Dodaj do ulubionych

Czy jest praca dla programisty w Warszawie?

IP: *.dynamic.chello.pl 29.12.11, 18:12
Możecie mi powiedzieć jak naprawdę jest z pracą dla programisty w Warszawie, bo jedni mówią, że jest, ale z tego co wiem to nie do końca prawda. Np. kolega znajomego był już na kilku rozmowach rekrutacyjnych w Warszawie i na jednej mu powiedzieli, że powinien zacząć studia od początku (tak niby kiepsko wyszedł na rozmowie). Pewnie powiecie, że jakiś "cienki bolek" i pewnie nic nie umie. Z tym, że on już pracował łącznie około roku na stanowisku programisty w 3 firmach (w jednej z nich trzeba myślę całkiem sporo umieć) w innym mieście w Polsce C, w którym na rynku jest duża liczba studentów. Stąd zastanawiam się skoro do tych firm się dostał i pracował tam, to dlaczego ma jakiś problem z dostaniem się do Warszawy, przecież tam niby tak bardzo potrzebują programistów?
Obserwuj wątek
    • Gość: Zenek Re: Czy jest praca dla programisty w Warszawie? IP: *.play-internet.pl 30.12.11, 00:03
      Praca jest, zależy jakie ma umiejętności i ile chce kasy. Jakie znaczenie ma to co mu powiedzieli na rozmowie kwalifikacyjnej w jakiejś tam firmie? Jak kogoś się wprost krytykuje na rozmowie kwalifikacyjnej i to w tak otwarty sposób, to robi się to z przyczyn pozamerytorycznych - chodzi albo o kasę, albo możliwości rozwoju (uczenia się nowych rzeczy, awansu itp itd).

W Warszawie roi się od firm, którym nie zależy na umiejętnościach, a które mają tylko trzymać koszty w ryzach. Cały sektor outsourcingu (również firmy ze znanymi nazwami), prawie wszystkie rekrutacje przez agencje pośrednictwa (nie wymieniam nazw), wszystkie małe firmy polskie... Trochę tego jest. Argumentacja, że kolega gdzieś już pracował to tak trochę mało info.
      • Gość: bad Re: Czy jest praca dla programisty w Warszawie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.12.11, 19:28
        Owszem nie sprawdził się (z tego co wiem) dwa razy, a za trzecim razem pracodawcy się nie opłacało i zlikwidował biznes, ale jakoś się dostał do tych firm i jakoś pracował w tych firmach około roku, a nie, że go po miesiącu zwalniali z pracy. O czymś to w końcu świadczy? Poza tym są przecież przypadki w Warszawie, że ludzie z kilkuletnim doświadczeniem zmieniają pracę 3 razy w roku ze względu na zarobki lub/i możliwość rozwoju. Dlatego wyznacznik, że pracował w ciągu roku w 3 firmach wydaje mi się nie mieć większego znaczenia. Nie mam racji? (Oczywiście każda firma chciałaby, aby pracownik pracował za darmo do emerytury albo do czasu, gdy zastąpią go młodszym)
        • fuks0 Re: Czy jest praca dla programisty w Warszawie? 31.12.11, 22:46
          Jeżeli pracował jako młodszy programista, to po prostu mogli mieć nadzieję, że się z czasem "wyrobi".

> Poza tym są przecież przypadki w Warszawie,
          > że ludzie z kilkuletnim doświadczeniem zmieniają pracę 3 razy w roku ze względu
          > na zarobki lub/i możliwość rozwoju.

Sam mam kilka firm na rozkładzie niemniej bardzo częste zmienianie pracy nie jest z pewnością (choć z drugiej strony pracowanie w tym samym miejscu >10 lat tez niekoniecznie musi nią być) zaletą kandydata. Poza tym ten Twój "znajomy" nie ma kilku lat doświadczenia tylko jest zdaje się na początku swojej "kariery".
        • Gość: qxz Re: Czy jest praca dla programisty w Warszawie? IP: *.play-internet.pl 03.01.12, 01:13
          Ale czemu nas wypytujesz o sprawę, której szczegółów sam nie znasz? Chyba sam zainteresowany kandydat powinien być w stanie powiedzieć najwięcej! Skoro chadza na rozmowy, to jakąś informację zwrotną ma. Jak to się mawia, najgorzej, jak w ogóle na rozmowy nie zapraszają. Zapytaj się go czemu nie dostaje angażu tak ogólnie, nie w tej jednej firmie. Będzie raczej wiedział. Może chce za dużo? Ile czasu AKTYWNIE szuka pracy?
              • Gość: qxz Re: Czy jest praca dla programisty w Warszawie? IP: *.play-internet.pl 03.01.12, 22:03
                Obawiam się, że zaraz wszyscy zaczną tu odpowiadać "nie wiem" - a właściwie nie odpowiadać. Równie dobrze możesz pytać, dlaczego twojego znajomego boli brzuch. No właśnie - dlaczego znajomego boli brzuch? Może zjadł coś nieświeżego, może to z nerwów, a może ktoś go nożem dziabnął? A może wcale go nie boli, tylko nie chce iść do pracy... W związku z tym, zamiast zapytać samego zainteresowanego, ty wypytujesz sąsiadów :). Chyba chcesz usłyszeć jakąś konkretną odpowiedź... Jaką?

No właśnie, idę o zakład, że to jakiś sąsiad, nielubiany kolega albo coś w tym guście, skoro pytanie na forach internetowych to pytanie "u źródła", a nie jest nim pytanie samego zainteresowanego. I skoro spędzasz tyle czasu na forach gdybając i gdybając, o sprawie, która w ogóle cię nie dotyczy :).
                  • Gość: qxz Re: Czy jest praca dla programisty w Warszawie? IP: *.play-internet.pl 04.01.12, 00:57
                    Chyba zmieniamy temat tak na maxa już :) - czuję, że to ma jakiś związek z Twoimi pytaniami, ale nie wiem jaki.

No ale z rozpędu odpowiadam, że do Włoch jeździ całe mnóóóóstwo ludzi, chyba każdy zna przynajmniej z 10 osób które tam były (w Polsce C i D też). Więc uśrednia się, choć znajoma ma sporo racji - wyrywanie torebek to prawdziwa plaga we Włoszech i kogo to nie spotkało, ten będzie to lekceważył i będzie mieć skrzywiony obraz tego kraju. Na forach podróżniczych najbardziej przerażające historie z pierwszej ręki są nie z Meksyku czy Pakistanu, ale właśnie z Włoch...

Mnie już bardziej denerwuje, że ludzie źle mówią o krajach, w których w ogóle nie byli. Ludzie w Syrii i Iranie są strasznie sympatyczni!
    • Gość: pracastolica Re: Czy jest praca dla programisty w Warszawie? IP: *.entel.pl 17.05.12, 15:03
      Opis stanowiska:
      współtworzenie aplikacji internetowych w ramach grupy Nestia Media Group,
      budowa aplikacji internetowych przy użyciu popularnych framework`ów Symfony lub Zend,
      tworzenie oprogramowania w technologii PHP, MySQL, JavaScript
      proponowanie rozwiązań na podstawie znajomości trendów rozwoju oprogramowania internetowego i najnowszych technologii,
      analiza możliwości implementacyjnych proponowanych rozwiązań.
      tworzenie i testowanie prototypów, implementacja i wdrażanie aplikacji,
      prowadzenie i aktualizacja dokumentacji związanej z projektem,
      praca w zespole programistów.
      Wymagania:
      bardzo dobra znajomość PHP 5 i wzorców projektowych,
      minimum 2 lata doświadczenia w programowaniu PHP (w tym min. 1 rok biegłego wykorzystywania framework`a)
      znajomość przynajmniej jednego z wymaganych framework`ów: Symfony lub Zend,
      biegła znajomość języka SQL i zasad projektowania relacyjnych baz danych,
      znajomość HTML / CSS, Java Script,
      mile widziana znajomość systemów kontroli wersji SVN lub pokrewne,
      znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym korzystanie z dokumentacji,
      zdolności komunikacyjne i umiejętność pracy w zespole
      samodzielność w zakresie przydzielonych zadań
      chęć nauki i poszerzania umiejętności.
      Oferujemy:
      interesującą i samodzielną pracę szybko rozwijającej się spółce,
      bliską współpracę z zespołem programistów,
      stały rozwój zawodowy,
      duży wpływ na udoskonalanie procesów budowy i rozwoju oprogramowania
      możliwość pracy z innowacyjnymi technologiami,
      pracę w miłej i przyjaznej atmosferze,
      atrakcyjne warunki wynagrodzenia oraz premiowania.

Aplikacje (CV ze zdjęciem) wraz z portfolio (linki do realizowanych projektów) prosimy przesyłać na adres: pracastolica [at] o2.pl
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka