla pracowników i klientó, skutecznie zajmując wszystkie miejsca parkingoweg
                          promieniu kilkuset metrów.
                          Biurowce na Śląskiej też nie grzeszą rozbudowanymi parkingami, albo nie mają
                          ich wcale. A stare one też nie są.

> Ale
                          > mam wrazenie, ze ten watek raczej dotyczy centrum, gdzie juz praktycznie
                          > wszystko co miasło powstac - istneiej. No oprócz nowej dzielnicy kulturalnej
                          > (vis a vis teatru muzycznego) która dopiero jest w fazie konkursowej...
                          Plac przed Batorego i po drugiej stronie Armii Krajowej, plac przed dworcem
                          kolejowym, plac przed i za UM w Gdyni. Wymieniać można długo.
                          I nie chodzi o parkingi zamknięte dla mieszkańców tylko o publiczne parkingi.
              • kajetanb52 Re: Parkingi w cetrum !! 25.05.07, 10:06
                windyga napisała:

A jest jeszczxe sporo do zrobiebnia na powierzchni. Choćby
                > dokończenie wielkich arterii. żeby sie miasto nie zatkało.

No właśnie, czy miasto ma jakiś plan poprawy połączeń z dzielnicami za obwodnicą
                ? Jak ruszy porządnie developerka na wiczlinie to się zrobi niezły dramat. Już
                teraz na wyjazd przez karwiny lub chwarzno to conajmniej 30 minut stania w
                korku. A estakada tego problemu akurat nie rozwiąże.
                  • seahowk Re: Parkingi w cetrum !! 13.12.07, 10:47

Podobny problem dotyczy tysięcy mieszkańców centrum Gdyni. W centrum
                    miasta nie ma, jak np. w Gdańsku, stref wyznaczonych tylko dla
                    posiadaczy abonamentów, nigdzie nie płaci się także za parkowanie.
                    Dlatego mieszkańcy śródmieścia są skazani na "wojowanie" o miejsca
                    pod domami ze wszystkimi, którzy przyjechali załatwić w centrum
                    swoje sprawy lub po prostu wybrali się nad morze i zaparkowali
                    samochód nieco bliżej. Formela od lat stawia auto na chodniku, na
                    rogu ul. Żeromskiego i Skweru Kościuszki.

- Nigdy nikomu to nie przeszkadzało. Kiedyś dostałem mandat, ale po
                    moim odwołaniu sąd go uchylił. Myślałem, że strażnicy już mi dadzą
                    spokój, ale myliłem się - rozkłada ręce Formela.

Tym razem nie przyjął mandatu proponowanego przez strażników
                    miejskich, ale sąd nie był dla niego łaskawy. Ma zapłacić 500 zł
                    kary.

Komendant gdyńskiej straży miejskiej Dariusz Wiśniewski zna sprawę,
                    ale nie podziela zdania Formeli. - Ten pan uporczywie łamie prawo i
                    potwierdza to ostatni wyrok sądu grodzkiego, od którego zapewne też
                    się odwoła. Usiłuje przekonać wszystkich, że może parkować, zajmując
                    chodnik, bo robi to od wielu lat. Sąd przyznał rację nam, a nie
                    jemu - podkreśla Wiśniewski.

W śródmieściu na chodnikach codziennie parkują setki samochodów. Nie
                    wszyscy dostają mandat, nie tylko dlatego, że mają szczęście i nie
                    spotykają na swej drodze stróżów prawa. Bo ci starają się być
                    elastyczni.

- Znamy skalę problemu i jeśli samochód, który nawet nieco nagina
                    przepisy, nikomu nie przeszkadza, to nie karzemy jego kierowcy
                    mandatem. Nie oznacza to legalizowania bezprawia, reagujemy na każdy
                    sygnał o źle zaparkowanym aucie. Zawsze podejmujemy interwencję, gdy
                    proszą nas o to gdynianie i w tym przypadku było podobnie -
                    podkreśla komendant Wiśniewski.

Rozwiązaniem koszmaru kierowców z gdyńskiego śródmieścia mają być
                    strefy płatnego parkowania, które mogą pojawić się już w przyszłym
                    roku. Nie wiadomo jeszcze, czy za postój pod własnym domem będą też
                    musieli płacić mieszkańcy. Na razie urząd proponuje opłatę w
                    wysokości ok. 30 zł za miesiąc, ale jest to sprawa bardzo dyskusyjna
                    i niewykluczone, że abonamenty dla mieszkańców śródmieścia będą
                    bezpłatne. Rada miasta nie podjęła jeszcze decyzji o wprowadzeniu
                    płatnych stref, choć jej losy ze względu na poparcie większości
                    radnych, wydają się przesądzone.

hahahhaha no i staneło na moim miasto nie da nic a weźmie kasę jakie
                    to proste.
                    • sealion Re: Parkingi w cetrum !! 14.12.07, 12:31
                      Brak stref płatnych oraz nieróbstwo straży miejskiej (niekaranie źle
                      parkujących) to przyczyny rodzącej się patologii wśród kierowców
                      parkujących w centrum. Niech te nieroby zapracują na pensje albo
                      paliwo do aut.
                      Sorry za emocje, ale szlag mnie trafia gdy mowa o parkujących gdzie
                      popadnie. W tych sprawach jesteśmy nie europejskim, dynamicznym
                      miastem tylko prowincją gdzieś w Albanii.
                        • kryzar a ja mam propozycję dla pana prezydenta miasta 18.12.07, 21:27
                          Może by zrobił sobie pieszą wycieczkę w godzinach pracy tz w dzień powszedni w
                          godz. 10-16. Proponuję trasę po wyjściu z UM Świętojańską do nr 96 potem
                          należałoby wejść w bramę między jubilerem a Polonią a następnie przedrzeć się
                          przez podwórze do Abrahama(71) i dotrzeć do Starowiejskiej. Polecam dni deszczowe.
                          To jest jeden wielki parking

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka