Dodaj do ulubionych

Nowe miasto partnerskie?

30.01.04, 15:46
Dzisiejsza GW pisze o tym, ze 10 miast w Irlandii ma dobrac sobie po jednym
miescie partnerskim w kazdym krajow wchodzacych do UE. Ma sie to odbyc, z
tego co pamietam, do momentu wejscia do UE czyli do 1 maja 2004. Zastanawiam
sie czy mozliwe jest wysuniecie kandydatury Plocka.
Obserwuj wątek
    • roman_j Re: Nowe miasto partnerskie? 30.01.04, 16:08
      intruder napisał:

> Dzisiejsza GW pisze o tym, ze 10 miast w Irlandii ma dobrac sobie po jednym
      > miescie partnerskim w kazdym krajow wchodzacych do UE. Ma sie to odbyc, z
      > tego co pamietam, do momentu wejscia do UE czyli do 1 maja 2004. Zastanawiam
      > sie czy mozliwe jest wysuniecie kandydatury Plocka.

Jeśli zrozumiałem dobrze, to z Polski będzie mogło się załapać 10 miast. Myślę,
      że są szansę, ale nasze władze musiałyby szybko zadziałać. A nawet jeśli byśmy
      się nie załapali, to co stoi na przeszkodzie, żeby Płock znalazł sobie na własną
      rękę miasto partnerskie w Irlandii? :-))
      • mortuus Re: Nowe miasto partnerskie? 30.01.04, 18:05
        Genialny pomysl. Nasza wladza bedzie miala kolejne miejsce gdzie beda mogli
        pojechac na nasz koszt i sie nachlac. A Płocczanie na tym skorzystają, że hej!
        Czuje się bardzo związany z Fort Wayne albo tym czymś tam w Japonii. Darmstadt
        wystarczyłoby nam w zupełności.
        • roman_j Re: Nowe miasto partnerskie? 30.01.04, 18:19
          mortuus napisał:

> Genialny pomysl. Nasza wladza bedzie miala kolejne miejsce gdzie beda mogli
          > pojechac na nasz koszt i sie nachlac. A Płocczanie na tym skorzystają, że hej!
          > Czuje się bardzo związany z Fort Wayne albo tym czymś tam w Japonii. Darmstadt
          > wystarczyłoby nam w zupełności.

Mortuusie. To między innymi i Twoja rola, żeby nie tylko władza korzystała na
          tym, że Płock ma miasto partnerskie. Rzuć jakiś pomysł na współpracę i
          zainteresuj nim władze miasta. A jak nie zainteresujesz władz, to prasę. :-))
          A tak na marginesie, to dziwię się, ze formułujesz tak radykalne opinie na temat
          tego, czy Płock potrzebuje innych poza Darmstadt miast partnerskich tak, jakbyś
          zapomniał o wymianie młodzieży, która jeszcze do niedawna miała miejsce (i może
          ma nadal, nie jestem na bieżąco). A co do Fort Wayne, to jesteś wyjątkowo na
          bakier z aktualnościami z Płocka, bo właśnie niedawno rozstrzygnięto, kto
          pojedzie do FW na rok na stypendium ufundowane przez to miasto. Tu masz szczegóły:

miasta.gazeta.pl/plock/1,35694,1872579.html
          A teraz wyraź skruchę. ;-)))
          • mortuus Re: Nowe miasto partnerskie? 01.02.04, 19:58
            NIE!!! Te stypendiia to przekręt!!! JA O TYM WIEM!!! Ludzie w liceach nie
            wiedzieli nic o tych stypendiach, konkurs był mętny. Ludzie jechali tam, bo
            przekonali jakąś tam kobitkę z Urzędu Miasta. I przypadkiem 2 lata temu
            pojechał koleś, którego mama pracuje w UM - pozdrowienia dla Piotra K.

Miasta Partnerskie dają korzyści, ale niewspółmierne do poniesionych nakładów.
            Bądźmy realistami - nie będzie ożywionej wymiany handlowej z Fort Wayne ani tym
            czymś w Japonii. Darmstadt jest realne - w zasięgu dnia drogi samochodem
            (długiego). Nie stać nas na tyle miast partnerskich.
            • roman_j Re: Nowe miasto partnerskie? 01.02.04, 21:16
              mortuus napisał:

> NIE!!! Te stypendiia to przekręt!!! JA O TYM WIEM!!! Ludzie w liceach nie
              > wiedzieli nic o tych stypendiach, konkurs był mętny. Ludzie jechali tam, bo
              > przekonali jakąś tam kobitkę z Urzędu Miasta. I przypadkiem 2 lata temu
              > pojechał koleś, którego mama pracuje w UM - pozdrowienia dla Piotra K.

Nie wiem, jak wyglądają procedury przyznawania tego stypendium, ale nie da się
              ukryć, że stypendium jest i jest to widoczna korzyść ze współpracy z Fort
              Wayne. Pewnie gdybyś się na nie załapał, to nie byłbyś taki krytyczny. ;-))))

> Miasta Partnerskie dają korzyści, ale niewspółmierne do poniesionych
              > nakładów. Bądźmy realistami - nie będzie ożywionej wymiany handlowej z Fort
              > Wayne ani tym czymś w Japonii. Darmstadt jest realne - w zasięgu dnia drogi
              > samochodem (długiego).

Na przyjaźni się nie zarabia, dlatego nie aspekt ekonomiczny jest tutaj
              najwazniejszy. Ale z drugiej strony, to może wina ludzi odpowiedzialnych za
              promocję Płocka, że z posiadania miast partnerskich nie mamy choćby takich
              korzyści, jak wizyty turystów. Z drugiej strony chciałbym, żebyś napisał, jakie
              nakłady finansowe masz na myśli i jakie są to kwoty. Mam nadzieję, że nie masz
              poglądów podobnych do radnego Nowakowskiego, któremu "w pale się nie mieści"
              jak dużo Płock wydaje na kulturę (ok. 13 zł/osobę/rok). :-)))
              Uprzedzę od razu, że jeśli chcesz za argument podać koszty wyjazdów
              zagranicznych naszych radnych, to według mnie brak miast partnerskich nie
              oznacza automatycznie braku takich wyjazdów. :-))

> Nie stać nas na tyle miast partnerskich.

A na ile nas stać? :-))
            • intruder Stypendium w Fort Wayne 04.02.04, 15:53
              Przygladalem sie temu co bylo pisane w GW na ten temat i rzeczywiscie slyszalem
              (czytalem) tez o tym ze konkurs byl slabo rozpropagowany. Nic tylko
              przypilnowac tego w nastepnej edycji na przyklad wysylajac maila do dyrektora.
              Ja mialem jakis czas temu kontakt z panem Balcerskim z LWJ ale akurat tego
              tematu nie poruszylem. Ale skoro juz o tym to pytalem czy szkola ma zamiar
              przystapic do akcji "Szkola z klasa" i dostalem odpowiedz ze to bedzie zalezalo
              od nauczycieli. No i jak sie okazalo LWJ w przeciwienstwie do 3 LO nie
              uczestniczy w akcji...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka