Forum Sport Tenis
ZMIEŃ
  Dodaj do ulubionych

  Tenisowa ankieta - zadanie na studia

  IP: *.dynamic.mm.pl 09.01.18, 18:47
  Witam,
  jestem studentem dziennikarstwa sportowego i na zaliczenie jednego z przedmiotów muszę przeprowadzić ankietę. Moja dotyczy oglądalności tenisa w polskich stacjach tv. Jeśli ktoś chciałby pomóc, wypełniając ją, byłbym wdzięczny.

  docs.google.com/forms/d/1ykOiP2n5Lgrvkkk-nT0T5GSUOJkrvgTRWmjf1dH97_c/edit
  Obserwuj wątek
   • Gość: Luka Re: Tenisowa ankieta - zadanie na studia IP: *.dynamic.chello.pl 09.01.18, 19:40
    Ta niby ankieta została sporządzona przez jakiegoś debila, który nie ma zielonego pojęcia o tenisie, o konstruowaniu ankiet, nie potrafi nawet poprawnie budować zdań i nie powinien w ogóle dostać się na studia. Może być adresowana wyłącznie do podobnych kretynów.

    Interesujące tylko, która Uczelnia takich studentów ?
    • Gość: Wybitny Ekspert Re: Tenisowa ankieta - zadanie na studia IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 09.01.18, 19:44

     nie zrażaj bo z pracy wyniknie że wygra Polsat albo Jońca z TVP :)

   • Gość: Wybitny Ekspert Re: Tenisowa ankieta - zadanie na studia IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 09.01.18, 19:42

    zainteresowało mnie jedno pytanie:

    3. Jaki plan Pan/Pani preferuje w transmisji? *
    ogólny (obraz standardowy, przez większą część transmisji)
    bliski (z powierzchni kortu, za plecami bliższego zawodnika)
    proporcjonalnie pomieszany

    jaki jest cel tego pytania? niestety nikt nic nie zmieni w tej materii

    • maksimum Re: Tenisowa ankieta - zadanie na studia 10.01.18, 15:53
     Ludzie,czemu sie czepiacie? Nie umiecie zwyklej ankiety wypelnic?
     • Gość: Wybitny Ekspert Re: Tenisowa ankieta - zadanie na studia IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 10.01.18, 20:12

      nie czepiam się, wręcz przeciwnie. kadr za plecami zawodnika z dużego zbliżenia jest optymalny do oceniania gry ale nie występuje on w praktyce prawie nigdzie. wyjątkiem są wielkie szlemy i może jakiś jeden turniej gdzie na jednym z bliższych głównych kortów kamera jest zainstalowana niżej ale w odpowiedniej odległości dla złapania proporcji gdzie obraz jest znad głowy zawodnika, i kort nie ma wyraźnego skrócenia. taki obraz przypominam sobie z któregoś z kortów Rolanda Garrosa, i może na rok zdarzy się jeszcze z dwa. potrzebny do tego jest duży wybieg ale zarazem dość nisko zawieszona kamera, tego prawie nigdzie nie ma. więc co z tego że musi taki kadr preferować każdy, kto zna się na dyscyplinie jaką jest tenis, jeśli organizatorzy i realizatorzy transmisji nigdy nam nie dadzą takiego kadru, w najbliższych latach? mamy do wyboru między kadrami takimi jak teraz w Sydney czy Brisbane, a bardziej skracającymi czy wydłużającymi kort wysoko z trybun a nie zaraz z metr znad głowy zawodnika, i tak już będzie. do tego kamery są instalowane zazwyczaj w narożnikach na wysięgnikach które tworzą fałszywe złudzenia poprzez nastawienie kątowe, np odnośnie tego gdzie jest linia. perfekcyjny kort winien być budowany z dużymi wybiegami jak na RG na centralnym na przykładzie, a jednocześnie z niedużymi trybunami jak w dobrym kinie. po środku powinno być miejsce na kamerę i oglądamy sobie tak jak byśmy brali udział w meczu unosząc się metr za i pół metra nad zawodnikiem. nie jest to rzecz realna.

      • Gość: Luka Re: Tenisowa ankieta - zadanie dla kretynów IP: *.dynamic.chello.pl 10.01.18, 23:30
       Tylko jaki to ma związek z badaniem oglądalności tenisa w polskich stacjach TV, bo taki wołami wyartykułowany jest cel ankiety.
       Z tego śmieciowego gniota, nic kompletnie nie może wynikać.
       Koleś nie ma bladego pojęcia co chce badać, jak to można, czy trzeba badać, jakie są elementarne wymogi poprawnej konstrukcji ankiety i zadawania pytań.
       Najpierw niech sobie postudiuje Metodologię badań socjologicznych Nowaka i dziesięć razy pomyśli, zanim głupoty napisze, bo tylko dupę zawraca.
       • Gość: Wybitny Ekspert Re: Tenisowa ankieta - zadanie dla kretynów IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 11.01.18, 00:21

        to nie jest chyba badanie socjologiczne tylko z gatunku dziennikarstwa sportowego.

        a jak wiemy w dzisiejszym dziennikarstwie chodzi o to która stacja wygra. sondaże są zamawiane i przeprowadzane tylko po to, żeby udowodnić z góry założoną tezę, i określony pogląd wylansować po to żeby ludzi do niego przekonać. wiadomo nie od dziś, że w społeczeństwach istnieje niewielka grupa alternatywna która może być przekorna. trochę większa, to ta która ma wyrobiony pogląd. a największa to masa która podąża za tym co jest im wpajane jako wybór większości, bądź innej strony przeważającej, np autorytetów, dyktatorów mody, trendów i tym podobna.

        w profesjonalnym dziennikarstwie tak zostałaby przeprowadzona ta sonda, że wybrana by została określona grupa, która odpowiedziałaby tak, żeby w wyniku sondy zyskała określona stacja.

        np gdyby student pracował w przyszłości w TVP, powinien dodać pytanie czy zadowala Cię ilość transmisji i komentarz dotyczący polskich sportowców a także wśród najlepszych komentatorów wymienić tylko tych z TVP albo tych którzy nie mają możliwości komentować polskiego tenisa a badanie przeprowadzać tylko na ludziach którzy odbierają tylko programy niekodowane.

        na tym forum była jedna poważna sonda, według której zostałem wybrany najlepszym znawcą dyscypliny jaką jest tenis na świecie.
        • Gość: Luka Re: Tenisowa ankieta - zadanie dla kretynów IP: *.dynamic.chello.pl 11.01.18, 01:52
         Ankieta to technika badawcza, albo narzędzie badawcze, stosowane bardzo szeroko i oczywiście, nie tylko do badań socjologicznych.
         Tu koleś wymyślił, bo nie da się powiedzieć, że skonstruował, narzędzie do zbadania oglądalności, tylko tym czymś nie zbada absolutnie niczego.
         To nie jest badanie sondażowe, ani żadne inne. Nie mogę się nadziwić, że tak krzycząco rażące nielogiczności i bzdury, mogą być nieczytelne dla kogokolwiek.
         Nie jest wprost i nie wszystko tak, jak piszesz, ale czuja masz w dobrym kierunku.
         Nie chce mi się robić wykładu, już dość się nawykładałem, nie widzę sensu zajmowania się jeszcze tym gniotem, zresztą pora spać. Dobranoc !
         • Gość: Wybitny Ekspert Re: Tenisowa ankieta - zadanie dla kretynów IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 11.01.18, 04:15

          takie chodzenie spać z kurami nie najlepiej wróży oglądalnością przed Australian Open.

  Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

  Nie pamiętasz hasła lub ?

  Nakarm Pajacyka