Forum Sport Tenis
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

O finał w Stuttgarcie, czyli pojedynek przyjaci...

IP: *.adsl.inetia.pl 22.04.11, 10:29
    ktoś spier**lił kod html na sport pl
    Obserwuj wątek
      • Gość: realist_at _last O finał w Stuttgarcie, czyli pojedynek przyjaci... IP: *.dsl.sndg02.sbcglobal.net 22.04.11, 10:45
        Przestroga dla wszystkich zdolnych leni jak ja. Praca i pasja, albo lepiej, Pasja i praca.
        Good Luck.
        • billy.the.kid Re: O finał w Stuttgarcie, czyli pojedynek przyja 22.04.11, 10:59
          bo to my -kurturalne ludzie zawsze jakieś amerykanskie słówka se wtroncimy.
          • Gość: wtf? Re: O finał w Stuttgarcie, czyli pojedynek przyja IP: *.zone14.bethere.co.uk 22.04.11, 11:06
            Lepiej amerykańskie poprawnie napisane, niż polskie "wtroncone" bez jakiejkolwiek znajomości ortografii.. Odezwał się wielki Polak..:) Idź po słownik lepiej pajacu..
            • Gość: kibuc Re: O finał w Stuttgarcie, czyli pojedynek przyja IP: *.dynamic.chello.pl 22.04.11, 12:38
              Na emigracji traci się wyczucie sarkazmu najwyraźniej.
        • Gość: antypis-pl mam nadzieje,ze Pis-sda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.04.11, 17:12
          przegra
          • Gość: hehe Re: mam nadzieje,ze Pis-sda IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 22.04.11, 20:20
            to jest wlasnie odPOwiedz nieudacznego POlskiego nieroba
      • Gość: TTL O finał w Stuttgarcie, czyli pojedynek przyjaci... IP: *.olsztyn.mm.pl 22.04.11, 11:04
        A można gdzieś pojedynek obejrzeć? Niech wygra ... zapraszam na blog
        • Gość: !!! Re: O finał w Stuttgarcie, czyli pojedynek przyja IP: *.dynamic.chello.pl 22.04.11, 11:06
          Dunka wszedzie uzywa nazwiska Caroline Wozniacki, wszedzie, dlaczego ja poprawiacie?, czyzby nie znala wlasnego naziwska, tylko niemowcie ze biednym polaczkom aby sie niepoplakali pozwala mowic na siebie jak sobie tam chca, bo to zaden powod aby przekrecac komus nazwisko.
          • Gość: osfp Re: O finał w Stuttgarcie, czyli pojedynek przyja IP: *.net.stream.pl 22.04.11, 11:22
            Nie masz racji. Sama Woźniacka chce aby w Polsce tak właśnie mówić i pisać o niej: Karolina Woźniacka.
            • Gość: fgja Re: O finał w Stuttgarcie, czyli pojedynek przyja IP: *.dynamic.chello.pl 22.04.11, 11:53
              "Sama Woźniacka chce aby w Polsce" - baran, gdyby chciala tak sie nazywac to by sie tak nazywala, ale ona chce byc tylko mila dla skomlacych o jej laski biednych zakompleksionych polaczkow ktorzy chca sie ogrzac cudzymi sukcesami i w niewstydzeniu sie polskich korzeni przez obcych sportowcow upatruja najwiekszy powod do dumy narodowej, wiec mowi im to co chca uslyszec, i pozwala im mowic i robic co chca, byle nie oficjalnie:), i dzieki temu oni lecza swoje kompleksy korzonkami, a ona i jej rodzina moze sie lepiej czuc w Polsce gdy przyjade w odwiedziny, nawet przez co bardziej uposledzonych byc uznawani za zbawcow:),

idiotow nie sieja sami sie rodza. mam na mysli uposledzoncyh kompleksami polaczkow porzadlwie patrzacych na cudze, bo na za zachodzie duzo latwiej o sukces sportowy i podlizuja sie obcym sportowcom, bo inaczej zapomna podkreslac polskich korzeni, wiec najlpiej bedzie jak wszyscy wyjada, wtedy bedziesz mial duzo zagranicznych sportowcow do sledzenia ich korzonkow i badania na co ci jeszcze pozwalaja, a no co juz masz szlaba:). Bo jesli obcy sportowcy sa lepiej traktowani od poslkich i do tego za granica duzo latwiej o sukcesy, to dlaczego sie nie wynosic z Polski.
              • tiges_wiz Re: O finał w Stuttgarcie, czyli pojedynek przyja 22.04.11, 14:31
                Rz: Dlaczego pani chce, by w Polsce mówiono Karolina Woźniacka, a nie Caroline Wozniacki?

Karolina Woźniacka: Bo tak w zasadzie się nazywam. Tak jest tutaj naturalnie.

Ile jest w pani Polki?

To, że mam polskich rodziców, coś dla mnie znaczy. Czuję, że mam tę polską krew w sobie i jestem chyba pół-Polką. Myślę, że przede wszystkim widać to w moim charakterze. Gram w Warszawie po raz pierwszy i jestem ciekawa, czy kibice potraktują mnie jak swoją.

Jeszcze jakieś pytania?
                Moja żona jest Polką, której rodzina w 1936 roku była deportowana z Ukrainy do Kazachstanu.

to ona wg ciebie jest ruska, ukrainką, kazaszką czy polką?
                • Gość: dghj Re: O finał w Stuttgarcie, czyli pojedynek przyja IP: *.dynamic.chello.pl 22.04.11, 22:03
                  "to ona wg ciebie jest ruska, ukrainką, kazaszką czy polką? " - jest tym za kogo sama sie uwaza, za kogo sie podaje i komu sluzy, gdy trzeba wybierac jak w sporcie, to jej decyzja a nie moja

twoje cytaty potwierdzaja to co napisalem wyzej, ze gdy Dunka przyjerzdza do Polki, tutaj na turniej do Warszawy, mowi skomlacym o jej wzgledy uposledzonym kompleksami polaczkom, ktorzy w niewstydzeniu sie przez obcych sportowcow polskich korzeni, upatruja glowny powod do dumy narodowej, bo nie maja wlasnych, mowi im to co co chca uslyszec, aby sie lepiej czuc w Polsce, i dlatego ze "Dunczykow jest tylko 5 milionow", i wiecie i rozumiecie, ze w tych waznych sprawach to jestem juz tylko Dunka:)
                  • Gość: dghj Re: O finał w Stuttgarcie, czyli pojedynek przyja IP: *.dynamic.chello.pl 22.04.11, 22:09
                    i jeszcze jedno wbrwe temu co ktos mowi nie mozna byc "pol tym a pol tamtym", w zyciu trzeba wybierac, mozna miec tylko jedna Ojczyzne, bo tylko jednej mozna sluzyc, tak samo jak nie mozna byc w polowie w ciazy, albo w polowie zamezna, mozna miec druga, trzecia, czy czawrta Ojczyzne, ale to sprawa prywatna i kazdy powinien to zachowac dla siebie, bo liczy sie tylko ta ktorej sie sluzy.
                    • Gość: ! Re: O finał w Stuttgarcie, czyli pojedynek przyja IP: *.dynamic.chello.pl 22.04.11, 23:27
                      "Ale ostatecznie sama uznała, że czuje się Dunką, bo tam się urodziła, wychowała i ma przyjaciół." - to odpowiedz Ojca dunskiej tenisistski na pytanie dlaczego Danie reprezentuje

"Mówi w kilku językach. Jako 11-letnia dziewczyna dostała stypendium od rodziny królewskiej. Wśród emigrantów to coś niespotykanego. Grała w tenisa z księciem Fryderykiem, była na gali w pałacu królewskim." - kolejny cytat z wywiadu z jej Ojcem,

ona uwaza sie za Dunke i Dunczycy uwazaja ja za Dunke, problem z tym maja tylko uposledzeni kompleksami Polacy ktorzy sukcesami zagranicznych sportowocow, gdzie duzo latwiej o sukcesy, chca leczyc walsne narodowe kompleksy i ciagle zalewaja Dunke skomleniami o podkreslanie polskich korzonkow i znosza jajka ze szczescia, jedni na twardo, inni na miekko, jak chocby komentatorzy, gdy slysza, ze na korcie z Ojcem rozmawia po polsku, ale zapominaj ze dla Dunki, to jeden z kilku jezykow zagranicznych
                  • Gość: osfp Re: O finał w Stuttgarcie, czyli pojedynek przyja IP: *.net.stream.pl 22.04.11, 22:12
                    Przyjeżdża
            • Gość: gość Re: O finał w Stuttgarcie, czyli pojedynek przyja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.04.11, 15:24
              Gdzie ten redaktor widzi na liście zawodniczek Woźniacką??? Nie ma takiej!!!
      • Gość: lolek Re: Wozniacka jest piękna.. I ma piękne piersi.. IP: *.dynamic.chello.pl 22.04.11, 11:10
        nie zamierzam komentowac chama, bo wiadomo ze uroda to rzecz gustu i ze dzentelmeni o tym nie rozmawiaja

ale dlaczego w dziele sportowym pozwalacie na zmieszczanie takich chorych tekstow, przeciez to nie jest idiotyczny konkurs na miss dla sliniacych sie debili, im glupszych tym "ldaniejszych", ale sport i nie powinno sie takiego gowna jak "lol" przepuszczac, albo przynajmniej zaraz skasowac
        • maczor Re: Wozniacka jest piękna.. I ma piękne piersi.. 22.04.11, 12:01
          to i ja pod chamem... ;D

"ciuchy, moda, makijaż, paznokcie, faceci"
          bez komentarza
          • Gość: ;] Re: Wozniacka jest piękna.. I ma piękne piersi.. IP: 87.204.111.* 22.04.11, 12:39
            lepsze by bylo pewnie "samochody, komorki, dupy" ?:P
            • Gość: att Re: Wozniacka jest piękna.. I ma piękne piersi.. IP: *.home.aster.pl 22.04.11, 15:36
              Ani jedno ani drugie, na litość boską...
              • lia.13 Re: Wozniacka jest piękna.. I ma piękne piersi.. 22.04.11, 18:37
                a to Twoim zdaniem dlaczego? Twoim zdaniem inteligentne, wartościowe kobiety to przy obiedzie polemizują na temat wyższości literatury radzieckiej nad rosyjską i vice versa? Dlaczego niby nie można pogadać na tematy lekkie, łatwe i przyjemne, tylu: ciuchy, moda, paznokcie i faceci?
      • Gość: KOmiX Znak czasów IP: *.ip.netia.com.pl 22.04.11, 11:18
        Dunka Woźniacka, Niemka Petkovic...
        • Gość: jakich nowych:) Re: Znak czasów IP: *.dynamic.chello.pl 22.04.11, 11:36
          "Dunka Woźniacka, Niemka Petkovic... " - bzdura zaden znak czasow, tak bylo od zawsze, ze ludzkosc sie mieszala, panstwa i narody sa tworem historycznym ciagle plynnym, ludzie od zawsze sie przemieszczali i zmieniali narodowosc, bo narodowosc to kwestia wyboru i swiadomosci i czlowiek jak chce moze ja zminic i tak np przodek Stosur pochodzi z Polski, a np narod amerykanski jest caly zlozny z imigrantow, po prostu Polska od lat byla zamknieta na swiat i musi dorosnac i zrozumiec, ze narodowosc jest tozsama z panstwowoscia i kazdy wolny czlowiek moze ja zminiac i rodzice Dunki to zrobili, a ona juz jest zaasymilowana Dunka

ponadto Dunka jest zaasymilowana Dunka i nazywa sie Caroline Wozniacki, co latwo sprawdzic na jej stronie internetowej, natomiast Petkovic jest Niemka naturalizowana, ale tez jest Niemka i za Niemke sie uwaza, w Polsce tez zyja Polacy majacy obce korzenie i to od wiekow. ludzie sami zmieniaja narodowosc, jak rodzice Caroline i jak to zrobila Petkovic, nikt ich do tego nie zmusza i trzeba szanowac ich wolna wole
          • Gość: P Re: Znak czasów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.04.11, 12:02
            Migracje ludności są, w rzeczy samej, zjawiskiem o dość długiej historii w kontekście tego, co uważamy za nowożytną cywilizację. Wydaje się jednak, że w ostatnim stuleciu procesy te stały się bardziej intensywne i dynamiczne. Ludzie stali się o wiele bardziej mobilni. Stąd i wysyp obco brzmiących nazwisk w różnych krajach.

Narodowość nie jest tożsama z obywatelstwem (mylnie określonym przez Ciebie jako państwowość). Obywatelstwo to, istotnie kwestia, wyboru i mówimy tutaj o niczym więcej, jak o administracyjnej przynależności do danego państwa. Narodowość to kwestia o wiele bardziej złożona i tutaj nie wystarczy prosta deklaracja: od dziś jestem chińczykiem. O ile potrafię sobie wyobrazić, że ktoś odcinając się od swoich korzeni przejmuje stopniowo świadomość i poczucie przynależności do innego narodu, o tyle nie przyjmuję wytłumaczenia, że takiego wyboru dokonuje się ot tak - w jednej chwili. Jeśli ktoś tak twierdzi, to pojęcie narodowości jest mu kompletnie obce. Jeżeli w ogóle można mówić o zmianie narodowości (choć to bardzo "śliski" temat), to raczej w kontekście długotrwałych przemian, a nie zmiany miejsca zamieszkania. Podstawową barierą jest choćby zrozumienie złożoności "obcego" języka na poziomie kulturowym. Tego się nie da "nauczyć". To nie jest kilka zwrotek hymnu nowego państwa.
            • Gość: jakich nowych:) Re: Znak czasów IP: *.dynamic.chello.pl 22.04.11, 12:21
              proces zaczyna sie od woli zmiany narodowosci i trwa caly czas, jeden czlowiek/rodzina podjal decyzje zmiany kraju i pozniej kolejne pokolenia coraz bardziej wrastaja w nowy grunt, i coraz mniej pamietaja o korzeniach, to jest proces, ale zawsze ma poczatek, i dla mnie poczatek jest juz zmiana narodowosci, bo jest to swiadoma decyzja jego zmiany, a reszta to sa tego konsekwencje

ponadto poza subietywnymi odczuciami sa obiektywne fakty, i tak w sporcie kazdy jest tej narodowsci jakiemu krajowi sluzy, niezaleznie od subiektywnego odczucia, jesli sluzysz danemu krajowi, to wszyscy beda uznawc ze robisz to z dobrej woli i ze do takiej narodowsci sie przyznajesz, a jesli robisz to tylko za pieniadze, to tez jestes obcej narodowosc, tylko ze drugiej kategorii, pozyskanym za pieniadze

w krajach zachodnich panstwowosc jest tozsama z narodowoscia i w Polsce musi byc tak samo jesli nie chcemy byc jakims dziwolagiem, Polska jest niepodlegla i nie ma najmniejszego poowdu aby Polak mial reprezentowac jakikolwiek inny kraj, a jesli to robi to znaczy ze wybral inaczej i juz nie chce byc Polakiem i kazdy ma prawo aby stac sie Polakiem, lub przestac nim byc.

Podam np Gus - owska definicje narodowosci: "Narodowość jest deklaratywną (opartą na subiektywnym odczuciu) cechą indywidualną każdego człowieka, wyrażającą jego związek emocjonalny (uczuciowy), kulturowy lub genealogiczny (ze względu na pochodzenie rodziców) z określonym narodem".
              • Gość: ! Re: Znak czasów IP: *.dynamic.chello.pl 22.04.11, 12:32
                nie wazne gdzie mieszkasz, jakie masz nazwisko, jaki kolor skory, jakie pochodzenie, czy korzenie w sporcie jest sie tym jaki kraj dobrowolnie sie reprezentuje i to niezaleznie czy sie to robi szczerze, czy nieszczerze, dlatego nie pojmuje czemu autor ciagle pisze o pochodzeniu Dunki, bo jakie ma to znaczenie, w sporcie w tych sprawach liczy sie tylko to jaki kraj sportowiec wybral do reprezentowania, i wtedy jest rywalem sportowcow z innych krajow i jest czescia historii kraju ktory reprezentuje, a wszystko inne ma co najwyzej znaczenie prywatne, i tylko gdy ktos potrzebuje sie dowartosciowac cudzymi sukcesami moze przywiazywac do tego wieksza wage
                • Gość: chór wujów Re: Znak czasów IP: *.internetia.net.pl 22.04.11, 18:55
                  To, że reprezentuje Danię, na szczęście nie spowodowało u Karoliny nagłego zaniku umiejętności mówienia po polsku i odczuwania sympatii do ojczyzny rodziców (ktoś cytował na forum wywiad, ja pamiętam jeszcze inne wypowiedzi). Mam tylko nadzieję, że nie bywa na polskich forach...
          • Gość: maciej Re: Troche dla wyjasnienia i ochlodzenia emocji IP: *.rev.stofanet.dk 22.04.11, 18:34
            Gość portalu: jakich nowych:) napisał(a):

>........... ludzie od zawsze sie przemieszczali i zmieniali narodowosc, bo narod
            > owosc to kwestia wyboru ............... <

To fakt, ludzie sie przemieszczaja, zmieniaja obywatelstwa ale NIE narodowosc. Narodowsc nie jest kwestia wyboru, bowiem nikt nie wybiera sam narodowosci. Z narodowscia czlowiek sie rodzi z woli rodzicow. Nie przypominam sobie aby mnie rodzice pytali jaka chce miec narodowsc czy gdzie sie chce urodzic. Ta "nadana zostala automatycznie". Narodowosci sie nie zmienia a tylko obywatelstwo. Jesli Caroline urodzila sie przed nadaniem rodzicom obywatelstwa dunskiego a napewno tak bylo bo inaczej byc nie moglo, to jest zgodnie z dunskim prawem, narodowsci polskiej z dunskim pasem. Jest imigrantka drugiego pokolenia. Troche to skomplikowane ale tak to mniej wiecej wyglada. Tu sie urodzila, tu sie wychowala, tu sie uczyla grac w tenisa i rzecza naturalna jest to, iz reprezentuje Danie a nie Polske co nie ma absolutnie nic wspolnego z narodowoscia a z aktualnym obywatelstwem. Nazywa sie Wozniacki po ojcu, bowiem w Danii, w jezyku dunskim nie istnieje odmiana nazwisk na cka. Gdyby rodzice nie mieli slubu w momencie jej urodzenia, moglaby przyjac nazwisko po matce i wowczas zwalaby sie Wozniacka. Ale, ze jej rodzice sa malzenstwem to Caroline MUSI nazywac sie Wozniacki. To tyle o stronie prawnej.
            Dzieci Polakow mieszkajacych w Danii a nie posiadajacy obywatelstwa dunskiego, maja polskie obywatelstwo i polskie paszporty. W Danii nie istnieje automatyczne obywatelstwo z racji urodzenia w Danii. Zeby dziecko automatycznie bylo duskim obywatelem, oboje rodzice musza posiadac dunskie obywatelstwo przed urodzeniem sie dziecka.
            Mysle, ze wszyscy zrozumieli i skonczy sie ta troche bezplciowa dyskusja.
            • Gość: g Re: Troche dla wyjasnienia i ochlodzenia emocji IP: *.legnica.vectranet.pl 22.04.11, 18:42
              Dla niektórych to mogło być za trudne:)
            • Gość: x Re: Troche dla wyjasnienia i ochlodzenia emocji IP: *.dynamic.chello.pl 22.04.11, 22:21
              "To fakt, ludzie sie przemieszczaja, zmieniaja obywatelstwa ale NIE narodowosc. Narodowsc nie jest kwestia wyboru, bowiem nikt nie wybiera sam narodowosci. Z narodowscia czlowiek sie rodzi z woli rodzicow. Nie przypominam sobie aby mnie rodzice pytali jaka chce miec narodowsc czy gdzie sie chce urodzic. Ta "nadana zostala automatycznie". Narodowosci sie nie zmienia a tylko obywatelstwo."

idiotyzmy, czlowiek sie rodzi w jakims panstwie, ma jakich rodzicow, ale ma wolna wole i gdy dorosnie moze zmienic panstwowosc i narodowosc, narodowosc to kwestia wlasnego odczucia, przywiazania do kraju ktory sie uwaza za swoja Ojczyzne, a wiec swiadomosci, a nie urodzenia, a panstwo i narod to wytwor historyczny i istnieje tylko w swiadomosci ludzkiej, ludzie z krwi i kosci wszyscy sa tacy sami, rodzice Dunki zmeinili kraj i narodowosc, a ona juz jest zaasymilowana Dunka i jej naturalna Ojczyzna jest Dania i dlatego Danie reprezentuje, mozna mieszkac w Danii, miec dusnkie, badz dowolne obywatelstwo i reprezentowac np Polske, jesli sie Polske uwaza za swoja Ojczynze, bo kazdy chce sluzyc krajowi ktory uwaza za swoj Ojczyzne
      • Gość: Europejczyk Nie Karolina Wozniacka tylko Caroline Wozniacki ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.04.11, 11:23
        żal widzieć takie typowo polskie przekręty !
        ona ma w swoim duńskim paszporcie Wozniacki !
        • Gość: portia Re: Nie Karolina Wozniacka tylko Caroline Wozniac IP: *.com.pl 22.04.11, 11:33
          Akurat to sama Karolina zażyczyła sobie, aby w polskiej prasie pisać jej nazwisko po polsku.
        • Gość: Scyta gdyby Karolina Wozniacka była murzynką to IP: 31.63.254.* 22.04.11, 11:40
          ilu by o niej pajacy pisało Dunka, na razie z duńskości to może mieć najwyżej wyżła duńskiego;)
          • Gość: abstynent Re: gdyby Karolina Wozniacka była murzynką to IP: *.dynamic.chello.pl 22.04.11, 12:42
            "ilu by o niej pajacy pisało Dunka, na razie z duńskości to może mieć najwyżej wyżła duńskiego;)"

tylko powiedz to Dunce, bo ona akurat urodzila i wychowala sie w Danii i nie ma innej Ojczyzny, ona sie uwaza za Dunke i Dunczycy i caly swiat ja uwazaja za Dunke, i nawet Danie rperezentuje i wszyscy o tym wiedza, ale ty oczywiscie mozesz sobie myslec o wszytkim co tylko chcesz, tyle ze to tylko twoj wirtualny swiat zrodzony z kompleksow i w Polsce nie jestes w nim odosobniony, wiecej znajdziesz mase klakierow:)
            • Gość: Scyta Re: gdyby Karolina Wozniacka była murzynką to IP: 31.63.254.* 22.04.11, 14:20
              Gość portalu: abstynent napisał(a):

> "ilu by o niej pajacy pisało Dunka, na razie z duńskości to może mieć najwyżej
              > wyżła duńskiego;)"
              >
              > tylko powiedz to Dunce, bo ona akurat urodzila i wychowala sie w Danii i nie ma
              > innej Ojczyzny, ona sie uwaza za Dunke i Dunczycy i caly swiat ja uwazaja za D
              > unke, i nawet Danie rperezentuje i wszyscy o tym wiedza, ale ty oczywiscie moze
              > sz sobie myslec o wszytkim co tylko chcesz, tyle ze to tylko twoj wirtualny swi
              > at zrodzony z kompleksow i w Polsce nie jestes w nim odosobniony, wiecej znajdz
              > iesz mase klakierow:)

W Polsce się liczy prawo krwi a nie ziemi jak w różnych śmiesznych kraikach

pl.wikipedia.org/wiki/Ius_sanguinis
              po drugie mówi po polsku i mówiła by nie traktować jej w Polsce JAK OBCEJ więc spadaj pajacu;)
              • Gość: gosc Re: gdyby Karolina Wozniacka była murzynką to IP: *.dynamic.chello.pl 22.04.11, 15:20
                scyta - prawo krwi jest dla nazistow i debili, prawie kazdy mowi w kilku jezykach, i traktuj pana jak ci kaze niewolniku:)
                • Gość: Scyta Re: gdyby Karolina Wozniacka była murzynką to IP: 31.63.254.* 22.04.11, 17:47
                  Gość portalu: gosc napisał(a):

> scyta - prawo krwi jest dla nazistow i debili, prawie kazdy mowi w kilku jezyka
                  > ch, i traktuj pana jak ci kaze niewolniku:)

Odpowiem ci mieszańcu cytatem z mojego przodka "A za to, żeś mienił się moim panem, jeszcze mi odpokutujesz." choćby w piekle;)
            • Gość: kali_gula Re: gdyby Karolina Wozniacka była murzynką to IP: 69.195.136.* 22.04.11, 17:43
              W dzisiejszym świecie obywatelstwo nie musi pokrywac się z etnicznością.
              Ludzie niei tracą prawa do etnicznej, językowej czy kulturowej tożsamości tylko dlatego,
              że są mniejszością w kraju o innej dominującej kulturze i języku.
              Z tego powodu Woźniacka/Wozniacki może być Dunką i Polką jednocześnie.
              Dodatkowo wzmacnia to fakt, że Polska i Dania są w UE, więc zarówno w Polsce jak i w Danii
              Wozniacka jest "u siebie".
              W Polsce obywatelstwo otrzymuje się przez prawo krwi i jesteś polskim obywatelem automatycznie jeśli rodzice są obywatelami polskimi.

Jedyny problem to taki, że ten kto chce nie może się polskiego obywatelstwa zrzec,
              w przyjazny i spokojny sposób, tylko jest traktowany jak jakiś przestępca, którego trzeba zlustrować do podszewki.
              • Gość: ! Re: gdyby Karolina Wozniacka była murzynką to IP: *.dynamic.chello.pl 22.04.11, 22:33
                "Z tego powodu Woźniacka/Wozniacki może być Dunką i Polką jednocześnie." - obiektywnie nie mozna byc jednoczesnie tym i tamtym, bo w zyciu trzeba wybierac, sluzyc mozna tylko jednemu krajowi, a w sporcie tylko jeden reprezentowac i kazdy jest tym komu chce sluzyc, kogo chce reprezentowac, za kogo sie sam uwaza, i tu nie ma zadnego przymusu, to kwestia wyboru.
        • Gość: PaceBook Re: Nie Karolina Wozniacka tylko Caroline Wozniac IP: 69.195.136.* 22.04.11, 17:32
          A zrzekła się polskiego obywatelstwa?

Poza tym, nazwisko wpisuje się do paszportu a nie z niego spisuje (rozumiesz o co mi chodzi?)
      • Gość: birbi O finał w Stuttgarcie, czyli pojedynek przyjaci... IP: *.icpnet.pl 22.04.11, 11:33
        Bardzo dziwny tytuł artykułu, ponieważ wynika z niego, że przyjaciółki Radwańskiej będą grały z Woźniacką - takiej konfiguracji nikt jeszcze w tenisie nie widział :)
        • Gość: j. Re: O finał w Stuttgarcie, czyli pojedynek przyja IP: *.dynamic.chello.pl 22.04.11, 12:25
          Gość portalu: birbi napisał(a):

> Bardzo dziwny tytuł artykułu, ponieważ wynika z niego, że przyjaciółki Radwańskiej będą grały z Woźniacką

Dziennikarze tego portalu nie mają pojęcia o interpunkcji. Często wstawiają przecinki tam, gdzie ich nie trzeba. Mówcie mi, Karolina - tak wyglądał tytuł sławnego wywiadu z Woźniacką, w którym Dunka zachęcała, by zwracać się do niej polską wersją jej imienia i nazwiska. Zamiast przecinka w tytule powinien być oczywiście dwukropek (możnaby też słowo Karolina ująć w cudzysłów, wtedy znak przestankowy byłby zbyteczny). Nawet podmiot od orzeczenia potrafią przecinkiem oddzielić! Ale kiedy znak przestankowy jest niezbędny - jak teraz - potrafią go pominąć, ze szkodą dla sensu i zrozumiałości wypowiedzi.

O finał w Stuttgarcie, czyli pojedynek przyjaciółek Radwańskiej z Woźniacką, sport.pl, 22 kwietnia 2011.
        • Gość: gość Re: O finał w Stuttgarcie, czyli pojedynek przyja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.04.11, 15:37
          > Bardzo dziwny tytuł artykułu, ponieważ wynika z niego, że przyjaciółki Radwańsk
          > iej będą grały z Woźniacką - takiej konfiguracji nikt jeszcze w tenisie nie wid
          > ział :)
          Ba, nawet nie podano ile tych przyjaciółek Radwańskiej będzie grało. Bo już nawet dwie na jedną niehonorowo, a jakby tak wyszło ich 3 lub 4....
      • Gość: Kaja O finał w Stuttgarcie, czyli pojedynek przyjaci... IP: *.pools.arcor-ip.net 22.04.11, 11:36
        Nie dla psa kielbasa! "lol" sie przyznal, ze w przerwie po kopaniu kartofli, na cokolwiek by nie patrzyl, mysli i tak tylko o jednym! No coz, mieso armatnie. Do roboty i reprodukcji, bo na maniery i myslenie - nie bylo czasu i miejsca w chlewie! Nie wspomne juz o tym czy ktoras z nich, chcialaby z "lolem", nawet za doplata?
      • Gość: Kaja O finał w Stuttgarcie, czyli pojedynek przyjaci... IP: *.pools.arcor-ip.net 22.04.11, 11:40
        A moze "lol" zle przeczytal tytul artykulu "tenis" jako "penis", kojarzac to ostatnie ze wszystkim?
        • Gość: lol lol obejrzał zdjęcia Karolinki.. Pyszniutkie.. IP: *.zone14.bethere.co.uk 22.04.11, 12:08
          lol obejrzał zdjęcia Karolinki.. Pyszniutkie.. Okrąglutkie.. Mniam, mniam... Jadłbym je i jadł.. A Radwańska przynosiłaby nam drinki do łóżka tylko..
      • Gość: klm O finał w Stuttgarcie, czyli pojedynek przyjaci... IP: *.dynamic.chello.pl 22.04.11, 11:45
        "...pojedynek przyjaciółek Radwańskiej z Woźniacką..."

dlaczego ani słowa nie ma w artykule, z którymi przyjaciółkami Radwańskiej będzie grać Woźniacka?
      • Gość: Jan O finał w Stuttgarcie, czyli pojedynek przyjaci... IP: *.vbynqu2.dynamic.dsl.tele.dk 22.04.11, 11:48
        Ona sie nazywa Wozniacki a nie Wozniacka !
        • katimos Re: O finał w Stuttgarcie, czyli pojedynek przyja 22.04.11, 12:09
          Gość portalu: Jan napisał(a):

> Ona sie nazywa Wozniacki a nie Wozniacka !

WOZNIACKI, to nazywa się jej ojciec Piotr
          • billy.the.kid Re: O finał w Stuttgarcie, czyli pojedynek przyja 22.04.11, 12:12
            i una w paszporxcie też ma WOZNIACKI.
      • gironde O finał w Stuttgarcie, czyli pojedynek przyjaci... 22.04.11, 12:13
        Uważam,że Agnieszka jest bardzo zgrabna, a Karolina trochę za gruba
        • Gość: atom Re: O finał w Stuttgarcie, czyli pojedynek przyja IP: *.pila.vectranet.pl 22.04.11, 13:50
          Ja uważam może nie całkiem odwrotnie. Woźniacka jest ładniejsza od Radwańskiej.
          • Gość: gf Re: O finał w Stuttgarcie, czyli pojedynek przyja IP: 80.50.134.* 22.04.11, 18:31
            Duuużo ładniejsza :) ale w sumie one nie mają być ładne tylko dobrze grać :)
        • Gość: gość Re: O finał w Stuttgarcie, czyli pojedynek przyja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.04.11, 15:11
          > Uważam,że Agnieszka jest bardzo zgrabna, a Karolina trochę za gruba
          Za gruba do czego? Nie jest za gruba, jest mocniej zbudowana, dzięki temu silniejsza fizycznie. Już ona wie, ile ma ważyć.
      • Gość: Mały O finał w Stuttgarcie, czyli pojedynek przyjaci... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.04.11, 13:08
        Saę że to będzie zacięty i długi półfinał w którym zwycięzce wyłonią detale. Wygra ta która zachowa więcej zimnej krwi w końcówce.
        Serdecznie zapraszam do męskiego managera tenisa ziemnego: www.tenisfantasy.feen.pl
        Nowi zawodnicy są nam potrzebni i są mile widziani. :)
      • stefaniszyn Re: O finał w Stuttgarcie, czyli pojedynek przyja 22.04.11, 13:31
        "Część ekspertów uważa, że Woźniacka wykorzystuje kontuzję Sereny Williams".

No, wstrętna ta Woźniacka...;-)
        • Gość: Scyta Re: O finał w Stuttgarcie, czyli pojedynek przyja IP: 31.63.254.* 22.04.11, 14:24
          stefaniszyn napisał:

> "Część ekspertów uważa, że Woźniacka wykorzystuje kontuzję Sereny Williams".
          >
          > No, wstrętna ta Woźniacka...;-)

a Serena to wykorzystywała sterydy;)
      • Gość: Łodzianin bez S(8) O finał w Stuttgarcie, czyli pojedynek przyjaci... IP: 217.153.148.* 22.04.11, 14:27
        Tzymam kciuki za Agnieszkę! To, że gra z przegranej pozycji może być dla niej na plus - nie ma nic do stracenia.

A poza tym Karolina i tak porszaka dostanie, może da wygrać Agnieszce żeby doszła do finału :)
        • Gość: gość Re: O finał w Stuttgarcie, czyli pojedynek przyja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.04.11, 15:22
          > A poza tym Karolina i tak porszaka dostanie, może da wygrać Agnieszce żeby dosz
          > ła do finału :)
          W życiu nie da! Caro to dobrze, bo nie jest zbyt wrażliwa psychicznie. Bierze rakietę i wali.
          Aga co innego, ta z kolei przeżywa wszystko.
          Aga, plis, zapomnij o koleżeństwie, potrafisz!!!Zrób tak jak Caro, a potem powiesz: Przepraszam, że wygrałam! :-)
      • Gość: zamien 5pln na5000 O finał w Stuttgarcie, czyli pojedynek przyjaci... IP: *.1and1.pl 22.04.11, 15:09
        zainwestuj 5 zl i zarob kase
        ja w ciagu tygodnia zarobilem juz ponad 1000 pln
        calkowicie legalnie!!
        zapraszam! www.bit.ly/fBZpYR
      • Gość: art No tak, rękę od boga IP: *.ssp.dialog.net.pl 22.04.11, 15:17
        nawet trenować nie musiała :)
      • mentor Caroline podaj GW do sadu för fan! 22.04.11, 15:47
        Nie rozumiem po co w kolko macieja te poniewieranie jej nazwiskiem ktore jest jej marka!
        • Gość: kali_gula Re: Caroline podaj GW do sadu för fan! IP: 69.195.136.* 22.04.11, 17:45
          Nie mentoruj jej jak Cię o to nie prosi.
          Wyborcza czytana jest przez Polaków, więc nie musisz się obwiać, że jej Wyborcza
          markę u Amerykanów popsuje.
        • Gość: ad Re: Caroline podaj GW do sadu för fan! IP: *.salwator.net 22.04.11, 20:23
          Dupa z Ciebie człecze nie mentor. Gdybyś się choć trochę w swym świętym neofitycznym oburzeniu interesował losami i wypowiedziami Karoliny to przeczytałbyś/usłyszał już dawno, że ona sama stwierdziła, że w Polsce i dla Polaków to ona jest Karolina Woźniacka.
          • Gość: mark Re: Caroline podaj GW do sadu för fan! IP: *.dynamic.chello.pl 22.04.11, 22:43
            "wypowiedziami Karoliny to przeczytałbyś/usłyszał już dawno" - a ty gdybys sie choc troszke orientowal co jest grane, to bys dawno wiedzial ze mowi tak bo uposledzeni korzonkami Polacy ( ktorzy nie radza sobie u siebie ze soba i w korzonkach obych sportowcow, z innych krajow, w ktorych duzo latwiej o sukcesy, w niewstydzeniu sie polskich korzonkow chca upatrywac powod do dumy narodowej:)) ciagle skomla o jej wzgledy, dopominaja sie wspominania o korzonkach, ciagle zalewaja ja bzdurnymi pytaniami, a ona jest tylko mila i mowi to co chca uslyszec, rozdaje im jalmuzne i pewnie sie cieszy bo z przybydku nikogo glowa nie boli, a "Dunczykow jest tylko 5 milionow" a ona chce miec kibicow wszedzie i dla wszytkich jest mila, kto tylko chce, ale wiecie w tych waznych sprawach to jestem juz tylko Dunka:)
            • Gość: mark Re: Caroline podaj GW do sadu för fan! IP: *.dynamic.chello.pl 22.04.11, 22:46
              "wypowiedziami Karoliny to przeczytałbyś/usłyszał już dawno" - a ty gdybys sie choc troszke orientowal co jest grane, to bys dawno wiedzial ze mowi tak bo uposledzeni kompleksami specjalnej troski Polacy, ktorzy nie radza sobie u siebie ze soba i w korzonkach obcych sportowcow, z innych krajow, w ktorych duzo latwiej o sukcesy, w niewstydzeniu sie polskich korzonkow chca upatrywac powod do dumy narodowej i ciagle skomla o jej wzgledy, dopominaja sie wspominania o korzonkach, ciagle zalewaja ja bzdurnymi pytaniami, a ona jest tylko mila i mowi to co chca uslyszec, rozdaje im jalmuzne i pewnie sie cieszy bo z przybytku nikogo glowa nie boli, a "Dunczykow jest tylko 5 milionow" a ona chce miec kibicow wszedzie i dla wszytkich jest mila, kto tylko chce, ale wiecie w tych waznych sprawach to jestem juz tylko Dunka:)
              • Gość: jasne Re: Caroline podaj GW do sadu för fan! IP: *.dynamic.chello.pl 22.04.11, 22:58
                "że w Polsce i dla Polaków to ona jest Karolina Woźniacka" - wlasnie, bo dla siebie i calego swiata jest Dunka, i nazywa sie Caroline Wozniacki, i jest czescia histori sportu Danii, ale skoro Polacy to skomlacy o jej laske zebracy i zadawalaja sie resztkami z obcego stolu, nawet lepiej te resztki traktuja od wlasnych sportowcow, bo trzeba im sie ciagle podlizywac, aby te resztki dostawac, a to dlatego ze sobie nie radza u siebie i porzadlwie patrza na cudze sukcesy, nic wspolnego z polskimi realiami nie majace, to ona moze byc dla nich kim tylko chca, byle tylko nieoficlanie, bo jalmuzna ma swoje granice, a zebracy to tylko zebracy i na nic wiecej nie zasluguja, a w tych waznych sprawach, jak mowi, to jest juz tylko Dunka:)
        • Gość: Tomek Re: Caroline podaj GW do sadu för fan! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.04.11, 20:52
          Jakie poniewieranie... Odmiana nazwisk w języku polskim zarówno obcych jak własnych jest obowiązkowa. Czy ktoś mówi, że spotkał się z prezydentem Obama a nie Obamą. Tym bardziej, gdy mamy takie piękne nazwisko zakończone na cki. Te róże końcówki odmian to raj dla uszu...
          • Gość: gość Re: Caroline podaj GW do sadu för fan! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.04.11, 11:44
            > Odmiana nazwisk w języku polskim zarówno obcych jak włas
            > nych jest obowiązkowa.

Co za herezje, człowieku?! Nie zauważyłeś, że odmiana nazwiska zależy m.in. od płci osoby, która je nosi?
            Obowiązkowa jest odmiana nazwiska pani Baranek, albo pani Krawczyk?
            Nazwisko Wozniacki nie odmienia się w języku polskim, jeśli nosi je kobieta - jak w tym przypadku - Caroline to dziewczynka.
            Powołujesz się na nazwisko Obama? Przecież to jest nazwisko zupełnie innego typu!
        • sselrats Wozniacki to pestka - co Shakespeare ma powidziec? 23.04.11, 07:48
          ...
      • Gość: KaMi O finał w Stuttgarcie, czyli pojedynek przyjaci... IP: *.dynamic.chello.pl 22.04.11, 19:44
        A po meczu dwie przyjaciółki wspólnie wezmą prysznic i zrobią sobie dobrze.
      • Gość: Mączka O finał w Stuttgarcie, czyli pojedynek przyjaci... IP: *.cdma.centertel.pl 22.04.11, 20:35
        Redaktor - ekspert tenisa napisał: "Radwańska i Woźniacka po raz pierwszy zagrają jednak przeciwko sobie na czerwonej mączce, co może mieć wpływ na wynik meczu.". Oczywiście: jeśli wygra Wozniacki/Woźniacka - powie a nie mówiłem, że mączka miała wpływ ... Jak wygra Radwańska - to samo: a nie mówiłem ... mączka...
        Zupełnie jak w Koziołku Matołku: "Leży biedak połamany jak niemowlę cały w bieli - jak nie umrze to żyć będzie tak doktorzy powiedzieli".
      • Gość: Yeti Przypakowała... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.04.11, 21:09
        Woźniacka przypakowała... w parę miesięcy... Że mi tak nie idzie... koksowała a nie pakowała....
      • Gość: Nauczyciel Ona jest Dunka i Caroline a nie Karolina! IP: *.dip.t-dialin.net 23.04.11, 01:33
        Ona jest Dunka i Caroline a nie Karolina!

A na pewno nie Wozniacka tylko Wozniacki, co jest wypowiadane Wozniaki poprawnie!
        • Gość: KingKong Re: Ona jest Dunka i Caroline a nie Karolina! IP: 31.63.239.* 23.04.11, 13:27
          Gość portalu: Nauczyciel napisał(a):

> Ona jest Dunka i Caroline a nie Karolina!
          >
          > A na pewno nie Wozniacka tylko Wozniacki, co jest wypowiadane Wozniaki poprawni
          > e!

odróżniasz obywatelstwo od narodowości volksdojczu
      • Gość: Lolo Karolajn Wosnjaki IP: *.dclient.hispeed.ch 23.04.11, 02:55
        ze swoim otwarta mordka przypomina mi bardzo moja dmuchana (gumowa) Suzi ...
        A ta Radwanska, czemu ona taka brzydka?
      • sselrats Nie wiem jak ktora sie nazywa, mi ta tlusciejsza 23.04.11, 07:49
        bardziej sie podoba.
        • Gość: ren Re: Nie wiem jak ktora sie nazywa, mi ta tlusciej IP: *.dynamic.chello.pl 23.04.11, 16:21
          dobrze wybrałeś- to Wożniacka :)))
      • Gość: kosz-alina O finał w Stuttgarcie, czyli pojedynek przyjaci... IP: *.cable-modem.tkk.net.pl 23.04.11, 09:27
        Skoczyłem wczoraj do bukmacherów i postawiłem 100PLN na taką kombinację na ten weekend:
        Wozniacki - Raddwanska 2 x4
        Ferrer - Almagro 2 x3,2
        Bryna/Bryan - Kubot/Marach 2 x5
        Goerges - Stosur 1 x3

Ako wyszło coś koło x200
        Jak poprawnie wytypuję, to troszkę gotówki wpadnie.
        Trzymam kciuki za moje typy :)
    Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka