Forum Sport Tenis
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

List otwarty do Katarzyny Nowak

IP: *.dynamic.chello.pl 02.07.16, 14:19
    Zwracam się do Pani z bardzo uprzejmą i skromną prośbą, aby komentując mecze Wimbledonu, była łaskawa ograniczyć swoją paplaniną i zamknąć buzię przynajmniej w czasie trwania wymian.
    Proszę sobie wyobrazić że ludzie oglądający mecze najbardziej prestiżowego Szlema, może chcieliby móc skupić własne myśli na tym co na korcie, a pani słowotok na poziomie gimbazy nie daje takiej szansy.
    Proszę sobie wyobrazić, że oglądający też mają oczy i widzą, też mają mózgi i potrafią ich używać, nawet w przeciwieństwie do Pani potrafią odróżnić kiedy zawodnik tylko prowadzi w meczu z racji pierwszeństwa serwisu, a kiedy wygrywa za sprawą przynajmniej jednego przełamania. Nie wszyscy też są ciekawi, co Pani sobie myśli że dany gracz w danej chwili myśli, bo Pani nie jest Bogiem i tego nie wie, ale większość oglądających chciałaby pewnie czerpać jakąś przyjemność z współuczestnictwa w Wielkim Turnieju, który Pani zagaduje potokiem słów bez istotnego znaczenia.
    Proszę spróbować trochę się wysilić, dać sobie na wstrzymanie przynajmniej w czasie wymian, mniej słów, może nawet wykrzesać jakieś oryginalne myśli, a jak nie da rady, to chociaż trochę więcej milczenia w imię empatii dla sympatyków tenisa. Pod koniec pierwszego seta dzisiejszego meczu Rosjanina z Japońcem miejscami to się Pani udawało i tak trzeba próbować.
    Nie śmiem nawet prosić, aby Pani darowała sobie te wszystkie slajsiki, korciki, ten cały język dla przedszkolaków, czy inne afekty składane w kibolskim hołdzie naszej najlepszej tenisistce, ale proszę pozwolić ludziom chociaż obejrzeć mecz nie zaśmiecony pustosłowiem i nie zmuszać do wyłączania fonii.
    Obserwuj wątek
      • asia-loi Re: List otwarty do Katarzyny Nowak 02.07.16, 16:14
        Ja z kolei nie mogę znieść komentarzy Lorka (chyba tak się facet nazywa). To jego koszmarne silenie się na akcent angielski. Facet komentuje dla polskiej tv, dla polskiej publiczności i mógłby się posługiwać językiem polskim, a nie obce słowa wypowiadać z akcentem angielskim. Dla mnie nie musi się popisywać swoim angielskim. Ja wolę używania takiego języka, jakim posługują się Polacy w Polsce.
        • Gość: Wypowiedź Eksperta Re: List otwarty do Katarzyny Nowak IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 02.07.16, 17:03

mówiliśmy już że nie ma dobrych komentatorów w Polsce. najlepszy był Choynowski bo najbardziej kompetentnie wypowiadał się o Riosie. każdy kto ma inne zdanie nie zna się na tenisie.

za mikrofonem zasiadają sami kibole oraz gaduły bo kto by chciał pracować inny w telewizyjnej kabinie. pomijając dobór względem rodzinnych i innych znajomości. masz powyżej przykład kibola który uważa tembr głosu Olejniczaka i Celta za przykład tonów charakterystycznych dla prawdziwego mężczyzny, pomijając już oczywistą przypadłość w postaci bycia osobą spoufalającą się z Radwańską która jakoś nie wszystkim jak widać przeszkadza.

żaden komentator w polskiej telewizji nie mówi prawdy.

• Gość: Luka Re: List otwarty do Katarzyny Nowak IP: *.dynamic.chello.pl 02.07.16, 17:38
          Nie powiedziałbym, że nie trawię Pani Kasi, chociaż na pewno często, może nawet za często bywa ciężkostrawna, jak na ten przykład dzisiaj od początku meczu Key`a.
          Wreszcie jakiś wolny i bardziej luźny dzień, można na spokojnie obejrzeć jeden jedyny meczyk, bo innych nie pokazują, a tu nie idzie, bo kobitka non stop nadaje i nie ma minuty, nie daje czasu by pozbierać własne myśli. Po piątym wyłączeniu fonii postanowiłem nie odpuścić, do tego jeszcze dodatkowo wnerwiła przerwa deszczowo ? meczowa i tym sposobem wyżyłem się na Osobie, która nie plasuje się w czołówce do tak obcesowego potraktowania.
          Inna rzecz, ze Ci co zasługują na dużo mocniejsze słowa, nie są wystarczająco godni, by się do nich w ogóle zwracać.

Kiedyś był taki czas, że Lorek mnie wnerwiał. Teraz Go wręcz uwielbiam.
          Gość ma taki swoisty styl, który nie każdy kupi, a już na pewno nie załapie się młode pokolenie.
          Ma nadto przeogromną wiedzę o tenisie i potrafi ją we właściwym czasie atrakcyjnie sprzedać. Jego urok polega na tym, że przy pomocy kiczu tworzy dzieło sztuki, ale na tym też trzeba się poznać, żeby docenić.
          Dla mnie po Sidorze i Stopie, Tomasz Lorek jest tym trzecim, chociaż czasami nawet pierwszym.
          • Gość: Ekspert Powiedział Re: List otwarty do Katarzyny Nowak IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 02.07.16, 19:17

Kiedyś był taki czas, że Lorek mnie wnerwiał. Teraz Go wręcz uwielbiam.

dużo ciepłych słów wypowiedział o Rafie. a o jakości tego komentatora świadczy ponadto ilość peanów wyśpiewywana pod adresem Murraya i Simona. niewątpliwie to świetny komentator, jak i cała polsatowska reszta.

powiedzmy sobie szczerze:

1) który komentator zna się w Polsce na tenisie?

ŻADEN

2) który komentator nie irytuje tym jak mówi?

ŻADEN

3) który komentator mówi prawdę, z którą możemy się zgodzić?

ŻADEN

4) który komentator nie przeszkadza w oglądaniu meczu?

ŻADEN

5) z braku laku możemy się odwoływać tylko do jakiejś ulotnej "chemii" i sympatii, bądź też wręcz atencji do pewnego rodzaju kuriozów odwołujących się do naszego poczucia humoru czy przekory bo inaczej się nie da, groteska i farsa też czasem w końcu śmieszy, zwłaszcza jak dzieje się na serio.

w tym konkursie tworzenia dobrej atmosfery do oglądania a nie zgadzania zdecydowanie wygrywa Sidor tylko że nie ma z kim gadać w duecie, bo Stopy się słuchać nie da, a Domański po prostu przesadza, Sikora to maksymalny dyletant. daje się też zdzierżyć Wanię dopóki się nie zrozumie co on mówi.

• Gość: Luka Re: List otwarty do Katarzyny Nowak IP: *.dynamic.chello.pl 02.07.16, 20:21
              Myślę, że całkiem nieźle na tenisie zna się Sidor.
              Sidor nie irytuje sposobem mówienia i do Jego komentarza trudno zgłosić jakieś zastrzeżenia.

Nie oczekuję prawd objawionych od komentatora, zgodności i nie muszę zgadzać się z żadną opinią, bo mam swoją, natomiast ciekawią mnie subiektywne spojrzenia i oceny na wiele spraw związanych z tenisem głównie tych osób, które widzą na korcie, także poza nim coś więcej i stać ich na własne niezależne zdanie.

Są komentatorzy, którzy czują tenis, dla nich naturalną sekwencją jest uważne prześledzenie wymiany, po której dzielą się uwagami. Dla nich oczywiste jest skupienie w ciszy podczas gry i odbywa się to w bardzo naturalny, niewymuszony sposób.
              Pani Kasia i wielu innych klepaczy do nich nie należy, bardziej lub mniej świadomie, udolnie lub nieudolnie usiłują grać pierwsze skrzypce, robić za alfę i omegę, wszystko w prymitywnej lub zawoalowanej formie sprowadza się do kibicowania swojemu faworytowi.
              • asia-loi Re: List otwarty do Katarzyny Nowak 02.07.16, 21:49
                Gość portalu: Luka napisał(a):

> Pani Kasia i wielu innych klepaczy do nich nie należy, bardziej lub mniej świadomie, udolnie lub nieudolnie usiłują grać pierwsze skrzypce, robić za alfę i omegę, wszystko w prymitywnej lub zawoalowanej formie sprowadza się do kibicowani a swojemu faworytowi.

Mnie najbardziej wkurzają byli sportowcy, którzy teraz robią za komentatorów. Sportowcy, którzy sami nic nie osiągnęli i teraz komentując mecze mówią: nie tak, no jak tak można, to trzeb było zrobić tak, uderzyć tak, piłka powinna być dłuższa itd. Skoro tacy są mądrzy, to czemu nie stosowali tych swych mądrości do siebie, może wtedy osiągnęli by ogromne sukcesy w swojej dyscyplinie.
                Co innego jak komentatorami są sportowcy, którzy w swojej dyscyplinie wygrali wszystko co najważniejsze i znają się na "swoim sporcie".
                  • Gość: Ekspert Powiedział Re: Sluchanie polskich komentatorow to tak jak IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 03.07.16, 11:48

u nas to sami dyletanci się wypowiadają. o Riosie to słyszałem ostatnio chyba z miesiąc temu jak Domański mówił że dostawał nagrodę kwaśnej cytryny i z tego go głównie zapamiętał. co to za kompetencja do komentowania? a ktoś poprawił że został numerem jeden w tygodniu w którym odpadł w pierwszej rundzie z Wimbledonu. czy to jest obiektywne przedstawienie postaci? nie wynika z tego że był to najlepszy tenisista wszechczasów moim zdaniem.

o Gonzalezie znowu któryś tam palnął że Thiem podobnie próbuje zagrywać uderzenie. ok. Thiem fajny zawodnik i ma dobre wzorce ale gdzie było określenie że Gonzalez zagrywał najlepiej??????????

dyletancki komentarz, no a jak posłuchasz co mówi Stopa to jest to jawna kpina. jego zdaniem powinno się grać mądrze w tenisa (co to za postawa??) i tak jego zdaniem grała Hingis i gra Radwańska. a tak jak gra Giorgi grać nie można. przecież taki ktoś powinien mieć zakaz pojawiania się w mediach i komentowania.

• andy_lt Re: Bezproduktywne ględzenie 03.07.16, 13:06
            Dziwi mnie dlaczego przy okazji każdego szlema,te same osoby ględzą na temat polskich
            komentatorów.Nie dosć,że jest to bezproduktywne,to dają tu upust swojej elokwencji,
            "jeden mądrzejszy od drugiego".
            Niezależnie czy transmisje są prowadzone przez Eurosport czy Polsat jak zwykle krytyka.
            Tak patrząc, dzieje się tak już od dobrych kilku lat
            Ja broń Boże nie występuję tu w obronie polskich komentatorów tenisowych,bo też nie trawię
            Pani Nowak i Kosteckiej,ale z dwojga złego lepiej może słuchać ich niż paplaniny "eks-perta"
            na temat Riosa i Gonzalesa.
            Musicie liczyć się z tym,że przy obecnej "dobrej zmianie" może być jeszcze gorzej i będą komentatorzy o których jeszcze nie słyszeliscie.
            • Gość: Wypowiedź Eksperta Re: Bezproduktywne ględzenie IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 03.07.16, 14:14

o Gonzalesie nic nie mówię.

powinno się mówić o najlepszych zawodnikach zawsze i wszędzie oraz wyjaśniać na czym polegała ich wyższość względem zawodników bojących się ryzyka bądź grających kalkulatywnie i
              "mądrze".

nie ma w tej chwili ani jednego takiego komentatora. ileż można słuchać zżymania się na Paira i Fogniniego że im się nie chce grać, jak by miało chcieć i niby jaka to jest zasada szacunku dla rywala, albo że Kyrgios powinien grać poważnie bo z Tomiciem wolą odbijać meczowe trzonkiem. sami kibole wyniku, i wyznawcy profesjonalizmu którzy jak słusznie zauważyła przypadkiem dyskutantka sami nic nie osiągnęli ale wynik jak widać dla nich coś znaczy.

meczów z udziałem mojego komentarza nie mógł byś oglądać bo dotarła by do Twoich uszu niezaprzeczalna prawda jaki poziom prezentuje Radwańska i dlaczego lepsza była od niej nie tylko Domachowska ale nawet Lisicka.
            • Gość: Luka Re: To się okaże IP: *.dynamic.chello.pl 03.07.16, 14:15
              Zjadaczy, którzy łykną wszystko, co im się pod nos podsunie w naszym pięknym kraju jest niestety większość i dlatego mamy, to co mamy. Jak brakuje profesjonalistów, ławka krótka, to się bierze z trybun. Czy to znaczy, że wszyscy mają milczeć, udawać że jest ok., jeśli danie mocno przeterminowane, a talerz też nie pierwszej czystości ? Milczą tchórze i gó...jady, a wolni ludzie jeszcze w wolnym kraju będą dochodzić swoich praw, nie bacząc na ile jest to produktywne, bo to się dopiero okaże.
              Tenis, to nie piłka nożna, jest sportem, w którym w czasie wymiany obowiązuje cisza, a komentator nawet spoza sortu, też ma jakieś obowiązki, powinności względem widza i niech wie jeden z drugim, że będzie kiedyś rozliczony. To jest jakiś sposób żeby ograniczyć rosnące samozadowolenie samozwańczych gwiazdorów.
              A teraz posłuchamy Pani Kasi, żeby przekonać się co nieco o produktywności, bo właśnie komentuje mecz Sereny z Aniką Beck.
              • Gość: Luka Re: Pani Kasia daje radę IP: *.dynamic.chello.pl 03.07.16, 15:05
                Przynajmniej stara się i to już coś, bo nie wnerwia do białego. Wrodzone nawyki ciężko przeskoczyć, ale jak się ma świadomość własnych ułomności, skleroza do końca nie zżarła, a coś po drodze dotarło, to zawsze cokolwiek do przodu.
                Wiadomo, ze Pani Kasia prochu nie wymyśli, ale jak się mocno postara, może być nie tylko strawna, ale nawet zjadliwa.
                Teraz trochę mi Jej szkoda, bo w końcu nie najgorsza, a zbiera za wszystkie grzechy nie tylko własne, ale całego świata nędznych komentatorów.
      • Gość: Luka Re: Kurtuazja się skończyła ! IP: *.dynamic.chello.pl 23.04.17, 17:48
        Zamilcz wreszcie i zamknij gębę durna Babo, chociaż w czasie wymian, a najlepiej zniknij z tej anteny razem z tym zdemenciałym Juniorem, bo mordujecie wszystkie mecze, które komentujecie.
        Żeby nie można było skupić się na tym, co na korcie, tylko być skazanym na nieustającą paplaninę jakiejś baby komentującej dla debili i ślepot, którzy nie wiedzą kto gra na korcie, więc trzeba w połowie drugiego seta podać nazwiska, które są wypisane na ekranie.
        Ile jeszcze trzeba czekać, żeby w tym Polsacie coś się zmieniło i żeby chociaż finały ważnych turniejów komentowali jacyś normalni komentatorzy. Tylko normalni w chorych układach są bez szans. Była krótko Justyna Kostyra, to porwali Ją do programów informacyjnych, bo tam fachowcy od razu wyczaili, że jest dobra.
        Tu skończone dupki trzymają kilka trupów, które potrafią zarżnąć i skaszanić wszystko, każdy mecz, zupełnie bezwartościową paplaniną, jaka dzisiaj truło to Babsko w finale Monte Carlo. Wcześniej, w czasie turnieju, to samo było z nie ogarniającym niczego, dezinformującym, mylącym się na okrągło, niedorobionym Synusiem wielce dorobionego i szanowanego Tatusia, do tego stękającym, chrząkającym, chrumkającym, a za jeszcze trochę, pewnie pierdzącym i to dosłownie, bo słownie to co rusz pierdzi takie głupoty, że w głowie się nie mieści.

Tenisowe generacje się zmieniają, tylko w Polsacie i w TVP Sporcie trupy ostają.
        Mamy czekać, aż dosłownie wyciągną nogi, czy na wojnę i bombę, która rozpirzy to dziadostwo, którego nie sposób normalnie się pozbyć, albo po prostu wykurzyć.
        Przecież te nieudaczniki za niedługo będą komentować Wimbledon i znowu trzeba będzie wyłączać fonię, żeby móc skupić myśli na tym, co na korcie.

Bez godnej i na poziomie obsługi, chyba lepiej, żeby ten prestiżowy Turniej zniknął na zawsze z Polsatu. To powinno się stać wraz z odejściem Ś.P. Bohdana Tomaszewskiego.
        Póki co, Ku Pamięci jesteśmy świadkami, jak Syn profanuje, dorzyna wielką miłość i dobrą pamięć swego Ojca.
        Będzie się za to w piekle smażył w towarzystwie pomagierów !
        • betway2 Re: Kurtuazja się skończyła ! 15.11.19, 17:22
          Zgadzam się z tą wypowiedzią to co ona robi a raczej gada wola o pomstę do nieba doprowadza mnie do furii mam ochotę zabić swój telewizor psychika siada. Czy nie można byłoby spowodować wylot tej pani z tv blagam
      • lechus Re: List otwarty do Katarzyny Nowak 16.05.19, 14:50
        Zgadzam się z przedmówcą , Pani Katarzyny Nowak nie da się słuchać jest to bełkot jak rżenie konia ,osobiście nie oglądam i przełączam na inny program , tak jak wielu znajomych.
        Czy kierownictwo Polsatu Sport tego nie słyszy ,tracą oglądalność.
      • betway2 Re: List otwarty do Katarzyny Nowak 15.11.19, 17:03
        Zgadzam się z powyższą wypowiedzią, Pani Nowak psuje przyjemność oglądania każdego meczu, niestety na dodatek to co mówi to niemożliwe brednie. Błagam o odebranie Jej głosu to zwykły bełkot przyprawiajacy słuchacza o mordercze instynkty.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka