Dodaj do ulubionych

Szukacie dobrej pracy?

IP: *.dynamic.chello.pl 23.01.12, 18:34
Brak dyplomu nie jest na pewno szubienicą dla szukających pracy w IT. Dziś oglądałem wywiad z chłopakiem (teraz raczej facetem), który był we wczesnej młodości hakerem. Może nadal jest, ale nieoficjalnie i się nie przyznaje. Zasłynął kiedyś w mediach, bo włamywał się nie tylko na strony rządowe, ale nawet do systemu elektrowni jądrowej. Za takie sprawy, czysto przestępcze, zamiast siedzieć występuje teraz w mediach jako ekspert. Pewnie wzięli go na jakieś intratne stanowisko za co najmniej kilkadziesiąt tys. zł/mies. Dla pracodawców szukających dobrych pracowników liczą się nie papiery, lecz umiejętności.
A co do włamań. Teraz opozycja, i nie tyko, wyśmiewa polityków rządu, że nie potrafią zabezpieczyć państwa przed cyberprzestępczością. Sądzę, że problem jest w ludziach, a nie w systemach, może nie najlepszych na świecie, ale na pewno nie tworzonych przez amatorów. Jak się ich nie przeszkoli w tej dziedzinie choćby w minimalnym stopniu, nic dziwnego, że na hasła dają np. swoje imiona. Niejeden szef pewnie przekazuje hasła administratora wszystkim podwładnym, bo nie chce mu się często chodzić do pracowników, gdy trzeba zrobić coś ważniejszego. A nie wszyscy ludzie są uczciwi ...
Ten haker wyglądał bardzo młodo, więc na pewno szkolił się na hakera w trybie samouka, a nie na studiach.
Obserwuj wątek
    • Gość: szkszk Re: Szukacie dobrej pracy? IP: 62.121.72.* 26.01.12, 23:59
      > Ten haker wyglądał bardzo młodo, więc na pewno szkolił się na hakera w trybie s
      > amouka, a nie na studiach.

Chyba się nie dziwisz, na których studiach uczą bycia hakerem?:) Mała podaż, unikalny rynek to i zarobki duże. Podobnie jak z kontrolerami ruchu lotniczego, operatorami dźwigów etc.
    • informatyk31 Re: Szukacie dobrej pracy? 11.04.12, 22:47
      To prawda brak dyplomu nie jest bariera w dla szukających i chcących pracować w IT. Najważniejsze bowiem są chęci, później dążenie do celu i powoli małymi krokami należy uczyć się jednak samemu. W takim przypadku brak wsparcia ze strony szkoły i kadry nauczycielskiej może być przygnębiająca dla takiego nowicjusza. ale pocieszę samouków bowiem to wy jesteście wyzbyci granic a posiadając własne zasady i bagaż doświadczeń możecie więcej zdziałać niż niejeden nowo upieczony inżynier po szkole.
    • Gość: TomHat Re: Szukacie dobrej pracy? IP: *.pyskowice.jotanet.pl 05.05.12, 01:08
      Brak dyplomu to nie wyrok, a często może być zbawieniem.
      Niestety nasz system szkolnictwa nie uczy tego, co później jest potrzebne w pracy zawodowej (przynajmniej w branży IT).
      Fakt faktem, większość dużych firm IT w dalszym ciągu podczas selekcji na poziomie "CV" odrzuca osoby bez wyższego wykształcenia. Osobiście najlepsi specjaliści w branży, których miałem przyjemność poznać, bardzo często nie skończyli studiów wyższych ponieważ to czego ich uczyli nie wpasowywało się w profil ich zainteresowań - to co było przydatne, to mieli już opanowane zdecydowanie na wyższym poziomie niż uczelnia oferowała, a to czego nie umieli, nie wydawało się, aby mogło mieć jakiekolwiek praktyczne zastosowanie w pracy zawodowej.
      Sam fakt ukończenia wyższej uczelni, daje pracodawcy obraz kandydata - osoba taka z pewnością wykazuje odpowiedni poziom determinacji w dążeniu do celu - i to może być argument "za" :)

TomHat
      informatyka-kiedys-dzis.blogspot.com/
    • lled Re: Szukacie dobrej pracy? 09.05.12, 18:43
      Tez nie mam dyplomu i co? Ba, z matura bylo ciezko ale wkoncu sie ja zrobilo dla samego siebie.
      W najgorszym miesiacu dostane 15K pln na reke. W dobrych miesiacach dodam jakies 10k pln w bonusach. Dolicz sobie do tego jeszcze diety gdy jestem w rozjazdach (srednio okolo 8k pln miesiecznie).
      Pracuje dziennie godzine, moze dwie. Samouk.
    • Gość: art Re: Szukacie dobrej pracy? IP: 89.73.53.* 14.05.12, 11:37
      Masz hojnego szefa jak za 1-2 godziny dziennie daje kilkanaście tysięcy miesięcznie. Można powiedzieć oczywiście, że liczy się to co się utworzy, a nie czas. Jednak przy pracy w pełnym wymiarze można zrobić o wiele więcej. Myślę, że każdy przedsiębiorca woli aby programista napisał mu 2 zamiast 1 programu.Chyba, że to jakaś posada z urzędu, gdzie można sobie siedzieć na stołku i serfować po internecie, a zarobki nie zależą od efektu pracy.
      • Gość: asbierzeraz Re: Szukacie dobrej pracy? IP: *.85-161-184.mc.videotron.ca 15.05.12, 03:43
        Tu nie chodzi o to, ile programow jakis programista napisze.

Tu chodzi wlasnie dokladnie o tego programiste (lub czlowieka), ktory juz to zrobil to wczesniej
        i wiadomo, ze jak sie go wysle na jakas "misje" to zrobi to dokladnie tak samo, a moze lepiej.
        Dla mnie jest to jasne, jezeli taka misja ma trwac nie dluzej niz kilka miesiecy, ale dluzsza
        np. rok to troche mi sie w glowie nie miesci bo wiem, ze ja owszem dostaje spora kase, ale jak to sie firmie, w ktorej pracuje, takze to oplaci? Moj szef przekonal mnie, ze jednak sie oplaci.

Niemniej przeliczenia typu 1-2h pracy dziennie chyba sa dobre dla singli, bo jak ktos ma rodzine to moze uwazac, ze czas pracy jest taki jak dlugo jest poza domem.
        Owszem dostaje przeciez spory ekwiwalent pieniezny teraz, ale jaki wplyw na rodzine ma moja nieobecnosc w domu to moze byc kwestia przyszlosci.

Moim zdaniem taki uklad na pewno jest dobry dla singli.
        • lled Re: Szukacie dobrej pracy? 16.05.12, 22:39
          Teoretycznie masz racje. Aczkolwiek musze cos dodac. Moja pierwsza praca w IT byla lokalna praktycznie bez wyjazdow (2 lub 3 razy w roku na tydzien). Mialem zone i zarabialem gowniane pieniadze. Takie aby przezyc od wyplaty do wyplaty. Praca od 8 do 16, piec dni w tygodniu. Mogl bym tam siedziec do dzisiaj i niczego bym sie nie dorobil. Moze nerwicy i dlugow. Praktycznie po 3 latach pracy w rozjazdach mogl bym pracowac z domu. Lubie wyjazdy (zwlaszcza do nowych miejsc) wiec wciaz bardzo duzo jezdze po swiecie.

A teraz pomysl sobie, czy nie warto bylo by poswiecic 6 miesiecy w roku z dala od rodziny (nie mam wyjazdow gdzie jestem w jednym miejscu ponad 3 miesiace) aby nabrac doswiadczenia, wyrobic sobie imie w branzy i po 2-3 latach pracowac na miejscu?

Wiekszosc ludzi chciala by miec ciastko i je tez zjesc. Najpierw trzeba sobie na to zasluzyc.
          • Gość: daw Re: Szukacie dobrej pracy? IP: *.xdsl.centertel.pl 09.06.12, 19:43
            "Praktycznie po 3 latach pracy w rozjazdach mogl bym pracowac z domu."
            "A teraz pomysl sobie, czy nie warto bylo by poswiecic 6 miesiecy w roku z dala od rodziny (nie mam wyjazdow gdzie jestem w jednym miejscu ponad 3 miesiace) aby nabrac doswiadczenia, wyrobic sobie imie w branzy i po 2-3 latach pracowac na miejscu?" - jako programista byłoby ciężko. A praca zdalnie jako programista przez np. 20 lat moim zdaniem jest uwsteczniająca, ponieważ o wielu rzeczach się nie dowiesz pracując zdalnie. Poza tym, stosunkowo mało firm, pozwala/preferuje pracę zdalną (w stosunku to ogólnej ich ilości).
    • metroone Re: Szukacie dobrej pracy? 18.05.12, 18:16
      Powstała wyjątkowa platforma dedykowana programistom i designerom aplikacji
      mobilnych. Daje ona nie tylko szansę znalezienia designera do realizacji
      projektów, ale również dostęp do obszernej bazy wiedzy oraz ekspertów,
      którzy chętnie pomogą Waszemu zespołowi dotrzeć do milionów. Zachęcamy do
      rejestracji. <http://www.MetroOne.pl> www.MetroOne.pl
    • Gość: art Re: Szukacie dobrej pracy? IP: *.dynamic.chello.pl 03.07.12, 17:20
      Właśnie zaczynam pierwszą pracę z prawdziwego zdarzenia na pełen etat. Wcześniej jedynie dzieła, zlecenia, staż. Zajmować się będę bezpieczeństwem danych, ich przeróbką, walką z nielegalnym kopiowaniem itp. Co sądzicie o zarobkach na początku 1900zł brutto w trakcie 3-miesięcznego okresu próbnego? Ile wy zarabialiście na samym początku?
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka